over B en W optimistisch woningbouw in Alphen ISRAEL ONDERGAAT EEN RELIGIEUZE CRISIS Coach Chiapello is vol optimisme Jac. Huij sen sprak voor CHU in Koudekerk Binnenkort hoeven kinderen niet meer teblijven zitten.. Dat was al lang zo bij 'kaas uit het vuistje'. Zekerproduktie van 600 huizen Prof. Groen sprak in Rijnsburg Geen haat meer in Jeruzalem weergaloos Bolletje Cruijff mag toch weg Tiel wil stoppen met fluor in drinkwater Joop Verbouw knock-out Israël verloor I van Roemenië-B Zwart Wit tegen Feijenoord Tom Okker won gemakkelijk NIEUWE LEIDSE COURANT 12 WOENSDAG 21 JANU ALPHEN In de 58 bladzijden tellende inleidende beschouwingen bij de begrotingen informeren b. en w. de raad zeer uitvoerig over aller lei zaken. De financiering krijgt uiteraard de grootste aandacht. Het college koestert de hoop, dat begin maart 1970 de reeds eerder ver wachte aanbieding zal worden ontvangen van een lening, groot f 1.500.000, voor de financiering van het vernieuwen van de gas-, water en elektriciteitsleidingen en wijzigingen van de straatverlichting in de Stationsstraat; het treffen van voorzieningen in verband met de wijzi ging van de bruggen over de Ziende en de Oude Rijn in Zwammerdam; het vernieuwen van de gasleidingen in de Akerboomseweg en de Mo lenstraat; de aankoop van een derde houten noodlokaal voor de bijzon dere mavo-school aan het St. Jorisplein; de aankoop van een houten noodgebouw voor de bijzondere school voor basisonderwijs aan de Da Costastraat; de bouw en inrichting van een vierde school voor basis onderwijs in plan Noord; de aankoop van een vuilnisauto; de aankoop van een gereedschappenwagen voor de brandweer en het vernieuwen van de gas-hoofdleiding in het Noordeinde te Aarlanderveen. Het aantal objecten, waarvoor ove rigens aan G.S. begrotingswijzigin gen ter goedkeuring zijn aangebo den. is echter omvangrijk, aldus het college. Deze situatie baart veel zorgen, want het contact, dat b. en ■w. hierover regelmatig met gedepu teerde staten opnemen, is weinig hoopgevend voor het spoedig ver krijgen yan de zozeer gewenste goedkeuring. Na het structuurplan en verkeer en vervoer besproken te hebben, komt men tot de huidige verkeersproblematiek. De voorbe reiding van de verbreding van het weggedeelte ConradstraatHefbrug gaat, in overleg met Rijkswaterstaat, voort. Verwacht wordt, dat in 1970 met deze werkzaamheden een aan vang zal worden gemaakt. De verbetering van het wegdek van de Prins Bemhardlaan heeft de bijzondere aandacht. Ook de recon structie van het 'kruispunt van deze laan met de Willem de Zwijgerlaan zal verder technisch worden voor bereid. Het is echter niet te voor spellen of met deze voorzieningen in 1970 een aanvang kan worden ge maakt. Bouwmethode Wat de waterwegen betreft, daar de juistheid van de bestaande plannen voor de Rijnomlegging nog niet overtuigend is aangetoond, hebben b. en w. de directeur van gemeente werken opdracht gegeven de conse quenties van het ontworpen tracé en de mogelijke alternatieven te bestu deren, uiteraard in overleg met de rijks- en provinciale diensten. Wat de woningbouw betreft, na een overzicht van wat tot stand is gekomen en in aanbouw is, schrijft het college dat men over de voor uitzichten voor de woningbouw in 1970 optimistishc gestemd is. Een wo ningproductie van ruim 600 wonin gen behoort zeker weer tot de moge lijkheden. Voor een plan van 71 eensgezinswoningen in de woning wetsector is reeds ministeriële mach tiging tot gunning verkregen. Zodra de weersomstandigheden dit toela- en zal met de bouw worden gestart. Verder verkeren de onderhandelin gen over de bouw van 272 