j Economische hervorming Sowjet geen resultaat Wielerkalender Zuid-Holland-Z. Iedere automobilist kan geblinddoekt rijdenal Per 1 iuIi Records van Bazen en 1 Bols op 500 en 3000 m ensie grote aandacht IPefi Consument de dupe Federatie tegen langer werken in ziekenhuis Lomefa dagvaardt bonden Olympia's toer gaat toch door GOOCHELAAR HARRY SMIT GAAT ZAAN OP ZIJN KOP ZETTEN Protest Klaas Visser bleek ongegrond Toestand voor schatkist mager 59 Individuele huursubsidie REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN nuarL fe" WOENSDAG 28 JANUARI 1970 r (Van een onzer redacteuren) i NUNSPEET De omslag van het proefschrift, waarmee Jan I Wilhelmus van der Molen deze maand aan de Vrije Universiteit p promoveerde tot doctor in de economie, is van het diepste rood dat men zich maar denken kan. Daarop staat in zwarte letters de titel: „Economische hervorming in de Sowjet-Unie". Het proefschrift is geschreven gedurende de vier jaren, die hjj als zogenaamd Kort- verbander in militaire dienst doorbracht met het opsporen van j economische, sociale en politieke ontwikkelingen in de Oosteuropese I landen. In dienst leerde jij Russisch en het [aren economische potieven die hem I leden bijtekenen. I lijn werk bij de [ilitaire inlichtin- jendienst kwam iem goed van pas lij z'n studie. De welzijnszorg was lem welgezind, zo- at het niemand ial verwonderen lat een van z'n jtellingen luidt: .In zoverre de gg (ienst Welzijnszorg g ran het leger de 1 itudie van de mili- airen bevordert, lient deze dienst ps zeer nuttig te porden gekwalifi ceerd". Hoe rood ook de mslag van het roefschrift, de onclusie is, dat de conomische her- orming, in 1965 oor premier Kosy- in aangekondigd en een jaar later ingevoerd, weinig of geen verandering heeft gebracht in het oude systeem. „Dit is ook nauwelijks te verwachten, zolang de communistische partij een zeer strik te controle op de economie uit oefent". 'ndruk De jonge doctor in de economie zet uiteen hoe hij tot deze conclusie is gekomen. Met nadruk zegt hij niet de indruk te willen wekken, dat het in Rusland allemaal zo slecht gaat en jet westen zo goed. „Als je de ont wikkeling op lange termijn bekijkt, je dat er enorm veel gebeurd is in de Sowjet". ,De laatste veertig jaar heeft de Jowjet-Unie zich op eigen krachten 'opgenverkt van een min of meer ach terlijke, overwegend agrarische staat, lot de tweede industriële mogendheid ter wereld. Defensie en ruimtevaart krijgen hoge prioriteiten met als ge volg, dat de landbouw achterblijft en te weinig wordt tegemoetgekomen aan de verlangens van de consumen ten". De fabrieken wordt dwingend voor geschreven wat geproduceerd moet worden, hoeveel, in welke vorm, kwaliteit, kleur en maat. Zo krijg je als waar vertelde anecdotes, dat op 'n bepaald moment alleen maar linker schoenen werden gefabriceerd. „Zul ke toestanden bestaan. Maar wij krijgen in ons sysyteem kleurentele visie waarop niemand heeft ge wacht". J. W. van der Molen Tnrks bad Kosygin heeft geprobeerd met z'n plan aan de belangen van de consu ment tegemoet te komen en de winst 'n igrotere rol te laten spelen. „Zijn voorstellen vormen duidelijk een compromis tussen de ideeën van libe rale en orthodoxe economisten ten aanzien van de verdere ontwikkeling van de Sowjet-volkshuishouding". Na de inval in Tsjecho-Slowakije zouden de liberalen nog verder zijn terugge drongen. Volgens dr. Van der Molen wordt het steeds duidelijker, dat de hervor ming het oude systeem nauwelijks aantast. Men blijft voortlopen op het air-zo plat getreden pad. Zelfs de vooruitstrevende economisten denken er niet aan het kapitalistische sys teem als reddingbremgend alternatief te aanvaarden. In hel westen worden hervormin