Wat gaat Leidse fractie van PvdA nu doen? Het interview met raadslid Kret WEEKAGENDA GROOTSE FOTO- EN FILM OPRUIMING DEKKER NAM AFSCHEID VAN DE NOORDWIJKSE VVV E Eindhovense fractie trekt consequentie en gaat eigen weg II COMMENTAAR Jeugdkamerorkest gaf boeiend Bachconcert Ingezonden Vrachtboot in moeilijkheden Ongewenst bezoek in weekendboot 970 IB iad var, :maakt plaati NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 JANUARI 1970 ■erk te It dikant en los- Het ii an de ,T\E Eindhovense gemeenteraads- L'fractie van de P.v.d.A. is uit de partij getreden. Oorzaak van deze stap is de ontwikkeling in de par tij-afdeling, in het bijzonder in het laatste jaar. In een communiqué verklaart de fractie, dat een nega tieve instelling en een onverdraag zame mentaliteit de afdeling zoda nig veranderd hebben, dat het niet meer mogelijk is om van daaruit opbouwend en progressief deel te nemen aan het bestuur van de ge meente. Voorbeelden van deze gewijzigde op stelling noemt de fractie het in zee gaan met een ouderwetse dogma tische partij als de P.S.P. en het oprichten van een nieuwe gemeen telijke politieke partij, waarin de extreme elementen de toon aange ven. De fractie heeft voor de partij bedankt, omdat het landelijke par tijbestuur deze gehele ontwikkeling enthousiast voor zijn rekening neemt. De fractie is ervan over tuigd. dat de ontwikkeling catastro- fale gevolgen heeft voor de P.v.d.A. De uitgetreden fractie blijft wel deel uitmaken van de Eindhovense ge meenteraad. Met uitzondering van één raadslid, dat om gezondheids redenen de raad toch zou verlaten, zal de raadsfractie zich waarschijn lijk aansluiten bij en zich herkies baar stellen voor een in oprichting zijnde nieuwe sociaal-democrati- sche partij in Eindhoven, erlandIn een telegram aan de fractie heeft partijvoorzitter Vondeling zijn ont steltenis en verbazing over deze stap uitgesproken. Tevens heeft hij de leden van de fractie verzocht tot de volgende verkiezingen lid te blijven van de partij. Het besluit tot uittreden was echter al geno men en wordt door de Eindhovena- ren als definitief beschouwd". e po- artier ar om popu- e NA- rakter kun- nmen Russi- ierk") con- voor E vet inent be- dez» :wak- ndge- DIT berichtte zaterdag de Eindho vense correspondent van het dag blad TROUW. Om twee redenen hebben wij dit be richt overgenomen. Ten eerste mag worden verwacht, dat in ieder geval de vijf tegen standers van het Leidse PAK in de socialistische gemeenteraadsfractie vanavond in de gemeenteraadsver gadering een verklaring zullen af leggen. De heer Zunderman heeft dat tijdens de behandeling van de begroting vorige maand aangekon digd. Ten tweede vertoont deze politieke ontwikkeling in Eindhoven zo op merkelijke overeenkomsten met die in Leiden, dat de consequentie, die de Eindhovense raadsfractie van de P.v.d.A., heeft getrokken, zeker de aandacht verdient. Er zijn in de Leidse raad 12 stoelen door de P.v.d.A. bezet. Vijf leden zijn het met de opstelling van het PAK niet eens. Het zijn de wethou ders Piena en Sannes en de raads leden Fakkel. Versnel en Zunder man. r zijn echter redenen zich af te vragen, of de overige 7 WEL de overeenkomst en het programma van het PAK geheel voor hun re kening willen nemen. Zij hebben tijdens een ledenvergadering van Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Engelinus T Mzv E P J M van Rhijn en C C 11 Lakenman, Pieter A zv P A v lossum en M J C Sira, Roland F :v F M v Mourik en M J Hanse aar, An ja M dv R R Groen en S J de Munnik, Gerard J zv T Uitten- bogaard en W v Leeuwen, Brigitte Angelique dv J J Bizot en J C v d Heijden, Michaéla M E dv M F A Hollander en J Slegtenhorst, Hieronymus C zv A van Heek en JET Holleman, Marco zv A Bo- drij en C Hillebrand, Eric PAD zv J Langeveld en G Kapaan, Mar- garetha J dv C L M Klein en A P Zandbergen. Gehuwd: G Aalbersberg en H J J de Kom, J J M 't Hoen en G Kop pen. Toneel