Zeven keer naar de maan voor BTW-voorlichting Strijd tussen VVD en D'66 laaide weer op TV-commentaar Meer subsidie geruild voor restje autonomie Blad Joekes: De Goede insinueert Geen supersone vliegtuigen boven Amerika Schrijnend VU: bezwaar gelijkschakeling Stapel papier als 22 Eiffeltorens Huisartsen beboet Motie beoogt lagere gasprijs voor tuinbouw Arjos: meer steun opstandelingen Portugees Afrika Prof. Gordijn nu VU-hoogleraar Sprankelend begin Graham-kruistocht in Antwerpen PvdA: Staking ondergrondse kernproeven Richard Nixon wil O.S. in VS VRIJDAG 6 FEBRUARI 1970 Tan onze parlementsredactie DEN HAAG De strijd tussen de VVD en D'66 is gisteren voortgezet in de Tweede Kamer. De tweekamp tus sen de beer Th. H. Joekes (lib.) en de iheer A. de Goede (dem.) werd zo fel, dat het Kamerlid van de VVD op een gegeven ogenblik zei: „Ik geef mijn pogingen op om de heer De Goede te brengen tot een fatsoenlijke wijze van discussiëren." De heer De Goede had namelijk de VVD verweten de indruk te vestigen, gehoord de uitlatingen van fraktielei- der Geertsema, voor de crisisbui bin nen te willen zijn. De heer Joekes vond, dat de heer De Goede insinuerende politiek be dreef. Ook verweet De Goede de Het was maanden te voorzien dat de Fiat-128, misschien mede- door de recommandatie van velen ook door de recente VPRO- uitzending Wereld op wielen, uit verkoren zou worden tot auto van het jaar. Gisteravond werd in het Hiltonhotel te Amsterdam de prijs aan deze kwalificatie verbonden uitgereikt. Dr. Hum- berto Agnelli, broer van de Fiat directeur (links) en verkoop leider van Fiat in Engeland, was samen met de ontwerper van de succesvolle 128, dr. Giacosa, naar Amsterdam gekomen om de tro fee (midden) in ontvangst te nemen. WASHINGTON De vorige week door president Nixon geins tal leerde commissie ter verbetering van het leefklimaat heeft zich uitgesproken tegen het gebruik van supersone straalverkeersvliegtuigen in Amerika. De bouw van een dergelijk vlieg tuig, aldus de commissie, brengt pro blemen mee, vooral wat betreft la waai, die de technologen nog niet kunnen oplossen. VVD, dat ze zich niet waar maakte tegenover de kiezers. Dr. ir. A. Vondeling herhaalde deze beschuldiging rechtstreeks gericht aan minister Witteveen die de belofte niet waar maakte, dat de WD de bestrijding van de inflatie een urgen te zaak vindt. Motie Dr. Vondeling diende mede namens de PSP en D'66 een motie in, waarin het in hoge mate wordt betreurd, dat de regering de beloofde voorschotten aan de gemeenten, die nog vorderin gen hebben op het rijk. nog niet heeft uitgekeerd. Drs. H. Wiebenga van de PSP vraagt in een motie om een nota over de geldontwaarding. De heer G. A. Kieft (a.r.) infor meerde nadrukkelijk of de minister het tekort in de BTW-opbrengst ook inflator had gefinancierd. De stijging van de overheidsuitga ven zal in 1971 iets beneden de zes procent blijven, zo kreeg de heer Kieft als antwoord van minister Wit teveen te horen. „De ruimte wordt wat minder", zei de minister. Mr. W. Scholten van de CHU zei nadrukkelijk iets minder optimistisch te zijn dan de minister over de be groting 1970. Hij vond het jammer, dat hij van de staatssecretaris niets had gehoord over een verbetering! van de fiscale positie van de kleine zelfstandigen. TfflE er niet tegen opzag bij- na middernacht te halen, heeft gisteravond kunnen kijken naar een zoveelste, maar daarom niet minder interessante (Britse) reportage over het generatieconflict, zoals dit zich tn Amerika voordoet. CVK en IKOR bo den deze uitzending aan en het was belangrijk te ervaren, hoeveel raak punten de acties van opstandige en voortvarende jeugd vertonen met die in Westeuorpese landen. Toch zijn in Amerika, en met name in het steen rijke San Francisco, de verschijnselen schrijnender. Bij de VPRO (die ons weer niet vergat te berichten over de toestand op pedagogische academies) was