Schenk naar schitterende overwinning op 10 kilometer Nieuwe pers. recordtijd Inflatie hangt wolk boven de als donkere conjunctuur Arrestatie na miljonairsvrouw ,HAIRONTROEREND EN NOGAL TRIEST ORAWI was mindere van landskampioen AMVJ Actiegroep verstoort nieuwjaarsreceptie Nieuwe theorie over dood Mary Jo Kopechne Tijdens Nieuwjaarswedstrijden in Oslo Militair succes voor Nigeria in Biafra Op première te kampen met slechte accoustiek FIN ANCIEEL WEEKOVERZICHT Bazen naar West Allis? ZATERDAG 3 JANUARI 1970 OSLO Ard Schenk, de lange 25-jarige hardrijder uit ISoord Holland heeft op verrassende wijze de 10.000 meter gewonnen tijdens de nieuwjaarswedstrijden in Oslo. Schenk die altijd een afschuw heeft gehad van deze marathon-race kwam in een tijd van 15.37.3 tot een nieuwe persoonlijke recordtijd en werd daardoor eerste op deze afstand. Schenk werd achter een overtuigend rijdende Noor Fornaee# tweede in het algemeen klassement. De 1500 meter leverde een zege op voor de Zweed Claesson die in een machtig openingsgevecht op de tweede wedstrijddag zijn landgenoot Hoeglin versloeg Schenk moest in dit geweldig sterk bezette veld afhaken, want ach ter Claeson en Fornaess alsmede Tho massen werd Schenk vierde. Als een zame Nederlander overigens, want good-old Nottet met een achtste plaats was daarna de best geplaatste Oranje- rijder. Bols bleef met een negende plaats nog net bij de eerste tien, maar de overige Nederlanders kwamen nau welijks of hiet verder dan wat figuran ten-werk. De nieuwe Kees Verkerk is dan ook nog niet op het ijs verschenen. Dat bleek op de 10.000 meter die Schenk in de felle schijnwerpers van Ard Schenk, die met een tijd van 15.37,3 winnaar werd van de 10.000 meter all-roundklasse tijdens de in ternationale nieuwjaarswedstrijden in het Bislet-stadion in Oslo. het Bislet-stadion overtuigend won, me de doordat Foraess niet meer zo op scherp stond. Zijn eindzege stond reeds vast. Bovendien verspeelde kanshebber Claeson zijn kansen door een val. Schenk reed bijzonder sterk en rond de de 5000 meter af in 7.48,5, daarbij ronde tijden makend van 37.5 sec. Hij finishte met 15.37,3. BESTE Niemand zou de tijd van Schenk, op het ogenblik ongetwijfeld de beste Ne derlander, meer benaderen. Jan Bols eindigd met 15 50,1 op een fraaie vier de plaats, vlak voor Eddy Verheyen en Peter Nottet bleef zestiende seconde boven de 16 minutengrens (negende). De Nederlandse ploeg blijft tot 3 ja nuari in het trainingscentrum te Ha- mar. Kees Verkerk zal tijdens het weekeinde waarschijnlijk nog starten in een wedstrijd. De Puttershoeker ((,,lk heb me de laatste tijd suf ge- prakkizeerd") verschijnt dan voor het I eerst sinds tien dagen (toen een hinder- I lijke voorhoofdholteontsteking de kop op stak) weer op het ijs. Donderdag middag wordt de kernploeg, met coach Leen Pfrommer, op Schiphol verwacht. UITSLAGEN I Uitslag van de 1500 meter: 1 Claeson Zwe 2.04.2 (nw. baanrec.), 2 Fornaess Noo 2.05.3 (nw Noors ree.), 3 Thomas sen Noo 2.05.3, 4 Schenk Ned 2.05.7, 5 Groenvold Noo 2.05.1, 6 Hoeglin Zwe 2.07.0, 7 Henriksen Noo 2.07.8, 8 Nottet Ned 2.08.0, 9 Bols Ned 2.08.3, 10 Jo hansson Zwe 2.08.5, 11 Tveter Noo 2.09.4, 12 Verheyen Ned 2.09.6, 16 Te Winkel Ned 2.10.7, 19 Van Dijk Ned 2.11.2, 23 Eriks Ned 2.12.2, 24 Nooitge- dagt Ned 2.12.5, 25 Giling Ned 2.13.2. Uitslag van de 10.000 m.: 1 Schenk 15.37.3, 2 Fornaess 15.42.6, 3 Sandler 15.47 0, 4 Bols 15.50.1, 5 Verheyen 15.52.0, 6 Stensen 15.54 0, 7 Thomassen 15.54.9, 8 Groenvold 15.58 5, 9 Nottet 16.00.6, 10 Henriksen 16.00.9, 11 Van Dijk 16.01.1, 12 Claeson 16.01.5 (gev.), 13 Giling 16.09.2. Klassement na 4 afstanden: 1 For naess 174.297 punten, 2 Schenk 175.875, 3 Thomassen 176.382, 4 Claeson 176.805, 5 Groenvold 176.868, 6 Nottet 179.027. 