galerij woningen in de woningwetsector volgens een industriële bouwmetho de in een vergevorderd stadium. Ook aan een plan voor 54 eenge zinswoningen voor bejaarden in de premiesector wordt met voortva rendheid gewerkt. In de particuliere sector is het aantal plannen even eens van dien aard, dat een sterke stijging van het uitvoeringsniveau verwacht mag worden. Wat Aarlanderveen betreft, het comité „Aarlanderveen Leeft" heeft enige suggesties gedaan om te ko men tot de bouw van woningen in de sociale sector in de huidige dorps kern nabij de N.H. kerk. B. en w. stellen dit initiatief op hoge prijs. Hoewel de suggesties zeker con structief zijn, geeft een voorlopige exploitatie-opzet geen rooskleurig beeld. Van een actief aankoopbeleid in dit gebied kan dan ook nog geen sprake zijn. De exploitatiebegrotin gen voor het plan bij de Kerkvaarts- weg en voor het plan van het co mité zullen uitvoerig uitgewerkt worden, teneinde een verantwoorde keus mogelijk te maken. Zwammerdam Aangaande Zwammerdam zijn krachtige argumenten aangevoerd bij de provinciale planologische commissie voor een woonwijk ten zuiden van rijksweg 11. De vestiging van de Johannesstichting met onge veer 1000 man verplegend personeel Medailles bij Samsom ALPHEN Burgemeester R. M. Gallas heeft bij N. Samson ILV. me dailles uitgereikt aan personeelsle den die 10 respectievelijk 15 jaar vrijwillig dienst deden bij de be drijfszelfbescherming. Het betrof hier de volgende per sonen: voor 15 jaar .H J Buursink, W Baart, M B Figee, H J van Egmond, A W G van Leeuwen, mej B S Hoo- gendorp, J D Lukaart, A F D Planc- ken, H Houweling, A Sneeuw, J v d Zeeuw. H D de Jong, J Groenendijk, A Marbus, J P van Mulwijk, H van Horzen; voor 10 jaar F M Ponsioen, B G Ch Wijnand, P A v d Kwaak, B Rozendal. D J Domburg, N Kan bier, C v d Tas en P v d Graafi. Architect De Jong opvolger Deerenberg? ALPHEN De Alphense architect G. M. van Dongen heeft zich bereid verklaard een kandidatuur te aan vaarden op de lijst van de KVP voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Het is niet uitgesloten, gezien het aftreden van wethouder C. M. Dee renberg, dat het KVP-bestuur met de heer Van Dongen plannen in een be paalde richting heeft. BURGERVEEN Vanavond ver gadert de dorpsraad in het dorps huis „Marijke". Ondermeer zal wor den gerproken over het leggen van •en waterleiding onder de vloer yan het dorpshuis en over uitbrei ding van de keuken. en verpleegden speelt hierin een be langrijke rol. De uitbreiding van het dorpsgebied is gesteld op ruim bon der woningen. Met name is aan dacht geschonken aan een harmoni sche aansluiting aan de bestaande bebouwing en aan de economische uitvoerbaarheid. Ook de verkeersveiligheid is in de toelichting in ogenschouw genomen. Voorgesteld is de kruising Spoor- laan—Rijksweg nr. 11 op te heffen en, indien noodzakelijk, een met ver keerslichten beveiligde kruising na bij de Kerklaan te realiseren. Zowel op technisch als op bestuurlijk ni veau is over dit plan met de provin ciale autoriteiten overleg gepleegd. Ondanks de grote aantallen wo ningen die de laatste jaren gebouwd werden vermindert het aantal wo ningzoekenden nauwelijks. Per 1 ja nuari 1970 stonden 774 woningzoe kenden ingeschreven, waarvan 344 ongehuwden. Godsdienst Wat de stand van de bevolking naar godsdienstige gezindte betreft, procentueel lopen Hervormden en Gereformeerden terug, de Rooms- Katholieken gaan vooruit, evenals de overige kerken en het percentage onkerkelijken neemt ook toe. In 1950 was het percentage voor de Her vormden 48,2. 