N iet-hervormden AKV volwaardig mogen op meedoen Commentaar Beverwijk Protestantse open brief aan rooms-katholieken Maandag generale van Billy's team Gladys Aylward op Formosa overleden 2 dagen gratis reizen Hoogeveen aanvaardt schuldbelijdenis niet Een woord voor vandaag Vierhonderd mensen Beleid omgebogen Samsom in leiding Ds. Herberg van 't Zesde Geluk BER0EPI1VGSWERK Jaarkaart of 3-maandskaart 65+? Rondom het woord Braziliaanse bisschoppen tegei celibaatsplicht L. H. de Nie uit Bruchem gepromoveert Ook verontrusting over eigen kerken Puzzelhoek O O O O O O Q VU-instituut naar project in Portugal Senaat niet eeni met Witteveen Bi De mensen die Johannes de Doper horen preken, luisteren nietal leen met open mond. maar vragen zich al spoedig af. of hij mis schien de verwachte Messias is. Dat is niet zo wonderlijk. Johannes is een merkwaardige figuur. Hij draaft andere kleren. Hij eet ander voedsel. En hij spreekt totaal anders dan de schriftgeleerden van welke school ook. Maar Johannes antwoordt volgens Lucas: "Ik doop u met water, doch Hij komt die sterker is dan ik. wiens schoenriem ik niet waar dig ben los te makendie zal u dopen met de heilige Geest en met vuur." We kunnen zijn woorden in drie uitspraken samenvatten: Christus is sterker, waardiger, en Hij vervult de symbolen. Christus is sterker. Johannes kan alleen tegen de mensen zeggen dat zij zich bekeren moeten, maar Hij. die komt. kan de mensen veranderen. Hij kan hun ziekten genezen. Hij kan hun zwakheden veranderen in kracht. Hij kan hen van onvruchtbaren tot vruchtdra gers maken. Christus is waardiger. Johannes is maar een gezondene. Christus is de Zender. Johannes is maar een dienstknecht. Christus is de Ko ning. Christus is de vervuiler. Johannes doopt met water. Dat is een svm- bool van reiniging. Christus zal dopen met de Heilige Geest. Dat is degene die ons mensen reinigt, die ons nieuw leven geeft, die ons de kracht geeft die we nodig hebben. DONDERDAG 15 JANUARI 1970 JIIEUWÏ We iezen vandaag: Genesis 11:27-32 en 12:1-9 (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Op de Algemene Kerkvergadering van de Ne derlandse Hervormde Kerk, die op 16, 17 en 18 mei in Driebergen wordt gehouden, zullen ook niet-hervormden aanwezig zijn. Zij zullen daar niet maar als „waarnemers" zitten, maar gewoon vol waardig mee mogen doen en dus ook mee mogen stemmen. Dit verzekerde ds. Th. M. Loran gisteren op een persconferentie, die gehouden werd omdat de AKV haar tweede fase is ingegaan. Er zullen in Driebergen driehon derd afgevaardigden zijn, gekozen door de provincies aan de hand van een bepaalde verdeelsleutel, waarbij zoveel mogelijk gelet zal worden op evenredige vertegenwoordiging naar leeftijd, man/vrouw, ambtsdrager niet-ambtsdrager. Daarnaast zullen honderd mensen worden uitgenodigd, wier aanwezig heid voor een zinvol functioneren van het geheel noodzakelijk wordt geacht. Dat zullen bepaalde deskun digen uit eigen kerk zijn, zoals verte genwoordigers van bepaalde organen van bijstand, maar ook vertegen- Gladys Aylward p LADYS AYLWARD is overleden. De naam van deze 68-jarige vrouw zal de jongeren niet veel meer zeggen. Toch trok zy de aandacht van de wereldpers, toen ze met honderd Chinese kinderen in 1938 een mon stervoettocht dwars door China maak te, om deze kinderen naar een plaats te brengen waar ze veilig waren voor de Japanners. Ze was maar een gewoon kamermeis je, maar ze voelde zich geroepen om zendelinge te worden, ondanks het feit dat niemand haar wilde aanne men. Toen