Alphen van een heeft tekort half miljoen Belastingen gaan omhoog Boekje over scholen in OEGSTGEEST AZC maakte tegen Het IJ indruk: 4-2 Door lekkage olie in waterreservoirs Pij Ook CHU akkoord met het gemeenteprogram Gouden bruidspaar in Zoeterwoude Schaakkampioenschap LSB met geldprijzen Na ARP in Oegstgeest Gemeente Hazerswoude Biljartuitslagen Winst De Zijl en Sleutelstad Gatsonides en Jetten uit de ral ley 3000gulden schadé bij LDM Damstrijd verloopt onoverzichtelijk TOP in slotfase sterker dan Fiks Leiderdorp deelt; met Philidor 5 Aanmelden voor 1 februari P NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 20 JANUARI 19? ALPHEN Alphens gemeentebegroting voor 1970 vertoont geen op gewekt beeld. Kon men vorig jaar de eindjes nog aan elkaar knopen, nu wordt op een eindcijfer van f 10.903.492,53 een tekort gerapporteerd van f 585.000. Openbare werken, het onderwijs, sociale zorg en maat schappelijk werk en het algemeen beheer zijn de hoofdstukken met grote nadelige saldi, dat wil zeggen boven het miljoen. De vrees, dat de begroting voor 1969 voorlopig weieens de laatste zou kunnen zijn, waar bij de uitgaven en inkomsten op de gewone dienst in evenwicht waren, is bewaarheid geworden. De oorzaken daarvan kondigden zich destijds al aan in de vorm van een versterkt doorgaande uitgroei van de be bouwing, de toeneming van het inwonertal, de voortgaande gemeente lijke bemoeiingen en de noodzakelijke voorziening in een aantal ver langens betrekking hebbend op de meenschap. Hoewel de uitkeringen uit het ge meentefonds rond f 1.283.000 hoger konden worden geraamd en ook de ramingen van de eigen inkomsten op basis van de geldende tarieven zo hoog mogelijk zijn opgevoerd, heeft de stijging van de uitgaven, zo'n omvang aangenomen dat de ge wone dienst sluit met een nadelig saldo van niet minder dan f 585.500. Voorshands is tot genoemd bedrag beschikt over de saldi-reserve, bij de aanvang van de dienst 1070 naar raming groot f 1.900.000. Het zal u duidelijk zijn, dat met name de stijging van de uit gaven ons met een zekere zorg ver vult. aldus b en w. Bij het doen van nieuwe uitgaven is het dan ook be slist noodzakelijk, dat de vinger aan de pols wordt gehouden en dat de prioriteit van de uitgaven in ver band met de middelen nauwkeurig wordt nagegaan. De Bijlen Nieuw in de begroting opgenomen uitgaven: kosten steno-analytische verslagen raadsvergaderingen ten bedrage van f 12.000; deelneming zeskampwedstrijden f 3000; voor lichting van gemeentenaren en an deren f 7500; onkosten commissie kunstopdrachten f 2000: verkiezin gen f 31.540: deelname gemeen schappelijke regeling inzake stich ting regionaal woonwagenkamp f 4.980; 10-jaarlijkse volkstelling f 15.500, waartegenover evenwel een gelijke ontvangst is geraamd: bevol kingsonderzoek op tbc f 6000; ex ploitatiekosten overdekt zwembad van 1 september tot en met 31 de cember 1970 f 66.000; schoolzwem men leerlingen scholen - voor basis onderwijs over genoemd tijdvak f 14.000; bijdrage kosten streekmu- ziekschool f 18.000: kosten school vorderingentest f 5000; exploitatie kosten sporthal f 6000 en sportvel dencomplex De Bijlen (f 68.000) in totaal f 74.000; voor het stimuleren van het culturele leven binnen de gemeente f 5000; dekking tekort van enkele kamerconcerten f 1000; bijdragen kosten toneelvoorstellin gen voor leerlingen van de 6e klas sen der scholen voor basisonderwijs f 2500 en extra subsidie voor de openbare leeszaal en bibliotheek, (1969: f 25.000) f 37.500. Verhoging In het licht van het bovenstaande wekt het geen verwondering dat het college zich genoodzaakt heeft ge zien een of meer plaatselijke be lastingen te verhogen. In het kader van het streven naar een gelijkma tig verdeelde verhoging van de ge meentelijke belastingdruk en reke- leefbaarheid" in de plaatselijke