Rijnlands Lyceum lijdt onder verzuim WEEKAGENDA Slechte werksfeer Open brief PSP S ichtbij eenkomst Si Experimenteel Kerkewerk Ernstige waarschuwing aan ouders en leerlingen Flatbouw aan de Burg. Smeetsweg Maatregelen Staatsexamen LEZERS SCHRIJVEN: Veel gewonden door gladheid 210 ton zout en zand op Leidse wegen de omgeving van Leiden snon ander de het landschap een ijzige steppe. Het ondanks de koude wandelaars niet weerhouden Foto NLC/Dirk Ketting SINDS 1859" iporteren wij voor U ives Supérieures a.c. :ec nu per 2es 3,75 du Ventoux V.D.Q.S. les du rhóne nu per fles 3,75 Tiac „Sicard" [ineel Frans nu per fles 13,95 Isky „Full House" jineel scots nu per fles 12,95 impagne „de Malherbe" ineel frans nu per fles 11,95 J lenst raat 8 Tel. 21361 F ren straat 8 Tel. 30069 arl.straat 204 Tel. 21611 alkenburg gaf kaarsen 200 at rf ALKENBURG Gisteren ts zijne Gereformeerde Kerk te Val burg een grootscheepse inza- ing van Kerstkaarsen gehou- Met toestemming van de keraad werden de kaarsen, die op honderden door de leden van reki lemeente werden meegebracht, de ezameld in het partaal van het kgebouw. De Kerk van Val burg behoorttot de classis tart< den e» verleent als zodanig ook vo< Imatig steun aan het werk van 'Jeugdhaven. Deze inzameling kaarsen werd verzocht in ver ft met de vele Kerstvieringen de clubhuizendie in de ko lde dagen worden gehoudên. loipen door de clubhuisbezoe- is de jeugdleiding druk be- -v "iet de voorbereidingen van feest. Voor de oudste groepen er op de eerste Kerstdag twee ictii dijden, in het clubhuis Kon- aan de Boommarkt. wal 1 ic "mi I" de nacht van 24 5 december wordt in het Tehuis »hl 10 bij de Pieterskerk aan e h ,e'iers van Kerstnachtdiensten alleenwonende» die met Kerst aanwezigheid van anderen mis- gelegenheid gegeven by een lc koffie of een frisdrank wat na Praten of in een rustig hoekje «elf te zijn. zUn geen verplichte gesprek- 'streeks 1 uur wordt een korte dia's of een klein filmpje ver ebei nd. Niemand is echter verplicht kijken. '^r'c kritische vragen of opmer- 8pn heeft, is evengoed welkom degenen die door omstandighe- onder de indruk van chaos in wereld weinig lust heeft om te hö Hissiëren. oul I, »s! ,1, Werkgroep van ds. Sehoon- verzorgt deze ontvangst in de j»naeht in samenwerking met de ijcctrice van het Tehuis Gerecht 'l 's morgens ongeveer vier uur. OEGSTGEEST Het aantal verzuim uren van leerlingen van het Rijnlands Lyceum neemt schrikbarend toe. Zozeer zelfs dat de ouders van de leerlingen uit de eindexamenklas een waar schuwingsbrief van rector Naeff hebben ontvangen waarin het vol gende staal. Het verzuim van lessen is in de eindexamenklassen zeer hoog. Niet alleen om ziekte maar ook om tal van andere redenen vra gen of nemen leerlingen dagen of uren vrij. Bij controle van deze absentie blijkt, dat ouders soms absenties excuseren, die niet over eenstemmen met de regels van de school. Uiteraard moet de moge lijkheid worden opengelaten dat de ouders daarbij over andere ge gevens beschikken dan de school. Dit veelvuldig verzuim beïnvloedt de gang van het onderwijs ongun stig. De regelmatige behandeling van de stof kan onvoldoende voort gang vinden, omdat vaak leerlin gen gedeelten hebben gemist. Huis werk wordt onvolledig gemaakt, proefwerken moeten worden uitge steld of ingehaald, het vaststellen van rapportcijfers (en gezien de hui dige regeling dus ook van de eind- examencijfers) wordt hierdoor ern stig bemoeilijkt. c O ZOETERVVOUDE „Het bouwen van woningwetwoningen is de laatste jaren steeds moeilijker geworden. Het ziet ernaar uit dat we de laatste hebben gezet aan dc Commandeurs hof". Deze mededeling