spoedig in WEU terug NAV O-ministers teleurgesteld W arschaupact wil betere betrekkingen met Westen Medische diensten in Leiden en omgeving Ds. Wentsel (81) 11a operatie overleden meer? Ambtenaren 4,5 pet Matige lof voor Willy Brandt Ouderreis naar VS afgezegd Tweedaagse bezetting in V Nijmegen Biaf ra-actie aan de VU Ouders testen ogen van hun kleuters Ds. F. Guillaume in Canada met emeritaat Meer verwacht van rode top" Ziekenfondsgrens niet op f 16.000 Burgemeester en commissaris direct kiezen Schokbeton verwacht weer 15 procent Frankrijk heft boycot op Bols: hoger resultaat NIEUWE LEIDSE COURANT 6 VRIJDAG 5 DECEMBER IWf (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG In de vergadering van de Centrale commissie voor ge organiseerd overleg in ambtenarenza ken hebben de bonden gisteren geen overeenstemming met staatssecretaris Van Veen kunnen bereiken over ver beteringen In de arbeidsvoorwaarden per 1 januari. De staatssecretaris bood een salaris- verbetering aan van 4'/a procent per 1 januari als voorschot op de defini tieve salarisverhoging in 1970. Dit in het kader van het trendbeleid. De bonden vinden dat te weinig, te meer waar ook over andere onderde len van het wensenpakket nog geen overeenstemming kon worden bereikt Met name gold dit het spaarloon. Afgewezen Het regelmatig terugkerende punt van de Centrale van hogere ambtena ren. dat in het bijzonder deze catego rie in salarisniveau achter zou blij ven, werd ook ditmaal door de staats secretaris afgewezen. De heer Van Veen gaf toe dat bij alle groepen van ambtenaren hier en daar wel gevallen van achterstanden zullen bestaan, maar hij wenste niet ln te gaan op het voorstel van Cen trale, vier jaar achtereen vijf procent extra aan de hogere ambtenaren toe te kennen. (Van onze parlementsredactie) MOSKOU De leiders van het Sowj et-blok hebben gisteren op- geróepen tot betere betrekkingen met het Westen en de nieuwe Westduitse regering matige lof toegezwaaid. In het communiqué na afloop van een tweedaagse topconferentie van de landen van het Warschaupact ma ken de Oosteuropese leiders geen ge wag van voorstellen, die door het Westen zijn gedaan voor besprekin gen over wederzijdse beperking van de bewapening. Zij zeggen bij hun overleg in Moskou speciale aandacht te hebben besteed aan vraagstukken die verband houden met de Europese veiligheid. Met voldoening constateren zij dat andere staten hun voorstel tot het houden van een Europese veiligheids- conferentie hebben ondersteund. Moe kou en zijn bondgenoten verklaren te zullen blijven streven naar ontspan- Bovmdien zal deze kwestie aan de 1 ning in Europa en naar betere betrek. orde komen bij de structurele herzie ning van het bezoldigingsbesluit. Hulp voor gedupeerden EDE De particuliere reisorganisa tie ..The Windmill" is ln moeilijkheden geraakt. Gevolg: ongeveer honderd ouders, die hun kinderen met kerst in de VS zouden bezoeken, vliegen niet over. Zij kregen wel hun geld (onge veer 1000 gulden» terug, maar hun kinderen in Amerika die ook een deel van de reiskosten voor hun rekening wilden nemen, niet. De heer M. Reckman. van de orga nisatie ..Wij komen", een club voor emigranten die wel goed functioneprt. wil pogingen in het werk stellen de ouders alsnog de reis te doen maken. Er zijn al enige fondsen voor beschik baar en onderzocht wordt of er een extra KLM-vlucht kan worden inge last. NIJMEGEN Driehonderd student- ten alsmede «taf- en personeelsleden van de sectie pedagogiek van de Nij meegse universiteit hebben besloten elke samenwerking met hun hoogle raren te verbreken en het Instituut twee dagen bezet te houden. In mei werd bij de afdeling opvoed kunde een plan voorbereid om een eigen sectieraad te kiezen, die het bestuur zou moeten overnemen van de hoogleraren. Vier hoogleraren wa ren het hiermee niet eens en vonden dal democratisering in deze vorm de door de minister Veringa en het cura torium gestelde grenzen overschrijdt. De studenten