BOEK - gespecialiseerd - BOEK En de stippenschilder hielp Trotteltje van n probleem af Lappie Loep in kokosnoten door Kfrsten Emous ZATERDAG 24 JANUARI 1970 Stichting Gemeentetoezlcht: In formatiecursus voor ambtsdragers, samengesteld door verscheidene deskundigen. Lessen 1 t,m. 5 (er volgen nog vijf lessen), 7,50 per abonnement. Uitg. Kok, Kampen. Deutschen Evangelischen Kir- chentag: acht bundels voordrach ten. Titels: Gottesfrage heute, Streit urn Jesus, Kirche ist mehr, Agression und Autorltat, Hindernis- se der Demokratie, Gerechtigkeit in einer revolutionaren Welt, Recht, Gerechtigkeit und Gewalt en Ge rechtigkeit In Nahost. Uitg. Kreuz- Verlag, Stuttgart, DM 4,50 p. deel. A. J. den Hoed: Prisma Puzzels 44. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 123 blz, ƒ2,50. E. W. Kenyon: In zijn tegenwoor digheid, boek van Amerikaanse prediker-auteur over de gebeds kracht, met voorwoord van uitgever Johan Maasbach. Gazon Uitgeverij, Den Haag, Apeldoornselaan 2. Dr. M. A. Beek: Wegen en voet sporen van het Oudo Testament. Geschreven voor hen die de Bijbel niet gemakkelijk vinden en voor lichting verlangen. Uitg. Het We reldvenster, Baarn, 326 blz., 25,-. Richard Shaull: Uitdaging aan kerk en maatschappij. Essay van Amerikaanse theoloog die een re latie zoekt tussen het christelijk geloof en de revolutionaire geest van onze tijd. In serie „Anatomie van de toekomst". Uitg. Het We reldvenster, Baam, 235 blz., 13,50. Dr. J. Plomp: De kerkelijke tucht bij Calvljn. Uitg. Kok, Kampen. 400 blz.. 24,75. Hans Jonas: Het Gnosticisme, waarin dit randverschijnsel in de vroeg-chri8teliJke kerk wordt ver geleken met hedendaagse exis tentiële beschouwingen. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, Aula 429, 8,50,421 blz. Albert K. Cohen: Sociologie van het afwijkend gedrag. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, Prisma-compen dium 65, ƒ4,50,224 blz. Brian M. Foss: Nieuwe perspec tieven in de psychologie, een hel dere gids (Aula 430). Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 468 blz., 8,50. Zes Duitse theologen: Ich aber sage euch. Voordrachten over de Bergrede. Uitg. Kreuz-Verlag. Stuttgart, 160 blz., DM 6,80. VIA DG £ADl O! en verdraaide af en toe bijna weer zijn nekje om triomfante lijk naar zijn ruggetje te kij ken. Maar al met al bleef er één grote twijfel: van nu af aan vroeg hij zich bij elk soortge- nootje dat hij tegenkwam af, of de stippen echt waren of niet en een keer, toen een ander lie veheersbeestje hem verweet dat zijn dekschilden niet mooi rood waren, riep hij verbolgen uit: „Kijk jij maar naar je eigen namaakstippen". 's Avonds, toen zijn vrouwtje en acht kindertjes al sliepen, dacht hij daar nog eens be schaamd over na en nam zich voor zoiets nooit meer te zeg gen. „Ach", dacht hij, „het is nou eenmaal een nationaal pro bleem, om met de stippenverver te spreken en geen van allen vinden we het zo fijn." Toen hij zich behaaglijk om draaide in zijn bedje, waren zijn laatste gedachten: „Maar ik heb mijn stippen en over een paar maandjes, ga ik er fijn een bijhalen. Dan denken de lieve heersbeestjes dat ik nog ouder en wijzer ben. En misschien ben ik dat wel tegen die tijd. Het zit 'em in werkelijkheid tenslotte niet in een stip zeg ik maar zo" en toen snurkte hij met een vol