Oudejaar zonder water in groot deel Zuid-Holland Auto rijdt in op vijf kinderen ARP Valkenburg wil blijven samenwerken Alleen reeds cijfers van Rotterdamse haven doen denken aan intimidatie Onderkoeld water werd ijs in installaties Brandweren in spannende situatie Rudolf Hess voorlopig niet vrij Nu boven de honderd miljoen ton Dode en drie zwaargewonden Vier doden bij felle brand in be j aarden tehuis In Noord wijk ook een rustig Oudjaar KVP Noordwijk vóór samenwerking Struikelblok A.B.N. doet bod gestand In teri m-dividen d Nat. Nederlanden Weekagenda Den Haag IMUWH LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JANUARI 1970 (Van ten onzer verslaggevers) ROTTERDAM De bewoners van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, het overgrote deel van Rotterdam, grote delen van Voorne en Putten en geheel Rozenburg hebben in de Oude jaarsnacht zonder water gezeten of zij hebben het moeten doen met een tot het uiterste mini mum verlaagde druk op de wa terleiding. En voor tientallen mensen van de Rotterdamse drinkwaterlei- dingbedrijf is de afgelopen jaar wisseling er een geweest van grote moeilijkheden en heel hard werken om aan een nood situatie het hoofd te bieden: de een na de ander moest van olie bollen en oudej aar-huiskamer worden weggeroepen. Ir. C. Lugthart, directeur van het Rotterdamse waterleidingbedrijf, verzuchtte op Nieuwjaarsdag: „We hebben alle mogelijkheden, die maar tot een storing zouden kunnen leiden, In de laatste vierentwintig uur gehad. Ik zou er echt géén meer bij kunnen bedenken. Gelukkig kregen we ze achtereen en niet allemaal tegelijk. Dan was het leed helemaal niet meer te overzien." Extra spannende uren beleefde door deze situatie de Rotterdamse brandweer. De temperatuur was een fiks eind beneden het vriespunt dit was overigens de oorzaak van alle moeilijkheden en het wegvallen van druk op een leiding heeft onder die omstandigheden het gevolg dat de kleine rest zich in de daarop staande brandkraan bevindende wa ter prompt bevriest. De brandkrane" werden meteen onbruikbaar en ont dooiden uiteraard niet, toen na alle moeilijkheden het water weer in de leiding op druk kwam te staan. HOOP Men hoopte dat er zich geen ernsti ge branden zouden voordoen en van de zijde van de brandweerlelding werd de instructie gegeven bij uit rukken extra slangen en een ijszaag mee te nemen en slechts af te leggen op open water of in collecteurriolen, maar niet via brandkranen. De oorzaak van al deze moeilijkhe den was een heel langzame, zeer ge leidelijke en diep doorgaande tempe- ratuursdaling, waardoor het water onderkoeld geraakte en vloeistof bleef tot vrij ver beneden het vriespunt. Bij de minste verstoring van dit zeer '.abiele vloeistofevenwicht, door beweging, stroming of wat ook kristalliseerde deze onderkoelde wa termassa dan onmiddellijk uit tot één bonk ijs die alles verstopte. „We hebben dit één keer gehad, zij het natuurlijk niet op deze grote schaal, in 1957 op het bedrijf aan de Honingerdijk", zei de heer Lugthart. „Maar toen heeft niemand daarvan iets gemerkt. Vanzelfsprekend gaat deze situatie direct in studie. Wij moeten weten, hoe dergelijke situa ties in de toekomst kunnen worden voorkomen. In feite is wat er is geschied, een uitzonderlijk voorko mende samenloop van omstandighe den. Maar ook tegen dergelijke situa ties moeten wij zijn opgewassen." NIET GEWAARSCHUWD Een ernstige bijkomstigheid, die ir. Lugthart ronduit toegaf, was, dat van de zijde van het Drinkwaterlei- dingbedrijf de getroffen brandweren niet zijn gewaarschuwd. De Rotterdamse brandweer is ge waarschuwd door een oplettende wachtsman van een der bedrijven in de Botlek, die ontdekte dat de water druk plotseling verminderde en die besefte welke consequenties dit in geval van brand zou kunnen hebben. De moeilijkheden begonnen in de ochtend