o.m. een boeiende reportage over de Expo in Osaka te zien. Het imponerende Nederlandse paviljoen staat daar in moderne luxe als een monument van cultuur en grootkapitaal, ook al wil den de industrieën niet zo best mee doen. De TROS deed een heel zwakke greep door burgemeester Bolkestein uit Deventer door Willem Hoogen- doorn te laten interviewen. De burge meester mocht zeggen wat hij alle maal had bedoeld, toen hij onlangs in het openbaar opmerkte, dat hij bui tenlandse werknemers in'~Nederland het kiesrecht wel zou gunnen. Hij gaf vriendelijk, een beetje ver baasd, antwoord en zei ten slotte dat hij er verder niets voor zal doen, om dat zijn mededeling slechts „als een tussenzin" was gebruikt. Dat hij als iedere goede burger tegen discrimina tie is, behoefde toch al geen betoog. Willem Hoogendoorn wist toen allang niets zinnigs meer te vragen en daar voor moest de burgemeester hele maal uit Deventer komen. Verder ging de omstreden toto ge woon de ether in, evenals bij de VPRO een tweede film met de Marx Brothers en een verwarde reportage van de Utrechtse fïlmweek, waar weer zwaar in de bekende modeter men werd gesiscussieerd. Wie luiste ren wilde, kreeg daar fragmentari sche kansen voor. Gistermiddag is de Russische onderminister van luchtvaart, de heer Bukajef, voor besprekingen in Nederland aangekomen, werd op Schiphol verwelkomd de zg. krottenwijken was. Over (links) en de Russische ambas sadeur in Nederland, Lavarof (rechts). (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG Een stapel papier zo hoog als 22 Eiffeltorens (6.800 meter) is er nodig geweest voor de invoering van de BTW. „Denk niet", zo zei gisteren in de Tweede Kamer een wat opge wonden staatssecretaris van financiën, dr. F. H. M. Grapperhaus, „dat we die nieuwe omzetbelasting zo maar hebben ingevoerd." j Staatssecretaris Grapperhaus rond de zijn indrukwekkende gegevens af met de mededeling dat zeventig nieu we formulieren moesten worden ont worpen. En de onderminister schotelde de wat verbaasde Tweede Kamer de volgende cijfers voor: Al dat papier woog 130.000 kg. Dat zijn, aldus de toelichting van de staatssecretaris, tien beladen vrachtwagens met een aanhanger van dertien ton. Ook is het aantal papieren geteld: 26.000.000. Te hoog tarief DEN HAAG Tegen een aantal huisartsen in ons land is proces-ver baal opgemaakt, omdat zij te hoge tarieven hebben berekend. Dit heeft de controledienst van het ministerie van economische zaken meegedeeld. Het gaat siechts om een klein aantal artsen, dat de vorig jaar met het ministerie overeengekomen prijsbesohikking heeft overtreden. Volgens deze beschikking mag voor particulieren negen gulden per consult worden berekend en 13.50 voor een visite. Deze tarieven gelden sinds oktober 1968. De artsen moch ten, zo is eind vorig jaar overeenge komen, de tarieven met een paar procent verhogen wegens kostenstij gingen. Artsen die tien en vijftien gulden rekenden zullen zich vermoe delijk moeten verantwoorden voor de economische rechter. De landelijke Huisartsen Vereni ging (LHV) is het hiermee niet eens. Zij gaat ervan uit dat de tarieven van negen gulden en 13,50 mini mumtarieven zijn. Man- en zoonlief gaan niet langer in grauw grijs gekleed. Zalm. beige en kastanje zijn nieuwe kleuren voor fijne man nenkleren. De ceintuur op de maxi-pullover is van vestan. hetzelfde makkelijk te onder houden materiaal dat werd ge bruikt voor de pantalon, waar van de pijpen-zondcr-omslag bij de voet wijd uitlopen. De sjaal is van dralon-crêpe. Op een "sweet dream" sloop, een glad kussenovertrek voor 26.50 glijdt uw kapsel zó soepel dal het na een nachtje slapen nog in model is zonder prikkelende krullers of ste kende speldjes, 't Kussen wel even verankeren tegen hoofd einde. of vastspelden want *t is wél gladjes! De moeder van straks Aanstaande moeders gaan de tijd weer tegemoet dat ze hun groeiende