Minister Schut komt zelf naar Leiden Wethouder Sannes WEEKAGENDA Subsidie voor NZH is nog in studie Iteel premie-huurhuizen in de Meren wijk J. Burgers directeur van Groenoordhal W itte-Singelcomplex wordt 125 m. hoog WETHOUDER MEVROUW DEN HAAN: Burenhulp RË L HÏ" Bouwkosten Katwijker ging konijnen vangen Geen zin 0111 door te varen Prof. Klasens pleit voor leerstoel museologie „Te weinig licht voor enige huizen Rijn- en Schiekade Stinksloot stinkt straks niet meer Doorgereden na aanrijding Directeur Leidse reinigingsdienst Formele bezwaren PvdA-fr actie 70 JEU WC LEIDSE COURANT DINSDAG TO FfiBMKMN »F0 op dl oudei Delan. »it bf iikerJ ii 197i na ia dai mevrouw Den Haan LEIDEN Minister Schut zal zelf binnenkort niet een aantal ambtenaren naar onze stad komen om zich hier bijpp de hoogte te stellen van de specifieke Leidse woning- In&oodproblemenWethouder mevrouw Den Haan deel- or anfe dit gisteravond mee tijdens de voortgezette behande ling van de Huisvestingsnota. De minister heeft dit werk lostIbezoek toegezegd tijdens het onderhouddot onder an- 8 landeren mevrouw Den Haan onlangs met de minister had tiaar aanleiding van diens nieuwe richtlijnendiezo- j a Is wij al schrevenvolgens de inzichten van R. en W toor een deel onaanvaardbaar zijn voor Leiden. tOm kwart over twaalf zei van nacht de raad „ja" tegen de huis- aestingsnota, met uitzondering van je PSP-ers en de Boerenparty. De raad was toen van 's middags twee ur af byeen geweest, met als enige itermezzo een pauze voor de avond- Ityd. De behandeling van de huis- itmqsnota was twee weken ge len al begonnen; toen hadden raadsleden hun zegje gedaan daar ging mevrouw Den Haan op in. „Uit de dorre cijfers n mevrouw Den Haan", zo be- (i zij daarbij refererend aan Itlatingen van PSP-er Ampt- ijer blijkt duidelijk, dat op ingeslagen weg van huurquote doorstroming) moet worden •gegaan. Al het mogelijke moet ',en gedaan om de doorstro- ing te bevorderen. De toegezegde we rijkspremie hiervoor biedt laarsdhijnlijk nieuwe mogelijk- op- de ard, hof. Gedwongen woningruil is verre van Ideaal. De resultaten zijn beter bij het systeem van vrijwillig de woning daverlaten. Omliggende gemeenten ont- ild zaiermen zich nogal eens over Leidse 2 vM*wwjgzoekenden -uit de hogere in- us dScomensgroepen maar aan sociale roningbouw is daar niet zoveel ge- aan. Leiderdorp biedt echter aar- ïige mogelijkheden en is bereid tot urenhulp, aldus mevrouw Den ^d$aan. r In de gewestraad zal ook verder 'orden gesproken over woningbouw- ïogelijkheden in omliggende ge- ïeenten. Er moet bijvoorbeeld niet het oog worden verloren, dat de r._ >nd in de Merenwijk duurder is 511 Leiderdorp. Tot de heer Amptmeijer zei me- ostigiT°uw Den Haan naar aanleiding van enten£ens opvattingen over doorstroming: WgJ!elooft u, dat de woningen, die een j, aar jaar geledén aan het Jac. Urlus- lantsoen werden gebouwd, ineens lechte woningen werden toen vorig tar de woningen in de Mors gereed ramen? Dit uiteraard als een voor lid. Over de beschikking van de minis- •er zei mevrouw Den Haan, dat daar en heleboel goede dingen in staan laar dat er ook punten zijn, waar- an moet worden gezegd, dat Lei en er nog niet rijp voor is. Er komt binnenkort een nieuwe oorstromingsverordening en een ieuwe krotopruimingsregeling. En oorts gaat de huurquote op de hel- ng. Is „dl heolo taal stich Sai 'in, h oelof- (vac. ichip- Kou- i) aan perus, Wethouder Piena zei onder meer, it alleen vorig jaar de bouwkosten met vyftien procent zyn gestegen, M*>dat men slechts het ergste kan vre- tot kens te (vai. te rarle- kan^r runs- d (in Wes- e; te er te (vac. iu\ize g. i den den HAAG Een Katwijker, die steren voor de Haagse politierech- :r moest verschijnen, werd ervan jjtesehuldigd de jachtwet te hebben i& irertreden. Een jachtopziener had .k man in het donker voor een ko- dam- ^nenho1 zien zitten. Hij had het, erdekt opgesteld, allemaal even angezien, en toen hij naar de ver- ïchte toeging verklaarde deze een lem te hebben gezet. Voor de rechter zei hij echter dat r voor het konijnenhol al een klem tond toen hij daar aankwam. De officier van justitie trok deze ewering in