van Oudejaarsdag, toen de biologische filters van het bedrijf aan de Honingerdijk door plotseling be vriezen van onderkoeld- water verstopt geraakten. Het bedrijf viel uit, maar na enkele uren had men deze storing onder de knie. VERSTOPT Maar tegen zes uur in de avond geraakte de inlaat van het produktie- gebouw met de microzeven en de doseringsinrichtingen door ijsklom penvorming verstopt. Men moest toen werken met de voorraad, die in de kelders is opgeslagen. De druk moest tot het uiterste worden verlaagd om deze voorraad zo lang mogelijk tc doen meegaan. Tegen tien uur in de avond had men de zaak geklaard.... en toen had men in de kelders nog slechts vijfhonderd kubieke meter water over voor het gehele op de Berenplaat aangesloten voorzie- ningsgcbied Als derde storing viel op Nieuw jaarsochtend het chemische bedrijf aan de Honingerdijk uit door ijsvor- ming van ondergekoeld water. Ten tweede male moest het bedrijf aan de Honingerdijk worden stilgelegd. Deze storing was vrij spoedig ver- di'g verholpen. En als vierde gebeurtenis geraakte daarna de koker in de dam tussen grote bassin en dagbassin op de Be renplaat door ijsvorming verstopt. Weer lag alles stil. Ook deze laatste storing was vrij snel verholpen, holpen. Het publiek heeft daarvan weinig gemerkt. Het wegvallen van de waterdruk in de Oudejaarsnacht volgde een „olie vlekpatroon" met de Berenplaat als middelpunt. Een „waterloze" ring breidde zidh langzamerhand uit door het gehele verspreidingsgebied. LONDEN Woensdag is in de Londense Whitehall meegedeeld naar aanleiding van de campagne voor vrijlating van de oorlogsmisdadiger Rudolf Hess, dat de regeringen van de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Britannië zullen proberen Hess vrij te krijgen „als het geschik te ogenblik daarvoor gekomen is". Rudolf Hess, de voormalige adju dant van Adolf Hitler, die tot levens lange gevangenisstraf in de gevan genis Spandau is veroordeeld, wordt momenteel in een ziekenhuis behan deld voor een maagzweer. De Sovjet-Unie heeft zich steeds tegen vrijlating van Hess verzet, aan gezien het beheer van de gevangenis bij de vier mogendheden berust en een van de laatste punten van samen- werfcing tussen de vier in Berliin vormt. „Opzegging van het accoord inzake Spandau, zou de viermogendhedensta- tus van Berlijn in gevaar kunnen brengen", zo menen Engelse functio narissen. Zeven chauffeurs in dienst van het Koninklijk Huis hebben op Oude jaarsdag hun 25-jarig jubileum ge vierd. Zij kregen allen een onder scheiding en een cadeau van Konin gin en Prins. Voor het paleis Soest- dijk van links naar rechts bij het Koninklijk Paar: E. H. Simons, F. van Eekelen, J. Kuiten, J. van Heer- de, C. Koedam, F. van de Heuvel en H. van de Klooster. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In 1968 kwa men er 32.145 schepen de haven binnen en dit jaar waren dat er ongeveer 32.040, zo consta teerde burgemeester W. Tho massen op de middag van Oude jaarsdag in de Burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis tij dens de oudej aarsbijeenkomst van de Havenvereniging Rotter dam. Dat zijn dus een dikke honderd schepen minder zei de heer Thomas sen. maar als u weet dat 1968 een schrikkeljaar was, dan kan ik zeggen dat het aantal gelijk is gebleven. De heer Thomassen had echter be langrijker cijfers tol zijn beschik king. Het scheepsvolume nam toe met negen procent en dat kwam in 1969 voor het eerst boven de honderd miljoen netto register ton. OOSTERHESSELEN Eén automobilist is dinsdagavond bij Oosterhesselen op een groepje van vijf kinderen ingereden. Een 14-jarige jongen kwam om het leven, terwijl drie andere kin deren zwaar gewond naar een ziekenhuis in Hoogeveen moes ten worden gebracht. Een vijfde kind kreeg geen letsel. De automobilist, naar later bleek een Inwoner van een woonwagen