Veel waardering voor beleid in Noordwijk Aanleg van recreatiegebied Vlietlanden gestart Raad Noordwijk over de doorstroming egrotingsdebatten in de raad Veehouder Zoeterwoude ziet idee uitgewerkt Weekagenda Den Haag lEUWe LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 19(59 (JOORDWIJK Niet minder dan acht fractievoorzitters hebben termiddag in de Noord wij kse raad ter gelegenheid van de behande ld van de begrotingen voor 1970, hun visie gegeven op het gemeente- beleid. Het college van B. en W. kreeg algemeen veel waardering, oot was de voldoening over de financiële resultaten, nu de begroting overschot vertoonde van 370.000 met nog een post onvoorzien van 29.000. De wethouder van financiën, de heer De Geus (prot. chr.) ed in deze vergadering later nog uit de doeken wat er bovendien nog de reservepot zat. Dit gebeurde naar aanleiding van opmerkingen van heer Vogelaar. „Deze wethouder kan goochelen met cyfers'f, aldus prot.-chr. fractievoorzitter, „en het is nog waar ook wat hy zegt", ch vond de heer Vogelaar het vreemd, dat de wethouder het vorige r aan die reserves het stilzwygen had toegedaan. Daar hadden wy n nog geen kyk op, verklaarde de heer De Geus. Hy maakte melding n een saldi-reserve van 1.500.000 doch deze was achteraf pas zicht- »r geworden. Zo was er 800.000 in de gemeentekas gevloeid als volg van de overdracht van de rioolwaterzuivering en ook de Nieuwe femweg was een voordelige post geworden, doordat de provincie haar or haar rekening had genomen. Behalve de saldireserve waren er nog er groeiende fondsen zoals voor „stadsuitleg" en van het grondbedryf, door de verkoop van grond in Boerenburg weer gunstige perspec- ven opende. Niettemin maande de wethouder tot voorzichtigheid. De mstige financiële positie is een tydelyke zaak. De raad moet voor ogen uden, dat de situatie heel anders komt te liggen als wij het raadhuis het zwembad gaan bouwen. Wat de sanering van de dorpskernen it kosten, kunnen wy zelfs by benadering niet zeggen, aldus de heer Geus, maar h(j attendeerde op Katwyk waar voor de sanering zeven Ijoen uit de gemeentepot moet komen. In andere plaatsen byv. vergt de sanering eveneens enorme bedragen. Of deze slag net zo moet worden als de Langevelderslag, staat nog te bezien, deelde de voorzitter mede, tevens in antwoord op vra gen van de heer Passchier, die de suggestie had gedaan tot openstel ling van de Duindamseslag tot aan zee, met een flink autopark aan het einde van de slag. Op een vraag van de heer Van Riemsdijk hoe het stond met de bouw van een nieuw politiebureau, deelde mr. Bonnike mede, dat de ze nieuwbouw niet te verwachten is, ook al maken de plannen van de ministers voor een regionale po litieorganisatie niet veel kans. In de loop van dit jaar kan de raad een voorstel tegemoet zien tot uit breiding van het tegenwoordige bureau. De heer Van Riemsdijk is wat ongeduldig, meende de wethouder van openbare werken, de heer De Geus. De bestemming van de grond van het Dobbelmann-duin is nog in studie. Of er villa's of een of ander groot gebouw zal komen, valt thans nog niet te zeggen. Ook over de toekomst van De Zuid valt nog geen wijs woord te zeggen, deelde de wethouder mede. De bestaande bebouwing noopt niet tot directe wijzigingen en ge zien de armoede in de horeca- sector worden ook van die zijde geen spectaculaire ontwikkelingen verwacht. De Tappenbeck-duinen zijn aan een bouwer verkocht voor villa- bouw deelde de burgemeester aan de heer Van Riemsdijk mede. Deze hjetreurde het, dat de gemeente zich niet als koper had aangediend om de grond in te richten tot wan delpark. Dat daarvoor belangstel ling zou zijn, heeft de raad nooit laten blijken. De heer Vogelaar vestigde de aandacht op de enorme kosten, die het inrichten van een wandelpark met zich brengt. Bo vendien staat zo'n terrein bloot aan vernielingen. Er zou een voortdu rend toezicht moeien zijn. De prot.