raapte ze haar spaargeld byeen, reisde in de goedkoopste klas se per trein dwars door Europa en Siberië naar China om dienstmeisje te worden op een zendingspost. Ze is een van de laatste vertegen woordigers van een zendelingen-ge neratie die veel unieke figuren heef; voortgebracht. Ze heeft méér avon turen beleefd dan AKstair MacLean in zijn romans by elkaar kan verzin nen. Ze is de personificatie van door zettingsvermogen onder de meest wilde omstandigheden. Tien jaar geleden dachten we dat het zendingstydperk ten einde liep. Nii beseffen we dat er nog ontzaglik veel werk verzet moet worden. Maar het nieuwe werk vraagt om een ande re aanpak en om andere mensen. Dat kreeg Gladys Aylward al te ho ren toen zy zich als zendelinge aan meldde. Maar het geldt nu op een andere manier, omdat zendingswerk niet langer het werk is van één man of één vrouw op een eenzame post, maar een zaak van samenwerking tussen zendelingen onderling en tus sen zendelingen en nationale gelovi gen. In de dagen van miss Aylward kon een unieke persoonlijkheid nog een uniek stuk werk verzetten. De nieu we zendingsperiode vraagt echter veel meer om team work van op elkaar ingeschoten mensen. Geen reden om niet met de grootste eerbied aan haar terug te denken. woordigers van andere kerken en groepen. Enkele namen, die ds. Loran noemde: Sjaloom, de Kritische Kerk en het Oecumenisch Actiecentrum kunnen rekenen op een uitnodiging. Het is goed. dit heel nadrukkelijk te stellen, omdat anders de indruk gewekt zou worden, als zou de Ne derlandse Hervormde Kerk haar pro blemen zelf willen klaren, zonder de inspraak van anderen, aldus ds. Lo ran. Op een vorige persconferentie, in oktober, had secretaris-generaal ds. F. H. Landsman gezegd, dat de AKV een hervormde aangelegenheid zou zijn, omdat de Hervormde Kerk eerst in eigen huis schoon schip wil maken voordat er een echte algemene kerk vergadering komt. Perschef C. Tim mer: Er zijn wat reacties geweest en de zaak is nu wat omgebogen. Leiding De leiding van de kerkvergadering zal berusten bij een presidium, bestaande uit drs. Nicolette H. Volte- ren, directrice van Oud-Poelgeest, ds. G. Samsom te Rotterdam en de heer i R. Wijkstra, directeur van de centra- j le arbeidsverzekeringsbank en voor- j zitter van de hervormde raad voor J zaken van overheid en samenleving. NED. IIERV. KERK Bedankt voor Dinteloord en voor Boven-Hardinxveld: H. A. v. Slooten te N ij kerk. GEREF. KERKEN (vr(jgem.) (buiten verb.) Beroepen te Zalk en Veecaten: J. Stuy te Middenmeer. (Van onze kerkredactie) TAIPEH, Formosa Gladys Aylward, het Britse kamermeis je dat alles op alles zette om zendelinge te worden in China is op 68-jarige leeftijd overle den. Ze leidde de laatste jaren een weeshuis op Formosa. Miss Aylward is vooral bekend ge worden door de film die over haar leven is gemaakt, „De her berg van het zesde geluk". In de jaren twintig voelde Gladys Aylward zich geroepen om als zendé- linge in China te gaan werken. De zendingsorganisaties wezen haar ech ter af om haar totale gebrek aan eni ge opleiding. Zo vast was evenwel haar plan. dat ze een zendelinge schreef te willen komen helpen, al was het maar om kamers schoon te hcuden en het min ste werk te doen wat gedaan moet worden. Ze financierde zelf haar reis en koos de goedkoopste weg. Ze reis de per trein door Europa en Siberië naar China. HERBERG In Tientsin ging zij de Britse zen delinge Jeannie Lawson helpen. Deze wilde zo graag op haar zendingspost reizigers onderdak verlenen om hen zo met