omvang niet langer met de mantel der liefde kunnen bedekken. Ze doen er goed aan, ook aan hun lingerie te denken en geen oude onder jurken af te dragen bijvoor beeld of een wijdere te kopen. Voor haar zijn er tegenwoor dig bijzonder aardige en niet kostbare „vondsten" op linge- riegebied. Voor ruim tien gul den is er een snoezige onder jurk in een overslagmodel van witte nylon met royale kantstrook. Een voedingsbeha zult u straks wellicht toch no dig hebben, dus die kunt u ook alvast gaan dragen. Er zijn gaines van naar twee kanten rekbaar elastische weef sels, zelfs een panty met een ex tra elastisch buikpand, die groeit als het ware mee met uw figuur en komt op 27,50. Doet u aan zwangerschaps- gymnastiek, dan is een badstof stretch slip aan te bevelen in vrolijke kleuren voor 6.50. Bcnt u dol op een jupon. wel, dat model is er ook in wikkel rok, sluit met klittenband en groeit dus mee 9.95). U voelt zich zoveel prettiger als u weet dat u er ook in lingerie verzorgd uitziet. 0 Het groene lapje dat ge schikt is om pannen schoon te schuren is nu aan de achter zijde voorzien van een sponsje: dat ligt prettiger in de hand. en bij het schoonschuren van aan recht of wastafel kan de spons meteen gebruikt worden om af te drogen. Flagstone Novjlon heeft twee bijzon dere structuren erbij: hier ziet u de "flagstone"-versie, een speels steen-dessin leverbaar iri drie kleuren. Er is ook een vloerbedekking die Siciliaanse tegels suggereert, een soort pla vuizen die het in hai of keuken goed zullen doen. Deze vinyl- vloerbedekking is verend op schuim de koude en harde klank van de échte tegel hebt u niet, wél de structuur. Van Krommenie Bambino Baby heeft nog geen weet van Donald Duck en alle ande re populaire Walt Disney-fi- guurtjes. Evenwei ze duike len vrolijk in vier fijne kleuren over de nieuwe collectie be drukte Spaanse baby- en kleu terdekens. De randen zijn zó afgewerkt, dat ze niet kriebelen op de tere kinderhuid. Wyers brengt ze exclusief voor Neder land, onder de naam Bambino. 9 Voor ongeveer vijf dubbel tjes is in sommige supermarkets al een zakje verse schoonge maakte radijsjes te koop haal 't voorjaar er alvast mee in huis. Voor dat bedragje komen ze helemaal uit Amerika! De voorlichting was ook niet wis: Ter voorbereiding werd in 1968 950.000 kilometer gereden. En in 1969 nog eens 2.000.000 kilometer extra. Dat is samen zeven keer de afstand naar de maan. De BTW-voorlichtingsdienst heeft op het ministerie was goed voor ongeveer 500.000 telefonische inlich tingen gegeven. Een speciaal nummer 10.000 inlichtingen. Ongeveer 150.000 ondernemers zijn bezocht door 600 ambtenaren in on geveer drie maanden. Aan 7.000 be lastingconsulenten is 63.000 uur les gegeven in de BTW. De invoering van de BTW is de grootste financiële operatie genoemd na de geldsanering vlak na de oorlog. In veel belastinggcbouwen moest ruimte worden gewonnen voor het opvangen van mensen en materieel. Mejuffrouw Nel G. Barendregt van de P.v.d.A. heeft gisteren in de Tweede Kamer een motie ingediend, waarin om een lagere aardgasprijs voor de tuinbouw wordt gevraagd. Wanneer de tuinders, bijvoorbeeld in het Westland voor de verwarming van hun kassen, op aardgas overschakelen, zal de luchtverontrei niging aanzienlijk worden vermin derd. Op het ogenblik wordt dikwijls zware olie gestookt, waardoor de lucht aanzienlijk wordt bevuild. Ze zei dat er alle reden was om haar motie in te dienen om vooral de luchtverontreiniging, waarvan Den Haag zo'n last heeft tegen te gaan. Bovendien is de motie bedoeld als steun voor degenen in het kabinet, die voor een lagere aardgasprijs voe len. Eerder op de middag had staatsse cretaris van financiën dr. Grapper haus meegedeeld, dat een beslissing over aardgas op til is. Met het oog op deze spoedige beslissing noemde dr. Grapperhaus de P.v.d.A.-motie totaal overbodig. