CHU Noordwijk akkoord met confessionele samenwerking VLEET Week van allesslaand voordeel 89 75 Elk gewenst progra op de beeldbuis CHRISTENEN GELOVEN NIET IN ZGN ONVERMIJDELIJKHEDEN GEEN BELANGSTELLING VOOR SPORTHAL OP ZONDAG Scholen in Katwijk blijven melkkoetje Militair tehuis Katwijk heeft ander bestuur Visserijnieuws bij de Gemeente Katwijk wil „Synthese" Leden'vergaderin g Veiling Flora Wereldprimeur in Noordwijk Leerlingenaantal stijgt in S'heim '79 Uit onze chocolaterie VROOM DREESMANN NIEUWI LEIDSE COURANT 14 DONDERDAG 27 NOVEMBER 19 NOORDWIJK De CHU-Noord- wflk heeft gisteravond in „De Rank" een ontwerpprogramma voor de ge meentepolitiek aanvaard als basis om tot samenwerking te komen tassen de plaatselijke afdelingen van de ARP, CHU en KVP. Uit de toelichting van voorzitter A. van Dayn bleek, dat het initiatief daartoe was uitgegaan van de KVP, waarna vertegenwoordigers van de betrokken partijen een programma opstelden dat aan de leden zou wor den voorgelegd. Daarin werd aan dacht geschonken aan de woning nood, de strandrecreatie, het cultuur beleid, de voorlichting, de verkeers situatie in de gemeente, intergemeen telijke samenwerking, de openbare orde en democratisering van het po litiebeleid, het toerisme en de ge meentelijke financiën. Over dit ontwerp werd in de le denvergadering van de CHU-Noord- wijk uitvoerig van gedachten gewis seld. Speciaal de situering van de vermaakcentra, woningbouw en doorstroming, het verkeer, de ge- meentefinanciën en de centrale grondslag van het politieke handelen vormden punten van bespreking. In zijn openingswoord attendeerde de heer Van Duyn op de grandeur de maanreis en de misère van de mens. Vietnam, Biafra, Tsjecho- Slowakije en Griekenland zijn sleu telwoorden van onmacht en ellende. Hij verheugde zich over de golven van protest en constateerde dat de kerken gelukkig niet afzijdig blijven. Vooral in Amerika stellen zij zich dapper en onafhankelijk op en ook in ons land wordt het voor de politieke partijen steeds meer de moeite waard naar hun stem te luisteren. De heer Van Duyn dacht daarbij aan de re soluties van Uppsala en aan het schrijven van de Hervormde Kerk over revolutie en gerechtigheid. STRAATNAMEN Vervolgens besprak de voorzitter enkele zaken van plaatselijk niveau, waarbij hij herinnerde aan de hea rings van het gemeentebestuur met 'dfe burgerij. In dit verband maakte hij een compliment aan het adres van wethouder De Geus, die de laat ste tijd haast letterlijk dag en nacht in touw is geweest om het plan mid dengebied zó voor te bereiden, dat het voor niemand in Noordwijk meer een vreemd element is. Enkele kritische opmerkingen Sint in Valkenburg VALKENBURG Gistermiddag omstreeks drie uur arriveerde Sinter klaas met zijn knechten ook in Val kenburg. Hij bracht dit bezoek aan onze gemeente op uitnodiging van de plaatselijke middenstandsvereniging, maakte te paard een rondrit door de gemeente, langs de deelnemende winkeliers en besteedde onderweg bijzondere aandacht aan zieke kinde ren. Zij werden met cadeautjes en lekkers verrast. N.C.V.B. Valkenburg VALKENBURG De NCVB, af- deling Valkenburg vergaderde gis teravond in de zaal van de Her vormde kerk. Deze avond stond voor de eerste maal onder leiding van de in de vorige vergadering ge kozen presidente mevr. De Heus. Na een welkomstwoord en een me ditatie door de presidente, werd een verloting gehouden. De stichting „Bartimeüs" had namelijk als dank voor de gelden voor deze stichting bijeengebracht, als blijk