Het gaat Portheine niet om eigen verkiezingssucces SPORTALLERLEI ™2%aarten op tafel, de raad is troef (III) Ik geloof voor alles in een collegiaal bestuur SCHEEPVAARTRERIf.HTEN Program Ondemocratisch ngewikkeld Oppositie Openbaar Wethouders Mr. Portheine COED DEBUUT VAN HADUARD GEMEENTE KATWIJK PERNIX 2 BETER DAN ONS EILAND Nederlaa gtornooi Steeds Vooruit De Valken op dreef tegen Kangeroes EVBC '66 kampioen CASTELLUM WEER NAAR WINST Standen KNKB >,UA)i| JeUWE lEIDSE COURANT5 Trefpi; DONDERDAG 15 JANUARI 1970 2 febi e poiitii Trefpi, earing Vo isburg ield gi zyn Bo deze k ciege; en gj anters ?el „0 demi ATT? TT PO RTTTmiMF rlni Uii i. alPortheine: Pi LEIDEN - MR. F. PORTHEINE is beroepspoliticus. Het is echter «band, ;ewaagd te veronderstellen, dat bij mlitiek bedrijft om den brode. Diep weggezonken in een onder- ivetse zwartleren fauteuil in zijn tch'ter werkkamer op de eerste verdieping an zijn nieuwe woning aan de Von- [lellaan spraken wij met hem over 'ie Leidse politiek en zijn rol daar- ni( in. Nogmaals, mr. Portheine is een beroepspoliticus en het verbaasde donate 17 en en in ivond 'anger K. voor reagee lerd k ngstn dt vo( 20.600 geeft maak iluitvo iorn ons daarom niet. dat hij zeer wel overwogen en soms uitgebreid zijn antivoorden gaf. De laatste tijd wordt veelvuldig gesproken en ge schreven over het „parlementje spelen" in de Leidse raad. In die raad heeft mr. Portheine een bij zondere plaats, al was liet alleen maar om het feit. dat hij - tol erger nis van sommige raadsleden - de voorzitter van de raad hardnekkig betitelt met: Meneer de president ling Acht u het lidmaatschap van de raad en dat van de Kamer goed te combineren? Portheine: In de VVD was ik een van de eersten, die zijn beroep neer legde bij het aanvaarden van het Tweede Kamerlidmaatschap. Dat vond ik noodzakelijk, omdat ik het Kamerlidmaatschap een spe cifieke dagfunctie vind; althans ze ker als je op een terrein werkt zoals ik: financiën en economie. En dat raadslidmaatschap? Portheine: Ja, zonder meer. Ik zie het lidmaatschap van de raad niet (als een dagfunctie. Het Kamerlid maatschap kan zelfs bevruchtend werken op het raadslidmaatschap. U moet in de kamer soms bedingen nemen, die niet in het voodeel zijn van Leiden. Portheine: Ik ben het niet eens mel hen, die zeggen: de raad en de l Kamer, dat moet je volkomen schei- den. Het standpunt, dat je in de Kamer inneemt kan niet radicaal anders zijn, dan het standpunt, dat je inneemt in de raad. Ik heb bij voorbeeld ten tfpzichte van finan ciële kwesties nooit ongenuanceerd willen spreken. Om een voorbeeld te noemen. Als men zegt: de gemeente Leiden is in zware financiële moei lijkheden en dat is de schuld van dat verachtelijke rijk en de huidige regering, dan noem ik dat op mijn beurt (en niet omdat ik in de Kamer zit, maar omdat ik dat weet) onge nuanceerd denken. Als men alle wensen en alle eisen ran alle gemeenten bij elkaar optelt, dan kom ik tot de conclusie, dat men niet genoeg beseft, dat al die ge meenten ongenuanceerd te veel vra- Want wat betekent dat vele vragen namelijk? Dat de belastingen moeten worden verhoogd. Dat moe ten ook de Leidse burgers zich maar eens realiseren. Wensen en eisen indt men altijd op zijn belastingbil jet terug. VOND U HET vorige week uitgeko men VVD-gemeenteprogram niet teleurstellend? Portheine: Het is een conceptpro gramma. Daar is inmiddels een groot aantal wijzigingen in gekomen. Ik ben niet teleurgesteld. Zeker niet als ik de werkijver van de samenstel lers, die in principe niet in alle