Overleg met buurgemeenten over bouw overdekt bad? Allerwege kritiek op PSP-er Amptmeijer Wathebje aan een dure automobiel... ...als er geen Mercedes-service achter staat Commentaar Moties Leidse raad jitiek op "exploitatie' Groenoordhal (P)olitiek (A)ls (K)lucht Het PAK (7) Slot PAK-praat in de raad St. Nico laas-prijsvraag ROOYAKKERS A. L. Martinot (Hazerswoude) in VARA-quiz JfjpjÖ) r NE IEIDSE COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 196? IEIDEIS Het tvas gisteren tijdens tie voortgezette be- \andeling van de gemeentebegroting-I 970 door de raad teer de politiedie er niet zo best afkwam. Van verschil- inde kanten werd kritiek geuit op het toezicht in de innen stad. waar het de toepassing van verkeers- en par- eerregels betreft. Overigens kon van deze kritiek nog iets worden weerlegd door het college aangezien dit jareen andere methode van begrotingsbehandeling lordt gevolgd: eerst komt de raad over alle onderwar en aan het woord en dan pas gaat het college antwoor den. dat zal naar schatting donderdag of vrijdag worden. Waarom geen a par t wachtlokaal voor vrouwelijke agenten r.' ii m ti ntó. Al» eerste ..groep" kwam gister- liddag aan de orde het algemeen Keer, die weer is onderverdeeld in Eofdstukken zoals het financieel be id, economische aangelegenheden. [Groenoordhal en de statistiek. De u Elsgeest (prt chr) was erg be- tuwd naar de manier, waarop b ..j w hun voorstel om het rijk een nvullende bijdrage te vragen, zul- verdedigen. Hij vond deze aan- nag een discutabele zaak. isschien zou ook f 5 min uit de Idireserve kunnen worden geput, vervolgens het dan nog resterende kort goedgekeurd zien te krijgen, it aanvragen van een extra bij- age betekent immers een verzoek voogdij. De heer Elsgeest wilde wel eens precies weten of er een rfijningsregeling bodemgesteldheid >mt. KVP-er Ham bracht naar voren, gemeenten, die meer aan bouw woningen in de premie- en vrije "fcctor doen, daar soms financieel mr d bij varen door gunstige grond- In msacties. Groenoordhal Volgens de heer Van Baarcn (pvda) rdrfhmoril de exploitant van het restau rant van de Groenoordhal zich te \w\met de exploitatie van de hal: h'« «ilde hierover worden ingelicht. Ooit ag hij de raad graag betrok- flwa het overleg met het rijk over met sluitende begroting "aarom nog steeds geen econoom -gesteld?, zo vroeg de heer Lijten rp) zich af. had al één of twee jaar een recteur van de Groenoordhal moe zijn, verklaarde vvd-er Zitman. De heer Kret (prot chr) bracht de chiefdienst en Gemeentewerken ter 'H*! rake. Wij zijn nog steeds voorstan- u r van een wèthoudersportefeuille 1 1 :or economische zaken. Waarom j.. 9g steeds geen econoom aangesteld? Politie De behandeling van de groep open- ire orde en veiligheid" bracht onder ter dus weer raadsleden in het ge- eer tegen het huns inziens onvol- wnde politietoezicht in de binncn- id. Tot hen behoorden de heer De Pilde (kvp) en mevrouw Geelkerken rot chr). Haar fractiegenoot Kret richt de verre van ideale situatie t de Mare ter sprake. Hoe komt 1, wilde hij weten. Met spanning achtte hjj op de nota inzake de ZH-subsidies. n Is de taakverdeling in het politie- wel juist?, zo vroeg de heer e Wilde zich af. Hij verklaarde ch verder voorstander van wijk- ireaus. Is voor de Rivierenbuurt iet één uitrit op de Hoge Rijndijk maken, met gelijktijdige installa- f van verkeerslichten?, suggereerde >P> ij i I Mevrouw Geelkerken vond verder. nlt voor de vrouwelijke agenten in aS rt politiebureau nu maar eens een ■ac arte wachtruimte moet komen. Dat n( tten tussen de mannelijke collega's ond zij niet zo ideaal. jJ Parkeergarage Dc heer Zunderman (pvda) brak lans voor een parkeergarage- Omissie waarin bedrijfsleven en ftyerheid zjjn vertegenwoordigd. Zo'n 'ge voor pakweg 500 auto's kost lauw 1.75 min gulden zei hjj en hr 'S een 