Raad Benthuizen nu weer compleet ZWEMBAD „POELMEER" OEGSTGEEST Raadhuis Ter Aar dit jaar in gebruik 1 Biafra-avond VLAK trok belangstelling Chr.-progr. partij neemt geen deel aan de verkiezing Streven naar samenwerking Alphen telt nu 33.430 inwoners Zwem club Lisse nu al 110 leden Brandweer Raad Katwijl H Verwarmende uitvoeringJ St. Matthias Warmond Expositieraim voor Oud-Katw 1 NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 JANUARI 1 BENTHUIZEN Benthuizen heeft weer twee wethouders en 5 raadsleden. De heer W. P. Lievaart werd met 5 stemmen en twee blanco tot wethouder gekozen. D«; heren C. Bremmer (SGP), A. Ver meulen (SGP) en W. P. Lievaart (AR-CHU) werden beëdigd tot raadslid. Mede in verband met de korte periode, die er is tot de nieuwe gemeenteraadsverkiezingen wordt in het college van B. en W. niet overgegaan tot portefeuilleverdeling. Wethouder Jos. van der Eijk is nu weer loco-burgemeester. Iedere eerste maandagavond van de maand zal het college van 7-8 u. spreekuur houden voor de bevol king. Het gemeentebestuur heeft nu al vaart achter d eplannen gezet. Op korte termijn wil men komen tot verwezenlijking van de zui delijke omleidingsweg en het bouw- rijpmaken van het nog onbebouw de gebied in plan zuid. Makelaars- en assurantiekantoor Hopman nv te Zoetermeer heeft reeds met b en w onderhandeld over een burger zinlening ter verwezenlijking van dit alles. Binnen enkele weken zal de raad waarschijnlijk in spoed eisende vergadering bijeenkomen om over deze kwestie te beslissen. De raad besloot de winkelslui tingsverordening te wijzigen: op vrijdagen mogen nu alle winkels tot 21.00 uur geopend zijn. Lang durig werd gediscussieerd over het ophalen van vuilnis. Zevenhuizen heeft de bestaande overeenkomst nl. opgezegd. Per 1 jan. 1971 zal Bent huizen een eigen voorziening moe ten treffen. Wat het precies gaat worden is nog niet bekend. Wellicht zullen van gemeentewege plastic zakken verstrekt worden. Het pand Dorpsstraat 106 werd onbewoonbaar verklaard. Het raads lid R. Zonneveld (PvdA) wees op de niet altijd gelukkige gang van zaken bij zo'n pand. Het gebrui ken als bedrijfspand kon bij hem geen waardering ondervinden. In de Molenstraat westzijde nabij hoek Dorpsstraat is een parkeer- Goud vcm oud ALPHEN Dit jaar zullen in Alphen maar liefst veertig echtparen him vijftigjarig hu welijksfeest vieren. Het aan tal echtparen, dat zestig jaar getrouwd kan zijn, bedraagt zes, waarvan inmiddels het feest van het echtpaar Finken- flügel geweest is. Het ge meentebestuur laat deze bij zondere feesten niet onopge merkt voorbijgaan; bij de 50- jarige paren wordt een atten tie aan huis bezorgd, en de 60- jarige jubilea worden door burgemeester en mevrouw Gallas persoonlijk bezocht, als de gezondheidstoestand van de betrokkenen dit toelaat. verbod ingesteld. Het inrijden naar plan zuid wordt hierdoor aanzien lijk vergemakkelijkt. De parkeer ders zullen echter wat verder moe ten lopen. Ontbonden Het raadslid P. dc Vry (prot. progr. party) legde de volgende ver klaring af: Mijnheer de voorzitter, Voor de gemeenteraadsverkie zing, die binnenkort zal worden gehouden, stel ik my niet meer beschikbaar. In 1966 was het door minder prettige omstandigheden noodzakelijk de Chr. Prog. Party in het leven te roepen. In over- BENTHUIZEN Na zijn benoe ming tot wethouder