7 Bols 179.062. 8 Henrinksen 179.455, 9 Stensen 179.643, 10 Verheyen 179 983. LONDEN In verband met de verdwijning van mevrouw Muriel McKay, echtgenote van de Britse miljonair en krantenkoning, is de - eerste arrestatie verricht. Aangehou den is William Peat, een 18-jarige kelner, die de politie tegen betaling van 500 pqpd meer zou willen vertel len over de verblijfplaats van me vrouw McKay. Hij kon dit evenwel niet waarmaken. Scotland Yard heeft gedurende de zes dagen dat de vrouw is verdwenen nog geen enkel spoor van de ver miste gevonden. LAGOS De strijd in Biafra duurt onverminderd voort. Een Nige- riaanse woordvoerder heeft gisteren meegedeeld dat de federale troepen zich twee wegen hebben gebaand door Biafra. Door deze jongste ont wikkeling wordt de afgescheiden pro vincie in drieën verdeeld. De enige verbinding van Biafra met het gebied Anambra, de weg tus sen de plaatsen Awka en Onisha zou door de Nigeriaanse troepen zijn her overd. Een Biafraanse brug ten noor den van de weg wordt hierdoor geïso leerd. Aan de oostelijke grens zouden twee divisies een gebied hebber» geï soleerd waarin zich meer dan een half miljoen burgers bevinden, die door gebrek aan voedsel en medica menten in een benarde positie verke ren. Volgens radio Biafra en het in Ge neve gevestigde voorlichtingsbureau zouden federale troepen „genadeloze" beschietingen op deze burgers heb ben uitgevoerd. Biafraanse en Nigeriaanse eenhe den leveren sinds donderdag een fel le strijd in de buurt van Ohoba, en kele kilometers ten zuidwesten van Owerri. Biafra heeft gisteren tegenge sproken dat de Nigeriaanse troepen enige vorderingen zouden hebben ge maakt. Honderd Nigeriaanse militai ren zouden bij deze gevechten zijn gedood en 300 gewond. De voedselsituatie in Biafra ïb thans erger dan ooit, zei Viggo Mol- lerup, van de interkerkelijke hulpor ganisatie, die gisteren in Kopenhagen terugkeerde. Door de jongste gevech ten zijn 200.000 Biafranen op de vlucht gejaagd. Tegelijkertijd heeft Biafra de ver binding met een voedselrijk gebied verloren. In feite kan de enige vorm van hulpverlening nog worden ver wezenlijkt van het eiland Sao Tomé naar het vliegveld Oeli. AMSTERDAM Eigenlijk is „Hair" een trieste musical. Al sinds ruim twee jaar worden de hippies uit „Hair" afgeschilderd al9 een idea listische, bloemen strooiend-? groep jongeren, die zich op pure wijze ver zet tegen de „betonnen wereld", die ten onder gaat aan kilheid en tevens aan agressie. Dat is natuurlijk heel roerend en dat gebéurt dan ook wel in deze musical, waarin kritiek wordt geleverd op onder meer de rassen discriminatie, de strijd in Vietnam en oorlog en geweld in het algemeen. Maar aan de andere kant zijn de hippies van „Hair" een gesloten een heid die zich welbewust afgeschermd en geïsoleerd heeft tegen de harde buitenwereld en in hun isolement ge doemd zijn te vergaan. Elke groep, elk mens immers heeft om de &?est te voeden en in leven te houden im pulsen van buitenaf nodig. Sluit hij deze uit, dan sterft er iets af. „Hair' was het voornaamste struikelblok de zeer slechte accoustiek waardooé praktisch elk woord van de Engelse tekst onverstaanbaar werd. Hair-vertaler Solleveld, wiens ver taling tenslotte toch door regisseur Spinetti werd afgewezen had gelijk, toen hij zei dat „Hair" in ren Neder landse vertaling moest worden ge bracht, omdat het Engelse „slang", zelfs voor een goed Anglofiel niet té verstaan is. Van de slechte accoustiek wist hij zelfs nog niets. Zelfs de Ne derlands gesproken fragmenten wa- ren nauwelijks verstaanbaar. Daarbij kwam het euvel dat de meeste stem men wel mogelijikheden