willen niet op hun oor spronkelijke plannen terugkomen. AMSTERDAM In navolging van de scholenactie, enkele weken geleden, is ook aan de VU een Biafra-actie ont ketend. Binnen alle faculteiten zullen hierover discussies worden gehouden, gevolgd door een universiteitsvergade ring, volgende week donderdag. Op dte vergadering wil men een tweetal moties doen ondertekenen, waarin de regering wordt gevraagd op rrotere schaal financiële hulp aan Biafra te geven. In de tweede motie wordt de regering gevraagd politieke maatregelen te nemen, waardoor op Engeland druk wordt uitgeoefend zijn wapenleveranties aan Nigeria stop te zetten en in het algemeen ervoor te ijveren Biafra zelfbeschikkingsrecht te doen verkriigen. Moties van gelijke strekking komen ook aan de universiteit van Nijmegen aan de orde. Het initiatief tot deze Biafra-ronde ls door enkele leden der universiteiten genomen. kingen met andere Europese staten. 1 oor waarde Een voorwaarde hiertoe Is echter, de erkenning door het Westen van de bestaande grenzen in Europa en (Van onze correspondent) ERMELO BU wijze van proef en In navolging van Amerika zullen de kruisvereniging"» in Ennelo ouders van ongeveer 350 kleuters een doe-het- zelf oogonderzoek op hun kinderen la ten verrichten. Het initiatief is van dr. J. E. B. Kale. kinderspecialist aldaar. Oogonderzoek bij kinderen geschiedt, tenzij ouders zelf het initiatief nemen, pas bij intrede op de lagere school. Maar dan is het vaak te laat om be paalde afwijkingen nog te kunnen cor rigeren. Tussen het derde en vijfde le vensjaar is de beste tijd voor de eerste oogcontröle. De ouders ontvangen een testkaart waarop een handje is afgedrukt. Dat moet op diverse afstanden van de kin deroogjes worden gehouden, waarbij het kind met het eigen handje de juiste stand van de gedrukte hand moet aan geven. Blijkt na proefnemingen van een maand dat het kind onvoldoende ziet, dan volgt verdere behandeling. Mocht deze proef slagen dan zal deze provinciaal en landelijk worden voort gezet. -IN OOSTERHOUT Klachten over vervuild aardgas OOSTERHOUT ..Een gasramp", zei de heer J. van Bultenen, directeur van het streekdistrlbutlebedrUf Inter gas, naar aanleiding van de 7000 klach ten die waren binnengekomen over vervulling van het aardgas. Men beklaagde zich over verstopte geisers en verwarmingsketels en ge doofde waakvlammen door een olie achtige vloeistof. De heer Van Buitenen wijt de ver stoppingen inderdaad aan oliefilm. Gaedeskundigen in Brabant menen dat de Gasunie een fout heeft gemaakt bij het schoonmaken van de transportlei ding naar België. Daarbii wordt ge bruik gemaakt van een rubber bal die het vuil in de leiding voor zich uit rolt. Het vuil wordt op enkele plaatsen afgetapt. Men vermoedt dat de aftap per bii Oosterhout te vroeg is open gedraaid. waardoor het vuil in het plaatselijk net is terechtgekomen. Volgens de Gasunie zijn de verstop pingen echter te wijten aan stof dat zich-nog in het bu'zennet van Brabant en Limburg bevindt De Gasunie heeft de afgelopen dagen honderden easmonsters genomen om de oorzaak op te speuren. De heer Van Buitenen deelde mee dat Intergas een schadevergoeding van vele honderdduizenden guldens bij de Gasunie gaat claimen. de vestiging van gelijkrechtelijke be trekking met Oost-Duitsland. De leiders van het Warschaupact vermelden in het gisteren uitgegeven communiqué de verkiezingen in West- Duitsland, maar spreken niet van bondskanselier Brandts streven naar betere betrekking met Oost- Europa. Zij stellen vast dat de regering- Brandt een weerspiegeling is van de gewijzigde publieke opinie in West- Duitsland, die meer dan voorheen ge porteerd zou zijn voor „realistische samenwerking met andere 9taten". De ondertekening van het verdrag tegen de spreiding van kernwapens door West-Duitsland wordt in de verklaring „een positief aspect" ge noemd. Waakzaamheid Maar zij waarschuwen dat het neo-nazistische verschijnsel toe neemt en niet mag worden