Raad van Benthuizen over stedebouw en woonwagens Paal geslagen voor nieuw* wijk van 226 huizen Commentaren Holland Promenade in Haarlemmermeer WEEKAGENDA KERSTBOMEN Uitzoeken voor 1.95 Stegeman Meren wijk Applaus Kerstconcert op orgel van Stadsgehoorzaal Alphen bouwde sinds oorlog al 5000 woningen Project Variatie Dankbaar NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 1949 alle maten. BLOEMENHAL DE SCHAKEL Prins Bernhardlaan, Voorschoten. BENTHUIZEN Tijdens de gis teravond gehouden vergadering van de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Kejjzer, waarin wethouder Van Noort en R. Zonneveld door verhindering ver stek moesten laten gaan, is het agen dapunt Mededelingen langdurig be handeld. De heer v d Eijk (Gemeentebel.) vroeg zich af of het steeds bedan ken van nieuwbenoemde gemeente raadsleden wel een gemeentebelang zou kunnen zijn. „Zo is het toch geen werken"! De voorzitter zei het even eens te betreuren dat de bedankjes waren ontvangen. Het is een zaak, waarvan de directe verantwoorde lijkheid bij de politieke groeperin gen ligt en bij degenen, die benoem baar zijn verklaard. De heer De Vrij (chr prog) zei het nonsens te vinden dat indien men in het belang van de gemeente wil werken, er zolang over gedacht moet worden. De inwoners van Benthuizen zijn daarbij allerminst gebaat. Langdurig kwam de zaak van de vroegere stedebouwkundige, de heer Stegeman, weer aan de orde. Nadat de heer Stegeman bericht had ont vangen, dat hij in de raadsvergade ring van 21 okt. was gerehabiliteerd, vroeg hij hem mee te delen, waarom hij gerehabiliteerd moest worden. Hij verzocht ook om een raadsbespreking om mondeling een en ander uit de doeken te doen. In meerderheid bleek het college daaraan geen behoefte te hebben. De heer De Vrij achtte dit standpunt bruut. Hij was het met de voorzitter eens, dat door deze weige ring de affaire weer in ongunstige zin wordt beïnvloed. Weth. Van Soest verdedigde het standpunt van de wethouders. „Drie raadsleden hebben bedankt en het is bekend, dat de heer Zonneveld geen behoefte had nog met de heer Stege man te spreken, dus zijn er reeds vier die er geen behoefte aan hebben. Waarom zouden wij ons standpunt dan wijzigen? Er is een brief aan de heer Stegeman gezonden. Dat was besloten. Hij vroeg terecht om reha bilitatie, maar dat woord had nooit in die brief moeten staan, omdat hem nimmer fraude of iets dergelijks in de schoenen is geschoven. De heer Van Noort heeft destijds gezegd, dat er enkele vraagtekens waren en die worden onderzocht. Er is geble ken, dat de fout niet bij de heer Ste geman zat en rehabilitatie was mijns inziens dan ook niet juist". De heer De Vrij deed nog een po ging de heer Voorwinden (sgp) uit zijn tent te lokken maar hij slaagde daarin niet, want de sgp-fractielei- der ging er niet op in. De heer v d Eijk wees erop, dat ir. Zandvoort, de nieuwe stedebouwkundige, zit te wachten op de afwikkeling met de heer Stegeman. We kunnen toch niet blijven wachten of de zaak aan-de kant gooien, want dan kunnen we beter tot maart niet meer bijeen ko men! De voorzitter zette uitvoerig zijn gedachten uiteen. „Laat ik nu eens in alle duidelijkheid zeggen, dat ik het betreur een afwijkend standpunt in het college te moeten innemen. Re habilitatie was een wens van de raad. Wanneer men stelt, dat het niet zinvol zou zijn een gesprek toe te staan, omdat drie raadsleden be dankt hebben, dan had men die zaak beter even op zijn beloop kunnen laten Wanneer we nu weer een brief schrijven, dat we geen behoefte heb ben aan een gesprek met de heer T)E P.S.P.