twijfel, vooral omdat de tan al vijf keer is veroordeeld we ens het overtreden van de jachtwet. De kantonrechter had de man. ver- •rdeeld tot een geldboete en een gaal. jorwaardelijke gevangenisstraf. De jlficier van justitie eiste bevestiging an het vonnis van de kantonrechter, onnis over veertien dagen. Inbraken in Leiden LEIDEN Het afgelopen week einde is ingebroken in het pand aan o.J e Breestraat, waar de raad van de kinderbescherming is gevestigd, asten en bureaus werden open- ibroken. Uit een geldkistje werd. en bedrag van 80 gestolen. Zaterdag werd in de Groenoord- al uit de garderobe een porte- euille en een knipbeurs ontvreemd. totaal een bedrag van 19. Uit '®t kleedlokaal van het Zweiland- •ad werd een portemonnee met 17.50 gestolen. zen voor de komende huurpryzen. Over de Merenwyk deelde hy mee, dat er veel belangstelling is van de zijde der beleggers en dat daarom kan worden verwacht, dat er veel premiewoningen voor de verhuur zullen worden gebouwd. Omstreeks elf uur ontrolden een paar jongelui op de publieke tribune een tot de grond reikend vel papier met de woorden „Het zal jou (de w kon er niet op) krot maar wezen, wat doet U?" Een tijdje later borgen ze het op verzoek van een bode weer op. Weer even later ontnam de voor zitter PSP-er De Vromen het woord nadat deze beledigende woorden aan het adres van de niet aanwezige heer Zitman niet wilde terugnemen. Aan het eind van de vergadering werd een aantal moties afgehandeld, voornamelijk door deze te verwerpen. Een gewijzigde en door B. en W. overgenomen motie om Leiden door de regering als woningnoodgebied te laten aanmerken en passende maat regelen te nemen, werd aangenomen. Leids kantongerecht LEIDEN Een 40-jarige inwoner uit Leimuiden liet verstek gaan by de Leidse kantonrechter. Hy had op een avond in november geen zin meer met zyn vrachtbootje door te varen in het Rijn- en Schiekanaal. Hij zette de motor af, dronk een halve liter cognac, ging naar zyn kooi en liet de boot maar wat dobberen. Twee brugwachters die het bootje zagen dryven, dachten eerst, dat de schip per een ongeluk had gekregen. Later bleek, dat deze in diepe slaap lag. De officier zei, dat dronkenschap bij scheepvaartverkeer gelukkig bijna nooit voorkwam. Dank zij de brug wachters waren er geen ongelukken gebeurd. Hij eiste 80 gulden boete subs. 36 dagen. Het vonnis werd f 150 boete subs. 30 dagen. Een 45-jarige chauffeur uit Noord- wijkerhout was met zijn vrachtwa gen tegen een geparkeerde auto ge reden. Hij ramde een tuinhek en een voorgevel van een woonhuis. De schade was niet gering. De officier eiste f125 boete subs. 25 dagen.*De kantonrechter liet het bij f 100 subs. 20 dagen. Een 23-jarige straatmaker, die op zijn werk hoorde, dat zijn vrouw naar het ziekenhuis was gebracht, leende even de auto van een collega om er zo snel mogelijk naar toe te gaan. Hij had echter geen rijbewijs en werd op de Botermarkt aangehouden. De officier vond, dat verdachte beter een taxi had kunnen nemen en eiste f90 subs. -8 dagen. De rechter von niste f 80 subs. 16 dagen. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Woens dag 11 febr.: hoogwater 6.49-19.07; laagwater 2.38-15.04. LEIDEN Op een bijeenkomst het Groot Auditorium van de geven", zoals eens door de LeiÖse Leidse Universiteit heeft prof. dr. A. Klasens, directeur van het Rijks museum van Oudheden, een voor dracht gehouden, getiteld „Universi teit, universitaire collecties, musea". De bijeenkomst kwam in de plaats van de jaarlijkse diesviering, die ditmaal niet op de gebruikelijke wijze plaatsvond, aangezien de Leidse Universiteit deze zomer haar negenenzeventigste lustrum viert. In zijn voordracht gaf prof. Klasens onder meer een historisch overzicht van de Leidse musea. Hij constateerde daarbij, dat de ana tomische collectie van de universi teit, die teruggaat tot het einde van de zestiende eeuw, niet alleen de oudste academische anatomie in Nederland is, maar tevens het eerste universitaire museum ter wereld was. Prof. Klasens pleitte er met nadruk voor, dat het Kabinet der Anatomie, waarvan de voor werpen, voorzover bewaard ge bleven, in verschillende Leidse