kamp. is na het ongeluk doorgere den. Hij is inmiddels gearresteerd. De kinderen kwamen terug van het schaatsen, toen zij werden aange reden. De omgekomen jongen is Johannes van der Spoel. De gewonden zijn. zijn 8-jarig zusje Roeli de 11-jarige Gerda Gubbler en haar 14-jarig zusje Geesje. F.en ander zusje van de meis jes Gubb'.er bleef ongedeerd. BAARN Bij een verkeersonge luk op rijksweg 1 bij Baarn zijn op oudejaarsdag drie personen om het- leven gekomen. Een vierde werd zwaar gewond. De slachtoffers zijn de zwagers B Mink (34) uit Hoofd dorp, B. Alberts (27) uit Amersfoort en de 30-jarige mr. W. F. U. de Graaf uit Amsterdam. Diens verloof de. de 26-jarige mejuffrouw Corine de Hart uit Leiden werd zwaar ge wond. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Mink krachtig moest remmen voor een tegemoetkomende en inha lende auto. Zijn wagen begon te slin geren en kwam frontaal in botsing met een tegemoetkomende truck. VINKEVEEN Gistermorgen om streeks kwart over vijf is op de rijks weg Maastricht - Vaals, een Duitse personenauto tegen een boom ge botst. De 20-jarige bestuurster. R. Conrad uit Stolberg werd op slag gedood, alsmede de naast haar zit- dere inzittenden werd een zwaar, en twee licht gewond. En als de in Rotterdam binnenko mende koopvaardijvloot van 1955 het werk van 1969 had moeten doen zou den daarvoor vijftigduizend schepen nodig zijn geweest, want het gemid delde scheepsvolume was in 1955 bij na tweeduizend netto register ton en in 1969 was het meer dan drieduizend netto register ton. En de goederenoverslag in en uit zeeschepen nam in 1969 toe met veer tien procent. Het steeg van 157 mil joen ton tot 178 miljoen ton. Alleen reeds het uitspreken van dit cijfer doet aan intimidatie denken, meende de heer Thomassen. Het totale stukgoed groeide in tien jaar met acht procent per jaar, maar in 1969 alléén groeide het vijftien pro cent. De overslag daarvan zal de 28 miljoen ton overschrijden. CONTAINERS Tk verwacht, dat er ruim tweehon derdduizend containers zullen zijn verwerkt in 1969, meende de heer Thomassen, ik denk dat men tien jaar geleden dat cijfer heel graag zou hebben willen weten. Met die containers werd 2.1 mil joen ton lading vervoerd en dat is ten opzichte van 1968 een stijging van 85 procent! De graanoverslag beliep 4,6 miljoen ton tegen 5,8 miljoen ton in 1968 en een gemiddelde tussen 4,5 en 7 mil joen ton per jaar in de laatste tien jaren. Burgemeester Thomassen, die meende dat de graancijfers nogal schommelen, verwachtte dat die ook wel weer „naar boven zullen schom melen". Wat de ertsoverslag betreft verwacht de heer Thomassen /een groei van twee procent. Er is in 1969 ongeveer 25 miljoen ton overgesla gen. vrijwel geheel voor doorvoer. Maar, aldus de heer Thomassen, be rekeningen van de Société d'Etudes techniques et économiques, de bouw van twee nieuwe overslagbedrijven en de groei van de duwvaart stem men tot optimisme. En een heel merkwaardig cijfer vond de heer Thomassen de stijging van vier procent van de koleno- verslag, die 5,7 miljoen ton werd. In hoofdzaak betreft dit Duitse export kolen GEULEFFECT In de olie verwerking deed de geul zich terdege gevoelen: die kwam in 1969 voor het eerst boven de honderd miljoen ton na een groei van 20 pro cent. hetgeen het dubbele is van die van vorig jaar. En dit is nog slechts het begin van het „geuleffect". Aandacht vroeg de heer Thomassen in dit verband voor de woorden, die minister Bakker op 11 december met betrekking tot de schepen van 500.000 ton heeft gesproken. Het probleem van verdieping van de „oliegeul" doet zich nu reeds gevoelen. De heer Thomassen verwijlde even bij de rampen die de laatste tijd zijn geschied met zeer grote olieschepen. Hij verwacht dat het juiste antwoord op deze pijnlijke uitdaging zal wor den gevonden en dat men volgend jaar