i ie veheersbeestjesgeluid 95: We weten natuurlijk allemaal nog wel, dat smidje Ver holen en Eelko Eelkema vol vuur het bos ingerend waren om de heks eens even van katoen te gaan geven. „We moet'n een onder zoek instell'n naar die juffrouw", had Eelko gezegd. „We moet'n haar verblijfplaats en haar verblijfsvergunning onderzoek'n, als mede haar werkvergunning en eventuele lidmaatschapp'n van vakbond'n of andere erkende organisatiesMaar verder was Eelko niet gekomen met het ontvouwen van zijn plannen, want plotseling klonk een schril en luguber gekrijs in de lucht. Toen schoot er een onheilspellende, zwarte schaduw naar beneden en het bloed stolde de koddebeier bijna in de aderen. „D...daar, op de grond...", steunde hij. „Kijk 1...liever in de lucht", kreunde smid Verholen. „Zo iets griezeligs heb ik nog nooit ge zienHet was de aasvogel van Svbila van Sorcieren en met zijn scherpe klauwen en gekromde snavel stortte het dier zich onmiddellijk op de twee indringers. „Sla d'r op, Eelko!" brulde de smid. Eilaas, deze krachtige aansporing haalde weinig uit, want de geoefende politieman kon met zijn blanke sabel weinig uitrichten. Het akelige dier was véél te snel en véél te slim en zo geschiedde het dat de twee mannen bijkans tot op hun roze huid door de vogel ontkleed waren, vóór ze goed en wel begrepen wat er aan het handje was. „Direct begint-ie te vreet'n!" gilde Eelko angstig. „Hou op, vies beest, of ik hak je de kop af!" de toestand was zó ernstig, dat het daar in het kollenbos waar schijnlijk ontaard zou zijn in een bloederig tafereeltje, als Sybila niet persoonlijk ingegrepen had. Maar nu sprak haar donkere, hese stem een duidelijk bevel en onmiddellijk stopte de aasvogel met zijn pikwerk. Daar stond de heks, achteloos tegen een boom geleund, en ze keek de twee mannen geamuseerd aan „Me stip zit me tot hier. Tot hiér", zei Trotteltje, het lieve heersbeestje nog eens met nadruk terwijl hij zijn nekje bijna verdraaide om nog eens misprijzend naar de zwarte stip op de linkerkant van zijn glanzend rode dekschildjes te kijken. Hij keek zo lang, dat hij zijn evenwicht verloor en.van het gras halmpje tuimelde, waarop hij zat. „Ook dat nog", riep hij nijdig en toen Draffel, de zwarte tor, die alles rad gezien en gehoord, uitbarstte in een daverend ge lach, was voor Trotteltje de maat wel vol. „Hou toch op met dat domme gegrinnik", zei hij laaiend van woede tegen de tor. Hij was zo boos, dat zijn schildjes nog ro der werden dan ze al waren. Maar Draffel bleef schateren en hikte, terwijl hij al zijn pootjes op zijn buik hield: „Zijn stip zit hem dwars. Hahaha. Zijn stip.,, hik." Toen wachtte Trotteltje maar even tot de tor was uitgelachen en na een poosie, toen het weer stil was geworden, sprak hij in een plotselinge bui van mede deelzaamheid: „Ja, jij lacht nou wel. maar mij staat het huilen nader dan het lachen. Jij moet eerst eens vragen wat er aan de hand is, voordat jij zo idioot 'igaal hinniken." I „Nou, wat is er dan aan de hand", vroeg de tor, terwijl hij 1de laatste lachtranen uit zijn ogen veegde. „Zal ik het vertellen?", vroeg Trotteltje, „Wil jij het echt we ten en als ik het vertel vind [jij 'mij dan niet een ouwe zeur?" „Dat weet ik niet", antwoord de de tor, „misschien vind ik je wel een zeur, maar zeker geen