ge- ning houdend met de door de minis ters van binnenlandse zaken en van financiën aangelegde normen voor het tol een redelijk peil opvoeren van de eigen inkomstenheffingen, zullen de raad voorstellen bereiken tot verhoging van de straatbelas ting en hondenbelasting, van de rechten voor het ophalen van huis vuil en van bedrijfsvuil. alsmede van de opcenten op de personele belas ting. De daaruit naar raming meer te verkrijgen opbrengst zal, mèt de meer te verwachten opbrengst uit de verhoging van de watertarieven, waartoe de raad in zijn vergadering van 27 november 1969 al besloot het nadelig saldo terugdringen tot een bedrag van f 315.617,49. Bij de aanbieding van de ontwerp begrotingen voor 1969 merkten b en w op, dat het naar hun mening nog geruime /tijd zou kunnen duren voor dat het wetsontwerp inzake de uit breiding van het gemeentelijk be lastinggebied, al dan niet gewijzigd, zou worden vastgesteld. Aan de lange lijdensweg op dit punt is ook nu nog geen einde gekomen. OEGSTGEEST De Christelijk Historische Unie afd. Oegstgeest hield gisteravond in het Gemeen tecentrum een ledenvergadering, waar het concept gemeenteprogram uitvoerig onder de loep werd ge nomen. De CHU werkt in Oegst geest samen met de A.R. in de prot. chr. fractie. Vandaar dat het ge meenteprogram dat ter sprake kwam reeds in conceptvorm door de A.R. was goedgekeurd. De wij zigingen in de redactie, die door de A.R. op dit concept waren voor gesteld werden door de leden van de C.H.U. overgenomen. Toch kwamen uit de vergadering ook nog enkele suggesties ter aan vulling en wijziging naar voren. Bij het punt recreatie, sport en cultuur werd de aandacht geves tigd op de bevordering van mu ziekonderwijs, terwijl de jeugdvor- ming ook sterk de aandacht had. Met name de heer Van der Linden gaf zijn visie op een toekomstige regionale ontwikkeling. De voorzitter, de heer D. J. Kommer, die de vergadering zeer geanimeerd leidde, vestigde de aan dacht ot) de werkgroep Novib. Uit de CHU-jongeren zal een afge vaardigde naar een bijeenkomst van deze werkgroep worden gezon den. Over het algemeen bleek de CHU voorstander van samenwer king met KVP en AR. Toch heb ben de partijen het na overleg ver standiger gevonden bij de verkie zingen met een eigen lijst uit te komen. van Welz zen Het gemeenteprogram werd in conceptvorm aanvaard. Het is een werkstuk van CHU en AR. Ook het concept beginselprogram van de CHU werd uitgebreid bespro ken. De aanwezigen konden ver nemen. hoe de gemeente Oegst geest haar financiën ontvangt. Een OEGSTGEEST De werkgroep Oegstgeest van de Politieke Partij Radikalen heeft een goed verzorgd boekje uitgegeven, dat onder de titel Zes Plus informatie bevat over de lagere scholen in Oegstgeest. Het boekje is bedoeld om de ouders behulpzaam te zijn bij het kiezen van een school, terwijl het ook een aantal kritische kanttekeningen bevat. In de inleiding wordt de verwachting uitgesproken, dat de gemeente een deel van de kosten van dit boekje zal dragen. Van tien plaatselijke soholen is een aantal basisgegevens in het boekje opgenomen zoals de leef tijden van de onderwijzers en het milieu, waaruit de leerlingen af komstig zijn. De kritische kanttekeningen be treffen onder meer de huisvesting van het schoolpersoneel. Een kwart van de onderwijzers woont buiten Oegstgeest en dat wordt een kwa lijke zaak genoemd. Bijscholing Dan is er kritiek op de geringe animo tot bijscholing. De niet-klas sikale scholen zoals de Montessori school en de Jenaplan-school doen hier nog het meeste aan. De onder wijzers van de protestants-christe lijke scholen profiteren van een spe ciaal voor hen opgezette vernieu wingscursus, aldus de samenstellers van het boekje. De meeste kritiek richt zich tegen het gebrekkige gymnastiekonder wijs. Ongeveer de helft van alle lagere-schoolklassen