za ken van de gemeente zitten, in aan merking neem. Vond u het niet erg oppervlak kig? Het program gaf niet de indruk een bestudeerd stuk te zijn. Het lijkt «ventjes uit de losse hand te zijn geschreven. Portheine: Dat ben ik niet met u eens, al besef ik meteen, dat ik hier werk zit te verdedigen, waar ik part noch deel aan heb. Uit de reacties, die na de 'publikaties zijn binnenge komen, hebben we in ieder geval gemerkt, dat het wèl is aangeslagen. Je kunt zó veel vragen, dat je zeker weet, dat je het niet kunt realiseren. Als men het zo ziet, dan ben ik blij met de reële tendens van ons pro gram. JJOE STAAT u tegenover het Pro gressief Akkoord? Portheine: Dat vind ik een zeer ernstige zaak. Zeker de PAK-over- eenkomst, die ik om enkele punten niet aarzel ondemocratisch te noe men. Ik vind het een afschuwelijke zaak, als straks een wethouder op de voet gevolgd gaat worden of hij het PAK-programma wel uitvoert. Dat is ook in strijd met de gemeentewet. Een wethouder zit in het college zonder last of ruggespraak. Moet een wethouder dc wensen en eisen van zijn kiezers dan niet nakomen? Portheine: Natuurlijk moet hij dat wel. Dat vat ik persoonlijk ook heel hoog op. Zowel in de aad als in de Kamer heb ik daar dagelijks mee te maken. Daarom ook mogen in een Programma geen punten staan, die niet zijn te realiseren. Met een ster ke. overmatige controle maak je de praktische politiek van alle dag on bestuurbaar. Versta me goed, ik ben geen groot voorstander van hèt com promis, maar ik ben me volkomen bewust, dat geen enkele partij zalig makend is. De mijne niet. maar ook de andere niet. Bij het Pak kunnen wethouders ter verantwoording worden geroe pen. Portheine: Dat vind ik onjuist. Ze kunnen bij mij te allen tijde aan de bel hangen en ook ieder half jaar kunnen zij mij op een vergadering van de afdeling vragen, bepaalde za ken uit de doeken te doen, maar ik moet niet voor de voeten worden gelópen. Ik vind, dat Leiden met het PAK nog eerder onbestuurbaar dreigt te worden door het feit, dat eventuele PAK-wethouders te pas en te onpas voor de voeten worden gelopen dan door het feit, dat het PAK geen raadsmeerderheid haalt en dus niet in het college gaat zitten. T^UNT U HET verschil tussen de verhouding kabinet Eerste en Tweede Kamer en het college van B. en YV. de raad uiteenzetten? Portheine: „Het kabinet regeert, de Kamers controleren en staan er afzonderlijk tegenover. Dat is bij het college van B. en W. en de raad niet het geval. De wethouders zijn leden van de raad. Zij vormen met de bur gemeester het dagelijks bestuur, ter wijl de raad het bestuur is. Het wordt toch een onmogelijke situatie, wanneer een bestuur tegen zijn da gelijks bestuur een sterke oppositie gaat voeren Stel. dat de verhouding college van B. en raad zo wordt als in het parlement. Portheine: „Dat zou beslist tot mindere bestuurbaarheid van de ge meente leiden. Dat geloof ik beslist. Ik heb me nooit beschouwd als een natuurlijke vijand van het college. Ook niet in de tijd, dat de VVD geen wethouder in het college had en dat is toch lang het geval geweest O k wij waren toen gemeenschappelijk verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Akkoord, het is na tuurlijk mogelijk, dat je het met het beleid eens bent, maar dan moet je dót ook zeggen. Er kan in ieder fp- val geen antithetische toestand bestaan tussen het college en de raad. Bij staatszaken vind ik dat daarentegen wèl een acceptabele toestand. Ik betreur het, dat we mis schien een college krijgen, dat staat of valt met. een