beter over deze schepen kan spreken. De grensoverschrijdende binnen vaart nam met negen procent toe tot 64 miljoen ton, het internationale spoorwegvervoer steeg, mede door het containervervoer, met 34 procent tot 3 miljoen ton, het internationale wegvervoer steeg met elf procent tot 4,6 miljoen ton en het olievervoer via de pijpleiding naar Duitsland steeg met acht procent tot achttien miljoen ton. TOEKOMST In het komende jaar zal de Maasvlakte op hoogte zijn gebracht Dan zal daarin 170 miljoen kubieke meter zand zijn verwerkt. Er is over eenstemming bereikt over een pijp leiding naar Antwerpen. Het verloop van pijpenstraten door Nederland en de bouw van de daarin opgenomen pijpenbruggen zag de heer Thomassen als een verre van eenvoudige planologische problema tiek. Betreffende de milieuhygiëne in verband met de industrie, die het di recte gevolg is van deze transporten, meende burgemeester Thomassen dat daarover bij de begroting de gemeen teraad heel duidelijke taal heeft gesproken. Over het algemeen, zo constateerde hij, heeft de transportfunctie van de haven veel waardering maar de in dustriefunctie heeft veel kritiek. Men vergeet vaak de samenhang tussen transporten en de industrie. Na twee jaren van veel papier be gint het besef van dat laatste door te dringen. De heer Thomassen is dan ook heel blij dat van onafhankelijke zijde positieve adviezen zijn uitge bracht over de Rijnpoorthaven. En met het eerste „Lash-schip" is het eerste hoofdstuk begonnen van een geheel nieuw haven-boek. BERLIJN Bij een felle brand in het Westberlijns bejaardentehuis „Al- tenfrieden" zijn gisteravond vier mensen om het leven ge- Dertien oewoners werden met zwa re brandwonden in een ziekenhuis op genomen. Twee bejaarden sprongen in paniek van het balkon. Hierbij' werd een van hen zvaar gewond KAMPEN De 45-jarige P. van Asselt uit Grafhorst is op nieuwjaars dag verdronken nadat hij schaatsen de op het Ganzendiep door het ijs was gezakt. Terwijl hij al zwemmende in het koude water er lange tijd in slaagde zich drijvende te houden, deden anderen vergeefse pogingen hem te redden. VALKENBURG Dinsdagavond kwam onder leiding van haar voor zitter, de heer K. Binnekadc, de A. R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" voor een ledenvergadering bijeen in de zaal van de Geref. Kerk. Het belangrijkste onderwerp van deze avond vormden de moei lijkheden, die er gerezen zijn na de vergadering van de CHU-kiesvereni- ging, gehouden op 25 november jl. waarin de voorzitter van deze kiesvereniging, de heer A. Bult, een inleiding hield over: „Gaan we de komende zittingsperiode weer met de AR in zee?" Uit een in deze ver gadering gehouden stemming bleek toen dat van de daar aanwezige le den 50 pet. voor samenwerking was en 50 pet. zich hier tegen verzette. Het verslag van deze vergadering heeft het bestuur van de AR kiesvereniging aan het denken gezet. Op de vergadering zou het bestuur van CHU zich neutraal hebben op gesteld, maar dit werd door het bestuur van de AR betwijfeld. Uit voerig ging men in op de punten, die door de CHU werden aangevoerd met betrekking tot de samenwerking met de AR ter plaatse. De benoeming van een AR burge meester in onze gemeente bracht te leurstelling teweeg bij het CHU-bestuur, dat zich afvroeg of na deze benoeming het gemeente bestuur nog een weerspiegeling is van de samenstelling van de bevol- NOORDWIJK Aan het verzoek om geen vuur aan te leggen op kruispunten van de Hoofdstraat en dergelijke smalle straten, hebben de Noordwijkse jongeren in het alge meen gevolg gegeven. Op sommige plaatsen in het dorp, vooral in Noordwijk-Binnen, werd wel een „fikkie" gemaakt van 'n afgedankte kerstboom, maar daar bleek weinig aardigheid aan te zijn. Veel meer plezier beleefde men bij het vreugdevuur op het parkeer terrein aan het Palaceplein. Al