drong de heer W. P. Lievaart (AR-CHU) er bij de raadsleden op aan ernaar te streven dat een goede samenwerking ge waarborgd is. „We moeten afzien van ons eigen ik. Hiervoor in de plaats moeten wij het „wij" plaatsen". Burgemeester I. J. P. Keijzer. zichtbaar gelukkig met deze gang van zaken na een lastige bestuurspe riode, heette de inkomende raadsle den hartelijk welkom. „Wanneer u in de raad bent gekomen, hebt u een belangrijk werk te doen. Zowel de secretaris, ambtenaren als ikzelf zul len u graag terzijde staan bij het uitoefenen van uw werkzaamhéden ten dienste van de gemeenschap. Ik wens u Gods Zegen en bijstand toe. Hierbij gaat het ons om het waar achtig dienen van de gemeenschap". Het raadslid R. Zonneveld (PvdA) sprak zijn erkentelijkheid uit voor het feit dat de nieuwe collega's het aandurfden raadslid te worden. Zo wel als de heer P. de Vrij hoopten in het belang van de bevolking te kunnen samenwerken. ALPHEN In 1969 steeg het aan tal inwoners van Alphen met 989 tot 33.430 in totaal. Deze groei werd veroorzaakt door een geboorteover schot van 467 en een vestigingsover schot van 522. Het aantal geboorten in ziekenhuis Rijnoord steeg van 140 tot 198. Het vestigingsoverschot houdt ver band met de oplevering van nieuwe woningen in 1969 (634 tegen 241 in 1968). Er kwamen 180 buitenlanders in Alphen wonen, terwijl 175 inwo ners naar het buitenland vertrokken. In totaal verhuisden binnen de ge meente 2159 personen. Het afgelopen jaar werden er 23 huwelijken minder gesloten dan in 1968 (273 tegen 296). De totale bevol king is als volgt samengesteld: 16.675 vrouwen, 16,755 mannen. Brandweer in actie ALPHEN Gistermiddag om streeks twee uur is de brandweer in actie geweest in de woning Hooft- straat 105, waar brand was ontstaan door oververhitting van een kachel. Het hardboard plafond in de huiska mer was hierdoor in brand geraakt. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Brand- en waterscha de bleven beperkt. Afscheid bij Nic. Boys N1EUWVEEN In een volle, fees telijk versierde kantine, nam de heer L. van Vliet officieel afscheid na 35 jaar bestuurslid en 32 jaar voorzit ter te zijn geweest van Nic. Boys. Wie Nic. Boys zegt, zegt „Leen van Vliet" want weinigen zijn zo goed bekend met het wel en wee van de vereniging. In 1935 werd het eerste bestuur samengesteld, waarbij hij de functie vervulde van wedstrijdsecretaris. Be gonnen werd met twee elftallen en één juniorenteam. Nu zijn er bijna 180 leden, onder wie honderd junio ren. Ongeveer drie jaar na de op richting werd L. van Vliet als voor zitter gekozen. Er is hard samenge werkt om tot het huidige peil te ko men. Trainer W. Goddijn uit Leiden zet zich in om het spel te perfectio neren. De heer J. van Dijk heette de scheidende voorzitter en zijn vrouw van harte welkom cn memoreerde, dat Leen van Vliet al enkele jaren het plan had af te treden. Eind -969 besloot hij definitief het bijltje er bij neer te leggen. Als blijvend aandenken ontving de heer v Vliet de „gouden clubspeld". Ook werd hij tot erevoorziter be noemd. Namens de jeugd-afdeling sprak de heer W. A. Kollen. De heer J. Bredie vertegenwoordigde de Sport bond. Leden en oud-leden verrasten de aftredende voorzitter met cadeaus. RIJN SATER WOUDE De jaar vergadering van de Plattelandsvrou wen, afdeling Rijnsaterwoude, ging in verband met