het evangelie in aanraking te brengen. Maar niemand wilde 'naar ommuurde zendingsvesting binnenko men. Gladys kwam toen op de idee om de reizigers in een „herberg" te ont vangen om hen zo direct met het evangelie i n aanraking te brengen. Inderdaad hadden zij nu meer succes en al spoedig werd de herberg be kend als de herberg van het zesde geluk. Gladys Aylward's leven bereikte de wereldpers door haar reis te voet met honderd Chinese kinderen om hen voor de Japanse troepen in veiligheid te brengen. In 1938 wandelde zij we kenlang met haar kinderschare onder vreselijke omstandigheden naar een veiliger gebied. FORMOSA Na de communistische machtsover name moest ook miss Aylward het land verlaten. Ze keerde in 1949 naar Engeland terug, maar kon daar niet meer wennen. Al spoedig vertrok ze weer naar Formosa om daar een weeshuis te gaan leiden. Haar leven werd verfilmd, waarbij Ingrid Bergman de hoofdrol vervulde. Gladys Aylward was echter helemaal Dr. R. J. Mooi, secretaris voor alge mene zaken van de Nederlandse /Her vormde Kerk, keerde zich tegen en kele verwijten, die aan het adres van de AKV zijn gedaan, zoals dat het een zaak van louter pressiegroepen zou zijn. „Afgezien van het feit, dat pressie groepen zeer te waarderen zijn, om- Ds. R. J. MOOI snijdt ook geen hout. De agenda is nu al beschikbaar voor de plaatse lijke bijeenkomsten, die eind februari zullen worden gehouden en waarvan men in november al wist. Vertrouicen Tenslotte ging dr. Mooi ook nog in op de nawerking van de AKV in de kerk. „Zuiver formeel gezien heeft de AKV geen been om op te staan in de kerkorde. Maar we mogen wel een klein beetje vertrouwen hebben, dat de synode, die dit alles op touw heeft gezet, de resultaten straks niet naast zich neer zal leggen. Overigens zal alles, wat de synode straks zal gaan doen, volgens de kerkordelijke weg met inspraak van de classicale verga deringen moeten gebeuren". (Vervolg van pag. 1) Voor het bestuur is het duidelijk, dat vanaf het begin van het conflict groeperingen als ASVA, SJ en Onder- wijsfront een grote invloed en ook leiding uitoefenden, om middels de kwestie-Beverwijk bepaalde maat schappelijke structuren dwangmatig te veranderen. „Wij hebben de vaste overtuiging dat de leiding van de Alternatieve pedagogische academie dit conflict bewust tot deze climax heeft laten uitgroeien". Inmiddels heeft de Alternatieve academie geprotesteerd tegen het be sluit van het bestuur om 25 studen ten, die in het internaat van de aca demie verblijven, de toegang te ont zeggen. Volgens de ex-bezetters moet het internaat worden gezien als een hotel. De Algemene Bond van onderwij zend personeel heeft in Het School blad bezorgdheid uitgesproken over de methoden en stijl die sommige (groepen) jongeren gebruiken om hun doeleinden te realiseren. JERUZALEM Een Israëlische krijgsraad heeft vier Arabische vrou wen veroordeeld tot gevangenisstraf fen van een half tot vijf jaar, omdat zij vergiftigde koeken en whiskey hadden gezonden aan vooraanstaande Arabieren, die zij verdachten van collaboratie met Israëliërs. Een van de betrokkenen was, volgens de aan klager, na het drinken van de whiskey overleden. De vier vrouwen erkenden hun daad, en riepen de cle mentie van de krijgsraad in. Als speciale nieuwjaars attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. Jaarkaart: prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. 3-Maandskaart: prijs f20.- p.p. - echtpaar f30.