eer der op de dag was daar een stapel brandmateriaal bijeengebracht, die onder het wakend oog van de po litie in vlammen opging. De restan ten werden met een schuimblusser gedoofd. Afscheid R. A. Dekker NOORDWIJK Na ruim zes jaar directeur te zijn geweest van de WV te Noordwijk, zal de heer R. A. Dekker, die, zoals wij reeds meldden, in een gelijke functie te Leiden is benoemd, afscheid nemen. Op een afscheidsreceptie, die hem zaterdagmiddag 10 januari in hotel Noordzee door het bestuur van de Stichting VVV Noordwijk wordt aangeboden, zal van 5 tot 7 uur ieder in de gelegenheid zijn de heer en mevrouw Dekker de hand te drukken. C NOORDWIJK De afdelingen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee van de KVP gaan in grote lijnen akkoord met het ontwerp programma op basis waarvan de ARP. de CHU en de KVP straks in de nieuwe gemeenteraad tot een nauwe samenwerking zullen komen. Over enkele min of meer onder geschikte punten zal noc contact met de besturen van de ARP en de CHU worden opgenomen. Dit besluit werd genomen op een vergadering van de KVP-Noordwijk aan Zee, gehouden in hotel Verloop onder leiding van de heer H. P. Tulp, en op een gelijktijdig gehouden bijeenkomst van de KVP, afd. Noordwijk-Binnen, die onder leiding van de heer W. de Ridder werd ge houden in Royal. De afdeling Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee van de KVP. beleggen dinsdaig. 6 jan., 's avonds om acht uur, in De Beurs een ver kiezingsvergadering. Sprekers zijn mr. J. Brouwer, lid van de Tweede Kamer. mej. R. v. d. Maesen en de heer B. F. Bohrée, beiden lid van de Provinciale Staten. NOORDWIJK Hedenavond om zeven uur zal de jeugd weer in de gelegenheid worden gesteld om de kerstbomen te verbranden. Dit ge beurt te Noordwijk-Binnen aan de Van de Mortelstraat, nabij de r.k. begraafplaats, en te Noordwijk aan Zee op de voormalige speeltuin aan de Oranje Nassaustraat. De klaverjasvereniging „Sport na Arbeid" te Noordwijk speelde een competitiewedstrijd, waarvan de uitslag als volgt is: 1. M. de Ridder 5740 p., 2. B. Hazenoot 5280 p., 3. H. van d enBerg 4989 p., 4. E. van Urk 4928 p., 5. J. van Duin 4664 p., 6. S. Heemskerk 4581 p., 7. L. Augustinus 4570 p., 8. W. Mooyekind 4546 p., 9. H. Slagwijn 4528 p.. 10. P. van der Weijden 4474 p. In een vergadering van „De Sport visser" werd besloten over te gaan tot verhoging van de contributie. In deze bijeenkomst werd de eind stand bekendgemaakt van de com petitie. De eerste tien waren: 1. K. Zuidhoek 641 p., 2, J. W. Vink 559 p., 3. L. Vink 339 p., 4. C. van Schie 291 p., 5. L. Zonneveld 282 p., 6. G. G. Vink 275 p., 7. A. van den Berg 274 p., 8. K. Lassooy 273 p., 9. B. Grimbergen 270 p.. 10. D. Werk hoven 239 p. Bij de door de Noordwijkse tafel tennisvereniging. TOV georganseerde kampioenschappen tafeltennis voor de jeugd is de TOV-er Peter van den Berg kampioen van Noordwijk geworden. De dienst in de Herv. Geref. Evangelisatie aan de Schoolstraat te Noordwijk aan Zee vangt zondag middag niet om 5 uur aan, maar om 3.30 uur nam. De heer H. van der Putten uit Noordwijk slaagde aan de politie school te Leusden voor het politie- diplcxma. Hij krijgt Leiden als stand plaats. king. In het gemeentebestuur heb ben nu drie AR en hvi" zitting, hetgeen bij het CHU-bestuur de vraag opwierp c- topzwaar werd. Het bestuur van de AR kan deze teleurstelling gedeeltelijk begrijpen, maar is het niet eens met de stelling als zou het topzwaar zijn. De burge meester, die boven de partijen staat, maakt geen deel van de raad, heeft geen stemrecht Er zijn dus geen drie maar twee AR vertegenwoordi gers in de raad. Bovendien zou het topzwaar ook al gegolden hebben bij de vorige burgemeester, als men die erbij wil betrekken, maar dan gold het de CHU. De samenwerking die er nu op bestuurlijk gebied is, is volgens wet houder