-FRACTIE ln de I eidse raad heeft een motie ingediend, waarin zij de raad voorstelt te be sluiten om de woningen in de Merenwijk te bestemmen voor de urgente woningnoodgevallen uit Leiden. De raad kan deze motie nooit aannemen, omdat zij al te gemakkelijk voorbijgaat aan de an dere mogelijkheden om door mid del van de bouw in de Merenwijk urgente woningnoodgevallen op te lossen. Lang niet ieder noodgeval zal met een woning in de Meren wijk geholpen zijn. Het gaal er ook niet om dat deze stadgenoten een woning ln de Merenwijk krij gen, maar dat ze een goede woning krijgen, waar dat dan ook is. f~)E HEER Zunderman /p.v.d.a.) kreeg gisteren applaus in de ge meenteraad van Leiden, toen hij zijn persoonlijke verklaring aan het adres van de heer Amptmeijer (mede aanleiding van diens artikel in RADICAAL) had geëindigd Zo iets was in de raad nog niet voor gekomen. Een dergelijke bijvalsbe tuiging komt wel eens van de pu blieke tribune en dan moet de voor zitter er wel iets van Keggen De heer Zunderman was sterk ge ëmotioneerd. Hij schaamde zich er niet voor, de PAK-overeerkomst niet te hebben willen ondertekenen. Het P.v.d.A.-raadslid Versnel ver klaarde even later hetzelfde. „Als we dit soort democratie in het stadsbestuur gaan Invoeren, dan be dank lk er voor!" Langzamerhand worden de brokken volledig zichtbaar. Het PAK bindt niet maar het splijt. De „zwijgende meerderheid" weet dat nu. LEIDEN In de periode van 12 tot 16 december is ingebroken in een huis aan de De Sitterlaan. De bewo ners, die afwezig waren, merkten by hun thuiskomst dat een bedrag van 450 gulden was gestolen. Stegeman, dan maakt u het gelijk tijdig onmogelijk, dat ir. Zandvoort zijn werkzaamheden begint. De heer Voorwinden deelde mee, inderdaad van mening te zijn dat er geen behoefte meer is aan een ge sprek. „Bovendien kunnen we nog de aanvullende informatie van de heer Van Noort tegemoetzien en daar wachten we op". De voorzitter zei, dat er drie vaka- tures in de raad bestaan en er twee demissionaire wethouders zijn. Het is zaak, dat de voltalligheid in de colleges terugkeert. Het college heeft uit puur mense lijke en morele overwegingen alle be grip voor het schrijven van bewoners van de Westzijdeweg in Hazerswoude inzake de woonwagens. Het was bij zonder triest, dat de overheid zo snel maatregelen moest nemen. Het krediet is per omgaande goedgekeurd terwijl de belastingbetaler vaak hun kerend moet wachten op noodzake lijke voorzieningen. „Verwijst u het stuk maar terug naar het college, opdat overleg met de gemeentebestu ren van Hazerswoude, Moerkapelle en Koudekerk zal kunnen worden ge voerd". De raad ging hiermee ak koord, maar het ontlokte de heren De Vrij en Van der Eijk nog de ont boezeming, dat de plaats, waar het kamp is en wordt ingericht, ongeluk kig is gekozen. Er zou zeker wel een andere oplossing kunnen zijn. Ook wethouder Van Soest toonde zich er niet gelukkig mee. De voorz. stelde echter, dat het een zaak van de ge meente Hazerswoude betreft, waar mee de raad van Benthuizen zich niet heeft te bemoeien N. G. van der Ploeg verlaat Voorschoten VOORSCHOTEN - De heer N.. - G. van der Ploeg, chef afdeling Al gemene Zaken van het gemeente secretarie van Voorschoten, is be noemd tot districtsregistrator bij de Vereniging van Nederlandse. Ge meenten. Ter gelegenheid van zijn afscheid van Voorschoten werd hem een re ceptie aangeboden in het Cultureel Centrum. Burgemeester L de Kool typeerde de scheidende hoofdambte naar als een man met een bijzonder flexible geest, dynamisch en con sciëntieus, die dikwijls als gastheer namens de gemeente is opgetreden. Gemeente-secretaris A. Eveleens vertelde over de grote inzet van de heer Van der Ploeg, vooral over zijn activiteiten om te komen tot een recreatiebad in Voorschoten. Namens het personeel werd