ouwe. Kijk maar naar die ene stip van je." „Daar, in die ene stip, zit nou juist het grote, enorme pro bleem", zei Trotteltje somber, „als jii eens wist, wat een ver driet die stip nu al heeft ver oorzaakt." Draffel werd nieuwsgierig en koos een extra dikke grashalm uit om eens op zijn gemak te gaan luisteren, „Ik luister", zei hij nog eens ten overvloede en keek aandachtig naar het droe ve lieveheersbeestje. „Wel", zei Trotteltje: „Zoals [je weet zie je aan het aantal stippen dat een lieveheersbees tje op zijn rug draagt, hoe oud liij is. Hoe ouder hij is, hoe I néér stippen hij heeft. Zo is dat '/enminste doorgaans. Maar nou ben ik al een fjks aantal weken oud en de stippen willen maar niet komen. Het blijft maar bij die ene en ik loop almaar voor gek. Hoewel ik al heel veel heb" meegemaakt en al een weekje de leeftijd om te trouwen voor bij ben, denkt iedereen, dat ik nog maar een puber van een lieveheersbeestje ben." „Wat is een puber", vroeg de tor. j „Dat is een ouderwets woord voor teenager", zei Trotteltje en vervolgde: „Het droeve is dat ik allang geen teenager meer ben". Ik zoek mijn eigen eten al op, ik zing allang geen romantische liedjes meer in de maneschijn, maar ik denk er alleen maar over een eigen gezin te stichten. Maar hoe kan een eenstippe'ig lieveheersbeestje dat doen. als hij er zo kinderlijk uitziet? Toen ik een keer de stoute moed opbracht om een lief lie veheersbeestjesmeisje ten hu welijk te vragen zei ze: „Kijk naar je stip en ga spelen". „Wanneer ik met lieveheers beestjesmannetjes ernstig over politiek en andere aangename onderwerpen wil spreken, zeg gen ze tegen me: „Ga jij maar weg. Jij telt nog niet mee. Ster ker, jij kan nog niet eens tot twee tellen." Én dat terwijl ik al drie stippen zou moeten heb ben. „Als ik eens per seizoen naar de stembus wil gaan, houdt de portier me tegen en zegt: „Al leen tweestippeligen en meer- stippeligen mogen stemmen. Voor jou wordt nog gestemd" en pas hield een oude lieve heersbeestjesdame me nog aan en vroeg of ik iets van mijn zakgeld wil/de afstaan voor een goed doel en elke keer als ik zeg dat ik een volwassen lieve heersbeest ben, dan zeggen ze tegen me: „Leugenaar. Waar zitten je stippen?" En die kan ik dan niet' laten zien en ik zweer je dat ik er al veel meer zou moeten hebben. Draffel had ernstig naar Trotteltjes relaas geluisterd en na een poosje vroeg hij: „Lieg je echt niet?" „Zal ik er een eed op doen?" vroeg Trotteltje. „Ja doe dat maar", zei de tor streng en toen stak Trotteltje twee voorpootjes omhoog, die hij over elkaar kruiste en sprak plechtig: „Ik, Trotteltje, vijf en een halve week oud, zweer dat ik rechtmatig aanspraak kan maken op meer stippen en dat ik dientengevolge en dienaan gaande en dus niet voor vol wordt aangezien. Kortom, dat er wat stippen bij mij missen." De tor had nogmaals aan dachtig geluisterd en merkte toen luchtigjes op: „Ik weet raad". „Watte?", zei Trotteltje, want zoiets had hij niet verwacht. „Ik weet raad", zei Draffel. „O", fluisterde Trotteltje be duusd. Jij weet raad. Vertel het mij alsjeblieft. „Kom eens wat dichterbij", fluisterde de tor en keek heimelijk om zich heen of ze niet werden afgeluisterd. Toen begon hij zijn verhaal. „Hier in het bos zie hij", en Met behulp van drie kleurpotloden, die ie der een spoor van de schaatsen volgen, kun nen jullie de drie namen opsporen de de schaat sers door elkaar in het ijs hebben geschreven. Oplossingen van deze ongewone puzzel moe ten jullie insturen vóór woensdag 28 januari. Jullie krijgen allemaal bin nenkort je prijs thuisgestuurd. PUZZELOPLOSSINGEN 10 januari: Scheveningen, Yolen- dani, Coevortlen, Arnhem, Ensche de, Marken, Enuneloord en Venlo. 