Langeler voortreffelijk te noemen; er zijn beslist geen haken en ogen, zei hij. Het is voor ons, als vertegenwoordigers wel een beetje teleurstellend, dat het zo is verlopen. Er is een vervelende kink in de ka bel gekomen. Bestuurlijk kleven er grote bezwaren aan de manier, waarop de CHU dit naar voren heeft gebracht. Als er een goede samen werking geweest zou zijn, dan had ik verwacht, aldus de heer Langeler, dat zij hun plannen op een ge- gemeenschappelijke bestuursvergade ring hadden bekendgemaakt. Nu heeft het bestuur zonder vooraf gaande kennisgeving dit probleem in een ledenvergadering gebracht. Wat de heer Langeler bovendien bijzon der betreurde was dat het bestuur van de CHU zich neutraal had op gesteld en geen aanbeveling heeft gedaan om de samenwerking voort te zetten. Wij staan echter als bestuur nog positief achter samen werking, echter niet verder dan in federatief verband, aldus de heer Langeler. De AR wil alleen met de CH in zee, en beslist geen contact leggen met de KVP. De CH wil wel kontakt met de KVP en is er dan ook voor om met enige bekende katholieken een voorlopige bespreking te voeren. De KVP heeft in Valkenburg geen kiesvereniging, dus moet het wel via personen. Dit is nu ook een punt waarop de samenwerking struikelt. Van A.R.-zijde bleef men bij de op de vergadering van 10 april jl. geno men beslissing in deze. Men meent nog geen nauwere samenwerking met de KVP-kiezers ter plaatse te moe ten zoeken, omdat een KVP-groepe ring ontbreekt. Van de zijde van de CHU werd gesteld dat er van de AR geen enke le medewerking werd verleend bij een ledenwerfactie, die gezamenlijk zou worden gehouden. Het bestuur van de AR wilde duidelijk stellen, dat het niet onwillig is geweestl maar dat ondanks overleg tussen de gedeputeerde van de CHU, de heer J. van der Meij, en de gedeputeerde van de AR, de heer P. Noort, de CHU met een ledenwerfaktie is be gonnen. Van AR zijde sprak men er zijn spijt over uit, dat de gezamen lijke ledenwerfaktie geen doorgang heeft gevonden. Boerenleenbank neemt spaarbank over EINDHOVEN De Coöperatieve Centrale Boerenleenbank heeft met het bestuur van de spaarbank St. Maarten te Groningen overeenstem ming bereikt over de overneming van het spaarbankbedrijf. Het bedrijf van de overgenomen spaarbank zal per 1 januari 1970 worden overgedragen aan de daartoe opgerichte Boeren leenbank Groningen. Het totaal van de spaargelden bij de spaarbank St. Maarten bedraagt op het ogenblik ca. f 5 min. Bij de overdracht blijft het vermo gen van de spaarbank volledig in- takt. In overleg met het bestuur van de spaarbank zijn maatregelen ge troffen om te garanderen dat de be langen van de spaarders tenminste evenzeer gewaarborgd zijn als voor heen. AMSTERDAM De raad van be stuur van de Algemene Bank Neder land N.V. deelt mede dat alle aande len van de N.V. Deposito-, voorschot en effectenbank van Eibergen. Neede en omstreken door de houders ter omwisseling zijn aangeboden, zodat zij besloten heeft haar aanbod gestand te doen. In verband daarmede zullen nomi naal f 250.000 gewone aandelen Al gemene Bank Nederland N.V., ge rechtigd tot het dividend over het boekjaar 1970 e.v., worden uitgege ven. DEN HAAG De Nationale- Nederlanden N.V. stelt van 12 januari af een interim-dividend betaalbaar van 10 procent over het boekjaar 1969. Over de boekjaren 1966, 1967 en 1968 bedroeg het interim-dividend 7, 8 en 8 procent. ZOETERWOUDE De leden van SJZ gaan zondag de schaatsen on derbinden voor het kortebaankam- pioenschap. De wedstrijden op de Noord Aa beginnen voor de pupillen om 11 uur. Daarna volgen de junio ren en om 2 uur komen de senioren aan de start. SASSENHEIM De jaarlijkse kerstboomverbranding wordt maan dagmiddag om 5 uur op het terrein achter de Charbonlaan, tegenover de Chr. Kleuterschool, gehouden. Tussen vier en vijf