de gladheid niet door. De plattelandsvrouwen komen nu dinsdag om half acht 's avonds in het Nutsgebouw bijeen om o.a. een nieuw bestuur te benoemen. Op 1 april a.s. zal het zwembad „Poelmeer" aan de Lange Voort weer wor den geopend. Wilt U profiteren van de verlaagde tarieven bij de voorverkoop, dan dient vóór 15 februari a.s. het aanvraagformulier te worden ingezonden en het abonnementsgeld te zijn overgemaakt. De aanvraagformulieren zijn vanaf 1 februari a.s. van 1012 uur en van 1416 uur verkrijgbaar aan het zwembad. Lange Voort 273, Oegstgeest De verkoop van leskaartcn geschiedt vanaf 1 maart aan het zwembad. Hier voor kan men zich wenden tot de chef-badmeester van 10—12 uur en van 1416 uur (niet telefonisch). leg met de kandidaten op deze lijst en diverse kiezers zal de Chr. Prog. Party niet meer aan de ko mende verkiezingen deelnemen en tevoren worden ontbonden. Mijn leeftijd is zodanig dat ik mij terugtrek voor een eventuele zetel in de gemeenteraad. Zowel mijn volgelingen als ikzelf zijn steeds Anti-Revolutionair gebleven en zijn dat nog. Nu de ARP een eigen kies vereniging in Benthuizen heeft op gericht, meen ik dat de uit nood opgerichte partij van 1966 niet daar naast moet blijven bestaan en ons besluit is in verband daarmee dan ook genomen. Wij zullen onze kie zers adviseren hun stem zo moge lijk Anti-Revolutionair uit te bren gen. Vier jaar geleden heb ik de kie- reeds dank gebracht, hetgeen ik hierbij nogmaals wil doen", aldus de heer de Vrij. Alphen heeft een commissie kunstopdrachten ALPHEN Burgemeester mr. R. M. Gallas heeft gistermiddag in het gemeentehuis de Commissie Kunstop d r achten geïnstalleerd De commissie bestaat uit wethou der M. Paats, die als voorzitter optreedt, H. W. J. van Berkel, voorlichtingsambtenaar, die als secretaris zal optreden; J. J. van Heel, tekenleraar te 's-Graven- hage. kunstschilder en adviseur van het ministerie van O. en W.; Th. v. d. Nahmer, beeldhouwer te 's-Gravenhage; drs. M. L. Wurf- bain, directeur van het ^stedelijk museum ,.De Lakenhal" te Lei den: prof. ir. J. van Tol, stede- bouwkundige en ir. C. Hakstege. directeur gemeentewerken. De commissie heeft tot taak en als doel het verfraaien van de ge meente zo kunstzinnig en effi ciënt mogelijk te behartigen. Jaar lijks zal men voor dit doel kun nen beschikken over één procent van het bedrag der grondverko- pen. Voordat de heer Gallas de com missie installeerde sprak hij over haar taak. Geschetst werd de snplle ontwikkeling der gemeente. Het behoud van de leefbaarheid vraagt daarom bijzondere aandacht. Grote, nieuwe wijken zijn vaak wat een tonig. Met de plaatsing van een enkel beeld komt men er niet. Ei- moet meer gebeuren en samenspel is hier wenselijk. De kunstenaar als ontwerper gaat samenwerken met aannemer, architect en stadsplanner eh metse laar en timmerman zouden het ontwerp geheel zelfstandig kun nen uitvoeren. In een dergelijke nauwe samenwerking zou zelfs een hele wijk kunnen, worden op gesteld. maar dit is misschien nog wat utopisch gezien en zeker in het raam van de financiën nog niet mogelijk. Maa,r ergens moet men beginnen binnen het raam van de huidige mogelijkheden. -We praten veelvuldig over kunst beleid, kunstbestel, inspraak, demo cratie enz. Overheid en particulie ren rollen elkaar het balletje toe. Scherpe tegenstellingen manifeste