-chr. fractievoorzitter kruiste de degens met Jhr. Van Riemsdijk, die in zijn algemene be schouwing het aan de activiteiten van Gemeentebelang toeschreef, dat het raadhuis thans in het mid den gebied komt en dat destijds de boulevard voor bromfietsers was gesloten. ..Het heeft de heer Van Riemsdijk barensweeën gekost om uit „De Pijp" vandaan te komen", aldus de heer Vogelaar. Dat Ge meentebelang altijd de bouw aan de nieuwe Zeeweg heeft voorge staan, gaat mij te ver. Met de bromfietsers op de boulevard is het het zo. Om van dergelijke zaken te zeggen: Dit is ons werk!, dat verwacht ik niet van een heer. zo vervolgde de heer Vogelaar, en zeker niet van een jonkheer. Feel lof hadden de woordvoer- I de raad voor de buiten- p?one activiteit van het college het gebied van de woningbouw. er nog steeds te weinig wo- igwethuizen worden gebouwd, et de heer K. Passchier (pvda) aan b. en w., maar aan de al- nene ontwikkeling van de wo- gbouw in ons land. Van het ko- van een premiewoning door land met een te laag inkomen, rdt het gezin de dupe. Het be ent overdag werken, 's avonds _Jmhazen en de vrouw onverant- ord lang uit werken. Deskundi- als een door de heer Passchier iteerde directeur van een hypo- skbank komen tot kritische con- sies, maar er zijn geen tekenen, er op wijzen dat het bouwbe- op een volledig nieuwe leest rit geschoeid. k heer Alkemade (kvp) waar- uwde tegen veel hoogbouw in bestemmingsplannen. De mees- uadsleden zijn 'hiervan, zij het verschillende motieven, tegen- ader. Tij hebben deze bezwaren be- tepea, deelde burgemeester mr. DMiiê mede. In de plannen zit n/Hime marge en het college zal fwestie van de hoogbouw uit- reid bekijken. lij al de welgemeende waarde in deze vergadering, waaraan de luim niet ontbrak, kan niet egd worden, dat de vroede va- en zoetsappig waren. De kritiek brak niet. Zelfs werd het debat vinnig, toen een geemotio- rde wethouder van sportzaken onder wils, woedend uiHdel te- de heer Van Riemsdijk, die gebrek aan voortvarendheid de stichting van een sporthal van een middelbare school had weten. Verder had de woord- irder van Gemeentebelang ge- aagd of het de wethouder bekend is, dat leerlingen voor het zwem- ierricht in het ©verdekte bad ..Zeerust" negen maanden esten wachten. De heer Van Riemsdijk steekt de iger op. doch hij dient de hand eigen boezem te steken, aldus heer Den Otter. Op de zaak van 1 middelbare school wenste hij meer in te gaan. want dit was tijds tot in den treure uitge- ht „Als de heer Van Riemsdijk echter gebrek aan voortvarend- verwij t bij de stichting van sporthal dan is deze kritiek be- peil, om maar geen ander lord te gebruiken. Wij moeten "Tftyk blijven", aldus de wethou- „èn de heer Van Riemslijk et, dat er geen geld was om de irthal te bouwen". Wat het emonderwijs betreft, deelde de Den Otter mede, dat alle ooikinderen uit de 5e en 6e klas smles hadden gehad. Hij ver arde bereid