raad, die fel in de oppositie gaat of helemaal niet in de oppositie gaat, al naar gelang van de verkiezingsuitslag. Ds. Kret heeft gezegd dat de raad hoognodig aan een opknapbeurt toe is. Portheine: „Hij heeft ook gezegd, dat wij mensen moeten hebben van academisch niveau of althans mensen die op academisch niveau kunnen denken. Wij moeten echter oppassen, dal we de intellectua listische benadering van alle zaken niet te veel op de voorgrond gaan stellen. We moeten eenvoudige menden blijven zoals we zijn. De in tellectueel heeft nogal de fout om te zeggen: ik weet het alleen, want ik ben intelligent, maar ik heb vaak genoeg intellectuelen meegemaakt, die minder wisten dan anderen. Als ds. Kret bedoeld heeft, dat wij mensen moeten hebben met gezond verstand, dan ben ik dat volkomen met hem eens. Inderdaad valt er wel wat aan de raad te verbeteren, al ben ik bepaald niet van mening, dat de raad o*p een laag peil staat". (Zie artikel van ds. Kret van giste ren - red. NLC) T^OEN BIJ DE begroting bet hoofdstuk financiën aan de orde kwam, zei burgemeester Van der Willigen op een gegeven moment: Niemand van ons is eigenlijk ter za ke kundig om over al deze ingewik kelde financiële aspecten te praten, althans iets dergelijks. Bent u het daarmee eens? Portheine: Persoonlijk ben ik het natuurlijk niet met de burgemeester eens. Dit gezien de functies, die ik in het verleden vervuld heb, en de za ken, waarmee ik me in de Kamer bezighoud: financiën en economie. Ik ben het wel met de burgemeester eensl als hij bedoeld heeft, dat er mensen zijn die over financiële ver houdingen praten, terwijl ze er niets van afweten. En dan krijg je dat afschuwelijk ongenuanceerde den ken. Zo van: Wij zijn zulke tragische figuren en dat is allemaal de schuld van het rijk. Elke bestuurder komt tegenover bepaalde zaken te staan, die zo tech nisch zijn, dat hij dat onmogelijk volkomen kan doorgronden. Dat wil echter nog niet zeggen, dat niet kan besturen, want dan zou je een wet houder moeten hebben, die van alle technische gegevens op de hoogte is. Daarom is het zo belangrijk, dat een bestuurder zijn adviseurs goed kiest, maar daar tegelijkertijd ook niet hélemaal op vertrouwt. TJOE STAAT u tegenover openbare commissie-vergaderingen? Portheine. Daar ben ik fel tegen. Er bestaat een groot verschil tussen openheid en openbaarheid. Ik ben er wel een voorstander van, dat de commissies in de toekomst mèèr be trokkenen bij bepaalde zaken gaan horen. Er gaan over de raad veel ge ruchten door de stad. De helft van dc raad komt na de verkiezing niet meer terug. U zou daar ook toe be horen. Evenals uw fractiegenote mej. Kappeyne. Portheine: Wat mezelf betreft dat zijn nonsens. En wat mej. Kappeyne betreft, begin februari wordt waarschijnlijk de lijst definitief sa mengesteld. Komt mej. Kappeyne ook in de Kamer? Potheine: Dat weet ik niet. Zij is secretaresse van de VVD in de Tweede Kamer en dat doet ze uitste kend. Ze zal best wel op een kandi datenlijst staan, maar 'of ze kans maakt?. Nee. dat weet ik echt niet. Daar houd ik me trouwens helemaal niet mee bezig. Er worden nu al volop namen genoemd van kandidaat-wethouders. Portheine: Daar doe k niet aan mee. Dat vind ik in dit stadium ta melijk voorbarig, al moeten de par tijen er wel rekening mee houden hoeveel wethouders na de verkiezin gen geleverd moeten worden. Verwacht u een PAK-zege? Portheine: Nee, en ik zal er ook hard voor strijden, dat dat niet ge beurt. TT'RIJFT U ZICH nu al in de han den. omdat dc kans groter wordt, dat de VVD nog