veronacht zaamd. Tegenover dit fenomeen en deze activiteiten past „nuchtere waakzaamheid", aldus het communi qué. Het centrale vraagstuk op de confe rentie vormde de houding jegens de nieuwe regering-Brandt. Daarbij ging het erom of het Warschau-pact collectief met de Bondsrepubliek zou' gaan onderhandelen, of dat de lan den afzonderlijk verdragen met Bonn zouden sluiten. Door aanvaarding van het beginsel van bilaterale onder handelingen zou Oost-Duitsland ge dwongen kunnen worden, in te gaan op Brandts aanbod voor directe on derhandelingen. Volgens berichten uit Moskou heeft Ulbricht voor het begin van de topconferentie in Moskou besprekin gen gevoerd met de Kremlinleiders waarin hij zich zou hebben willen verzekeren van hun steun en waar borgen zou hebben proberen te krij gen, dat de besprekingen met Bonn de steun aan zijn regering niet zou den ondermijnen. In de verklaring wordt echter hierover met geen woord gerept. (Van onze correspondent) EDMONTON. Canada Ds. F. Guillaume. predikant van een Chris tian Reformed Church in Edmonton, Alberta in Canada, gaat met emeri taat. Hij werd in 1928 predikant van de gereformeerde kerk van Ooster- eind. Friesland. Zijn laatste ge meente in Nederland was Amster dam-West. Van 1933 tot 1939 was hij predi kant te Klundert en van 1939 tot 1947 te Sneek. Na zes jaar in Amster dam gestaan te hebben vertrok hij naar Canada om de sterk groeiende emigrantenkerk van Toronto te gaan dienen. In 1965 trok hij verder naar het westen en werd in Edmonton predikant. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL In de NAVO- ministerraad is het slotcommu niqué van de „top" van het Warschaupact met teleurstel ling ontvangen. Men had meer verwacht dan een herhaling van de bekende standpunten. Nu ook het Westen de mogelijkheid van een Europese velligbeidsconferen- tie serieus tracht door te lichten, werd in Brussel minstens gedacht dat de Warschaupactlanden wel een wat na dere uitwerking hadden gegeven van de voorgestelde wapenbeheersing, bij voorbeeld enkele concrete agendapun ten voor een ontmoetingsbjjeenkomst tussen Oost en West. Het slotcommuniqué van de NAVO- ministerraad, dat in verband met de alleen in Nederland bekende Sinter klaas vanmiddag al vroeg zou worden uitgegeven, zal door de resultaten van de Moskouse bijeenkomst niet ingrij pend gewijzigd behoeven te worden. Prijzend Met hield daar tot gisteravond reke ning mee, maar toen het zo vage werk stuk van het Oostblok over de telex rolde, werd eigenlijk uitsluitend ge praat over de prijzende woorden, die door de Warschaupactlanden waren geuit over de pogingen van Bonn om tot een nieuwe formule voor de bena dering van Moskou te komen. Nu alle vijftien Inden van de NAVO hun standpunt inzake de door het Warschaupact voorgestelde Europese veiligheidsconferentie hebben uiteen gezet, Is duidelijk geworden dat de bondgenoten positief staan tegenover het Idee tot een gebalanceerde afbraak van de bewapening te komen. Maar even duidelijk Is ook dat er aan de wortel van het communistische initia tief nogal wat problemen liggen, die niet gemakkelijk kunnen worden op gelost. In de opstelling bestaan zeker de nodige nuanceverschillen. Alle zijn het er niettemin over eens dat een veiligheidsconferentie kans van slagen moet hebben en dat de toenaderings materie. die thans zo uitdagend op de tafel ligt, met veel verbeeldings kracht benaderd dient te worden. Twijfel f (Van onze kerkredactie) ZIERIKZEE In het Rode- Kruisziekenhuis is gistermiddag vrij onverwacht overleden ds. B. Wentsel. Hij was 81 jaar. Ds. Wentsel heeft 37 jaar de gerefor meerde kerk van Ridderkerk ge leid. De predikant zal waar schijnlijk ook in die plaats wor den begraven. Hij was net geope reerd. Ds. Wentsel werd in de chnsteliike gereformeerde kerk door wijlen ds. W. H. Gispen gedoopt. Dat was moge lijk. omdat de doop plaats vond voor de ineensmeltingssynode van 1892 waar de Gereformeerde Kerken en de Chris telijke