Hippie-leider een verbitterde pop-zanger Trainer Belger: „Wij zijn niet kansloos" Gewetensbezwaren Ron Boot erkend mtttf0 Opleiding voor leden ondernemingsraden Napoli klopte Ajax met 1-0 CH-Kamerkring unaniem tegen beleid bestuur? „Een land waard om te leven" Verkiezingen Rijnmondraad tóch 3 juni Vorwarts ziet mogelijkheden Charles Manson (35) zag carrière in rook vervliegen Gemakkelijke zege Castellum-dames 5-jarige SVi pet lening van AMRO-bank Onveranderd interimdividend Hoogovens Van Nelle: wellicht lager resultaat t0 Noordwijkse Zeilclub beslist morgen over halszaken ICfDSE COURANT DONDERDAG Tl DECEMBER 1WR Ajax heeft gisteravond in Napels ondervonden wat het voor een Nederlands elftal bete kent zonder Cruyff en Keizer te moeten spelen. In de derde ron de van het tornooi om de run ners up cup verloor Ajax met 01 van Napoli, dat nauwelijks meer is dan een middelmatige ploeg. Ajax heeft voorzichtig gespeeld in het begin van de wedstrijd, uit angst voor wat niet meer bleek te zijn dan de matte schaduw van een gevaarlijk elftaL Pag na rust gooiden de Amsterdammers alle vrees van zich af. drukten Napels verder terug, maar misten toen, behalve Cruyff en Keizer, ook net dat greintje geluk, dat ook een beter spelend elftal no dig heeft om te scoren. Ajax heeft zijn verdedigende speel wijze van meet af aan voor niemand verborgen gehouden. De voorhoede bestond in principe slechts uit twee spelers, Dick van Dijk en Tom Söndergaard. Extra mankracht moest uit de tweede lijn worden aange voerd, maar in de eerste twintig mi nuten is Ajax daar nauwelijks aan toe gekomen. Napoli beheerste de wedstrijd, was numeriek veel sterker in eigen ver dediging en bouwde daar zijn acties op (Panzanato en Pogliana) die ver der werden uitgedragen door de ster ke middenvelders Bianchi en Juliano. Maar dichter bij het doel van Bals verdween ook de „snee" uit de com binaties, doordat de linie Swart - Suuibier - Hulshoff - Rijnders - Krol voor Vasovic en Bals zeer overtui gend afbrak. Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Tijdens een beslo tenvergadering van de CH-kamer- kring Dordrecht schijnt het beleid van het dagelijks bestuur van de CHU unaniem te zijn afgekeurd. Met name zou men veel bezwaren hebben tegen het financiële en organisatori sche beleid van het dagelijks bestuur en de vorige week vrijdag gehouden bestuursverkiezing. De voorzitter van de Kamerkring, de heer Grasmeijer uit Rijswijk, zou hebben meegedeeld, dat hij zich als protest tegen het beleid van het da gelijks bestuur zal terugtrekken uit het hoofdbestuur van de unie. De vergadering heeft druk op hem uit geoefend, deze stap uit te stellen tot- het hoofdbestuur de behandeling va het rapport van de commissie- Haars zal hebben behandeld. De heer Grasmeijer zou daartoe bereid zijn. Da bestuursleden van de Kamer- fcring wilden vanmorgen niets over de vergadering van gisteravond ver tellen. Enkele lieten wel doorscheme ren, dat er gisteravond harde woor den zijn gevallen. De heer Grasmeijer is geen lid van de Centrumgespreksgroep binnen de CHU, zoals wel wordt gesuggereerd, hoewel hij door deze groepering aan vaardbaar werd geacht als lid van het dagelijks bestuur. De heer Gras meijer trok zich echter terug omdat het hoofdbestuur de behandeling van het rapport van de commissie-Haarse nog niet heeft voltooid. Vijftien maanden met ruilhart geleefd ANN ARBOR Philip Barnum (50), die vijftien maanden geleden een ander hart ontving, is gisteren in de universiteitskliniek van Michigan overleden. De doodsoorzaak zou een dubbele longontsteking zijn. VNO-voorzltter Bruvnzeel stelt voon (Van onze soc.