de heer Van der Ploeg een fiets aangeboden. De heer N. G. van der Ploeg fun geerde tevens als onofficiële voor- liahtingsman op het gemeentehuis. Zeer veel inwoners kwamen hem de handdrukken. HAARLEMMERMEER De ge meenteraad van Haarlemmermeer zal vanavond beslissen of het recrea tie- en tentoonstellingspark „Holland Promenade", waarvan Joop Geesink de ontwerper is, in Hoofddorp zal komen. Sinds 1963 werden met tal van gemeenten onderhandelingen ge voerd over de vestiging, maar tot voor kort zoder resultaat. In Hoofddorp doet zich echter wél de mogelijkheid voor. Het uitbrei dingsplan „Beukenhorst" dat be stemd was voor een nieuwe woon wijkf kon niet de goedkeuring ver krijgen van 'gedeputeerde staten, in wKBBUÊÊÊUÊÊÊm LEIDEN Dit jaar zal voor het eerst op de avond vóór kerstmis een orgelconcert, met imptx>visaties op thema's van het. publiek, in de Stadsgehoorzaal worden gegeven. De organist is Arie J. Keyzer, stadsorganist te Rotterdam. Vóór de pauze zullen viei werken worden uitgevoerd, itn de pauze kan men weilsen kenbaar maken. De organist, zal trachten deze wensen na de pauze in een improvisatie ten gehore te brengen. Het programma wordt besloten met samenzang. De organist zal door middel van de geluidsinstallatie contact met de mensen onderhouden. Met medewerking van het college van B W, de organist en de personeelsleden van de Stadsgehoorzaal, die allen belamgenloos aan dit orgelconcert hun medewerking geven zal de volledige opbrengst van de entree-gelden ter beschikking worden gesteld aan de slacht offers van de watersnoodramp in Tunesië. De toegangsprijs is voor volwassenen f 1,50voor kinderen f 1, Het programma is als volgt samengesteld: 1. Voluntary viM in d van J. Stanly: 2. Toccata in Fuga in d van J. S. Bach; 3. Prélude, Fugue et Variation van C. Franck; 4. Suite Gothique van L Boéllmann, aIntroduction-choral, b. Menuet gothique, c. Prière a Notre-Dame, d. Toccata; 5. Improvisaties op thema's van het publiek; 6. Samenzang: a. Stille nacht, b. Nu zijt wellekome. verband met te verwachten geluids hinder. Zowel de provincie als b. en w. van Haarlemmermeer zijn van me ning dat het bestemmingsplan uiter mate geschikt is voor de vestiging van „Holland Promenade". Het gebied waar het om gaat, is 37 ha groot. De gemeenteraad van Haarlemmermeer zal zich vanavond uitspreken over het plan. Het be stemmingsplan „Beukenhorst" heeft een maand ter inzage gelegen. Enke le particulieren en de direktie van de luchthaven Schiphol hadden er be zwaren tegen, die door '<tr. én'' w. evenwel ongegrond worden ver klaard- Eervolle vermelding in textielwedstrijd VVOUBRUGGE Een eervolle vermelding in een internationale textielontwerpwedstrijd is de extra- verrassing, die in deze surprise- maand te beurt viel aan mevrouw H. M. Bochove-Jansen. Deze wed strijd werd uitgeschreven door de Famous Artists School, samen met een internationale kunstvezelindus trie. Er werd aan deelgenomen door ruim 19.000 ontwerpers uit Ame rika, Canada, Japan en Europa. Deze zonden samen 36.000 ontwer pen in. Dertig van deze ontwerpen waren van de hand van mevrouw Bochove. In totaal werd 11.000 dol lar aan prijzen beschikbaar gesteld. Voor mevrouw Bochove aan de Van Woudeweg, moeder van een zoon van zes en een dochter van drie jaar, was deze wedstrijd een eerste kennismaking met de fasci nerende wereld van het textiel- ontwerp. De kiem hiervoor werd echter al gelegd in 1965, toen het geziin (de heer J. Bochove is werk- bouwtuigkundige) werd uitgezon den naar India. Daarbij ging ook een schriftelijke schildercursus voor amateurs mee naar Bombay. Sinds dien ontwikkelde zij zich tot een ver dienstelij ke amateurschilderes. Deze maand sloot zij déze cursus met goed gevolg af. Wat als een hobby begon kan wel uitgroeien tot een lovende vrijetijdsbesteding. In het spoor van het succes in deze wedstrijd heeft mevrouw Bochove relaties aange knoopt met een fabrikant van luxe verpakkingsmaterialen. Zo zullen waarschijnlijk ook haar niet be kroonde ontwerpen een bestemming vinden. Van de totaal 83 prijzen werden er 18 toegekend aan deelnemers uit Japan. 