'ie'e 'nveslering. waarvoor f "iet zo gauw iemand vindt. De heren v d Klugl (kvp) en De m Her (prot chr) zouden het betreuren I' het zwembad De Zjjl wordt ge kten. Is verbetering van de akkom- aJ^>odatie niet mogelijk, denk eens aan de bewoners van Noord en De Kooi. zeiden zjj. Voetbalvelden Ik ben bezorgd over het aantal voetbalvelden in Leiden, aldus de heer Versnel (pvda). In 1957 nog 21, nu 26 en straks als de uitbreiding van de Annakliniek wordt gereali seerd 24 Hij wilde graag overleg met omliggende gemeenten en het Sport- fondsenbad over de bouw van een overdekt zwembad, waartoe een mo tie werd ingediend. De heer Zunderman (pvda) vroeg aandacht voor de volkstuinen niet alleen de bestaande handhaven maar ook bv. in de Merenwijk aan deze vorm van recreatie denken. Bij de groep „maatschappelijke zorg" wees de heer Lamers (prot chr) op het gebrek aan akkbmmoda- ties voor wijkbewoners in Zuidwest en de Rivierenbuurt; ook de oude stadswijken graag niet vergeten wat dit betreft, adviseerde hij. De heer Van 't Zelfde (psp), die zijn eerste spreekbeurt als raadslid hield, nam het op tégen de uitlaatgassen en vóór meer openbaar groen in de bin nenstad (waarin hij later werd bijge staan door VW-er Portheine. Op zijn opmerking over een aanvliegroute van de KLM, die over Leiden zou gaan, kreeg hij een direct antwoord van de burgemeester (die hierover de direc teur van de Rijksluchtvaartdienst ge sproken heeft): Een canard, met an dere woorden: volkomen uit de lucht gegrepen, om bij de luchtvaart te blijven. 3-oktober Hoewel de 3-oktoberkermis wel vol deed op het Groenoordterrein, was de verdere verandering van het jaar- Ingezonden Het is weer begonnen! Zwaar in gepakt op de overvolle tribune, be hoorde ik tot de toehoorders bij de Algemene Beschouwingen van de Leid- se Gemeenteraad. Zij waren er alle maal. onze vertegenwoordigers. De met griep kampende en daardoor wat moeilijk sprekende hr. v. Aken, de als een vroege kerstman in het rode clubkostuum gestoken PSP-er Amptmeyer en al die anderen. Ik moet u zeggen dat ik er geen spijt van had mijn TV te hebben verlaten voor deze met spanning tegemoet ge ziene avond. Met een variant op een gezegde dat algemeen bekend is zou ik willen zeggen: Wat de Leidse ge meenteraad u biedt, vindt u ergens anders niet. De „oubollige" Ampt meyer. oubolliq althans voor zijn po litieke vrienden en de bestraffende Van Aken, zij beiden voerden het stuk „drie. is te veel' op. Doch laat ik beginnen bij het be gin: Na de opening door de voorzit ter kreeg als eerste de heer Van Aken het woord. Niet alleen dat hij door zijn opkomende griep wat moei lijk sprak, ook hetgeen hij zei was erg moeilijk. Te begrijpen althans voor mij. die een leek is op politiek ge bied Na zijn monoloog over de aan de orde zijnde zaken, zo nu en dan met een Latijnse krachtterm door spekt. kwam wat als anti-climax had moeten gelden. Eerst een terechtwij zing aan het adres van zijn politieke vriend, „kerstman" Amptmeyer. Maar dat was slechts een aanloopje. Toen kwam het De heer Hanssen van de KVP. .at was de boosdoener. Hij strooide vergif tussen de politieke partijen. Hij had alles mogen zeggen, maar niet dat de woon-ellende in onze stad de schuld was van een 25- jarig socialistisch wanbeleid Dat was niet waar!! De heer Van Aken was wel zo vriendelijk te erkennen dat 25 jaar een socialist voor de woning bouw verantwoordelijk was. dat wel! Maar wan-beheer? (herinnert de heer Van Aken zich nog het bekende quo tum van 320 woningen?! Hij eiste satisfactie, (bist. Voor mij. als leek. is het onbegrijpelijk dat de heer Van Aken in de gemeenteraad genoegdoe ning eist. voor iets dat iemand bui ten de gemeenteraad en zonder dat die iemand in de raad zitting heeft, zegt. Mogelijk is dat een uitleg van de hepr Van Aken voor de door hem en een groot deel van de