Leiden telt nog vierduizend ingeschrevenen voor woning Doorstromen en huursubsidies B. en W. contra nieuwe richtlijnen minister WEEKAGENDA Uitslag Kerst- en Nieuwjaarspuzzel Nog geen 5 procent kan nieuwbouwhuren betalen Ds. v. d. ENDT uit Katwijk Gemeente Zoeterwoude Vrijdagvan Hugo Clam Makelaars en Assurantiekantoor Minnee een accurate incasseerder NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 20 JANUARI 197| LEIDEN Volgende week maandagavond zal de gemeenteraad een extra vergadering houden, die geheel wordt gewijd aan de tweede huis vestingsnota, die B. en W. hebben uitgebracht. Ook zal het niet in de nota verwerkte standpunt van B. en W. inzake de nieuwe ministe riële richtlijnen voor het huisvestingsbeleid onderwerp van gesprek zijn. Zoals begrijpelijk is voor een stad met zo'n grote woningnood als Leiden, dit standpunt afwijzend. (De ministeriële richtlijnen komen er onder meer op neer, dat de mensen voortaan zelf een huis moeten gaan zoeken met uitschakeling van het gemeentelijke Bureau Huisvesting dus terwijl de norm van „economische gebondenheid" niet meer zou moeten worden toegepast.) ln maart eerste paal Meren wijk Wat de nota van b en w betreft: deze bevat geen opwekkende lec tuur. Ondanks een in mei 1969 uit gevoerde „zuivering", waardoor 598 ingeschreven woningbehoevenden of -zoekenden konden worden afge voerd, telt Leiden altijd nog 4000 in geschrevenen voor een woning, on der wie resp. 1679 en 1446 inge schrevenen in de categorieën A en B. Ruim de helft van de ingeschre ven gezinnen is inwonend. Men zou er zich blij over kun nen maken, dat op 1 mei 1969 15 pet van de ingeschrevenen een bruto maandsalaris had van f 1000, of meer tegen 9 pet in het jaar daar voor maar dit is grotendeels toe te schrijven aan de geldontwaarding en de daaruit voortvloeiende loons verhogingen. Salarisnorm Want dit is do realiteit: gelet op het feit, dat do kale huur van do nu onderhanden zjjndc nieuwbouw ten minste f 170 por maand zal bedra gen tegenover f 150 in maart 1968 moet worden vastgesteld, dat vol gens de nu geldende huurnomi van het Bureau Huisvesting slechts 4.7 pet ln aanmerking komt voor een nieuwbouwwoning in. 1968 be droeg dit percentage nog 5.2. Maar liefst tachtig pet van dc ingeschre venen komt volgens do salarisnorm in aanmerking voor woningen met een maandhuur van f 60 tot f 150, huren die in de nieuwbouw dus niet mee rzyn te realiseren. Bejaarden Ook de bejaarden komen in de nota aan bod. Op 1 november jl. waren 266 mensen van 65 jaar en ouder ingeschreven, van wie 176 in de urgentieklas A en 7 in B. Negen tig pet van de ingeschreven bejaar den is aangewezen op een woning met een lage huurprijs. Op grond van het feit, dat in Leiden 11.500 personen van 65 jaar of ouder wo nen, onder wie 6500 gehuwden, ver onderstellen b en w dat lang niet alle bejaarden, die een niet aan hun om standigheden aangepaste woning be wonen, zich hebben laten inschrij ven. Op 1 mei 1969 stonden 129 gezin nen van zeven of meer personen ingeschreven in het jaar daar voor 171. Minder nieuwbouw Alsof al deze sombere cijfers nog niet voldoende zijn moeten b en w nu erkennen, dat de in dc nota van 1968 vermelde ramingen van het aantal nieuwe woningen in 1969 en 1970 te optimistisch zijn geweest. Voor 1969 waren 642 nieuwe wonin gen geraamd het werden er slechts 386. Voor 1970 werden 731 woningen geraamd het worden er waar schijnlijk niet meer dan 416. Voor 1971 worden nu 938 woningen ver wacht, waarvan ong. 600 in de wo ningwetsector. Dan is er nog het saneringsprobleem (krotopruiming). Over de stand van zaken betref fende de uitvoering van de huisves tingsnota—1968 releveren b en w onder meer, dat het rijk in het bij zonder ten aanzien van de bouw in de premiesector in de Merenwijk al medewerking heeft toegezegd en dat aan Elementum nv te Maassluis een beginselopdracht is verstrekt voor de bouw van 1000 woningen waar voor in maart de eerste paal wordt geslagen. Huursubsidies