van waar dering twee sierbordjes beschikbaar gesteld. Het bestuur meende, aange zien alle leden hieraan hadden bij gedragen. ze te moeten verloten. Hierna kreeg mevrouw M. J. v. d. Veen-Schenkeveld uit Rotterdam de gelegenheid te spreken over „De tijd waarin wij leven". VALKENBURG De sportver eniging „De Valken" en de Alge mene Speeltuinvereniging „Valken burg" hebben voor zaterdagmiddag een groots St. Nicolaasfeest georga niseerd in het Dorpshuis. Dit feest waar ook St. Nicolaas met zijn Pie ten aanwezig zal zijn, begint om twee uur. De operettegroep „Bea trix" uit Sassenheim zal „De derde sleutel", een prachtig ridderstuk, een operette in drie bedrijven van Stien de Bruyn opvoeren. De muzikale leiding berust bij F. H. Rondes- Agerbeek. Deze middag kan bezocht worden door kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De toegangsprijs is voor leden van een van de beide verenigingen f 0,75, terwijl niet- leden f 1,25 toegang moeten betalen. Toegangsbewijzen kunnen alleen vooraf worden gekocht bij: mevr. Visser. Hoofdstraat 2 en mevr. Dol- dersum. Middenweg 30. maakte de heer Van Duyn ten aan zien van het kiezen van straatnamen. Als grote mannen, die werkelijk een straatnaam hebben verdiend noemde hij in één adem Willem van Oranje, dr. Albert Schweitzer, Martin Luther King, Karl Marx, Otto Heldring, paus Joannes 23 en Abbé Pierre. En waarom zouden wij niet denken aan Cramer, Hellenberg en Vink, Noordwijkers, die deze week vijftig jaar geleden zijn verdronken bij een poging schipbreukelingen te redden?" Wat de ontwikkelingen in de CHU betreft, had het de voorzitter ver baasd en verwonderd, dat de Unie raad zich had neergelegd bij de aan maak van ABC-wapens. Christenen geloven niet in zogenaamde onver mijdelijkheden en hij vond dit maar een werelds geluid. Ook daarom zou het goed zijn als de kerken eens een politiek pastoraal concilie organi seerden. „Er is werkelijk geen enkel politiek punl te noemen waarover de christenen tezamen gelijk denken" zo besloot de heer Van Duyn zijn be toog. In de plaatselijke afdelingen van de ARP en de KVP moet het ont- werp-programma voor de gemeente politiek nog worden besproken. B. EN W. VAN KATWIJK: KATWIJK Naar aanleiding van vragen die de heer J. v. d. Plas stel de bij de rondvraag tijdens de laatst gehouden raadsvergadering over de opening van de sporthal op zondag, hebben b. en w. geantwoord dat nimmer een besluit is genomen waar bij de sporthal op zondag gesloten is verklaard. Opgemerkt is dat tot nu toe niet is gebleken dat in Katwijk belangstelling bestaat voor het ge bruik van de sporthal op zondag. „Er zijn geen aanvragen binnenge komen. Daarom moet worden aange nomen dat deze belangstelling niet bestaat of uiterst gering is. Omdat openstelling op zondag o.a. door de hoge personeelskosten een zeer kost bare aangelegenheid is, zal bij geringe belangstelling reeds op economische gronden moeten worden besloten de sporthal op zondag gesloten te hou den. De principiële bezwaren komen dan zelfs niet in het geding", aldus b. en w. PANBOS Tevens wordt gezegd dat b. en w. geen aanleiding zien het indertijd ge nomen besluit te herzien inzake de» sluiting van het theehuis in het Pan- bos, de tennisbanen met de daarbij behorende kantine en het sportcom plex van KR.V. „de Kooltuin" op zondag. Mocht in de toekomst een zo grote belangstelling voor het gebruik van de sporthal en ook voor het gebruik van het zwembad ontstaan, dat de openstelling op zondag economisch verantwoord Is, dan zal