te zijn opbouwende tiek te aanvaarden, doch deze tiek van de heer Van Riemsdijk hy van de hand. Ontwikkelingshulp )e heer Vogelaar vroeg naar het ndpunt van b. en w. om een be- 'S te voteren voor ontwikkelings- 'p. De Gelderse gemeente Wisch 1 besloten daadwerkelijk aan Iwikkelingsliulp te gaan doen en de CHU en de ARP was in raad van Assen een voorstel ge- an om 1% van de totale uitga- a voor deze hulp te bestemmen. Burgemeester mr. J. M. Bonnike Jhtte toe, dat in Wisch een plaat- fljjk comité zich belast had met ophalen van geld voor een Kreet doel en dat de gemeente bedrag zou verdubbelen. Op 'e wijze wordt het particulier «tiartief gestimuleerd. Bovendien men waarvoor het geld be- ®d is. Het college verklaarde th bereid een dergelijke geste te spreken. Ook de heren Benschop, indam en Van Leeuwen zagen iets in de actie zoals die te jKh werd gevoerd. De heer Alkemade (kvp) zei na- gtt zijn fractie de indruk te hebr dat het overleg tussen de ge- Knten van de bollenstreek niet 'korte termijn tot tastbare re- 'wten zou leiden. Daarom advi- Kae hij het college van b. en w. J m het belang van de ontwikke- van het Langeveld tot een 'uwe en uitgebreide samenwer- l»!F te komen met het gemeente- ^^jHiUur van Noordwijkerhout. «et Noordwijkerhout wordt een j^menlijk plan voor het Lange re opgesteld. Daarin zal ook de "todamseslag worden bekeken. Hoge kosten De heer Alkemade had bezwaar gemaakt tegen de dikwijls zeer ho ge kosten, die door bouwers van bloemenkassen betaald moeten worden voor de aanleg van elek triciteitskabels. Wethouder Den OOtter zegde toe, deze zaak nog eens met de directeuren van de elektriciteitsbedrijven te Noord- wijk en Leiden te zullen bekijken. Misschien is er een modus te vin den. De kern van de vraag is een andere opzet te krijgen, deelde de heer Alkemade nog mede. Als het hem lukt, maakt de wethouder een goede beurt bij de agrariërs. Opheffing van de fluoridering is nu nog niet gewenst, deelde de wethouder voor de bedrijven aan de heer Burger (Boerenpartij) me de. Deze zag niet veel meer in de fluoridering, als Leiden straks toch ongefluorideerd water gaat leve ren. Als Leiden niet fluorideert, dan is het misschien gewenst, dat ook wij er een eind aan maken. De heer Mesker (kvp) lichtte nog toe, dat een tandarts hem had mede gedeeld dat bij kinderen tot 10 jaar wel viel te bemerken, dat fluor aan het water werd toege voegd. Of er schadelijke nevenwer kingen zijn. kon deze arts echter niet zeggen. Opheffing van het fonds span ningsverbetering, waarom door de heer Passchier was verzocht, acht te de wethouder niet verstandig, omdat voor enkele gevallen nog uit dit fonds geput moet worden. De heer Van Leeuwen (kvp) sprak zijn verwondering uit over het standpunt van de heer Passchier. Dè KVP-fractie is er voor dit fonds voorlopig te handhaven. Wethouder Sedelaar (kvp) deel de op vragen van verschillende fractie-voorzitters mede, dat Noord- wijk thans 783 woningzoekenden telt Wanneer echter de tweede bouwstroom is gerealiseerd, ver wacht hij ongeveer 237 woning zoekenden aan een huis te kunnen helpen. Door verschuivingen en dergelijke zal dan het aantal wo ningzoekenden dalen tot ongeveer 483. De leeftijdsgrens is inmiddels gedaald tot he ndie in 1941, 1942 en mogelijk 1943, geboren zijn, De heer Duindam (psp) had de suggestie gedaan om in Noordwijk een scholengemeenschap te stich ten. Dit leek de wethouder