deed de heer J. II. v. d. Ploeg op de jaarvergade ring van de woningbouwvereniging „Sint Willibrord". Men is echter geenszins van plan bij de pakken te gaan neerzitten. Er zijn mogelijk heden voor de woningbouwvereni ging in de premie-huurwoningen. Hiervoor wordt echter geen rijks lening verstrekt. De eerste bouw van deze woningen wordt voorbereid. Ir. L. Bosman heeft een flat ont worpen van 40 woningen in vijf woonlagen met in het souterrain bergruimten en garages. Er is een royale woonkamer van 25 m2, verder drie slaapkamers, keuken, douche, toilet, toegang en centrale hal. De huurprijs incl. diverse voorzieningen waaronder c.v. f 235 per maand be dragen. De Welstandscommissie heeft weinig bezwaren en er is een toe zegging van de Prov. directie dat het bouwcontingent gereserveerd is zodat men medio 1970 met de bouw hoopt te beginnen. De flat zal ver rijzen aan de Burg. Smeetsweg nabij de brug over de Noordbuurtsevaart. Er zijn gebreken voor de dag ge komen aan de flats Kerklaan en Ambachtsherenweg die nu l1/'; jaar zijn bewoond. De voorzitter deelde mee dat de eindoplevering nog steeds niet heeft plaats gehad. Het eind van de misère is nog niet in zicht. Er is een advocaat ingeschakeld. Dit alles veroorzaakt een slechte werksfeer en draagt bij tot onbe vredigende resultaten. Het brengt de leraren tot twijfel ten aanzien van hun medeverantwoordelijkheid voor de prestaties der leerlingen. De lera ren kunnen in onvoldoende mate het door hen noodzakelijk geachte werk tempo bepalen. Zij vragen zich af of zij nog verplicht zijn mee te wer ken om de gevolgen van absenties op te vangen, extra tijd te besteden aan inhaalproefwerken, werkweken, mondelinge proefexamens e.d. in klassen waarin niet alle leerlingen doen wat zij kunnen. Een aantal leraren heeft gepro beerd door gesprekken met de leer lingen in de siutatie verbetering te brengen. De schoolleiding heeft daar toe graag dc weg opengehouden door zich van het nemen van maat regelen te onthouden. Deze gesprek ken hebben evenwel geen verbete ring in het schoolbezoek gebracht. Omdat het van belang is dat ouders en leerlingen goed zien wat hier in het geding is, heeft de schoolleiding mei de leraren besloten vast te leg gen wat hun gemeenschappelijke opvatting is en welke maatregelen zij willen gebruiken om deze uit tc voeren. Schoolleiding en leraren menen dat in de periode tot het eindrap port alle leerlingen alle lessen moe ten volgen. Onvermijdelijk verzuim moet direct bij terugkomst van de leerlingen door de ouders schrifte lijk' worden gemeld. Anders zullen leerlingen, overeenkomstig de be staande regelingen, verwijderd kun nen worden. De leraren zijn bereid hun mede werking te verlenen aan de eind examenwerken, proefexamens e.d. Zij zijn niet langer bereid in het tempo van de stofbehandeling en de omvang van hun proefwerken met absenties van leerlingen rekening te houden; zullen alleen bij onvermij delijk verzuim van de leerlingen accepteren dat huiswerk te laat in geleverd wordt of dat gemiste proef werken worden ingehaald. Bij de bepaling van cijfers zullen zij niet ingeleverd werk als zeer onvoldoende prestaties beschouwen, die mede het rapportcijfer zal bepalen. Volgens bovenstaande regeling zullen de leerlingen zich onder me deverantwoordelijkheid van de le raren op het eindexamen kunnen voorbereiden. Schoolleiding en lera ren achten een andere vorm van voorbereiding binnen de school niet aanvaardbaar.. Zij wijzen daarom op de mogelijkheid buiten de school staatsexamens af te leggen. De brief is ondertekend door dr. J P Naeff, rector van het Rijnlands Lyceum, die besluit met te hopen, dat