uur kunnen de kinderen bomen inleveren. Onder de jongens en meisjes die kerstbo men brengen wordt een fiets verloot. pe heer H. Noort was de mening toegedaan dat de CH aanleidingen en oorzaken heeft gezocht om de sa menwerking te verbreken. Hij ge loofde dat er op de achtergrond an dere faktoren een woordje meespre ken. Misschien wil de CH contact zoeken met Gemeente Belangen. De voorzitter had dit in zijn inleiding ook al geopperd. Dat is echter op dit moment geen zaak van de AR. Alle aanwezige leden spraken zich op de vergadering duidelijk uit met betrekking tot deze samenwerking; zij willen deze voorgezet zien. Wel wensten zij een uitspraak van de CHU zonder voorwaarden vooraf. Als de samenwerking wordt verbro ken zal het niet aan de A.R. kiesver eniging liggen, zo werd gesteld. Er werd nog besloten de contribu tie voor 1970 vast te stellen op f 12.50. Op voorstel van de heer Langeler werd het advies van de Statencen- trale met betrekking tot de kandi- taatstelling leden Provinciale Staten niet volledig opgevolgd. Teneinde te trachten uit dit district ook een ver tegenwoordiger in de Provinciale Staten te krijgen, werd besloten als eerste op de lijst mr. S. H. Attema uit Katwijk te plaatsen, in plaats van de heer J. Spaan uit Voorburg, die men op de tweede plaats zette. Zaterdag 3 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come- die: „Een vlo ln 't oor'' van Georges Feydeau. DILIGENTIA: 14.00 uur: Haags Jeugd Theater: „koning wltbaard en de wondermantei". PAVILJOENTHEATER. 20.30 uur: De Neluwe Komedie: „Dag stoel naast de tafel", over leven van Paul van Ostaije. Samenstel). Cor Stedelink. POP PENTHEATER Frank Kooman. 14.30 uur: „De kleine giraffe". Zondag. 4 januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 14.00 uur: Haagse Kome die. Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. 20.15 uur: Haagse Comedle: „Jon gens onder elkaar" van Mart Crowley. POPPENTHEATER Frank Kooman, 14.30 uur: „Het aardmannetje". Maandag 5 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 u.: Haagse Come- die: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. Dinsdag. 6 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Ned. Dansthea ter; m.m.v. Het Ned. Ballet Orkest o.l.v. Jan Stulen: ..Embrace tiger and return to mountain". „Brandenburg". „Vijf Schetsen". „Mythical hunters". DILIGEN TIA, 20.15 u.: Alliance Francalse: Franse chansons door James Olllvier en Anne Sandrlne. Woensdag 7 Januari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Toneelgroep Globe: „De Spaanse hoer" van Hugo Claus. Donderdag. 8 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Haagse Come dle. Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. DILIGENTIA. 20.15 uur: Frederic Meinders. piano. HAAGS ONTMOE- TINGSCENTR. VOOR THEATER KUNSTEN. 20.30 u.: Haagse Comedle: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond; Openbare generale repeti tie. Vrijdag 9 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Haagse Come- die: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. NED. CONGRESGEBOUW (To neelzaal), 20.15 u.: „Fiesta Gitana" o.l.v. da Silva. Prins WUlem-Alexander Zaal. 20.00 u.: Het Residentie Orkest o.l.v. Wil lem van Otterloo m m.v. Dubravka Tomslc, piano. HAAGS ONTMOE- T1NGSCENTR. VOOR THEATER KUNSTEN. 2.30 u.: Haagse Comedie: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond. PAVILJOENTHEATER. 20 30 u.: Toneelgroep Proloog: „Jeugdpro ces" van Manuel van Loggem. (T.). Zaterdag 10 Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 u.: Haagse Come dle: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. DILIGENTIA, 14.00 u.: Haags Jeugd Toneel: „Jan Klaasscn en de gesto len guldens". NED. CONGRESGEBOUW (Toneelzaal), 20.15 u.: ..Fiesta Gitana" o.l.v. da Sllva. HAAGS ONTMOE- TINGSCENTR. VOOR THEATER KUNSTEN. 