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De buitenlandse werkgroep van de Arjos dringt er bij de regering op aan de steun aan de bevrijdingsorganisaties in de Portu gese Afrikaanse koloniën uit te brei den. De regering heeft reeds 100.000 gulden toegezegd aan het Mozam bique Instituut. Dit houdt zich bezig met onderwijs en gezondheispro- gramma's. Nederland moet volgens de Arjos j openlijk de zijde van de bevrij- dingsorganisaties kiezen. Er moet geld komen om de bevrijde gebieden op te bouwen. Ons land moet Portu gal duidelijk laten weten dat het de koloniale politiek van Lissabon on dubbelzinnig afwijst. Als Portugal zijn koloniën niet het recht op zelfbeschikking toekent, zal Nederland met de andere bondgeno ten moeten overleggen welke maatre gelen men in NAVO-verband tegen Lissabon kan nemen. In de VN moet Nederland zelf met resoluties komen voor samenwerking niet Afrikaanse staten. UITSTOTING VAN DUBCEK GEëlST PRAAG Op een vergadering van het Slowaakse centrale partijcomite is gisteren in een resolutie geëist, dat de voormalige progressieve partijlei der Dubcek uit de partij wordt ge stoten. Aangenomen wordt dat de vergadering met deze zaak langer be zig zal zijn, dan met de verkiezing van Jozef Lenart tot partijleider. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Op een uni versitaire vergadering van de Vrije Universiteit is gisteravond gepleit voor de loskoppeling van de honderd procent subsidiere geling voor universiteiten en ho gescholen en de centralisatie van het hoger onderwijsbeleid, zoals dat door de minister van onder wijs en wetenschappen, dr. Ve- ringa, in een wetsontwerp wordt voorgesteld. De universitaire vergadering heeft de stuurgroep van de Vrije Universi teit verzocht de mogelijkheden te on derzoeken deze mening op de meest effectieve wijze aan het parlement kenbaar te maken. Geen der partijen aan de Vrije Universiteit heeft, gezien de snelle stijging van de kosten, bezwaar tegen de honderd procent subsidieregeling. Geli j kscliakeliiig Het wetsontwerp beoogt de gelijk schakeling van de bijzondere en openbare universiteiten voor wat met name betreft de financiële en admi nistratieve bepalingen. Voor de Vrije Universiteit betekent dit een subsi dieverhoging van 98.5 procent tot 100 procent. Vrijwel alle bepalingen, die tot nu toe gelden voor de openbare universi teiten, zullen dan ook gelden voor de bijzondere, terwijl tevens voor deze soorten instellingen van wetenschap pelijk onderwijs een aantal nieuwe bepalingen zijn opgenomen. Naar de mening van de studenten versterkt het ministerie van onder- Wijs door deze wet zijn greep op de Ook in Engeland worden de nieuwe modecollecties aan de lopende band het publiek getoond, want nu het voorjaar niet meer zo lang op zich zal laten wachten, wordt het wel zaak de wintergarderobe (voor een tijd) te gaan vergeten: hier twee creaties uit de collectie van Lacasse: links Bonnie, een maximantel in rose gabardine en rechts Fire Island, een eveneens lange mantel in rood-witte brokaat. AMSTERDAM Vanmiddag heeft dr. C. C. F. Gordijn met een inaugu rele reden onder de titel: „Doen en Maken, creatieve expressie als doel van het bewegingsonderwijs" in Am sterdam zijn ambt aanvaard als VU- hoogleraar in de faculteit der sociale wetenschappen voor het onderwijs in de leer van het menselijk zich bewe gen. In zijn rede nam de nieuwe hoogle raar, die sinds 1947 rector is geweest van de CALO, de christelijke aca demie voor lichamelijke opvoeding, vanaf 1963 buitengewoon lector aan de VU is, als uitgangspunt dat het menselijk zich bewegen eqn ge vormdheid is van betekenissen wel ker gevormdheid in de loop der ont wikkeling wordt verworven. Het menselijk zich bewegen wordt voorts gezien als expressie van de werkelijkheid en van de bewegende mens in de bewegingsdaad. Alle han delen, alle bewegen is expressief van aard. Creativiteit is een mogelijke kwaliteit