37 uit Amerika, 2 uit Canada en 26 uit Europa. In ons land wer den drie eervolle vermeldingen uit gereikt, beloond met een prijs van 50 dollar. ZOETERWOUDE Uitslagen van de tafeltennisvereniging Effect '54. Het eerste team zorgde voor een huzarenstukje door het onge slagen St. Hoger/T.S.B. 10, in eigen huis. de eerste nederlaag toe te brengen. Uitslag 46; Spirit 10 Effect '54 2: 010. Junioren: Ef fect '54 1Avanti 4: 64, De Tref fers 4Effect '54 2: 73. Effect '54 3—Steeds Vooruit 1: 64, Scylla 5—Effect '54 4: 10—0. ZOETERWOUDE In de her vormde kerk is donderdagavond om 8 uur een interkerkelijke kerst bijeenkomst. Medewerking verlenen de chr. gem. zangvereniging Looft den Heer, het r.k. kinderkoor en burgemeester Detmers, deken La- mot en de eerwaarde heer Loerak ker. AARLANDERVEEN Donder dagavond 18 december organiseert de Sportvereniging „Aarlanderveen" een grote klaverjas-boutavond in zaal Vergeer, 8 uur. Als extpa attractie draait het rad van avon tuur, waarop verdraaid worden: vele kippen, konijnen en wat er verder die avond wordt bezorgd. ALPHEN Noord deed gister middag zijn naam van koud te zijn eer aan. En een onaangename kant aan de zaak was dat de stoomhamer, die dienst moest doen om de eerste paal te slaan voor 226 woningen en 68 garages ten oosten van de Veld- bloemweg de dienstverlening wei gerde. Ir. N. Buijsert, die reeds in de cabine van de dragline had plaatsgenomen, moest die weer af staan. Herhaalde malen klommen mensen van de heimachine naar bo ven of werden naar de top getakeld, maar het bleef een moeizaam geval. Men mag alleen maar hopen, zoals ook als wens werd uitgesproken, dat het niet een minder gunstig voor teken is voor het verloop van de bouw van dit belangrijke project van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Eerst alleen met koude, later ook met trappelende voeten, bleven de talrijke aanwezigen wachten en uit eindelijk kwam men toch zo ver, dat de paal nog slechts anderhalve meter boven de grond uitstak. Toen vond men het welletjes. In allerijl spoedde men zich naar het warme raadhuis om daar eerst een warme kop koffie te gebruiken en later ook nog andere verwarmende drankjes. Voor burgemeester en wethouders was eerst nog een andere taak weg gelegd. Men bezocht de woning van het echtpaar Wagenaar, Edelsteen singel 29, want dit huis was het vijf duizendste. dat na de oorlog in ge bruik werd genomen. Het gezin be trok dit pand in oktober. De heer Wagenaar, controleur van de sociale verzekeringswetten (52) vertelde, dat hij met veel genoegen in het nieuwe Alphen-Noord woont. Bur gemeester en wethouders boden na mens het gemeentebestuur een taart, bloemen en een boekwerkje aan (zie foto). Toen het dagelijks bestuur ook in het raadhuis was gearriveerd, wer den vei-schillende toespraken gehou den. De heer J. A. Maltha, directeur van Muys en De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V. te Rotter dam, die het bouwproject zal uit voeren, zei o.m. dat met deze 226 wo ningen aan Alphen aan den Rijn een wijk zal worden toegevoëgd; waarop men trots kan zijn. Door dit aanne mingsbedrijf werd nog niet zo veel gebouwd in Alphen, maar men hoopt na dit project te kunnen doorgaan. Hierna sprak ir. N. Buijsert, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, oud-directeur