de meerder heid van het college daar geen be zwaar tegen hebben, zo wordt gezegd. KATWIJK „Moet de school- melkvoorziening niet worden stop gezet, nu men er van medische zijde verschillend over denkt? In plaats daarvan zou men kunnen overgaan tot het verstrekken van fruit, in over leg met de schoolartsendienst", aldus vroeg de heer Timmermans tijdens de laatstgehouden raadsvergadering. Het college van b. en w. vindt, zo antwoordden zij het raadslid, dat in dit stadium van de discussie in medische kring geen reden is deze voorziening te beëindigen. Daarvoor verkeert men nog te veel in onzeker heid. „Zelfs wanneer het tegendeel t.z.t. het geval zou zijn, is het nog allerminst zeker dat deze verstrek king zou kunnen worden vervangen door fruit. Met name speelt hierbij ook een rol, dat de fruitprijs aan meer fluc tuaties onderhevig is dan melk, ge zien het verschil aan aanvoer", aldus b. en w. die ook wijzen op de pro blemen die zich dan voordoen bij het schillen of niet schillen, wassen of niet wassen van fruit. KATWIJK Met de heren G. C. Schaap sr., L. Schaap en G. C. Schaap jr., firmanten van drukkerij „De Zuid", hebben B. en W. overeen stemming bereikt over de verplaat sing van hun in het te saneren bad- centrum gelegen drukkerijbedrijf aan de Badstraat 26 naar een nieuw te stichten pand aan de Burgersdijk- straat. Aan de firma kan een bouw terrein, groot ca 272 m2, worden ver kocht voor de prijs van f 50.000 ex clusief b.t.w. Met de firma is over eenstemming bereikt over de door de gemeente te betalen vergoeding we gens de verplaatsing van het bedrijf, Deze vergoeding is bepaald op f 45.000. KATWIJK Het bestuur, dat het Protestants Militair tehuis leidde, was samengesteld uit afgevaardig den van de afdelingen Katwijk aan den Rijn. Katwijk aan Zee, Rijnsburg en Valkenburg van de Koninklijke Nederlandse Militaire Bond „Pro Reee". In overleg met het hoofdbestuur van de bond is het bestuur terugge treden en bestuurt de afdeling Kat wijk a/d Rijn van nu af aan het tehuis. In een bijeenkomst van het bestuur werd gisteren afscheid geno men van de verschillende bestuursleden, met name van me vrouw Kralt-de Mooy uit Rijnsburg en van de heren H. de Heus uit Valkenburg, D. v/d Plas en A. Brus- aee uit Katwijk aan Zee. De heer J. D. v Delft nam in het bijzonder afscheid van de heer A. v Elk, uit Rijnsburg, die sedert 1964 voorzitter was en van de heer E. v Wensveen, die zich van 1947 af als secretaris had beziggehouden mtt de zaken van het militair Tehuis, waar bij hij een groot aandeel had in de realisering van het tehuis. Hij kreeg mede namens het hoofdbestuur een projectiescherm met standaard aan geboden, zijn echtgenote bloemen. De heer Van Wensveen dankte voor de gesproken woorden en het fraaie geschenk en haalde in grote trekken herinneringen op uit de pe riode van voorbereiding en van de bouw. Ook de andere vertrekkende bestuursleden kregen geschenken. Voor de bevordering van de wed strijdsport op zondag ziet het college geen enkele aanleiding. Films uit oude doos in Noordwijk NOORDWIJK Smalfilmers uit Leidschendam presenteerden voor de leden van de Noordwijkse Filmclub een fawisselend programma van films uit de oude doos. Het verliep technisch bijzonder vlot. Vooral de toepassing van het ge luid trok de aandacht. Wie zich hier in meer wil verdiepen, zal een waar devolle clubavond kunnen meema ken op vrijdag, 12 december, als de heer F. Burkom alles omtrent film en geluid uit de doeken zal doen. LISSE De heer en mevrouw