een wet houder mag gaan leveren? Portheine: Nee. dat zou ook in strijd zijn met wat ik tot nu toe heb gezegd. Ik geloof vóór alles in een collegiaal bestuur. Ook als het PAK een minderheid haalt in de raad. mag het van mij heus wel in het college. Het gaat mij niet om mijn electoraal succes. Overigens, ik zie de wethouders niet met veelopti misme tegemoet, die een beleid moe ten gaan voeren met een oppositie als het PAK tegenover zich. Het lijkt er wel op, dat we een oppositie gaan krijgen om de oppositie. Bent u het met Amptmeijer eens, hij schrijft, dat er een machtsovername in de Partij van de Arbeid afd. Leiden heeft plaatsge vonden? Portheine: Het is een betreu renswaardig verschijnsel, dat op de PvdA-vergaderingen ook lande lijk een groot aantal radicalen de vergaderingen beheerst, terwijl de genen. die de meningen van de radi calen niet delen, niet op de verga deringen komen. Op dat. moment re geert de minderheid. Het is een trieste zaak, dat de PvdA daaronder te lijden heeft. Neem de positie van Amptmeijer in het PAK. Hij is van mening, dat hij het PAK beheerst. En in feite is dat ook zo. Hoe vindt u dc houding van PvdA-fractievoorzittcr Van Aken? Portheine: Ik heb hem al gezegd, dat hij niet kan volhouden om te zeggen: Daar spreek ik me niet over In het kader van de rubriek Kaarten op tafel, de raad is troef had een van onze redac teuren een gesprek met de fractie-voorzitter van de VVD in de Leidse gemeenteraad, mr. F. Portheine. De heer Porthei ne is tevens lid van de WD- fractie in de Tweede Kamer. Hij is van geboorte Hagenaar, maar woont sinds het begin van de oorlogsjaren in Leiden, waar hij rechten (met als bij vak parlementaire geschiede nis) studeerde. Na zijn studie was de heer Portheine achter eenvolgens juridisch mede werker. adjunct-secretaris en directeur van ,de Middenstands bond. In 1953 werd hij, na tal van functies in de VVD te hebben bekleed, gekozen in d© Leidse raad. Tien jaar later deed hij zijn intrede in de Tweede Kamer. uit. Hij is een van de onderdelen van het PAK. Hij heeft Piena verde digd. maar dat was gewoon een af leidingsmanoeuvre, want die komt dank zij in feite óók de heer Van Aken niet meer op de PvdA-lijst voor. De heer Van Aken kan ons zijn visie op deze gang van zaken niet onthouden. Dat heeft Amptmei jer ook niet gedaan en toen bleek duidelijk, dat het PAK onder zijn knoét doorgaat. Men denkt wel dat de heer Van Aken een wethouderszetcl am bieert. Portheine: Als dat zo is, dan vind ik zijn houding niet reëel, want de kans is groot, dat de wethoudersze tel, die hij zou krijgen zonder PAK, hem nu ontgaat. Zijn opstelling be grijp ik gewoon niet. Voor het wet houderschap acht ik hem overigens wel capabel. Kunt u zich uitspreken over de zittinghebbende wethouders? HAZERSWOUDE Het eerste da mesteam van de volleybalvereniging Haduard heeft gedebuteerd in de vierde klas van de Nevobo. Op eigen veld, de gymnastiekzaal in Rhynen- burch. versloegen de Hazerswoudsen het tweede team van Sportclub Lisse met 30. De setstanden: 157. 