Waarschijnlijk wordt in 1 juli van dit jaar een rijksregeling voor indi viduele huursubsidies van kracht met als uitgangspunt een zesde of een zevende van het inkomen als huur bedrag. Dc regering wil de doorstroming door het heffen van huurdersbijdra gen bevorderen. B en w zullen bin nenkort dc raad weer een voorstel inzake doorstroming voorleggen. Voor het verhuizen van goedkoop naar duur achten zjj een algemene regel ongewenst in tegenstelling tot het verhuizen van groot naar klein. In hun samenvatting op deze 2e nota concluderen b en w onder meer, dat de woningnood in Leiden nog niet afneemt. Er zal onder ogen worden gezien of wijziging van de Leidse normen voor de huurquote zinvol is. Krotopruiming Doorstroming blijft vooral gezien het inkomensniveau van het meren deel der ingeschrevenen, ook voor de komende tijd van essentiële be tekenis. In het kader hiervan zal het nieuwbouwpakket zo gedifferen tieerd en aantrekkelijk mogelijk moeten zijn. Ondanks de huidige situatie van voortdurende ernstige woningnood achten b en w gefaseerde voortgang van krotopruiming en sanering noodzakelijk. De gemeentelijke bij dragen voor krotopruiming worden binnenkort verhoogd. De rijksbij drageregeling is per 1 jan. jl. gun stiger geworden. Op audiëntie Wat. tenslotte de nieuwe richtlij nen inzake het huisvestingsbeleid van de miinster betreft: b en w vra gen de raad machtiging om de mi nister te verzoeken voor de ge meente Leiden voorshands een deel van die richtlijnen (die 1 maart zou den moeten ingaan) buiten werking te stellen. Leiden was de eerste ge meente, die bij de minister schrif telijk bezwaren indiende en een audiëntie bij de minister aanvroeg. Als gevolg van dit initiatief heb ben wethouder mevrouw Den Haan, burgemeester Van der Willigen en de heer Woudstra, chef van het Bu reau Huisvesting, vorige week een gesprek met minister Schut gehad. Zij hopen nu, dat mede hierdoor de minister een goed inzicht heeft ge kregen in de Leidse situatie. Bezwaren Van de nieuwe richtlijnen is voor Leiden bv. onaanvaardbaar, dat Wethouder mevrouw Den Haan op audiëntie bij minister Berouw na diefstal ALPHEN Vorige week wer den van een bouwwerk langs de Kennedylaan ten nadele van de N.V. Cultuurweg vijftien sier- tegels ter waarde van plm600 ontvreemd. De man heeft blijk baar berouw gekregen, want gistermorgen werden ze terug gevonden op de plaats, waar de tegels waren weggehaald. LEIMUIDEN Aanstaande zondag organiseert de sportvereniging „Kickers '69" de eerste Drechtloop, die begint om 12 uur bij café J. Key- RIJNSATERWOUDE De Platte landsvrouwenvereniging houdt don derdag 22 januari om half 8 in het Nutsgebouw haar jaarvergadering met bestuursverkiezing. Voor de S.G.P. hoopt woensdag 21 januari D.V. te spreken des avonds om 7.30 uur in het Bejaardencentrum Dr. Vlaanderenlaan te Koudekerk a.d. Rijn iedereen, die een leegstaande woning koopt of in eigendom heeft, hiervoor een woonvergunning moet krijgen. Ook de eis, dat de economische ge bondenheid aan de gemeente niet als weigcringsgrond mag worden ge hanteerd. is voor Leiden onaan vaardbaar. Bij woningruil wil Leiden graag „een vinger in de pap" hou den, wat ook weer afwykt van de in de ministeriële richtlijnen voor gestane vrijheid. De flatwoningen aan het Jacques Urhisplantsoen in Leiden-Zuidwest. Met dit plan is aangetoond welke mogelijkheden doorstroming kan bieden. Bijna elke woning in dit complex bracht minstens twee en vaak nog' meer verhuizingen tot stand, verhuizingen die voor alle betrokkenen een verbetering be tekenden. (Foto NLC Dirk Ketting). COMMENTAAR TN de tweede huisvestingsnota van de gemeente Leiden, waarover wij vandaag schrijven, wordt een schril beeld getekend van de woon situatie in deze stad. Een op vele feiten en cijfers gebaseerd beeld, dat weinig ruimte openlaat voor optimisme. Hooguit kan men con stateren, dat in het algemeen ge sproken de woningnood niet meer zo verschrikkelijk is als tien of vijftien