1961 46,2; 1964 45,1 en 1 jan. 1969 42,6; voor de Gerefor meerden was dit in de overeenko mende jaren: 17,4, 17,1, 16,7 en 16,7; voor de Rooms-Katholieken 22,6, 24,1, 42,8 en 25,4; voor de overige groepen 6,4, 6,4, 6,1 en 7,2; het on kerkelijke percentage was: 5,4, 6,2, 7,3 en 8,1. In Alphen-Noord is het percenta ge van hen, die tot geen kerk belho ren belangrijk hoger dan het ge middelde cijfer van de ge meente. Op 1 januari 1969 waren er 2510 bewoners, waarvan 35,9 pet Ned. Hervormd, 17,5 Gereformeerd, 24,8 R.K., 5,1 overige kerken; geen 16,7 pet. Op 1 november 1969 waren er in Noord 3755 bewoners die op gaven: 34,6 Ned. Hervormd, 16,4 Ge reformeerd, 25,7 R.K., 5,2 overige kerken x 18,1 geen. Dit verklaart dan ook wei dat in afwijking van het aanvankelijke beeld de openba re scholen in Noord nu de grootste groei vertonen. Overigens blijkt in het algemeen de kinderschaar toch niet te beantwoorden aan de 2+stelde prognoses. In Alphen wonen 276 Am bonezen. Verder zijn hier nog 358 buitenlanders woonachtig die tesa- men 27 verschillende naties verte genwoordigen. Citycentrum Wat het city centrum betreft. In een zeer recent rapport, aldus b. en w., is achtereenvolgens ingegaan op de huidige situatie in het centrum en worden de resultaten weergege ven van onderzoeken, waarvan het doel is geweest de centrumfunctie van Ailphen te kwantificeren. Ver der wordt een prospectie gegeven op de verdere groei en de eisen die de ze groei aan het centrum zal gaan stellen. De beschouwingen resulteren in een plan, waarvan de realisatie op korte terimyn ter hand kan worden genomen en waarop eventueel een nadere samenwerkingsverhouding tussen de gemeente en de N. V. Maatschappij voor Projectontwikke ling „Ernpeo" kan worden gegrond vest. K. BAKKER NEEMT AFSCHEID SASSENHEEM In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd neemt de heer K. Bak ker morgenmiddag in het Bruine Paard afscheid. De heer Bakker is sinds 1942 plaatselijke bureauhouder van het Provinciaal Voedselcommissariaat in Zuid-Holland in de duinstreek van Haarlem tot Den Haag. Deze afscheidsreceptie, die wordt gehouden tussen half drie en vier uur, is de heer Bakker aangeboden door een comité uit het agrarische bedrijfsleven. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJ KAAN ZEE Donder dag 22 januari: Hoogwater 3.24 15.34 laagwater 11.3623.53. KATWIJK Vanavond gaat ds T. Mallan voor in de Ger-ef. gem. in Nederland te Katwijk aan Zee in het kerkgebouw aan de Louwe straat. Ds. Sijthof over Suriname SASSENHEIM Ds. W. J. Sijthof uit IJmuiden heeft gisteren voor de Christenvrouwenbond een lezing ge houden over de diaconessenarbeid in Suriname. Hij is secretaris binnen land van de Stichting Vriendenkring Diaconessenarbeid Suriname. De pre dikant vertelde over Suriname dat het ruim vier keer zo groot is als Ne derland, maar dat er nauwelijks 400.0000 mensen wonen. Er komen vele rassen voor. Paramaribo, de hoofdstad, waar 50% van de bevol king woont, is een stad met twee ge zichten. Modern aan de ene kant, arm en met allerlei ziektes in de voorsteden aan de andere kant. Fi- laria, framboesia, trachoom, lepra en allerlei andere ziektes komen voor en als de mensen direct naar de dokter zouden gaan zou het leed nog te over zien zijn. In het kader van een 10-jarenplan werden verpleegsters uitgezonden. Na enkele jaren waren er in Paramaribo drie wijkcentra met poliklinieken. In 1960 kon men, door akties en schen kingen, een diaconessenhuis bouwen. Toen het gebouw in 1962 werd geo pend lag het helemaal vol. Uit de stad maar ook uit de binnenlanden. Voor het medische werk in de bin nenlanden wordt dagelijks contact onderhouden met zendingsartsen. Ernstige