157 154. Het bestuur van de Nevobo heeft Haduard alsnog in staat gesteld een halve competitie te spelen, zij het buiten mededinging. Availti oogstte succes HAZERSWOUDE Het eerste jongensteam van de tafeltennisver eniging Avanti, dat in de landelijke competitie uitkomt, heeft de uit wedstrijd tegen het Haagse Sett in een 55 weten om te zetten. Het meisjesteam dat uitkomt in de finalepoule van de landelijke competitie, versloeg in eigen home Belrum uit Breda met 73. Burgemeester en wethouders van Kat wijk brengen ter openbare kennis, dat tot 16 februari 1970 de gelegenheid be staat aanvragen in te dienen voor het gebruik van de sporthal „Cleijn Duin". Stadhoudersdreef 1 te Katwijk, ge durende het seizoen 1970/1971. dat loopt van 1 augustus 1970 t/m 31 juli 1971 Aanvragen, vermeldende de dagen en uren waarnaar de voorkeur uitgaat, als mede de periode, waarvoor de huur zou moeten gelden, dienen schriftelijk, ge richt aan hun college, te worden inge zonden bij de dienst Sporthal, p/a Zeeweg 127. Katwijk aan Zee. Na 16 februari ingekomen aanvragen kunnen slechts worden gehonoreerd, voorzover daarvoor na de eerste toe deling nog dagen en uren beschikbaar zijn. Bij de toedeling zal ervan worden uit gegaan. dat Katwijkse verenigingen en ingezetenen voorrang hebben boven ver. enigingen en particulieren van elders. Gemeente Koudekerk aan den Rijn Artikel 20 Wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Koude kerk aan den Rijn brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 2C wederopbouwwet vergunning te verlenen aan de NV. Aanneming? Maatschappij v/h H Kors- wagen cn Zn. te Leiden voor het bou wen van een houtloods op het perceel Hoogewaard 89 kadastraal bekend ge meente Koudekerk aan den Rijn. sectie B nummer 2797. Eigenaren van aangrenzende en nabijge legen percelen worden in de gelegenheid gesteld van dit bouwplan kennis te ne men en hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning uiterlijk 30 januari 1970 schriftelijk bij ons college in te dienen. De betreffende stukken liggen van 16 tot en met 30 januari 1970 ter inzage op de Afdeling Algemehe Za ken ter gemeentesecretarie van Koude kerk aan den Rijn. Burgemeester en Wethouders van Koudekerk aan den Rijn. de burgemeester, v. d. LINDEN De secretaris, v. BRAKEL. Portheine. Piena had toch al laten weten, dat hij liever weg zou gaan, dus daar hoef ik niet verder op in te gaan. Mijn eigen wethouder, mevrouw Den Haan, is zonder meer een suc ces. Die kunnen we dus gerust laten zitten. Sannes achten wij bijzonder op zijn plaats. Wij betreuren het, dat hij ons door het PAK waarschijnlijk zal ontvallen. Menken heeft in het algemeen een goed beleid gevoerd. Wij zijn niet uit op vervanging. Wethouders Harmsen heeft een aantal minder gelukkige aspecten in zijn beleid gehad. Bijvoorbeeld? Portheine: Al noem ik alleen maar de kwestie rond de centrale. Zijn gehele presentatie maakt geen krachtige indruk. Dat betekent nog niet, dat ik frem niet wil terugzien. Ik denk aan onderwijs, waaruit hij per slot van rekening afkomstig is. Ik kan me voorstellen, dat hij op onderwijs beter op z'n plaats is. LEIDEN In de overgangsklas van de CKB heeft Ons Eiland in de Vijfmeihal een gevoelige 64 ne derlaag geleden tegen Pernix 2 dat technisch een beter geheel vormde. Ons Eiland wist wel door Kees van Kalkeren met 10 de leiding te nemen, maar daarna was het Pernix dat de toon aan bleef geven. Met een afstandsschot wist Paul Mec- king gelijk te maken. Na de vakwisseling slaagde Per nis er in om door twee doelpunten van Ton Tieleman uit te lopen naar een 13 voorsprong. Nan Deegenaars wist vlak hiern» de spanning er weer in te brengen. Met een afstandsschot trof zij de roos (23). Na een goede combinatie staagde Kees Vreeken er in om de score te verhogen: 24. Nog geen minuut later was het Gerry v. Diest die 25 scoorde. Direct na de hervatting wist Karei den Os tegen te scoren 35. Ons Eiland nam nu duidelijk een veldoverwicht. maar door onzuiver schi# en van Kees v. Kalkeren en Nan Deegenaars duurde het ruim 