71 keuzewoningen in Alphen i Aardgas in Ter Ai Koudekerk heeft één agent op ruim 3.400 inwoners •Raad niet akkoord met namen •Alleen De Bijlen acceptabel BENTHUIZEN EEN JONGEN OF MEISJE OPENBARE KENNISGEVING FLAMINGO-INSTUIF AVIFAUNA „OUWEJAARSBAL!" e J H v.d. Linde kreeg silver Man op fiets orovi Gemeentewerken De afgelopen maanden vrijwel geheel zonder politietoezicht NIEUWE IEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 24 DECEA Normen Wat het voorstel betreft tot de bouw van 71 keuzewoningen voor minderdraagkrachtigen betuigde de heer Bcrgsma zjjn hartelijke instem ming namens de AR-fractie. Inder daad gaat het hiermede de kant uit van de divergentie, waarop vorige week ook gedeputeerde Ir. N. Buy- sert heeft gewezen. De heren Van der Vlies (PvdA), ir. Scherpbier (CH), v. d. Berg (VVD) en Van Capcl (KV'P) stelden zich eveneens met blijdschap achter dit voorstel. De heer v. d. Berg vroeg nog of men stringent gebonden is aan de richt lijnen van de Overheid, inzake de verhouding van de huurprijs en de lonen. Wie gaat straks deze wonin gen verdelen? Ook het college was blij, dat men met dit voorstel kon komen. Men wil er, indien mogelijk, mee door gaan. Wethouder Goedhart gaf enige toe lichting op de normen, die ook ter inzake gelegd zullen worden. De verdeling zal stellig plaats hebben via de gemeentelijke woonruimte- commissie. Betreffende het voorstel een.kre diet te verlenen van f 10.000 voor Grondbedrijf In principe ging de raad akkoord met de instelling van een grondbe drijf. Alleen de heer Van Veen (c.h.) vroeg of men hiervoor personeel in dienst moest nemen. Dit is niet het geval, aldus de voorzitter. De stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging voor Ha- zerswoude en Koudekerk verkeert blijkens haar schrijven in financiële moeilijkheden. In verband hiermee verzocht het bestuur om meer sub sidie. B. en w. stelden de raad voor over een garantie voor een rekening- courantkrediet afwijzend te beschik ken, omdat dit geen oplossing op korte termijn kan bieden. De raad ging wel akkoord met de subsidie aan te vullen tot 100 pet, wat een soulaas biedt van f 9.000, waardoor het tekort wordt gereduceerd tot f 10.000. Een voorstel van gelijke strekking zal gedaan worden aan de raad van Hazerswoude. Hierna ging de raad even over tot sluiting van de vergadering om de nieuwe zand- en zoutstrooier te be kijken van de dienst gemeentewer ken. Verder ging men akkoord met een wijziging algemene politieveror dening, zodat het doorzoeken van De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor Gelderswoude die dagelijks op dit gedeelte de krant wil bezorgen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer Van Dusschoten, Prins Hendriklaan 3. Benthuizen of Nieuwe Leidse Courant, tel. 01710—31441. Hondsdijk. Bij de rondvraag vroeg de heer Dorrepaal (gem. bel.) of er ge dacht was aan nieuwe verkeersmaat regelen in de nieuwbouw. Burgemeester en wethouders van Hazerswoude maken bekend dat, zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 20 der Wederop- bouwwet vergunning te verlenen aan het Nederlands Adviesbureau voor Projektontwikkeling te 's-Gravenhage voor het oprichten van een drietal woningen met on derbouw voor winkels op het per ceel, plaatselijk gemerkt, hoek Dorpsstraat/Vincent van Gogh- straat, kadastraal bekend, gemeen te Hazerswoude, sektie E, num mer 1191. Het daartoe strekkende verzoek zal vanaf woensdag 24 december 1969 gedurende 10 dagen ter sekre- tarie ter inzage worden gelegd. Schriftelijke bezwaren tegen het voornemen tot verlening der ver gunning kunnen gedurende boven genoemde termijn bij het ge meentebestuur worden ingediend. TER AAR Eerste Kerstdag geeft de muziekvereniging Arti Et Religioni om half drie een concert in de rdt. kerk. Onder leiding van diri gent G. Stellaard zullen kerstliede ren ten gehore