het bovengenoemde standpunt het eindexamen 1970 succesvol zal maken. Hij nodigt de ouders uit daaraan hun medewerking te ver lenen en vermeldt nog dat vele ouders en leerlingen hun medewer king al zo geven dat voor hen de brief overbodig is. iin!W{l!li,M!Ulll!iimi LEIDEN Zo stonden gister avond reizigers bij de bushal tes op het Stationsplein te wachten op bussen die niet reden. - Foto N.L.C./Dirk Ketting. De gebeurtenissen tijdens de be grotingsbehandelingen rondom het Leidse PAK hebben veel stof doen opwaaien. De belangrijkste oorzaak hiervan was in feite niet zozeer het gewraakte artikel in „Radikaal" als wel de hetze die door (een zich chris telijk noemende) krant is ontketend. Want laten we wèl wezen, de op ruiende artikelenreeks yan de jour nalist (het noemen van zijn naam la ten wij maar achterwege; dat zou te veel eer zijn voor dit heerschap) be staat al zo lang het PAK oud is. Wij geloven desondanks dat deze laster campagne de progressieve krachten in Leiden veel goed heeft gedaan (het PAK heeft nu een 'grote bekendheid verworven) maar dat neemt niet weg dat er een aantal legenden zijn ont staan rondom het PAK, en wij hech ten er grote waarde aan die tijdig uit de weg te ruimen. Om te beginnen willen wij onze visie geven t.a.v. de positie der PvdA- wet;houders in het College van B. en W. Wij citeren uit het artikel in „Ra dikaal": de paar linkse PvdA- ers werden volkomen ingekapseld door hun soms ongelooflijk rechtse fraktiegenoten en de rest van de raad bestaat uit lieden die systema tisch alle PSP-voorstellen afwijzen omdat „dat anders te veel eer voor de PSP is". De enkele keer dat ze nog wel eens willen voorstemmen komt omdat ze dan een PvdA-wet- houder kunnen pesten, want zo zijn ze ook wel Met nadruk wijzen we nog eens op de laatste passage, betreffende het „wethoudertje pesten". Voordat de „christelijk-nationale" pers dit op nieuw gaat misbruiken voor de mis leiding van haar lezers, willen wij het laatste met een voorbeeld aan tonen. De KVP-voorzitter Hanssen heeft eind september gezegd, dat hij tijdens de begrotingsbehandelingen de wethouders Piena en Sannes voor hel blok zou laten zetten: waren ze tegen het PAK dan mochten ze hun posten behouden, waren ze er voor dan moesten ze weg!! De KVP-raads- Iraktie heeft zich van dit voornemen nimmer gedistancieerd. De KVP-wethouder heeft dit even min gedaan over „kollegiale be- stuursverantwoordelijkheid" gespro ken! Deze zaak is toen op de bestuurs vergadering van de PSP ter sprake gekomen en besloten werd om .wanneer de KVP deze motie inder daad zou indienen tot het uiterste verzet te bieden. Dit besluit was een rechtstreeks en konsekwent gevolg van de houding die de PSP al jarenlang aanneemt tegenover de wethouders Piena en Sannes. Deze houding kenmerkt zich door een warme sympathie. Natuurlijk, er waren fen er zijn) tussen de PSP- fraktie en de genoemde wethouders belangrijke politieke verschillen. Maar dat neemt niet weg dat de heer Piena om met hem te beginnen een grote staal van diepst heeft bin- LEIDEN De gladheid heeft vele mensen parten gespeeld. Ontelbare auto's slipten, voetgangers vielen op straat en trottoir. Een 58-jarige hulpkantonnier, die bezig was Rijks weg 4 te bestrooien, viel nabij de Hoge Rijndijk, van de strooiwagen af en kwam tegen een deur, waar achter zich een w.c. bevond. De man viel tegen de rand van de w.c.