Raad voor weekmarkt in Nieuw-Vennep TIENDE TOOGDAG CPJO HAD BOEIEND VERLOOP WEEKAGENDA Toneel voor jeugd v.h.m.o. van Vier maanden geëist tegen Alphenaar ONTBREKEN WINKELCENTRUM WEL EEN BEZWAAR Wat is er in de Kerken toch aan de hand? Mail vermist Felle uitval tegen D 66 Leiden 'Militair met palet en Mr. J. Klaasesz zet Statenlid op zijn plaats camera Na ernstig ongeluk in Leiden In Delftse Stadsdoelen Expositie van Chris Stapels Dames Castellum wonnen verdiend Lagere resultaten Leidsche Wol GEYER PIANOS NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1970 f Wat Jupiter magmag os niet een LEIDEN Dit is de geschiedenis van Amphitryonkoning van Troizen. Door een ongeluk krijgt hij schuld aan de dood van zijn schoonvader toen deze van een veldtocht terugkeerde. Hij vlucht naar Thebe, waar koning Kreon hem gastvrij ontvangt. Hij verschaft Amphitryon zelfs eer leger om tegen de oude vijanden van zijn schoonvader te velde te trekken. Ttjdens zijn afwezigheid krijgt zijn vrouw Alkmene bezoek van Jupiterde god van het huwelijk. In de gestalte van haar echtgenoot blijft Jupiter bij Alkmene. De zaak komt uit wanneer Amphitryon naar huis komt, waar Alkmene hem verbaasd ontvangt. Hij had immers zojuist afscheid van haar genomen. Hij eist opheldering, die gegeven wordt door Jupiter zelf. De gefopte echt genoot kan zich troosten met de geboorte van de zoon Herkules. verwekt door <fe „vader van goden en mensen". Deze staf is de basis geworden zo wel voor tragedie als komedie. Klas sieke schrijvers schreven hun tra gedie erover. Plautus begon met een komische bewerking van de stof. Ook Molière en Kleist gaven bewerkingen. Er is zelfs een opera van Gréty. Het stuk dat gistermiddag en -avond gespeeld werd onder auspi ciën van K en O en L.J.A. voor leer lingen van het v.h.m.o. was de be werking van Peter Hacks. Alle problemen heeft hij wegge veegd. En omdat ze er toch zijn en ze DEN HAAG De commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, beschul digde vanmorgen het statenlid W. T. van den Berg van de Boerenpartij van insinuaties toen hjj opnieuw vroeg waarom burgemeester mr. W. Schakel ondanks vele nevenfuncties was herbenoemd voor een periode van zes jaar als burgemeester van Noordeloos. „Schakel is een bekwaam man, die het ambt in zijn vingers heeft. Als de heer Van den Berg insinueert dat de heer Schakel is herbenoemd omdat hij goed met mij zou kunnen op schieten, dan is de heer Van den Berg slachtoffer géworden van zijn lijfblad, waarin een onjuiste publica tie stond over het door mij geopende dorpshuis in Hoornaar", zo zei mr. ■Klaasesz. De commissaris van de Koningin meende dat de Provinciale Staten niet hèt college is om te spreken over de vraag of een burgemeester al of niet nevenfuncties mag uitoefenen. Minerva en Eigen Huis zondags open voor alle studenten LEIDEN Met ingang van 7 februari kunnen alle studenten zondags op vertoon van hun college kaart na vijf uur eten in Sociëteit Minerva, Breestraat 45. Ook de R.K.S.V. „Sanetus Augustinus" opent voortaan zondagsmiddags haar so ciëteit voor alle studenten. Het ..Groot Dispuut" van het ..Eigen Huis". Rapenburg 24, wordt dan een trefcentrum, waar men naar believen televisie kan kijken, de weekbladen kan lezen, van de bi bliotheek gebruik kan maken, koffie kan drinken, kan biljarten maar vooral andere mensen kan ontmoe ten. Van tijd tot tijd zullen op de zondagmiddagen kleine attracties worden georganiseerd. zich niet gemakkelijk onder de tafel laten vegen is het slot volkomen open. Vragen blijven en ieder kan er een vrijblijvend antwoord op ge ven. In het begin van hun huwelijk was Amphitryon ook de echte min naar. deze maakt plaats voor de veldheer die leeft voor zijn roem; dat is zijn manier van liefhebben. Alk mene hunkert naar de echtgenoot van vroeger, en die vindt zij bij Jupiter, god van