-econ. redactie) ZAANDAM De heer W. Bruyn2eel heeft vanmiddag in zijn jaarrede op de algemene le denvergadering van het Verbond van Nederlandse ondernemers de nieuwe cao voor de metaal industrie een goed voorbeeld ge noemd van uitvoering van wat er in het SER-rapport voor 1970 is overeengekomen. Hjj gelooft, dat op deze wijze veel gedaan kan worden tegen een nieuwe sterke stijging van de prijzen. Werk gevers en werknemers hebben hier aan meegewerkt. Hiermee wilde hfl niet zeggen dat de koppeling van de loonstijging aan de prijsstijging een vanzelfsprekende doelstelling gaat worden voor de komende jaren. De heer Bruynzeel noemde het hui dige prijsbeleid onjuist, omdat kosten pas mogen worden doorberekend wan neer de rentabiliteit tot nul Is e- daald. Ook had hij bezwaren tegen de geldmarge-regel die de regering blijft handhaven. Het ingrijpen van de overheid in de lonen zag hij niet als een afschuiven van eigen verant woordelijkheid van het bedrijfsleven voor het loonbeleid. De heer Bruynzeel riep de werk gevers op, zich sterk te maken om het SER-advies voor 1970 na te komen en de kostenontwikkeling binnen aan vaardbare grenzen te houden. Tanden De komende nieuwe ondernemings raad typeerde de voorzitter als een ondernemingsraad met tanden die kunnen byten. Hy was er niet bang voor en wilde proberen er samen met de vakbeweging Iets goeds van te ma ken. Ook was hü bereid te streven naar een gezamenlijke opleiding van leden voor de ondernemingsraden. De ondernemingsraden krijgen, wan neer de SER-adviezen tot wet worden Guerrilla's bezetten Boliviaans dorp BOGOTA Castro-gezinde guerrilla's hebben in Columbia het bergdorp Campa Rucia, bezet. Politie- en legereenheden rukken op naar Campa Rucia, dat moeilijk bereik baar hoog in de bergen ligt. Volgens uit Bogota ontvangen be richten zouden de guerrilla's twintig boeren hebben gedood. DEN HAAG „Een land waard om te leven". Onder dit motto zal in Nederland grote aandacht worden be steed aan het Natuurbeschermings jaar 1970. Staatssecretaris mr. H. J. van de Poel onthulde gisteravond, dat de nodige tam-tam zal worden gemaakt voor het Natuurbescher mingsjaar. Er zullen twee of drie Natuurbe- schermingsweken komen. Het is de bedoeling een groot aantal affiches en sluitzegels met het motto te laten drukken. En de PTT zorgt er voor, dat we op de verschillende poststuk ken aan de natuurbescherming wor- dèn herinnerd. HEEREWAARDEN De chauf feurs W. Verbruggen uit Dreumel en C. Koelewijn uit Bunschoten, beide 22 jaar, zijn woensdagavond om het leven gekomen bij een frontale botsing van hun vrachtauto's in dich te mist. verheven, ook invloed op de samen stelling van de raden van commissa rissen. Voor kwaliteit en toezicht op de ondernemingsleiding vond hij dit een positieve impuls. De heer Bruyn zeel verwachtte voor de toekomst een sterke behoefte onder de werkne mers, meer betrokken te worden bij het eigen werk en de eigen werkom geving, de behoefte om meer te kun nen geven dan alleen de overeenge komen arbeid en een drang tot zelf helpen bij het vormgeven aan de ar beid. Hij onderstreepte de bereid heid van het VNO tot openheid, over leg en inspraak in het ondernemings beleid. De VNO-voorzitter bestreed de op vatting dat de economische macht in Nederland zou worden uitgeoefend door een clubje elkaar de bal toespe lende jongens. Het bedrijfsleven blijft van onderop groeien. Per jaar komen er gemiddeld 2500 nieuwe NVs bij. Er is plaats voor kleine ondernemingen. General Motors betrekt de meeste van zijn onderdelen van tienduizenden me rendeels kleine gespecialiseerde on dernemers. Wel vond de heer Bruyn zeel dat er in Nederland nog veel am bachtelijke bedrijven zijn die te duur maatwerk produceren. Besluit minister: ROTTERDAM De verkiezingen voor de Rijnmondraad zullen toch, op 3 juni 1970, samenvallen met die voor de gemeenteraden in het betreffende gebied. Dit heeft minister mr. H. K. J. Beernink van binnenlandse zaken besloten na beraad in het kabinet. Burgemeester W. Thomassen maakte van dit besluit melding tij dens de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad. De minister heeft Rot terdam nu gevraagd de benodigde