hadden, maar bepaald ongeschoold warenj j wat storend werkte en jammer was; 1 omdat- de musical zulke bijzónd»?tf goede melodieën heeft. Wat betrefj I de muziek, die overstemde soms zelfs de groepszang. EENTONIG Voor de papze verzandde de musi- in 'n «ntonis ritme; latuur na tevens een ietwat beangstigende. de„ p?u^f, maa,?e ï"1 80ed' T?n pa* van magische rituelen doorspekte mu-i j'v enthousiasme van de spc. sical. De magie is een der middelen lers, overgebracht op het publiek, dat, van deze hippies om de impulsen van >\et eind op het podium sprong ere buitenaf te vervangen en tevens de I meedanste. Tevens verliep het geheel; <e_ soepeler en waren de fragmenten; t w ïëm - mmmmê VOORBURG De eerste recht streekse confrontatie tussen de sterkste volleybalformaties die ons land op dit moment kent, die van AMVJ/A en ORAWI. is vrijdag avond in Voorburg uitgelopen op een succes voor de Amsterdam mers. ORAWI verloor na veel span ning met 3—2 en kan zicli der halve extra scherp gaan voorherei-. den op de komende competitie- topper tegen AMVJ die op 10 ja- nnari in Dordrecht wordt gespeeld. ORAWI. dat donderdagavond in het Energie-tornooi van AMVJ en Blok keer in Katwijk met 3—0 kansloos was gebleven tegen het Bulgaarse CSKA Sofia, won vrijdag in de Vlie germolen te Voorburg de eerste zet van AMVJ met 15—10. Maar AMVJ sloeg terug en bracht na veel span ning met 1513 de gelijkmaker op het bord. waarna de Amsterdammers met 758 een vlotte 21 voorsprong na- 1 men. Dat nam ORAWI niet en maakte via 1513 wipst weer 22, zodat de vijfde set moest beslissen. Daarin was AMVJ ppmerkelijk veel sterker. Dat kwam in de 156 score ook duidelijk tot uit drukking. De marge was te groot om de komende competitieslag voor ORAWI met duidelijk optimisme tege moet te zien. In de andere wedstrijd van het tor nooi versloeg Sofia overigens slechts na veel inspanning Blokkeer met 3—2. De setstanden spreken daarbij boekde len: 16—18. 15—11. 15—9. 11—15 en 15—10. De wedstrijd nam 138 minuten zuivere speeltijd in beslag! AMVJ en Sofia stappen derhalve vanavond met 4 uit 2 wedstrijden de finale m die evenals Blokkeer—ORAWI in Amsterdam wordt gespeeld. AMSTERDAM De handel op de effectenbeurs was deze week van beperkte omvang door de feestdagen, maar de stem ming was in het algemeen wat beter. Gisteren werd men gesti muleerd door New York, waar het Dow Jones-gemiddelde voor industriële aandelen weer boven de 800 kwam. President Nixon heeft beloofd in het nieuwe jaar met een evenwichtige begroting te zullen komen. Als het deficit inderdaad wordt weggewerkt en de dollar gezond wordt, zou zulks een weldadige invloed op de Westelijke economieën kun nen hebben. Intussen zitten we hier aan het begin van het jaar 1970 nog met onze oude problemen, waarvan wij in het bijzonder de inflatie willen noemen. In het kwartaalsoverzicht van de Ned. Bank over het derde kwartaal werd opgemerkt, dat de expansie in de industriële produktie van ons Jan Timman heett vrijdag zijn afge broken partij uit de vierde ronde van het internationale sehaalctornool te Hastings tegen de Brit John Llttlewood na 52 zetten in wins omgezet. De Delftenaar Is vierde met 2.5 punten. OSLO 1 Jan Bazen uit Zevenhui zen heeft bij de nieuwjaarswedstrij den in het Bisletstadion te Oslo zijm kandidatuur gesteld voor een plaats in de ploeg, die Nederland zal verte genwoordigen bij de wedstrijden om de ISU- sprintkampioenschappen, die op 21 en 22 februari in West Allis (VST) worden gehouden. De 21- ja rige Bazen verbeterde tot tweemaal toe zijn persoonlijk record op de 500 meter (donderdag 41,15 sec en vrij dag 41.00 sec). Verheugender nog waren de presta ties van de lange automonteur op de