gen in die richting wel uitgelegd. Ten onrechte, meent dr. Van der Molen. „Vrijwel alle veranderingen kunnen worden gekarakteriseerd als verande ringen binnen het bestaande systeem en niet als veranderingen van het systeem. De politiek heeft nog steeds de overhand". Star „Waarom houdt men nog altijd vast aan de zeer starre, zeer gecentrali seerde planning, ondanks de duidelijk (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met de nadruk op het feit dat het slechts een voorlopige agenda geldt heeft het district Zuid-Holland-Zuid van de KNWU de kalender opgesteld voor het komende wielerseizoen. Rot terdam komt er verre van bekaaid af. Integendeel, de wielen zullen driftig draaien op het Maasstedelijke plaveisel, al dan niet geasfalteerd. In het kader van de C'70 vinden er ook een aantal koersen plaats. Bij de ritten die de clubs organiseren komt men aan een aantal van zestien ron den waaronder drie krachtmetingen bij de profs. Om nog even op het voorlopige karakter van de agenda terug te komen moet worden opge merkt dat verschillende koersen op dezelfde dag zijn gepland. Dit gaat ten koste van de kwaliteit van het rennersveld dat daardoor wordt versnipperd. Daarom wordt er naar gestreefd om via overleg dou blures te voorkomen. Uit de onderstaande agenda blijkt dat er in het centrum van Rotterdam drie profkoersen worden gehouden waarvan één achter derny-motoren. AGENDA april 18: Dirksland (amateurs en nieuwe lingen) 30: Rotterdam-Feijenoord A-N en aspiranten). mei 2: Krimpen aan den Lek (A-N en aspir.) 3: Rotterdam - Katendrecht (A-N) 5: Vlaaraingen (A-N-aspir.) 5: Opening Schiedamse wieler baan 5: Krimpenerwaard (A) i 7: Lekkerkerk (A-N-aspir.) 8: Capelle aan den IJssel (A) 0: Ridderkerk (A en dames) 23: Rotterdam - Lombardijen I (A-aspir.) 29: Rotterdam - City (professionals) JUNI 5: Rotterdam - Delfshaven (A) 6: Papendrecht (A-N) 6: Zwijndrecht (A-aspri. - dames en veteranen) 120 Rotterdam (Blijdorp (A) 13: Hendrik Ido Ambacht (profes sionals - dames-aspir.) 19: Rotterdam - Pernis (A) 24: Schiedam (A) 26: Rotterdam - Alexanderpolder (A) JULI: 4: Zuidland (A-N-aspir.) 11: Oude Tonge (A-N) 11: Stolwijk (A-dames) 18: Rotterdam - Centrum (professi onals) 25: Oostvoorne (A-N) 25: Oostvoorne (A-N) 28: Gorinchem (A-aspir.) 29: Hoek van Holland (A) AUGUSTUS 1: Ouddorp (A-N-aspir.) 1Schiedam (A-dames) 5: Kethel (N) 8: Rotterdam - Kralingseveer j! (A-aspir.) 8: 's-Gravendeel (A-N-aspir.) 15: Strijen (A-N) 12: Rotterdam - Centrum (professi- onals achter derny's) 22: Dordrecht (A-aspir. - dames en veteranen) Krimpen aan den IJssel (A-aspir.) 29: Rotterdam-Hoogvliet (A-N- (A-N-aspir.) Hardinxveld - Giessendam (A-N-aspir. - veteranen) gebleken nadelen? Zou het antwoord niet moeten zijn, dat de communisti sche partij op deze manier in staat is alles en iedereen te controleren?" „Het westerse systeem is beter dan dat van de Sowjet, maar wat in Joe- goslavi gpslavië gebeurt zou 'n aanvaardbare mengvorm kunnen zijn. In de westerse landen wordt het welzijn opgeofferd aan de welvaart. We beginnen dat langzamerhand in te zien, zoals is ge bleken bij de afwijzing van Progill door de Amsterdamse gemeenteraad. Het waren de linksen die tegen vesti ging van de fabriek waren, treurig genoeg, want het hadden de christe nen moeten zijn". „Bij de verdediging heeft iemand m'n proefschrift naar omslag en inhoud te rood ge noemd. De drukker noemde het Turks rood, heb ik toen geant woord. En Turkije is nog steeds een trouwe NAVO-partner." AMSTERDAM Het bestuur van de federatie van verenigingen, die de verpleging en andere onderdelen van de gezondheidszorg bevorderen, be treurt het initiatief van het Roode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk. Zoals