van de expressie. In, de rede wordt de ontwikkeling van het menselijk bewegen vanuit het vitale bewegen via het animale leren naar het humane creatieve, ex pressieve bewegen besproken. Met een toep tssing van deze visie op de theorievorming en van de bewegings therapie aan geesteszwakken en mo torisch gehandicapten en het bewe gingsonderwijs aan schoolkinderen wordt de rede besloten. (Van een onzer medewerkers) ANTWERPEN Met een voorkruistocht-rally in de pro testantse kerk aan de Lange Winkelstraat is deze week voor Vlaanderen en Zuid-Nederland Billy Grahams Europakruistocht van start gegaan. Gelijk bekend zal de evangelisatie- -campagne, die Billy Graham van 5 tot 12 april in Dortmund leidt, via een gesloten TV-circuit gelijktijdig naar een groot aantal Europese ste den worden uitgezonden. Voor het Nederlandse taalgebied zijn dat Hilversum en Antwerpen. Hilversum startte begin vorige week. Aan de rally in Antwerpen ging een persconferentie vooraf, waarop ook vijf leden van de Graham-orga- nisatie aanwezig waren, onder wie Cliff Barrows, programma- en muzi kaal leider samenzang, Walter Smith, direkteur van de wereldwijde kruis tochten en Harvey Thomas, coördinator van de Europa-kruistocht 1970. Walter Smith zette In enkele woor den de organisatie vari deze unieke campagne, die zich uitstrekt van de Skandinavische landen tot Joegosla vië uiteen. Men hoopt op deze wijze enkele honderdduizenden mensen te bereiken. De toespraken van Billy Graham worden simultaan vertaald, waardoor ieder ze direct in zijn lands taal kon horen. Het grootbeeld-tele visiescherm (zes bij zeven meter) maakt zelfs, dat- men beter betrokken is bij wat er gebeurt en gesproken wordt, dan vanuit de zaal zelf. In Antwerpen heeft men de be schikking over de moderne Arena sporthal. Het Antwerps comité geeft vooral vier bulletins uit, terwijl za terdag voor de campagne huis aan huis de Antwerpenaren worden uit genodigd. Hierbij zijn ..hulptroepen" uit Nederland onontbeerlijk. Twee van de avonden zijn speciaal op de jongeren afgestemd, waarbij Cliff Ri chard zingt. Kardinaal Op een vraag, of ook kerkelijke autoriteiten en met name de rooms- -katholieke, meedoen, antwoordde Smith, dat men in de campagne geen onderscheid maakt, daar ieder, wie hij ook is, persoonlijk tot Christus moet komen. Hij vertelde wei, dat in Amerika kardinaal Cushing van Bos ton had aangespoord. Grahams sa menkomsten te bezoeken. De rally na deze persconferentie werd geopend door ds. mr. B. C. Carp, voorzitter van het Antwerps comité. Do samenzang stond onder lei ding van Cliff Barrows. Walter Smith sprak een onwekkend woord. Ontroe rend was de solozang van Jimmy McDonald, een tenor met machtige stemmogelijkheden, die zelf vertelde hoe hij zijn Heiland had gevonden. De piano werd virtuoos bespeeld door Tedd Smith. Kolonel L. Nijman van het Leger des Heils te Brussel, vice-voorzitter van het rombé. was een enthousiast vertalpr. De heer R. van Damme, voorzitter van de ontvangst- en na- zorgcomnvssie. riep op voor mede werking. De heer A. Coeck, voorzitter van de gebedscommissie, sloot de avond. Al met al een sprankelend en bezielend begin. Zee'and is in het comité vertegen woordigd door de heer G. de Lugt te Koudekerke en ds. J. Noordhof. gere formeerd nredikant te Weme'dinge. Contactadressen voor Oost- en West-Brabant zijn ds. J. Schouten te Eindhoven (baptist) en ds. C. van Evert te Steenbergen (hervormd). universiteiten en hogescholen, tenein de een centraal onderwijs en onder zoeksbeleid te ontwikkelen. De stu denten zien de anderhalf procent meer subsidie geruild tegen de laatste restjes autonomie. De greep van Den Haag op de uni versiteiten vinden de studenten onge wenst, omdat met deze regering en in deze maatschappijstructuur dit het ontbreken van ruimte gaat betekenen voor alternatieve, maatschappij-kri tische wetenschapsbeoefening. De VU-dirékteuren