H. van Wamel mochten ter gelegenheid van hun 40-jarig huwelijksfeest een serenade in ontvangst nemen van de muziekverenigingen Trou moet Blycken (uit Lisse) en de Harmo niekapel (uit Hillegom). Het jubile rende echtpaar kreeg van beide korpsen een etentje aangeboden in Warong Djawa. IJMUIDEN Onder de Nederlandse I kust viel een kleine opleving te be speuren. Verscheidene vaartuigen slaag den er nu in uit een trek ongeveer 10 manden hoops boven water te halen. Kleine gul en wijting waren duidelijk in de meerderheid. Enkele schepen konden daar wat platvis aan toevoegen. De vloot was over een vrij groot ge bied verspreid. De loggers en kotters met tong als belangrijkste doelwit no teerden uiteenlopende resultaten. Naar gelang de positie waar men zich be - vond leverde een trek 15 tot 30 kilo van deze vissoort op. Door de bank ge nomen kwamen daar vijf manden an dere vis bij. Dit betrof in hoofdzaak schol. De tarbot was nog steeds aan de schaarse kant. In de omgeving van 55 NB mochten de schippers van de grotere kotters met gemiddelde trekken van 15 manden hoops niet klagen. Schelvis, wijting en gul hadden de overhand. Voor vele schepen bleef het hier niet bij. Zij haalden tevens lekkere beetjes kleine haai en makreel boven water. Soms gelukte het ook wat kabeljauw aan de oppervlakte te krijgen. In de noordelijke dreven verander de niet veel. De treilers moesten het voornamelijk van koolvis hebben. De kleine zwarte soort eiste ook nu de eerste plaats voor zich op. In enkele gevallen lieten schelvis, wijting, gul en kabeljauw zich in grotere hoeveel heden verschalken dan de laatste tijd het geval was. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 12 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 2725 kisten vis voor hun re kening, waarvan 430 kisten schelvis, 90 kisten wijting, 20 kisten gul en ka beljauw, 440 kisten kleine gul, 1150 kis ten koolvis, 140 kisten kleine haal, 100 kisten pilchards, 190 kisten schol, 15 kisten schar, 6 kisten leng, 4 kisten poon, 5 kisten tarbot, 105 kisten di versen, 80 stuks stijve kabeljauw en 4000 kilo tong. Verder waren er 700 kleine kisten wijting, 500 kleine kisten schelvis, 20 kleine kisten haring, 64 kleine kisten makreel en 100 kleine kisten diversen. De tong moest met lagere noterin gen genoegen nemen dan op de laat ste dagen. Goedkoop was dit fijnvis echter nog lang niet. Voor een kilo grote betaalde de handel op de eerste afslag f7,34. Het hoogste bod was met f7,46 weggelegd voor de grootmiddeL De kleinmiddel bleef met een top van f7,18 ook ruimschoots boven de zeven gulden. De tong 1 zat zeven cent on der deze grens. Met een notering van f 6,39 tot f 5,79 moest de slips het meeste terrein prijsgeven. De tarbot bereikte met een koers van f8,60 tot f 7,80 precies hetzelfde gemiddelde van de voorgaande dagen. Ook de schol moest terug. De grote- en grootmiddel schommelden tussen f70 en f56. De kleinmiddel en de schol 1 deden met een notering van f 65 tot f 55 op rede lijke wijze in,het prijzenspel mee. De schol 2 handhaafde zich met een top vai. f61 fraai. Schelvis. Bij de schelvis werden weer eens enkele partijtjes van de grotere soor ten aangetroffen. De grootmiddel te kende voor een hoogste bod van ruim zeventig gulden. De braadschelvis kon zich niet helemaal handhaven maar met een koers van f 46 tot f 22 werd de vismeelindustrie toch op afstand ge houden. Ook de gul moest de plaats in het voorste gelid afstaan. Vooral de kleine soort had het moei lijk. Na een inzet van f45 daalde de koers tot f 18 juist een gulden boven het minimum, zodat de kattencentrale er niet aan te pas kwam. De kleine zwarte ttoolvis was eveneens niet zo in trek. In dit geval lag de koers even eens een gulden boven het minimum. De gestripte wijting hield zich met een notering van f42 behoorlijk staande. Dat kan van de dichte soort niet wor den gezegd. De notering hiervan zak te na een start van f 24 naar f 13. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de Umui- dense markt onder meer de SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn met 1450 kisten, de SCH 117 Onderneming 3 met 75 grote en 600 kleine kisten gekochte haring, de KW 206 Yvonne Yolanda met 100 kisten en 1000 kilo tong, de SCH 16 met 230 kisten cn 2000 kilo tong, de KW 93 Jeannette met kisten en 350 kilo tong en de IJM 57 Zeehaan met 50 kisten. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 90 kleine kisten wijting, 250 kisten kleine gul, 150 kisten schol, 150 kisten schar en 1000 kilo tong. KATWIJK Zoals bekend 1%-eft de Kunstharsfabriek Synthese N.V. haar bedrijf aan de Industrieweg binnen deze gemeente onlangs ver plaatst naar Bergen op Zoom. Ook de thans nog ten behoeve van het laboratorium van genoemde fabriek in gebruik zijnde gebouwen zullen zeer binnenkort worden ontruimd. Eèn en ander is voor B. en W. aan leiding geweest met Synthe» N.V. contact op te nemen teneinde de mo gelijkheden te onderzoeken de on derhavige grond met bedrijfsgebou wen welke uitermate geschikt kunnen worden gémaakt voor bijv. de huisvesting van de gehele dienst van openbare werken door de ge meente aan te kopen. Synthese N.V. is bereid de bedrijfs gebouwen met de ondergrond aan de gemeente te verkopen voor een prijs van f 725.000,waarbij de grond met opstallen op 1 januari 1970 ontruimd worden opgeleverd. RIJNSBURG Donderdag 11 december wordt de algemene leden vergadering van „Flora" gehouden. Punt 11 van de agenda vermeldt het voorstel van het bestuur tot het ver huren van de veilingwagens. Zowel in bestuursvergaderingen als in de vergaderingen met het college van de Raad van Bijstand is tot in extenso ter sprake geweest hoe een betere tegemoetkoming kon worden gevonden tegen het gebruik van de veilingwagens bij de aanvoer van bloemen. Ondanks drukke veilingen, waar bij dikwijls aanvoerders naar een veilingwagen lopen te zoeken, ziet men in de rijen wagens met bloemen staan, die half of minder bezet zijn. Tot nu toe heeft het bestuur noch de Raad van Bijstand ooit tot een redelijk aanvaardbare oplossing van dit probleem kunnen komen. Het bestuur zal nu met een nieuw voor stel komen. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen wordt de veiling- provisie verlaagd van 6naar 5%. LISSE Maandagavond is er in de Witte Zwaan een algemene le denvergadering van de ijsclub Lisse. Diezelfde avond in De Beurs een le denvergadering van de ren- en tour- vereniging de Bollenstreek. NOORDWIJK Wilt u een TV- programma zien uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, België of mis schien uit Amerika? Of geeft u de voorkeur aan een streékderby van bijvoorbeeld NoordwijkQuick Boys of andere belangrijke evenementen SASSENHEIM In de openbare school was gisteren een avond va:i de oudercommissie. Zowel voorzitter Bijl als het hoofd, de heer Hoeve, sprak bezorgdheid uit over de ac commodatie van de school. Vorig jaar waren er 123 leerlingen, mo menteel 150 en in januari zullen dit er 165 zijn. Als de 170 is gepasseerd moet er een zesde klas komen. Met