van Gemeen tewerken van Alphen aan den Rijn. Alleen uit dien hoofde was het spre ker een groot genoegen, dat hij de eerste paal mocht slaan voor deze woningen. Overigens wilde hij deze zaak niet chauvinistisch bezien. Spreker stelde dat in veel gevallen de kwantitatieve woningnood voor bij is, hoewel soms nog het tegen deel schijnt. Zij die het behoorlijk kunnen betalen, kunnen wel een door hen gewenste woning krijgen en ook voor de minst-draagkrachti- gen is, als men de krotwoningen af schrijft, wel een woning te vinden als woningbouwverenigingen en ge meentebesturen zich inzetten om nog goede woningen aan te passen aan de huidige mogelijkheden. Het tekort bestaat met name nog in de middenklasse. En hierop zal men zich moeten concentreren, ook door middel van de doorstroming. Spreker was van mening dat het bouwbeleid voor een gemeente als Alphen aan den Rijn op een langere termijn moet zijn afgestemd. Nu de Haagse agglo meratie bijna vol is (slechts Zoeter- meer heeft nog enige ruimte), en ook de Leidse agglomeratie weinig mo gelijkheden biedt, zal Alphen aan den Rijn in toenemende mate als op vangcentrum moeten gaan fungeren en daarom voorzag ir. Buijsert voor deze gemeente, met zijn vele moge lijkheden, een goede toekomst. Spre ker zag het project waarmee nu is begonnen als een noodzakelijke aan vulling van het Alphense woningbe stand. Hij hoopte dat dit bouwplan van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds nog door vele zal worden gevolgd. Burgemeester Gallas zei dat het gemeentebestuur zeer ingenomen is met deze bouw door he A.B.P. dat een variatie brengt op het aanbod van woningen. Hij richtte zich ook nog met een enkel woord tot het echtpaar Wagenaar. dat ook deze bijeenkomst bijwoonde in verband met de vijfduizendste woning. De burgemeester zei, dat het bijzonder belangrijk is huizen te bouwen, maar we moeten er van uitgaan, dat we gemeenschappelijk bouwen aan de maatschappij en daarom hebben ook de bewoners van de nieuwe wij ken een belangrijke itaak. Er zijn nu nog 670 woningen in aan bouw en er staan 71 woningen op stapel voor z.g. doorstroming (huur woningen), 272 woningwetwoningen als eerste aanzet voor de bouw ten westen van de Herenweg (montage woningen) en nog 700 woningen in hetzelfde gedeelte in gevarieerde vorm. Dan is men in het gedeelte Alphen-Noord I zo zachtjes aan vol en voor een snelle aanpak van Noord II zal men, om de financiering te regelen, krachtige medewerking van Rijk en Provincie nodig hebben. Aan HAZERSWOUDE Woensdag om 8 uur is er een bingo-avond in de kantine van de Hazerswoudse boys. Iedereen is welkom. het einde van zijn toespraak over handigde spreker ir. Buijsert als her innering aan deze gedenkwaardige dag een notitiebloc in leer, met in scriptie en penstandaard- Laatste spreker was dr. mr. N. H. Wiarda, hoofddirecteur van het Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Hij was dankbaar voor de medewer king van de gemeente. De opmerking van ir. Buijsert dat er niet altijd meer van woningnood kan worden gesproken, onderschreef spreker wel enigszins. Maar er is wel woon nood, er is verandering van het behoeftepatroon. Toch bestaat er met name in de grotere gemeenten ook ■nog wel woningnood, wat de aan tallen betreft. Alphen aan den Rijn is steeds actief geweest in opbouw en ontwikkeling en men zal daar de eerste jaren niet mee klaar zijn. De door burgemeester Gallas uit gesproken gedachte, dat gemeten in opbouw meerjarige begrotingen moesten kunnen samenstellen en daarvoor ook medewerking vinden, vond dr. Wiarda begrijpelijk en was het daar ook mee eens. De stedebouwkundige opzet het plan is zodanig dat het doorgaai verkeer beperkt