bekend, heeft dit ziekenhuis heit plan weer een acht-urige werk dag en een zesdaagse werkweek in te voeren, gecompenseerd door ver lenging van de vakantie tot drie, maximaal twaalf maanden. Het federatiebestuur meent, dat de maatregel noch in het belang van de verpleegkundigen, noch in het be lang van de verpleging is. Zij vindt bij het huidige, hoog opgevoerde, ar- beidstempo onderbreking van het werk met slechts één vrije dag on gewenst. UTRECHT Het CNV vindt de verhogingen, die in sommige delen van het land door huisartsen zijn toe gepast, ontoelaatbaar. Eind vorig jaar werden in sommige gevallen de tarie ven voor particuliere patiënten ver-, hoogd van 9 tot 10 voor een con sult en van 13,50 tot 15 per visite. Het CNV roept de vakbondsleden op met betaling te wachten tot meer zeker heid bestaat over de vraag of de ver hoging van de huisartstarieven al dan niet wordt toegestaan. Aangeraden wordt om de prijsverhogingen meteen te melden bij de economische contro ledienst in Der. Haag. HOORN De industrie- en han delmaatschappij Lomefa NV in Hoorn heeft de drie werknemersbon den in de metaalindustrie vrijdag aanstaande in kort geding voor de president van de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag gedag vaard. De NV eist van de bonden een dwangsom van honderdduizend gul den voor iedere dag dat de staking in het bedrijf na de uitspraak zal wor den voortgezet. De bonden lieten het werk maan dag neerleggen, toen bleek, dat de directie van het bedrijf niet had ge reageerd op de eis van de bonden» met hen een gesprek over een cao voor 1970 te beginnen. Nadat onderhandeling over lande lijke cao's in de kleinmetaal werden afgebroken, omdat de werkgevers niets wilden weten van het zgn. vak bondstientje, hebben de vakbonden eisen gesteld aan Lomefa en het installatiebedrijf Van Swaay in Den Haag. De vakbonden hebben met het laatste bedrijf vrijdag een gesprek. Schitterende tijden in Cortina De Amerikaanse ambassadeur William Middendorff (links) heeft gistermiddag aan prins Bernhard de maansteen getoond, die vanaf 27 februari deel zal uit maken van de ruimtevaartten toonstelling in de Rivierahal in Rotterdam. Op de foto: prins Bernhard bekijkt de maansteen, die door de Apollo-11 van de maan werd meegebracht. AMSTERDAM De organisatoren van Olympia's toer, de grootste Ne derlandse amateur etappe wedstrijd, hebben van de ministeries van ver keer en waterstaat de verzekering gekregen dat de ronde dit jaar op de oorspronkelijk vastgestelde data kan doorgaan. Er waren aanvankelijk moeilijkheden gerezen over hulp van de politie bij het afzetten van het parkoers. Olympia's Toer, die van 8 tot en met 14 mei wordt gehouden, telt zeven etappes van in totaal on geveer 1055 km. DEN HAAG Klaas Visser heft dinsdag bij de landelijke technische commissie van de Koninklijke Neder landse schaatsenrijdersbond bezwaar aangetekend tegen de wijze waarop besloten is Rieneke Demming als vijfde rijdster aan te wijzen voor de Europese titelstrijd in Heerenveen, Carry Geyssen de reserveplaats te geven en Akke Palkena uit de kern ploeg te „verstoten". Visser, die trainer is van de Friese damesploeg en op 11 ianuari At je Keulen-Deelstra volkomen verras send Nederlands kampioene zag wor den, had vanuit Inzeil, waar hij de meisjes van de in en trainingskamp vertoevende jeugdploeg begeleid, protesten laten horen. Als voorzitter van de technische commissie heeft de heer Wijnia daarop geantwoord dat de zaak volkomen correct is behan deld, na herhaald overleg en onder linge wedstrijden. CORTINA d'AMPEZZO Bjj in ternationale schaatswedstrijden in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo hebben Jan Bazen