zijnen, fel begeerde buitenparlementaire actie. Het zij zo. Mogelijk dat de koorts hem door de leden joeg. Of was het angst? De angst voor eigen falen en angst voor de komende verkiezingen? Ach, daar be hoeft hij toch geen angst voor te heb ben? Hij staat onder de machtige be scherming van broeder Amptmeyer! (sic!) Deze zal hem veilig leiden tus sen de klippen van de 3 confessionele partijen. Ik zei het al drie is te veel! Na nog enige sprekers te hebben aangehoord, die allen het hunne zei den over het PAK. beklom dan toch eindelijk het in het rood gehulde de- LEIDEN Er t jn en worden door de onderscheidene Leidse raads- :lf '«Jen heel wat moties aangeboden, waarover deze week dus moet wor- rten gestemd. Een bloemlezing: - M>arte leeskamer van raadsleden ^vdA). Snelle afdoening ingekomen brie- *0 (idem). Bouw overdekte zweminrichting, 6dem). Ombouw BB tot algemene rampen- 0rganisatie (psp). Bestemming woningen Merenwijk °or urgente gevallen (idem). Stopzetting slopen huizen voor ver- doeleinden (idem). "«jouwing braakliggende gron den (idem). Aanstelling ambtenaren voor sys- "®atisch woningonderzoek (idem). Oprichting gemeenschapsbouwbe drijf (idem). Toehoorders bij commissies van advies en bijstand (idem). Adehesiebetuiging met Krotgroep Den Haag en comité Woningnood Leiden (idem). Verruiming mogelijkheden tot wo ningvordering (idem). Alleen medewerking verlenen bij verkiezingen voor provinciale staten en als de kandidaten doordrongen zijn van de Leidse noden (idem). Instelling raadscommissie voor grondzaken (alle fracties). Het tot woningnoodgebied verkla ren van Leiden (psp en mevrouw Kerling van de pvda). magoogje hat spreekgestoelte. Het was zeer juist van hem. te stellen dat hef begrip „democratie' voor ver schillende begrippen vatbaar is. Maar het enige juiste begrip was toch wat hij er aan gaf. De overige partijen gaven een volledig verkeerde inter pretatie van het woord. Hij was ook wel zo genadig te er kennen dat de PSP een radicale omwenteling voorstond. Wat een ge luk voor hem en de zijnen dat hij dan in een echte democratie leeft en niet in de democratie zoals door hem wordt voorgestaan. Want dan zou zelfs het openlijk" uiten van deze woorden, wellicht voor hem en zijn geestverwanten, het concentratie kamp hebben betekend! A propos, heer Amptmeyer. waarom verhuist u niet naar Joego-Slavië of de DDR-.' In Joego-Slavië zou u dan iets kun nen leren en het in de DDR in prak tijk brengen! Het wil mij voorkomen dat er voor u nog een enorm arbeids terrein open ligt, maar toch beslist niet in onze DEMOCRATIE. Spaar ons voor de democratie waarvan u een voorstander bent. Het opstellen van de samenwer kingsovereenkomst van de PAK- partners alleen al. werpt elke vorm van demooratie omver! Na braaf zijn sprookje verteld te hebben moest ka meraad Amptmeyer toch nog zo no dig een ei leggen. Waarschijnlijk dacht hij dat het een bom was, doch het was slechts een wind-ei. Wat zei hij n.l.? Die stoute Hanssen toch, van de KVP Hij zette zich steeds maar af tegen het PAK. Niets con structiefs. Ik moet u zeggen dat ik de heer Hanssen een betere afzet toewens dan het wrakke afzetje dat het PAK hem biedt. Mocht de afzet instorten, dan zou de heer Hanssen kunnen vallen en zich bezeren. Dus het lijkt mij wel. dat de heer Hanssen verstandi ger is! Ik gelocf ook wel te kunnen en mogen stellen, dat de heer Hans sen en met hem de KVP, geen angst behoeft te hebben voor het PAK. Eerder het tegendeel, want merkwaar digerwijs wordt op PAK. of aanver wante partij vergaderingen, druk ge sproken over de heer Hanssen „Wat heeft hij nu weer gezegd" en „wat zal Hanssen zeggen" Maar het moet gezegd zijn, de heer Amptmeyer bracht 'iet leuk. De jeugd hing aan zijn lippen, de ouderen vielen in slaap. Zou het dan toch waar zijn dat sprookjes, mits leuk- verteld, de kinderen kunnen boeien en soms de ouderen kunnen doen huiveren? Gelukkig maar dat het merendeel der Nederlandse be volking niet meer in sprookjes gelooft Overigens wens ik de heer Ampt meyer en zijn PAK-partners veel sterkte bij de verkiezingen toe, daar aan de wens toevoegende dat zij zich waardevolle opposanten zullen tonen. J. M. J. WERTER Oppenheimstr. 