-. voordelig uit met NS niet gelukkig met die film waarin ook j dat ze nieuw leven brengen, is deze een aantal romantische situaties wa ren opgenomen. "Ik heb nog nooit in mijn leven iets beleefd dat men een liefdesscene zou kunnen noemen", zei (Van onze kerkredactie) HILVERSUM De NCRV geeft zelf de teksten uit van de theolo gische Etherleergang die zij uitzendt. Reeds elf jaar lang verschijnt het kwartaalblad „Rondom het Woord", waarin de radiolezingen uit deze leergang zijn opgenomen. Zojuist is het tweede nummer van de elfde leergang verschenen, met i een serie losse onderwerpen, bijvoor- j beeld prof. dr. C. H. Lindijer over Bonnhoefer als pastor en prof. dr. Herman N. Ridderbos over Gezag en ambt, maar ook met de serie over Evangelie en wetenschappen. De serie kost. 7 gulden per jaar gang. Ieder deeltje (196 pagina's) 2,50. bewering niet waar. Het andere is ook niet onvermeld gebleven. De kant van het geloof van de kerk, het zieleleven, het warme geloof komt wel degelijk in de agenda tot uiting". Het argument van de overhaasting Gereformeerde synode is niet concreet RECIFE Braziliaanse bisscht pen en andere geestelijken h zich eenstemmig uitgesproken afschaffing van de celibaatsplicht wensen verder reïntegratie van huwde priesters in de zielszorg. Dit gebeurde op een regionaal gres van geestelijken uit de n< oostelijke staten van Brazilië, de nomisch meest achtergebleven gebi den van het land. Het tekort priesters is er zeer groot. BRUCHEM Aan de Technisch Hogeschool in Delft is gistermiddi met lof gepromoveerd de scheikun heer dig ingenieur L. H. de Nie (36), zoc van de oud-directeur van de chrih TJ telyke lagere land- en tuinbouwschol I u „De Hoek" in Bruchem. Vanaf Ds. Th. M. LORAN (Van een onzer medewerkers) HOOGEVEEN De generale synode van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) zal de schuldbelijdenis, die de Gerefor meerde Kerken haar in 1967 hebben gezonden, waarschijnlijk afwyzen. Dat is gisteren duide lijk geworden in een discussie, waarin geen enkel synodelid de ze schuldbelijdenis kon aanvaar den. In 1967 vroeg de gereformeerde synode aan de vrijgemaakte zuster kerken, haar te vergeven alles wat bij de scheuring van 1944 en met name in de tuchtmaatregelen niet naar de geest van Christus was. De rapporterende commissie had een concept-antwoord opgesteld, waarin staat dat de schuldbelijdenis niet concreet is en dat de schriftuur- (0 2 3 U 5 6 7 8 9 Invul-puzzel Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. prettig, 2. bureau cratie. 3. asbest, 4. kweekplaats voor reptielen en amfibieën, 5 op geregelde ijden terugkomend 6. 1 runder of varkensrib. 7. east 8. tuinder (gew.), 9. militaire stand- plaats. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes de naam van een plaats in de prov Utrecht. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. aroma, 2. reder, 3. odeur. 4. meute 5. arren, 6 kever. 7. etage, 8. varia. 9. Egina, 10. reaal. AMSTERDAM Vijf VU-studenten gaan in Portugal grondonderzoek uit voeren om te bezien welke mogelijk heden er in de dorre landbouwgrond van Alvargië (Zuid-Portugal) zijn om deze te irrigeren met grondwater, waardoor de bodem wellicht belang rijker gewassen op kan leveren. Het onderzoek gebeurt in feite door het instituut voor aardonderzoek van de VU. dat een officieel verzoek van de Portugese regering heeft gekregen dit project uit te voeren. Hoewel er bij de studenten wel enige terughoudendheid bestond, omdat zij be7.waren hebben tegen het dictatoriale bewind van het land. werken ze graag mee. In de eerste plaats omdat het rendement van hun