17 januari: Mondorgel, accor deon, piano, fluit of dwarsfluit, drum of xylofoon of trom Wolf-Dleter Zimmerman (Samen steller): Ontmoetingen met Bon- hoeffer. Bijdragen van familieleden, vrienden en leerlingen. Uitg. Het Wereldvenster, Baam, 234 blz., ƒ12,50. Dr. J. Verseput: Duitsland onder Wilhelm II en C. M. H. Bosch: John Bull in Europa. Aantrekkelijke en instructieve lesstof In Dichterbij- reeks. Uitg. Kok, Kampen, resp. 2,55 en ƒ2,95. Henriëtte Roland Holst: Jeugd werk 1884 - 1892. Uitg. Meulen- hoff. Amsterdam. 110 blz. G. Vanden Berghe: Oosters cita tenboek 2. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 191 blz., ƒ3.-. Hans Walther: Wetenschap con tra misdaad, Uitg. Het Spectrum, Utrecht. 208 blz., 2.50. Eva Trauter: Prisma Kruiden boek, uitg. Het Spectrum, Utreoht, 123 blz., ƒ2.-. Charles Julien: Prisma Puzzels, uitg. Het Spectrum. Utrecht, 159 blz., 2,50. Roger Zelazny: Noem me maar Conrad. Slence-fictlon. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 176 blz., ƒ2,50. John Lymlngton: De groene spin nen kwamen morgen, Slence-fic tlon. Uitg. Het Spectrum, Utrecht, 186 blz., ƒ2,50. R. H. Robins: Algemene linguïs tiek. Geeft een overzicht van de wetenschappelijke bestudering van de taal. Aula 428. Uitg. Het Spec trum, Utrecht, 475 blz., ƒ10,50. keek nog een keertje om, „zit een stippenverver. Die zet stip pen op lieveheersbeestjeslijven. Want er zijn er veel meer die met dat probleem van jou kam pen. Daarom gaan ze stiekum naar de stippenverver die ze eens in de zoveel tijd een hele of een halve stip geeft. Maar ze houden het allemaal stil want ze schamen zich er een beetje voor. Let maar eens op hoeveel lieveheersbeestjes er zijn die soms een snipperdag nemen. Eerder zouden ze dat een stip- pendag moeten noemen", grin nikte hij. „Waar woont die stippenver ver?" vroeg Trotteltje geïnte resseerd. „Even rechtdoor vliegen", antwoordde de tor, „bij de dik ke beuk een tikkie naar links en dan onder de eerste dikke grashalm." Dankbaar schudde Trotteltje hem de poot en zei aangedaan: „U heeft mij voor mijn hele verdere leven van mijn proble men afgeholpen. U bent een goede tor." En toen vloog hij vliegensvlug naar de stippen verver, waar hij bijna aanbotste tegen een lieveheersbeestje met vier stippen, dat net de deur uitkwam. „Pardon", zei de vierstippelige en trachtte een gezicht te trek ken, alsof hij er niet pas een stip had bijgekregen. Maar Trotteltje zag duidelijk dat de verf nog nat was. „Opschepper", dacht hij, „die is geen twee stippen waand. Zie je zo." En toen ging hij naar binnen en werd verwelkomd door de stippenzetter. „Aha", riep deze en haalde alvast een witte schort tevoorschijn. Een nieuwe klant. Wel, meneer, ik hoop dat ik u nog vaak mag zien. Hij voegde er aan toe, ter- JARIGEN Gert Bak, Pieter Bos, Cobie Buitelaar, Corrie Christiaanse, Maaike Colijn, Hanneke van Dam, Froukje Duursma, Koos van Hartingsveld, Leo van Hei ningen, Addie v.d. 