van on derwijs een vrome wens. De school besturen zijn autonoom, er is een grote mate van samenwerking, maar een scholengemeenschap als door de heer Duindam bedoeld, is in Noordwijk niet haalbaar. Hoofdstraat De heer Vogelaar deelde mede, dat de bestemming van de Hoofd straat de bijzondere aandacht van zijn fractie had. Het gehele gebied tussen de Koningin Wilhelmina Boulevard en Parallelboulevard is bestemd voor horeca-bedriivcn met de mogelijkheid tot het stichten van bar-dancings. Dat zouden er uit gerekend ruim 100 kunnen zijn. Zijn fractie voelde meer voor eet- gelegenheden en winkels in de Hoofdstraat. De exploitatie van bar-dancings, aldus de heer Vogelaar, heeft niets uitstaande met de badplaats. Uit alle omliggende plaatsen wordt het slechtste publiek aangetrokken en deze geven de politie handen vol werk. Het zeer hinderlijke geluid voor omwonenden, vernielingen en bevuilingen van andermans eigen dom en openbare dronkenschap devalueren de standing van de badplaats. Grote waardering had de prot—Chr. fractievoorzitter voor de wijze waarop de politie haar taak vervult. Zeer voldaan was hij over het politietoezicht aan de Van de Mortelstraat. Een min of meer uitgebreide ge- dachtenwisseling ontstond nog over de indeling van het gemeente- personeel in de loongroepen IV en V, een punt dat door de heer Schelvis (ppr) was aangesneden. De wethouder van personeelsza ken, de heer Den Otter, vreesde, dat door een bevordering van al len naar groep V de verhoudingen ontwricht zouden worden. Het thans betaalde loon is afgestemd op dat in het vrije bedrijf. Wij doen aan de lonen wat we kunnen, aldus de wethouder, en trachten deze zo hoog mogelijk op te trekken. De heer Van Leeuwen deed het college de suggestie aan de hand het betrokken personeel beter werk te laten doen en het dan opni* 'w te laten beoordelen. Op deze wijze kunnen de mensen geledelijk worden opgetrokken. Nadat nog verschillende punten ter sprake waren gekomen, werden de begrotingen zonder commentaar van betekenis goedgekeurd. Ongecorrigeerd van redactie- wege). De Noordwijkse Hoofdstraat, waaraan de gemeenteraad bij de behandeling van de begrotingen ook de nod)ige aandacht heeft besteed. Raad Alkemade De raad komt om 8 uur bijeen. ALKEMADE maandagavond Agenda: krediet voor wandkast ver gaderkamer b en w, krediet voor auto gemeente, kredet aanleg straatver lichting langs het Hazenpad in Roe- lofarendsveen, krediet aanleg trottoir Stationsstraat met de bouw van een voetbrug, verhuur grond te Nieuwe Wetering en verhuur grond te Oude Wetering, verkoop grond te Rijpwe- tering, aanschaf klei-oven chr.-nat. school en sluiten gemeenschapelijke regeling woonwagencentrum in Al phen. NOORDWIJK De ijsbaan Casi no is vanmiddag en vanavond ge opend voor schaatsliefhebbers. NOORDWIJK „Als u gaat doen. wat minister Schut wil, dan breekt de hel los". Dat zei de heer Van Leeuwen (kvp) gisteravond tijdens de begrotingsde batten in de Noordwijkse gemeente raad, toen het doorstromingsbeleid aan de orde kwam. Het was de heer Schelvis (ppr) die zich op het gebied van de doorstro ming voorstander toonde van rigou reuze maatregelen, als gedwongen ontruiming van te goedkope huurhui zen en onteigening van goedkoop ge kochte vooroorlogse volkswoningen. De wethouder van volkshuisves ting, de heer M. C. J. Sedelaar (kvp) ging uitvoerig op deze materie in en kraakte enkele harde noten aan het