patiënten worden met een vliegtuigje opgehaald. Na de pauze werd de film „Gegre pen" vertoond. Ds. Sijthof schreef het scenario voor deze film over Suri name. KATWIJK a. d.. RIJN Don derdagavond om half zeven is er in het verpleeghuis een protestantse kerkdienst, waarin ds. A. G. Baaie spreekt. Familieleden van de bewo ners van het teihuis zijn ook welkom. NOORDWIJK De kappers in Noordwijk blijven op dinsdag geslo ten. Dit bleek uit een ingekomen stuik tijdens de gisteren gehouden vergadering van de Noordwijkse ge meenteraad. VOORSCHOTEN Aan de ouders van leerlingen van de zes de klassen van de openbare lage re scholen en van de Nutsschool is gevraagd of zij belangstelling hebben voor de totstandkoming van mavo/havo/v.w.o.-brugklassen in de vorm van een dependance van de Rembrandtscholengemeen- schap. Om te bereiken dat deze plan nen kunnen doorgaan, is het nood zakelijk dat zoveel mogelijk leer lingen worden aangemeld. Evangelie is inspiratiebron KOUDEKERK Ongeveer vijf tig belangstellenden hebben gister avond in het verenigingsgebouw ge luisterd naar de heer Jac. Huijsen, voorzitter van de CHJO en lid van de groep 18. Hij sprak over „Samen werking ARP, CHU en KVP". De inleider wees op de onduide lijkheid in de tweede helft van de jaren '60 op politiek gebied. „Ne derland staat hierin niet alleen: in Amerika speelt dit ook een rol. Hoe komt men hieruit Daarin zullen de confessionele partijen gezamenflik het antwoord moeten geven, door samen te gaan. Het evangelie is de grote inspiratiebron", aldus de heer Hüijsen. Verder ging hij in op de activiteiten van de groep van 18, De heer Huijsen zei dat de chris telijke partijen met het samengaan geen kleurloos blok moeten gaan vormen. Voorts besprak hij het in terne beleid van de andere partij en, daartegenoverstellend de kracht die men heeft in het samengaan als christelijke groepering. Hij riep op te streven naar één grote christelij ke democratische eenheid. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen. RIJNSBURG „Medische en menselijke ervaringen in Israël" was het onderwerp dat gisteravond ter sprake kwam bij de vergadering van het Nederland-Israël Genootschap, afdeling Rijnsburg. Voorzitter T. Bakker, kon onder meer prof. J. J. Groen welkom heten, die van 1958 tot 1968 hoogleraar was in de inwendige geneeskunst aan de hebreeuw se universiteit „Hadassa Academisch Ziekenhuis" in Jeruzalem. „Het werken in Israël geeft niet alleen medische, maar ook menselijke vol doening", aldus prof. Groen. „De verdiensten spelen in Israël geen rol. Het is genoeg voldoening te smaken van het opbouwen van deze jonge staat. De joden zfjn geen gemakkelijke mensen om mee om te gaan en dat is vooral het geval met joden die voor het grote ideaal vechten". Prof. Groen heeft hen jaar in het ziekenhuis gewerkt, waarvan twee jaar in een noodziekenhuis. Hij noemde het een enorme belevenis om in Israël te reizen en te trek ken. Iedere plaats heeft een bijbel se herinnering. Daarom is de bij belse geschiedenis altijd nog zo dichtbij voor de Joden. „Ze leven er middenin", aldus prof. Groen. „Na het eten kun je vaak nog even gaan wandelen naar de Hof van Gethsemané, dezelfde weg die ook Jezus aflegde voor hij gevangen werd genomen". Prof. Groen noede het merk waardig dat Israël toch een kerke- lijke crisis doormaakt. „Er zijn veel jojngeren die eenmaal per jaar naar de synagoge gaan, die werken op sabbat en ook van het vasten niet veel meer afweten". Hij ging niet voorbij aan het karakter van Israël. De inwoners van het land zijn uit de hele wereld afkomstig. Ze spreken verschillen de talen, ze