krijgt het ver plichte minimum van anderhalf uur per week, voor een klein deel van een vakleerkracht. Een kwart krijgt van de eigen onderwijzer minder dan het minimum, ongeveer een uur. Het gebrek aan gymnastiek lokalen is hier mede debet aan. De burgemeester der gemeente Hazers woude maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk besluit van 17 november 1969. no. 3 houdende aan wijzing van percelen tot onteigening ten algemenen nutte ten behoeve van de aanleg van de zogenaamde weg door het Rietveld vanaf de Voorweg in de ge meente Hazerswoude tot aan de Copiere- kade in de gemeente Alphen aan den Rijn, een en ander met bijkomende werken, voor zover gelegen in de ge meente Hazerswoude. welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 25 november 1969. no. 229, van 20 januari 1970 tot en met 20 februari 1970 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de ge- meent». De burgemeester van Hazerswoude. H. VAN RIJN. loko. WOÜBHUGGE In het district Veen- en Kijnstreek werden algelopen week de vol gende biljartwedstrijden gespeeld: Klasse C2 en 3: Ons Genoegen 1—De Kroon 2 2—1, Nwe Wetering 2—Roelof- arenusveen 4 ^—4. Roelofarendsveen 3— Ons Genoegen 2 54. De Schelp 1—t Rechthuis 1 34. Monopole 2—De Sport 2 2—7, Haraco i—De Plas 2 2—7. Klasse C«: 't Rechtruis 2—Jacobswoude 2 7—2, De Kroon 3— Roelofarendsveen 5 43. Nwe Wetering 5Monopole 3 81. De Spon 3—Ons Genoegen 3 t—8 Vergulde Vos 4—Vergulde Vos 3 2—7. Nwe Wetering etertng 3 c De tussenstanden den: Klasse Cl cn 3: De Schelp 1 Nwe Wetering 2 Jacobswoude l De Sport 2 Koeiotarendsveen 4 De Plas 2 De Kroon 2 Ons Genoegen 2 Koelofarennsveen 2 Monopole 2 Ons Genoegen 1 t Rechthuis 1 Haraco 1 Klasse C4: Roelofarendsveen S 't Rechthuts 2 Vergulde Vos 3 Nwe Wetering S Monopole 3 Ons Genoegen 3 Nwe Wetering 4 De Sport 3 Nwe Wetering 3 De Kroon 3 Jacobswoude 2 Vergulde Vos 4 de competitie lui- 75—42 89—57 64—62 61—56 61—56 59—67 56—70 56—70 52—74 51—75 4077 72—36 60—48 59—49 56—52 54—36 54—45 54-54 50—58 46—53 46—62 42-66 interessant gegeven omdat juist vandaag de begrotingsbehandeling plaats heeft. De bijeenkomst werd o.a. bijge woond door de voltallige CHU- fractie alsmede wethouder V. d. Voet. De heer N. van Weizen, nestor van de Oegstgeester raad. zal als pc. fractievoorzitter de raad gaan verlaten. Afscheid van M. J. N. van der Weijden TER AAR Als blijk van waar dering voor het vele werk dat de heer M. J. N. v. d. Weyden had ge daan voor gezinszorg en maatschap pelijk werk in deze streek, had zich maandagavond een gezelschap in het Parochiehuis verzameld om afscheid van hem te nemen nu hy dit werk gaat neerleggen. Vier burgemeesters waren gekomen, B. J. Hogenbooni van Ter Aar, Van Montfoort van Nieuwkoop, Van Wageningen van Woubrugge en Breen van Nieuwveen, een kring, die met het maatschappe lijk werk veel heeft te maken gehad. De receptie werd geleid door de heer A. de Boer uit Rynsaterwoude. De heer Th. J. van Wieringen uit Hoogmade sprak de heer v. d. Weij- den toe namens de stichting Inter parochieel Charitatief Centrum De Aarstreek. Hij vertelde over de ge schiedenis van dit centrum, waar van de heer v. d. Weijden vanaf de oprichting voorzitter is geweest. Deze stichting die vanaf 1957 haar werk heeft gedaan, gaat nu over in een nieuwe stichting genaamd Katholiek instituut voor maatschappelijke dienstverlening in de Aarstreek. Namens de kring van. burgemees ters vond burgemeester Van Wage ningen het bijzonder dat de heer v. d. Weijden even enthousiast met zijn werk is begonnen, als hij er nu mee ophoudt. Mejuffrouw Peeters sprak namens het gehele personeel. Zij bood ook geschenken aan. Pastoor Van Rossum sprak namens de parochies. OUDE WETERING De voetbal vereniging. SVOW houdt woensdag om 8 uur een contactavond in de kantine. Staatsloterij 595ste 20 januari 1970 EERSTE KLASSE Prijzen van f 10,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op. 39 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op90 f 100.