Gereformeerde Kerk van voor 1892 elkaar vonden. Ds. Wentsel was ook de enige over levende die die synode persoonlijk heeft bii gewoond. Op vierjarige leeftijd werd In termen van het huidige machts- I overwicht wil de NAVO niets verlie- zen of verkwanselen. Dat er enige twij fel over de goede bedoelingen van Moskou bestaat is, gezien de droeve ervaringen in het verbeteren van de betrekkingen tussen Oost en West, wel te begrijpen. De vrees bestaat dat men in een hij door zijn moeder naar die synode valkuil terecht komt. of op z'n minst RHEDEN Een ernstig be drijfsongeval heeft gisteravond het leven gekost van de 55-jarige lood gieter J. Kip uit Rheden. Hij voerde onderhoudswerkzaamheden uit in de nok van een constructiehal van de na tionale staal- en aiuminiumindustrie ln De Steeg. Bij het verplaatsen van een kraan op acht meter hoogte is de heer Kip met'zijn hoofd bekneld ge raakt tussen de kraan en een ver laagd plafond. Hij was op slag dood. meegenomen, vertelde hij enkele jaren geleden in een artikel in de Zeeuwse Kerkbode. Hoewel zijn vader al heel vroeg hoopte dat hij zendeling zou worden, i begon hij zijn leven als bankbediende. Al spoedig besloot hij echter om toch theologie te gaan studeren en hy liet zich inschrijven in Kampen. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan in Nieuwendam en Zundcrdorp waar hij in 1919 werd bevestigd. In 1922 ver trok hij naar Ridderkerk waar hij bleef tot aan zijn emeritaat. Maar nog wilde hij niet helemaal uit het geestelijke werk. en daarom werd hii toen nog hulpprediker te Brouwers haven. In die periode ontplooide hij als redactielid van de Zeeuwse Kerkbode veel activiteit. Hij heeft altijd veel interesse gehad voor het zendingswerk, was meer dan ïif mar lane voorzitter van een zen- dingsdeputatschap. lid van de Neder landse Zendingsraad en lid van de ge reformeerde Raad voor de Samenwer king. Onder het pseudoniem Jacob de Rooii schreef hii de roman Huig Baas een specifieke Ridderkerkse geschiede nis. r hel slachtoffer wordt van een propa gandaslag. Waar ook nogal tegenop wordt gezien. Is een Russische eis van bestendiging van de huidige status quo (DDR. Oder-Neissegrens). Italië. Griekenland en Turkije stel len zich het meest gereserveerd op tegenover het initiatief van een Eu ropese vredesconferentie. Deze Mid- dellandsezeestaten nemen een bijzon der kwetsbare positie in wat betreft de verhoudingen tussen Oost en West in Rome is men zelfs bang voor een communistische putsch nog afgezien van de aanwezigheid van sterke Russische vlooteenheden in hun gebied. Verhoging Kenmerkend voor de houding van Griekenland is dat het zonder dat de NAVO hier uitdrukkelijk om heeft gevraagd, gisteren toezegde zijn defen sie-inspanning met liefst veertien pro cent te verhogen. Ook de Verenigde Staten lijken weinig vertrouwen te hebben in het welslagen van een Europese veilig heidsconferentie. Ze vrezen dat het welhaast onmogeiljk zal zijn tot een gebalanceerde afbraak van de weder zijdse bewapening te komen. Boven dien menen ze dat de Europese bond genoten al op een besnoeiing van hun defensiebegrotingen zullen aandrin gen nog voor de veiligheidsconferen tie gehouden is. Het Nederlandse standpunt, door minister Luns uiteengezet, heeft, uiteraard met de nodige nuancever schillen, de sympathie gewekt van Duitsland, Noorwegen, Engeland, Ca nada en België. („We zijn geen han delaars in illusies", aldus de Belgi sche minister van buitenlandse za- kén Harmei). Raadselachtig De enige voorwaarde, die als raad selachtig. werd uitgelegd, is de eis van Den Haag dat Moskou de Brezjnef- doctrine moet loslaten, als het ooit tot een vergelijk met het Westen wil ko men. Frankrijk bijvoorbeeld stelt geen voorwaarde, omdat dit volgens Schu mann de enige methode is de organi satoren van een veiligheidsconferen tie van tevoren geen hindernissen in de weg te leggen. De Nederlandse visie op de Brez- jnef-doctrine (het toestaan en ook de plicht van gewapende interventie in de eigen invloedssfeer) schijnt ove rigens niet uitsluitend te zijn inge geven door de nare bijsmaak als ge volg van de recente gebeurtenissen in TsjecHoslowakije. Tijdens bilaterale contacten met enkele satellietstaten (Roemenië, Polen en Hongarije) van de Sowjetunie, zou de eerste te ver staan hebben gegeven dat een open lijke verwerping van de Brezjnef- doctrine geheel op zijn plaats zou zijn. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL In NAVO-kringen in Brussel werd gisteren verwacht dat Frankrijk spoedig het besluit zal ne men weer aan de besprekingen met de Westeuropese Unie deel te nemen. Sinds begin 1968, toen president De Gaulle zich geërgerd terugtrok uit dit beperkte defensieovcrlegorgaan, om dat er tegen zijn richtlijnen in over de toetreding van Engeland tot de EEG werd gepraat, boycot Parijs elke vergadering. De Belgische minister van buiten landse zaken Harmei, en diens West duitse ambtgenoot Scheel hebben gisteren in het geheim over de moge lijkheden gepraat, die tot de weder opneming van Frankrijk in de WEU-roganen zouden kunnen leiden. De Franse minister van buitenlandse zaken is daarna met een voorstel be naderd. dat voor hem aanvaardbaar zou zijn. Een bericht dat Frankrijk direct de boycot had opgeheven, bleek niet juist te zijn. Ministers Volgende week vergadert de as semblee van de WEU in Parijs. Half december komt de ministerraad van de Westeuropese Unie in Brussel bij een. Van de Franse regering wordt in die dagen de aankondiging verwacht dat weer aan het WEU-overleg zal deelnemen. Volgens politieke waarnemers ln Brussel ls de positieve reactie van Schumann op het voorstel van Har mei het gevolg van de resultaten van de Haagse Eurotop. Nu over de toe treding van Engeland tot de EEG in beginsel zou zijn beslist, zal Parijs geen verdere bezwaren maken tegen zijn terugkeer in de WEU. Realisme Gezegd wordt nog dat de houding van Schumann en natuurlijk die van president Pompidou een klap voor de Gaullisten moet zijn. Evenals tijdens de topconferentie in Den Haag wordt in Brussel naar voren gebracht dat het realisme in het Frankrijk van het ogenblik lijkt te zegevieren. De huidge Franse regering zal in ieder geval een veel minder gepro nonceerd nationalistisch standpunt innemen dan onder president De Gaulle, hoewel het tegenwoordige staatshoofd zijn regeringsleider was. Volledig Minister Luns heeft, zonder overi gens van veel optimisme blijk te ge ven voorgesteld een reeks van onder handelingen op bilateraal niveau met de landen van het Warschaupact te openen. Pas daarna zou aan een goed voorbereide veiligheidsconferentie kunnen worden gedacht. Amerika eri Canada zouden voorts volwaardige gesprekspartners in eventuele onder handelingen moeten zijn. Het Franse standpunt was in zo verre interessant, dat het een afwij kend karakter had van dat van de bondgenoten. Het was ook duidelijk geënt op de Pan-Europa gedachte van oud-president De Gaulle. Parijs eiste een ontbinding van de bestaande militaire blokken, de in schakeling van neutrale en niet ge bonden staten en het zo spoedig mo gelijk houden van de Europese vei ligheidsconferentie na de nodige bi laterale contacten. Er moest niet als defensieblok tegenover defensieblok vergaderd worden, maar als land te genover land. Behalve naar wapen beheersing diende er naar economi sche en wetenschapplijke samenwer king te worden gezocht. Leefklimaat Tijdens de tweede zittingsdag van de NAVO-ministerraad bleek nog dat de partners bijzonder hechtten aan de zogenaamde derde dimensie van het bondgenootschap. Hiermee wordt het streven bedoeld van de verdragsor ganisatie het leefklimaat te verbete ren (lawaai, vervuiling, enz.) door het aanmoedigen en financieren van be staand organisaties, die zich op dit ter rein bezighouden. Volgende week zullen in de NAVO dc eerste besprekingen worden gehou den over deze, voor dc verdragsorga- nisatie althans, totaal nieuwe materie. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Minister Roolvink heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid gevraagd voor volgend jaar rekening te houden met een op trekking van de loongrens voor de verplichte ziekenfondsverzekering van 13.800 naar 14.850. Zowel de meerderheid van de Ziekenfondsraad als van de Sociaal-economischeraad hadden geadviseerd tot een optrek king naar 16.000. Enkele dagen geleden ontving de minister het advies van de SER. Op dit late tijdstip was het vrijwel on mogelijk voor de bewindsman alsnog een optrekking tot 16.000 t eover- wegen. Het is niet uitgesloten dat minister Roolvink in de nabije toekomst alsnog de loongrens voor de ziekenfondsver zekering extra zal optrekken. De hui dige verhoging is conform de stijging van de loon- en prijsindex. Ontwerp-program PvdA (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In een ontwerp- program, dat op het congres van 16 en 17 januai'i zal worden behandeld, pleit de PvdA voor de rechtstreekse verkiezing van de burgemeester en de commissaris van de Koningin. Daar is een grondwetswijziging voor nodig. In afwachting daarvan heeft het socialistische Tweede- Kamerlid drs. Ed van Thijn bij de Kamer al een voorstel ingediend de gemeenteraad en provinciale staten meer invloed te geven by de verkie zing van burgemeester en commissa- rit. Zo wil drs. Van Thijn, dat raad en staten namen kunnen noemen. Andere punten in dit program: Grote bedrijven en machtsconcen traties (banken) moeten door de gemeenschap kunnen worden ge controleerd, terwijl het verzeke ringswezen en de pensioenfondsen moeten worden gesocialiseerd; exploitatie van de bodemschatten ten behoeve vin de gemeenschap (de grond is in feite eigendom van de gemeenschap); Overheidsdeelname in machts concentraties in het bedrijfsleven; betere politieverordeningen, met name op het gebied van demon straties. Een belangrijk punt in dit pro gram is ook het hoofdstuk over de inkomensverhoudingen die de nodige verbeteringen behoeven. Doktersdiensten AARLANDERVEEN: dokter Gill, Zwammerdam. telefoon 01726 - 2527. ALKEMADE: dokter Van der Werf. Koppoellaan 1. Rijpwetering, telefoon 01712 - 202; dokter Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tele foon 01713 - 217 ALPHEN: zaterdag: dokter Zwar tendijk, Stationsstraat 5, telefoon 2472; zondag, dokter Cornet, Briljantstraat 428. telefoon 3697. BENTHUIZEN: dokter De Goeie. Dorpsstraat 20, telefoon 3636: bij geen gehoor zie Zoetermeer. HAZERSWOUDE: dokter Van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, te lefoon 30070. HILLEGOM: dokter Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. In noodgevallen bellen: 8025. KATWIJK RIJN: dokter Hueting, Rijnstraat 42, telefoon 2102. KATWIJK ZEE: dokter Beijderwel- len. Boulevard 28a, telefoon 2182. KOUDEKERK: zie Hazerswoude. LANGERAAR: dokter Van Dongen, Nieuweveen, telefoon 01723 - 101. LEIDEN: tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: telefoon 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. LEIMUIDEN' zie Alkemade LISSE: dokter Duymaer van Twist, Heereweg 295, telefoon 3453. NIEUW-VENNEP zaterdag: dok ter Smit, tel. 02977-5860: zondag: dok ter Dunning. tel. 02526-2280. NIEUWVEEN: zie Langeraar NIEUWKOOP: dokter Sanders. Nieuwkoop, telefoon 01725 - 1555. NORDEN: zie Nieuwkoop. NOORDWIJK: dokter Kruyt, Voor straat 85, telefoon 2030. NOORDWIJKERHOUT: dokter Van der Lugt. tel. 02720-5707. OEGSTGEEST: dokter Held, Mare- laan 36, telefoon 52255. RIJNSBURG: zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM: dokter Van Nes, Hoofdstraat 155, telefoon 7119. VALKENBURG: zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Lempers, Churchilllaan 13, tel. 6140 VOORSCHOTEN: dokter Abarbanel, Chopinlaan 32, telefoon 3875. WARMOND: zie Voorhout. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Vaessen, Ambachtsherenlaan 105, telefoon 3346. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM: zie Aarlander- Apotheken Ver- - 345, Lin- ALPHEN. apotheek Somberg, Wil- helminalaan 67. telefoon 3500. BOLLENSTREEK: apotheek te Lis- se. Vierkant 223. telefoon 02530 - 3608. KATWIJK: Katwijkse apotheek. Princestraat 3, telefoon 2755. LEIDEN: zie weekagenda. LEIDERDORP: zie weekagenda. OEGSTGEEST: zie weekagenda. VOORSCHOTEN: zie weekagenda. W ij kverpleging AARLANDERVEEN: zuster haar, Langeraar, telefoon 01722 bgg 02976 - 236. ALPHEN: zuster Weeber, destraat 7, telefoon 3940. BENTHUIZEN: zuster Egberts, Raadhuisplein 6, telefoon 01728 - 322. BOLLENSTREEK: zuster Meijssen, Vermeerstraat 1, Voorhout, telefoon 7796. HAZERSWOUDE (DORP): zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK): zuster Borsboom, Rijndijk 200, tele foon 01714 - 2255; bij ongevallen aan de Rijndijk bellen: 01714 - 2278. KATWIJK Chr. Wijkverpleging (tel 2282) zusier Van der Jagt; Groe ne Kruis (tel. 4010 of 2702) zuster Moerkerken. Lisse: zuster Overbeek. Schoolstr. 4. telefoon 3353, b.g.g. 3305. LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Rijndijk) KOUDEKERK: zie Hazerswoude (Rijndijk) LEIDEN: Groene Kruis: zuster Bet te. Oude Rijn 64. telefoon 20863. zuster Vodegel. Valdezstraat 5, telefoon 30864: zuster De Vries. Schubertlaan 166. telefoon 42606 Oranje Groene Kruis: telefoon 22222. NIEUW-VENNEP zuster Potman, Beinsdorpstraat 2b, Nieuw-Vennep, tel 02526-2741. NOORDWIJK: Wijkcentrum. Pan- huysstraat, telefoon 2901. NOORDWIJKERHOUT: zuster Lanke. Duin pn Dal, tel. 2468. OEGSTGEEST: zuster Warmenho- ven. M. H Tromplaan 162, telefoon 53448. SASSENHEIM zuster Veltman, Hoofdstraar 288, telefoon 7645. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORHOUT: zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN: Gezondheidscen- ZWIJNDRECHT N.V. Schokbeton verwacht over 1969 een zelfde dividend als over 1968 te kunnen uitkeren: 15 procent. Aldus mededelingen op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders. Drie nieuwe directeuren werden be noemd t.w. de heren P van der Wiel. T Teunissen en ir. J. R. Agnes. De hoofddirectie bestaat momenteel uit één persoon, de heer H J. van Wuyck- huyse, die per 1 januuari 1971 zal af treden. Men acht het voeren van de directie in de toekomst 'oor een per soon te zwaar. De orderportefeuille voor 1970 is goed gevuld. Voor 1970 heeft het be drijf een groot werk kunnen krijgen ter waarde van f 10 miljoen Verwacht wordt dat 1970 een grotere omzet zal hebben dan 1969. Midden december zijn de cijfers over 1969 te verwachten. MAARSSEN De N.V. Plaatwer kerij en verzinkerij. voorheen B. Bam- mens -n Zonen, meldt dat het resultaat over de eerste tien maanden van 1969 praktisch gelijk is aan dat van de overeenkomstige periode 1968 Besloten is een interim-dividend vam 6 procent (onveranderd) uit te keren. (Het totale dividend over 1968 be droeg 18 procent, waarvan 10 procent in aandelen. Red.) trum. Wijngaardenlaan 2, telefoon 2177. WARMOND: zie Bollenstreek. WOUBRUGGE: zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN: zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster Barendregt, Ambachtsherenlaan 749, telefoon 5768. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN: tandarts Van Wermesker- ken, Javastraat 4, telefoon 2200, spreeku.: 12-12.30 uur. BOLLENSTREEK: tandarts Dissel koen, Hoofdstraat 306, spreeku.: 5.30 to 6 uur. KATWIJK: komt vrijdag. NOORDWIJKERHOUT tandarts Verkalk, Zeeweg 68, tel. 3377, spreek uur van half twaalf tot half één VOORSCHOTEN: tandarts Van Wijk, Brouwerlaan 1, telefoon 3667, spreeku. vanaf half tien. l\a belofte in Den Haag BRUSSEL Frankrijk heeft na de in Den Haag gedane belofte mee te werken aan de onderhandelingen voor de toetreding van Engeland tot de EEG, de beslissing genomen de boycot van de Westeuropese unie op te heffen. Diplomaten zien dit als een nieuw* belangrijke stap in de richting van het herstel van de Franse samenwerking met de Westelijke geallieerden. Oud president De Gaulle had