vragen zich daarentegen af of de minister van onderwijs ook bij een gelijkblijvende subsidie op grond van de gestegen uitgaven toch al niet een grotere ma te van invloed op de universitaire uitgaven zou hebben verlangd. Direkteuren en studenten vinden de controle van de gemeenschap op de wetenschappelijke instellingen aanvaardbaar. De studenten echter menen dat de gemeenschap niet op de juiste wijze door het parlement wordt vertegenwoordigd en stellen derhalve als voorlopige oplossing voor een de mocratisch samengestelde en functio nerende interuniversitaire raad sa men te stellen, die het geld, na over leg met de overheid, verdeelt. Nota ontwapening (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In een nota over ontwapening en wapenbeheersing pleit de PvdA-fractie in de Tweede Kamer voor een verdrag tot stopzet ting van alle ondergrondse kernproe ven. Nederland zal als lid van de Ontwapeningsconferentie in Geneve moeten aandringen op een uitbreiding van de huidige verbodsbepalingen. Andere punten in de nota: Amerika en Rusland moeten de ont wikkeling van raketten met meerdere atoomkoppen, die elk op een eigen doel kunnen worden gericht, staken. Betere controle Om meer landen het non-prolifera tieverdrag te laten ondertékenen, moet Nederland erop aandringen dat er een internationale dienst komt voor ondergrondse kernexplosies voor vreedzame doeleinden. Volgens de fractie moet het contro lesysteem snel worden verbeterd. Juist deze controle weerhoudt sommi ge landen er van het verdrag te on dertekenen. Nederland moet met kracht streven naar een verdrag, dat het vervaardi gen, opslaan en gebruiken van biolo gische en chemische wapens regelt. Dat verdrag zou ook het gebruik van traangas en ontbladerirtgsmiddelen moeten verbieden. Amerika is hier te gen. Beide middelen worden bij de strijd in Vietnam gebruikt. Wa/jenhandel Nederland moet de VN voorstellen een studie te laten verrichten naar de gevolgen van de internationale wa penhandel. Wat Nederland betreft doet de fractie een beroep op de re gering bij het beslissen over wapen leveranties het economisch belang nooit te laten prevaleren. Tenslotte pleit de PvdA voor een permanent overlegorgaan voor NA VO- en Warschaupactlanden. Zowel in Oost- als in West-Europa moeten waarnemingsposten komen tegen ver rassingsaanvallen. Arme landen kochten in 1967 voor 20 miljard aan wapens Van onze rariementsredactie DEN HAAG Het Amerikaanse bureau voor ontwapening ACDA heeft berekend, dat de ontwikke lingslanden in 1967 ruim twintig mil jard gulden hebben uitgegeven voor de aankoop van wapens. Dat is twee maal meer dan het bedrag dat de ontwikkelde landen aan ekonomische hulp verstrekten. Dit staat in een nota, die de PvdA-fraktie in de Tweede Kamer heeft opgesteld over ontwapening en wapenbeheersing. In de nota wordt een Deens voorstel aangehaald, dat - beoogde een lijst samen te stellen van de wapenleveranties aan de ont wikkelingslanden. Buitenlandspecialist van de PvdA-fractie, mr. Van der Stoel, zou het nuttig vinden indien de lijst van Nederlandse wapenleveranties aan andere landen in grote lijnen zou worden gepubliceerd. Momenteel krijgt alleen de Kamercommissie die onder ogen. WASHINGTON President Nixon heeft zijn steun gegeven aan het plan om ter gelegenheid van de 200ste on afhankelijkheidsdag de Olympische Spelen van 1976 in Amerika te orga niseren. De Amerikaanse president zegde toe. dat alle officiële Olympische af vaardigingen zullen worden toegela ten. ook de vertegenwoordigingen van de communistische landen, waarmee de Verenigde Staten geen diplo matieke betrekkingen onderhouden. Kandidaten voor de organisatie van de Olympische zomerspelen van 1976 zijn onder meer Moskou en Los An geles, terwijl de Verenigde Staten Denver kandidaat hebben gesteld voor de winterspelen van dat jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7