in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De leden van de chr. zangvereniging Zingt de Heer zijn ook op het gebied van to neel goed thuis. Dat lieten ze zien met de opvoering van het stuk „Be- dreigd geluk" van Anke Wildonck. Voor een vol Ons Huis gaven ze een gave opvoering. Het stuk gaat over een Nederlands gezin, dat naar Canada is geëmi greerd om daar 'n nieuwe toekomst op te bouwen. Dat dit met de nodige rioeilijkheden gepaard gaat, spreekt vanzelf, maar aan het eind komt al les toch weer goed. De regie was in handen van de heer H v d Berg. Puzzelprominen ten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 20 december zijn: le prijs f 10: J. van Beelen, Piet Hein- straat 30. Noordwijk aan Zee; 2e prijs f5: Z. A. van de Zeeuw, Witte Singel 73, Leiden; 3e prijs f5: N. van der Bruggen, Nep- tunusstraat 25, Sassenheim. De winnaars van de puzzel van 3 januari zijn; le prijs: Klaas Boer, Molenstraat 19 Zwammerdam; 2e prijs: L. van Wageningen, Zoutmanstraat 10 Alphen; 3e prijs; W. v. d. Rey- den, Zylsingel 47a. Leiden. de afdeling Leiden van de P.v.d.A. wel VOOR gestemd, maar hebben er ook in de afgelopen vier jaren nimmer blijk van gegeven, de rich ting, die het Leidse PAK nu heeft gekozen, te willen uitgaan. Fractievoorzitter Van Aken verklaar de tijdens de begrotingsvergadering nog, dat hij zich zijn standpunt ten aanzien van het PAK nog wenste voor te behouden. Wij twijfelen niet aan de vrijheid waarin tijdens die bewuste P.v.d.A.- vergadering voor of tegen het PAK kon worden gekozen. Wij twijfelen er WEL aan, of de voor-stemmers zich voldoende bewust zijn geweest van de draagwijdte van hun keuze. Het is heel goed mogelijk, dat die bewustheid pas volledig is gewor den, nadat de kritiek de mentaliteit en de principiële opstelling van het PAK tegenover het gemeentebe stuur in het openbaar discutabel had gesteld. Wij durven te stellen en wij baseren dat op onze er varingen gedurende lange tijd in de Leidse gemeenteraad dat het PAK in zijn huidige gedaante niet in overeenstemming is met de hou ding van de tegenwoordige fractie van de P.v.d.A. in de Leidse raad. Als deze fractie niet in haar geheel tot een principiële positiebepaling tegenover het PAK kan komen, zal zij tekort doen aan haar eigen inte griteit, die ook de heer Van Aken niet graag ziet aangetast, zoals hij de P.S.P., met name haar woord voerder Amptmeijer, bij de begro tingsbehandeling onomwonden te verstaan heeft gegeven. De fractie van de P.v.d.A. zal zich compromitteren als zij de 5 tegen- pakkers in de kou laat staan. Als zij zich voor één blaam dient te hoeden, dan is het wel deze, dat zij aan opportunisme ten prooi zou kunnen vallen. Zij behoeft zich al lerminst te generen voor het aan deel dat zij de laatste vier jaar in het bestuur van deze stad heeft bij gedragen. DAT besef vereist tegen over het PAK in ieder geval een GEMEENSCHAPPELIJKE houding, die maar voor één uitleg vatbaar is. Zij mag daarbij ongetwijfeld vele socialisten achter zich weten. LEIDEN In de Gereformeerde kerk aan de Oude Vest werd zater dagavond een Bach-programma uitgevoerd door het Jeugdkamerorkest Leiden onder Henk Briër met medewerking van solisten' en het koor van de Leidse muziekschool. Er bestond voor deze onderneming bij zonder veel belangstelling, zodat de akoestisch zeer gunstig toegeruste kerk praktisch tot de laatste plaats bezet was. De aanwezigen hadden gelijk, want er werd ons een waardevol, zeer afwisselend en zeker niet overbekend programma aangeboden, dat bovendien doorgaans uitste kend werd gerealiseerd. Briër verstaat de kunst een ensemble ontspan nen, licht en muzikaal te laten musiceren, zodat eventuele technische tekorten bij bepaalde groepen grotendeels worden gecompenseerd. Zo boeide het concert in d voor hobo en clavecimbel met orkest al dadelijk dank zij de geanimeerde en ritmische presentatie, waarbij het trefzekere soel van hoboïst