Ook Leiden nu op weg naar parkeergarage Veel varkensvlees bij de feestdagen WEEKAGENDA Zebra's verkleuren bij slecht weer B en W doen geen politieke keuze Voorzitter RvA Leiden Mejuffrouw Vuijk onderscheiden Pas na vele jaren rendabel maar toch de beste oplossing... Benzineconcerns maken bouw vaak mogelijk Loopafstand: 300 meter Zilver voor Bij VVV nu ook plaatsen voor Leidse Schouwburg brugwachter Wielinga NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 3 JANUARI 1970 LEIDEN Gisteren werd de eerste markt van het jaar weer gehou den. Op vier plaatsen in Nederland was er trouwens markt. Niet alleen in Zwolle, Leeuwarden en Leiden, maar ook in Utrecht. Het spreekt voor zich dat hierdoor, maar ook door het winterse weer de aanvoeren beperkt bleven. Slachtvee was er niet veel, daarentegen gebruiksvee goed. De afdeling wolvee deed het aardig. De afdeling varkens was maar matig bezet. Alles tesamen voor de tijd van het jaar een redelijk tot goede (handel) aanvoer. De handel was overigens voor de meeste afde lingen goed, soms van redelijk tot goed. Het is altijd moeilijk op zo'n eer ste markt in het nieuwe jaar na alle feestdagen een overzicht te geven, laat staan in de naaste toe komst te kijken. Vragen in over vloed. Hoe zijn de verkopen in de slagerijen geweest? Hoeveel scha pen zijn er nog op de boerderijen? Je valt in deze tijd van de ene verrassing in de andere en er zijn ook altijd verwachtingen, die niet altijd uitkomen. Op deze tijd van het jaar ont breekt/ ook een overzicht van an dere markten, véél verzette mark ten en een vakpers die onregel matig binnenkomt. Maar gisteren was ieder er op uit vele goede wensen voor 1970 uit te delen: voor ieder persoonlijk en voor de Leidse veemarkt. Gebruiksvee: Aanvoer heel goed, met een redelijke handel. Over de omvang en de handel mogen wij niet klagen. Slachtvee: Slachtrunderen een beperkte aanvoer, zoals gebruike lijk na de feestdagen. Het schijnt na de eerste berichten wel zo dat er meer varkensvlees dan rund- OEGSTGEEST B. en w. van Oegstgeest zijn niet ingegaan op de hen door de afdeling van D '66 ge boden gelegenheid tot inspraak in het concept-gemeenteprogramma van deze groepering. In een brief aan het bestuur schrijven zij onder meer: Het programma is een politiek stuk, waarmee uw partij zich opstelt naast de andere politieke partijen in de ge meente ter gelegenheid van de raads verkiezing. Zouden we ons oordeel uitspreken over de verschillende programma punten, dan zouden we een politieke keuze doen en daarbij tevens hét nieuwe college, dat op 1 september 1970 wordt gekozen, binden. We menen de nieuwe raad en het nieuw te kiezen college volkomen vrij te moeten laten en daarom komt ons als enig juist standpunt voor, dat we ten aanzien van de door u vermelde pun ten geen uitspraak doen". Het bestuur van de afdeling Oegst geest van D '66 acht het onvoorstel baar, dat een gemeentebestuur anno 1969 zo weinig begrip toont voor een nieuwe vorm van openheid (te weten een politieke partij, die haar pro gramma in concept-vorm aan een ge meentebestuur voorlegt), dat het een zinvolle gedachtenwisseling ontwijkt vlees in de slagerijen is verkocht. Alles werd vlot verkocht en de markt was spoedig geruimd. Even zo was dit op de afdeling vette kalveren: weinig aanvoer en dus duur. De aanvoer van wolvee was ruim 1400 stuks. De handel in vet te schapen was vlot evenals de vette lammeren, ze waren om 7 uur op de markt en om 10 uur was alles verkocht. Varkens: Gedurende de feestda gen moet er veel varkensvlees zijn verkocht. Hoe de beurshandel zich de laatste week heeft ontwikkeld valt moeilijk te zeggen. Onze in druk was dat het aantal iets te klein was voor de vraag en de prijzen nog wel iets aantrokken. Biggen en lichte varkens redelijke aanvoer met een matige handel. Geiten: Redelijke aanvoer en een goede handel. DEN HAAG Blijkens een be richt in de Staatscourant is de heer B. van Loen, algemeen secretaris van het NVV, benoemd tot voorzit ter van de Raad van Arbeid te Lei den met ingang van 1 maart a.s. Hij volgt als zodanig mr. D. J. Gorter op, die met pensioen gaat en die sinds 1947 voorzitter was van de Raad van Arbeid te Leiden. VOORHOUT De ijsclub hield wedstrijden voor de jeugd. Jongens tot en met 12 jaar: 1 Tin Star; 2 S. Heemskerk; 3 J van Steijn; 4 J. Bel; 5 S. v. d. Hulst; jongens van 13 en 14 jaar: 1 H. Kortekaas; 2 R. Uljee; 3 T. Heemskerk; jongens 15 jaar en ouder: 1 J. Kortekaas, Voorhout; 2 A. W. v. d. Burg, Noordwijkerhout; 3 D. v. d. Nouland; 4 Th. van Zanten en 5 J. v. d. Slot. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nedcrl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Zaterdag 3 Januari Foyer Gehoorzaal, 2.30 uur: kinder- fümvoorstelllng K en O. Zondag 4 januari Museum Volkenkunde, 3 uur: filmpro gramma. Dinsdag 6 januari Stadhuis, 7 tot 8 u.' spreekuur Bouw fonds. Breestr 19, 7 tot 8 u.; spreekuur Chr. Emigratieeentrale. Schouwburg. 8 u.: Hoofdstad-Operette met „Die Zirkusprinzessln", Woensdag 7 januari Trouwzaal stadhulc. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Kantine Clos en Leembr.. Derde Bin- nenvestgr.: afd. Lelden Ver. Huisvrouwen nieuwjaarsinstulf. Donderdag 8 januari Kantine Rooseveltstraat 20, 8 u.: De Na tuurvriend Zaterdag ld januari Den Burcht. 8 u.nieuwjaarsbijeenkomst Ons Grunnegerlaand. Sociëteit „Twentwel", Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot - 11 uur woensdagavijia van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot. 11 uur, zaterdagavond Van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8,30 uur tot tl uur. FILMS IN LEIDEN 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur: De vrouw In het zand. 18 Jaar LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: do en zo 2.30, 4.45. 7 en 9,15 uur. LUXOR The wild Bunch. 18 Jaar. dag 2 en 8 uur; do en zo 2. 5 en 8 uur z REX De onverslaanbare. 14 laar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; do en zo 2.30. 4-45. 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht: Blond en brutaal. 18 Jaar. STUDIO The Graduate. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. TRIANON The Love Bu*. a.l.. dag- 2.30. 7 en 9.15 uur; do en zo 230. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotbeek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drlesum, Mare 110 tel 20406. De Oegstgccstse Apotheek Is gesloten v((haf zaterdag 18 uur. 's zondags en des dvbnds na 8 uur. Apotheek R van Brccst Smaüenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn geopend Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur. Muruel ANWB-kanUioi Iedere maandag en donderdag van it tot 4 uur op de Lammermarkt itol 27 februari) Behandeling na ongevallen Ue poliklinische oananoeiiiig na onge /allen wordt van dinsdag 12 uui ('ft mid lagï tut woensdag II uur waa(genome> door ner Dlaconessenhuls Vrijdag II un to! zaterdag 12 uur 1oor ner Si Eh/aherh zteKenhuls (Hooigracht) Op ander» werkdagen en op zondagen dooi nei Aci> "lemlsch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening^ en uifui matiedlens vool Lelden /uid West, secretariaat Jac uues Urluspiantsoen «3 voor hulpverle mng. teiei t«ioi Dij geen gennor teiet '0460 voor informatie »elef (3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; oezoekuren maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.0019.45 uur; dinsdag 13 00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur: zondag, alg Christ, en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag gn vrijdag 19.00—18 45 uur; zaterdag 15.30—163Ü uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestdagen 1530—17 oo uur. Kinderkliniek: maandag, woensdag don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 1500—16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur ElisaOethziekeuhuis Lelden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdcllng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot a en dagelijks van half 7 tot half 8 AnnakhnJek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags tl tot 12 en 2 tol J Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u., derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u., kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag)- le en 2e klas: van 10.30—11 00 uur van 14 00—1S.00 uur van 18.00—19 00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.0019.30 uui alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18.0018 30 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang NUUKUWUK - Sole Miio klasse-pa tiënten dagelijks van I tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaal patiënten zon. dgs. van I tot S. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van t tot half 3 Katwijk - Zeehospitium, tongkllnlek dagelijks van hatf 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ung dagelijks van nalf 3 tot half 5 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van naif S toi hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbcéafdeiing kinderen woensdag van 7 tot 1 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van l tol 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot uur zon dag van i tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van o tot 12 en vun 2 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal *4. EHBO 20645. Tentoonstellingen De Lakennai tentoonsteung van fchll- Jeryen gouache» en -.ekenlngen var GD» Gusbers van 12 dec 'ot t: |an ';ae van 10 toi 4 uur zond I tot 4 uur De Lakenhal: werk van Johannes Jel- gerhuis Rlenkszoon tot 1 febp Academiegebouw Rapenburg: tentoon stel Jeremy Bangs pictures 14 nov.-14 lanuarl Galerie 1 Dulvenhuys. Rapenburg 94, tel 26513: assemblages aquarellen en' tekeningen van Will Twehuysen; van 16 dec.—6 Jan. dinsdag t.e m zondag 3—8 uur. Legermuseum Pesthulslaan 7; tot C lanuarl 1970 expositie .Historische diora ma's en militaire modelfiguren": dageltlks 9—5 u.. zond. 15 u.. zaterd. gesloten. (Van onze stadsredacteur LEIDEN Vanmof gen reikte burgemeester Van der Willigen in de Turk aan mejuffrouw J. M. Vuijk (64de zilverenereme daille uit, behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Zij trad vijf tig jaar geleden in dienst van H. E. van der Heide en Zn. aan de NieuwstraatAanvankelijk ver vulde zij verschillende admini stratieve functies. Zij ontpopte zich tot een allround werkkracht met een grote dosis vakkennis en beoordelingsvermogen. Door haar gezondheidstoestand heeft zij de laatste jaren een verkorte werktijd. LEIDEN Aangezien dit jaar de eventuele bouw van parkeergarages in Leiden ruimschoots de aandacht zal krijgen, leek het ons interessant hierover een vak man bij uitstek aan het tvoord te latende heer J. Na- tan, directeur van Parking 58 te Brussel, een maat schappij, die sinds 1957 bij de exploitatie van par keergarages in Nederland, België en Duitsland is be trokken. Parking 58 beschikt momenteel over 19 par keergarages waaronder twee in Rotterdam Schouw burg en Weena en één in Den Haag Congresge bouw) met in totaal ruim 12.000 parkeerplaatsen, die vorig jaar aan 4,5 miljoen auto's parkeerruimte boden. Dit jaar en in 1971 zal Parking 58 zes nieu we parkeergarages openen, waaronder twee in Rotter dam Lijnbaan en Grote Markt. Op een eind 1969 door de stichting Weg in samenwerking met de ANWB gehouden studiedag over parkeergarages heeft de heer Natan de volgende ervaringen en gedachten naar voren gebracht. Wil in Europa een parkeergarage aantrekkelijk zijn en dus op de lange duur kostendekkend of winstgevend, dan moet de maximum loopafstand tot het stadscentrum 250 tot 300 meter xijn in Amerika is de ideale afstand slechts 150 meter. Is de situering goed, dan duurt het drie tot vijf jaar voordat een parkeer- i garage rendabel is, althans financieel I in evenwicht; daarna duurt het nog twee of drie jaar voordat de verliezen van de eerste jaren zijn gedekt. Rijden als in een straat Of de parkeergarage nu onder gronds of bovengronds is, zij moet goed en zo goedkoop mogelijk worden gebouwd. Een parkeergarage moet ge makkelijk toegankelijk zijn en het in rijden moet even gemakkelijk zijn als het rijden in een straat. Het succes van de Schouwburggarage in Rotter dam is, dankzij het goede ontwerp 1 van de afdeling Publieke Werken van de gemeente, grotendeels hieraan te danken. Er moet bij de bouw worden gestreefd naar een vrije overspanning j tussen de kolommen van vijftien me- ter. Normaliter wordt gerekend op I twee maal vijf meter voor parkeer- I ruimte en vijf meter voor een êénrichtingrijstrook. De auto's worden- geparkeerd onder een hoek van dertig graden in de ideale garage. De bouwkosten variëren van f 6000 tot f 