'Hoek, Anne ke van Hoven, Marja Jochem, Nellie Keijzer, Erica Kloppers, Maarten de Korte, Marry Kuyt, Hennie van Leeuwen, Paultje Maijer, Annemieke de Mooij, Ieke van Nieuwpoort, Aat Nieuwstraten, Ada Noordam, Maddie Oosterhuis, Arja Slag boom, Anita Sterk, Clara Taal, Arie Tuijl, Gerrit van Valen, Marja van Zwieten, van harte gefeliciteerd met jullie verjaar dagvan de nichten en neven. RAADSELOPLOSSING 1 Natte stenen liggen erin de Maas. 2 Over-het water vliegt een ba naan met een buitenboordmotor. 3 De kachel gaat uit cn blijft toch thuis. wijl hij nauwkeurig de omtrek van een mooie, zwarte stip op Trotteltjes dekschilden zette, „Maar, mondje dicht. Onder ons gezegd en gezwegen, ziet u is het tekort aan stippen een na tionaal probleem. Maar ja, nie mand durft voor de waarheid uit te komen en het kan mij niet schelen. Hoe meer stippen, hoe meer eten in de provisie kast, zeg ik altijd maar". En toen vroeg hij: „Hoeveel had meneer er gewenst? Zullen we maar kalmpjes aan beginnen? Een of twee, dacht ik zo, anders valt het zoop." „Maak er maar twee" ant woordde Trotteltje, die eigenlijk in zijn hart er wel drie bij had willen hebben. In een half uurtje was heel zijn kijk op de wereld van de lieveheersbeestjes drastisch ver- andend. „Tjonge", zei hij bij zichzelf, terwijl hij de verf liet drogen, „had ik dat maar eerder ge weten. Dan waren mij heel wat vernederingen bespaard geble ven." En toen de verf droog was ging hij op weg om heel veel plannen, zoals stemmen en trouwen en zo uit te gaan voe ren. Trots vloog hij door het bos 13 dec.: Ria Roza in Dalem (Gld.) en Cor Vlugt in Abbenes. 20 dec.: Lida v.d. Bent in Bleiswijk en Arjanne van Wijk in Gorinchem. 27 dec.: Corrie Christiaanse in Wassenaar en Elly den Ouden in Rotterdam. 3 jan. 1970: Corrie Meijvogel in Kapelle (Zld.) en Elly den Ouden in Rotterdam. 10 jan.: Dineke Nijgh in Kat wijk aan Zee en Rietje Roele- veldin Den Haag. 67. "Hemeltje!" riep Lappie uit, en zijn stem weerkaatste in het woud, "er zullen hier toch geen kanibalcn wonen! Dan moet ik opletten... dubbel opletten! Hij keek naar de voetsporen en volgde ze langzaam. "Het is nog niet lang geleden gebeurd", mompelde hij, "de sporen zijn nog vers... die wilden hebben Jonas meegenomen, wat ik je brom..." Met ernstige gedachten in zijn" kleine kopje volgde Lappie het spoor. Hij lette echter niet op de hem omringende wil dernis... Ondertussen was Jonas bijgekomen van zijn vul in dc ri vier. Verbaasd keek hij om zich heen. "Waar ben ik" was zijn eerste gedachte. Even lag hij wezenloos naar boven te staren, tot het plotseling tot hem doordrong, dat hij naar een gevlochten dak keek... "Ik moet!" kreunde hij en richtte zich op. Maar hij zakte direct weer terug in het stro, mom pelend: "Auw, mijn arme hoofd..." Prijswinnaars Kareltje Knetter en de Bos-bubbel Vanavond te zien Nederland 1 KRO 7.04 uur Kopduel. 8.20 uur Zaterdagavondakkoorden, amusement. 9.15 uur Brandpunt. 9.55 uur Cabaretaria. Nederland 2 AVRO 7.30 uur aflevering Vaders tegen wil en dank. 8.20 uur The High Chaparral: Een op' een lentedag. 9.10 uur Kleintje Carnaval. 10.00 uur vervolg-documentaire Lord Mountbatten. Vanavond te horen Hilveersum I VARA 6.30—9.00 uur groot gevarieerd programma Finale. 