het huwelijk, maar tevens vertegenwoordiger van het ideale beeld. Daarom heeft Alkmene ook geen schuld gevoelens, want bij haar ontrouw, voelt ze zich trouw te blij- venaan het diepste wezen van haar echtgenoot. Bij de bewerkingen worden de ac centen wel eens wat verschoven. Be wust of onbewust. We gaan maar niet in op de vraag over het gerechtvaar digde of de wenselijkheid er van- Genoeg zij dal het Duitse gezelschap „Tribune Berlin" een sprankelende voorstelling van het stuk heeft gege ven. Het was geregisseerd met een rijke fantasie en humor. De knecht Sasias. geregisseerd als een soort comedia del arte-figuur, stal de show. Men heeft de scholieren de kans gegeven om via uitstekende toneel kunst kennis te maken met modern toneel, al was het ook niet hyper modern. De medewerkenden kregen allen een aandenken mee aan hun optreden in Leiden. A. C. Bouwman. LEIDEN Dinsdagochtend om half 11 opent kolonel jhr. N. E. de Brauw. chef-staf inspecteur- generaal van de krijgsmacht, in het stedelijk museum De Lakenhal de achttiende tentoonstelling ..De militair met palet en camera". Na de opening reikt hij twee door prins Bernhard beschikbaar gestelde legpenningen uit en wel aan matroos s.d. W. J. van Giel (fotowedstrijd) en sergeant I G. R. v.d. Leek (teken en schilderwedstrijdL Ook luitenant-kolonel J. van den Berg. hoofd van de sectie Welzijns zorg, zal een aantal prijzen uitreiken, beschikbaar gesteld door de redactie van Reveille en de „Stichting ter be- BEU 4RDCONCERT IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Addie de Jong bespeelt morgen het carillon. Het pro gramma vermeldt: 1. Volksliedjes: a Hertog Jan, b Daar was een sneeuwwit vogeltje, c Het waren twee koningskinderen (twee versies). 2. Andante uit 1ste orgelconcert. G. F. Handel (16851759) Adagio uit 10de orgelconcert. 3. Volksliedjes: a Thus and so, b Vem kan segla, c Vreneli. 4. Fantasia in d, W. A. Mozart (1756 —1791). 5. Parafrase: „Hoe zachtkens glijdt ons bootje. 6. Suite, Willem Vogel (geb. 1920). 7. Improvisatie. vordering van de amateurfotografie." De expositie omvat 79 tekeningen en schilderijen alsmede 120 foto's en is tot en met 1 maart in De Laken hal te bezichtigen. Op de openings ochtend wordt onder het motto „Mili tairen goochelden met kleuren'" nog een aantal dia's geprojecteerd. DEN HAAG Vier maanden gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen gedurende vijf jaar luidde de eis van de Officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 31-jarige betonijzervlechter uit Alphen. die een ongeval in Leiden ver oorzaakte met de door hem bestuurde auto. Van een man werd diens rechterbeen verbrijzeld, dat moest worden geamputeerd, zijn linkerarm moest met een pin worden gehecht, hij liep een bekkenfractuur en diverse andere verwondingen op. Een hem vergezellend meisje brak een heup, een been raakte uit de kom en beide benen braken. Dat alles gebeurde, toen de Alphenaar onder invloed van drank was en zijn auto in zeer slechte staal verkeerde. De Alphenaar was zaterdag 19 juli vorig jaar met een auto, die hij kort tevoren van een relatie voor f 600 had gekocht, naar Leiden gere- (Van één onzer verslaggevers) NIEUW-VENNEP De gemeente raad van Haarlemmermeer ging gisteren akkoord met het voorstel van B. en W. een weekmarkt in te stellen in Nieuw-Vennep. In eerste instantie waren de meningen nogal verdeeld. Vooral de heer J. R. Tam- mes (CHU) toonde bezwaren naar aanleiding van het feit dat de plaatselijke winkeliersvereniging een schrijven aan de raad had ge richt, waarin grote ongerustheid Prof. Sperna Weiland: OEGSTGEEST Gisteravond ging prof. dr. J. Sperna Weiland in het Gemeentecentrum uitvoerig in op de vraag „Wat is er tegenwoordig in de Kerken aan de hand?" Het betrof hier een avond van de hervormden, gereformeerden en rooms-katholieken. De belangstelling