7000 per parkeerplaats voor een bovengrondse 'parkeergarage en van f 9000 tot f 10.000 voor een onder grondse. Situering het belangrijkste Belangrijkste aspect van een par keergarage is de situering. De grootste aantrekkingskracht gaat uit van par- I keergarages in of bij grote warenhui- j zen met een hoog omzetcijfer; vervol gens komen bioscopen, theaters, hotels en ten slotte kantoren en woonwijken. Het centrum heeft altijd veel meer aantrekkingskracht dan enig ander j deel van een stad. Is de situering goed, dan hangt de j rentabiliteit van een parkeergarage verder af van de tarieven en van de verkoop en of verhuur op lange ter- I mijn van de parkeerplaatsen. De ta rieven moeten hoog genoeg zijn om alle kosten te dekken en laag genoeg I om de klanten aan te trekken. De I laagst mogelijke tarieven verdienen Ide voorkeur omdat een hoge omzet met lage tarieven beter is dan een lage omzet met hoge tarieven. Kortparkeerders Het zijn de kortparkeerders, die een i parkeergarage rendabel maken; daar- j mee moet rekening worden gehouden bij het eventueel verhuren of verko pen van een aantal plaatsen. Een inte- ressant systeem zowel voor winkels en warenhuizen als voor de parkeer- I garage is het bonnensysteem. Parkeergarages worden geleid door een directeur, die de controle heeft over de kassiers, controleurs en op zichters. De benzinestations in par keergarages moeten bij voorkeur door derden worden geëxploiteerd; dit is financieel gunstiger. De praktijk heeft geleerd, dat ben zinemaatschappijen, de bouw van par keergarages intensief steunen, vaak door geld voor de bouw te lenen. Zij vormen daardoor de grootste hulp bij de bouw. Sommige gemeentebesturen in ons land (Den Haag, Rotterdam en Groningen) hebben besloten zelf in parkeergarages te investeren. In Leiden De heer Natan besloot: „Zonder een hechte samen werking en verdeling van de risico's tussen de initiatiefnemers (openbaar 'of particu lier), kredietverlenende instellingen, benzinemaatschappijen en de exploi tanten, is de bouw van parkeergarages niet mogelijk en zal het parkeerpro bleem onopgelost blijven tot groot na deel van de Leidse stadscentra en de gemeenschap". Bij de behandeling van de Leidse Parkeernota-1969 (in deze nota wor den als eventuele vestigingsplaatsen voor parkeergarages in Leiden onder meer de Garenmarkt, de Langebrug en de Driessenstraat genoemd) be sloot de raad zich vooralsnog te be perken tot de Ir. Driessenstraat. Voor de andere mogelijkheden wilde mei. eerst een plan voor de binnenstad af-, wachten. Mr. Driessen raadslid LEIDEN Voordat burgemeester Van der Willigen gistermiddag zijn nieuwjaarsrede uitsprak, heeft hij mr. H. E. A. Driessen (KVP) ge- installeerd als lid van de gemeente raad. Voorbijgangers meenden gister avond in een, wale van hét ijs van de Haven een menselijke gedaante te, zien drijven en sloegen daarom alarm bij politie en brandweer, die direct uit rukten. Een kikvorsman van de brandweer begaf zich ijlings ■naar de plaats des pnheils" waar hij een soort verlate Sinterklaassurprise aantrof: een pop, gevuld met oude lappen. Er was van de zijde van het publiek veel belangstelling voor deze „reddingsactie". (Foto NLC - Dirk Ketting) Een exterieur- en een interieur opname van de begin 1969 ge opende Esso-parkeergarage aan het Weena te Rotterdam. Rechts ziet men de cirkelvormige „weg naar boven", waarover de auto's naar de parkeerplaatsen op de verschillende verdiepingen rijden. MftmimniiinnniimnniiiinTiiiiiiirnTTTniirnHinminnTmt Hyacinten aan de schaarse kant RIJNSBURG - De eerste veiling in het nieuwe jaar droeg een bijzonder flauw karakter. Door de weinig gunstige broeiresultatcn, die er tot nu toe worden bereikt was de aan voer weliswaar niet groot, maar door de ongunstige omstandigheden nam de handel een zodanig afwach tende houding aan, dat de prijzen aan de lage kant bleven. Behoudens een enkele partij blau we hyacinten, die op het moment eveneens aan de schaarse kant zijn, kwamen de prijzen van dit artikel nog steeds niet op het niveau van een lonend minimum. Narcissen in knop-toestand wer den voor lonende prijzen afgedrukt en waren zowel in binnen- als bui tenland gevraagd. KATWIJK De heer L. Kreft (AR) vestigt