-pot en moest met een hersenschudding en gekneusde ribben in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. Een 41-jarige Leiden aar gleed uit op de stoep van de Vijf mei-hal en liep een diepe hechtwond boven zijn rechteroog op. Een 77-jarige vrouw viel op de Hoge Rijndijk en brak haar linkerpols. Een 17-jarig meisje uit Katwijk gleed uit op de Vismarkt, brak haar linker sleutelbeen en liep een hersenschudding op. Op de He rensingel viel een 56-jarige vrouw die haar rechterenkel brak. Een 34- jarige Leidenaar viel op de Gere- gracht en liep ernstige wonden in zijn gezicht op. Op de Hoge Rijndijk viel een 52-jarige Leidse vrouw die haar linkerenkel kneusde. Al deze mensen, die gisteravond vielen wer den per E.H.D. naar het A.Z. ge bracht. nen de Leidse arbeidersbeweging. Wij herinneren aan de moeilijke crisisjaren toen Piena voorop liep in de strijd tegen de Colijn-onderdruk- king en het opkomende fascisme. Wij herinneren aan de oorlogsja ren toen Piena „Kees Piena" een onvergetelijk aandeel leverde in het ver/el. (Dat laatste geldt trou wens ook voor mevrouw Van der Blom van de CPN). Wij herinneren aan Piena's verdiensten in de na oorlogse periode, als raadslid en als wethouder. Wanneer deze begroting de laatste is die hij meemaakt als wethouder van Openbare Werken dan zal de PSP de laatste partij in Leiden zijn. die de lof welke hem ten volle toekomt zal onthouden. Hetzelfde geldt voor de heer Sannes, die zijn onderwijsportefeuille beheert op een wijze die slechts bewondering af dwingt, wanneer men weet dat Lei den in dit opzicht zoals met veel andere dingen een lastige stad is. Wij betreuren het daarom open lijk dat zowel de heer Piena als San nes tegen de PAK-overeenkomst heb ben gestemd. Want zij weten hoe moeilijk het is om te werken met de beleidslijnen van een rechtse rege ring die door de Nederlandse arbei ders openlijk verafschuwd wordt. Wat betreft de felheid waarmee de heer Zunderman de PSP - en met name een der ondergetekenden beledigde, menen wij dat hij zijn energie beter had kunnen besteden tegenover diegenen in de raad, die lid zijn van de partijen die al jaren lang het socialisme bekladden en belasteren. De PSP is een strijdbare, socialis tische partij. Wij zijn van mening dat die strijd ook gevoerd kan móét worden op gemeenteraads niveau. De PSP weigert iedere sa menwerking met rechts, ook met die van PvdA-ers, die vinden dat je al leen maar „fatsoenlijk" moet doen. In dat opzicht hebben wij wel ver trouwen in mensen zoals de heer Piena. Hij was het, die nog recent verklaarde: Als het móét, dan sta ik naast jullie op de barrikade!" Voor Leiden met zijn duizenden woningzoekenden, verschrikkelijke armoede en dreigende onbestuur baarheid lijkt die tijd nu aangebro ken te zijn! Hoogachtend, H. Amptmeijer, (PSP-raadslid); C. Walle, (PSP-bestuurslid). (Wij hebben deze brief na heel kort overwegen graag opgenomen. Beier dan enig commentaar van onze kant toont hij aan dat het PAK in Leiden met een partner als de Leidse PSP moet worden afgewezen. Wij zijn de heren Amptmeijer en Walle zelfs er kentelijk voor hun duidelijke bijdra ge aan deze meningsvorming. Red. NLC). MAANDAG 22 DECEMBER 19«9 LEIDEN De gemeentelijke reinigingsdienst is van gisteren één uur tot eigenlijk vanmiddag toe bezig geweest-met strooien. In totaal zijn zes automatische strooi- eenheden ingezet. Ruim 85 km hoofdwegen is vier keer gedaan. Rond de 210 ton zand en zout kwam op de Leidse wegen terecht. De huisvuil-ophaaldienst, die nor maal om half acht al op pad is, vertrok vanmorgen pa» omstreeks half tien. Als het vandaag niet gaat ijzelen, zal er tot vanavond laat worden doorgewerkt om de achterstand in te halen. De hoofdwegen zijn voortdurend goed bereikbaar geweest. Er zijn dan ook praktisch geen busdien sten uitgevallen. De laatste bussen gisteravond hebben een strooiwa gen voor zich uit gehad, zodat