hebben verschillende geneesmiddelen en ook verschalen de ziekten. „Wij kennen de ziek ten en geneesmiddelen uit de wes terse landen, maar daar kom je ook in contact met de Arabische ver schijnselen. En die lopen nogal sterk uiteen". Het tweede punt waarover prof. Groen sprak was de tijd kort voor, tijdens en na de zesdaagse oorlog. De grootste slag voor Israël was toen Oe Thant de troepen van de V.N. die als een barrière lag tussen de twee vechtende partijen terug trok. Toen dit bekend werd, wer den de patiënten in het ziekenhuis snel geëvacueerd. In de tuin van het ziekenhuis vielen de eerste gra naten. „Het was een chaotisch bom bardement", aldus prof. Groen. „Vele vrouwen kwamen uit Jeru zalem om bij ons in het ziekenhuis te helpen". In totaal kwamen er alleen al zo'n 800 kinderen bij. Door de zesdaagse oorlog werd de oude stad weer herenigd. „Eeuwen en eeuwen hebben de Joden hiervoor gestreden en nu is het werkelijkheid geworden", aldus prof. Groen. „Nu wij allemaai door de oude stad mogen wandelen, zien wij geen haat meer tussen de Ara bieren en de Joden. Iedereen is blij dat het is afgelopen". Het vluchtelingenprobleem baart echter nog zorgen. Ook hieraan ging prof. Groen niet voorbij: „Het is jammer dat wij niet de vrijheid hebben dit op te lossen". Bolletje is échte eierbeschuit, Barstensvol eieren: luchtig en krokant, moet. je proeven! De stichting „Opstaan tegen blijven zitten" wil een school zonder zittenblijvers. Geen klassen meer, maar groepen van leerlingen met hetzelfde leertempo. „Kaas uit het vuistje" is eigenlijk net zo: er is geen manier van kalk toedienen die meer aangepast is aan het springerige van kinderen. Ze hoeven niet te blijven zitten, ze kunnen een reep kaas meekrijgen als ze wandelen, spelen, naar school gaan. Belangrijk hoor, want de behoefte aan kalk gaat nooit over. (Feiten: kalk is onmisbaar voor groeiende botten en tanden. Alleen melk en dus kaas bevatten genoeg makkelijk opneembare kalk.) IEVE boek] 5.25h 5.25h ]12'/js +10st B+10s' 3+5st !,8'/3St Michels: wij krijgen het zwaar (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Giuseppe Chiapello, trainer van AC Napoli, is optimistisch gestemd. Anders gezegd, hij geeft zijn ploeg een ruime kans na de 10 zege in Napels, tegenstander Ajax in de runners-up-cup uit te schakelen. Als basis voor dat optimisme draagt de Italiaan het feit aan, dat zijn formatie niet alleen twee maan den ongeslagen is maar tevens tijdens het afgelopen weekeinde landskam pioen Fiorentina tot een kansloze fi gurant degradeerde. Een wapenfeit dat de ploeg uit Napels sedert 25 jaar niet meer meemaakte. Chiapello: „Ik geloof dat we het duel vanavond met vertrouwen tege moet kunnen zien. Zijn er bij Ajax bovendien geen troubles met die Cruijff? AC Napoli treedt vanavond in ieder geval zonder sterspeler Altafini aan. Achterspeler Zurlini, die als gevolg van griep in Italië moest achterblij ven, zal er ook niet bij zijn. Andere vraagtekens zijn voor Chiapello de blessures die Pahzanato en Bianchi -ns het duel met Fiorentina oplie pen. ,iapello: „De prestaties van Kurt Hamrin zijn voor mij ook een gerust stelling. Die man kan vanavond van veel waarde zijn". Minder optimistisch toonde Rinus Michels zich in hotel Duinoord in Wassenaar: „Ajax staat voor de zwa re opgave een achterstand weg te werken tegen een ploeg die als wapen een ijzersterke defensie hanteert. Geen gemakkelijke opgave, boven dien heb ik er het probleem bij dat Velibor Vasovic niet in zijn beste vorm steekt. Tegen NEC was hij rond- duit zwak. Wellicht is hij met zijn dertig jaar over zijn hoogtepunt heen." Nico Rijnders, verleden week woensdag tijdens Engeland Neder land geblesseerd geraakt, speelt wel mee. Hetzelfde kan gezegd worden van Johan Cruijff. De moeilijkheden lijken met het compromis dat giste ren gesloten werd de wereld uit. Waarmee Ajax plotseling heel wat meer kans op een gunstig resultaat heeft gekregen. AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond heeft voor de komende dagen de vol gende evenementen op de agenda ge plaatst: 21, 24 en 25 januari: Andijk: IJssel- meertocht (30 en 60 km). 