wijziging van de Kieswet in concept voor hem gereed te maken. Enkele maanden geleden vroeg de minister de 23 gemeentebesturen In het Rijnmondgebied naar hun me ning over de voorgestelde combinatie. Het merendeel bleek overwegende bezwaren te hebben. Toen leek de bewindsman overstag te gaan. Leden van de Rijnmondraad ble ken ernstige kritiek te hebben op een aparte datum, waarvoor al werd ge dacht aan 30 september. Het dage lijks bestuur van het openbaar li chaam dat in de kwestie niet was gekend verkreeg inspraak en con fereerde met de minister. OOST-BERLIJN De eerste Duitse tegenstander van Fe(jen- oord in het Europa-Cup-tornooi voor landskampioenen, FC Vor warts uit Oost-Berlijn, acht de mogelijkheid om de halve finales te bereiken, zeker aanwezig. Trainer Friti Belger. die de Oost- duitse titelhouder sinds 1967 onder zijn hoede heeft, bracht zijn mening als volgt onder woorden: „Het beste bewijs voor de internationale klasse van Feijenoord is de uitschakeling van wereldkampioen AC Milan in de tweede ronde. De Nederlanders zijn dan ook in de duels met ons ongetwijfeld favoriet. Wanneer Vorwarts echter voortgaat op de weg, die tegen Rode Ster Bel grado werd ingeslagen, toch ook een club met een zekere Europese faam, is er een kans op een goed resultaat. Natuurlijk hadden we liever een te genstander van de sterkte van Gala- tasaray of Legia Warschau gehad, maar ook ik vind dat bij de laatste acht nooit uitgesproken zwakke clubs zijn. Zes titels De FC Vorwarts maakt sinds elf jaar mei grote regelmaat aanspraak op het Oostduitse voetbalkampi oenschap. Het veroverde in 1958 voor de eerste keer de titel, om er daarna nog vijf te laten volgen: in 1960. 1962, 1965, 1966 en 1969. De club speelde oorspronkelijk in het Ludwig Jahn-sportpark (30.000 plaatsen), doch verhuisde aan het be- igin van het nieuwe seizoen naar het Walter Ulbricht-stadion, dat met een capaciteit van 65.000 toeschouwers de vergelijking met het Feijenoordstadi- on kan doorstaan. De weg naar successen op Europees niveau is voor FC Vorwarts niet over rozen gegaan. Pas dit jaar reikten de Berlijners verder dan de achtste fi nales, na bij vorige tornooien vrijwel steeds in de eerste ronde uitgescha keld te zijn. In hun „premièresei zoen" 1959/1960 stuitten zij al dade lijk op de Engelse kampioen Wolver hampton Wanderers, die te sterk bleek (2—1, 0—2). Twee jaar later won Vorwarts in de eerste ronde de thuiswedstrijd van Linfield (Noord-Ierland) met 3—0, waarna de Ieren zich terugtrok ken. Als volgende tegenstander kwam Glasgow Rangers uit de bus. De Schotten zegevierden beide ma len. In het seizoen '62/'63 was de eerste ronde tevens de laatste, doordat het roemruchte Dukla Praag met twee overwinningen (3^=0 en 10) Vorwarts de toegang tot de achtste finales versperde. In 1965 en 1966 stuitten de Oostduitsers achtereenvol gens op Manchester United (0=^2 13) en Gornik Zabrze (12 21 13). Het huidige seizoen verloopt voorspoediger. Na eliminatie van de Griekse kam pioen Panathinaikos (20 11) kwam Vorwarts, zij het slechts via de regel van de in uitwedstrijden dubbel tellende doelpunten in de kwartfinales: 21 en 23 tegen Ro de Ster Belgrado. Internationals De ploeg van VorwSrts telt zeven internationals, van wie Jiirgen Nölder (30 interlands), Gerhard Körner (28) en Otto Fraessdorf (25) de bekendste zijn. Na het verdwijnen van de routiniers Unger, Krampe en Kalinka heeft het elftal een verjon ging ondergaan door het aantrekken van spelers als Striibing (22), ,Wit- hulz (21) en Laslop (21). Het team schijnt de laatste tijd aanzienlijk aan inzet, atletisch vemogen conditie gewonnen te hebben. Op het ogenblik neemt FC Vorwarts op de Oostduitse ranglijst de eerste plaats in. LOS ANGELES Charles Manson, de 35-jarige gebaarde leider van de hippie-commune „De Slaven van Satan", die met zijn groep beschuldigd wordt van de moordpartij in het huis van