jaar geleden. Maar zolang er nog vierduizend mensen staan ingeschreven voor een woning in Leiden, onder wie velen voor wie het begrip „wo ningnood" nog een dagelijkse naar geestige en uitzichtloze ervaring is, zo lang moet worden erkend, dat de situatie in Leiden bedroe vend is. En nu weer in het algemeen ge sproken de situatie is in Leiden extra bedroevend omdat in deze stad voor het merendeel lager ge- salarieerden wonen. Ook wat dit betreft liegen de cijfers niet. Nog geen vijf procent van alle inge schreven woningzoekenden en -be- hoevenden kan volgens de huur- quotemaatstaven de huur van een nieuwbouwwoning betalen. De nieuwbouw in de Merenwijk zal dus zeer nauw moeten worden gekoppeld aan een doorstromings- bcleid en zo mogelijk aan een huur- subsidiebeleid (waarvoor dit jaar de rijksregeling van kracht wordt). Wat die doorstroming betreft: blij ven ook in de nabije toekomst de doorstromingsmogelijkheden be staan uit alleen maar steeds duur der wordende flatwoningen, dan zal er spoedig een verzadigings punt worden bereikt. Ervaringen elders leren, dat voor een grote groep van de bevolking, de ge zinnen met kinderen, goede een gezinswoningen de beste prikkel zijn om „door te stromen"; daar betaalt men graag sneller een be langrijk hogere huur voor dan voor „al weer een flatwoning". In bepaalde kringen is het blijk baar gewoonte geworden, mis schien wel tegen beter weten in. de theorie te verkondigen, dat bij doorstroming de „slechtste wonin gen" beschikbaar komen voor de lager gesalarieerden. Zo'n theorie slaat natuurlijk lekker aan bij een bepaald deel van het publiek. Maar wij zouden dergelijke theo retici eens willen adviseren zich eerst gedocumenteerd te oriënte ren inzake de praktijk van het doorstromen, zoals die ook in Lei den functioneert. Dan zullen ze tot de ontdekking komen, dat bij doorstroming in het algemeen geen slechte en vaak zélfs ook geen verouderde huizen vrijkomen maar vaak zeer moder ne woningen, waarvan alleen de huur voor velen aanvaardbaarder is en dat komt dan weer omdat die woningen werden gebouwd voordat de prijzen zo schrikbarend zijn gestegen. Die negatieve theo retici zouden ook eens moeten gaan informeren bij mensen, die zo'n „doorstroomhuis" kregen toe gewezen. Tien tegen één, dat ze dan worden geconfronteerd met blijde en gelukkige mensen. Leo Verkaik Inbraak in drogisterij ZWAMMERDAM In de dro gisterij van de familie Koster in de Bruggestraat is ingebroken. Door het forceren van een raam aan de voorzijde van de woning wist inen binnen te komen. In de woning heeft men alle kasten en laden opengebroken, maar niets meegeno men. Vervolgens heeft men ook een bezoek aan de winkel gebracht, qaaar ook daar maakte men geen buit. De kassa werd opengebroken, Tien gulden wisselgeld werd de moeite van het meenemen niet waard geacht. Postzegelclub Alphen staat er goed voor ALPHEN Het gaat goed met dc Alphense postzegelverzamelaars. Dat bleek gisteren wel uit de druk bezochte jaarvergadering. Het le dental steeg van 118 tot 125. Een cijfer, dat nog niet eerder is be reikt. Er waren het afgelopen jaar tien clubavonden. Er werd een commissie benoemd, die een tentoonstelling zal voor bereiden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum in 1971. Er is een flink batig saldo. Uit het jaarver slag van de jeugdafdeling bleek, dat drie senioren leiding geven aan 23 jongeren. Ook hier was de fi nanciële positie goed te noemen. De bestuursleden P. Breeveld en M. Verschuur werden herbenoemd. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE - Geboren: An- tonie, z vW Rijkaart en N M v Aalst. Agnes Maria, dvHP Wesselingh en H M J de Winter. Marko, z v H Sjardijn en S C Perfors. Lorena Mangaretha Maria, d v A V G Can- cian en Chr C Gibbon. BEKENDMAKING WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Zoeter woude maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der Wederop- bouwwet vergunning te verlenen voor het oprichten van een flatgebouw aan de toekomstige Burg. Wapstraat, gelegen in het uitbreidingsplan „Westeinde", op het perceel kadastraal bekend gem. Zoeter woude. sectie E nr. 2108 (gedeeltelijk). Het bouwplan met de daarbij behorende beseh iden ligt vanaf 21 januari 1970 gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden worden gedurende ge noemde termijn in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Zoeterwoude. 