41 Leiden tel. 070-180930 Deserto Rosso LEIDEN In Camera werd giste ren in samenwerking met K en O de film Deserto Rosso vertoond van de Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni. Antonioni is een van die mensen, die weet. wat filmefi is en vooral, die weet, wat hij met kleur kan doen. Jn deze film geeft hij via de vrouw van een ingenieur in Ravenna zijn visie op de vervreemding van de mens, die moei leven in een indus trieel landschap, waar het nooit echt helemaal stil is. In dit klimaat zoekt deze vrouw (uitstekend gespeeld door Monica Villi) haar weg tussen fabrieken, boortorens en krachtcentrales. Op prachtige wijze heeft de regisseur dit gegeven weten te realiseren, waarbij vooral het functioneel ge bruik van kleuren de film vervol maakt. Ijjkse feest nog geen succes vond de heer Portheine. De heer Amptmeijer, laatste spre ker van deze avond maar eerste over het onderwerp „volkshuisvesting en openbare werken diende een motie in met hel doel „Lelden lot woning noodgebied te verklaren" Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel Al 'TOMOBIELBEDRUF N.V. Oegslgeest, Lcidsestraatweg 1, tel. 01710 - 5 18 55 Leiden. Beestenmarkt 6, tel. 01710 - 3 18 50 Leiderdorp, v.d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 017f0 - 3 42 90 27 HAZERSWOUDE De heer A. L. Martinot uit de Albert Verweij- straat 31 (Rhynenburch) neemt op zaterdag 20 december in de Kurzaal te Scheveningen deel aan de quiz „Een van de acht". Tijdens deze quiz. die rechtstreeks door de VARA via Nederland 1 van tien voor half negen tot tien uur wordt uitgezon den. wordt de heer Martinot ge test op kennis én handigheid. De heer Martinot (van het service station „Dolf Martinot" in he» win kelcentrum aan de Da Costasingel en va#n het benzinestation aan de Bruggestraat) heeft reeds eerder een test afgelegd in Hilversum. Sportlui! I oorschoten gaat 1 'liethorst haten VOORSCHOTEN De sporthal krijgt de naam „De Vliethorst"'. B- en W hebben 75 inzendingen ont vangen. De inzender van deze naam, de heer H. Utenhout te Den Haag ontvangt een cadeaubon ter waarde van f 100. Officiële publikaties Burgemeester en wethouders van de gemeente Leiden brengen ter al gemene kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel-20 van de Wederopbouwwet aan de Leidse Bond van Amateurtuinders bouwvergunning te verlenen voor maximaal 294 tuinhuisjes met even tueel daarbij behorende broeikas sen, op het eerste en tweede ge meentelijke volkstuinencomplex in de Oostvlietpolder. kadastraal be kend gemeente Leiden, sectie V, nrs. 221, 222, 223, 257, 258, 1395, 1396, 1321. 1740, 1741 en 1742, zulks met afwijking van het geldende bestem mingsplan „Partieel plan in hoofd zaak 1961" van Zoeterwoude De tekeningen van de situering en de bouw liggen gedurende veertien dagen ten Stadhuize (kamer 111) ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen genoemde termijn schrifte lijk bij hun College eventuele be zwaren indienen. Leiden. 