de filmster Sharon Tate, is geboren als een buitenechtelijke zoon. Zijn moeder was toen zestien Jaar en heeft de rest van haar leven door de Verenigde Staten gezworven of vastgezeten wegens prostitutie of af persing. Charles bracht zijn jeugd deels door met het volgen van zijn moeder op haar wegen, deels in op voedingsgestichten en tuchthuizen. Op zestienjarige leeftijd kwam hy voor het eerst in een conflict met de wet. Hij stal met twee andere jon gens een auto, waarna hij naar een opvoedingsgesticht werd gestuurd. Hij trouwde in 1955 en werd vader maar nog voordat het kind was ge boren. kwam hij weer in de gevan genis voor het stelen van een auto. Voordat hy in 1958 werd vrijgelaten, liet zijn vrouw hem in de steek. Nog geen jaar later zat hy opnieuw in de cel. Hij kreeg tien jaar wegens post- diefstal, cheque-vervalsing en woord breuk. Romantisch In 1967 werd Manson voorwaarde lijk vrijgelaten. Toen nam zijn leven een romantische wending. Hij ont dekte de hippie-beweging in San Francisco en trok in een apparte ment. dat opgesierd was met Per zische tapijten. Manson liet zich De Zwarte Zeerover noemen. Charles had in de gevangenis gi taar leren spelen, waardoor hij on middellijk „in" was in de hippie- Wereld. Verder had hij wat gelezen over het occultisme, waardoor hij voor het eerst werkelijke macht over mensen kreeg. Zijn grote, indringende bruine ogen maakten indruk op de vrouwen. „Zijn bewegingen waren magisch", zei een volgeling. „Hy beschikte over een bijzondere aantrekkingskracht", al dus een ander. De jonge meisjes flad derden om hem heen. Hij ontmoette ze op feestjes in San Francisco. Schoolbus Vijf kregen van hem de opdracht alles in de steek te laten en hem te volgen toen hy in een oude school bus in 1968 uit San Francisco ver trok. Hiermee begon een van de meest sensationele reeks moorden in de geschiedenis van de moderne mis daad. Ook jongens sloten zich by zyn groep aan. Middelbare scholieren veranderden in gemeenschapshaters. In Los Angeles waren de hippies op dat moment nog welkom. Hier ont moette Manson een 34-jarige musi cus, Gary Hinman. Hinman wai «en praktizerend Boeddhist en hij nodig de Manson en enkele van zijn vol gelingen uit in zyn huis te blijven. Deze vriendschap zou Hinman het leven kosten. Volgens de politie ver anderden sommigen van de volgelin gen van Manson een jaar later door geldgebrek in afpersers. Zij gingen naar Hinman toe en na zeven uur kwellen lag hy dood op de grond. De contacten van Manson In de betere kringen van Los Angeles ga ven hem de hoop dat hij een beroem de pop-zanger zou kunnen worden. Dennis Wilson, de leider van de be kende muziekgroep The Beach Boys, was met hem bevriend en deze intro duceerde Manson bij invloedrijke re laties die hem zouden kunnen helpen met een murikale carrière. Hollywood Een van hen was Terence Melcher, zoon van de filmster Doris Day. Mel cher woonde toen in een villa aan de Cielo Drive in Hollywood Hllls, waar in later Roman Polanski en Sharon Tate zouden wonen en waar de moordpartij zou plaatsvinden. Charles Manson schreef in die dagen een lied met de titel Cease to Exist, waarin volgens zijn voleglingen zijn levensfilosofie was verwerkt. Het begon zo: „Er is geen goed, er is geen kwaad, er bestaat geen misdaad, er bestaat geen zonde". Maar de plannen mislukken. Een toernee met de Beach Boys ging niet door en hij kreeg onenigheid met Melcher over een platencontract. Manson verbitterde hierover. Volgens advocat endie bij de zaak betrokken zijn, begon hij het huls van Melcher te rien als „een symbool van afwij zing". In de nacht van 8 augustus 1969 gingen vier jonge mensea een man en drie vrouwen naar het (vroe gere) huis van Melcher. Zij waren in het zwart gekleed als beulen en dood den iedereen die zij in het huis von den, onder wie de filmster Sharon Tate, die achteneenhalve maand in verwachting was. Geknoei Maar Manson