worden gebracht. Medewerking verlenen tevens het Daroohiekoor onder leiding van de heer J. Zwirs en de organist C. van Dam jr. Ton en Bert Wassenburg zullen een trompetsolo geven. organiseert op 27 december. DE LAATSTE ZATERDAGAVOND VAN DE 60-er JAREN, in de bovenzaal van het parkrestaurant EEN GRANDIOOS m.m.v. DE VROLIJKE VRIJBUITERS AALSMEER Nieuwe ambtswon voor burgemeesli ALPHEN In Alphen voor burgemeester Gallas eer we ambtswoning gebouwc voormalige ambtswoning, waa gemeester Bruins Slot lang heeft gewoond, is enkele jarei hy met pensioen ging, ve aan dokter J. K. Plattescho betrof de woning Burgem. park 4. De nieuwe ambtsv wordt in het zelfde park geb tussen de woning van de he Samson en de heer P. Duinkei :n 'T Zes kam p-sportte weer in trainir ALPHEN Zaterdagmiddag 2 uur zal het Zeskamp-spoil op het terrein van het voornt bedrijf Oosthoek een houden. Deze zal zijn Eifgestei de door de NCRV verstrek® gave, waaraan Alphen bij dJ moetingen op 3 januari moet doen. De toegang is f 1. Mep bedrag draagt men bij in de van de wedstrijd. Burgemeester Hoogenboom met in zijn hand de brander, vlak voor de „explosie". Links van hem ir. Brooshooft van de SLF in Leiden. TER AAR Het is alweer enkele jaren geleden, dat het aardgas voor het eerst ter sprake kwam in de raad naar aanleiding van een vraag van de heer P. C. van Rijn. Niet alleen, dat de inwoners aardgas zouden krij gen kwam ter sprake maar ook wie de leverancier zou zijn. Er bestond namelijk verschil van mening tussen enkele raadsleden en het college over de wijze van voorbesprekingen over de leverantie van dit gas. Ondertussen kwamen er plannen over de oprichting van een streek- energiebedrijf, dat naast elektriciteit ook de aardgaslevering voor zijn rekening kon nemen en waarin de deelnemende gemeenten een vinger in de pap zouden krijgen, zodat zo voordelig en efficiënt mogelijk kon worden gewerkt. Dit bedrijf in op richting is er nog niet, maar het aard gas wel. Om geen kansen te verspelei het gemeentebestuur er toe ovd zelf aardgas aan de Stedelijke J fabrieken te Leiden te vragei Van alle by de uitvoering I ken ondernemers waren vert woordigers gistermorgen naar* 't Veer gekomen om de vlam te vieren. Burgemeester Hogenboom noemde het een rijke dag voor de gemeente H. W. Brooshooft, directeur SLF in Leiden dankte de voor alle Vervolgt schap naar de het aardgas al door de buizen de. Burgemeester Hogenboom brander en stak de gasvlam waarmee de levering van Ter Aar een feit werd. grondonderzoek in Alphen-Zuid voor industrieterrein vroeg de heer Bergsma, waar tz.t. het zand voor opspuiting van dit terrein vandaan moet komen. Wethouder Deerenberg antwoordde, dat dit nog uit het meer (de zandput) in Alphen-Noord zal komen. De heer Scherpbier voeg, hoe het staat met het structuurplan Zuid. De heer v. d. Berg vroeg, hoe dit nieuwe industrieterrein bereikbaar zal zün. Burgemeester Gallas ver telde, dat men dit terrein wil bin- ALPHEN De vergadering van de raad mag dan niet de belang rijkste geweest zyn dit jaar. over de vry grote agenda is toch nog weer heel wat gezegd en er zijn enkele besluiten gevallen, die voor de toe komst van belang zyn. By de mededelingen vroeg de heer Van der Vlies aandacht voor de woningbouw in Noord, met name over het stil leggen van 74 woningen, in aanbouw van de Alphensche Bouw Com binatie. Spreker vroeg voorts wat b. en w. er nog aan denken te doen, dat de A.N.W.B. de plaatsnaam Alphen niet vaker op de verkeersborden aan wenst te brengen. Wethouder Deerenberg zei, dat men de A.B.C. er van in kennis zal stellen, dat de planning van de bouw in gevaar komt en dat men risico's loopt als de woningen niet op tyd geleverd worden. Wat de bewegwijzering naar Alphen betreft, denken b. en w. er over zo nodig het ministerie van Verkeer en Waterstaat in te scha kelen. Ir. Scherpbier vroeg naar