— zijn gevallen op nummers eindigende op517 f 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 759 200 zijn gevallen op nummers eindigende op081 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op 165 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 0057 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 091091 2.000,— is gevallen op het nummer. 080840 2.000,— is gevallen op het nummer: 035488 2.000,— is gevallen op het nummer: 039026 2.000,— is gevallen op het nummer: 075643 De prijs van 5.000,- 25.000,- is gevallen op het nummer; is gevallen op het nummer: 096545 091612 De extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie C op het nummer: 092717 En de troostprijs van 1.000,op nummer: 092717 van elk van de andere series LEIDEN Ook de tweede wedstrijd in de wat er polocompetitie leverde winst op voor AZC, De Zijl en Sleutelstad. In Haarlem was LZC daartoe niet in staat: de Leidenaars kregen met 20 klop van DWR. Veel indruk maakte AZC in Beverwijk door oud-hoofdklasser Het IJ met 54 te ver slaan. De Zijl bereikte in de wedstrijd tegen Wilskracht een hoge produktie: 012, in een weinig aantrekkelijke wedstrijd kwam Sleutelstad tot een 42 zege op DAW. In den Hommel had de Zijl al bijzonder weinig moeite met Wils kracht. In de eerste periode konden de Utrechters het tempo nog een beetje bijbenen, daarna was het gebeurd. Naast de ene treffer zorgde Kees Pont vooral voor gave passes, die 5-maal konden worden benut. De 012 overwinning kwam als volgt tot stand: in de le periode Jacob Spijker 01; in de 2e periode door Wim Berjpnan (2x)Albert en Jacob Spijker 05; in de 3e speeltijd dank zij Kees Pont,, Leo Onderwater en Al- bert en Jacob Spijker 09; in het laatste spelgedeelte door Frits Wel ling (2x) en Jacob Spijkeer. In Beverwijk heef'. Sleutelstad zijn tweede overwinning binnenge haald. Dit gebeurde in een matige wedstrijd tegen 't Alkmaarse DAW. Nadat Jan Nagtegaal van DAW uit het water was gezonden kon Wim van Zijl de score openen. Nagtegaal wreekte zioh voor zijn straf, door gelijk te maken. Van Zijl en Co Oudshoorn voerden de stand op tot 1—3. In de tweede periode liep de voor sprong nog verder op. Kees Witte van DAW werd door Hamers uit het water gestuurd, en het was Van der Wilk die hier gebruik van maakte: 14 Nog in dezelfde speeltijd werd de eindstand bereikt: Nagtegaal schoot de bal uit een strafworp langs Mulder. In de laatste vijf minuten kreeg DAW een kans de achterstand te verkleinen. Nadat Oudshoorn het water had verlaten moest Kapaan te hard aan de noodrem trekken. Nagtegaal kreeg een strafworp te nemen, maar wist niets anders te doen dan tegen Bert Mulder op te schieten. KUNSTSTUK AZC zorgde voor een kunststukje door het Amsterdamse het IJ te kloppen. De Alphenaren bereikten dit resultaat in een weinig fraaie ZOETERWOUDE Het echtpaar J. Ammerlaan-M. Overdevest gaat zijn gouden huwelijksfeest vieren. Het woont in de flat. bij het Em- maüscomplex. Enkele jaren geleden woonden zij nog in een vochtige wo ning in de Weipoort. De heer Am- merlaan was reeds eerder acht jaar getrouwd, maar verloor zijn vrouw door de 20"- Spaanse griep, die in 1918 veel slachtoffers in het dorp maakte. Hij is geboren in 1888 te Hazers woude waar hij op de boerderij ging werken. Ook in Zoeterwoude was hij altijd werkzaam in de veeteelt en hij kan daarover bijzonder onder houdend vertellen. Zoals over de oorlogsjaren toen bij een razzia, een Duitse soldaat hem onder bedreiging van een pistool dwong de schuil plaats van zijn baas te wijzen. In een onbewaakt ogenblik dook ook hij echter tussen de stroobalen en was evenals zijn baas onvindbaar De gouden bruid is 