was niet tevreden, aldus de getuigenissen tot nog toe. Hij klaagde erover dat de moordpartij maar geknoei was geweest en zou zijn volgelingen hebben opgedragen de volgende nacht opnieuw te moorden, omdat zij „buiten hun zinnen" waren geraakt. Na de moord op het echtpaar La Bianca vertrokken Charles Manson en zijn volgelingen met een bus naar de Vallei des Doods op 350 kilometer van Los Angeles, waar zij een com mune vormden. Hier werd de liefde- haat-filosofie van Manson als een levenswijze toegepast. De vrouwen liepen er naakt rond en hun kinderen werden in de woes tijn geboren. Het was er verboden vlees te eten. Ook was het verboden om dieren te doden, zelfs luizen, slan gen (die bijzonder talrijk zijn in de vallei) werd enopgepakt en buiten de hutten en tenten geworpen wanneer men ze binnen vond. Politie Op enkele heuvels waren uitkijk posten opgesteld, die uitgerust waren met walkie-talkies, om te waarschu wen voor politie-overvallen. Maar op 10 oktober deed de politie ln de vroe ge ochtenduren een toch onverwachte inval. De politie was de weg gewezen door mensen die ln de woestijn woonden en geklaagd hadden over diefstallen en het weglopen van minderjarig* kinderen. DEN HAAG De 22-jarige dienstweigeraar Ron Boot uit Den Haag heeft van het ministerie van defensie bericht ontvangen dat zijn gewetensbezwaren tegen de mili taire dienst erkend zijn. Zoals be kend heeft Ron Boot twee weken geleden voor de tweede maal voor de commissie gewetensbezwaarden militaire dienst zijn bezwaren toe gelicht. De eerste maal, twee jaar geleden, werden zijn bezwaren noch door de commissie, noch in hoger beroep door de Kroon erkend. Ron Boot's motieven zijn, dat hij geen mensen wil doden en niet in een leger wil dat tot doden opdracht kan geven en dat hij vreest zijn individualiteit in het leger te ver liezen. Nadat Ron Boot's bezwaren in eerste instantie niet waren erkend en nadat hij had geweigerd aan militaire bevelen tè voldoen, werd hy begin augustus gearresteerd en naar het huis van bewaring in Scheveningen gebracht. De krijgs raad in Den Haag veroordeelde hem tot anderhalf jaar gevangenisstraf wegens dienstweigering. Voor het Hoog Militair Gerechtshof werd twee jaar geëist. Het hof besliste echter, dat Ron Boot opnieuw een beroep op de wet gewetensbezwaren militaire dienst kon doen. Ron Boot diende een nieuw verzoek in en O.V. Noordwijk-Binnen NOORDWIJK Op de gisteravond in De Beurs gehouden jaarvergadering van de Oranjevereniging Noordwijk- Binnen kwam een voorstel ter tafel van een der aanwezigen om ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging één of meer feestavon den te organiseren voor de leden. Het bestuur nam dit voorstel over. Verder zal op zaterdag 31 januari in De Beurs een kaartavond worden gehouden. Uit de jaarstukken van de secreta ris, de heer J. Landman, en van de penningmeester, de heer A de Jong. bleek een bloeiend verenigingsleven. De O. V. Noordwijk-Binnen telt ruim 1700 leden. De penningmeester was er niet in geslaagd de financiële eindjes aan el kaar te knopen. Meegedeeld werd. dat omtrent de viering van het bevrijdingsfeest be sprekingen worden gevoerd met ver schillende instanties. Mevr. Van der Ploeg werd als ad viseuse aan het bestuur toegevoegd, speciaal voor wat betreft de jeugdspe- len en het contact met de scholen. Bij de bestuursverkiezing werd F. W. Graaf van Limburg Stirum, twee de voorzitter van de O.V., herbe noemd. In de vakature van de heer D. Feenstra, die zich niet herkiesbaar stelde, werd voorzien door de verkie zing van de heer F. Voermans. De heer Feenstra, die 16 jaar deel uitgemaakt had van het O.V.