onderzoek aan de arme bevolking uit de provincie zal toevallen en in de tweede plaats om dat een negatieve opstelling in Ne derland. Portugal nog meer zou isole ren dan nu al het geval is. Het VU-instituut heeft het verzoek om medewerking gekregen via een hoogleraar aldaar. Dat verzoek is in feite een novum, want tot nu toe was de regering er nooit zo voor werkende vreemdelingen binnenslands te halen- Het nieuwe bewind is kennelijk een andere mening toegedaan. Ook Portu gese studenten zullen bij het onder zoek worden ingeschakeld. (Van een onzer verslaggeefsters) DELFTIn een open brief aan de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland spreekt de Vereni ging Protestants Nederland haar verontrusting en medeleven uit over de ontwikkelingen, die zich de laatste tijd in de R. K. Kerk hebben voorgedaan. De brief is geadresseerd aan kardinaal Al- frink, de bisschoppen en aan 12000 rooms-katholieken en pro testanten. Het pastoraal concilie is de aanlei ding geweest voor Protestants Neder land om te schrijven: „Wij hebben allen begrip voor de moeilijkheden waarin u heden verkeert, nu uw kerk, die vanouds een statische, van bovenaf geregeerde kerk was. zich ;neens midden in de maalstroom van de moderne tijd bevindt. Het is ons bekend, dat u de op dracht die daaruit voortvloeit positief hebt aanvaard, door de kerk vooral te typeren als „het volk van God, dat onderweg is". Maar juist daarom lijkt ons de vraag dringender dan ooit. naar welke maatstaf u de vra gen van de tijd onder ogen ziet en door welke gids u zich wilt laten leiden." De bijbel noemt Protestants Nederland dan als gids voor het persoonlijk leven en dat der kerk. Traditie De vereniging voegt hier echter aan toe. dat de R.K. Kerk dit nooit zo heeft beleden „als wij wel wensten". In de constitutie Dei Verbum., een van de belangrijkste stukken van net Vaticaans concilie wordt gezegd dat de traditie met eenzelfde liefde en eerbied als de Schrift moet wor den aanvaard. In Lumen Gentium, de consitutie over de kerk, kwam Protestants Ne derland tegen, dat er wel positieve elementen in de reformatorische ker ken zijn te waarderen, maar dat de R.K. Kerk toch alleen maar de vol heid van het heil bezit. Aan haar onfeilbaarheid wordt vastgehouden. Ook uit de aanvulling op de Nieuwe Katechismus blijkt dit. ..Wat ons in het bijzonder is opge vallen en minstens evenzeer veront rust. is, dat binnen het huidige pro ces van verandering en heroriëntatie in uw kerk de openheid naar de kant van de moderne wereld, naar een geseculariseerd levensbesef, alsook naar de revolutionair humanistische ethiek zo groot is. Humanisme Wij hebben de indruk, dat de mo derne tijd in uw kerk. in haar leven en denken maatgevend dreigt te wor den. In plaats van het Evangelie krijgt een nieuw humanisme, dat wel enkele christelijke elementen bevat, maar in feite toch uit andere bron nen is ontstaan en leeft, alle kansen zich in de verkondiging en arbeid van de kerk breed te maken. De door uw kerk op Vaticanum II met zoveel enthousiasme aanvaarde aggiornamento, zien wij in de prak tijk uitlopen op een onbezonnen aan passing aan de moderne tijd en we reld. De kerk lijkt niet veel meer te zijn. dan een groep van op wereld- verbetering gerichte mensen, die ex perimenteren met nieuwe gestalten van maatschappij en cultuur." Reformatie Protestants Nederland zegt ten aanzien van de eigen kerken even zeer verontrust te zijn. Wat eens de kracht van de Reformatie is geweest: d« prediking van de vrije en soever eine genade Gods