17 december 1969. I }e publiciteit rond hel Leidse PAK heeft in onze stad een opmer kelijke politieke interesse losge woeld. Dat blijkt niet alleen tijdens de gemeenteraadsvergaderingen maar ook uit de verklaring van confessionele zijde over het PAK en uit de vele reacties die onze re dactie deze dagen bereikten. t Die reacties zijn tweeërlei: de een dringt aan op nog méér informatie opdat hij zijn houding tegenover het PAK reeds nu kan funderen, de ander betuigt zijn instemming met de op het PAK geuite kritiek. De plaatselijke politiek is in dis cussie. Het PAK komt de eer toe, dit te hebben veroorzaakt, ofschoon die discussie wellicht anders uit pakt dan het zich had voorgesteld. Dit is. als zich geen nieuwe ont wikkelingen voordoen, voorlopig ons laatste commentaar op het Leidse PAK. De lezer heeft nog recht op een conclusie. Welnu, onze conclusie is, dat wij het PAK moeten afwijzen en an deren met klem moeten adviseren dit ook te doen. Niet zozeer om zijn programma als wel om zijn uitgangspunten en overeen komst. Een overeenkomst die zelfs voor tal van PAK-sympathisanten geen reële overeenkomst is maar een bitter mengsel van onzeker heid. onduidelijkheid en zelfge noegzaamheid. Er zitten in het PAK-program- ma goede elementen, waarover te praten valt. In ons commentaar van gisteren (openbaarheid waar mo gelijk) hebben wij er één aange stipt. Zonder andere politieke pro gramma's te kennen, kan gevoeg lijk worden aangenomen, dat ver scheidene punten overeenkomen met wat de andere partijea ook willen om in de komende vier jaar het beste voor Leiden te bereiken. Maar het is onmogelijk, tot een positieve waardering van het PAK-streven te komen als dit niet wordt gevoed door een construc tieve geest, die bereid is tot colle giale samenwerking, met inachtne ming van de democratische spel- gerels. En juist DEZE voorwaarde wordt in de PAK-overeenkomst niet erkend. Velen in en buiten de gemeente raad hebben dat met oprechte zorg nu al gesignaleerd. En het is zeker niet te vroeg. Onze stad is gebaat bij goedwil lende werkers in haar bestuur, niet bij een stel partij-ideologen die zich in overmoedige arrogantie buiten de werkelijkheid stellen. Belastingman Wolvers werd gehuldigd LEIDEN Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van de hoofdcommies M. A. W. Wolvers had gistermiddag in de kantine van het Centraal Belastinggebouw aan het Stationsplein een feestelijke bijeen komst plaats. Vergezeld van zijn echtgenote en kinderen werd de ju bilaris toegesproken door de hoofd inspecteur der directe belastingen, de heer J. H. P. Rouwenhorst. Hij schetste de loopbaan en de voortreffelijke kwaliteiten van de heer Wolvers wiens veelzijdigheid hem in staat stelt vele functies in de Leidse Belastingdienst te vervullen. Naast zijn werkzaamheden als chef van de omvangrijke kohierencentra le. secretaris van de commissie van be heer van het gebouwencomplex aan het Stationsplein en voorzitter van de personeelsvereniging van de Be lastingdienst onderhoudt de heer Wolvers de contacten met de Rijks gebouwendienst, het schoonmaakbe drijf en de kantine-aangelegenheden- Namens het Ministerie van Finan cien bood de hoofdinspecteur een en veloppe met inhoud aan- Namens het personeel en chefs spra ken nog meer mensen. De jubilaris bedankte ten slotte in een korte speech alle medewerkers die hij graag in alle hem toegezwaaide lof wilde laten delen. Promoties te Leiden LEIDEN De heer M. P. Mulder, wetenschappelijk medewerker aan de medische faculteit te Rotterdam, is gisteren gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld DNA replicatie in de polytene chro mosomen van Drosophila hydei. Een autoradiografisch en cytofotomo- trisch onderzoek. Verder promoveerde gisteren aan de Leidse. universiteit dokter H. Neering uit Leiderdorp tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld: Ontstekingscellen en de re actie van Arthus. LEIDEN Ook tijdens de gisteren voortgezette begrotingsbehande ling kreeg het PAK en speciaal de PSP-er Amptmeijer nogal de aan dacht. In een zeer emotioneel betoog, dat een staand applaus van een aantal raadsleden uitlokte, sprak de heer Zunderman. zelf socialist in hart en nieren, zijn diepe verontwaardiging uit over het optreden en de ideeën van de heer Amptmeijer, zoals die in onze krant werden weer gegeven. Zelf heb ik tegengestemd en daar schaam ik me niet voor, riep hij uit. Met iemand als de heer Amptmeijer zou ik onder geen voor waarde kunnen samenwerken. 