Kritische priesters gaan schaduwconcilie beleggen C7/i//{/i//i/i//?e Opheffing gevraagd van ban over Luther Mertensonderhandse loongolf gevaarlijk Radiokerkdiensten in Hongarije gewild Een woord voor vandaag Na Chur en Rome ook Noordwijkerhout jjibmi Uw probleem is het onze... Ernst Wilm waarschuwt tegen Richard Wurmbrand Puzzelhoek O O O O O O O O O O O O O „Nijmegen" heeft nieuwe bestuurs structuur Leger des Heils brengt musical IJZEL BEROEPINGSWERK Dertig mille schade na brand Bergen op Zoom ANDERE SOLISTEN SONGFESTIVAL deze krant behoort tot Het Kwartet Woning uitgebrand in Breda Nederland diej stelling te nemen in confl INBRAAK IN KERKGEBOUW Loonaanpassing mag geen systeem worden ELKE ZONDAGMORGEN Zanclschip ramt kade en zinkt Panorama wijt niet voor HIR( MAANDAG 22 DECEMBER 1969p ''Hoe, zal het geschieden?" vraagt Maria aan de engel Ga- brik die haar verteld heeft dat uit haar de Messias geboren ■zal worden. De engel antwoordt: Door de Heilige Geest. En hij voegt er dan aan toe: En zie, Elisabeth, uw verwanteis eveneens zwanger. Het gevolg is dat Maria zo snel als zij maar kan naar Elisabeth gaat. En dan lezen we in Lucas 1:41 "En toen Elisabeth de groet van Maria hoorde geschiedde het, dat het kind opsprong in haar schoot." Lucas heeft de gewoonte om alle belangrijke gebeurtenissen aan te duiden met: het geschiedde. Dit lijkt helemaal niet zo'rt belangrijke gebeurtenis. Het is iets waar alleen aanstaande moeders met elkaar over praten. Maar soms wordt het kleinste voorval geweldig belangrijk, omdat in dat kleinste voorval de kracht van God heel even zichtbaar wordt. Zoals de zon met geweldige kracht ineens kan weerkaatsen in een hele kleine diamant zodat die van veraf zichtbaar wordt, zo ziet het geloof de daden van' God soms in de kleinste gebeurtenissen, in dit geval toont het nog ongeboren kind van Elisabeth zich blij over de ontmoe-. ting met Maria, of beter met de ontmoeting met haar onge boren kind. En ineens weet Elisabeth door de Heilige Geest wat dit alle maal betekent. Ze noemt Maria- "de moeder mijns ^Heren'*. Dat is overgave. In het ongeboren kind van Maria erkent zij de Heer van het heelal. En daarom heeft zij deel aan de heilsgeschiedenis, de geschiedenis van God. Geloven is niet de Heer in Zijn heerlijkheid erkennen, maar in Zijn nede rige staat. We lezen vandaag: Openbaring 20:1-15 (Van onze kerkredactie) I len blijven werken, en van parochies, die dergelijke priesters willen accep- NOORDWIJKERHOUT Zoals zq dat ook tijdens het Europese teren. bisschoppencongres in Chur en tijdens de wereldbisschoppensynode He* tsaaiL p^ftor?aL «fra3u D j r\.. 3 van het bisdom Den Bosch heeft zich in Rome hebben gedaan, gaan de kritische priesters tijdens de uitgesproken voor een duidelijk komende zitting van het pastoraal concilie in Noordwijkerhout een eigehn beleid van de Nederlandse kerkprovincie ten aanzien van het celibaat, ook als daardoor spannin gen met rome het gevolg kunnen zijn. De uitspraak (op verzoek van de afvaardiging naar Noordwijkerhout) viel met 36 tegen 14 stemmen bij schaduwcongres organiseren. Zij gaan niet akkoord met hun ver tegenwoordiging in het concilie, zoals die door de bisschoppen is bepaald. In de zitting van 4 tot 7 januari (de op een na laatste; in april wordt het concilie gesloten) komt het rap port over de vernieuwing van het ambt aan de orde. De radikale pries- tergroep Septuagint had met het oog hierop een extra vertegenwoordiging in het concilie gevraagd. De bisschoppen hebben dit verzoek afgewezen. Zij vinden, dat Septua gint al genoeg mogelijkheid tot inb reng heeft via de priesterraden en het priesterberaad te Doorn. Elk bisdom zendt afgevaardigden, die getrapt gekozen worden. Verder heeft het .ipiscopaat het recht viuftien leden aan te wijzen voor de restzetels. Dat is speciaal om de aan wezigheid te garanderen van die ka- tegorieën, die het zwakst present