LEIDSCHENDAM Burge meester E. J. M. Kolfschoten van Leidschendam heeft maandagmid dag het officiële sein gegeven voor de werkzaamheden van een groot recreatieterrein in de Vlietlanden, gelegen onder de gemeente Leid schendam en Zoeterwoude ten oosten van de Vliet. Hij baggerde een grond wal weg, waardoor wa ter uit de Vliet de Rietpolder in stroomde. Zoals bekend komt in de Vlietlan den een recreatiegebied met een op pervlakte van 320 ha. Binnen tien jaar moet het hier mogelijk zijn op vele manieren te recreëren. Het ge bied, dat onder de naam „Vlietland" bekendheid zal moeten krijgen, omvat de bebouwing van de Rietpolder, Spekpolder, Hofpolder en Meeslou- werpolder. Een ander doel van dit werk is het winnen van zand ten be hoeve van wegenaanleg en stedelijke uitbreidingen. Ongeveer veertien mil joen kubieke meter zand zal hierdoor gewonnen worden. Van de totale op pervlakte zal ongeveer 180 ha uit water bestaan. Het plan, dat ongeveer 65 miljoen gulden zal gaan kosten, wordt uitgvoerd door het Recreatie schap 's-Gravenwoude en het recrea tiecentrum Rijnland. Op de foto het gebied, waar men zich over een aantal jaren op bij zondere wijze kan vermaken. De stad boven in de montagefoto is Voor schoten. De onderste weg over de gehele breedte van de foto is Rijks weg 4a, die van links naar rechts in de richting Amsterdam loopt. Het watergebied zal onder meer grote jachthavens (totaal ongeveer plaats voor 750 boten biedend) en gebieden voor oeverrecreatie omvatten. Van uit dit gebied zijn tal van wegen en vaarten geprojecteerd, die aansluiten op grote steden en rivieren. Burgemeester Kolfschoten toonde zich evenals zijn ambtgenoot uit Zoe terwoude, de heer J. A. Detmers, zeer enthousiast over het recreatiegebied. Zoals bekend komt dit gebied groten deels op hun grondgebied te liggen. Beiden geloofden echter dat dit gigan tische project de locale sfeer van hun gemeenten niet zal beinvloeden. Wel namen de burgemeesters aan dat hun gemeenten op den duur de vruchten van dit werk zouden gaan plukken. „Wij zien er zeker perspectieven in, maar van een randbebouwing tegen Leidschendam aan zal zeker geen sprake zijn", zei burgemeester Kolf schoten desgevraagd. De heer Detmers kon zich hiermee verenigen. Beide burgervaders zagen echter niet dat hun gemeente een metamorfose zou den moeten ondergaan teraanpassing van het nieuwe recreatiegebied. VEEHOUDER Het plan om een dergelijk recrea tiegebied tot stand te brengen is niet afkomstig van een ministerie of van een supermaatschappij. Vijf jaar ge leden kwam veehouder W. Hoogen- doorn uit Zoeterwoude op het su blieme idee om dit plan uit te voe ren. Deze ondernemersgeest ging ge paard met planologische aanpassing in een groter geheel. In eerste instantie zag de heer Hoo- gendoorn brood in het zand dat hier bij vrij kwam. Hij werd directeur van de N.V. Recreatiecentrum Rijnland NV. die de aan het scheppen van het recreatiegebied voorafgaande zand winning zal financieren, maar tevens de opbrengst zal opstrijken. De heer Hoogendoorn zit met zijn kapitaal voor meer dan vijftig procent in deze NV. Bovendien werd hij on der meer commissaris van de Grond en Zandexploitatiemaatschappij, die hiervoor opgericht werd. In wezen berust dus de algehele uitvoering by deze inwoner uit Zoeterwoude. Hij vond andere partyen, die garant wil den staan en voerde besprekingen met gemeenten en provincie. Dit alles