was byzonder groot. De spreker werd ingeleid door ds. Van Wagenvoorden, vrijzinnig hervormd predikant. werd uitgesproken. Bij de meeste raadsleden speelden de huisvrouwen echter een grote rol. Uit een enquête was namelijk geble ken dat ongeveer 92 procent van de Nieuw-Vennepse huisvrouwen vóór een wekelijkse markt was. Vandaar dat het merendeel van de raad zich toch voor de weekmarkt uitsprak. Een nadeel vond men wel dat de markt in de Venneperstraat komt, waar praktisch geen winkels zijn. Trouwens een winkelcentrum ont breekt ten enenmale in Nieuw-Ven nep. Dit was ook één van de bezwa ren van de plaatselijke winke liersvereniging. Stemming Wel zal in de Venneperstraat een winkelcentrum worden gesticht, maar er zullen nog wel enkele jaren mee gemoeid zijn. voor dit plan is verwezenlijkt. Dit winkelcentrum Prof. Sperna Weiland zei voor een moeilijke opdracht te staan. Hij schet ste de spanningen, die in de ker ken aan de dag zijn getreden. De eigenlijke problemen in de R-K. Kerk en Gereformeerde Kerken be rusten op het gezag. „Wij moeten ons niet al te veel zorgen maken", meen de de spreker. „Er is een crisis in alle instituten die ons vanuit het ver leden zijn overgeleverd. Hoe kan de Kerk daarbuiten staan? Het zou er ger zijn als de Kerken in ruste waren. DELFT ln de Delftse Stads Doe len is gisteren de Toogdag, levens jaarvergadering van de Christelijke Plattelands Jongeren Organisatie af deling Zuid-Holland gehouden. Mede omdat dit de tiende jaar vergadering van de organisatie was, is aan de dag een extra feestelijk tintje gegeven. Er was een gezellige soos met een lopend buffet, waar de jongeren konden kijken naar bezig heden van een pottenbakker, een sneltekenaar, een emailleur en het duo van Berkel en de Bruyn. Verder werd er een cabaretopvoe ring gegeven met het onderwerp „Tien jaar CPJO". Ook was er nog een andere cabaretgroep uit Zeeuws- Vlaanderen. De volksdansgroep „Za- jednica" uit Amsterdam gaf een uit voering op het Doelentoneel, evenals het combo van het Leger des Heils ..The Messengers". Tijdens het mid dagprogramma traden Luc Aalbrecht LEIDEN Sinds 28 januari is de heer Laurens van As, wonende aan de Potgieterlaan, spoorloos. Hij werd geboren op 18 februari 1893 en draagt een lichtgrijze regenjas, grijze broek, donkerblauw colbert, blauwe trui en zwarte schoenen. De politie verzoekt inlichtingen. Op de hoek Haarlemmerstraat Pelikaanstraat kwamen gisteravond twee auto's met elkaar in botsing. Eén sloeg over de kop. Een meisje werd mot een zere knie naar het A- cademisch Ziekenhuis gebracht. Op de hoek van de Lammenschans- weg en de Koninginnelaan reden een scooter en een auto op elkaar. De 21- jarige scooterberijder, uit Warmond, liep een beenfractuur op en moest naar het Acad. Ziekenhuis worden ge bracht. Tenslotte botsten op de hoek Dijk- straatCalandstraat een personen auto en een bromfiets. De 52-jarige berijdster van de bromfiets brak een sleutelbeen. en Cees Koedood 'uit 's-Gravenzande op. Ds. J. Smit uit Soest sprak op deze Toogdag over het onderwerp: „Gaan we nu vooruit of achteruit". De pre dikant haalde Paulus aan. die de jonge Timotius waarschuwt dat er nog vele moeilijkheden zouden ko men. Deze waarschuwing betrok ds. Smit op de huidige samenleving en onderstreepte in dit verband de be tekenis van het woord Maranata, het geen „Jesus komt" betekent. De jon geren zongen ten slotte tesamen: ..He's got the whole wide world in his hand". Er is in de Kerk altijd strijd ge weest over de Waarheid. In de Kerk komt er nu een dimensie bij: de waarheid van het Evangelie voor mensen van deze tijd. Hieraan ver bond prof. Weiland een aantal cul tuurhistorische en psychologische aantekeningen. Ten aanzien van de moderne we tenschap kan men een drietal hou dingen aannemen: Afwijzing in naam van het geloof waardoor de waarheid gehandhaafd blijft, maar dan is iedere ontmoeting onmogelijk; Aanvaarden: het gezag van Chris tus erkennen en wetenschap aanvaar den; Komen tot herinterpretatie van overgelevrde waarheden. 