kilometer, die in West Allis ook tweemaal zal worden gereden. Bazen eindigde opnieuw achter de Noor Jo- han Lind (1.23,0) als tweede in de zeer acceptabele tijd van 1.23.4. Ook voor Ard Schenk, die tot nog toe als enige een uitnodiging heeft voor West Allis, liet de landelijke techni •ch? commissie van de KNSB 1000 meter zwaar wegen. HAARLEM Enkele leden van de actiegroep „Oorlogs- week" zijn tijdens een nieuw jaarsreceptie van de burgemees ter van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, uit het raadhuis gezet. De burgemeester had enkele dagen voor Kerstmis de groep geen toestemming verleend om voor de rooms katholieke kerk in de gemeente een wagenspel op te voeren, waarbij enkele doodkisten als decorum dienden. De politie weigerde de leden van de actiegroep, die met een imitatie- doodkist van ongeveer een halve me ter lengte het stadhuis wilden betre den, de toegang. Nadat de doodskist in een auto was geplaatst werden zij tot de nieuwjaarsreceptie toegelaten. Vier leden van de gemeenteraad van Heemstede, behorend tot vier ver schillende politieke partijen, hadden de jB en W vragen gesteld over de weige- deden ring van het wagenspel. I voor. Een 24-jarige onderwijzer uit Haar lem las de antwoorden op de vragen op. zoals de burgemeester van Heem stede die gegeven zou hebben. Hij werd echter uit de zaal verwijderd en naar het politiebureau gebracht, toen hij burgemeester Van Rappard na de voordracht, een nieuwjaars wens toe wilde zingen. Pamfletten Daarop volgde een discussie tussen de burgemeester en de leden van de actiegroep, waaraan de politie die in grote getale in de raadszaal aanwezig was. een einde maakte. Buiten het gemeentehuis werden pamfletten uit gewerkt. waarop de gefingeerde ant woorden van de burgemeester ston den te lezen. Vervolgens begaf de groep zich naar de nieuwjaarsreceptie van de burgemeester van Haarlem, mr. dr. L. de Gou en voegde zich daar bij een groep jonge amateurtoneelspelers ..De Toneelschuur": die een nieuw jaarswens in de vorm van een pro testsong ten gehore brachten. Hier echter geen moeilijkheden land gepaard ging met een verder» toeneming van dc spanningen op de arbeidsmarkt en met een relatief hoog niveau van de invoer. In het vierde kwartaal is deze ont- wikkelig dezelfde geweest en de overhitting van de conjunctuur, blijft in het nieuwe jaar voortduren. De secretaris-generaal van Economi sche Zaken, drs. G. Brouwers, voor spelde in zijn nieuwjaarsbeschou wing in Ec. Stat. Berichten dat onze economie dit jaar haar technische grenzen zal raken. De werkgelegen heid zal haar maximum bereiken en hij toonde zich bezorgd over de „aan wakkerende inflatie, die als een don kere wolk boven de conjunctuur hangt". De EEG-commissie verwacht, dat de economische expansie in de EEG— landen krachtig zal blijven, met na me van de binnenlandse bestedingen zullen krachtige impulsen op de be drijvigheid kunnen uitgaan. Het is duidelijk, dat, wil men ten slotte niet in een recessie vervallen, de ongezonde groei van de economie moet worden tegengegaan. Dat lijkt voor 1970 voor het kabinet-De Jong wel een zeer belangrijke taak. Ener zijds zal men de overheidsuitgaven via begrotings- en kredietpolitiek die nen te beteugelen, anderzijds, aldus merkt drs. Brouwers fijntjes op, mag men van de inkomensvorming vra gen, dat zij geen oorzaak van inflatie is. Het looribeleid zal duidelijk moe ten zijn gericht op afremming van stijgingen boven de geoorloofde pro- duktiviteitsgrenzen, aan de andere kant zal het toezicht op de prijzen scherp moeten zijn, wil men niet op nieuw dezelfde explosie van 1969 op roepen. Schaduwzijde Dezer dagen meldde het ministerie van Sociale Zaken' en Volksgezond