77 jaar en is in haar woonjlaats geboren. Haar niet geringe nakomelingschap profi teert nog steeds dankbaar van haar breikunsl. Er zijn 9 kinderen, 57 kleinkinderen en 5 achterkleinkin deren. Eén zoon emigererde naar Australië. Het echtpaar dat zich in een goede gezondheidstoestand mag verheugen is een trouwe klant van de bejaardensoos. Het zal hen bij de viering op woensdag 4 februari niet aan be langstelling ontbreken. De receptie is van 1718 uur in Don Bosco. wedstrijd, waarin zij wisten te pro fiteren van hun iets grotere snel heid. In de eerste periode nam AZC een 20 voorsprong door Hans 't Hart, waarbij het eerste doelpunt ontstond uit een door scheidsrechter Thompson toegekende strafworp. Nadat 't Hart het water had moe ten verlaten, wisit oud-HZPC'er Koé de achterstand voor het IJ tot 21 terug te brengen. Cees van dei- Broek bracht na een goed opgezette aanval 31 op het scorebord. Dank zij een treffer van Meulenberg ging de eerste rust met een 32 achter stand voor het IJ in. In de tweede speeltijd wist AZC geen gebuik te maken van een mi nuut straftijd van Huisman, een doelpunt kwam er wel in het derde spelgedeelte uit een boogbal van Van der Broek. Henny Beugelaar bracht het IJ dichter bij AZC en nada! AZG opnieuw niet van een straftijd van Huisman had kunnen profiteren, maakte deze speler ge lijk. Met nog een halve minuut te spelen leek het erop dat 44 ook de eindstand zou worden. Enkele seconden na het doelpunt kwam Wim Vriend op de kant terecht en met nog 23 seconden te spelen scoorde Hans 't Hart het winnende doelpunt. LZC heeft zijn eerste nederlaag moeten incasseren. In Haarlem kwa men de Leidenaars in het water tegen DWR en na drie periodes de stand dubbelblank te hebben ge houden. werd "t. in de laatste speel tijd 02. De Leidenaars zijn ook menigmaal in de aanval geweest, maar ook nu kwam het afmakende schot, er niet uit. Dat schot kwam wel van DWR. Bij een Haarlemse aanval werd een schot gekeerd door de lat en bij de pogingen de bal te veroveren maakte de LZC-acht.erhoede een te zware overtreding. Uit de hiervoor toegekende strafworp werd Jan Heek gepasseerd. Nadat Bert Soet een hard en fraai schot niet met meer zag beloond dan terugkaatsen van de binnenkant van de paal. maakte LZC een grote fout.. DWR kreeg de gelegenheid een man meer in de aanval te krijgen, doordat één der rood-witten niet op tijd mee terug ging in de verdediging. De vriigekomen Haarlemmer had niet veel moeite Heek voor de tweede keer te passeren. IS'a zware botsing MONTE CARLO De Neder landse équipe Tom Gatsonides—^ André Jetten heeft de "Rally van Monte Carlo moeten beëindigen. Met hun DAF 55 kwamen zij op 24 km van Monte Carlo in botsing met een personenwagen. Hun auto werd zo ernstig beschadigd dat zij. vlak voor het begin van de Alpine route, moesten uitvallen. KATWIJK Op naar Koeweit. LDM-directeur ir. C. de Jong zei het ironisch lachend, to enhij richting Katwijk reed. waar volgens geruch ten de waterreservoirs een meta morfose hadden ondergaan. Er zou den vele liters olie in de reservoirs drijven. Nog erger. Het zou niet te lang meer duren of de vettige vloei stof zou uit de kranen sijpelen. Zo ver is het echter niet gekomen. In werkelijkheid was er een lekkage in de leiding van de tank naar de die- selmachine en dat was de oorzaak, dat olie werd vermist. Totaal is er altijd 100.000 liter in voorraad aldus de heer De Jong Per jaar wordt daar 30.000 liter van gebruikt. Eerst werd 10.000 liter vermist. Aanvankelijk werd gedacht aan een fout in de boekhouding. In juli verdween opnieuw een derge lijke hoeveelheid. De politie werd erbij gehaald, maar men kon niets bewijzen. De chef-pompstation, te gen wie men verdenking koesterde, aldus de directeur, werd om andere redenen ontslagen. RIJNSBURG Het grote ver schil in gespeelde wedstrijden