ren zich in zinnige discussies en onzinnige acties. Tomaten gooien en noten kraken zijn uitingen van het huidige tijdsbesteld en onvrede met het bestaande, maar evenzeer zijn deze acties een ondemocrati sche uiting van onmacht. .Tegen de achtergrond van deze negatieve, reacties en acties, die ik maar moeilijk kan aanvaarden, betoogde de burgemeester, dat er behoefte is aan positieve daden, waaruit de wezenlijke wil tot vernieuwing blijkt. De raad is weer compleet. V.l.n.r.: W. P. Lievaart, P. Vermeulen en L. Bremmer. LlSffS De zwemclub Lisse hield in de Witte Zwaan de eerste jaarver gadering. Eerst werden wat sport films vertoond, waaronder een film over de Olympische spelen in Mexi co. In het jaarverslag van de secre taris werd erop gewezen, hoe moei lijk het is de lesuren goed te verde len tussen de zwemverenigingen in Hillegom, Sassenheim en Lisse. Voorlopig heeft men de donderdag- van 6 tot 7 uur voor de training. Dit is echter te kort voor het grote aan tal leden (MO). Penningmeester Remikes kon een voordelig saldo melden. Voorzitter Steehouwer deel de bij de bestuursverkiezing mee te willen aftreden. In zijn plaats werd de heer G. Willemse benoemd. Ver dere nieuwe bestuursleden: mevr. M. M. Dekker-Rijpkema en de heer D. H. Bach. Donderdag om 6 uur worden die eerste onderlinge wed strijden gehouden. LISSE De prot. chr. huishoud school hield een avond voor de ouders van de IN AS-leerlingendie een opleiding voor inrichtingsassis tente volgen. Stageleidster mevrouw I. Gel jon-Visser hield een inleiding, waarin zij een overzicht gaf van de komende stagenperiode. De meisjes gaan namelijk na hun tussenexamen in maart een jaar onder toezicht vain de school in de praktijk werken: 6 maanden in een ziekenhuis, 3 maan den in een bejaardenhuis en 2 maan den in een gezin. Hierna volgt in juni-1971 het landelijke examen. Prijzen uitgereikt bij tourvereniging Lisse LISSE De ren- en tourvereni ging De Bollenstreek hield in gasthuis Welkom gisteren een druk bezochte feestavond. Aan de win naars van de competitie werden verscheidene bekers uitgereikt. De cup van verdienste ging naar me vrouw V.d. Berg uit Noordwijker- hout, die veel heeft gedaan voor het welzijn van de vereniging. Bij iedere wedstrijd verleent ze hulp. De heer S. H. van der Poll reikte de tweede beker uit aan Paul Koop uit De Zilk, de beste renner in de clubkampioenschappen en de streek-- koersen. De nieuweling Piet Drost kreeg een prestatieprijs, evenals amateur Hans Steekers uit Noord- wijkerhout en aspirant Nico Glasbergen uit Noordwijk. De Amstelbeker was dit jaar voor Redt van Trigt uit Hillegom. Onderzoek NZH-bus in de Poelpolder LISSE Het bestuur van het ge meenschapscentrum De Poel heeft een enquête ingesteld om de behoef te aan busvervoer in de Poelpolder te peilen. Hierin wordt gevraagd of men gebruik zal maken van de NZH-bus en op welke tijdstippen men vertrekt en aankomt uit resp. Haar lem en Leiden. Het onderzoek sluit op 31 januari, waarna de resultaten bekend zullen worden gemaakt. Op de foto: H. W. J. van Ber kel, ir. C. Hakstege, J. J. van Heel, Th. van der Nahmen, W. Paats, krs. M. L. Wurfbain en K. Ph. v. cl. Voorst (als ver tegenwoordiger van prof. ir. Van Tol). TER AAR Vrijdagavond kwam de gemeenteraad bijeen in het in structielokaal van de brandweer- garage. Omdat burgemeester