met 6ucces. Met een voormalige wethouder van Voorschoten, die twee jaar geleden overleed, besprak ik de zaak en we vroegen ons af of we er geen goed plan van konden maken. Als zaken man dacht ik in eerste instantie aan het kostbare zand, waar het rijk en provincie om zitten te schreeuwen. Ik begon direct met de boeren te onder handelen en stelde een en ander voor. Ik benaderde ongeveer vijftig van de ze mensen, die zich wel bereid ver klaarde met mij in zee te gaan. Daarna liet ik boringen verrichten en wist werkmaatschappijen te for meren. Het ging natuurlijk niet zo eenvoudig als ik nu vertel, want bij die werkmaatschappijen moest weer kapitaal zijn en personen moesten op nieuw garant staan. Toch lukte het allemaal. Burgerlijke stand van Wou brugge ALPHEN Geboren: Johannes, 7. v D Brunt en C M Stouten; Brigitta. d v D Schippers en M Hornkamp. Ondertrouwd: B J Kershof, 25 j en Maria AAA Witteman, 20 j; Hen- dricus J van Schie, 24 j en Schovella H W Straathof, 18 j; Cornelis J Hoo- genboom, 29 j en Anna M E Volwater 27 j. Getrouwd: J Los en J van Rijn; W Th Hoogenboom en A J A W Ho- zee; H J van Schie en Petronella H W Straathof; J P A M van der Meer en Helena J M van der Laan. C.ontnntc wisselkoersen AMSTERDAM. 16 december Londen 8.69*i-«70'/4. New York '3.67/»—3.63','s. Montreal 3.37 fl—347 H. Parijs 65.09—65,14. Brussel 7.29% —7.30»/., Frankfort 98.34—98,39. Stockholm 70 16—70.21 Zürich 84.25—84 30. Milaan 57 90" .+-57.951/,. Kopenhagen 48.44 Vè 48.49»/». Oslo 50.791^-50.841/,. Wenen 14.05»/»—14.061/,. Lissabon 12.76»/»—12.77% buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 16 december De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag lulden heden: Londen 8.65—8.80, New York 3 60—3.65, Montreal 3.34^-3 39 parijs 62.5064.50 Brussel TJ'-VA Frank fort 97.70—98.90. Stockholm 69.65—70.65 Zü rich 83.75—84-95. Milaan 56 50-58.50. Kopen hagen 48.00—49.00. Oslo 50.30-51.30. Wenen 14.00—14.20. Lissabon 12.40-12.70, Madrid 540—8.25 Woensdag 17 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come- die: „Jongens onder elkaar'' van Mart Crowley. NED. CONGRESGEBOUW (Prins Willem-Alexander Zaal). 20.30 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo, m.m.v. Chrlstoph Eschenbach, piano. POPPENTHEATER Frank Kooman. 14.30 uur: „De kleine giraffe". Donderdag 18 december KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Comc- dte: „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkersjong" van Jean Anoullh. DILI- GENTIA. 20.00 uur: Vereniging voor Ka mermuziek: Bartók Strijkkwartet. HAAGSE KUNSTKRING, 21.00 uur: Meta Bougonjen, mezzo-sopraan, m.m.v. Peter Hansen, plano. PAVILJOENTHEATER. 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Sajjens Fiksjun" van Harry Geelen. Vrijdag 19 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come- die: „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkersjong" van Jean Anoullh. CIR CUSTHEATER. 20.15 uur: Nationale Bal let, m.m.v. het 'Nederlands Ballet Orkest o.l.v. André Presser: „Concerto Barocco, Pas de Deux Don Quichotte. Jungle en Petroesjka". DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Herman van Veen. HAAGS ONTMOETINGSCENTRUM V. THEATERKUNSTEN. 24.00 uur: Haagse Comedle: „De clown In het souterrain" van Henk Sparreboom. PAVILJOENTHE ATER. 