draagt zorg voor een onoverzich telijk geheel in de strijd om het Rijnsburgse damkampioenschap, te vens voor de bordenbezetting van RDC. In de hoofdklas A gaat nu P. van Egmond aan de leiding (8 uit 7), maar Fr. Laterveer en Joh. Kromhout (beiden 6 uit 3) staan er veel beter voor. In groep B gaan W. Leeuwenburg en R. Kromhout op kop (7 uit 5). Joh. Burgerhout en A. Fernan- des (resp. 9 uit 6 en 8 uit 5) zijn duidelijk favoriet in de eerste kias, terwijl Joh. Burgerhout ook bij de strijd om de Najaarsbeker de beste papieren heeft., samen met Jac. van Egmond. OEGSTGEEST Pas in de slot fase kon TOP zich de zekere win naar noemen in het duel met Fiks. Ilerma Tobé had kort na rust een strafworp benut en Fiks op 54 gezet, maar daarna kwam de Sas- senheimse formatie los. Marja Overvliet tekende de ge lijkmaker aan, en de benutte straf worp van Jaap van Vliet, was goed voor 56. TOP consolideerde de voorsprong en besliste de ont moeting door een treffer van Rob Meyer: 57. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. TOP opende de score door Marja Overvliet, waarna Herma Tobé (11). Gré Imanse f 1-2' Ton Anholts (na twee strafworpen 33), Jaap van Vliet (34) en Els An holts voor een 44 ruststand zorg den. Dit overigens na bijzonder aan trekkelijk aanvalsspel. In de tweede speelhelft. realiseerde TOP de over winning. LEIDERDORP In het kader van de competitie van de Leïdse Schaakbond. 2e klas B. werden gisteravond de zeven afgebroken partijen tussen Philidor 5 en Leider dorp uitgespeeld. De einduitslag werd 55. De gedetailleerde uitslag is ais volgt; dr. R. C. Bakhuyzen v. d. Brink (Philidor 5)ir. R. Soerjadi (Leiderdorp 1) 01: H. Yomadr. J. Pool 01; mr. ir. J. Westra (res.) —A. C. Spoel 1—0; W. A. P. Lince- wiczJ. Verduyn 'aB. S. van DijkenH. Goeman ViG: A. C J. H. Koevoet—S. Wels Va*/-J. Ph. PoleyW. Goedhart 01: A. J. Mulder irP. C. v. H. Leek 10: drs. E. HorlingsR. Marbus Vs J. MelseM. de Hes 10. SASSENHEIM In het afgelopen weekeinde is een aantal inbraken ge pleegd o.a. in de Kunstaardewerk fabriek. de werkplaats voor minder- validen, drukkerij De Gruyter en bij NV Warnaar. In alle gevallen zijn de inbrekers op dezelfde manier binnen gekomen t.w. door het vernielen van ruiten. De diverse ruimten zijn op zeer ruwe wijze doorzocht. In het bij zonder was het ergerlijk zoals werd huisgehouden in de werkplaats voor minder-validen. Er zijn vooral goede ren ontvreemd. AARLANDERVEEN Voor de CPB. afd. Aarlanderveen, spreekt morgenavond om 8 uur in de Jeugd- haven de heer J. Goedhart uit Noor den over het onderwerp Opdat wij niet vergeten. 19401945. De toneelvereniging DITO geeft zaterdagavond om 8 uur in 't Dorps huis een opvoering van het toneel stuk „Het verliefde trio". LEIDEN Donderdag 5 februari gaal de stryd om het Leids schaak kampioenschap van start. Dit zeven ronden vergende toernooi wordt op donderdagen verspeeld in Het Witte Huis in Oegstgeest. Er wordt in twee groepen gespeeld. De eerste bestaat uit KNSB- en le klas LSB-spcIers, de tweede uit 2e en 3e LSB'ers. Men moet zich voor 1 februari schriftelijk melden bij de wedstrijdlei ding, drs. W. de Haas. Sterrewacht 3, Leiden of dhr. J. G. L. Tervooren, Boshuizerkade 4 te Leiden. Het inschrijfgeld bedraagt f 3, te voldoen op de eerste speelavond. In elke groep zijn vier prijzen te verdienen. In de eerste groep f 1100, f 60, f 40 en f 20 en in de tweede f 50, f 30, f 20 en f 10. December vorig jaar was er 4001) liter de mist in en toen ontdekte men een lek in het laagreservoir. Er dreel olie op het ruwe water. De buis werd gerepareerd en op het waer ekope- rol gestrooid. Een erkend middel, dat olie neutraliseert. Het zal nog wel een half jaar du ren voordat alle olieresten verdwe nen zijn, maar er is geen gevaar voor de gezondheid. Bovendien is er r.ooit reden voor paniek