20 januari 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd: burgemeester. J. A. DETMERS. secretaris. H. J. M. SIEVERDING. E 'R IS ROND DE KERSTDAGEN en oud- en nieuwjaar heel wat af gepuzzeld in de huiskamers van onze abonnee's. Elke dag kregen wij stapels en stapels oplossingen binnen. Goede en minder goede. En omdat nu eenmaal niet iedereen kan winnen hebben wij uit de goede oplossingen met onze ogen dicht een aantal prijswin naar getrokken. Prijspuzzel uit de kerstkrant. De acht prijzen van 25 gulden naars getrokken. Mevrouw Van Riet, Julianastraat 42, Lisse; H. Schoneveld, Burg. Lotsystraat 29, Valkenburg Z.H.; P. van der ValkBoshuizerkadC 42, Leiden; A. C. de Vries-de Lugt, Drieplassenweg 14, Katwijk aan Zee: R. P. Brouwer, Nachtegaallaan 110Katwijk aan Zeeme vrouw P. L. Zemel-v. d. Oever, Dorpsstraat 62, Leimuiden; L. van Duijn, Dahliastraat 76, Noordivijk aan Zee; W. Eikelboom, Ving- boonshof 23, Leiden. In hetzelfde blad stond ook de kerstpuzzel voor jonge denkers, met als oplossing: Laten wij dan naar Bethlehem gaan. Voor vijf kinderen die de goede oplossing instuurden is een prijs van 20 gul den beschikbaar gesteld. De prijswinnaars zijn: Adriaan Hoogerwerj, Lindelaan 12, Hazerswoude; Lenny Brus- see, Fred, van Eedenlaan 17, Leiden; Wim-Jaap van de Linden, Vrouwenakker 12. De Kwakel; Norma Koster, Voorstraat 15b, Voorschoten; Ineke Meijer, Venusstraat 300. Alphen a. d. Rijn (Noord). Ook voor de nieuw jaar spuzzel bestond nogal wat belangstelling. Voor de goede oplossers van deze puzzel werden vijf prijzen van elk vijftien gulden beschikbaar gesteld. De winnaars zijn: H. D. Brouwer, Nachtegaallaan 110, Katwijk aan Zee; W. J. den Boeft-van den Dool. Drechtstraat 2, Leiden; N. Zweers-de Vries, Stevinstraat 20, Alpien aan den Rijn; E. C. J. Dïkkes-Nieuwenhuiis, Middelstegracht 3, Leiden; C. A. Kruijt, Sandt- laan 27, Rijnsburg. LEIDEN Hugo Claus, de laat ste jaren de meest produktieve toneelschrijver in het Nederlandse taalgebied, heeft met „Vrijdag", dat gisteravond door De Neder landse Comedie voor K. en O. in de Leidse Schouwburg werd op gevoerd, zo'n voltreffer in dit to neelseizoen geplaatst, dat zowel de liefhebbers van een pretentie loos stuk, als de leden van de aktiegroep Tomaat er laaiend enthousiast over moeten zijn. Is het niet over het stuk zelf, dan toch zeker over Elisabeth Ander sen, die in de vrouwelijke hoofd rol echt een bijzonder niveau be reikt. Grandioos vertolkt zij de Vlaamse volksvrouw, die met haar warme gevoelsleven het dualisme in haar vroegtijdig uk de gevangenis terugkeerde mana maar nauwelijks tegenspel kan bieden. George Vermeersch, een hoekige, dwarse man is bezweken voor de ver leiding van zijn op vrijdag geboren (en dus) ongelukskind Christiane en is ondanks alle ontkenningen van hem zelf, zijn vrouw en zijn vrienden in de gevangenis terechtgekomen. We gens goed gedrag wordt hij daaruit vroegtijdig ontslagen. Zijn vrouw Jeanne (Elisabeth Andersen), die ge durende de tijd,,dat George in het gevang zat (van hem) niet bij hem mooht komen, heeft gemeenschap gehad met een vroegere vriend en buurman van George, Erik, en heeft een kind gebaard. Vermeersch, subliem gespeeld door Fons Rademakers, kan dat moeilijk verkroppen, speelt enerzijds hoog te gen zijn vrouw op en is anderzijds berustend. Hij wil koste wat het kost een basis vinden om een vernieuwde verhouding met zijn vrouw vaste grond te geven, maar is toch ander zijds ook bereid haar af te staan aan Erik (Paul Cammermans). Elizabeth Andersen is het warme, doorvoelde