B. J. Hogenboom wegens ziekte verhin derd was, was de leiding in handen van locoburgemeester H. A. Volge- ring. Hij uitte de wens dat het de gemeente goed mag gaan in 1970. Dit jaar wordt belangrijk, omdat het nieuwe gemeentehuis in gebruik zal worden genomen. Er zullen enkele plantsoenen in de gemeente worden aangelegd, er komt beplanting in cle Van Bredero- destraat en Van Wassenaerstraat in Langeraar. Aan de Vosholstraat en de Weerenstraat in Aardam-west ko men plantsoenen, evenals in de Jhr. de Muraltstraat en rondom die nieu we CVO-school in Aardarn I. De be plantingen zullen worden aange bracht in overleg met de hoofden van de lagere scholen, waarbij ook de schooljeugd wordt ingeschakeld. Het Julinanacomité dat jaarlijks de Oranjefeesten organiseert in Lan geraar vroeg toestemming het par keerterrein nabij het sportcomplex van voetbalvereniging Altier te mo gen gebruiken voor haar feestelijk heden. Op 21 en 22 augustus wil men daar kinder- en volksfeest houden. De raad was er tegen. Er is geen en kel bezwaar dat het comité feesten organiseert, maar dan moet dat op particulier terein gebeuren. De nieuwe school voor christelijk Volksonderwijs heeft toestemming ontvangen tot het aanstelen van een vierde leerkracht. Als leslokaal, zal worden ingericht de gemeenschaps ruimte die in dit gebouw is onderge bracht. Bovendien wil deze school een speel le-erklas inrichten. In beide gevallen verleent de gemeente me dewerking. Het bestemmingsplan Geerweg/ Langeraarseweg werd vastgesteld. In het waterrijke dorp kan de brandweer bij blussingswerkzaam- heden toch vaak niet aan voldoende water komen. B. en W. stelden daar om de raad voor over te gan tot het platsen van 26 brandkranen op ver schillende plaatsen iin onze gemeen te. De toenemende vervuiling van be staande sloten en het dempen van sloten voor uitbreidingsplannen en wegverbreding geeft de brandweer geen gelegenheid meer tot goede brandbestrijding te kunnen komen. Brandkranen geven meer bedrijfs zekerheid dan open water. De kos ten worden geraamd op f 15.972. Tijdiens de rondvraag vroeg de heer Egberts om een telefooncel in Papenveer. Op een vraag van de heer Van de Hoorn werd gezegd dat het nieuwe gemeentehuis in maart zal worden betrokken, terwijl in mei de officiële opening zal plaats vin den. In Aardam-west zal woensdag worden begonnen met de levering van aardgas. KATWIJK Donderdagavond j hólf acht is er een raadsvergadei De agenda bevat de volgende zal geldlening aan de Stichting Schol tandverzorging Katwijk en omstj ken voor de aankoop van appj tuur; krediet voor de aanschaf meubilair voor de Gaspard de Col nyschool; medewerking de Sticht Katholieke Scholen Katwijk yoorl aanschaf van een stencilduplicf voor de Sint Jozefschool; subsj aan de concertcommissie „Pro no et Musica idem voor de vid van de 25-jarige herdenking vanj bevrijding op 5 mei 1970; idem de stichting van een toiletgebouvj de camping in de Noordduia subsidie aan de jongerensociëtedti Instuif" ;krediet voor hulpverleT aan Biafraanse kinderen; voorbn dingsbeslu.it met betrekking tot| herziening van het bestemming! Hoornespolder; krediet voor de ij leg van een voetpad bij het_re< tiegebied „De Pan van vaststelling van een verordenirn het beheer van de sociale plaats; aankoop van het Zuidstraat 57a van de erven noldus sr.; aankoop