enkele raadsbesluiten, die door Ged. Staten niet werden goedgekeurd. Als zelfs de bouw van enkele lokalen bij een school niet goedgekeurd kan wor den. waar moet men dan met het onderwijs naar toe. Voorts vroeg hij naar versnelling van de woning bouw in Noord en de mogelijkheden die er zijn. Wat dat laatste betreft vroeg de voorzitter of men hierop in de volgende vergadering terug mocht komen, wat werd toegestaan. Wat de Da Costaschool betreft, waarop de heer Scherpbier doelde, gelukkig kan deze school in gebouw Nabij nog wat langer terecht dan men aanvankelijk dacht. Men hoopt voor de financiering van de nieuwe lokalen in maart de middelen te ontvangen en dan kan bij de vol gende cursus de school volledig be ginnen. Zorgelijker is de situatie voor Noord, maar ook hier blijft men diligent, zei wethouder Paats. Naar aanleiding van het verslag over regionaal ambulancevervoer vroeg de heer v. <f. Berg, wie de ver geefse reizen betaalt, doch daar dit alles nog in studie is, kon de voor zitter nog geen concreet antwoord ge ven, maar deze zaak zal stellig de aandacht krijgen. Onderwijs Dat Alphen niet wordt opgenomen In het (leelplan voor het Havo open baar onderwijs voor 19711973 had de aandacht van dc heer Den Daas en mej. Donker. De laatste vond het betreurenswaardig, dat het open haar onderwijs hier tekort komt en bepleitte dat er op dit terrein sa menwerking zal komen met het prot. chr. en rk onderwijs. Wethouder Paats wees op het historisch ge groeide in Alphen. Men kan daaraan niet voorbij gaan en hier is niet haalbaar, wat bijvoorbeeld in Zoc- termeer plaats zal hebben, dat de drie groeperingen met elkaar in één plan komen. Wel kan men er in de toekomst naar toewerken, dat men voor be paalde vakken gemeenschappelijke decenten krijgt. Overigens zal de wethouder op een op 14 januari te houden vergadering de belangen in zake de vestiging van een openbare scholengemeenschap verdedigen. Bij de verdere afhandeling van de gewone agenda vroeg de heer v. d. Berg bij het voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de firma C. Slingerland en Zoon, of het de be doeling is ook andere kleine aanne mers, die in het verleden geen bouwgrond beschikbaar vonden, op nieuw te benaderen, nu dit weer mogelijk is. Het bleek, dat wethou der Goedhart inderdaad aandacht heeft voor deze zaak. Aangaande het voorstel kredieten beschikbaar te stellen voor aanleg van gas, water en elektriciteitsvoor zieningen in Noord II vroeg de heer Bergsma of deze kolossale financie- ringsaanvraag wel gemotiveerd is, nu de bouw van de z.g. Eurowonin gen nog niet zo vlot verloopt. Van achter de tafel van het college wer den geruststellende woorden ge sproken tot de heer Bergsma. Wet houder Duin benadrukte, dat de werkzaamheden stellig op tijd tot hun recht zullen komen. Van rentever lies zal geen sprake zijn. van half negen tot één uur. U KOMT TOCH OOK Kaarten vanaf 19.30 uur verkrijg baar aan de kassa ingang park. ALPHEN De heer H. v. d- den, commies A bij de water lichtbedrijven, vierde gisteren 40-jarig jubileum. In het werd hij onder veel gehuldigd. Aanwezig waren zijn vrouw, ook zijn vader en schoonvader, het voltallig en directeuren en chefs van meentelijke diensten. Burgemeester Gallas speldde jubilaris de zilveren medaille Oranje-Nasasu op. Wethouder van Duin roemde het doorzetti vermogen van de heer V. d. Lii die als jongen van 13 in dit kwam. Hij overhandigde de gebr kelijke enveloppe. De directeur van de bedrijven, heer J. W. Nieuwland bood filmapparaat aan, terwijl de 'heer Koren, voorzitter van de ambtelij bindingsorganisatie daaraan la' twee delen van het boek „Konic rijk der Nederlanden" toevoegt Voorzitter A. de Jong van de pen neelsvereniging gaf tot slot een p! G'* tenbon. nivi om Na de 'huldiging volgde in de IfNei van het raadhuis een receptie, zeer druk werd bezocht. le «I r J a 'ttiiC ,inJQ diepl zal ALPHEN Nabij dc rotonde Gouwsluis is de hulpkantonni van de Prov. Waterstaat, de 61-jai ge Joh. Kesting, J. W. C. Bloei straat, die daar op de fiets ret onwel geworden en gevallen. Dl ter Zwartendijk, die even later p jjjj seerde, constateerde dat de was overleden; vermoedelijk getroffen door een hartverlammii Inbreker gegrepen ALPHEN De dader van de s braak in het kantoor van het Bi tonbedrijf Muur, waar aan Nede lands en Duits geld voor plm. f 40i werd ontveemd, is snel opgeloS Deze inbraak gebeurde in nacht van zondag op maandag. I Rotterdamse politie heeft de 1' jarige G. J. van L. aangehouda die een tiental inbraken heeft te kend. waaronder ook die in Alphe AARLANDERVEEN In de on der linge competitie van de schaal club „Het Springende Paard" wer den de volgende partijen gespeeld J. HaringD. Lelieveld 01, M. var DijkK. Rodenburg 10; W. Voet- telooJ. J. van 't Riet 10; H. van HartenD. Lelieveld 01. nendringen vanaf de Europasingei. Het structureel plan-Zuid zal in ja nuari op een informele byeenkomst van de raad besproken worden. Spreker stelde echter met nadruk, dat het by de krediet-aanvraag slechts een allereerst begin betreft en nog geen grote start van de ont wikkeling van Zuid. Ook wethouder Paats wees er nog op, dat uit dit voorstel niet geconcludeerd mag worden, dat er by het college een bekering plaats vond van Noord II naar Zuid I, maar de omstandig heden bieden nu na een half jaar ook andere facetten. De heer Bergsma trok van leer tegen een besluit van de Provinciale Griffie, waarbij Alphen geen toe stemming kreeg, tot een zeer nood zakelijke uitbreiding met achttien mensen voor de dienst gemeente werken, men mocht slechts finan ciering voor zes. Spreker zei, dat de ene provinciale instantie Alphen be stemt tot uitbreidingsgebied en door een andere wordt men bij de voor bereidingen daarbij gedwarsboomd, al is dat een lelijk woord. Het was voor hem een geheel onbegrijpelijke en moeilijk te verteren zaak. Burgemeester Gallas kon zich de uitlatingen wel begrypen. Anderzyds is het echter zó, dat de zaak niet ge heel van de baan is. De mensen van de Provincie willen, voor ze verder gaan, eerst inzicht in de begrotings- resultaten voor 1970. Het laatste voorstel, de naamge ving van het gemeentedeel Noord, het sportveldencomplex, de sporthal en het overdekte zwembad haalde de eindstreep niet. Alleen de KVP- fractie kon zich wel met de voorge stelde namen: Alphen-Noord, sport park De Bijlen, de Westhal en de Overdekte verenigen. Voor de ande re fracties was allen De Bijlen ac ceptabel. Na discussie werd laatst genoemde naam vastgesteld. Over de andere drie namen zullen b. en w. de juryleden en de voorzitters van de raadsfracties zich opnieuw beraden. Er bestaat nog gelegenheid (buiten mededinging) nieuwe namen te noemen. De door b. en w. voorge stelde namen zullen echter als vast staand voor de prijzen worden be schouwd, waarbij de indieners van dezelfde namen voor een project zullen moeten loten. Drum- en pijperkorps in Rijpwetering RIJPWETERING Rijpwetering heeft een eigen jeugd-, drum- en pijperkorps. Na enkele weken voorbereiding door een actief op richtingscomité. De vereniging is meteen in de verenigingsraad op genomen en men toonde zich in 't algemeen bijzonder enthousiast. Er is een voorlopig bestuur samenge steld bestaande uit: pgstoor E. v. Diepen als geestelfclï adviseur. B. C. G. Geerlings, voorzitter, mevr. C. de Gruiter, secretaresse. S. Vork, penningmeester en J. v. Haastregt Jz.. commissaris. Om een verantwoord muzikaal geheel te verkrijgen zal tot aan koop van 28 instrumenten worden overgegaan, verdeeld in 10 jcugd- hoorns, 15 trommels, 1 overslag- trom en 2 pauken. Samen met stok ken en reserve trommelstokken zal met dit instrumentarium een be drag van f 3150 gemoeid zijn. Spontaan is al een bedrag