20.30 u: Haagse Comedie: „Smalle weg naar het verre noorden" van Eduard Bond. PAVILJOENTHEATER. 20.30 u.: Toneelgroep Proloog: „Jeugdpro ces" van Manuel van Loggem. POPPEN THEATER Frank Kooman, 14.30 u.: „De Muziekmannetjes". Zondag il Januari KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Haagse Come die: „Soldaten van fortuin" van Thomas Otway. 20.15 u.: Haagse Comedle: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. DI LIGENTIA. 14.30 u.: Alexander Uninsky, piano: Chopin-recital. 20.15 u.: Cabaret Pepijn: „Opus 4óó o.l.v. Paul van Vliet. NED. CONGRESGEBOUW (Toneelzaal), 20.15 u.: „Ftesta Gitana" o.l.v. da Sllva. HAAGS ONTMOETINGSCENTR. VOOR THEATERKUNSTEN, 14.30 u.: Haagse Co medle: „Smalle weg naar het verre noor den" van Eduard Bond. PAVILJOEN THEATER, 20.30 u.: Toneelgroep Proloog: „Jeugdproces" van Manuel van Loggem. POPPENTHEATER Frank Kooman. 14.30 u.: „De Muziekmannetjes". Den Haag Films: APOLLO 12.15. 2.30, 7, 9.15, zon. 12.15. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: „Heintje, ik zing mijn lied." a.l.: ASTA 2 en 8. 31 dec. gesloten: .Hello Dolly." a.l.; BIJOU 2, 4.15. 7.15 9.30 31 dec. 2. 4.15. 7.15 „Asterix en Cleopatra," a.l.; CAMERA 2.15, 7.15. 7.30. wo. 2.15. 7.15., do. zon. 2.15, 4.30, 7.15, 9.30: „If. 14 Jr.; CINEAC 9.30, 11.30. 1.30, 3.30. 5.30, 7.30, 9.30. wo. tot 7.30. do. en zon. vanaf 11.30 uur: „The love bug." a.l.; vrij., zat. 24 uur: „Een vrouw ls een vrouw." 18 Jr.; CITY 2, 6.45, 9.15. wo. 6.45: „Vriezen we dood dan vriezen we dood." а.l.; CORSO 2, 8.15. wo. tot 7. don., zon. 2. 4.15. 7, 9.15. zat. 2. 7. 9.15: ..Midnight cowboy." 18 Jr.; DU MIDI 2 en 8. wo. 2 uur: „Sound of music," a.l.; do„ wo.. zat. 2: „De zotte wereld van Laurel en Har dy," a.l.; wo. t.m. wo. 11.30: „Voetstappen op de maan." a.l.; EURO CINEMA 1.30. 8. 31 dec. 4. do. zat. zon. wo. 4, 8: „Dokter Zjivago." 14 jr.; wo.. do., zat., zon., wo. 1.30: Woody Woodpecker Festival" a.l.: zat. 24.02: „Onstuimige begeerte." 18 Jr.; FLORA 2.30. 7. 9.15, wo. tot 7. zon. en 1 jan. 2. 4.30, 7. 9.15: „Julle ls geen engel! ZIJ is een. 18 Jr.; vrij., zat. 24 uur: „Huls der 1000 gruwelen." 18.: KRITERI- ON 2.15, 7. 9.15. WO. tot do., zon. 1.45. 4, 7 9.15r „At bout de souffle". 18 Jr.; vrij. zal. 24 uur: „De minnares," 18 Jr.; ME- TROPOLE 2. 8. won. 2, do., zon. 2. 5. 8: „De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten." a.l.: ODEON 2. 8. wo. б.45: „Ben Hur." a.l.; OLYMPIA 2. 8. wo. 2: „De verknipte melkboer." a.l.; PASSA GE 1.30. 4.15. 7, 9.30: „On her Majesty's Secret Service," 14 Jr.: REX 9.30. 11.30, 1.30. 3.30. won. tot 7.30. 1 Jan. v.a. 1.30: ..Walt Disney's tekenfllmparade". a.l.; 5.30. 7.30, 9.30: ,,De man met de wassen beelden." 18 Jr.; zon. IIJO: „De avonturen van Pietje Bell," a.l.: ROXY 2.30. 8.15, won. 2.30. do., zat., zon. 2.30. 7. 9.15: „De Zuidster." 14 Jr.; zon. 12: „Frankie en Johnny." a.l. zat. 24: „Tuin der nacht merries," 18 Jr.;.ROYAL 70 2.30. 7. 9.15, won. 2.30: „Zorro. de wreker." 14 Jr.; dag. 24. beh. wo.; „De twee gladiatoren." 18 Jr.; dag 12.15: „Dik Trom en het circus." a.l.: ROYAL OP ZOLDER 2. 8. wo. 2; ..Quo vadis." 14 Jr.: dag. 24. beh. wo.: „Commando's vallen aan." 18 Jr.; dag. 12: „Paniek ln het warenhuis," a.l.; SEIN POST dag. 2: „Chltty Chltty bang bang," a.l.; dag. 8.15 beh. wo. „Thomas Crown," 18 Jr.; STUDIO DE LUXE 2.15. 7. 9.30. wo. tot 7: ..Justine." 18 Jr.: STUDIO 2000 2. 7 9.15. wo. tot 7: ..Before winter comes." 14 Jr.: zon., zat., wo. 1.30: „Het monster van de zeebodem." a.l. THALIA 2.30. 7. 9.15. wo. tot 7: „De gebochelde van Soho," 18 Jr.; vrij., zat. 24: „The Gunman." 18 Jr.; zon. 1: „Zorro kruist de degens." a.l.; wo. 7 Jan. 2.30, 7. 9.15: „Duel ln Diablo." 18 Jr.; DE UITKIJK 2.30. 7.15. 9.30: „Dagboek van een liefdespartner." is Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11