15 minuten eer Nan Deegenaars van ver de stand op 45 bracht Deze aanvallers kregen nog en kele fraaie kansen maar misten. Pernix wist zich onder de druk van de Eilanders los te werken en vlak voor tijd uit een goed geno men vrije bal via Kees Vreeken uit te lopen naar 46. WARMOND Op 18 januari zal tafeltennisvereniging Steeds Voor uit het traditionele nederlaagtoer- nooi organiseren. Dit toernooi is een voorloper van het Warmondse kam pioenschap dat wordt gehouden op 8 febr. a.s. Het bestaat uit twee of drie tien kampen, zodat elke speler mini maal negen wedstrijden speelt, ter wijl iedere plaats belangrijk is. Na dit toernooi wordt de indeling voor het toernooi om het Warmonds kampioenschap en clubkampioen schap gespeeld. Het eerste team van Steeds Voor uit I heeft door zijn goede tweede helft van de competitie een, plaats veroverd in de promotiegroep. De 2e helft van deze competitie begint voor team I 23 januari en wel te gen Scylla. De Steeds Vooruit-reserves, die geen aanspraak op promotie kun nen maken, zullen zich wel kunnen handhaven in de tweede klas, ter wijl er vanuit de vierde klas (team 4) mogelijk wel een kampioen te voorschijn komt. LEIDEN Volleybalvereniging De Valken heeft in de Vijf Mei- hal voor een verrassing gezorgd. Het wist het ongeslagen Kangeroes een gelijkspel af te dwingen. De eerste set leverde reeds een 154 zege op. In de tweede en deTde set kwamen de Kangeroes sterk terug en wonnen -met 15—12 en 1510. Met sterk aanvallend spel werd in de vierde set een 1511 overwinning geboekt door de Val ken. Dit betekende 22 en zoals gebruikelijk in de afd. Leiden werd er toen geen vijfde set meer gespeeld. De stand aan de kop in de eerste klas is: Kangeroes 3 15—28, KVC 14—22, Castellum 2 14—22, Valken 14—21. LEIDEN Het eerste team van EVBC'66 is ongeslagen kampioen ge worden van de eerste klas van de districtbadmintoncompetitie. De ein deloos volhardende Badmintonclub behaalde 27 van de 28 punten. Dat is nog een punt meer dan twee jaar geleden, toen men de titel ook in de wacht sleepte. Zondag won men met 80 van de BC Mariahoeve. Een ge lijkspel was reeds voldoende en dat was aanleiding om bij de stand 40 een heildronk op het kampioenschap te nemen. LEIDEN Zoals in de lijn der verwachtingen lag is het eerste herenteam van Castellum de twee de competitiehelft met een over winning begonnen. Tegen het Leid se studententeam LUSV werd een 30 zege behaald. De setstanden waren: 153 (door knap serveren van Hoeve), 1512 en 1511. Het tweede herenteam behaalde de ver wachte overwinning op DIO: 31. Het eerste team van de dames afde ling leed een duidelijke nederlaag tegen DIO: 30. Micro-korfbal vanavond in de Vijf-meihal In de hoofdklasse B van de KNKB micro-competitie is een wijziging gekomen. De wedstrijd Het Zuiden De Danaïden, die vanavond in Rot terdam gespeeld zou worden is ge wijzigd in De DanaïdenHet Zui den en wordt in de Vijfmeihal te Leiden gespeeld. Aanvang: 21.10 uur. De beide teams kunnen de pun ten hard gebruiken. Bij winst van De Danaïden komt het iets uit de gevarenhoek. De ongetwijfeld vele bezoekers kunnen een aantrekke lijke wedstrijd verwachten. De scho lieren gaan als favoriet van start Bij De Danaïden zijn Wim Brug man en Meta Willemsen vervangen door Frans Pasman en Annelies v. Nierop. Het meespelen van Marjan Nap is nog niet zeker. Sierstenen gestolen ALPHEN De N.V. Cultuurmij., die werkzaamheden uitvoert langs de Kenedylaan, deed bij de politie aan gifte, dat van een bouwwerk vijftien sierstenen, ter waarde van plm. 600 