is. Het is hierdoi te verwachten dat in het wijkje e< prettige woonsfeer ontstaat, well nog bevorderd zal worden doord de aanleg van voortuinen door ei gespecialiseerd bedrijf zal wordi uitgevoerd. Door de architecten is veel bal steen in de gevels toegepast, terw de vloeren in beton worden uitfi voerd, zodat een degelijke bouw waarborgd is. De afwerking deze ruime woningen is royaal sanitair en tegels betreft; bovendli zijn de woningen ruim van kast* voorzien. Er zullen twee typen woningen f bouwd worden, te weten 133 wonii gen met een doorzonkamer en overige 93 woningen met een Z- mige woonruimte. Beide typen b vatten voorts 3 kamers op de slaa verdieping en een ruime kamer hobbyhoek op de zolderverdiepb De huren van deze gesubsidieeri woningen zullen gemiddeld f 310,- per maand bedragen. Woensdag 17 december Stadhuis, 46 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Beloftekerk, Robijnstraat, 8 u.: kerst- I viering afd. Mors Christenvrouwenbond. Schelpenkade 6, 8 u.: Tuinbouw en Plantkunde, A. M. Hulkenberg over kerstflora en volksgeloof. Stadhuis, 7.30 u.: begrotingsbehandeling gemeenteraad. Ons Centrum, Hooigracht 84. 8 uur: af deling Lelden NVBS. lezing over de West- landse Stoomtramweg-Maatschappij door G J de Swart, Donderdag 18 december Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, kerst viering. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Vrijdag 19 december Oegstgeest: Groene of Willibrordkerk, 8.15 u.: aid. K. en O., kerstconcert Ned. Solisten Ensemble, ln samenw. met „Vrienden van het Lied". Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Zulderkerk. 7.45 uur: afdeling Centrum Christenvrouwenbond, kerstfeestviering Zaterdag 20 december Gehoorzaal, 8 u.: K. en O.. Kerstprome- nadeconcert door Promenade-orkest o.l.v. G, Nleuwland m.m.v. Radiokoor, Aafje Heynls. alt Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. De Oegstgeestsc Apotheek ls geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. FILA1S CAMERA Petulla. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur dl 2.30 7 en 9.15 uur: Deserto Rosso. 18 Jaar. vr- en zat-nacht 23 30 uur: De spookzolder 18 laar LIDO Slag der giganten. 18 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Provéles. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9 15 uur. zo 2.30 4a.45 7 en 9.15 uur. REX De genadeloze killer. 14 Jaar. dag 2 30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. «.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Het mysterie van de dodende slinger. 18 laar STUDIO Cu) de sac. 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur TRIANON - Villa van de vrije liefde 18 jaar. dag. 2 30 7 en 9.15 uur zo 2.30 4.45 7 en 9 15 uur NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Petulia. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Pervers spel. 18 jaar. LIDO in dienst van Hare Majes»:it. 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR - The wild Bunch, 18 Jaar. dag. 2 en 8 uur, zo 2, 5 en 8 uur. REX De maagd van de jungle. 14 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Strip- gitis van Soho, 18 jaar. STUDIO The graduate. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.19 uur. zo 2.30 4,45. 7 en 9.15 TRIANON Love Bug. a.l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. .4,45. 