in Jezus Christus aan zondaren die voor God geen en kele gerechtigheid bezitten is ook in vele delen van onze kerken erbarme- lijf verzwakt. „Ook onder ons is dikwijls meer een luisteren naar wat de tijdgeest zegt dan naar wat God ons zegt in Zijn Woord. De reformatorische ker ken in hun algemeenheid achten zij nauwelijks nog echte partners te zijn in het gesprek, dat tegenwoordig tus sen Rome en de Reformatie wordt gevoerd. Met een diep gevoel van schuld belijden wij. dat het echte reformato rische geluid vanuit onze kerken aan het adres van de Romana nog maar zelden wordt, gehoord. Vandaar ook dat wij de eenheid, die in de laatste jaren van beide kanten wordt na gestreefd onmogelijk kunnen houden voor een echte en van God gewilde eenheid", aldus de open brief van protestants Nederland. Ds. L. .Lagerweij als voorzitter en de heer C. Kalle als secretaris heb ben het stuk ondertekend. Gratis exemplaren van de open brief zijn verkrijgbaar aan Noordeinde 48a te Delft. Het weer in Europa weer min. temp. neerslag gisteren Amsterdam regen 2 0.1 Brussel geh. bew. 1 Frankfort half bew. -2 0.3 Genève regen -1 2 Innsbruck geh. bew. -1 0 Kopenhagen meeuw -1 0 Locarno regen 1 10 Londen motregen 7 6 Luxemburg mist 1 3 Madrid half bew. 6 3 Majorca licht bew. 14 0 München mist -9 0 Nice regen 9 05 Parijs Ucht bew. 5 Rome regen 12 10 Züiïch mist -4 0 lijke norm ontbreekt. Men komt niet met de belijdenis voor God: wij heb ben gezondigd. De commissie signaleert verder oecumenisme en nieuwe vrijzinnigheid in de Gereformeerde Kerken. Hoewel sommige synodeleden in het concept wel wijzigingen wilden aanbrengen, was men het met de strekking eens. Prof. J. Kamphuis noemde de schuldbelijdenis een bewys van de capitulatie voor het oecumenisme. Men heeft een oecumenische correctie op 1944 willen aanbrengen. Hy zag van 1944 tot 1970 één triomftocht van het neo-modernisme in de Gerefor meerde Kerken. De Wiersinga's en de Bavincks heb ben het gewonnen, zodat de Dyken aan de kant geschoven konden wor den. Bejaarden Prof. Kamphuis meende, dat men zich niet alleen tot de verontrusten in de Gereformeerde Kerken moest rich ten. Er zijn tekenen, dat prof. dr. Her man Ridderbos ook een keer veront rust zal worden. In de gebonden kerken, zoals hij zei, is men eigenlijk verontrust, als men ouder dan 45 jaar is. De veront rusten zijn de kandidaten voor het bejaardentehuis. Maar de verbonds- jeugd is helemaal niet verontrust en wordt prijsgegeven aan de goden van de tijd. Ds. D. van Houdt uit Uithuizermee- den beschouwde de verblinding en verharding in de Gereformeerde Ker ken als een oordeel Gods. De aanslui ting bij de Wereldraad van Kerken is niet het eindpunt. Hij herinnerde aan het incident, verleden week in Lunteren, toen jon geren met leuzen de synode binnen drongen. Dan worden de synodeleden boos, maar het zijn de giftige vruch ten van wat men zelf 25 jaar lang ge zaaid heeft. Toch wilde ds. Van Houdt LEID Politie vijftig poensd plegen pa» de ceptie Op vr januari grote 2 In het i gen is W. v< van c wij h: Ons mu nuari oud-c Schaf hun eerstf kunn viere; trad Koup werk rekte direk derdi beste ging zijn l.p.h pulai hij werk Bold. heer muzi grati binte hem direl dat i teur, lid 1 behc polit lid c tot vere op s zieki leidi ook diri( weri De in Katwijk geboren dr. ir. D Nie promoveerde op het proefschrif „Druppels vorming en stofover dracht." Het was de laatste vijf jar niet meer voorgekomen dat er ïemat met lof bij de TH promoveerde. Over gemeentefinanciën (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Eerste-Kamer «i commissie van Binnenlandse zaken i rf; het niet eens met een uitlating va minister Witteveen van Financier Vai over de tekorten op de gemeentebt me' grotingen. In de Tweede Kamer heef de minister gezegd, dat achteraf blijk dat het met die tekorten wel meeval! De Senaatscommissie betwijfelt da: in hoge mate. Men voert aan dat ii 1966 29 procent van de gemeenten eei niet-sluitende begroting had, terwij achteraf bleek dat van 43 procent rekening niet sloot. In 1967: niet-slui tende begroting 24 procent, niet-slui tende rekening 42,7 procent. Verder blijkt dat in 1966 in totaal 236 gemeenten een begrotingstekort hadden van in totaal 135 miljoen gul den. Aan het eind van het jaar bleek dat 253 gemeenten een niet-sluitende rekening hadden met in totaal miljoen gulden te weinig. Op dat moment waren de gegevens van 378 gemeenten nog niet binnen. De Kamercommissie vraagt zich af hoe minister Witteveen zijn uitspraak in de Tweede Kamer kan rijmen met deze cijfers. tig i zich de is r dee! DO, LE v W Geld en C Rijze Valk zich in tegenstelling tot prof. Kamp huis meer richten tot de verontrusten. Volgens ds. P. Lok uit Zuidhorn was er in 1944 bandeloosheid in hei opportunisme en nu in de opheffingen en de terzijdestellingen. Synodepraeses ds. J. Kok uit Amersfoort zei, dat God aan de Gere formeerde Kerken een kracht van dwaling gezonden heeft, zodat ze leugen gingen geloven. Hij noemde de ontwikkeling verbijsterend. Hij wilde de brief bondiger hebben. Ten slotte zijn de Cahiers voor de gemeente geen synodale geschriften. De commissie zal een nieuw concept opstellen. A A v V< Kerk netje Leor en E v A Agni Vlas G en 1 FD LP del en I j VI g: v B kels O B J de IJk< mar (Van een onzer verslaggeefsters) HILVERSUM Maandag avond zal in de Zuiderkerk aan de Neuweg in Hilversum een soort generale repetitie worden gehouden van de campagne van de bekende evangelist Billy Graham, die in april naar Euro pa komt. Deze introductiesamenkomst, waar aan wel de vaste medewerkers van Graham, maar hijzelf niet zal mee werken. begint om acht uur. Zij is bestemd voor degenen, die zich als „nazorgers" of helpers voor de serie samenkomsten in april hebben ge meld, maar ook voor andere geïnte resseerden. Euro 70 Zoals eerder bekend houdt Billy Graham van gemaakt tot 12 De meetings worden via een geslo ten televisie-circuit uitgezonden naai veertig steden in Europa. De Neder landse Stichting Billy Graham Appèl organiseert samenkomsten in de Ex- pohal in Hilversum, waar men het optreden van de Amerikaanse evan gelist op een scherm van acht bij tien meter kan volgen. Het team, dat maandag naar Hil versum komt, bestaat uit zangleider Cliff Barrows, pianist Tedd Smith, zanger Jimmy McDonald en de direc teur van de Billy Graham Crusade, dr. Walter Smith. DEN HAAG Het Tweede Ka merlid ir. Vredeling (soc.) heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid gevraagd of het waar is, dat in acute gevallen in Amersfoort krankzinnigen die moe ten worden opgenomen, veelal in een politiecel worden opgesloten. Hij informeert verder of het waar LI lera; Schc pror op plor pub 166C Th. D schi hig! elee tor wij uuuiuitoi veiuei ui nei waai april een serie evangelisatie-bij- j is dat deze opsluiting wel een dag of eenkomsten in de Westfalenhalle te vijf kan duren, en "dat ten aanzien Dortmund, onder het motto „Billy j van demente bejaarden gelijksoortige Graham Euro '70". 1 situaties voorkomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2