1652 Jan van Riebeeck slicht de Kaapko- n lonie. waar een hoop kapers op 1 de kust lagen voor "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept Een zeer voordelige merkjenever. KVP-er Ham: „Men gaat zeker van de veronderstelling uit, dat een PAK- regering. zo die er ooit mocht komen, alle wensen van de bevolking voor honderd procent zou kunnen inwilli gen. Geloof het maar niet. De heer Versnel (pvda): Er is een progressieve concentratie, daar heeft niemand bezwaar tegen evenmin als iemand bezwaar kan hebben tegen een progressieve confessionele con centratie. Ik heb echter tégen dit on democratische PAK gestemd Als ik een toekomstig PAK-partner als de heer Amptmeijer over democratie hoor psreken en ik hoor waar hij zijn ideeën vandaan haalt onder meer van achter het IJzeren Gordijn dan vraag ik me af waar we heen gaan met de democratie. Het alge meen belang moet prevaleren en niet het politieke. Hoe durft iemand die over „machtsovername" spreekt, nota bene ook over democratie te pra ten? Breuk Herman Amptmeijer, in de af gelopen dagen het enfant terri ble" in de Leidse raad. Rijden onder invloed DEN HAAG Een 22-jarige in woner van Leimuiden had een ge zellig avondje gehad en daarby de nodige biertjes gedronken. Op weg naar huis in zijn auto wera hij aangehouden, omdat de politie vond, dat hij zo gevaarlijk reed. De offi cier bij de Haagse rechtbank eiste, zoals gebruikelijk, twee weken ge vangenisstraf en een jaar (met af trek) intrekking van de rijbe voegdheid. Het vonnis luidde con form. ZOETERWOUDE De Sint Jansfanfare o.l.v. dirigent Jan Mey zal woensdag een gemeenteconcerl geven in de zaal van de Drie Eendjes aan de Hoge Rijndijk. De heer Kret (prt chr): De heer Amptmeijer wil zich niet houden aan de opgelegde geheimhouding. Dit is een hoogst ernstige zaak. die de afgelegde eed of belofte raakt. Wal wjj niet kunnen accepteren is, dat hij de beloofde trouw schendt. Dat raakt elke vorm van overleg. Acht hij zich nog wel gebonden aan de afgelegde belofte? De heer Van der Klugt (kvp): .lain- mcr. dal we door hel PAK een recht lijnige wethouder als de heer San- nes gaan verliezen. Dit is de eerste nederlaag in de thuiswedstrijd van hel PAK. Gisteravond is buiten de deuren van de raadzaal intensief overleg Het Leidse PvdA-raadslid Zunderman diep gegriefd gepleegd tussen de heer Van Aken en andere mensen van zijn Pvda- fractie. PvdA-voorzitter Dirks en de heer Amptmeijer. Tegen de verwach ting in. kwam het (nog?) niet tot een openlijke verklaring over een scheur in het PAK. Vele honderden abonnees deden mee aan de prijsvraag die in de speciale Sint Nicolaas-krant werd opgenomenHet aantal deelnemers overtrof dat van vorige jaren. De eerste prijs ging naar mevrouw K. Nieuwenhuis, Grachtweg 5 in Lisse. Zij ontvangt een prijs van honderd gulden. Daarnaast waren er nog prijzen te winnen van f50,—; f25,— en f 10,— De uitslag van de prijsvraag luidt als volgt: f 100,Mevr. K. Nieuwenhuis, Grachtweg 5, Lisse. f 50,C. Ouwehand, De Waal Malefijtstraat 142Katwijk aan Zee; Mej, R. G. van Vliet, Oegstgeesterweg 233, Rijnsburg. f25,Joke de Blanken, Kerkweg 22, Woubrugge: G. Dijkema, Jasmijnstraat 9, Noordwijk (Binnen); W. Steenks, Lisserdijk 548, Haarlemmermeer, Post Abbenes; J. v. d. Tang, Jacv. Beierenweg 30, Voorhout; Gerrit-Arie Los, Voorweg 63, Nieuwe Wetering. f 10,Mevr. M. Riphagen-Imthorn, BuskenHuetstraat 65, Hazers- woude-Rijndijk; Mej. E. de Wit, Van Barenstraat 20, Nieuw Vennep; C. Duindam. Jac. Urlusstraat 44, Noordwijk aan Zee; Mevr. J. de Jong-De Hom, Bankaslraat 9. Leiden; J. Boers, Prof. Dr. A. E. v. Giffenslraat 9, Valkenburg Z-H.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3