heid. dat in het afgelopen jaar 400 bedrijven ongeveer 15 000 werkne mers lieten afvloeien. De structurele verandering door internationale con currentie. kostenstijging noopt tot ra tionalisatie en schaalvergroting en dat betekent dikwijls reorganisatie of sluiting van bedrijven. Het ziet er naar uit, dat deze ont wikkeling ook in 1970 zal voortduren en al is het, dat de arbeiders wel weer elders werk zullen vinden, men mag toch niet vergeten te denken aan de schaduwzijde ervan in het menselijk vlak en het wegvallen van bedrijven, waaraan vele jaren is ge bouwd. Inzake het goud kwam deze week een belangrijke beslissing tot stand. Het Int. Mon. Fonds zal op bepaalde voorwaarden Zuidafrikaans goud ko pen als de prijs op de vrije markt tot 35 dollar per ounce is gezakt. Deze overeenkomst is belangrijk, niet al leen Voor Zuid-Afrika als produce rend goudland, maar voor het mo netair stelsel eveneens, omdat de goudwisselstandaard gehandhaafd blijft. Zoals men weet, is de dollar gekop peld aan het goud op de vooroorlogse goudprijs van $35 per ons es» men heeft nu de dreigende daling van de goudprijs op de vrije markt, een hall toegeroepen en in feite „een bodem" in de markt gelegd. De positie van het geel metaal lijkt ons door het genomen besluit versterkt en zoals j men weet kan men ter financiering j van de stijgende wereldhandel de z.g. speciale trekkingsrechten* het „papie- ren goud" ook benutten. Evenwicht Naar het ons voorkomt, is het inter nationaal monetair stelsel, zoals dat tot dusver werd gehanteerd, door het jongste besluit en dat van de trek kingsrechten, geschraagd, al kan men zich niet verhelen dat de promi nente landen, met Amerika voorop, zullen moeten zorgen voor een in- en extern evenwicht, wil de nu gelegde basis niet opnieuw ondermijnd wor den. De andere grote goudlanden, als Rusland en Canada, zullen met het nu genomen besluit ook blij zijn, ter wijl landen als Frankrijk, West- Duitsland, Zwitserland en Nederland met hun grote goudvoorraden, ook tevreden zullen zijn. De aantrekkelijkheid van een spe culatie in het goud neemt af als de nationale economieën een evenwichti ge ontwikkeling kennen, omdat dar de vrees voor een muntontwaarding. officieel erkend in een devaluatie, vermindert. De hoge rente, welke in vele landen, voorlopig gehandhaafd zal blijven, heeft ook een ongunstige invloed op het innemen van specula tieve posities in het geel metaal. Van de internationale waarden was vooral Kon. Hoogovens beter ge stemd (vaste staalmarkt) terwijl het hoofdfonds. Kon. Olie. ook wat is aangetrokken. Concentratie Nijvordal Ten Cate neemt Gelder man over en wil een bod uitbrengen op de uitstaande aandelen. Men krijgt 1200 8 pet. 17-jarige in aande len conv. obl. aangeboden plus 100 cash. De koers van Gelderman was vorige week 102, Nijverdal 78 pet. Opmerkelijk was de koersstijging van Gebrs. Naeff, welk fonds vorige week 230 notèerde en nu dicht bij de 300 is gekomen. Na een dieptepunt van 200 pet., Is de opmars wel opvallend en de l»eurs denkt aan een fusie. Wm. H. Muller Co en Kon. Ned. Stoomboot Mij. gaan op het gebied van de zeescheep vaart samenwerken, hetgeen tot een versterking van de positie op de raak vlakken der beide ondernemingen kan leiden. Ook hier is de concentra tie een gebiedende zaak. al zit «r voorlopig geen fusering vnn beide be drijven in. De obligatiemarkt wa» gun-iiger gestemd en in het begin van dit jaar is er veel geld ter belegging aan wezig. Volgens drs. Brouwers, zal de rente dit jaar hoog blijven. Wat er in 1971 en 1972 zal gebeuren, durft hij niet te voorspellen. kwade omgeving te bezweren en gen een dergelijke achtergrond is de scène, waarin cte hallucinerende