mej. Brouwer, die op 24 september in dienst kwam, heeft men nu vijf leerkrachten. Er moet nog steeds met combina ties van klassen worden gewerkt. Het zesde leslokaal is aangevraagd en op de urgentielij st gezet. Ook over de beschikbare tijd voor gymnastiek onderwijs was de heer Hoeve niet te vreden. Dit is 36 minuten per week en volgens de wet moet dit lVt uur zijn. De bouw van een sporthal zou uitkomst kunnen bieden. Het aantal zittenblijvers ligt met 6 procent beduidend lager dan het landelijk gemiddelde, dat 10 procent is. Het is langzamerhand traditie, dat de school het kampioenschap behaalt van het korfbaltoernooi. Dit jaar werd de wisselbeker definitief ver overd. De aftredende heren Bijl en Kers bergen van de oudercommissie kre gen een attentie. In hun plaats kwa men de heren IJsseldijk en Huting. Mej. Misset gaat 1 januari met pen sioen. Er zijn inmiddels 12 sollicita ties binnen. Dokter W. J. de Graaff hield tot slot een causerie over seksuele voorlichting. uit stad en land? Is er event een lievelingsprogramma, waa\ u door een of andere omstandig niet heeft kunnen kijken of dat zo graag nog eens zou vAllen zii Dit alles is mogelijk in de bekt Disco-bar van de heer Van Hese Hoofdstraat te Noordwijk. En kunt u ook nog zelf uitmaken ojl 's morgens, 's middags, 's avonds 's nachts wilt kijken. Het gebruik van teevee bij het lj geven, in ziekenhuizen, controle bezoekers in warenhuizen bracht de heer Van Hese als oi nemend zakenman op de gedai ten behoeve van zijn horeca- amusementsbedrijf een appara' te ontwikkelen, waardoor het moj lijk werd elk gewenst programma het beeldscherm te brengen. Da: om stelde hij zich in verbinding nu Philips. Zo ontstond de vidio-recorder, apparatuur, die beelden opneemt vastlegt en daarna haarscherp een TV weergeeft. Met deze recorder heeft de h« Van Hese de beschikking gekrege over een wereldprimeur. Zoals men tot nog toe een plaat) draaide uit de discotheek, zo men nu televisie programma's ix voorraad kunnen laten zien. Ook ka in een programma gesproken teki worden ingelast. Het ligt in de bedoeling maanda de vidio-recorder officieel in gebrui te nemen. KATWIJK Burgemeester wethouders hebben op een vr: van de heer L. J. Haasnoot schrifkK 11 lijk geantwoord dat met het plaatst van stuifplanken aan de afritte naar het strand een proef zal won*" den genomen. De heer Haasnoe I klaagde tijdens de laatste raadsvenB"1 gadering over het feit dat bij weih I vind al zand vanaf het strand duB boulevard op waait. LISSE De Zwarte Pion hied ee bordenwedstrijd. Uitslag: H. v. Dij! K. Tulen 1-0; C. v. Eerp—H. t Diemen 1-0; Jac. GoedemansTl Brouwer 1-0; G. LagerweijG Scholtes 0-1; Chr. Paardekooper- W. Brugman (nog niet bekend); I v. VlietS. v. d. Poel 1-0; W. Goe demansN. v. d. Meij 0-1. De uit wedstrijd met Leyten II is gel" spel geworden. Tegen Noordwijk werd verloren met 6%-3V4. Venda knakworst^ Per blik 10 stuks (gewicht 200 gram) van 1.05 voor Italiaanse tomatenketchup. Per fles a 340 gram van 89 voor Bordon Argentijnse cornedbeef. Eigen import Per blik 450 gram van 1.98 voorl Zalm standard pink, merk Calinda. Per blik van 1.49 voor Venda up of kola. Per. literfles 58, nu 2 flessen voor Gilda dropmintina. Per 3 rollen van 69 voor Venda chips. Licht gezouten. Per zak 200 gram van 95 voor Venda paprika chips. Per zak a 200 gram van 1.- voor Marsepein varken. Gewicht 125 gram. Van 1.- voor 894 uw prijsbewuste warenhuis LEIDEN-ALPHEN j

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 14