Han Kapaan en claveciniste Ada van der Bent uiteraard van beslissend be lang was. De violisten Marjolein Hennes en Boukje Gerritsma, teza men met Ada van der Bent en de celliste Eekje Hoenderdaal als con- tinuogroep. wisten de triosonate in C eveneens stijlvol te verklanken na enige onzekerheid in het begin. Bijzonder fraai klonk voorts een aria uit cantate no. 211, de koffie- cantate. door de sopraan Leny Ste vens-Ridderhof en de fluitist Jan Willem Terwen. De sopraan demon streerde hier. evenals in de overige programma-onderdelen, haar ons welbekende virtuositeit en affiniteit voor de Bach-stijl. Jan Willem Ter wen trof ons door zijn zeer fraaie toon en gave techniek. De fluitiste Veronica Steinbach had het in de hierna volgende sopraanaria uit can tate 209 iets gemakkelijker, doch voldeed zonder twijfel. Een goede gedachte was het een van Bachs zgn. missae breves, (dus slechts bestaande uit Kyrie en Glo ria) op het programma te plaatsen en wel die in A, een meesterwerk dat niettemin bijna nooit wordt uil- gevoerd. Briër wist de aanvanke lijke weifeling in het Kyrie snel te overwinnen en koor en orkest tot Ven soepele eenheid te verenigen. De solide continuo-partij van Thijs de Graaff aan het clavecimbel, de ver dienstelijke vioolsolo van W'im Vier- sen, verder de nog wat onrijpe vo- kale soli van de alt Ciska Groote en de rijpere prestaties van de baritor Aad Hasenoot (,,Domine Deus"), en vooral de zeer geslaagde sopraan solo van Leny Stevens in „Qui tollis" droegen alle bij tot deze terecht met geestdrift beluisterde uitvoering. Het applaus lokte de herhaling uit van het laatste koor van het Gloria. Briër bewees deze avond een uit stekend Bach-dirigent te zijn, die bovendien zijn medewerkers goed weet te kiezen. De jeugd van diverse instrumentalisten verleende boven dien een speciale charme aan dil concert, waarby niemand waar schijnlijk het gevoel heeft gekregen deel te nemen aan een verouderde, door conventies uitgeholde concert- praktijk. Dr. J. van dér Veen Boeddhazaal gesloten LEIDEN De Boeddhazaal in het rijksmuseum voor volkenkunde is voorlopig wegens herstelwerkzaam heden voor het publiek gesloten. AANVANG DONDERDAG 15 JANUARI 9 UUR JAN WOLFSLAG Breestr. 123, Haarl.str. 102, Leiden. Veel diefstallen dit weekeinde LEIDEN Het afgelopen weekeinde is uit allerlei panden en voertuigen een groot aantal artikelen gestolen. Uit een geparkeerde driewieler werd een vijftigtal sexboekjes gestolen. Auto- matenkrakers stalen in de Morsstraat twaalf gulden. Uit een plastificeerbe- drijf aan de Middelstegracht werd een kistje met anderhalf duizend gulden gestolen. In het gebouw was de boel danig overhoop gegooid. De politie be. trapte een straatmakers-duo, dat in een •leegstaand pand bezig was de koperen leidingen en kranen te stelen. Uit een aanhangwagen die langs de Morsweg stond geparkeerd werd een bungalow tent van 1200 gulden ontvreemd Uit een etalage van een radiozaak aan de Breestraat werden van binnen uit een radio en een bandrecorder meegenomen Academische examens LEIDEN Acad. examens: Cornells Jansen te 's-Gravenhage, Doet. éx. Klass. taal- en letterkunde. 'Ons G run neger laan d' in 't neie joar LEIDEN Zaterdagavond kwa men de Leidse Groningers bijeen in de foyer van Den Burcht om elkaar na de wisseling van het Jaar „veul zegen in 't neie joar tou te wensen" Ondanks de straten en het weer was zaal goed bezet. De voorzitter gaf een overzicht van het afgelopen jaar en sloeg een blik in de toekomst. Hij wekte de leden op ook een steentje bij te dragen aan het welzijn van „Ons Grunneger- laand" zeker met het oog op het gouden jubileum over twee jaar. De avond werd doorgebracht met bingo- spel en zingen. Ook werd een quiz gehouden over de stad Groningen. 