mid delen deel van de magie wor den bezongen, slechts kinderspel. VITALITEIT En toch klinkt door dit alles een overweldigende vitaliteit heen. Een drang om te "leven, lief te hebben, om als het ware te „sterven van verruk king". Het is een intensiteit, die al maar wordt opgezweept en nog een kleine hoop biedt dat de hippie niet aan angst en onmacht ten onder zal gaan. En daarom was de première van het veelomstreden „Hair" vrij dagavond in een geïmproviseerd bouwsel op het terrein van het Olympisch Stadion tegelijkertijd ont- show. Over de opvoering zelf is helaas niet veel goeds te zeggenten eerste Drie „leerlingen" uit de klas van de (door de NCRV uitgezonden) Engel se telewsie-serie ..Please Sir". Zij kwamen vrijdagmiddag op Schiphol aan om in Amsterdam de première van de musical „Hair" bij te wonen. en tekst begrijpelijker. Jammer dat we niet gunstig kun-» nen oordelen over deze musical. Het* is voor elke producent immers elke! keer in Nederland weer een onrecht-, vaardig groot waagstuk om eert musical of toneelproduktie uit te brengen. Zie het geval Paul Kijzer. Het is te hopen dat de producenten Boskamp - E. M. I. Bovema middelen kunnen vinden om nog wat te scha ven en te verbeteren. KTRSTEN EMOUS net weer in Europa weer min. temp. neerslag gisteren Amsterdam sneeuw —0 3 Brussel geh. bew. 2 2 Frankfort geh. bew. —2 Genève on bew. —11 0 Innsbruck mist —30 0 Kopenhagen onbew. 0 Locarno onbew. 4 0 Londen .3 0,6 1 Luxemburg motsneeuw —3 Madrid motregen 1 11 Majorca regen 6 l München half bew. a 0 i Nice 3 0 Parijs regen i 1 Rome geh. bew. 5 1 Wenen zw. bew. —7 O ZUrlch onbew. —7 0 BOSTON De auto van sena tor Edward Kennedy, waarin secretaresse Mary Jo Kopechne deze zomer op het eiland Chappaquiddick is verdronken, werd niet door de senator, maar door haarzelf bestuurd. Zij was dus de enige inzittende in de verongelukte auto. 1 wenste te verontrusten, en wilde be- hoeden voor de onontbeerlijke insi- I nuaties die door het publiek zouden worden gedaan, is senator Kennedy 1 I gekomen tot zijn versie van het ge- beuren. Kennedy heeft indertijd verklaard dat hij het meisje naar een veerboot I wilde brengen, en de weg kwijtraak te. Met een snolheid van ongeveer 30 kilometer per uur is hij van de brug Tot deze slotsom komt de Ameri- I af in het water gereden. Het stoffe kaanse schrijver Jack Olsen, in zijn hjk overschot van pnejuffrouw Ko- boek „De brug op het eiland Chappa- pechne is op 10 juli aangetroffen in quiddick", dat gisteren in de Vere- j dc auto van de senator, ongeveer ge- nigde Staten is uitgegeven. i lijktijdig met de,aankomst van Ken- Uit onderzoeken, die Olsen. een re- n-dy in het politiebureau van Edgar- dacteur van Time magazine, op de j 10 uur nadat het ongeluk was plaats van het ongeval heeft gedaan gebeurd. is gebleken det Kennedy uit de auto is geslapt nadat hij met juffrouw Kopechne ren hulpsheriff was tegen gekomen. De senator heeft zich schuldig ver klaard aan hef verlaten van de plaats van een dodelijk ongeval om verle genheid en verkeerd begrip omtrent zijn gezelschap met Marv Jo te ver mijden, zo meent cte schrijver. Veerboot Mede door de zwangerschap van zijn vrouw Joan, die hij niet onnodig I Olsen beweert nu dat het meisje zelf de auto bestuurde en nauwelijks over het dashboard kon kijken waar door zij dc scherpe zwenking van de weg voor de brug naar links niet heeft opgemerkt en in het water reed. Een dergelijke vergissing kon onmogelijk gemaakt zijn als de auto slechts 30 kilometer per uur had ge reden, volgens Olsen. Maandag 5 januari a.s. wordt met hel gerechtelijk onderzoek naar d« dood van Mary Jo Kopechne een be gin gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7