de aandacht op de voet- gangersovcrsteekplaatsen, met name die bij de Raiffeisenbank in Katwijk aan den Rijn, waarvan de witte rub- berstrepen op het wegdek zijn ge plakt. Bij slecht weer verkleuren de ze strepen zo dat de oversteek plaatsen niet meer te onderscheiden zijn. De witte klinkers daarentegen blijven goed zichtbaar. Hij heeft dit gemeld aan de politie, maar uit het gesprek begreep hij wel dat Katwijk blijkbaar te arm is om er iets aan te doen. Een mensenleven is in Kat wijk zeker niet veel waard, want deze plaats is zeer gevaarlijk. Zelf heeft hij ook al eens een kind voor een naderende auto weg moeten trekken. In Rijnsburg, wel een arme gemeente, heeft men op zulke plaatsen de driehoekige waarschu wingsborden met knipperlichten neergezet. Zoiets moet toch in Kat wijk ook mogelijk zijn. Er zijn twee omstandigheden, al dus B. en W., die de voetgangerso- vesteekplaatsen bij slecht weer min der goed zichtbaar maken, nl. vuil en spiegeling van het natte wegdek, waardoor het contrast tussen zwart en wit minder goed uit komt. Deze moeilijkheid is bekend en heeft de aandacht. Bij wijze van proef zijn bijv. op bepaalde oversteekplaatsen naast witte banen ook zwarte banenge plakt. Een definitieve oplossing is echter nog niet gevonden. In geen geval kunnen witte klinkers in èen asfaltverharding worden gebruikt. De plaatsing van waarschuwingsbor den (met verlichting) willen wé in principe bevorderen. Nagegaan wordt welke kosten hieraan zijn verbonden, zowel voor plaatsing bij alle oversteekpunten als bij die pun ten voor zover deze in de hoofdver keerswegen zijn aangebracht LEIDEN Burgemeester Van der Willigen reikte gisteren tegen de avond in de kamer van marktdirec- teur M. Weima de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranje- Nassau, uitgaan de heer O. Wielinga (64), die zijn veertigjarig jubileum vierde bij de Markt en Havendienst. De heer Wielinga is op 2 januari 1930 in dienst getreden als brug wachter, welke rang hij tot op 1 juli 1957 behield. Op 1 juli 1966 kreeg de jubilaris de rang van havendienst opzichter A. Hij geeft leiding aan 22 personeelsleden en doet dat voortref felijk, aldus de burgemeester. LEDEN De onlangs door de gemeente overgenomen Leidse Schouwburg is toegetreden tot de Stichting VV V-Theater Bespreek Bureaus, een landelijk net van WV- kantoren, waar men voor een groot aantal theaters en schouwburgen toegangsbewijzen kan kopen. Tot dusver was de Leidse Schouw burg hier niet bij aangesloten, doch mede in verband met de gewijzigde exploitatievorm werd dit toetreden noodzakelijk geacht. Deze manier, van plaatsbespreking wordt door de Stichting reeds een aantal jaren met succes gehanteerd. Omdat in het komende seizoen (vanaf 1 september 1970) het aantal door de Schouwburg georganiseerde voorstellingen beduidend groter zal worden, is de directie van mening, dat aan het publiek meer service moet worden verleend. Op deze wijze kan men tegen een kleine extra vergoeding plaatsen re serveren voordat de verkoop aan de kassa is begonnen, zodat men over het algeme'en verzekerd kan zijn van goede plaatsen, die men in het WV-kantoor zelf kan uitkiezen. Uiteraard blijft de mogelijkheid bestaan om op de gebruikelijke wijze aan de kassa plaatsen te bespreken. Tot 1 september a.s, bestaat, deze mogelijkheid alleen voor de openbare voorstellingen, dus niet voor die, welke alleen voor leden van de Leid se Volksuniversiteit K O toegan kelijk zijn. Enkele weken voor de betreffende voorstellingen kan het WV-kantoor aan de steenstraat reeds toegangsbe wijzen verkopen. Telefonisch kunnen ze daar dan ook worden gereserveerd (23459 of 34994). HAARLEMMERMEER In de vergadering van 3 juni 1965 heeft het college een krediet van f214.240, beschikbaar gesteld voor het aan brengen van een centrale antenne installatie bij de gemeentewoningen. In verband met gebrek aan geld was het noodzakelijk de werkzaamheden in vier series uit te voeren, waarvan inmiddels drie zijn voltooid. Voor gesteld wordt nu een aanvullend krediet van f 25.000 beschikbaar te stellen voor de laatste fase, waarin ondermeer begrepen 58 woningen in Lisserbroek en 47 in Abbenes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3