blij- kn. Met de bisschoppen, de leden van de cntrale commissie en nog enkele anderen komt het totaal leden tal dan op 108. Daarnaast organiseert Septuagint nu een eigen congres. Dertig leden pijnstillende, koortswerende, snelwerkende cachets ItllllWIIIII Brieven die niet rijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Moeten alle afschriften an een huurcontract gezegeld zijn, >f alleen het originele exemplaar? loe staat het met de navordering ïls een contract niet gezegeld is? Antwoord: Voor afschriften van een huurcontract is geen zegelrecht verschuldigd, wanneer zij verstrekt worden binnen één maand na ingang van de huur, alsook binnen drie maanden na de opmaking van het contract. Ook eenzijdige schrifte- ijke mededelingen van huurverho ging zijn onderworpen aan zegel recht. Nagevorderd wordt er meestal over niet meer dan twee jaar, terwijl voor de boete meestal een totale regeling getroffen wordt, welke voor minder ernstige gevallen gematigd kan worden. Vraag: Door wie is het slot Loe- vestein gesticht? Antwoord: Vermoedelijk door Dirk Loef, graaf van Hoorne, erfe lijk opperjagermeester van de Duitse keizer, tussen 1357 en 1365. Bijzonderheden kunt u krijgen als u 0,50 overmaakt voor een folder, rechtstreeks toegezonden door de behaerder. Aan hetzelfde adres kunt u ook een uitgebreid boekwerk bestellen tegen de prijs van 7.90. Het adres is Brakel (post Woudri- chem) en het telefoonnummer is 01832 - 375. Vraag: Een Joegoslavische vriend wil graag hier komen werken. Een werkgever is bereid hem in dienst te nemen en een kamer is voor hem beschikbaar. Hoe moeten wij nu te werk gaan? Antwoord: Voor deze tewerkstel ling dient het bedrijf een aanvraag formulier in tweevoud In te dienen bij het arbeidsbureau. De formulie ren kunnen daar aangevraagd wor den. Van latere formaliteiten ont vangt u daar mededelingen. Vraag: Gaarne zou ik inlichtingen willen ontvangen over het salaris van vrouwelijk kantoorpersoneel. Wat is het minimum-salaris voor een meisje van 23 jaar op de boek houding van een accountantskan toor? Antwoord: Zij valt niet onder een collectief arbeidscontract, zodat het niet mogelijk is, een salarisschaal te verstrekken. Zij kan bij het Ge westelijk arbeidsbureau informeren, wat het gemiddeld salaris is voor een meisje met haar capaciteiten doch wij achten het raadzaam, dat zij zich aansluit bij een organisatie waar men haar volledige voorlich ting, en in geval van onjuiste be handeling bemiddeling of rechtskundige bijstand kan gevea bijv. de Christelijke bedrijfsbond voor de handel, het bank- en verze keringswezen. de administratieve kantoren en de vrije beroepen. De Lairessestraat 129. Amsterdam. Vraag: Op het kamerzeil is een okergele vlek ontstaan, afkomstig van een laxeertablet, die niet te ver wijderen is met vim of bleekwater. Antwoord: Hoewel u niets schrijft over het soort van vloerzeil, hebben wij uit uw brief opgemaakt, dat de stof zo diep in het zeil is doorge drongen, dat deze niet meer op te lossen is. In dat geval is de enige mogelijkheid het zeil gedeeltelyk te vernieuwen. ,Jirengt hulpverlening in gevaar (Van onze kerkredactie) BIELEFELD De oud- praeses van de Evangelische Kerk van Westfalen, Ernst Wilm, heeft de protestanten in West-Duitsland gewaarschuwd tegen het optreden van Richard Wurmbrand. Wilm prijst Wurmbrands evangelis- tische ijver en zijn wil, om de ver volgde christenen in het oosten te helpen. Maar doordat hij zijn actie doordrenkt met een politieke anticom- munisme, doet hij de Oosteuropese Christenen meer kwaad dan goed en brengt hij de hulp, die al lang geboden wordt, in gevaar. Wilm wijst daarbij op het „hulpco- j mité van de Zeven burger Saksers", 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13 Invul-puzzel Vul ho:l_.<ntaal in: 1. platvis, 2. zuivelpr kt, 3. vrucht, 4. stap, 5. strijdperk, 6. recht en lang, 7. meu bel, 8. houten klepper, 9. scherp- puntig deel van een plant, 10. zilt vocht, II. ontvangkamer, 12. puntig voorwerp, 13. gebak. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes drie plaatsnamen in de provincie Zuid-Holland. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Hor. 1. fameus - Ate. 2. Ari - sla - Gen. 3. niet - Raard. 4. tarn - Ur- sem. 5. adrem - etui. 6. snavel - Ens. 7. teder - aria. 8. gein - ineen. 9. Eros - Ede - KK. Vert. 1. fantast - ge. 2. Ariadne - er. 3. mier - radio. 4. Est - nevens. 5. Ulrum - Erie. 6. Saar - eland. 7. aga - ster - Ee. 8. tere - uniek. 9. end - mis - ank. dat vanuit West- Duitsland de Duits sprekende bevolking van Roemenië steunt. „Daarom moeten wij hoe zwaar het ons ook valt tegen Ri chard Wurmbrand waarschuwen", schrijft hij in de Neue Westfalische, een krant die in Bielefeld verschijnt. „Miljoenen christenen komen bijeen in de door de communistische regeringen toegestane kerkdiensten in kerken en bedehuizen. Zij getui gen openlijk van hun geloof, ook al worden zij daarom zeer veracht of zelfs aangevallen." Wilm neemt het Wurmbrand zeer kwalijk, dat hij deze christenen af schildert als verraders en handlan gers van het communisme. In deze legale, bovengrondse kerken gaat het om mannen en vrouwen, „die wij hebben leren kennen als broeders en zusters in Christus, met wie wij in de oecumene en in de conferentie van Europese kerken samenwerken, samen bidden en het evangelie ho ren. Wij kunnen niet zwijgen, als on ze broeders zo gesmaad worden en als hun geloof en belijden zo gering schattend of verachtelijk behandeld wordt." NIJMEGEN De curatoren van de katholieke universiteit in Nijme gen hebben zich als eerste in het land vastgelegd op een nieuwe bestuursstructuur voor een fase van twee jaar. De curatoren zijn uitgegaan van het principe van medebeslis singsrecht voor alle geledingen op al le niveaus. De rust aan deze universiteit is evenwel niet teruggekeerd. Onmid dellijk na het besluit reageerden 19 hoogleraren van de medische facul teit met een bekendmaking, waarin de grote medezeggenschap wordt af gewezen. „De consequenties van het besluit zijn, dat ondeskundigen de in houd van het onderwijs en we tenschappelijk onderzoek zouden kunnen bepalen." van deze groep komen in het retreite- huis in Noordwijkerhout bijeen. CONFLICT Ten aanzien van het celibaat heb ben deze priesters hun standpunt al duidelijk kenbaar gemaakt. Zij stu ren onomwonden aan op een conflict met Rome. 1 Vorige maand nam deze groep een motie aan, waarin zij verklaarde de gkoppeld is aan de priesterwijding, niet meer op zichzelf en op andern van toepassing te achten. Priesters, die zich achter deze mo tie schaarden, zouden daarvan per soonlijk mededeling moeten doen aan hun bisschop. Nog deze maand zou een lijst worden gepubliceerd van priesters, die gehuwd als priester wil- zeven onthoudingen. Bisschop. Bluys- sen onthield zich. Hij zag niet zoveel nut in de stemming, omdat in de vraagstelling geen onderscheid was gemaakt tussen nog wel en niet meer aanvaardbare vormen van spanning. ROTTERDAM Zaterdagavond 4 april 1970 zal in de Grote Schouw burg, Zuidplein, Rotterdam de pre mière voor ons land van de Leger des Heils musical „En nu wij!" plaatsvinden. Circa zestig jongelui hebben er dan ruim zeven maanden aan gerepe teerd. Deze musical is in de gehele En gelssprekende Legerwereld al een groot succes en een grote bezieling gebleken. Op vele plaatsen werden -- herhalingen gevraagd. In Plymouth weg waagden, hadden deze brug met voerde men de musical tienmaal op. De musical zal ook in andere plaatsen in ons land te zien en te beluisteren zijn. (Vervolg van pag. I) Op de rivieren komt geen üs voor, maar elders wordt de situatie voor de scheepvaart veel moeilijker. Vaart op het IJsselmeer is alleen mogelijk voor tankschepen i konvooi met hulp van sleepboten. In de randmeren is prak tisch geen scheepvaart meer mogelijk. De veerdienst