geweest, omdat de olie op het ruwe water in het laagreservoir dreef. Dit water moet nog het hele zuiveringsproces doorlopen. De totale schade wordt geraamd op 3000 gulden. DEN raren andse wrdt 5.400. iet 1' :,500 i Markt- en visserijberichten Visseri IJMUIDEN Door de plotselinge slui ting van de fa, Groen te IJmuiden. van wie altijd de besommingen werden be trokken. Is het de Leidse bladen deze da gen onmogelijk de besommingen van (ie afslag in IJmuiden te vermelden. Wi: hebben ons in verbinding gesteld met dé directie van het Staatsvissershavenbedrljt om een oplossing te vinden. Zo spoedig mogelijk zullen wij de publikaties besommingen hervatten. IJMUIDEN. 19 januari Besommingen in guldens: WH 32—8935. WR 33—8070 WH 45—8080. WR 61—7915. KW 33—2900 KW 52—4980. KW 67—8020. KW 93—3810 KW 127—5570. KW 173—6210. KW 180—6340 KW 187—4380. KW 189—6900. KW 197—8980. KW 200—4910. KW 213—5310. SCHEVENINGEN. 20 januari Visserij- berichten. Totaal aan de markt:- 215 kisten sprot. 290 kisten kabeljauw. 45 kisten wij ting. 20 kisten schol. 70 kisten diversen 70 kg tong en tarbot. SCHEVENINGEN. 20 januari Visserij- berichten. Besommingen kustvissers i guldens; SCH 31—370. SCH 74r-540. OD 7- 2535, OD 19—11.725. TH 6—2830. TH 10—2850 TH 37—8070. ARM 36—2050. BH 1—1070. KG 72780. KG 501170. besommingen span- vissers: UK 48 en UK 245—2975. Noteringen per 40 kg: middel schol 32—34, klein 24—32 wijting gestript 3641. idem dicht 38—42 schar 55—75, bot 6—10. sprot 13.80—15.80. m kabeljauw 70—75. I 62—65. II 56—60. Ill 47—52; per 100 kg: gr kabeljauw 165-^-175: aanvoer garnalen 5040 kg; prijs per kg: handelsgarnalen 189—211. Verwachte aan voer voor morgen; van de Westkust SCH 303 en van de kust ca. 20 kust- en s'pan- vissers Markim AALSMEER Bloemenveiling 12 Jan.l t.m. 17 jan. Maandag waren de prijzen zowel van rozen als anjers erg laag. Dins dag lagen de rozenprijzen wat beter in de markt, terwijl woensdag vooral de ro zen stekr stegen. Donderdag waren de prijzen nog weer een weinig hoger en zak ten vrijdag weer iets maar herstelden zich zaterdag na een wat weifelend begin volledig. Anjers blijven echter nog wei nig gewaardeerd, hoewel ze vrijdag iel hober genoteerd werden wat echter wt veroorbaakt kan zijn door de wel hei kleine aanvoer. De diverse bloemen bil ven vrij stabiel in prijs, en worden goed betatld. Deze week is in ieder val beter dan de voorgaande week Baccara 75—175. Carina 48—85. Carla 125. Duisberg 56—155. interflora 68—11 Furore 80—180. Jr. Miss 60—135 p. Se tion 48—90. Roselandia 39—85. S. Star 160, Sonora 47—85. Tiara 26—55. T. i 41—66. Dr. Verhage 55—145. Jack Fr< 28—61. Brld. Pink 49—100. Cr. Princei 43—88s, Nordia 41—91. Zortno 28—69. Can 30—72. R, Garnette 27—51. Gold. Garnet; 31—54. Marimba 3360, Sp Sun 39— Roswytha 28—56. Motrea 45—77. Breglna 5080. P Chriffon 54ion Anjers 19—34. Idem rood 219—44. idem wit Arthur sim 23—33. Dust.v sim 17—25. Es- perance 19—28. Fanfare 20—30 Tangerine 1535. G J Sim 20—32. gemengd 27—34. Joker 14—26. Keefers 21—35. O. Beauty 43— 53, Laddy sim 18—27 Pr. Ann 22—38 Sten- man 4 kop 80150, idem 2 kop 51—105. Sneeuwballen 110—175. Narcissen 76—145. Tulp enl40—325, Anturium 75—195. Amaryl lis 21—62. Calla 58—105. Gerbera 38—85. Strelltzia 165—245. Euphorbia 50—125. For sythia 41—95. Fresia 145500. Iris 160—420, Prunus enkel 45110, idem 'vertakt too— 220. Asp. Plumosus 65—115. chrys. jaarr. 185—560. BODEGRAVEN. 20 januari Kaas markt. Aanvoer 10 partijen. Prijzen (in guldens per kg), le kwaliteit 3.95—4 17. extra kwaliteit 4.20. Handel kalm KATWIJK AAN DEN RIJN. 19 januari Groenteveiling: waspeen AI 550—730. All 260—T70, BI 420—850, Bil 200—3G0. Cl 440. CII 320—480. breekpeen 160—280. boe renkool 3047. knolselderie 43—56 rode kool 32—43, uien 760—13.70. Aanvoer waspeen 159.000 kg. ROELOFARENDSVEEN. 