gulden, zijn ontvreemd. RAADSLID PORTHEINE harde strijd '•IIIIIIIHIIIIIillllllL.iiiH.il ...iilllillillllillllllllllllll' LEIDEN Het KNKB-microprogramnia verloopt tot op heden zonder moeilijkhe den. In de meeste klassen Is men nu tot halverwege de competitie gekomen. In de Hoofdklasse B gaat de strijd om de eerste plaats tussen Ons Eibernest en Blauw Wit nog voort. Het ls nu wachten wie er een steek laat vallen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat beide clubs met een ge lijk aantal punten eindigen. Onderaan Is het nog dringen. Vier ploegen komen nog In aanmerking om te degraderen. De Da naïden moet in staat zijn wat hoger op te klimmen. De stand: Blauw Wit 8—13. Ons Eibernest 8—13. Luto 9—11, Die Haghe 9—to, Hohda 9—9, PSV ?—8. De Danaïden 8—5. ahet Zuiden 7—4. Asko 9—3. Overgangsklasse: Debutant De Algemene is na een goede start Iets teruggevallen, terwijl Vlcus Orient is na een zwakke start nu de pun ten begint binnen te halen. Het ls opval lend hoe weinig krachtsverschil er in deze klasse is. alleen Regenboog is duide lijk sterker. De stand: Regenboog 7—13. Trekvogels 7—8. De Algemene 7—7, Vlcus Orientls 7—7. Spangen 7—7, Fortuna 7—6, Ready 7—5. DKC 7—3. Eerste klasse A: Fluks dat vorig seizoen uit de over gangsklasse moest degraderen schijnt het verloren terrein al na een jaar afwezig heid te willen herwinnen: het ls nog steeds ongeslagen. De verrichtingen van KNS vallen wat tegen. Wanneer men in de tweede helft niet uit een ander vaatje gaat tappen, ziel het er niet rooskleurig uit. De stand: Fluks 6—12, Ons Huls 6—8. Phoenix 6—8. HSV 6—6, KNS 6—4, Kwiek 7—3. Rozenburg 7—3. Eerste klasse B: Zuiderkwartier dat na een slechte start nu met drie opeenvolgende overwinnin gen uit de bus wist te komen. Is opge klommen naar een gedeelde tweede plaats. Pams is hier duidelijk titelkandi daat. terwijl OCSR en Tjoba tot de zwaa-< kere broeders gerekend moeten worden. De standi Pams 7—13. Zuiderkwartier 6—8. Sperwers 6—8. Quick 6—6. ODO 7—4. OS CR 6—2. Thoba 6—2. TWEEDE KLASSE A: Crescendo is door een onverwachte ne derlaag van Olympiaan tegen Dubbel Zes alleen aan de kop van de ranglijst geko men. Wat zeker gunstige perspectieven biedt voor de opbouw van hel Leidse korfbal. Zwervers en Hoogvliet behoren hier tot de zwakste. De stand: Crescendo 7—13. Olympiaan 7—11. Terheijden 6—9. Dubbel Zes 6—7. HPV 6—3, Hoogvliet 6—1. Zwervers 4—0. DERDE KLASSE B: Noorderkwartier dat. voor het eerst In deze klasse uitkomt doet het niet slecht. Het behoort tot de mlddenmootploegen. zodat het er zeker in slaagt zich te hand haven. Ten Donck gaat ongeslagen aan kop. Vlaardlngen is de zwakste. De stand: Ten Donck 5—10. All Ready 6—8. Schie dam 6—6. Hou Stand 6—5, Noorderkwar tier 7—5. Vlaardlngen 4—0. J f 4000 voor Biafra ALPHEN Maandag is op initia tief en onder leiding van de onderne mingsraden van N. Samsom N.V. en Samsom Bedrijven N.V. een bliksem- aktie oder de medewerkers gehouden ten bate van de Biafraanse kinderen. De actie heeft f 4.000 opgebracht. Het bedrag is aan de Stichting Terre des Hommes overgemaakt. Eerste lijst Abida .14 ZO Ceylon Acila 14 ZW Aegina Acmaea 14 Kp Guarda Amstclmolen 15 binnen Dur ban Amstelveld 14 ZW Thevenard Bengkalis 14 Z Socotra Billiton 15 aank Labuan Chevron Amsterdam 14 NO Azoren Chevron The Hague 14 NW Raslahadd Dladema 14 O Geelong Diloma 14 verir Banias Doel wijk 14 O Dar es Salaam Garoct 14 NW Dakar Grootekerk 14 nr Dakar Graveland 14 Bilbao nr Cu racao Kloosterdljk 14 aank Bremen Maaslloyd 15 verw Beira Mainlloyd 14 verw