Harlingen-Terschel- ling-Vlieland werd gisteren vanwege de ijsgang twee uur vervroegd. Niet iedere eilandbezoeker was hiervan op de hoogte, zodat wel enige reizigers achterbleven. Op Vlieland loste de dorpsomroeper dit probleem op door met de bel het dorp door te trekken. Rotterdam In Rotterdam had de ijzel geen ern stige gevolgen. Wel vertikte de Van Brienenoordbrug het tegen een uur of vier gistermiddag dicht te gaan na het doorlaten van een schip, maar de enkele automobilisten die zich op de NED. HERV. KERK Beroepen te Hilversum: C. v. d. Bosch te Gorkum. GEREF. KERKEN Beroepen te Echten: kand. drs. P. H. L. Lo te Wormerveer; te Rotter- dam-Delfshaven: F. v. Zuthem te De Bilt (U.). BERGEN OP ZOOM Een brand in het stooklaboratorium van Becker's Haardenfabriek heeft vrijdagnacht voor ruim ƒ30.000 schade aangericht. Zes kachels met een gezamenlijke waarde van ƒ6.000 gingen verloren. De schade aan het gebouw wordt ge raamd op 25.000. De brand is vermoedelijk ontstaan door oververhitting van een afvoer pijp. In het laboratorium stonden twee gevelkachels proef te branden. Bij dit proces worden de overtollige gassen afgevoerd door een twee me ter hoog gelegen plaatijzeren zuig- kap, waar het gas door een altijd brandende waakvlam wordt ontsto ken. De door een asbestpijp omgeven ijzeren pijp die door het platte dak naar buiten gaat is waarschijnlijk te heet geworden, waardoor het mas tiek op het dak is gaan branden. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, was de brand rond half twee meester. hoge hellingen liever vermeden, waardoor het aantal wachtenden ge ring was. Het openbare vervoer ondervond echter grote moeilijkheden. Gister morgen reeds weigerde het elektri sche mechanisme van de tram-wissels zodat iedere tram by elke wissel moest stoppen en de bestuurder met zijn wisselpook de zaak moest om zetten. Vanmorgen was er een overgroot aanbod van passagiers: zeer veel autorijders hadden hun wagen thuis gelaten. Gelukkig waren er door dc kerstvakantie geen schoolkinderen zodat trams en bussen de zaak kon den verwerken. de rollerdammer - nieuwe leidse courant nieuwe haagae courant - dordts dagblad ^et-Het fl'dam. W.d» Withiir. 25 Tal.l l$588til«x2U3l Ktnlorm tl 'i-tiravinhigi, Leiden en Oordrechl (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Hoe goed het is, dat de platenmaatschappijen nog een paar vervangendesolisten achter de hand heeft gehouden, blijkt nu al, want Conny Vink en Frits Lam- brechts zullen wegens „verplichtin gen elders" niet kunnen meedoen aan de voorronden voor het Euro visie Songfestival op 29 en 30 januari a.s. Zij worden vervangen door Ro- sita Bloom en Ine van den Berg. Het weer in Europa i. temp. neerslag gisteren Amsterdam regen -2 7 Brussel geh. bew. -1 0.4 Frankfort zw bew. -11 0 Genève geh bew. -7 0 Innsbruck licht bew. -19 0 Kopenhagen driftsneeuw -5 0 6 Locarno half bew. 17 0 Londen regen 9 5 Luxemburg zw. bew. -7 0 Madrid mist -0 0 Majorca zw. bew. 5 0 München half bew. -19 0 Nice licht bew. 4 0 Parijs regen 1 0.3 Rome onbewolkt 1 0 Wenen niet ontvangen Zürich geh bew. -8 0 In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers BREDA Tegen halfelf zondag avond is brand ontstaan in een wo ning aari de Bleekstraat. Daarbij is een 82-jarige man zeer ernstig ge wond geraakt. Voor hij naar het dia- konessenziekenhuis in Breda werd overgebracht, kon hij nog vertellen dat de brand was ontstaan doordat hij in zijn slaapkamer de pit van een petroleum kachel omwisselde. De wo ning brandde nagenoeg geheel uit. HARDINXVELD-GDAM Op de Rivierdijk werd in de nacht van za terdag op zondag, omstreeks half- twee, een automobilist die het ijs van zijn ruit krabde, de 26 jarige electro- technicus H den Hartog uit Rotter dam, door een andere auto aangere den. Hij liep zware hoofdwonden op en overleed ter plaatse. Biaf ra-comité: AMSTERDAM De Nederlai regering dient actief stelling