7 én 9,15 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari Behandeling oa ongevallen Ue poliklinische oahandeilng aa onge ✓allen wordt vsn dinsdag f uur Cs mld dags tol woensdag I! uur waargenomen door net Diaconessenhuls Vrijdag IJ uur tol zaterdag 12 uur door hei 91 Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door nel Aca demtseh Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening» en inforniatiedien?' voor Lelrien-Zuid West, secretariaat Jac rues Urluspiantsoen 83 voor hulpverle ning telef 24)01 DU geen gehoor teler •n4fln voor Informatie, telef «3921 Bezoekuren Ziekenhuizen Voor patiënten ln klasse 3 maan woensdag, donderdag en vrijdag 18 1! uur dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15- uur. zondag, christelijke en aatlonü feestciëgen 14 J016 uur Vrouwenkliniek; maandag uw vrljd 18.45—19 30 uur zaterdag 15 3d—630 i zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkllt 'lae.n-ks I" Ill Mi..(II Jtii 19-20-1 Op de afdelingen verloskunde en i dergeneeskunde kunnen kinderen bet den de 8 resp. 12 laar niet worden laten. ln het belang van de patiënten kunr.: niet meer dan twee bezoekers tegelljK een patiënt worden toegelaten. Eltsabethzlekenhuls Lelden derde t dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds n kwart voor 7 tol half acht. kraamafdelli dagelijks van 3 tol 4 en "s avonds n kwart voor 7 tot half acht; tweede ki dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot J dagelijks van half 7 tot half 8. van zeven tol acht Psychiatrisch ziekenhuis Ende dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, dags 11 tol 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.i tweedel 1.15 tot a en 7 tot 8 u., derde kl. 1.15 tol en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijkse 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: di| lljks (ook zondag)- le en 2e klas: 10.30—11 00 uur van 14.00—15.00 uur 18.00—19.00 uur. 3e klas van 14.00—15 00 uur van 181 19 30 uur Kraamafdeilng. van I4.0O—15 00 uur. i 19,0019.30 uur alléén voor echtgenotes Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, 18.0018-30 uur dinsdag en donderdag i leen voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar geen toegat NOOKDWIJ K - Sole UIIO Klasse-P tiénten dagelijks van 3 tot hall 5 en i* avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten i dgs van I tot 3, dinsdag van 1 tot hall donderdags van nall 7 tot half 8 en zalt dags van 1 tol half 3 KATWUK üeehospitium, longklloii 3 dagelijks van hall 3 tot half 4. dinsdagele donderdag evenwel van 7 lol 8. tbc-aJS.: (lng dagelijks van half 3 tot half 6. Ben lidatiecentrum dinsdag en donderdag n lf 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hall tl toi hau 5 Revalidatiecentrum kinden woensdag van 7 tol 8 zaterdag en zond van half drie tot half vijf Longkilnleki tbcèafdellng kinderen woensdae van 11 8 en zaterdag en zondag van half J half 4 Musea eo Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdi zondag van I tol 5 uur Museum Oudheden, Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterii zondag van I toi 6 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude gel op werkdagen van 10 tol 4 uur. dag van i toi uur Hortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tot 12 eo van tol uur kansen zaterdags en zondags geslote Alarmnummers Brandweer t> maai 8. Politie 5 maai 4 BHD: 20B4S Tentoonstellingen De Lakenhal tentoonateling van derljen gouaches en tekeningen va Gijsbers van 13 dec. 'ot 11 jan. dag 10 toi 4 uur. zond l tot 4 uur Pleterslcerkgracbt 9: tentoonstelt BUUl 110 van 6 tot 20 dec. maand V vrljd. van 2 tot 5 uur 7 tot 9:80 uur. J en zond tot 5 uur Academiegebouw Rapenburg: tenW «el leremv Bangs clotures 14 lanuan Galerie t Duivenhuys. Rapenburg i dec.—6 1an. dinsdag t.e m. zondag' Galerie v a Viiat. Botermarkt i: ierljen groep Nicolas. 22 nov. - 28 0» ilnsd t.e m zat 9—6 u zond I—6 u"" Legermuseum Pesthulslaan lanuarl 1970 expositie ..Historische dW* ma's en militaire modelfiguren**.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4