deze samen werking onderbroken. Overigens betekent het Franse be sluit niet, zo werd meegedeeld, dat het land weer actief aan de NAVO zal gaan deelnemen. De WEU verbindt de zes EEG-landen met Groot-Britannië. De Unie werd in 1954 gevormd om West-Duitsland in toom te houden. Begin dit jaar trok Frankrijk zich uit de WEU terug. De Gaulle meende, dat Engeland en de andere leden de Unie wilden gebruiken om besprekin gen over de Britse toetreding tot de EEG te forceren. Frankrijk zal reeds een vertegen woordiger sturen naar de bijeenkomst van de buitenlandse ministers van de WEU op 18 en 19 december in Brussel. AMSTERDAM Op grond van de resultaten behaald in de thans verstre ken periode van het jaar 1969, ver wacht de raad van bestuur van de N.V. Erven Lucas Bols wedeiom een rede lijke stijging van de kwantitatieve om zetten van het concern over dit jaar. Niettegenstaande de ontwikkeling op de Nederlandse markt met betrek king tot het „witte" gedistilleerd en een belangrijke prijsverlaging van im port gedistilleerd, wordt verwacht dat de resultaten van de Nederlandse be drijven zeker niet zullen achterblijven bij die van het vorige jaar. Door de gunstige ontwikkeling op andere markten mag worden verwacht dat de exploitatiewinst over 1969 aan merkelijk hoger zal zijn dan die over 1968, aldus een communiqué. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Hans Jürgen, z.v. Ei reiner, K en Van der Lans, A W M, Hein Baderstraat 27; Hélène J M d.v Oomen, P Chr M en Ammerlaan. R A, Hoofdstraat 225; Edward Mattheus, z.v. Eikelen boom, H en Los, J W, Hoofdstraat 121; Manfred, z.v. Zuiderduin, C J en Meeldijk, N, Hein Baderstraat 5; Ingrid Cristine, d.v. Van Biezen, W J en Van der Tang, P J, Nachtegaal laan 30; Astrid Alexandra, d.v. leij- ten, A C M en Boere, A, Zui derstraat 9. Ondertrouwd: Van der Geest, Franciscus Hendricus. 30 jaar, Rusthofflaan 73 en Kaptijn, Cornelia Geertruida Maria, 18 jaar, Rusthoff laan 75; Breijer, Dirk, 21 jaar. Lisse en Perfors, Hilligje, 20 jaar; Hoeve, Lambert Marjan, 24 jaar, W War- naarlaan 12 en De Meijer, Marion, 22 jaar, Elbalaan 20; Meeuwissen, Cor- nelis Nicolaas, 27 jaar, Lindenlaan 3 en Slingerland, Hendrika Johanna, 23 jaar, Hoekstraat 12; Wijnands, Jo hannes Adrianus, 22 jaar te Noord- wijk en Heijns, Matje, 23 jaar, Ber kenlaan 39; Duivenvoorden, Theodo ras, 22 jaar te Lisse en Eist, Marian ne Lidwina, 21 jaar, Menneweg 85; Slats, Henricus Johannes,' 23 jaar te Wassenaar en Jonkman, Helena Jo hanna Maria, 23 jaar, Menneweg 77; Vink, Wilhelmus Gerardus Leonar- dus Maria, 24 jaar, Zandslootkade 27 en Van Vliet, Maria Antonia Marga- retha, 22 jaar, Hein Baderstraat 31; Vintges, Nicolaas Johnnie Maria, 23 jaar. Acacialaan 11 en Van Veelen, Hendrica Comelia, 22 jaar te Voor hout; Van der Heiden, Petrus Simon, 27 jaar te Hazerswoude en Korte- kaas. Catharina Maria, 25 jaar, Bea- trixstraat 13; Willemse, Franciscus Rutgerus Jozef, 25 jaar, Jac van Bei- erenlaan 93, Voorhout en Verdegaal, Petronella Cornelia Adriana Gerdi- na, 23 jaar. Rijksstraatweg 54; Beijk, Adrianus Anthony Jozef, 22 jaar, Rusthofflaan 34. en Schoo, Brigitta Maria te Warmond; Mosseveld, An- tonius Maria, 24 jaar, Lindenlaan 27 en Van der Zwet, Adriana Maria te Lisse; te Nieuwkoop: Van der Geest, Franciscus Hendricus, 27 jaar, In dustriekade 4 en Van der Voorn, Anna Maria Trijntje, te Nieuwkoop. Gehuwd: Bergshoeff te Rijnsater- woude en Schrama, Th G M, toek. adres: Kruizemuntlaan 14, Rijnsater- woude; Scharloo, B J te Leiden en Faas, M C, toek. adres: Eduard van Beinumstraat 49, Leiden; De Langen, N te Aalsmeer en Dullaart, E, toek. adres: Julianalaan 144, Aalsmeer; Stigter, B te Leiden en Diederiks E, toek. adres: Leiden. Magdalena Moonstraat 70; Van der Wiel, A F N M en Van der Hoorn. G M te Noord- wijk; Van Tol, L A en Van Schie. H M M te Noord wijk. Overleden: Assendelft, wed v Ho- gedoorn, A C, 0 jaar. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6