tel men in het conflict Nigeria-Bi| Een bemiddelende rol is niet i doende. Deze kanttekening plaatste het I fra-comité bij de Biafra-nota van» nister Luns. De regering, aldus het comité,! in plaats van een steriele en sch bare neutrale houding aan te nel zich openlijk moeten keren tegen machten welke nog steeds in eenf litaire .oplossing' geloven. Allereerst is een onmiddellijk volstrekt onvoorwaardelijk sta het-vuren noodzakelijk. De rege dient zich vervolgens te distanci van het Britse en Nigeriaanse st punt dat het conflict uitsluitend nen Afrikaanse kring kan wo opgelost, aldus het Biafra-comiti LAREN (NH) In de nacht zaterdag op zondag is ingebroke de uit 1521 daterende hervor kerk. De inbrekers hadden zidh gang tot het kerkgebouw verse door verbreking van een glas-in-li f raampje van de consistoriekamer Er werden een antiek koperen 1 f naar en de koperen sloten van daarop liggende bijbel weggenor r alsmede een antieke koperen zan per en een eeuwenoud doopvont f daders bleken ook getracht te 1 ben de antieke koperen kronen de zolder te rukken. Volgend jaar goede gelegenheid Werkgevers: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen heeft za terdag in een verklaring gezegd dat loonindexering als blijvend verschijn sel onaanvaardbaar is en dat het streven naar een bij voorbaat ge baat gekwantificeerde verbetering kwantificeerde verbetering van het reëel beschikbare werknemersinko men slechts een incidenteel karakter mag hebben. Uit de verklaring blijkt dat het VNO geen bezwaar heeft tegen de nieuwe cao voor de groot metaalindustrie, waarin beide ele menten zijn opgenomen: aanpassing van de lonen als de pryzen een reële verbetering van het besteedbare in komen met 2% procent aantasten. Een ideaal, dat door de Sociaal-Eco nomische Raad uitdrukkelijk is ge steld in een unaniem advies, zij het met beperkingen. Het VNO zegt nu dat bij voorbaat gekwantificeerde verbeteringen „in verband met de zeer specifieke si tuatie, die zich in 1969 aftekende, deze keer als uitgangspunt begrijpe lijk is". Volgens het VNO heeft het geen zin om op deze wijze voort te gaan zolang er nog geen duidelijk uitzicht is op overeenstemming over de maatstaf volgens welke de particu liere en de collectieve bestedingsmo gelijkheden moeten worden bepaald. „Zolang niet vaststaat dat de collec tieve bestedingsmogelijkheden aan duidelijke begrenzingen kunnen wor den onderworpen, kan niet aan een bepaalde groep uit de particuliere sector (de werknemers) een bepaald percentage van de toeneming van het reële nationale inkomen worden gegarandeerd", aldus het VNO. Uitholling vertrouwensrelatie BOEDAPEST De Hongaarse radio zendt elke zondagmorgen een kerkdienst uit. De zendtijd wordt door de kerken onderling ver deeld. Als grootste kerk in Hongarije laat de Rooms-Katholieke Kerk zestien maal in het jaar een mis horen. Dertien zondagen is een hervormde kerk dienst te beluisteren en eveneens dertien zondagen een lutherse. De unitariërs hebben recht op zeven zondagen en de Grieks-katholieken en de orthodoxen elk op twee. Verder wordt voor de joden eenmaal per maand zendtijd beschikbaar ge steld op zaterdagmorgen. Volgens de persdienst van de Hongaarse kerken zijn deze uitzendingen zeer geliefd. Vele gemeenteleden luisteren ook naar de radiopreken, wanneer zij dezelfde zelf naar de kerk gaan. (Van onze soc.