-bestuur, werd dank gebracht. Wat de festiviteiten voor 1970 betreft, werd gemeld, dat de Ronde van Noord- wijk en de Ronde van de Amateurs Bollenstreek in ieder geval weer op het programma komen. Koopjes bij PhiUitelica NOORDWIJK De belangstelling voor de vergadering van Philatelica. afd. Noordwijk aan Zee, in De Rank was niet groot. Waarnemend veilingmeester G. J van Houten bracht een flink aantal fraaie kavels onder de hamer, waar van de meeste tegen niet meer dan 40 pet catalogusprijs van de hand gin gen. Op 3 januari wordt in de „Witte Zwaan" te Lisse een tentoonstelling gehouden van Philatelica Bollenstreek, gecombineerd met een ruildag. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Ronald Marc, z v J M G Huiskamp en P A A van Tongeren. Boekersloot- laan 79; Maria Johanna, d v J van Duijn en G de Vreugd, Crocusstraat 11; Maria Anna Cornelia, d v G Vink en M A Q de Klerk, Van Limburg Stierixmstraat 27a; Christianus Johan nes Petrus, z v J H P G Langeveld en W C M Langeveld, Langevelder- laan 5; Jacob, z v B van der Wiel en J Edelman, Achterzeeweg 27. Overleden: Mohamed ben Abdes- lam Akhamlich,, 43 jaar; Mohamed Mohamed Mohamedi Arrahmani, e.v. S M A Mogut, 26 jaar; Mohamed Ais- sa Amar Outhmani, 37 jaar; K Bol huis, w v S C Wassing 80 jaar. Ondertrouwd: Hubertus Johannes Barbara van Hal, 20 jaar, Dan. Note- boomstraat 29 en Hestera Petronella Hendrica Maria Hestera, 21 jaar, Pickéstraat 53b; Jahja Budhidarma Wibawa, 29 jaar, Rotterdam en Lilya Gitadevi Chandra, 23 jaar, Langevel- derlaan 1; Josephus Hendricus de Haas, 24 jaar, Scheveningsestraat 32 en Cornelia Agnes Maria Kapel, 23 jaar, Wilhelminastraat 17; José Gon zalez Gonzalez, 29 jaar, Quarles van Uffordstraat 17 en Cornelia Johanna Leonards Maria Turnhout, 23 jaar, Quarles van Uffordstraat 17; Johan nes Filippo Laurentius van Veen, 23 jaar, Lisse en Alida Maria Waasdorp, 26 jaar, Achterzeeweg 10; Hendrikus Franciscus Jeroen de Haas, 25 jaar, Karei Doormanstraat 11 en Maria Josepha Petronella Gerarda Cock- heyt, 21 jaar, Tulpstraat 8; Cornelis Petrus Ruigrok, 29 jaar, Zandvoortse- straat 15 en Geertruida Johanna Ma ria van den Berg, 23 jaar, te Zaan dam; Cornelis Roos, 25 jaar, te Hoorn en Maria Jacqueline Pauline Hagen doorn, 22 jaar, Langevelderlaan 1/30; Pieter van Eyk, 20 jaar, Oranje Nas- saustraat 47 en Elfriede Gertrud Markwald, 20 jaar, Oranje Nassau- straat 47. Getrouwd: H A Wynands en J Esseveld (toek. adres: Albert Ver- weijstraat 4411); M R Roubal, te Vel- sen en N A van Kooy (toek. adres: Apeldoorn, Tannhauserstraat 329); J W de Haas en W M A Peschier; C J P Duijndam en C M P Langeveld te Voorhout, (toek. adres: Ludolph Ber- kemeierstraat 32a); C W J Zuiderduin te Noordwijkerhout en A M G van Houten; A C Huson en B L E Kawi- larang (toek. adres: Crocusstraat 6; J G M Faas. te Noordwijkerhout en W A van Schie, Zwarteweg 12. werd op 19 november voorlopig in vrijheid gesteld. Tegelijk met het bericht dat zijn gewetensbezwaren erkend waren, ontving Ron Boot deze week de mededeling, dat hjj zich maandag ochtend by het ministerie van de fensie moet melden om aan zijn vervangende dienst te beginnen. Ron Boot overweegt nog of hjj maandag zal komen of dat hjj in overleg met zijn raadsman zal pro beren uitstel van opkomst voor de vervangende dienst te krjjgen, mede omdat hij nog niet weet op welke wijze de drieëneenhalve maand voorarrest zal worden verdiscon teerd. ALPHEN Het eerste dames team van de Alphense volleybalver eniging Castellum heeft op Rijns- burg 2 de volle winst behaald. Voor al door zwak verdedigen van de Rijnsburgers werd de eerste set met 154 gewonnen. In de tweede set lieten de Castellum dames de teu gels vieren, maar de 158 zege kwam niet in gevaar. Castellum was in slaap gesust en dat resulteerde in een 114 achterstand in de derde set. Geïnspireerd door Leida Ver- hoeff werd ten slotte tooh een 15 13 overwinning behaald. Bij de heren verspeelde het re serveteam van Castellum weer een punt. De setstanden waren: 1015, 15—13. 