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Saj jens Fiksjun" van Harry Geelen. Zaterdag 20 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come dle: „Veertig karaat" van Barlllet en Grédy. DILIGENTIA. 14.00 uur: Haags Jeugdtheater: „De gouden sleutel". 20.15 uur: Cabaret Herman van Veen. HAAGS ONTMOETINGSCENTRUM V. THEATER KUNSTEN. 20.30 uur: Haagse Comedle: „De clown in het souterrain" van Henk Sparreboom. KLOOSTERKERK. 20.15 uur: Gerard Akkerhuls. orgel, m.m.v. het Chr. Haags Jeugdkoor en een blokflulttroep o.l.v. Marlus Borsltap. NED. CON GRESGEBOUW (Prins Willem-Alexander Zaal), 20.30 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v. Alfons en Aloys Zontarsky, plano. PAVILJOENTHEI ATER, 20.30 uur; Nieuwe Komedie: Sajj ens Fiksjun" van Harry Geelen. POPPEN THEATER Frank Kooman 14.30 uur: „Sophonijnus. het wijze konijn". Zondag 21 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG 14.00 uur: Haagse Come dle: „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley; 20.15 uur: Haagse Comedle: „Een vlo ln 't oor" van Georges Feydeau. DILIGENTIA, 14.30 uur: Hans Richter- Haaser, piano 20.15 uur: Cabaret Herman van Veen. PAVILJOENTHEATER. 20.15 uur: Leerlingen van het Haags Jeugdbal- let-Revuegezelschap „Terpsichore". POP PENTHEATER Frank Kooman. 14.30 uur: „Sophonijnus. het wijze konijn". DEN HAAG Films: APOLLO: 12.15 2.30 7 9.16, zat en adres van minister Schut. Door de richtlijnen die deze minis ter heeft gegeven, legt hij de verant woordelijkheid op de gemeentebestu ren. Het geven van deze richtlijnen is voor de minister niet zo moeilijk, maar de uitvoering des te meer. Men sen die al jaren de hun toegewezen huizen bewonen, zou men er uit moe ten zetten. Op dit punt is van parti culiere eigenaars zeker geen mede werking te verwachten. De gemeente wil wel loyaal medewerken, maar dan in die zin. dat zij nu bij de toe wijzing van huizen gaat letten op het inkomen. Aan de houding van de minister kan men zich ergeren, voegde burge meester mr. Bonnike hieraan toe. De Kamer wees een huurbelasting af en nu komt hy met deze richtlijnen. Het is de vraag bovendien, of de kanton rechter in een dergelijke ontruiming trapt. Mensen, die voor de oorlog voor een paar duizend gulden een eigen huis kochten, wonen nu ook te goedkoop en daarom lijkt deze hele zaak op willekeur. De heer Van Leeuwen (kvp) meen de, dat mensen, die tegen hun pen sioen staan, het meest gedupeerd zouden worden. De heer Alke made (kvp) sloot zich bij het stand punt van het college aan. Ontruiming op basis van vrijwilligheid, behoort primair te zyn. Waarom zou een huurder er uit moeten en de eige naar van een goedkope woning niet? Tegen een dergelijke willekeur moet de bevolking worden beveiligd. Men sen op straat zetten, gaat beslist niet. merkte de heer Alkemade op, die in dit verband nog pleitte voor meer differentiatie in de woningbouw. Deze maatregelen zijn niet uit te voeren, verklaarde de heer Vogelaar (prot.-chr.), want de narigheid valt niet te overzien. DE KAAG Vanavond zal een kerstavond worden gehouden in de zaal achter de kerk. Nieuwe commissarissen DEN HAAG Conform het voor stel van commissarissen en directie werd in de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van N.V. Bataafsche Aanneming Maat schappij besloten mr. C. L. W. Fock te Groningen en prof. dr. H. J. Kruisinga te Velp met ingang van 1 januari a.s. te benoemen tot commissaris. In ver band met het bereiken van de leef tijdsgrens zal president-commissaris