9.00 uur concert Omroeporkest. 10.00 uur Victor van Vriesland vertelt verder. 10.45 uur Trio Louis van Dijk en gasten. 11.15 uur Van twee kanten bekeken. Hilversum II KRO 8.00 uur Verzoekplatenprogramma. 9.50 uur Zonder drempelvrees. 10.00 uur luisterTrip „Twee kadee". 10.40 uur Goal, muzikaal sportprogramma. RADIO VANAVOND HILVERSUM I, 402 m. VARA: 1800 Nieuws. 18.11 Ac-j tualltelten. 18.20 Uitzending van Binding Rechts 18.30 Nieuws, muziek, achtergron- den en amusement (10.30 Nieuws), ai .00 Omroeporkest. 22.00 Victor van Vriesland ver telt herinneringen. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen, j 22.45 Lichte muziek (gr.) 23.15 Stereo Licht platenprogramma en praatje 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 M KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Ac- -Iten. NOS: 19.00 Verslag 19 03 Stereo Musicerende dilet tanten: Fanfarekorps. 19.30 stereo: SJook: Jongerenpro gramma. 20.00 Verzoekplaten- programma 21.50 Zonder drem pelvrees: gesprekken met kin- de-en 22.00 Twee Kadee, een loiisterstrip. 22.25 Avondgebed 22 30 Nieuws. 22.50 Stereo: Mu- zikral sportprogramma rret commentaren, en reportages. •- -.5-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND NEDERLAND I 18.45 NiOS: kleur: De Fabel tjeskrant. STER: 18.51 Recla me. NOS: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Reclame. KRO: 19.04 Kopduel. wedstrijdpro gramma. STER: 19.55 Réclame. NOS: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. KRO: 20.20 Kleur: Moet Je 's kijken... Frans Halsema. amusements programma. 21.15 Brandpunt. 21.55 Cabaretaria. maandelijks kleinkunstkalender. 22.40 Epi loog. NOS: 22.45-22.50 Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 kleur: De Fabel tjeskrant. STER: 18.51 Recla me. NOS: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Reclame. NOS: 19.04 Scala:: informatief pro gramma. AVRO: 19.30 Kleur: Vaders tegen wil en dank: Het sleutelikiind, TV-film. STER: 10.55 Reclame. NOS: 20.00 Jour naai. STER: 20.15 Reclame. AVRO: 20.20 Kleur: The High Chaparral: Eens op een lente dag. TV-da«. 21.10 Kleintje Carnaval, een muzikale show. 22.00 Kleur: The life and times of Lord Mountbatten, docu mentaire tv - film. NOS: 22.50-22.55 JournaaL TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I N.O.S.: 10'.25 - plm. 15.30 Kleur: Reportage van de Eu ropese kampioenschappen schaatsen voor heren te Inssbruck. 16.30 Journaal. 15.32 Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15.52 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker internationaal jeugdjournaal. 16.05 Openbaar Kunstbezit. 16.20 Kleur: Skip- py. TV-feuilleton voor de jeugd. 16.45-16.50 Toto-uitsla- gen. CVK: 17.00-18.00 Televlsle- dienst. TELE AC: 18.20 - 18.50 Schaken voor beginners les 15. N.O.S.: 18.55 Kleur: De Fa beltjeskrant. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kin deren. CVK/IKOR: 19.05 Kleur: De Russlsch-Orthodoxe kerk, documentaire. VARA. 19.30 Kleur: David Frost In gesprek met Noel Coward. 20.15 Velen met mij: Adviezen- rubriek. N.O.S.: 20.30 Journaal. VARA: 20.33 Kleur: De Virgi nian. TV-Western. 21.50 Haar Hem: De kansen van het 2e huwelijk (dl. 2). documentaire N.O.S.: 18.56 Kleur: De Fa- NEDERLAND II N.O.S.: 18.55 Kleur: De Fa beltjeskrant. 19.00 Journaal. 