19 januari - Bloemenveiling: Am. Anjers Sim rose 16 —21. Sim rood 20—2*. Sim Keefer 18—22. Rozen Garnette en Carol 27—29. Nordia 48 —68. Hyacinthen 23—29. Forsythiatakken 36—57 per stuk; Blauwe druifjes 51—60. Narcissen 85—110. tulpen Lustige Witwe 35 —165, Christmas Gold, Ralph wintergold. Preludium 145—165. Paul Richter. Tommy. Sulpher Cloud 160—190. Prominence 210- 225. Apeldoorn 215—240. Rose Copland 240 —260. troschrysanten 125—135. idem jaar- rond 290—315 per bos. ROELOFARENDSVEHN Er is een vrii behoorliike aanvoer van tulpen en narcis sen. Wel is bij de tulpen merkbaar, dat het forceren niet. overal naar wens ver loopt Er is nogal een percentage uitval, zodat de financiële uitkomsten in sommige gevallen nu niet bepaald hoopgevend ztin voo rre kweker. Voor wat de handel be- trert is de stemming overwegend matig te noemen wat in de vraag wel tot uit' drukking komt. De anjers hebben nu grotendeels een winterkleurtje. waarbij de prijzen maar matig zijn. Voor vele partijen beweegt dr prijs zich zo rond de 20 cent per stuk en het moet al een zeer goede kwaliteit zijn. wil men boven de 30 cent per stuk komen. De aanvoer van rozen is nu mini maal te noemen, met voor de goede kwali teit een redleijke honorering. Het leeu wenaandeel van de aanvoer wordt nu in genomen ''nor de tuinen Pn narcissen. Aanvankelijk waren de ''zen maar ma tig. maar de laatste de treed bi> een toenemende vraag voor export een 'lichte verbetering in. Krelage. Preludium. Christmas Gold. Wintergold etc. noteerden 140 tot 170 per bos. Rose Copland. Prominence A Del- do rn etc. van 200 tot 260 per bos Voor narcissen werd een stabiele matige prijs verkregen van 85 tot 110 per bos. De aan- voer van fresia begint nu tijdelijk weer terug te lopen. Gezien de kwaliteit wordt een redelijke prijs verkregen. Een ruim aanbod is er nu van Forsythiatakken, waarvoor tot 65 per tak wordt betaald. ROTTERDAM. 20 januari Veemarkt. Aanvoel': totaal 2958 dieren, weekaanvoer 4749 dieren, warvan 180 siachtrunderen. 4749 dieren, waarvan 180 siachtrunderen. graskalveren. 18(12 nuchtere kalveren. 3 varkens. 3 biggen. 8 paarden. 298 schapen. 4 lammeren en 18 bokken. Prijzen per kg: siachtrunderen extra 5.25—5.45 I 4.30—1.80. II 3.753.95. Ill 3 503.70. vette kalveren I 44.35, II 3.804. Ill 3 603.80 nuchtere kalveren 1.50—1.90, stieren 4.55—5.20. worstkoeien 3.40—3.60. Prijzen per stuk kalf-- en melkkoeien 1100—1600 varekoeien 750—1175. vaarzen 950—1100. pinken 650— 875, graskalveren 425—550. mest kalveren 180—280. schapen 90—125. lammeren 135— 160. Overzicht: Siachtrunderen- aanvoer minder, handel redelijk, prijzen als gis teren. Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijshoudend. Varekoelen: aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen ongewijzigd. Vaarzen en pinken: aanvoer iels ruimer, hanrel kalm. prijzen onveranderd. Graskalveren- aan voer groter, handel lui, prijshoudend Vet te kalyeren: aanvoer klein, handel matig, prijzen als vorige week. Nuchtere kalve ren: vinvoer korter, handel willig, prli- zen hoger. Schapen en lammeren, aan voer groot, handel levendig, prijzen on gewijzigd. ROTTERDAM, 19 januari Aardappel- beurs. Noteringen: kleiaardappelen voor het binnenland: bintje 35 mm opwaarts 27—29. bintje 50 mm opwaarts 29—30, eigen heimers 40 mm opwaarts .'.*50 mm 26—27. bintjes 45 mm opwaarts 28—29 kleiaard appelen voor de export: bintje 35Vj mm 26—27. bintje 45 mm opwaarts, bintje 50 mm opwaarts 28—30: voer-aardappelen 2—7 Per kg. Prijzen excl. omzetbelasting vastgesteld af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland ca export. Deze tnlanc 'weedi Naas Ma al spc rado In d' an e< an lo ïissiet lestaai uisve; seren an de ïiten. JER' lische e Sta ;r wa evraa an fi uiden inter ampe leer an de De 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6