centrum van het geheel. Zonder ook maar een moment af te glijden in te veel sentiment, speelt zij afstotend, strelend, klagend en vooral ook begrijpend tegenover haar man, die worstelt met zijn geloof en bijgeloof. Het stuk zit vol symboliek, zoals in veel stukken van Claus. Claus, die het stuk, dat uit zeven scènes bestaat, zelf regisseert is vanavond met Fohs Rademakers, Elisabeth Andersen, Kitty Courbois en Paul Cammermans weer in Leiden. EIGENWIJZE BOK OEGSTGEEST In een wei land tegenover het groene kerkje te Oegstgeest staat een zeer eigen-wijze bok. Als het dier er genoeg van heeft opgesloten te zitten tussen slootjes en omras teringen, wandelt hij naar het hek, maakt het open en gaat in de berm op zijn gemak staan grazen en naar het verkeer kij ken. Heeft hij er zo een tijdje van genoten vrij te zijn dan stapt hij weer naar binnen en laat het hek achter zich dicht vallen. Nu zijn er mensen die het niet gezond vinden cis die bo-k zo los rond loopt. Sommigen proberen hem zelf te vangen en in zijn weiland te duwen. Maar zij ma ken dan wèl kennis met de ho rens van het beest. Hij houdt niet van mensen die willen bepalen waar hij moet staan. Andere mensen achten het verstandiger de politie te waarschuwen. Die weet dan direct om welke bok het gaat, want het is beslist niet de eerste keer dat een politie agent achter dit dier aanging. De politiemannen hebben dan ook elk een eigen manier ontwikkeld om de bok te grazen te nemen. Heeft men op de één of andere manier kans gezien een ring met een touw aan de halsband te be vestigen en de bok in het wei land te trekken dan neemt de bok wraak door de politieman het onmogelijk te maken zijn touw met ring terug te krijgen. Maar hoe vaak men hem ook terugstuurt naar zijn weiland, deze bok doet toch waar hij zelf zin in heeft. PARKLAAN 76 KATWIJK AAN ZEE vraagt voor spoedige indiensttreding Dinsdag ZO januari Foyer Gehoorzaal. 8 u.: Ned. Chr. Reis-Vereniging, Joegoslavië-avond. Breestraat 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwlonds Nea Gemeenten. Holiday Inn, 8 u.: jaarvergadering Leidse Assurantieclub met bingo-avond. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Ned Come die met „Vrijdag" van Hugo Claus. Woensdag 21 januari Trouwkamer Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Schouwburg, 8 u.: Fiesta Gitana. Foyer Gehoorzaal, 7-9 u.: receptie Leidsch Politie-Muziekgezelschap t.g.v. 50-jarig bestaan. Groenoordhal, 8 u,: première Wiener Eisrevue. Schelpenkade 6, 8 u.: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde, na de pauze mej M. C. C. Teune over Oudhollandse tuinen. Donderdag 22 januari Schelpenkade 6, 8 u.: Kon. Natuurhist. Vereniging, G. P. Meijer te R'dam over Scandinavië. Gehoorzaal, 8 u.: K. en O.. Meesterserie. Res.-Orkest m.m.v. Annie Fisher, piano. Vrijdag 23 januari Kagerstraat 7, 2.15 u.: beroepenvoorlich- ting voor vrouwelijke eindexamenkandi daten scholen voor v.w.o. Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering Leidsch Po litie-Muziekgezelschap t.g.v. 50-jarig bestaan. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7-9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Rapenburg 61, 8 u: K. en O.: prof. dr. G Zoutendijk over de computer en zijn maatschappelijke gevolgen. FILMS IN LEIDEN CAMERA: Riten. 18 jaar. dag. 2,30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Orfeu Negro. 18 jaar LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Willst du ewig jungfrau blei ben. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Ontucht op de Reperbahn. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De hand des doods, 18 jaar. STUDIO The graduate, 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4,45, 7 en 9.15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Herdingh Blanken. Apotheek Voorschoten en de Oegst- geestse Apotheek zijn geopend. Duktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tol zondag 24 uur Sneiëtelt „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openingstijden; dinsdagavond van 8.30 uur tot rll uur woensdagevctid van 8.30 'uur tot I) uur vrijdagavond van 8.30 uur tot tl uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor tedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt i tol n februari i Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur i's mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen dooi nei Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst. 5 maal i (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverleaings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning teief 2101. Dij geen gehoor telef. Academisch ziekenhuis; bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 1900—19 45 uur; dinsdag 13 00—14.00 uur; zaterdag 15.00—is 00 uur; zondag, alg. chrtst en nationale feestdagen U.30—1600 Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, Christ, en nationale feestdagen 15.30—17 00 Kinderkllniek. maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 Oo uur; dinsdag 13.00—14,00 uur; zaterdag 15.00—16,00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Elisabeihziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellnit dagelijks van tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van haU twee tot half drie en bovendien op dinsaag-, v-iMag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeesi, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags il tol 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelliks eerste fcl. il tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tol 8 u., tweede KJ, 1.15 tot 2 en 7 tol 8 u.. derde kl. 1.15 tot 7 en 7 tot 8 u., kinderafdeling dagelijks van J 15- en R 3D- 7 15 uur Jelgersmaklintek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 tot '15 uur- ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.3011 00 uur vaD 14 0015.00 uur van 18.00—19.00 uur 3e kias van 14.00—15 oo uur van 18.00- 19 30 uur KraamaXdellng; van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur dinsdag en donderdag al leen voor vaders Kinderen oeneden 16 laar géén toegang NOUKDWUK - Sole Mllo Klasse-pa- tiënteD dagelijks vao s tot hall 5 en des avonds van 7 tol 8 zaalpatiënten zon. dgs, van l tol 3. dinsdag van 1 tol half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en za dags van i lot half 3. KAIWIJK Zeehospitium, lorigkllnleK dagelijks van hall 3 tol half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot hall 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van f tot 8 en zaterdag en zondag van ball J tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van nalf drie tot half vijf Longkllntek en thcéafdeltng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op weikdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tol 4 uur. zon dag v i tol Hortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tot 12 en van 2 to uur kassen zaterdags en zondags gesloten. Tentoonstellingen De Lakenhal; werk van Johannes JeJ- gerhuis Kienkszoon tot 1 febp l .egeruiuseum Peslhuisiaaii 1. cot O laritian B70 expositie Historisch* tic ma's en militaire modelfiguren" dagelijks 9—5 u zond 1—5 u. zaterd gesloten Galerie 't Dulvenhuljs, Rapenburg 94; schilderijen, aquarellen en tekeningen van Willy Rièser. van 20 jan. 10 febr., dinsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: wand kleden van Maud Muller-Massis, tot 27 februari. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3: g-. flek van Kees Hauwert. 17 jan—26 febr., dinsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Leids Akad. Kunstcen trum, schilderijen Louls-Paul Boon, tot 13 februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 Re monstrantse Broederschap 1969". 17 jan.—1 febr., dag. 10—16 u.. zond. 13—16 u. Schoolgebouw Ed. van Beinumstr. 2 (fi liaal openb. bibliotheek): expositie leden creatieve groep Colourform, tol 28 febru ari.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4