van f 2250 bijeengebracht door verschil lende verenigingen en particulieren. Uitgaande van 35 leden gaat de aankoop van uniformen ruim f 5000 kosten. Nieuwe leden kunnen zich melden bij mevr. C. de Gruiter, Binnenweg 1 en de heer J. v. Haas tregt Jz., Pastoor v. d. Plaatstraat 129. Ook uit de omliggende doipen. zijn meisjes en jongens tussen 12 en 17 jaar welkom! RIJNSATERWOUDE Woens dag om half acht wordt in de Herv. kerk een kerstangdienst gehctrCv. Medewerking verlenen het Chr. gem. koor Excelsior en het meisjes- en kinderkoor. Voorganger is ds. Lindenburg uit Ter Aar. BENTHUIZEN Gisteravond is het nieuwe dorpshuis van Bent huizen voor het eerst gebruikt. De kerstzang trok een volle zaal. Ds. T. Kamper te Zoetermeer en pater L. A. J. van den Boom leidden de bijeenkomst, waaraan het kinderkoor de Bentzangertjes, onder leiding van Ton Scheepers, medewerking verleende. Me vrouw M. van der Leek-Mus de clameerde, mevrouw Scheepers, sopraan, zong solo. Het kerstevan gelie werd voorgelezen door bur gemeester Keijzer. KOUDEKERK De voltallige raad kwam gisteravond byeen onder leiding van burgemeester Van der Linden. Hy werd voor de laatste keer gehouden in het verenigingsgebouw en er bestond voor deze ver gadering behoorlijk belangstelling. De heer Van Veen (ch) begon al meteen tijdens het behandelen van de notulen te vragen of de voorzit ter al geïnformeerd had hy bevoegde instanties wat betreft het politie apparaat. Op de 3400 inwoners is er in Koudekerk maar één politieman aanwezig die een 5-daagse werkweek heeft, maar deze is ook wel eens ziek, zodat men de afgelopen maanden vrywel geheel zonder politie toezicht was. Volgens de voorzitter hoeft men zich geen zorgen te ma ken. want wanneer er moeilijkheden zyn, komt er beslist assistentie, hetzij uit Leiderdorp of elders. Maar tevens zegde hy toe, dat hy bin- Leiderdorp om dit urgente probleem op te lossen. Leiderdorp om dit urgentep robleem op te lossen. De heren Van Veen (c.h.) en Dor repaal (gem. belang) hadden nogal aanmerkingen op de begrotingspost aangaande de streekmuziekschool. De voorzitter kon hen geruststellen, daar er in Koudekerk 25 kinderen al gebruik van maken. De heer Heemskerk (kvp) was de vorige raadsvergadering nogal in op positie geweest tegen de gang van zaken betreffende de aankoop van grond tb.v. de reconstructie Honds- dijk. B. en w. zijn bij de makelaar ge weest om opheldering. Bij nadere bestudering bleek de overtuiging bij b. en w„ dat de grondpolitiek m.b.t. de Hondsdijk juist is en geen aan leiding geeft wijzigingen voor te stellen. De heer J. Vellekoop heeft een toelichting gegeven. De heer Heemskerk (kvp) vond het rapport te onduidelijk. Het gaf hem geen vol doening. Ook de heer Dorrepaal (gem. belang) vond de nota te be krompen en van generlei waarde. Molema (a.r.) vroeg de voorzitter de mogelijkheid die geboden werd om mondeling over deze zaak met Vel lekoop te praten aan te grijpen. De voorzitter zag hierin geen probleem en de raad gaat binnenkort gezame- lijk praten. vuilnisemmers en andere goederen, bestemd voor de ophaaldienst voort aan strafbaar is en zal worden be boet. In beroep Er werd een krediet beschikbaar gesteld van f 29.500 voor het bestek- klaar maken van de plannen voor re constructie van de Hondsdijk en de Dorpsstraat. De percelen Hoogewaard 124 en 125 werden onbewoonbaar verklaard. Aan de heer L. P. H. Schrier, onderwijzer aan de Burge meester De Herderschool werd eer vol ontslag verleend. De heer Schrier is benoemd tot leraar aan de tech nische school in Leiden. De brand weer kreeg f 15.000 voor het aan schaffen van persluchtmaskers en een poederkanon. De raad ging akkoord met het voorstel in beroep te gaan bij de KroQn tegen het onthouden van goedkeuring van G.S. aan een ge deelte van het bestemmingsplan

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4