19 05 Kleur: De tovenaar van Saburac, TV-serie voor de PROGRAMMA'S jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.15 Panoramtek: Informatief programma over nationale en internationale gebeurtenissen en situaties. 20.40 Kleur: Toto-Spion. TV-serie. 21.05 Stu dio Sport II. 21.30 Kleur: Vi deo: herhaling van opvallende TV-programma's met dag blad-recensies. 22.20 - 22.25 Journaal. RADIO MORGEN Hilversum I. 102 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. (9.00 Sport mededelin gen). 9.45 Uitzending Huma nistisch Verbond. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Hervormde kerkdienst, itt.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Ver- keersmapaaine. 14.05 Stereo: Langs de lijn, aportreportages en uitslagen en lichte grammo foon muziek. VARA: 17.00 Ste reo: Populaire Muziekshow met VAiRA-dansorkest en solisten. 17.60 Nieuws. N.O.S.: 18.05 Me dedelingen. 18.10 Langs de lijn (II). VARA: 18.30 Kwikzilver: cabaretprogramma. N.O.S.: 18.55 Bij nader Inzien: Journa listenforum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Pianorecital met toelichting. 20.00 Katastrofe of kabouterstad: boekbespreking. AVRO: 20.30 Stereo: Verzoek- olatenprogramma van klassie ke- en amusementsmuziek. 22.05 Huwelijksportret: gesprekken. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Licht geva rieerd platenprogr. 23.55-24.00 Nieuwe. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badi- nerle: oude muziek (gr.). 9.oo Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke ge wijde muziek (gr.). 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promenade orkest en solist. 1136 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Tussenbeide: actuele kro niek. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de Jeugd. 13.25 Stereo: De psalmen ln de nieuwe berij ming. 13.45 Stereo: Viool en Slano. 14.10 Visioen en visie: Iteralr programma, N.O.S.: 14.30 Stereo: Brabants orkest en solisten. In de pauze: pl.m. 15.25 -15.45 Radioportret van de auteur Olaf J. de Landell. 16.19 Gastcollege: Een agressief antwoord op agressief recht. CVK: 17,00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: over en uit de kerk, IKOR: 18.30 Is er verband tussen nieuwsvoor ziening cn liturgie?, lezing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Ste reo: NCRV Vocaal ensemble. 19.30 De boodschap der bevrij ding in deze tijd. lezing. 19.45 Klassieke kamermuziek (gr.). 20.05 Zondagavondzang. KRO: 20.30 Stereo: Muziek a go go: licht muziekprogramma en quiz. 21.30 Stereo: Volksmu ziek. 22.00 Kruispunt: magazi ne met achtergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 28.30 Nieuws. 22.40 Muzikale Informatie voor kenners en liefhebbers. 23.56-24.00 Nieuws. Hilversum UI. 240 m. en FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. N.O.S.: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene -Warschau: voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws 16.KJ Muziekkantjes. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal met toto-uitslagen. 