musea zijn terug te vinden, als publiek museum herrijst, zeker ter gelegenheid van het vierhonderd- jarig bestaan van de Universiteit in 1975. De hoogleraar besloot zijn voor dracht met een voorstel aan het universiteitsbestuur. De geschiedenis van collecties en musea is een onderdeel van de wetenschap der musecologie, die ook de theorie besturdeert van de functie van de museale collectie in haar relatie tot wetenschap, cultuur en maat schappij. Zij is, al of niet verbonden met het onderwijs in het praktische museumbeheer in al zijn aspecten, een gevestigde leerstoel aan vele universiteiten in het buitenland. Mijn voorstel is, aldus prof. Klasens, dat de Leidse Universiteit, LEIDEN Naar aanleiding van vragen van de raadsleden Van Aken en Gransch over het Witte Singelplan hebben b. en w, geantwoord: De faculteitstoren krijgt een hoogte van pbn. 110 m. en verryst boven het hoofdgebouw, dat drie bouwlagen zal tellen. De toren zal daardoor in totaal pbn. 125 m. boven het maaiveld reiken en is met de smalle zijde van plm. 24 m. gericht naar de Ryn- en Schiekade. Minister Schut Solexclub opgeheven LISSE De solexclub Bollen streek hield gisteravond de laatste officiële vergadering in de Witte Zwaan. Voorzitter J. van Duijnho- ven zette uiteen, dat het steeds moei lijker werd als club tochten te onder nemen. Besloten werd de vereni ging als bromfietsclub op te heffen, maar als gezelligheidsvereniging te laten voortbestaan. Voor enkele panden aan de Rijn en Schiekade ontstaat een te grote belemmeringshoök van daglicht- toetreding. De feitelijke situatie van de daglichttoetreding wordt echter niet noemenswaard aangetast. Curatoren hebben aangeboden de betreffende woningen aan te kopen en deze vervolgens succes sievelijk aan hun bestemming als woning te onttrekken, met dien ver stande, dat de huidige bewoners desgewenst hun woning kunnen blijven bewonen. Bij brief van 4 december 1969, is aan curatoren geantwoord, dat de gemeente bereid is aan een derge lijke regeling medewerking te ver lenen. De verschillende werkzaamheden zullen niet worden verricht dan met inachtneming van de toepasselijke voorschriften. Zo zal niet tot dem ping worden overgegaan, alvorens daartoe vergunning is verleend door het Hoogheemraadschap van Rijn land. In dit verband wordt opge merkt. dat met het Hoogheemraad schap volledig overeenstemming is bereikt. LEIDEN Op vragen van het raadslid Driessen over de Stink sloot heeft wethouder Piena gister avond geantwoord, dat de kwaliteit van het water in deze sloot aan merkelijk wordt verbeterd. Onder meer door het in gebruik nemen van de rioolwaterzuivering aan de Voorschoterweg. KATWIJK aan den RIJN Don derdagavond om half zeven wordt er in het verpleeghuis „De Wilbert" een protestantse kerkdienst gehou den, waarin zal spreken ds R. de Vries uit Katwijk aan Zee. Familie leden van de bewoners van het te huis zijn ook welkom. LEIDEN De gemeenteraad be noemde gisteren na een besloten zitting de heer J. Burgers (52) tot directeur van de Groenoordhal. De heer Burgers, die te Hollandsche Rading woont, is momenteel sales promotor van de Royal Sanders Factories. Hij was één van de twee door B. en W. aanbevolen kandidaten. Het was overigens een vrije stemming en daardoor kreeg de niet in de aanbeveling van B. en W. genoemde heer T. C. Daey Ouwens, die als Leids ambtenaar in de afgelopen tijd met de waar neming van het directeurschap was belast, ook nog 8 van de 34 stemmen. De heer Burgers werd op 12 fe bruari 1917 geboren. Na de lagere school behaalde hij het hbs-B di ploma en het praktijkdiploma boek houden. Hij volgde voorts een per- soneelscursus van het Centraal So ciaal Werkgevers-Verbond en een cursus voor hoger leidinggevend personeel. Van 1938 tot 1940 was de nieu we directeur staf employé van Ja- cobszn. v. d. Berg en Co; van 1946 tot 1955 was hij bedrijfsleider bij Tieleman en Dros te Leiden en van 1959 tot 1962 filiaal-directeur bij de Amstel-Brouwerij. Sinds 1962 werkt de heer Burgers bij San ders. Hij kreeg 18 van de 34 stemmen. anatoom Berge is gezegd, „door een krans van goeddeels rijke ver zamelingen op velerhand gebied", de