22 januari: Wervershoof/Onderdijk: Toertocht (20 t/m 100 km). 23 januari: Wijster: gewestelijk kampioenschap van Drente kortebaan dames. De vermoedelijke opstellingen: AJAX: Doel: Bals. Achter: Suur- bier, Hulshoff, Vasovic, Krol. Midden: Rijnders, Mühren. Voor: Swart, Van Dijk, Cruijff, Keizer. NAPOLI: Doel: Zoff. Achter: Pan- zanato, Vianello, Pogliani, Nardin. Midden: Bianchi, Juliano. Voor: Bari- son, Improta, Manservisi, Hamrin. WASSENAAR In hotel Duinoord te Wassenaar, waar Ajax zich voorbereidt op de wedstrijd van vanavond in de derde ronde van het tornooi om de runners up-cup tegen Napoli, is dinsdagavond overeenstem ming bereikt tussen de leiding van de Amsterdamse club en Jo han Cruijff over het mogelijk eerder verbreken van het con tract tussen Ajax en zijn speler. Voorzitter Jaap van Praag van Ajax vertelde: „In verband met de publikaties rondom Johan Cruijff, aaar aanleiding van de televisie-uit zending van zaterdagavond, is het be stuur van Ajax met Johan Cruijff tot de volgende overeenkomst gekomen: mocht een buitenlandse club belang stelling hebben voor Johan Cruijff waardoor hij zijn maatschappelijke positie zou kunnen verbeteren, is de AFC Ajax bereid tegen een met Jo han Cruijff overeengekomen trans fersom, die niet zal worden bekend gemaakt, het met hem lopende con tract tot het einde van het seizoen '70/'71 aan het einde van het seizoen te ontbinden." De heer Van Praag voegde er aan toe: „Wij hebben dit gedaan om rust tekrijgen en van alles af tc zijn. Als hij naar het buitenland kan aan het eind van dit seizoen, zullen wij hem niet tegen houden. Als er echter geen aanvaardbaar bod komt, en daarvoor hebben zowel Cruijff als ik getekend, gaat het contract door tot 1971 en dan zien wij wel weer verder. In die zomer heeft hij dan dus een maand de tijd om te ond ïrhandelen. Minder tandbederf, maar meer reuma? TIEL Na vijftien jaar experi menteren met fluor in het drinkwater vraagt Tiel zich ernstig af of de proef niet spoedig moet worden gestaakt. Weliswaar hebben rapporten uitge wezen dat sinds 1953 het tandbederf bij de Tielse jeugd aanmerkelijk is teruggelopen, maar er zijn hoogst on plezierige bijkomstigheden geconsta teerd, die B en W zich doen afvragen of het middel niet erger Is dan de kwaal. Tiel was de eerste gemeente in ons land die tot fluoridering overging. Het experiment, gericht op de strijd tegen het tandbederf, zou met name door TNO nauwlettend worden ge volgd. Afgesproken werd dat in het naburige Culemborg niet zou worden gefluorideerd, zodat men vergelijks- materiaal zou krijgen. Wat de gebitten betreft heeft de proef aan de verwachtingen voldaan, maar klachten over op reuma lijken de verschijnselen zijn oorzaak dat een plaatselijk actiecomité zich krachtig tegen 'oortzetting van de proef heeft verzet. Het comité „Zuiverheid Drinkwa ter' heeft het gemeentebestuur een wel gedocumenteerde lading „bewijs materiaal" overgelegd, waaruit zou moeten blijken dat ook huiduitslag en zenuwaandoeningen het gevolg zijn van het drinken van gefluorideerd water. De universiteit in Nijmegen zou de laatste