ook die passagiers nog thuis konden komen. Politie trad op als openbaar vervoer LEIDEN De trein uit het Oos ten van Nederland kwam afgelopen nacht pas om drie uur tien Leiden binnen. Vele reizigers konden hun huis niet meer bereiken en daarom trad de politie op als openbaar ver voer. Tal van mensen werden naar huis gebracht. Ook mensen die in Leiden waren en niet meer weg kon den werden door de politie verzorgd. Zij vonden onderdak in het politie bureau. KERSTFEEST IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Voor de hele Voorschotense burgerij is er woens dagavond om 8 uur een kerstviering in het Cultureel Centrum. Er wor den gezamenlijk kerstliederen ge zongen. Burgemeester L. de Kool zal het kerstverhaal vertellen. Ds. Suyker beroepen L1SSE Hedenavond 8 uur wordt in de Agathakerk een inter kerkelijke kerstzangsamenkomst ge houden. Pater Jansen zal de medi tatie houden en ds. J. van der Vel den, verzorgt de Schriftlezing. Academische examens LEIDEN. 19 december Doet. ex. W. sociologie: de heren W L Buitelaar Vlaardingen). J A M Beelen (Voorhouti; mej. ABC Mulder Oegstgeest), de heren J c M Ruijs Voorburg»,,H Overduin (Lei den); doet ex. Indo-Iraanse taal- en let- térkunde: 'mevr. H J 't Hart-v d Muijzen- berg (Lelden); kand. ex Franse taal- en letterkunde: mej. E J R Wang (Den Haag); doet. ex. Franse taal- en letter kunde: mej. R A van Wijk (Haarlem), mevr. G E Chompff^Bosch (Boskoop); doet. ex klassieke taal- en letterkunde: de heer P G G M Schulken (Den Haag). Maandag 11 december Koningskerk 8 u.: kerstwijding afd. Noord Chrislenvrouwenbond. Dinsdag 23 december Breestr. 19, 7 tot 8 u.» spréekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Museum Volkenkunde, 3 u.: filmpro gramma. School De Valk Rijnsburger.singel. 8 u.; esperantovereniging Pacen, kerstbijeen- komst. Woensdag 24 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal, 8 u.: orgelconcert Arie Keijzer, ook samenzang. Museum Volkenkunde, 3.30 u.: filmpro- Donderdag 25 december Museum Volkenkunde, 3 u.: filmpro gramma. Haagweg 14, 8 tot 10 u.: tentoonstelling Avibus. Vrijdag 26 december Museum Volkenkunde, 3 u.: filmpro gramma. Zulderkerk, 2.30 u.: kerstmatinee Ned. Madrigaalkoor, Toonkunstorkest en so listen. Sociëteit „Twcntwel", Breesiraat 19 (so ciëteit voor kamerbewoners en al leenstaanden van 20 jaar e.o) Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagav<#id van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur lot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 1/1 uur. Haagweg 14. 10 tot 10 uur: tentoonstel ling Avibus. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstraat 35. teJ. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscholen zijn tot woensdag 24 december 17.30 u. steeds geopend. De Oeg6tgeestse Apotheek is op zondag 21 december gesloten van 8 uur tot 24 Tot zaterdagmorgen 10 u. de eigen dok ier waarschuwen: daarna, tot zondag 24 u., 5 maal 2 bellen. FILMS CAMERA Petulia. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- én zat-nacht 23.30 uur; Pervers spel 18 Jaar. LIDO In dienst van Hare MajesfHt. 14 jaar. dag. 2,10. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR - The wild Bunch. 18 Jaar. dag. 2 en 8 uur, zo 2. 5 en 8 uur. REX De maagd van de Jungle. 14 Jaar, dag. 2 30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Strtp- Rlrls van Soho. 18 Jaar. STUDIO The graduate. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 TRIANON - en 9 15 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling ua ongevallen De poliklinische oanandeilng oa onge vallen wordt van dinsdag 12 uui. Ca mlo dag» tot woensdag 13 uur waai genomen dooi nei Dlaconessenhuls Vrijdag 13 uui tot zaterdag 13 uur door net St Elizabeth ziekenhui» (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen doot net Aca demlsch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en tnforuiatiedlensi vooi Lel den-Zul O-West, secretariaat Jac ques llrluspianlsoen 83; voor huipverle nlng: teiei Z4J0l Dl) geen gehooi telet 20480; vooi Informatie: telet. .13921 Bezoekuren Ziekenhuizen Academisi Ziekenhui»: vooi patienlei in klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30- 1130, U.8D—10 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse 3 maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—21 uur dinsdag 18—14 uur en zaterdag 15—lt uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14.3016 uur Vrouwenkliniek; maandag um vrijda, L8.45—19 30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 UUT. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks in ui- ii 3ii 15—16.30-en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 8 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In bet oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenbuls Lelden derde klar dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot balf acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot s en dagelijks van balf 7 tot half 8. Annakltnlek Lelden dagelijks var: balf twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tbt 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 8. Diaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.153 en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00 uur van 18.00—19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur. van 18.00— 19.30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uui alléén voor echtgenoten Kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.0018.30 uur dinsdag en donderdag al- léën voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. NOORD WIJ H. - Sole MllO klasse-pa- tténten dagelijks van 8 tot balf e en des avonds van 7 tot 8. zaaipatlènten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK zeehospitium, tongklinlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ilng dagelijks van half 8 tot half I. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag em zondag van balf 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag vao 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllntek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van ID tot B u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot S uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. tors- dat van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot I uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Alarmnummers Brandweer 8 maal 8. Politie: 5 maai a BHD: 20645 Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonsteUng van schil derijen gouaches en tekeningen var Gljs Gljsbers van IS dec. 'ot 11 Jan. dag van io tol 4 uur. zond i tot 4 uur Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling BUUT HO van tot .20 dec., maand tot vrljd. van 2 tot B uur 7 tot 9-30 uur. rat. en zond 2 tot B uur. Academiegebouw Rapenburg; tentoon- itel Jeremy Bang» pictures 14 QOV.-14 januari Galerie t Dulvenhuys. Rapenburg 94, tel. 26513; assemblages, aquarellen en tekeningen van Will Twehuycen; van 16 dec.—6 Jan., dinsdag t.e m. zondag 28 a Vllst, Botermarkt 8: schil derijen groep Nicolas. 22 nov. - 28 dec., dlnsd. te m zat. 96 u.. zond. 1—5 uur. Legermuseum, Peathulslaan 7: tot M lanuarl 1970 erpoeitle ..Historische diora ma's en militaire modelllguren'*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3