15—9, 13—15. Schaakclub Koudekerk KOUDEKERK Het bestuur van de Koudekerkse Schaakclub organi seerde een Sinterklaas-gongwed strijd. Er werden negen wedstrijden gespeeld. Chr. Kuipers behaalde 8 punten, H. van Vliet 6Vt punt, H. Starreveld 6, D de Braver 6, N v Donselaar 5, A J de Witte 4, J Spierenburg 3'/t, R Wolber» 3, J Kruit 2, G Snatersen 1. Nog uitslagen van de onderlinge wintercomp.G v Dorp-D de Braver 01, A SnellenbergH v Vliet (afg) L SpierenburgH Boelee (afg), H H BoeleeH Starreveld (afg), H v VlietL Spierenburg 10, G van Dorp>—Chr Kuipers 01, J Kruit G Snatersen 01, A J de WitteA Scheer 10, P de JongD de Vogel 1—0, P Vernet—J Cok Vt—Vs, D de VogelP Vernet 01, A ScheerP de Jong VtVi, R WolbersJ Kruit afg. KOUDEKERK Het bestuur van de voetbalvereniging Koudekerk deelde ons mee dat wanneer er za terdagmiddag wegens afkeuring van terreinen geen voetballen is, er in het clubgebouw klaverjaswedstrij- den worden georganiseerd, die be ginnen om 2.30 uur. ALKEMADE De gymvereni ging Excelsior (houdt een loterij om de kas te spekken. De loten zullen van 11 t.m. 14 december worden aangeboden. De prijzen bestaan uit braadklare kippen. ROELOFARENDSVEEN Dins dag is er een avond van de tuin- bouwstudieclub over anjers in de kantine van de bloemenveiling, 8 u. RLJNSBU'RG In de grote zaal van de tuinbouwschool werd gister avond de jaarvergadering van oud leerlingen van de chr. tuinbouw school ghouden. De heer Haasnoot vertoonde dia's van de tentoonstel ling in het voorjaar. Verder werd het blijspel „Niets is veranderlijker dan een mens" van P. Zonruiter op gevoerd. Het werd met veel vaart gebracht en iedereen beleefde een genoeglijke avond. In de pauze wer den nog prjjzen verloot. RIJNSBURG De N.V. wijnhan del-slijterij Niekerk te Sassenheim heeft in het winkelcentrum Remise een nieuw filiaal geopend op basis van zelfbediening. RIJNSBURG De chr. gemengde zangver. De Lofstem geeft vanavond met haar vijf jeugdafdelingen in de Maranathakerk een kerstzangavond. RIJNSBURG In de Immanu- elkerk is dinsdagavond om acht uur een orgelconcert door Dirk Schone-, veld m.m.v. ret meisjeskoor Juliana en de blokfluitcngroep de Fanflui- ters. Het geheel staat onder leiding van Peter Bontje. KATWIJK De leden van het Vrouwenbjjbeluur die nog geen toe gangsbewijs voor het kerstfeest ge haald hebben, wordt verzocht dit alsnog te doen, zodat het bestuur weet hoeveel mensen en komen. KATWIJK AAN ZEE De in no vember gehouden collecte voor de stichting chr. blindenhulp De Fakkels Bijeen heeft zonder Hoornes en Kat wijk a. d. Rijn f 1944.69 opgebracht. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 10 december Contante prijzen. Londen 8.66—«.MVs. New York 3 61&—3.61A. Montreal 3.36^—3^6'/.. Parijs 64 87V.-04.821/,. Brussel 7.J7Ve-7.28. Frank fort 98.22—98.27. Stockholm 70.00—70.05. Zü- nch 83.99-84 04. Milaan 57.771/,—57.82>/i. Ko penhagen 46.28—48.81. 0»lo 50.61—50.66. We nen 13.99V»—14.00»/.. Lissabon ia.7a>/U2.73% AMSTERDAM De Amsterdam Rotterdam Bank N.V. zal over gaan tot de uitgifte van een SV* pet 5-jarige obligatielening 1969. groot 50.000.0000 tot de koers van 100 pet. De obligaties in coupures van 100 zijn voorzien van jaarcoupona per 15 januari. De lening zal in haar geheel worden afgelost op 15 januari 1975. Vervroegde aflosbaarstelling is ge durende de gehele looptijd de« lening uitgesloten. Datum van in» schrijving: 19 december 1969. Da tum van storting: 15 januari 1970. Opneming van deze lening in de beursnotering te Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. Het prospectus zal vrijdagavond a.s. verschijnen. De AMRO-Bank heeft dit jaar reeds 2 kortlopende leningen uit gegeven: op 19 augustus stond de in schrijving open op de 8 pet 7-jarig» obligaties tegen 99 V4 pet ad <40 min waarna op 29 september een zelfde uitgifte volgde, maar dito- maal van f 50 min tegen 100 pet. Overeenkomstig het nog stijgend* rentenniveau heeft de Bank than* de interest moeten stellen op 8*4 pet en heeft zy de looptyd verkort tot 5 jaar. IJMU1DEN De raad van