en Jan Bols voor opvallen de resultaten gezorgd: een Nederlands record op de 500 nieter en een we reldrecord op de 3000 nieter. Voor de eerste maal bleef een Ne derlander onder de magische veertig seconden-grens. Jan Bazen uit Zeven huizen legde deze afstand af in 39.6 seconden. Het oude record stond op naam van Ard Schenk. Hü vestigde dit vorig jaar tijdens de recordjach- ten in Inzeil. Zijn tyd was toen 40.1. Jan Bols verbeterde later het we reldrecord op de 300 meter. Het oude record, dat met een tijd van 4.17.4 op naam van Dag Fornaess stond, werd met precies één seconde verbeterd. Bols had verleden week in Inzeil al een tijd van 4.16.9 gereden Deze pres tatie kon niet erkend worden, door dat de wedstrijden niet officieel bij de schaatsunie waren aangekondigd. In de allroundklasse reed Kees Ver kerk op de 500 meter in de voor hem zeer sterke tijd van 41,2 seconden. Ook Jan Bols reed weer een sterke 500 meter. Zijn tijd was 40.7. twee- tiende seconde sneller dan zijn per soonlijk record. Ook Jappie van Dijk, die negende werd verscherpte met 41.6 zijn persoonlijk record. Eddy Ver- heyen werd elfde in 41.8 en Peter Nottet, die wat teleurstelde zestiende in 42.6. Tenslotte bewees Jan Bazen op de 1000 meter, dat zijn scherpe tijd eer der op de dag op de 500 meter, geen uitschieter was geweest. Hij werd na melijk tweede op de 1000 meter, ach ter de Noor Magne Thomassen. Zijn tijd was 1 minuut en 21.3 seconden. Slechts zeventiende seconde verwij derd van het Nederlands record, dat sinds 1968 op naam van Ard Schenk staat. De voornaamste uitslagen zijn: 500 meter: Sprintersklasse: 1. Keiiclii Su zuki (Jap.) 39,3 sec., 2. Masaki Suzlki (Jap.) 39,5, 3. Jan Bazen (Ned.) 39.6 (nieuw Neder lands recore), 4. Seppo Haenninen (Fin.) 39,7. 5. Magne Thomassen (Noorw.) 39,8. 6. Erhard Keller (WDI) 39.8. 7. Takayuki Hidw (Jap) 39,9, 8. Masahiro Higashlde (Jap.) 40.1. 9. Aard Schenk (Ned.) 40,1, 10. Hans Llchtenstern (WDl) 40.9. 500 meter allroundklasse: 1. Bjoern Tve ter (Noorw.) 40.2. 2. Matsuhiko Maeda (Jap.) 40.6. 3. Jan Bols (Ned.) 40.7, 4 Sten Stensen (Noorw.) 40,8, 5. Kimmo Koskinen (Fin.) 40,9. 6. Gerhard Zimmermann (WDl.) 41.0, 7. Kees Verkerk (Ned.) 41,2, 2. Per Willy Guttormsen (Noorw.) 41.4. 9. Jappie van Dijk (Ned.) 41.6. 10. Eddy verheyen (Ned.) 41,8. 10. Peter Nottet 42,6. meter is: 1. Bols 4.16.4 (Nieuw we- i Bazen Bols reldrecord). 2. Tveter 4.18.0, 3. Stensen 4.20.0, 4. Guttormsen 4.21.1, 5. Verheyen. 4.22.4, 6. Zimmermann 4.22.5. 7. Koskinen 4.23.0, 8. Verkerk 4.23.8, 9. Nottet 4.25.0, 10. Maeda 4.29.0, 11. Van Dijk 4.29.1. 1000 meter sprintersklasse: 1. Thomassen 1.21.3. 2. Bazen 1.21.3, 3. Keiler 1.21.9. 5. Masaki Suzuki 1.22.8. 5. Haenninen 1.23.0, 6. Schenk 1.23.6, 7 Keiichi Suzikl 1.23.8. 8. John Tipper (GBr.) 1.24.0. 9. Higashlde 1.24.2. 10. Giorgio Torgler (Italië) 1.24.3. Weekstaat Ned. Bank AMSTERDAM De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 26 januari laat de eerste uitzetting zien van de bankbiljettencirculatie wegens het naderen van de ultimo. Het is nog slechts een bescheiden begin, waar mee de circulatie opgelopen is tot ƒ8860,2 min. Voor de schatkist blijft de toestand nog vrij mager. Het saldo bij de centrale bank is verdubbeld en het wachten is verder op de op brengst van de beide staatsleningen, waarvan de inschrijving wordt ge houden op woensdag 28 januari. De banken hebben ƒ24 min. inge teerd tot 54 min. Ze hebben voor slechts 900.000 aan voorschotten kunnen aflossen en deze staan nu op de balans geboekt met het ronde ge tal van 52 min. Voor bijna 30 min. aan deviezen is erbij gekomen. Ter wijl het goud onveranderd is geble ven, staan goud en deviezen samen nu op 7895,6 min. Op de geldmarkt zijn op het ogen blik geen bijzondere problemen. De situatie is zeer rustig, daggeld staat op zes pet., en hoe het verder met de ultimo zal lopen, moet worden afge wacht. Op 23 januari 1970 heeft Zuid- Afrika in het kader van het interna tionale monetaire fonds een guldens bedrag opgenomen van 44 min. Het tegoed van 's rijks schatkist bij de Ned. Bank is door deze transactie met ƒ44 min. gedaald. Hier staat tegeno ver dat de rechten van Nederland op het internationale monetaire fonds stijgen. 