-econ. deractie) DEN HAAG De vertrou wensrelatie tussen bestuurders van de vakbonden en hun leden wordt uitgehold, wanneer afzon derlijke werkgevers buiten de vakbeweging om allerlei Kerst- boom-achtige loonversieringen aanbrengen. De reactie van de vakbeweging laat in die omstan digheden geen andere keuze dan de versiering nog verder te' vèr- fraaien. Met deze woorden reageerde van morgen NKV-voorzitter J. J. Mertens in de verbondsraad van dit vakver bond op dc onderhandse loongolf, die vanuit hot noorden van het land aan het rollen is gebracht en die ook an dere streken heeft bereikt. Vanuit een oogpunt van sociaal- economisch beleid noemde de heer Mertens het ronduit bedroevend, dat de regering zich zo star opstelt met betrekking tot het ontwerp-Loonwet De regering meent dit te kunnen doen in een fase. waarin een geza menlijke aanpak van regering en be drijfsleven noodzakelijk zou kunnen worden om te voorkomen, dat de so ciaal-economische ontwikkeling uit de hand gaat lopen. De NKV-voorzitter vertelde, dat de werkgevers met betrekking tot de pogingen in de Stichting van de Ar beid om tot een beter pensioensys teem te komen, grote waarde hech ten aan een handhaving van" „de bestaande gevarieerde uitvoerings structuur". Het NKV twijfelt er aan, of de gestelde doeleinden bereikt kunnen worden binnen de bestaande structuur. Dit zou vooral gelden voor het streven naar welvaartsvaste pensioe nen en het voorkomen van pensioen- verlies bij verandering van werk kring. Worden werkgevers en werkne mers het voor juli 1970 niet eens, dan zal het NKV met een eigen plan de sociaal politieke arena binnen treden. Op dc bereidheid van dc werkge vers mee le werken aan de opleiding van leden van de ondernemingsraden wilde de heer Mertens zich niet ver dijken. Het zal voor de vakbeweging onaanvaardbaar zijn, wanneer de werkgevers zich op deze wijze zullen willen onttrekken aan extra bevoor deling van georganiseerde werkne mers. (Van onze kerkredactie) HAMBURG De Luthefc Wereldfederatie moet met Vaticaanse secretariaat tot vordering van de eenheid christenen gaan praten over heffing van de pauselijke ban: jegens Maarten Luther. Dat vindt de Hamburgse jurist Wilhelm Miöhaelis. Hij ziet daai binnenkort een goede gelegei want op 3 januari 1971 zal het jaar geleden zijn, dat de bul uitgevaardigd. In 1965 heeft de paus de ban opj heven, die een van zijn voorgang in het jaar 1054 uitsprak over patriardh van Konstaaitinopel. lutheranen moeten laten merken, wij willen, dat Luther niet an behandeld wordt, aldus Midha56 Hij vindt de assemblee van P r< Alegre in juli daarvoor een gelegenheid. ROTTERDAM Het met 200 zand geladen van het Boerengat n het Hartelkanaal onderweg zij^i binnenschip Anna Mathilde 6 zondagmiddag tegen een uur of toen het op de Nieuwe Maas ter ho te van de Lloydkade voer, plotse! uit het roer. k< Met volle kracht ging het op kant aan en met „een hevig geki 'e drukte de voorsteven zich in de e: demuur van de Lloydkade. De Anna Mathilde 6 zonk schipper J. Belle uit Rotterdam kon met zijn vader, die de vaarti d{ had meegemaakt zonder natte vo< eli te krijgen via de kadetrap de wal j( komen. Het wrak levert geen hinder de scheepvaart. d( id (Van onze radio- en tv-redactk HILVERSUM Het weekblad norama wijkt niet voor de argum ten van de HIRO als zou de joun,. list die signaleerde dat deze miqU' omroep in zijn diensten voor verenigingen een ton inkomsten L der tafel heeft laten verdwijnen, 1§L goed zijn ingelicht. De HIRO heeft niet de moeite nomen, de redactie van haar fou te overtuigen. Het produktiebuie geleid door Frits van Praag on supervisie van Geert Elfferich, debet zijn aan het niet verantwu den van de ruim 99.000 in de h al ken, aldus Panorama, dat evenü J3 „stappen", door de HIRO tegen I blad te ondernemen, rustig zegt a! jf wachten. De regeringscommissaris voor I w Radiowezen, mr. Van der Dussen. li zich niet met de kwestie bemoei hij heeft alleen controle te oefe« lm op het gebruik van gelden uil luister- en kijkpot; wat er geW met geld dat door verenigingen ki de HIRO is betaald voor progrii ma's, gaat hem niet aan. BREDA De politie te Breda n een 15-jarige scholier aangehoui k die ervan wordt verdacht dit afge1 n, pen jaar met ongeveer tien mei? tussen drie en 5 jaar ontucht te W ben gepleegd. Hij lokte de kinds' mee naar het bos, naar in aanbe* zijn de woningen of naar souterrti onder flats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2