bestuur van Koninklijke Nederlandsche hoog ovens en staalfabrieken NV heeft met goedkeuring van de raad van commissarissen besloten over I960 een interimdividend uit te keren van f 1.20 pier certificaat van nominaal f 20. Dit staat gelijk met 6 pet (vorig jaar eveneens 6 pet). Het interimdividend is onder af trek van 25 pet dividendbelasting betaalbaar van dinsdag 16 december 1969 af. ROTTERDAM De Erven wed. J. van Nelle N.V. verwacht dat het net toresultaat over 1969 waarschijnlijk dat van het bijzonder gunstige 1968 niet zal evenaren. Redenen voor een lager dividend zijn evenwel niet aan wezig. Het was nog niet mogelijk de ven- koopprijzen aan de gestegen inkoop prijzen van de koffie aan te passen. Ondanks de terugslag in het begin van het Jaar, na de prijsverhoging^» (BTW), geeft de omzet van het con cern in 1969 een stijging .te zien. Academische examens DELFT Aan de Technische Ho geschool Delft zijn geslaagd voor: Pro- paedeutsch-examen werktuigkundig Inge nieur: de heer R. EIJkemans (Nljmegen)t doctoraal examen geodetisch Ingenieur: mevr. E. C. C. Beneder BUtz (Delft) en de heren ,W van Berk (Groningen). E ChrisUaan, Delft, C. A. van Kampen. Voorburg. E. Kolk, Laren, W. Melnema» Driebergen, A. H. Start, Uithuizen. J. EL Vas, 's-Gravenhage, E. Vermaat, 's-Gra- venhage, H. J. Visser. Melick. G. Zantln- ge, Delft: doctoraal examen bouwkundig ingenieur: mevr. M. van Drongelen-van der Wolk, Delft, en de heren E. J. Abeln. Rotterdam, R. E. Atman, Den Bosch. F. Bokelman, Delft. C. A. A. M. van den Bosch, Delft, E H Brourdrez, Amsterdam. F. P. Bijdendijk, Rotterdam. P J W Duyx, Maastricht. A. J. Flchtinger. Rijswijk, A. G. Ganey, Delft, H. L. M. Hanssen. Delft. J. Heester. Rotterdam, R. Kegel, Rotterdam. R. Ke^arlal, Delft. j. A de Keljzer. Gouda; P H Koekebak- ker, Lelden. J, Molema. Delft. J. P. Nou- wen. Amsterdam. J. G. Nuljten, Utrecht, P. W. L. Peutz, Heerlen, H. L. van Scha- gen. Delft. C. R. M. Speleers. Delft, J. W. Thijs, Den Haag, B M J M Vreeswijk. Delft, J J M de Wijer. Breda, D H Wolff. Amsterdam: doctoraal examen scheepsbouwkundig Ingenieur? de heren W T J M Appelboom, Vlaardingen, J C K Toorenburg, Oegstgeest. VOORHOUT De afdeling Voor hout van de Christen-vrouwenbond komt vrijdag 19 dec. bijeen in de Christelijke school Boerhaavestraat om de kerstwijding te houden. PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner "of concertpla- j nl8t WIJ atreven naar maatwerk In onze adviezen. Daarom nemen wij de I tijd ons In Uw problemen te ver diepen. En daarom henteren wij naast j d* stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender 4 de tijd om dit zelf te ervaren. NOORDWIJK Morgenavond houdt de Zeilvereniging Noordwijk in De Rank een belangrijke verga dering. Over verschillende punten, waarover men het in de najaarsver gadering niet eens kon worden, zal een beslissing moeten vallen. In die nogal rumoerige bijeen komst in oktober bleek in het bij zonder het voorstel om tot het aan schaffen van een eigen redboot over te gaan, een heet hangijzer te zyn. De meningen liepen zo uiteen, dat het bestuur meende zijn mandaat ter beschikking te moeten stellen. Inmiddels heeft het zich echter bereid verklaard in het belang van de vereniging de functies te blijven waarnemen, tenzij de leden anders besluiten. Raceboten worden in hpt belang van de veiligheid niet toegelaten tot het zeilterrein. Het bestuur stelt voor motorboten wel toe te laten, maar onder bepaalde voorwaarden. Verder is het bestuur van mening, dat tot het aanschaffen vai. een red dingsmotorboot moet worden over gegaan. Blijkens de agenda verbindt het bestuur aan dit voorstel de „ka binetskwestie". Strandpolitie, NRB en KNZHRM hebben zelf al werk genoeg en bo vendien kunnen deze niet zo snel ter plaatse zyn als een eigen boot De financiën hoeven geen bezwaar op te leveren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13