mr. J. J. Oyevaar per 31 december as. aftreden. WATERSTANDEN DEN HAAG. 17 december Kostanz 268 onv.. Rhelnfelden 187 +1. Straatsburg 186 +10. Plittersdorf 318 +14. Maxau 369 19. Plochlngen 124 —2. Mannheim 130 +7. Steinbach 122 +1. Malnz 191 +2. Btn- gen 118 —2. Kaub 144 —2. Trier 331 +64. Koblenz 145 +5, Keulen 96 +2. Ruhrort 258 -6. Lobltn £63 —5. Nijmegen 659 onv., Arr)hem 680 +1, Eefde Ussel 260 onv„ Deventer 158 onv., Monsln 5480 8. Borg haren 3969 —5. Belfeld 1182 +17. Grave be neden de sluis 510 +2. De minst gepeilde diepten ln de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden. zijn ln centim#:ers: MilUn- gen—St. Adries 300. Pannerden—IJsselkop 270. IJsselkop—Heveadorp 190. Heveadorp Amerongen 200. Amerongen—Lekkanaal IJsselkopDoesburg 195. Doesburg—Zut- phen 210. Zutphen—Deventer 230. Deven ter—Windeshelm 235. vaar diep te Ijssei- pand—Twentekanalen 220. zon 12.15 2.30 4.45 7 9.15: „De Ijskoude killer". 14 Jr.; ASTA: 2 8 uur: ..Cleopa tra". 14 Jr.; BIJOU: 2 7.15 9.30, zon 2 4.15 7.15 9.30: „Engelen zijn geen wilde een den", 14 Jr.; CAMERA: 12.15 745 940. zon 2.15 4.30 7.15 9.30: „II14 Jr; CINE AC: 9.30 11.30 1.30 3.30, zon vanaf ÏIJO: „Het Jungleboek", a.l.; 5.30 7.30 9.30: „Die nacht ln het zwembad", 18 Jr.; vrij en zat 24.00: „Beklemmende uren", 18 Jr.; CITY: 2 6.45 9.15, zon 1.45 4.15 8.45 0.45: >rDe schutterige schutter", a.l.; CORSO: 2 845. zat 2 7 9.15. zon 2 4.15 7 9.15: „Midnight cowboy". 18 Jr.; DU MIDI: 8.15, zat en zon 2.30 8.15: „De langste dag", 14 jr.; zat wo 2: „TanJa en haar politiehond", a.l.; zon 12: „De wereld zonder zon", a.l.; EU RO CINEMA: 1.30 8. zat zon, wo 4 en 8: „Dokter ZJlvago", 14 Jr.; zat zon wo 1.30: „De zoon van Lassie", a.l.; zat 24 02: „Watln until dark", 18 Jr.; FLORA: 2.30 7 9.15. zon 2 4.30 7 9.15: „Vrouwen ln kete nen", 18 Jr.; vrij zat 24.00: „Kogels rond Billy the Kld". 18 Jr.; KRITERION: 245 7 9.15, zon 1,45 4 7 945: „De vrouwenmoor denaar". 18 METROPOLE: 2 8: „Que Va- dls". 14 Jr.; vrij zat 24: „Spel ln de nacht". 18 Jr.; DEON: 2 8: ,431e knots gekke kerels lnhun vliegende kratten", a.l.; OLYMPLA: 2 8: „Matt Helm en de vernielers". 18 Jr.; PASSAGE: 2.30 7 9.30. zon 1.45 4.15 7 9.30: „Guns of the magnifi cent seven", 18 Jr.; REX: 940 11.30 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30, zon vanaf 140: „Brigade zonder vrees". 18 Jr.; zon 11.30 „Plet Bell", a.l.; ROXY: 2.30 8.15, vrij zat zon 2.30 7 9.15: „Het goud van Corregldor", 1« Jr.: zat 24.00: „Hand des doods". 18 Jr.; zon 1200: „Jason en de organauts". a.L; Royal '70 2.30 7 9.15: „Hoe klllt Johnny Rlngo". 14 jr.; dag 24.00: „De terugkeer van Frankenstein", 18 Jr:; zon 12.00: „Old Shatherhand". a.l.; ROYAL OP ZOLDER: 2 8: „De val van Rome". 14 jr.; dag 00.15: »Dc rangers van majoor Rogers", 18 Jr.; zon 12.00: „Fred Fllnstone". a.l.; SEIN POST: 8.15, zon 2 8.15: „Dulvelsbrlgade", 18 Jr.; STUDIO DE LUXE: 2.15 7.15 940, zat zon 1.30 4 7.15 9.30: „De vete". 18 Jr.: STUDIO 2000 7 9.15. bovendien zat ma di do vrij 2, zon 4: „De burcht ln de Arden nen" 18 Jr.: zat wo en zon 1.30: „De pijlsnelle ruiter", a.l.; THALIA: 2.90 7 9.15. zon 3 7 945: „De samenzweerders". 14 jr.: vrij zat 2400: „Meisjeshandel", it Jr.: zon l.oo: „Vrijbuiters van het woud" a.L; wo 17 dec.: „Blauwdruk voor moord". 14 Jr.; DE UITKIJK: 240 7.18 9.30, zon 2 745 0.30: „Le Bonheur", 18 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17