26/1 19/1 kin duizenden guldens) Activa: Goud 6.197.770 6.197.770 Vord. in goud enz. 1.464.593 1.389.571 Buitenl. betaalmidd. 160 155 Guldensvord. op buitenl. 4.325 2.717 Papier ln disconto 271.128 274.940 Papier door bank gekocht 1.283.605 1.283.605 Voorsch. en belening. 52.000 52.912 Nederl. munten 31.207 30.950 Passiva Bankbiljetten 8.860.162 8.832.887 25.637 77.988 55.604 's Rijks schatkist Banken in Nederl. Andere ingezetenen Banken in buitenl. 91.599 Andere niet-ingez 8.407 9.161 Saldi buitenl. geld 5.731 5 747 Tot. goud en dev. 7.895.591 7.865.780 waarv. convertlbel 1.464.753 1.389 726 Dekkingspercentage 87.68 87.52 (Van een onzer redacteuren) WORMER Autorijden, zonder maar wat ook te zien, zegt 36-jarige illusionist Harry Smit, kan iedereen. Je moet de truc even onder de knie krijgen, da's alles. Om het te bewijzen, gaat hij evenals eens de Brit David Berglas voor de Vara-tv zaterdagmorgen geblind doekt een paar uurtjes rijden: van zijn restaurant Weromi in Wormer naar Zaandam en terug; over smalle dijkjes langs de Zaan én door de drukke stad. Een karavaan van (reclame)auto's zal hem in zijn door de importeur ter beschikking gestelde oranje Volkswagenkever volgen, in clusief de plaatselijke rykspolitiecomman- dant, die heeft aangekondigd „het allemaal zélf eens te willen zien". Harry Smit: een dronk op de goede afloop. 30: Rotterdam (A-N-aspir.) 30. Puttershoek (A-N-aspr) 31: Rotterdam - Crooswijk (A-N) SEPTEMBER 5: Spijkenisse (A-N-aspir. en da- Zuidwijk mes) 12: Berkel (aspir.-N. en dames) 26: Rotterdam - Kralingen (A-N-aspir.) Bij de machinefabriek Lomefa te Hoorn wordt sinds maandag ge staakt voor het 'vakbondstientje'. Op de foto: een overzicht van de fabriekshal, op de achtergrond directeur Van der Laan. die zelf maar weer achter de machine aan het werk is gegaan. Een kunst? Harry Smit: „ik ben er van overtuigd, dat het lukt. Het is voor honderd procent veilig; er zullen geen ongelukken gebeuren. Het enige wat je nodig hebt, is wat lef. Niet, dat ik zo'n held ben. Als er ergens een vechtpartij aan de gang is, loop ik er met een wijde boog om heen. Maar een béétje durf heb je hiervoor toch wel nodig". Reclame Harry, die al van zijn negende jaar af goochelt en lid is van de Magische Unie, geeft graag toe, dat hij eigen lijk min of meer gedwongen is tot deze stunt. Hij had het plan eens la ten vallen en prompt was het toen in de plaatselijke kranten gekomen. Een datum werd er ook bij genoemd: 31 januari. En Harry moest toen wel.... En omdat hij besefte, dat het te vens een mooie gelegenheid was om zijn zaak aan de jachthaven aan het Zwet wat meer in de open baarheid te brengen, besloot hij er maar gelijk een feestdag van te ma ken. Voor de rit, die om elf uur begint, brengt hij in zijn feestzaal met de Amsterdamse Ab van Deelen eerst wat telepathische nummertjes („met telepathie heeft het niets te maken, hoor") en na afloop geeft hij, met toestemming van de Magische Unie, zijn geheimen prijs. Dan zal Harry Smit uit de doeken doen, hoe iedere automobilist blind kan rijden, zelfs door de drukste stadscentra. Nu wil hij daar nog niets van ont hullen. „Het moet een stunt blijven". Het enige, wat hij kwijt