7 maart komen de Randstadspeu- lers van het gewest Zuid-Holland naar Leiden met het toneelstuk: O, die oom Albert toch. Wegens vertrek naar Leiden NOORDWIJK „Ik vind Noord- wijk nog steeds een van de mooi ste badplaatsen, maarik weet, dat nog heel veel mensen in bin nen- en buitenland dit nog niet weten." Dit zei VW-directeur R. A. Dekker zaterdagmiddag op zijn afscheidsreceptie in hotel Noord zee. Voor deze receptie bestond zeer grote belangstelling. Uit alle gele dingen van de Noordwijkse gemeen schap was men naar „Noordzee" gekomen om de heer en mevrouw Dekker de hand te drukken. Het gemeentebestuur was daar verte genwoordigd door burgemeester J. M. Bonnike, de wethouders J. de Geus en P den Otter, en de ge meentesecretaris. de heer W. van Sprang. Onder de receptiegangers bevonden zich verder de korpschef van de Noordwijkse politie, hoofd inspecteur J. F. Basten, hoofden van andere gemeentelijke diensten, raadsleden, predikanten en r.k. geestelijken, en andere plaatselijke autoriteiten en functionarissen. Het organisatieleven gaf even eens in ruime mate acte de présen- ce. Behalve het algemeen bestuur van de Stichting VVV Noordwijk en de raad van afgevaardigden, waren er vele bestuurders en leden van de Horeca Noordwijk, van de Vereniging van Villa-, Huizen- en Kamerverhuurders, van „Noord wijk Actief', de plaatselijke mid denstand. de Noordwijkse Red dingsbrigade, van de sportvereni gingen, de muziekkorpsen. Bloem bollencultuur en tal van andere Noordwijkse organisaties. De voorzitter van het algemeen bestuur van de Stichting VVV Noordwijk, F. W. Graaf van Lim burg Stirum, getuigde van zijn grote waardering voor de persoon en het werk van de heer Dekker, die hy had leren kennen als een man met stringente beginselen. Op de hem eigen, kernachtige wijze zwaaide de voorzitter hem lof toe voor de voorbeeldige toewijding en de royaliteit, waarmee de schei dende VVV-directeur zich in deze zes jaar voor Noordwijk had inge zet. Vooruit Toen de heer Dekker in Noord wijk kwam. lag het gemakkelijker op het terrein van het toerisme, merkte de voorzitter op. Toch be gon hij meteen te streven naar het verlenen van meeT service en het scheppen van een beter toeristisch klimaat. Goodwill verdiepen, con tacten leggen en het afwerken van de kleinste details in allerlei zaken, waren voor de directeur vanzelfsprekende taken. Het is merkwaardig, aldus graaf Van Limburg Stirum. dat de heer Dekker blijkbaar zijn tijd jaren vooruit was. want nu het toeris tisch klimaat veel slechter is. zijn dit precies de punten, waarop door de landsove-rheid en het Nationaal Bureau voor het Toerisme wordt aangedrongen. Hartelijke woorden richtte de voorzitter tot mevrouw Dekker, die haar persoonlijkheid bij die van haar man had gevoegd. „Persoon lijk zal ik in u een heel goede medewerker missen", aldus gTaaf Van Limburg Stirum. Als afscheidsgeschenk van de Stichting VW bood hij de heer en mevrouw Dekker een sierstuk aan voor de haard in de Leidse huis kamer. De heer Dekker sprak een uit voerig dankwoord. Een VVV sti muleert iets in een gemeenschap. Zij doet dit niet alleen door be middeling, maar geeft ook raad. Soms dient het kantoor als „klaag muur". Een persoonlijk gesprek kan dikwijls heel wat misverstand weg nemen. Dank voor uw onthullend gesprek met het anti-revolutionaire raadslid Kret (krant van vrijdag). Het roept enkele vragen op. Sprekend over het PAK zegt Kret: „De samenstel ling van het college behoort niet af hankelijk te zijn van de verkiezings uitslag". Waarvan die samenstelling dan wel afhankelijk moet zijn moe ten we raden, maar Kret heeft ken nelijk niet veel eerbied voor de gewone kiezer. Sprekend over het PAK doet Kret alsof dat al in werking is getreden. Dat is niet het geval; Kret moet er de kleine lettertjes van de overeen komst nog maar eens op nalezen. Het PAK treedt pas in werking, wanneer de raad in nieuwe samen stelling vergadert. De zittende PvdA. en PSP-fracties voeren hun politiek op de oude manier tot september. De PvdA zal haar wethouders zeker niet dwingen tot aftreden: daarvoor betekenen Sannes en Piena veel te veel voor Leiden. De Nieuwe Leidse Courant doet er zaïterdag in een commentaar nog een schepje bovenop: ,.De PAK- constructie is ongehoord en onmo gelijk". schrijft het blad. En: ..Een gemeenteraad is geen volksvertegen woordiging in de eigenlijke zin van het woord, maar een bestuurs lichaam". Als da-t zo is. waarom slaat de Nieuwe Leidse dan geen alarm, dat het Leidse volk niet vertegenwoordigd is in het stads bestuur. dat de democratie er ont breekt? Die kiezer zal ondertussen beter op een PAK-partij kunnen stemmen; het PAK belooft de burger meer medezeggenschap in het stads bestuur door wijkraden, hearings enz. Het systeem van bestuur en op positie is in de nationale politiek in zwang gekomen door het ontslaan van politieke partijen (de ARP was de eerste). In het buitenland vindt men hetzelfde systeem ook op lagere niveaus. De PAK-partij en verwach ten veel goeds van een kritisch vol gende oppositie, die dwingt tot cor rect en adequaat beleid. Dit is par lementaire democratie bij uitstek. Het getuigt van weinig ontzag voor de democratie en de nationale over heid, dit systeem als verderfelijk af te schilderen. Waarom trouwens willen Kret en andere niet-PAKkers zo graag met het PAK in het college van B. en W? Durven ze het alleen niet aan".' Hebben ze een zondebok nodig voor geval het beleid misgaat? Om dan weer kreten te slaken als „de el lende van 25 jaar socialistisch wo- ningbeleid", een beleid, waar de andere partijen evenzeer verant woordelijk voor zijn? Kret is wel heel ver afgedwaald van de Abraham Kuyper, die de kleine luyden in het geweer bracht tegen de toenmalige liberale stands fracties. Kret wil „standsfracties", een „raad op academisch niveau". Voor gewone mensen dus geen plaats meer in Krets fractie. Met zijn uitspraak doet de aca demicus Kret bovendien een aanval op de niet-aeademisch geschoolde prot.-chr. wethouder Harmsen. die het afgelopen jaar f4.000.000 over de balk gooide voor een niet-reali seerbare elektriciteitscentrale. Kret wil best wethouder worden, zegt hij. Probeert Kret zijn fractiegenoot Harmsen te verdringen van de wethouderszetel? Rekent Kret erop, dat de CHU geen academicus als wethouder zal kunnen leveren, zo dat hijzelf bovenaan de lijst komt te staan? Vanavond kan duidelijk worden, of Kret ellebogenwerk be drijft. Kret levert voorts een nieuwe verdeling van de wethoudersporte feuilles. Die van KVP-er Menken (sociale zaken) wordt uitgebreid met cultuur en recreatie. KVP-ers willen Kret als wethouder, Kret geeft de KVP een zwaardere porte feuille. De CDU-ers spelen elkaar de bal toe. Voor de VVD echter weinig waardering: Van de porte feuille van mevr. Den Haan (be drijven, verkeer en huisvesting) blijft weinig heel. Is zij in Krets ogen niet berekend voor haar taak? Moeten daarom de bedrijven naar een nieuwe portefeuille economische zaken, en verkeer en huisvesting naar een andere? Zo ja, dan is dat niet gerechtvaardigd ten opzichte van de VVD, die juist zo'n aardig programma heeft opgesteld, waarin alleen maar het onderwijs is ver geten. Waar blijft trouwens Krets eigen visie op het gemeentebeleid? Hij praat wel aardig over zijn wethou der worden en trapt wel aardig tegen het PAK. maar iets zinnigs over wat er in Leiden moet ge beuren. komt er niet uit. Moet Kret de voorman worden van hen die nergens vóór zijn, maar tegen het PAK? Wil hij de stemmen van de negatieve randfiguren in de demo cratie, de nurkse slopers, die ran cuneus de chaos willen? Wie zich daarin herkent, stemme Kret en zijn prot.