panden Lijd] 1 en lb van mevrouw T. KI een Egmond; aankoop van het Louwestraat 18e van de heer Ej Weliie; vestiging van een uitwej legen nabij cle hoek Secretaris kevisserstraat - Duinstraat; ki voor het bouwrijp maken van gebied tussen de Rijnstraat, Nieuwstraat, de Wassenaarsewegjgen de Zandsloot; krediet voor de aajtJ( van gas-, water-, en elektriciteit dingen, brandkranen en straat lichting in het zoëvengenoemde bied; idem in het oostelijk deel de Hoornespolder eri krediet i het slopen van panden in de s ringsgebieden. 1000 diplomazivemm in ..De Mierenweió KATWIJK AAN ZEE zwembad De Mierenweide trekt belangstelling. Dit blijkt wel uit feit, dat de komende week niet der dan 1000 menseh zullen prob hun diploma te halen. De me kandidaten zijn leerlingen van len, die in schoolverband de le hebben gevolgd. De oudere da zijn woensdagmorgen aan de bij De net nva ite an ij ei nake WARMOND Als het buiten, niet had gedooid, hadden we meif'ertl allen zó het ijs op kunnen zwieren, begeleid door de oude glorie" Les Patineurs, Emil Waldteufels vrolijke schaatsenrijderswals. Die waren de getrouwe aanhang van „St. Matthias" te Warmond, afdj harmonie, en uw recensent, die het overigens toch wel prettig vonl in 't Trefpunt te blijven, want je kon je bij de tweede winteruitvol van deze superieureblazers en slagwerkers prima verwarmen, leur Albert Mey, geschoold in de KMK, is een van die klasse-dirigeI die een harmonie of fanfare glansrijk de superieure afdeling kuM binnenvoeren. Gisteravond heeft men weer eens kunnen ervaren techniek, ambitie en toewijding vermogen als een specialist de touwrf in handen heeft. Ik denk hierbij (om maar een voorbeeld te noemen) aan de ge degen klankdiscipline. Het klopt in alle gelederen; in de onder de ge wenste maat bezette kleinkoper- groep zou je hiaten verwachten. OEGSTGEEST Het enthousiaste optreden (gratis) van de Leid- se groep Axis Purple in de aula van de pedagogische academie luid de het begin in van een zeer drukbezochte slotavond "van de Leidse Biafra-actie van middelbare scholieren en leerlingen van deze acade mie. Het was een avond vol tegenstellingen met harde effecten als het ten gehore brengen van het Biafraanse volkslied en de Ameri kaanse verkoop van artikelen, die de middenstand van Oegstgeest belangeloos had afgestaan. De opbrengst was voor de Biafraanse vluchtelingen. De toegangsprijs varieerde van een gulden tot f 1,50, al naar gelang de leerlingen overhadden voor Biaf- ra. Initiatiefnemer Don Hansen was erg enthousiast over de gratis mede werking van Axis Purple, de discjockey's Ponepalf en Hapnes, het cabaret Wouter Pera en de Oegst- geester Middenstand. Deze avond van VLAK vormde de afsluiting van een reeks afzonderlijke „feestavon den" van verschillende middelbare scholen, waarvan de entree eveneens bestemd was voor Biafra. De opbrengst van deze actie wordt geschat op 5600 gulden. Het chr. ly ceum aan de Schubertlaan bracht al leen al 2100 gulden bijeen. Penningmeester Teun Breugen vertelde nog, dat het VLAK een overlijdenskaart had laten drukken met daar op de tekst: Na langdurig lijden is wreed uit ons midden weg gerukt: Biafra. Wij danken u voor uw medewerking. Geen voedsel, geen bezoek. Dit overlijdensbericht oliemaatschappijen, regeringen am bassadeurs en de Ver. Naties. De leerlingenvereniging hoopt hiermee