eerste is in Nederland om voor deze wetenschap een leerstoel te vestigen. DEN HAAG Een 29-jarige fa brieksarbeider uit Zoeterwoude had zich gisteren voor de Haagse politierechter te verantwoorden, omdat hij was doorgereden na een aanrijding. Hij reed over de Lage Rijndijk in Leiden en wilde links af slaan. Hij deed dat echter op een ongelukkige manier, waardoor een wielrijdster in moeilijkheden kwam en viel. De man verklaar de wel een tik te hebben gehoord, maar niets van een aanrijding te hebben gemerkt. Een getuige verklaarde echter dat de bestuurder de wielrijdster moet hebben gezien, omdat hij er zo dichtbij reed. De officier van justitie merkte nog op. dat de man eerst door een rood licht was ge reden en vervolgens op onvoor zichtige manier linksaf was gesla gen. Hij- eiste 80 gulden boete voor de aanrijding, een week gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde de man lot dezelfde boete en gevangenisstraf, maar tot zes maanden intrekking van het rijbewijs. School in Poelpolder LISSE In de noordelijke hoek van de Poelpolder wordt een zes- klassige openbare school voor de leerlingen in deze wijk gebouwd. De totale kosten van de bouw be dragen 889.475. De school wordt gebouwd in het kader van het scho lenbouwteam Midden-Holland. LEIDEN Met 33 van de 34 stemmen heeft de gemeenteraad gistermiddag op voorstel van B. en W. de heer F. van Overmeire benoemd tot directeur van de Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst als opvolger van de heer Hoorn, die met pensioen gaat. De heer Over meire was reeds enige tijd adjunct- directeur en in verband met de ziekte van de heer Hoorn belast met de waarneming van het di recteurschap. De manier waarop hij dit deed. blijkt dbs de alge mene instemming te hebben van de gemeenteraad. LEIDEN Op de Voldersgracht is gisteren een blauwe Fiat 500D ge stolen. Kenteken; EV 66-96. LEIDEN Zoals was te verwachten, is de heer S. Sannes aangebleven als wethouder. Hij had, behorend tot de vier „uittreders" van de PvdA- fractie, zijn zetel ter beschikking gesteld, Vyf fracties van de raad, te weten de KVP, de Prot.-Chr. Groep, de VVD, de Boerenpartij en de CPN, waren blykens een verklaring van de heer Lambermont (KVP) geporteerd voor een aanblijven van de heer Sannes als wethouder, wat ten slotte ook gebeurde. Zo eenvoudig als dit is gezegd, gebeurde het echter niet. Op for mele gronden ging de heer Van Aken (PvdA) namelijk toen de be handeling van het schrijven van wethouder Sannes aan de orde kwam, tot een tegenactie over. Hij betwistte de juistheid van het voor stel van B. en W,, welk voorstel na het opstellen van de aanvanke lijke agenda was gewijzigd. Aanvankelijk luidde het voorstel namelijk: ..Benoeming van een wet houder". En aangezien de brief van de heer Sannes in de vorige ver gadering al geruisloos als inge zonden stuk de revue was gepas seerd. kwam de heer Van Aken nu in het geweer. Wat heeft B. en W. bewogen het voorstel te wijzigen, zo vroeg hij onder meer. Administratieve snelheid speelt ons parten, bracht voorzitter Van der Willigen daartegen in. „Het gaat hier niet om een vacature." Geschorst De heer Van Aken maakte van zijn mening een voorstel en dit werd met 2310 verworpen. Toen begon de spraakverwarring pas goed en de vergadering moest zelfs worden geschorst zonder dat ook daarna de heer Van Aken en B. en W. elkaar vonden. .Omdat men zo nog wel dagen kon doorgaan, stelde de voorzit ter toen voor het gewraakte agen dapunt als zodanig te handhaven: uitslag stemming: 26 voor en 9 tegen. Aangezien de overgrote meerderheid het aanblijven van wethouder Sannes wenste, vroeg de voorzitter de heer Sannes of hij ook inderdaad wilde aanblijven als wethouder. Het antwoord hierop was positief. De heren Zunderman, Fakkel en Versnel werden hierop herkozen in een aantal commissies, waarbij de PvdA-fract.ie blanco stemde. Enige fractieleden van de PvdA zeiden bovendien niet in een stem mingscommissie te willen zolang hun oud-fractiegenoten in de raad zitten. Lunapark Bij de behandeling van liet punt voorjaars-lunapark. .vèrzöcht me vrouw Geelkerken (prot.