4 f braak Spreker zag de afbraak van de hiërarchische structuren in de samen leving als een mentaliteitsverande ring. Een afbraak die zich verder zal voortzetten tot autonomie van alle gelovigen is bereikt. Prof. Sperna Weiland benaderde voorts de verantwoordelijkheid, die de mens heeft in de wereld voor de gang van zaken. De mens moet de moed hebben open te staan voor nieuwe ontwikkelingen. Na de pauze werden vele vragen gesteld met betrekking tot hiërachie, het ambt. het gezag van het Woord nismede het hiernamaals. Vooral bij laatstgenoemd onderwerp was het voor velen moeilijk op de gedachten- gang van spreker „af te stemmen", kapelaan Poelma van de Willibrord- parochie nam in zijn slotwoord een gevoel van onbehagen weg. DEN HAAG/VOORSCHOTEN In het gebouw van de Haagse kunst kring opent Paul van Vliet zaterdag middag om half drie een foto-expo sitie van de fotograaf Chris Paul Stapels uit Voorschoten. Directe aanleiding voor deze ten toonstelling is het feit, dat woonhuis en studio van Stapels eind decem ber door brand werden geteisterd. Hoewel ongeveer 150.000 negatieven en dia's verloren gingen, bleef toch nog genoeg materiaal over voor deze expositie. Chris Paul Stapels (27houdt zich vooral bezig met illustratieve foto grafie. De tentoonstelling is tot en met 26 februari dagelijks van 10 tot 5 uur en maandag van 2 tot 5 uur geopend. Alle geëxposeerde foto's worden onder het motto „Stapels uit de brand" verkocht. Hierbij de ga rantie, dat mocht na een jaar de ge kochte foto toch niet bevallen, deze voor dezelfde prijs zal worden terug genomen. De opening wordt opgeluis terd met een optreden van Ekseption. De Hoge Rijndijk in Leiden tworbij de Wilhelminabrug is in onderhoud bij de provincie. Er worden hier momenteel wat verbeteringen uitgevoerd ten behoeve van het verkeer. Zo zijn de vijf bomen die hier stonden gerooid. Voorts wordt volgende maand de klinkerbestrating ver vangen door een bitumen weg dek. dat beter aansluit bij het deel van de Hoge Rijndijk nabij de Leiderdorpse brug. Foto NLC - Dirk Ketting) zal worden opgezet, zo deelde wet houder A. L. J. Coenen mee, in over leg met de middenstanders. „De winkeliers zullen hier nauw bij wor den betrokken". Nadat de wethouder nog een uit voerig pleidoor voor de markt had gehouden, vroeg de CHU-fractie hoofdelijke stemming. De uitslag hiervan: 24 voor de markt en 2 te gen. In antwoord op vragen zei de wet houder dat de subsidieregeling voor de markten in Haarlemmermeer als een aflopende zaak moet worden beschouwd. Als er plaatselijke win keliers zijn die een kraam op de markt willen bezetten, dan zal met hen overleg worden gepleegd. Er zijn goedkopere orgels dan hel PARIE ORGEL Maarzijn erook betere voordie prijs? mechanische toonopwekking gescheiden vibrato volledig professioneel vanaf f 4150.- Ook "Portable" verkriigbaarlll W. BARNING Piano- en orgelhandel Oude Singel 16 - tel. 22858 Mr. W/essel van D'66 Oegstgeest deed OEGSTGEEST Mr. J. Wessel, voorzitter van de afdeling Oegst- geest-Rijnland van D'66 is gister avond fel uitgevallen tegen de Leidse democraten, die zich door de PvdA, de PPR en de PSP in het PAK hebben laten steken. Zoals bekend heeft de afdeling Leiden van D'66 vorig jaar met ze ven tegen zes stemmen besloten zich bij het Progressief Akkoord aan te sluiten. Tot de vergadering zei de heer Wess?l: „Laat u niet misleiden door de houding van een klein aantal met te weinig politieke visie be gaafde D'66-ers te Leiden, die zich hebben laten inpakken". Hij verwachtte dat het Leidse PAK uiteen zal vallen, mede gezien de splitsing in de PvdA-geilederen". Mr. Wessel uitte ook kritiek op de bestuursorganen in