schuldgevoelens op te roepen bij die instanties, waarvan ze meent, dat ze medeverantwoordelijkheid dragen voor de gebeurtenissen in Biafra. Agenda voor Lisse LISSE Ds. J. Gravendeel spreekt maandagavond om 8 uur voor de evangelisatiekring Bollen streek in gasthuis Welkom, 's Mid dags om half vijf is er een samen komst voor de jeugd van de Actie Kruistochten Nederland. In café-restaurant De Beurs is' er maandagavond de jaarvergadering van de ren- en tourvereniging de Bollenstreek. Eveneens maandagavond is er in de Witte Zwaan een avond van 't Nut met als spreker prof. Minnaert. Dinsdagavond houdt de afd. Lisse van de WV de jaarvergadering en wel in De Nachtegaal. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 25 januari: hoog water 5.0717.16; laag water 1.0513.21; maandag 26 janu ari: hoog water 5.3817.46; laag wa ter 1.36—13.49. Katwijk aan Zee Wegens perso neelsgebrek en het niet beschikken over voldoende ruimte moet de openbare chr. bibliotheek en leeszaal Katwijk overgaan tot een tijdelijke ledenstop. Na 1 februari worden geen nieuwe led°n meer ingeschre ven. Maar niets daarvan, het gehalte de trompetten, vooral die vai solo-trompettist, is volkomen Een plezierige aanblik bij St. thias is ook de jeugd, die op tal instrumenten haar partij meebl Een bemoedigend vooruitzicht zo'n vitaal korps als dit. 'V Typische uitspringers ware niet; het klonk allemaal even in een fraaie harmonieklank. G P! wil ik noemen Paso Cabio van 1 Vlak, waarin het Spaanse vaardig werd over St. Matthias, recht ontbrak ook Pi Scheffer deze avond; er werd niet een werk van hem gespeeld, maar 1 arrangement van Double Eagl ers Parade, vlot en fris van stijl, heel goed deden een selectie 'i melodieuze hoogtepunten uit zangspel The Sound of Music (I erbc gers) en een American Folk 5 ekn gearrangeerd door Walters Ik Hierin ontpopte St. Matthias zie ooi' agst irtei otte it N °.en „big band" met een eigen, fecte „sound". De voorzitter van St. Mat: rant gemeente-secretaris P. J. Baas, sel i ■handigde de heer Mey een bit in zi stuk, evenald de instructeur va drumband, de heer C. van Egnieel die zijn jongens .aanvoerde in daverende drumdemonstratie. •de majoretten oogstten met ~how veel succes. De onkosten van de uitvond werden bestreden met een lotei al ekei erk! omt KATWIJK AAN ZEE He anti nootschap Oud-Katwijk heeft i leeft loop van zijn bestaan een schal Hes] waardevolle voorwerpen bijeen ten te krygen en nog steeds k( er nieuwe voorwerpen bij, zoa bomschuit van de heer C. vac Plas. Daarom overweegt het bestuu permanente oudheidkamer richten voor expositieruimte, ger bezat men een dergelijke n de voormalige ambachtss aan de Voorstraat. Vooral nu e i^j veel wordt gesaneerd, leek hen bestuur wenselijk toch nog een ,]e (oud) Katwijks hoekje te hebben stiv Van de zijde van het geme mer bestuur is er medewerking. All heeft een bedrijfspand met wi iller op het oog aan de Louwestraat >or het plan te verwerkelijken, zal ,zer moeten worden aangepakt, restauratie van het complex ii hor •mogelijk. Eer aak Katwijk aan Zee De biljaf 'aa: eniging Katwijk heeft voor dt!e 1 mende week de volgende wed ln- den te spelen: 26 januari f'.0 2Katwijk, 27 januari Ka 'if 2De Heul 2, 27 januari De ilaa>' 3Katwijk 3 en 28 januari Ka 4De Heul 4. Zij

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4