jaren veel meer men sen dan vroeger met botklachten uit Tiel op haar polikliniek krijgen. Een lid van het actiecomité zei dat haar man last van uitslag kreeg van af het moment dat haar gezin in Tiel kwam wonen. Op advies van een arts ging de man over op ongefluorideerd drinkwater, dat van buiten Tiel moest „ingevoerd", waarna hij binnen twee weken van zijn eczeem af was. B. en W. zijn van de rapporten van het comité zo geschrokken dat zij de Gezondheidsraad te Den Haag om ad vies hebben gevraagd. Als deze in stantie de bezwaren onderschrijft, zal het Tielse college de gemeenteraad voorstellen het fluortijdperk te be ëindigen. IDEI UTRECHT De Utrechtse zwaar- weiter Joop Verbon heeft dinsdag avond in de sporthal Catharijnen la zijn woonplaats door knock out in di achtste ronde verloren van dl Fransman Ben Lachemi. De partij was afgesloten op tiet|$ ronden. Aad Jansen, een andere pupil van Theo Huizenaar dicteerde negen ron« den lang de strijd tegen de Fransman Gilles Fincato, maar kreeg het tij dens de laatste drie minuten dermata lastig dat hij nog voor acht tellen tMDEI neer ging. f5 00 De winst die Rotterdamse Aad, din opnieuw bewees een fraaie bokser tl '32+: zijn, in de voorgaande ronden had opgebouwd bleek tenslotte toch vol» 8,3 doende. De Jury: 5043, 504| 48—46. Chris Kok verloor verdiend vaï een andere Fransman, Ait el Men- ceur. De Amsterdammer liep in dü gevecht dat meer van een kluchl weg had een openbare waarschuwin/ op. 35+25 83.08 S63O0 12+3' (4+21 8+10 De overige uitslagen zijn: AmaC- teurs: Middengewicht: BorsbooraY (Utrecht) w.o.p.v. Klepke (Rotter-Yk 5 dam). Zwaarweltergewicht: Hopmaa (Driebergen) wint door technisch knock out in de derde ronde van Verbon (Utrecht). Lichtwelterge- wicht: De Vos (Amsterdam) w.o.pjfc Eversteijn (Rotterdam). J i JAFFA Het Israëlische voetbal elftal op 28 januari tegenstander van het "verjongde" Nederlands elf tal heeft in Jaffa als voorbereiding op het cindtomooi in Mexico, een oefenwedstrijd gespeeld tégen het B- -elftal van Roemenië. De Israëli's verloren met 12. n» een gelijke stand (1—1) bij de rust. Vorige week woensdag wonnen d« Roemenen in Tël Aviv met 1—0. D« Roemeense doelpunten werden ge maakt door Oblamenko en Ivanechk* Voor Israël scoorde Shum. Morgenavond."8.15 uur j (Van onze sportredactie) 1 ROTTERDAM Zwart Wit speelt morgenavond een lichtwedstrijd te gen Feyenoord. Het duel zal op het fraaie complex „De Vaan" worden gespeeld. Het oefenduel, waarin Fey enoord zal trachten het wedstrijdrit me weer terug te vinden, zal om kwart over acht beginnen. Feyenoord heeft toegezegd volledig binnen de lijnen te komen. In de eerste ronde herenenkelspel van de open Australische tenniskam pioenschappen in Sydney drong Tom Okker gemakkelijk tot de volgende ronde door. Okker versloeg de Australi Ken Stuart in drie sets (6-4 6—2 7—5). De als tweede geplaatste New- combe bleef de Amerikaan Ed Neely eveneens in drie sets de baas: 61' 7=5 61. Tony Roche kreeg van de organisatoren een vrije dag om zijn armblessure te laten herstellen. De 42-jarige oud-Wimbledonkampiopfi (1952) Frank Sedgman en zijn zestien jaar jongere landgenoot Bill Bowrey, vochten een heroïsch duel uit. De bei de Australiërs stonden twee uur en drieëntwintig minuten op de baan. Sedgman had een voorsprong van 52 in de vijfde set en kreeg zelfs twee matchpoints. Hij kon echter niet doordrukken: Bowrey won de vol gende vijf games en daarmee de par tij. 3 f3.4 8 f4.5 Ï7/82C 67/820 Bcf.lfl admii air.re allegi allegl alliec am.c; am.e h am.n am.n am.p jam.s iam.s am.s

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12