Oegstgeest: „We zitten in Oegstgeest met een twee tal confessionele wethouders en een vriendelijke maar toch wel conser vatieve burgemeester. Van een vooruitziend beleid is geen sprake". Het beleid van het gemeentebe stuur noemde hij onevenwichtig. De burgemeester zou t" weinig initia tief tonen op gebieden die nauw verbonden zijn met zijn wettelijke bevoegdheden ten aanzien van de politie. AUTO AANGEREDEN BENTHUIZEN Gisteren werd de auto. bestuurd door de echtgenote van de gemeente-secretaris, me vrouw Runsink-Hak. op de Hooge- veenseweg van achteren aangere den. Mevrouw Runsink moest af remmen voor een tegemoetko- memde auto. Ter plaatse wordt cl'? weg gerepareerd. Haar auto belandde aan de ande re kant van de weg in de sloot, ter wijl de tegemoetkomende auto ook behoorlijk werd geraakt. De auto die van achteren aanreed, werd be stuurd door mevrouw W. J. Harte- veld-Van Drie!, eveneens uit Bent huizen afkomstig. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De materiële schade wordt geschat op ongeveer f 6000. den. Daar had hij enkele cafè's be zocht; hij zou in totaal acht glazen bier hebben gedronken. Desondanks nam hijachter het stuur plaats. Op de Haarlemmerstraat schrok de Al phenaar van een voetganger, die op het trottoir stond. Hij gaf een ruk aan het stuur. Daardoor schoot hij tegen de stoeprand waarna de auto naar de andere kant van de straat reed en het trottoir opschoot. Voor een winkel stonden een man en een meisje een etalage te bekijken. Zij raakten beiden bekneld tussen de auto en de muur van de winkel. „Geen wtmder, met zoveel drank in uw lichaam", constateerde de pre sident van de rechtbank. „Hebt u wel eens naar de toe stand van de slachtoffers geïnfor meerd?" vroeg de president. Volgens de Alphenaar had een zoon van het mannelijke slachtoffer te kennen gegeven, dat een bezoek niet op prijs werd gesteld. „Maar ik heb hier een brief van de man, waarin hij zich beklaagt over uw gedrag", aldus de president. De officier vond het een afschuwe lijk drama. Daardoor kwam de offi cier, jhr. mr. W. Chr. W. F. van de Poll, tot genoemde eis. De verdediger betoogde, dat hier moet worden gesproken van een schrikreactie. Hij bepleitte clemen tie. Vonnis over 14 dagen. ALPHEN In de Leidse sporthal in het eerste damesteam van Cas tellum er in geslaagd het Leidse Argos 3 met 3-0 de baas te blijven. Voornamelijk door e^n sterkere aanval, en een meer homogeen team bleven de Alpliense dames aan de voordelige kant van de score. In de eerste set heeft Castellum vanaf het begin het initiatief gehad.; Door een goede aanvalsopbouw, kon; spel verdeelster Yvonme va n Oort volop goede set-ups afleverde, die door sLaggrage handen van Irene; van Egmond en Cathy Gesman iml ounten werden omgezet, 15-11. Bij een 8-4 achterstand voor dei Leidse dames werd naar de eerste1 time-oud gegrepen. Dit was voor Cas tellum echter aanleiding met alle mogelijke inzet te spelen en ook deze set met 15-8 voor zich op te eisen. Ook de beslissende set ging verdiend naar de Alphense dames, die vooral tactisch sterk speelden. 15-13. LEIDEN Blijkens de geconsoli deerde cijfers over de eerste negen maanden van het boekjaar 1969-'70i van de Leidsche Wolspinnerij NV zijn de resultaten belangrijk lager dan in hetzelfde tijdvak 1968-'69. Toch meent het bestuur dat de winst on der de in dit tijdvak vigerende om standigheden nog alleszins bevredi- gend is. W. BARNING PIANO- en ORGELHANDEL DUDE SINGEL 16 LEIDEN TEL. 22858 Vrijdag 6 februari Zuiderkerk. 8 u.: afd. Centrum Chris tenvrouwenbond. huish. vergadering. Maandag 9 februari Schouwburg, 8 uur: toneelgroep Globe met ..De Gijzelaar". De Doelen. Rapenburg. 8 uur: amateur fotografen. Stadhuis. 2 en 7 30 uur: gemeente raadsvergadering. Dinsdag 10 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: toneelgroep „Glo be" met „De Gijzelaar". Stadsgehoorzaal. 