Marseille Memnon 14 ZW Landsend Merwelloyd 14 NO Elsland Montferland 14 vertr Forta- leza Niso 14 ZW Ouessant o mil na 14 ZO Kaapstad Prinses Margriet 14 pass Barfelru Poeldijk 14 NO Bermuda Rondo 14 Mauritius Scheldelloyd 14 Z Ascension Stad Vlaardlngen 14 NW Cherbourg Straat Cook 15 verw Manga- nui Straat Singapore 14 str Tor- Tan kers Abida 21 midnight In de Perz Golf verw Acila 14 te Piraeus verw, Curacao. verm Abidjan, Durban, Luanda, Ango An- go. Pointe Noire, Lagos Acmaea 24 am ter hoogte Kaapstad verw op weg naar Landsend, voor orders (eta 9) verm Gothenburg Acteon 12 van Bukom naar Bangkok. Bukom (eta 18) Area 8 te Bukom, Bangkok. Bukom. Bangkok Atys vaart vanaf 10 in de Singapore Area, verm Mirl. Bukom Camltia 25 bij HvH verw. Stanlow. Barton. R'dam. C'cao Capiluna 17 ter hoogte Kaaptad verw op weg naar Mena al Ahmadl (eta 30 wordt verm Mena al Fa- hal. Bukom) Capisterla 21 te Spezia verw. verm Es Sider. Lavera Capulonix 13 te Skaramanga (dokken) Ctnulla 13 te Barton (ets 15/1 noon) Point, Breeze (Phila delphia), C'cao, Singapore, Djakarta Crania 15 am te Guayaquil verw. Panamakanaal. C'cao (eta 21) Dallia 14 buitengaats Dakar verw. Port Gentil. verm R'dam Daphne 31 te Mena al Ahma dl verw, verm Bukom Dladema 20 te Mena al Ah mad! verw verm Bukom Diloma 13 te Banias. Taran- to, Es Sider Dione 17 te Mena al Ahmadi verw, om Kaap de Goede Hoop naar Genua Dosina 7 van Mena al Fahal om Kaap de Goede Hoop naar Frederlcla Kabylia 14 te Bukom verw (bunkeren), Perz Golf Kalydon 26 pm In het Pana makanaal verw, op weg naar Curacao (eta 29) Kara 14 te Rotterdam, Stan- low Katelysla 17 te Ras "fanura verw. Banana Kelletla 16 te Rio de Janeiro verw C'cao Kenia 18 pm te Pladju verw. Bukom (eta 22). verm Ta- bangao, Hongkong Kermta 29 noon te Kopenha gen verw. Malmo. Gothen burg Khasiella 13 te R'dam. Kie- lerkanaal, Stockholm Kopionella 17 pm te Whi'e- gate verw. verm Dublin. R'dam, Nordenham. Ham burg Koratia 13 te East London verw, Durban. Lorenzo Marques. Durban, verm Port Elizabeth Korenla 25 te Mena al Ah mad! verw Korovina 14 te Hamburg verw. Nordenham iets 16/1 Teesport, verm Saltend, Grangemouth) Kosicia 13 te Curacao (ets 14/3 pm) Abidjan. Lagos. Luanda Kossmatella 20 te Bombay verw. verm Madras, Cal cutta, Perz Golf Krcbsia 22 pm te R'dam verw, l'hameshaven, verm Amsterdam (dokken ndsm) Kryptos 16 blj HvH verw. Rotterdam, isle of Grain. Thamcshaven, Stanlow KylLx 21 early am te Sewa- ren verw. Curacao, verm Panamakanaal. Wilming ton, Martinez Lovellia 16 noon ter hoogte Kaapstad verw, op weg naar Mena al Ahmadl Macoma 21 ter hoogte Kaapstad verw, op weg naar Tranmere Neverlta 8 van Mena al Ah madi om Kaap de Goede Hoop naar Taranto Niso 16 pm te Rotterdam verw, Hamburg, verm Lis sabon, Forcados Ondina 14 noon ter hoogte Kaapstad verw, op weg naar Spezia (eta 21) Onoba 17 te Curacao verw. verm New York Patro 17 te Port GentU verw (wordt verm Bonny. R'dam, Emden) Phllldora 13 te Pto Miranda verw. Hovlc, Pto Miranda. Tranmere Phlllne 14 nidnight te New York 'verw, Curacao, verm Brooklyn Philippla 19 te Curacao ver wacht Sepia 21 ter hoogte Kaapstad verwacht op weg naar Portland/Maine (eta 8) Vasum 20 te Trinidad verte, verm Car Gebied. Phila delphia Viana 12 te Cap Lopez (ets 13) Le Havre Vitrea 15 te Bukom verw (bunkeren) Mena al Ahma- Vlvlpara 14 te Philadelphia verw, Curacao Zafra 15 am ter hoogte Kaapstad verw, op wee naar La Spezia Zarla 16 te Bombay verw Kharg Island (eta 21) verm' Bombay

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5