17.05 - 18.00 Lichte platen. N.B.: Tussen 10.30 en 14.30 uur kunnen de programma's worden onderbroken voor re portages van het Europees Kampioenschap hardrijden op de schaats te Innsbruck. (N.O.S.). RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek; 7.23 Lichte grammo- foon muziek met reportages: (7.30-7.35 Van de voorpagina): VPRO: 7.54 Deze dag; VARA: 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 8.20 Lichte grammofoonmuziek met reportages: 9.00 Stereo: Pianorecital: 9.35 Waterstan den: 9.40 Stereo: Muziek uit Portugal (gr.): 9.50 Koning Klant: consumentenrubriek: 10.00 Voor de huisvrouw: NOS: 11.00 Nieuws: 11.03 Stereo: Ra dio Filharmonisch Orkest en solisten; VPRO: 12.00 Klassiek variété (13.00 Nieuws); 14.25 Schoolradio: 14.45 Lichte gram mofoonmuziek: NOS: 15.00 Stereo: Promenade-orkest; AVRO: 16.30 Stereo: Radioka merorkest en solisten; 16.00 Nieuws; 16.03 Antiyana: pro gramma van de Nederlandse Antillen; 16.30 Voor de jeugd; .1.30 Stereo: Draaiorgelklan ken (gr.); 17.40 Overheidsvoor lichting; AVRO: 17.55 Medede lingen. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.U Het levende woord: 7.16 Stereo: Badlnerle: klassieke muziek (gr.); (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws: 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw; (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw): 10.00 Moderne orkestmuziek (gr.): NOS: 10.15 De komende week ln het Nederlandse mu ziekleven; KRO: 11.00 Nieuws; 11.03 Voor de zieken: 11.30 Be- Jaardenprograanma: 11.55 Me dedelingen; NCRV: 12.00 Los-Vast. gevarieerd program ma; (12.05 Lezenswaardighe den; 12.21 Voor boer en tuin der: 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten): 14.05 Schoolradio: 14.30 Stereo: Pianorecital: 14.55 Bariton en plano; 16.00 Vrij evangelische middaedlcnst: NOS: 15.30 In formatie over Noord-Holland, (16.00-16.02 Nieuws): 17.20 Over heidsvoorlichting; NCRV: 17.30 Voor de kleuters; 17.45 Voor de jeugd; 18,00 Stereo: Meisjeskoor en licht Instru mentaal sextet: 18.19 Uitzen ding van de PPR. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalcn. NCRV: 9.00 Nieuws: 9.02 Licht' platenpro gramma: 10.00 Nieuws: 10.03 Popstatlon: (11.00 Nieuws): TROS: 12.00 Nieuws; 12.03 Lynx (of Los): KRO: 13.00 Nieuws; 13.03 Actualiteiten; 13.08 Piet Römer - amuse mentsprogramma; 14.00 Nieuws; 14.03 Pop- en eountry- muziek: 05.00 Nieuws): 16.00 Nieuws: 16.03 lORRRrrr...: pop magazine: 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten: 17.(0-18.00 Ver zoekplatenprogramma. Zondag te zien Nederland 1 VARA 5.00 uur (CVK) gereformeerde studiodienst. 7.05 uur (CVK/IKOR) documentaire over de Rus- sisch-orthodoxe kerk (deel 1). 7.30 uur David Frost interviewt de 70-jarige compo nist-schrijver-acteur Noel Coward. 8.35 uur Wild-west-serie The Virginian: Morgan Starr. 9.50 uur „De kansen van het tweede huwelijk" deel 2. Nederland 2 NOS 7.05 uur jeugdfeuilleton „De tovenaar van Saburac". Mond open, ogen 8.15 uur Panoramiek. 8.40 uur aflevering Tob-spion: dicht 9.30 uur Video. Zondag te horen Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) boekbesprekingen. 8.30 uur verzoekplatenprogramma. 10.05 uur Huwelijksportret 10.55 uur Theo Strengers in ,,'t Mag geen naam hebben". Hilversum II NCRV en KRO 5 uur (CVK) laatste themadienst uit de Geref. kerk in Bunnik. 7.07 uur Engelse kerkmuziek. 8.05 uur samenzang uit Emmen. 8.30 uur Muziek a go go, met quiz. 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt. 10.40 uur muziekinformatie in Audio.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 21