10 u.: streekdag kring Rijnstreek Plattelandsvrouwen. Woensdag II februari Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Beloftekerk Robijnstraat, 8 uur: afd. Mors christenvrouwenbond, demonstra ties Ned. Zuivelbureau. Holiday Inn, 7.45 uur: Leidse school voor de Detailhandel, voorlichtingsavond over hel delailhandelsonderwijs. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel". Donderdag 12 februari Het Boshuis, achter Uoflaan 76, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, jaarvergadering. 10-jarig bestaan van koor. Den Burcht, 8 uur: afdeling Leiden KVP Kantine Clos en Leembruggen. 2 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, jaarverga dering. Gerecht 10. 8 uur: K. en O.. Filmclub 16. Modern American Cinema. Gehoorzaal, 8 uur: K gn O., Rott. Uhilh. Orkest o.l.v. Jean Fournet, solist Malcolm Frager, piano. Schouwburg. 8 uur: K. en O. toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel". Vrijdag 13 februari Gehoorzaal. 2.30. 7 en 9.15/9.30 uur: mo deshow Libelle. Centrum Hooglandse kerk. Mori- aansteeg, 5.30 tot 7 uur: kerkvoogdij Herv. gemeente, ontvangst t.g.v. afscheid P. J. van Hoeken van "s-Gravenpolder als kerkvoogd. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Jongens onder el kaar". Zaterdag 14 februari Vestestraat 40. Microtheater. 8 uur: Im perium speelt The public Eye van Peter Shaffer en De Schat van Olav de Landel. telefoon 01710-41035. Turk. 4 tot 5.30 uur:, receptie Fa. Mostert (50 jaar). Sc' - uur: WÊPHI een. lezing met dia's over Spanje en Marokko. Doelenkazerne. 3 tot 5 uur: receptie t.g.v. 25-Jarig bestaan afdeling Zuid-Hol land Noord Bond van Ned. Mil. Oor logsslachtoffers. Schouwburg. 8 uur: K. en O. Centrum met „Jongens onder elkaar". OEGSTGEEST De Beukenhof. 3.30 tot 5.30 uur: receptie Brunhilde t.g.v. 60-iarig bestaan. Films in Leiden CAMERA: Adalen 31. 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo. 2 30 4 45 7 en 9.15 uur; vr. en zat. nacht; 11.30 uur: Barbarella. 18 jaar LIDO The guns of the Magnificent Seven. 14 .iaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXORDe ijskoude killer. 18 jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: De lange, gele schaduw. 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. vr en zat. nacht: 23 30 uur- Shalako. 18 jaar. STUDIO: Teorama. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRTANON: Fanny Hill. 18 jaar. dag 2 30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Bree3t Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. Dc Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend Doktersdlensi rot zaterdag 10 uur de eigen dokte» raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tol zondag 24 uur Sonaten „rweniwel" Breestraal 19 (sorlptelt voor kamerbewoners en allernstaanden van 20 iaar e.o.). Openingsiilden dinsdagavond van h :w uur tol 11 uur woensdagav.tm van 8.30 uur tol 11 uur vrt1dag8vond van 8.3U uur t.ot li uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond vare8.30 uur tol-11 uur Mobiel 4NWH-h»ninai Iedere maandag er donderdag var. n tot 4 uur .op de Lammermarkt tor V februari) Behandeling na ongevallen De poliklinische oehandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uut I's mid dags) tot woensdag IJ uur waargenomen door net Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur) Brandweer 5 maal S. Politie 5 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlerungs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jao- ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101. bij geen gehoor telef, 10460, voor Informatie telef. 83921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00-19.45 uur; dinsdag I3.0b-i4.8l uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 14.30—16 M uur. Vrouwenkliniek: Christ en nationale feestdagen 1530—17 M uur. Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 Oo uur; dinsdag 13.00-14 00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Eltsabethziekenhuls Lelden derde klai dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellni dagelijks van 3 tot 4 en '8 avonds van kwart voor 7 tol half acht; tweede klai dagelijks van half 12 tot 12. t tot t a dagelijks van half 1 tot half 8. Annafcltnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond var zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en tot 3. Jelgersmakllnlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur: zaterdag 13 tot 15 uur; zondag n tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls oageiuks eerste KI. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u., tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 tot 1 en 7 tot 8 u.. kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30-7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis ftijnoord: dage lijks (ook zondag): Ie en 2e" klas van 10.30—11 00 uur van 14 00—15.00 uur van 18.00-19 00 uur 3e klas; van 14.00—15 00 uur var» 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng. van 14.00—18 00 uur. van 19.0019.30 uur alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—18.00 uur van 18.0018.30 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang NOORD WIJK - Sole MJIO Klasse-pa- tiënten dagelijks van 1 tot hair 8 en dei avonds van 7 tot 8. zaalpatienien zon. dgs van 1 tol 3. dinsdag van 1 tot half I, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 8. katwijk - zeehospitium, longkllnleli dagelijks van half 9 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8. tbc-afda-i ling dagelijks van half 8 tot half Revs-! iidatiecentrum dinsdag en donderdag van - -- :aterdag en zondag van half I Revalidatiecentrum kinderen tol 8 en zaterdag en zondag van i tot half woensdag van 7 tot 8 zaterdag en condaj van half drie tol half vijf. Longkllnlek ec tbcéardellng klndèren woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 8 tol half 4. Musea en Bortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van to tol 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tol 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tol 6 u.. ook zaterdag: zondag van I tot 8 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zoo- dag van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot I uur kassen zaterdags en zondags gesloten, ten Tentoonstellingen De Lakenhal: werk van lohannea Je)- gerhuls Rtenkszoon cot l febp l-egermuseiim Pesthuisiaan t; tot lanuari 1970 expositie .Historische diora ma's en militaire modelfiguren": dageltlW 9—5 u zond 1—5 u. zaterd gesloten Galerie 't Dulvenhuljs. Rapenburg i schilderijen, aquarellen en tekeningen van Willy Riesei van 20 lan - 10 febr. dinsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: wand kleden van Mand Muller-Massis, tot T februari Galerie v d. Vtlst. Botermarkt 8: gra-! flek van Kees Hauwert. 17 tan.—26 tt'or. dinsd t.e m. zat van 9-6 u. Rapenburg 73 Leids Akad. Kunstcen trum. schilderijen Louis-Paul Boon, tot 11 februari Lakenhal: tentoonstelling „löin Re monstrantse Broederschap 1969". 17 lan-1 fplu dan in in u.. zond 13-16 u. De Lakenhal, van 10 febr. tot 1 maart: .Dc- militair met palet en camera". Schooi .ebouw Ed van Beinumsir 2 (fi naal openb bibliotheek), expositie leder, creatieve groep Colourform. tot 28 febru ari Soc. Buut. Nieuwe Beestenmarkt werk van graficus Hans Dingjan, ott mei 23 febr.. wonsdag tot en met zondal van 20 tol 1 uur. overdag na telefonisch» afspraak. Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: gouaches en tekeningen. Adrian StaW-j ec-ker en bronsplastieken van Peter Leyé-I naar (van 9 febr, tot 4 maart, maand. 1 m. zat. van 10-5 u„ dinsd. avond 8-10 u.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4