wil is, dat het gehoor er een belangrijke functie bij vervult. „Het is ook absoluut noodzakelijk, dat ik met open ramen rijd". Toestemming Van dc politie heeft goochelaar Harry Smit tot nu toe geen verbod opgelegd gekregen voor zijn gewaag de stunt. „In Wormer hebben ze me verteld, dat de wet geen artikel be vat, dat blind rijden verbiedt. Maar het feit, dat er een politieman mee rijdt, zal wel de belangrijkste reden zijn, dat ze me m'n gang laten gaan. De politie wil het zélf ook wel eens meemaken". Evenals trouwens alle dorpsbewo ners. „Het is in Wormer het gesprek van de dag. Ze geloven er nog niet zo erg in, behalve dan de zakenmensen. Die bellen elke dag om te vragen of ze mee mogen rijden in de stoet. Dat mag, natuurlijk Je zult eens, het wordt een groots feest". De enigen, die wat gereserveerder tegenover Harry's plannen staan, zijn zijn vrouw Anita en de serveersters Olga en Wanda. „Voor ons betekent het alleen maar dubbel werk. 's Mor gens, 's middags en 's avonds een huis vol mensen. Dat wordt hollen om alles op tijd klaar te hebben". Want dat heeft Harry maar gelijk vastgesteld: op de avond na de stunt, zal hij tevens een grote goochelvoor- stelling geven. En voor daarna heeft hij nog veel méér plannen. In het voorjaar wil hij zich in een met kettingen dichtgebon den zak in Zaandam in de Zaan laten I gooien om daarna een demonstratie kogel vangen te geven: met scherp zal hij dan op zich laten schieten en be wijzen. dat hij de kogel met zijn tan den kan tegenhouden. Ogen dicht Lachend zegt hij nu: „natuurlijk, het zijn maar trucs. En zo gevaarlijk als de mensen denken, is het niet". Evenmin als hij het gevaarlijk noemt, dat hij met zijn auto geblinddoekt vlak langs de Zaan gaat rijden, op een smalle dijk, waar de normale automobilist al goed moet uitkijken. „Ik heb het traject al zeker hon derdmaal uitgereden. Niet met een blinddoek, maar wel met de ogen dicht. En tot nu toe is alles goed ge gaan". De Nederlandse David Berglas is ervan overtuigd: „ook zater dag zal het gaan." Hoe? Hij lacht nog geheimzining. maar belooft: „erna zal ik alles vertellen. Dan kan elke automobilist blind rij den (Van onze parlementsrcdaktie) DEN HAAG Minister Schut heeft gisteravond in de Eerste Kamer meegedeeld, dat hij al per 1 juli van dit jaar wil starter, met een aanvul lende individuele huursubsidie. Bin nenkort zal hij hierover een beschik king afkondigen. Daarmee ontkrachtte de bewinds man een door de Partij van de Ar beid ingediende motie, waarin op korte termijn om een dergelijke sub sidie werd gevraagd. De motie werd echter niet inge trokken. „Het is ons niet duidelijk hoe de minister dat wil financieren. Deze motie kan een steun voor de bewindsman zijn, als hij bij minister Witteveen om geld moet gaan aan kloppen", zo motiveerde woordvoer der Visser het handhaven van de mo tie. Het besluit van minister Schut be tekent, dat de invoering van een indi viduele huursubsidie voorlopig niet wordt gekoppeld aan een systeem van huurbelasting. Het blijft wel de be doeling van minster Schut die koppe ling ter zijner tijd tot stand te bren gen. (Advertentie) Onmiddellijke verlichting vnn "Doorstraalt" verlichtend weefselscn spieren tot in de gewrichten Deumatischo pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer Ier verlichting van pijn dan Algesal-balsem. i Onmiddellijk in dc huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te j veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten, i Reumatische pijnen en stijfheid maken I spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat 1' thuis altijd een tube Algesal hij de hand hebt om zodra het nodig Is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9