-chr.) re kening te houden met de kerk diensten (Koningskerk!) op de avond van Goede Vrijdag door van 6 tot 9 uur stilte te betrachten bij de opbouw. Zullen wij bespreken, zegde de voorzitter toe. Een voorstel van de heer Port- heine (WD) om het lunapark op de zaterdag voor Pasen tot des avonds half 11 geopend te houden inplaats van tot 9 uur, zoals het voorstel van B. en W. luidde, werd met 1716 aangenomen. Ook al met een minimale meer derheid (1817) ging de raad ak koord met een voorstel van de heer Van Baaren (PvdA), gesteund WETHOUDER SANNES door de heer De Vromen (PSP). Het betrof hier de financiële re geling inzake openbare bijeen komsten, met name hearings en burgeravonden. Als gevolg van het aannemen der genoemde motie zal de raad, in afwijking van het door B. en W. voorgestelde, kunnen beslissen of financiële medewerking moet wor den verleend aan bijeenkomsten, die geheel door derden zonder medewerking van de gemeente worden georganiseerd; er moet dan wel een algemeen belang in het geding zyn NZH-subsidie Tot besluit van de middagverga dering brak de heer Van Aken op uitvoerige wijze een lans voor spoe dige informatie van de raad door B. en W. over het al of niet sub sidiëren van de NZH; hij werd hierin bijgestaan door de heer Kret (prot.-chr.). Op de meest korte termijn wordt de zaak in de raad gebracht maar wij kunnen nu echt nog geen tijd stip noemen, aldus de voorzitter. Hij deelde in tweede instantie nog mee. dat er over deze zaak ook al overleg is geweest met het rijk en dat de NZH binnenkort de gemeen te Leiden opening van zaken zal geven. Dinsdag 10 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratlecentrale. Schouwburg. 8 uur: toneelgroep „Glo be" met „De Gijzelaar". Stadsgehoorzaal, 10 u.: slireekdag kring Rijnstreek Plattelandsvrouwen, Steenschuur 6, 8 u.: postzegelverzame laars. Woensdag 11 februari Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Beloftekerk Robijnstraat, 8 uur: afd. Mors Christenvrouwenbond, demonstra ties Ned. Zuivelbureau. Holiday Inn, 7.45 uur: Leidse school voor de Detailhandel, voorlichtingsavond over het detailhandelsonderwijs. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel" Breestr. 19. 7.45 u.: chr plaittelandsvrou- wenbond. Tie Tusveld ovèr „naar het land van de kersebloesem". Donderdag 12 februari Het Boshuis, achter Hoflaan 76. 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, jaarvergadering, 10-jarig bestaan van koor. Den Burcht, 8 uur: afdeling Leiden KVP. Kantine Clos en Leembruggen, 2 uur: afd. Lelden Ver. Hulsvrouwen, jaarverga dering. Gerecht 10. 8 uur: K. en O., Filmclub 16, Modern American Cinema. Gehoorzaal, 8 uur: K en O., Rott. Uhilh. Orkest o.l.v. Jean Fournet, solist Malcolm Frager, piano. Scnouwburg, 8 uur: K. en O, toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel". Vrijdag 13 februari Gehoorzaal, 2.30, 7 en 9.15/9.30 uur: mo deshow Libelle. Centrum Hooglandse kerk. Mori- aansteeg, 5.30 tot 7 uur: kerkvoogdij Herv. gemeente, ontvangst t.g.v. afscheid P. J. van Hoeken van 's-Gravenpolder als kerkvoogd. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Jongens onder el kaar". Zaterdag 14 februari Vestestraat 40, Microtheater, 8 uur: Im perium speelt The public Eye van Peter Shaffer en De Schat van Olav de Landel, telefoon 01710-41035. Turk, 4 tot 5.30 uur:, receptie Fa. Mostert (50 Jaar). School De Valk, RIJnsburgersingel, 2.30 uur: Leidse esperantistenvereniging Pa- cen, lezing met dia's over Spanje en Marokko. Doelenkazerne, 3 tot 5 uur: receptie t.g.v. 25-jarlg bestaan afdeling Zuid-Hol land Noord Bond van Ned. Mil. Oor logsslachtoffers. Schouwburg, 8 uur: K. en O, Centrum met „Johgens onder elkaar". OEGSTGEEST De Beukenhof, 3.30 tot 5.30 uur: receptie Brunhllde t.g.v. 60-Jarig bestaan. Films in Leiden CAMERA: Adalen 31, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr. en zat. nacht; 11.30 uur: Barbarella, 18 jaar LIDO; The guns of the Magnificent Seven, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De ijskoude killer, 18 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: De lange, gele schaduw, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur, vt en zat. nacht: 23.30 uur: Shalako, 18 jaar. STUDIO: Teorama. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Fanny Hill. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Uoktersdlensi Tot zaterdag 10 urn de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal t bellen toi zondag 24 uur Sociëteit „Twentwel", Breestraat 1» (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavond van 8j0 uur toi 11 üui vrijdagavond van 8.30 uur toi 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 1) uur. Mobiel ANWB-kaotooi tedere maandag en donderdag van it tot 4 uur op de Lammermarkt (tot ï7 februari» Behandeling aa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) toi woensdag 12 uur waargenomen door net Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst 5 maai 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101. bij geen gehoor telef. 10460. voor informatie telef. 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19.45 uur; dinsdag I3.0lfc-14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag gn vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag 15.30— 16JO uur; zondag alg. chrlst. en nationale feestdagen 15^017 00 uur. Kinderkllniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—18 00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.3016.00 UUT Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, Jelgersmakllniek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 a.; tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.307 15 uut ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.3011.00 uur van 14.0015.00 uur van 18.00—19.00 uur, 3e klas; van 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten. Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, van 18.00-18-70 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORD WIJK - Sole Mllo Iclasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot ball 6 en den avonds van 7 tot 8. zaalpatlënten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospltiurn, longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ilng dagelijks van half 3 tot hall 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van T tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot hall 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longklinlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Bonus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van to tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum Oe Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot t uur. zon dag van i tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 3 uut. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten- Tentoonstellingen De Lakenhal: werk van Johannes Jel- gerhuls Rlenkszoon tot l febr. Legermuseum, Pen thuislaat) 1; tot n lanuar) 1970 expositie ..Historische diora ma's en militaire modelflguren"; dagelijks 9—5 u zond. 1—5 u.. zaterd. gesloten. Galerie 't Dulvenhuljs, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en tekeningen van Willy Rleser, van 20 Jan. 10 febr., dlnsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 3: wand kleden van Maud Muller-Massis. tot 27 februari. Galerie v. d. Vllst, Botermarkt 3: gra fiek van Kees Hauwert, 17 jan.—26 ttbr., dlnsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Leids Akad. Kunstcen trum. schilderijen Louls-Paul Boon, tot 18 februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 Re monstrantse Broederschap 1969". 17 Jan.—1 febr., dag. 10—16 u., zond. 13—16 u. De Lakenhal, van 10 febr. tot 1 maart: .De militair met palet en camera". Schoolgebouw £d. van Beinumstr. 2 (fi liaal openb. bibliotheek): expositie leden creatieve groep Colourform. tot 28 febru ari. Soc. Buut, Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van graficus Hans Dingjan, ott en met 23 febr., wonsdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. overdag na telefonische afspraak. Wassenaar: kunstzaal Heult, Hoflaan 7: gouaches en tekeningen, Adrian StahJ- ecker en bronsplpstieken van Peter Leye- naar (van 9 febr.'tot 4 maart, maand. tm. zat. van 10-5 u., dlnsd. avond 8-10 u.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3