-chr. groepering; anderen maar liever niet. MENNO WOLTERS, secr. publiciteit PvdA. Naschrift redactie: Als de heer Kret zegt, dat de samenstelling van het collége niet afhankelijk behoort te worden ge steld van de verkiezingsuitslag, dan doelt hij uiteraard op de clausule in de PAK-overeenkomst, dat het PAK geen wethouders zal leveren als het in het college van B. en W. niet de meerderheid krijgt. En die meerder heid Ls natuurlijk afhankelijk van de verkiezingsuitslag. Deze be doeling van de heer Kret is de heer Wolters kennelijk ontgaan. De heer Kret heeft ook helemaal niet beweerd, dat het college van B. en W. alleen uit academici zou moeten bestaan. Hij heeft het ge had over academici of mensen, die op academisch nivzeau kunnen deA- ken. Deze interpretatie van de heer Wolters „Voor gewone mensen dus geen plaats meer in Krets fractie" is dus wel bijzonder naief. Overigens kan het de heer Wolters hekend zijn, dat de heer Kret in het gezelschap van de Leidse gemeente raad bepaald niet kan worden ge rekend tot hen. die er maar weinig blijk van geven een visie op het ge- meentebleid te hebben. Maar ja. de heer Wolters kan ook niet alle raadsvergaderingen bijwonen. Zijn onwetendheid moet hem bij deze gedachte parten hebben gespeeld. LEIDEN Personeel van do brandweer is vanmorgen enkele uren bezig geweest het ruim leeg t« pompen van een vrachtboot, die in de Nieuwe Rijn ligt. Tengevolge van de vorst waren de waterpompen defect geraakt, waardoor de boot, eigendom van grossierderij De Jong, dreigde te zinken. De boot was ge vuld met stukgoederen. De brand weer had het karwei in een paar uur geklaard. SASSENHEIM Zaterdagochtend kwam de eigenaar van een weekena- boot uit Den Haag in de Sassenheim- se vaart bij het viaduct tot de ont dekking dat tijdens zijn afwezigheid in de afgelopen week ongewenste be zoekers waren binnengedrongen. Van de inventaris werd zeer veel vermist, terwijl de bezoekers aller minst zachtzinnig te werk waren ge gaan. De waarde van de gestolen goederen en de schade worden ge schat van f 12.000 tot f 15.000. WARMOND De leden van de PPR hebben een plaatselijk Actie centrum opgericht. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door C. J. van Kuijen, voorzitter, C. G. van Tongeren, secretaris en E. M. Slin gerland, penningmeester. Het secretariaat is gevestigd Dorps straat 57. Het Actie-centrum streeft ernaar, al of niet in samenwerking met andere groeperingen die politieke vernieuwingen voorstaan, deel te nemen aan de gemeenteraadsver- verkiezingen. Maandag 12 januari Stadhuis. 7.30 uur: vergadering gemeen teraad. Schouwburg. 8 uur: K. en O., opvoering van ..Met blijdschap geven wij kennis". Museum Volkenkunde. 8 uur: ver. van vrienden, lezing dr. A. A. Trouwborst over echtergronden van een revolutie. Dinsdag 13 Januari Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 6. 8 uur: K. en O., Film club 16. Film politiek gebruikt. Gehoorzaal. 8 uur: Kunstkring Voor Al len. Alex. Unlnsky. piano. Petrakerk. 8 uur: afd. Lelden-Noord Christenvrouwenbond, mevr. T. Attema uit Katwijk over ..Hanna". Woensdag 14 januari Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhist. Ver., jaarvergadering. School Lammenschansweg 6. 8.30 uur: Contactcommissie Kinderbescherming, de heer P J Geerlings over verdovende mid delen. Beloftekerk. 8 uur: afd Mors Christen vrouwenbond. films en causerie over de Ned. Hartstichting. Donderdag 15 januari Schouwburg, 2.30 en 7.30 uur: Nieuwe Komedie met ..Dag stoel naast de tafel". K. en O. en L.J.A. Vrijdag 16 Januari Schouwburg. 8 uur: toneelgroep Theater met Trollus en Cresslda (Shakespeare». Voor K. en O.. Sociëteit „Twentwel", Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagav<#»a van 8.30 uur tot tl uur vrtjdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur FII.MS IN LEIDEN CAMERA - Giulietta van de geesten. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.30 uur: zo 230. 4.30 7 en 9.30 uur; vr- en zat-nacht 24.00 uur: Orfeu Negro. 18 Jaar. LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur: zo 230. 4 45. 7 en 9.15 uur LUXOR - Oproer. 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX De schaamtelozen. 18 Jaar. dag 230. 7 en 9.15 uur; zo 230. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht: Het Oceaange drocht valt aan. 18 Jaar. STUDIO - The Graduate. 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur. TRIANON - The Love Bug. a.l.. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2 30. 4.45 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West Brahmslaan 20. tel 21522. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn geopend De zaterdagdlenst na 13 uur de zondag- dienst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zulo- West Ooktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur Mobiel ANWB-kantooi Iedere maanaag en donderdag van lt tot 4 uur op de Lammermarkt (tol tl februari» Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101. bij geen gehoor telef. I04G0. voor informatie telef. 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19 00—19.43 uur; dinsdag 13 00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur: zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag ei» vrijdag 19.00—19 45 uur; zaterdag 1530—1630 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 1530—17 00 Kinderkllniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15 00—16.00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestda gen 1430—16.00 uur Ellsabethziekenhuis Lelden derde Klas dagelijks van 2 tol 3 uui en 's avonds van kwart vooi 7 tol half acht. kraamafdellng dagelijks van tot 4 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. I tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van halt twee tol half drie en bovendien op dinsdag- v-ifdag- en zaterdagavond van z.es toi zeven Klassepatienten dagelijks van zeven tol acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags li tot 12 en 2 lm 1 Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. II tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 tweede kl. I 15 tot en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 li.: kinderafdeling dagelijks van 215.7 »r 830-7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag)- le en 2e klas: van 10.3011 00 uur van 14 00—15.00 uur van 18.00-19 00 uur te klas: van 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng van 14.0(^—15 00 uur. van, 19.00—1930 uui alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.0015.00 uur. van 18 0o—18.10 uur dinsdag en donderdag al leen vooi vaders Kinderen beneden 16 laai geen toegang. NUUHUWI.I K Sole Mtio Kiasse-pa- uenten dagelijks van S tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatienten zon. dgs van l tot j. dinsdag van I tot half 2, donderdags van half 7 toi half 8 en zater dags van 1 toi half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkitnlek dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ung dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag var» f tot 8 en zaterdag en zondag van half S tor nail S Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tol 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf l.ongkllnlek en tbceafdeitng Kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van io tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg op werkdagen van to tot b u.. ook zaterdag, zondag van 1 tol 6 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 toi 4 uur. zon dag van i tot om Hortus Botanicus (Rapenburg}. op werkdagen van 8 tol 12 en van 2 tot 0 uur Kassen zaterdags en zondags gesloten, ten Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO 20645. Tentoonstellingen Dc Lakenhal, tentoon*teling van schil derijen gouaches zn tekeningen vat Qga Gljsber» van is dec mm li jan ,*g van 10 toi uui zond i tot 4 uur De Lakenhal: werk van Johannes Jel- gerhuis Klenkszoon tot 1 tebr Academiegebouw Rapenburg; tentooo- itei leremy Bangs pictures 14 aov.-lO lanuarl Legermuseum Peslhulslaan Ij tol lanuarl i970 expositie Historische diora ma's en militaire modelfiguren": dagelijka 9—5 u.. zond. 1—6 u.. zaterd. gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3