ARP moet toch versoenen Commentaar PROEF PROCES PTT TEGEN POSTDIENST De strijd tussen Dobbelsteen en Plak woedt voort. Wordt 'kaas uit het vuistje'door broedertwist verscheurd? LANSER: OOK IN HET BELANG VAN PvdA ZELF Biaira Goudzwaard wil onderzoek naar fusies RH Conflict om lage tarieven Marine staakt zoeken naar Starfighter Niet Kuinderbos maar landbouw grond in de NOP Ontsnapte meldde zich zelf aan Sanering had averechtse uitwerking Gevallen man door 3 auto's overreden WOENSDAG 26 NOVEMBER 1969 (Van onzer redacteuren) UTRECHT Ondanks afwijzende reacties in Den Uyl en Vondeling blijft de heer J. inser er bij, dat pogingen moeten worden ngewend door de ARP, de kloof tussen irdA en KVP te overbruggen. Er is vandaag liten het zittende kabinet geen duidelijk litiek alternatief. De reactie van de Tweede Kamer op het inaanvaardbaar" van minister Witteveen eeft dit vorige week weer bewezen. Alle ogelijkheden moeten worden nagegaan ter Bvordering van de regeerbaarheid van ons nd in de toekomst. De PvdA heeft op haar congres de banden met KVP verbroken, maar de heer Lanser blijft er ij, dat ook in het belang van de PvdA zelf deze artij zich nog eens moet bezinnen op haar congres- litspraak. De ARP zou toch maar eens moeten mn praten. Het partijbestuur heeft dit bovendien iloofd. De heer Lanser vindt het niet onelegant voor de RP om tijdens het samenspel met KVP en CHU PvdA te benaderen over een herstel van de •euk tussen KVP en PvdA. Hij dacht, dat hiermee n dienst zou worden bewezen aan ARP, PvdA en VP. Er komt dan meer duidelijkheid: we komen eer van elkaar te weten. Is de PvdA bereid met elke democratische partij, ie een progressief beleid voorstaat in een rege- ngscombinatie te treden? Richt het verzet van de vdA zich met name tegen de huidige KVP en de uidige Kamerfractie? Deze vragen wil de heer anser beantwoord zien. Principe Wordt hiermee niet getornd aan het principe van het overleg tussen KVP, ARP en CHU? Lanser: Dit is geen tornen aan het principe van it overleg. Het overleg in de Achttien kan niet rergeten worden. De contacten moeten worden oortgezet; de vraag is alleen in welke vorm en net welk doel. Eerst komt er nu een urgentiepro- ram binnen de ARP, waarbij de vraag aan de rde in welke positie gaan we straks de verkie- ingen in? Vanuit een open positie moet het beleid rorden bepaald; te innige banden zijn hier hinder- (kj Zijn cr bezwaren tegen een samenwerking van KVP, ARP en CHU? Lanser: Er moet duidelijkheid komen over de vragen: Waar (hebben we het over, wat willen we wel en wat willen we niet? Is een progressieve christelijke concentratie iets anders als de Duitse CDU? Ieder denkt hierover thans nog het zijne. Duidelijk wil ik antwoord op de vraag, waartoe verplicht ons een beroep op het Evangelie? Het beleid in een nieuwe kabinetsperiode moet niet bepaald, worden door een beroep op het Evangelie, maar door handelen naar het Evangelie. Essentieel voor de ARP moet zijn: de inkomenspolitiek, het welzijnsbeleid en de ontwikkelingspolitiek. Met wie hebben deze doelstellingen de meeste kans van verwerkelijking? Hier moet reëel een mogelijkheid aanwezig zijn tot samenwerking met de PvdA. De uitslagen van de verkiezingen voor provincie en gemeente zullen volgend jaar ook nog invloed kunnen hebben op de positiebepaling in 1971 voor de Kamerverkiezingen. Positief Zijn er positieve kanten aan het werk van de Achttien? Lanser: We moeten niet het Convent een resolu tie laten uitspreken, zonder dat de deelrapporten overal goed zijn doorgepraat. Het is een goede zaak, dat hierover een aparte ARP-conferentie komt. De bezinning op het verplichtend karakter van het Evangelie moet in relatie gezien worden tot de rapporten van de Achttien. Dit is bijzonder zinvol. Aan getheoretiseer hebben we niet veel. Het Evangelie roept op tot bevrijding van mens en samenleving, bevrijding van onrecht. Zijn we bereid ons in te zetten voor verschil lende te formuleren doelstellingen? Een radicaal beleid vraagt van de mensen van iets van zichzelf af te zien, een stukje zelfverloochening ten koste van eigen positie. Confrontatie van eikaars standpunten op een con ferentie is nuttig. Er zijn er nog veel misvattingen en een verkeerd verstaan van elkaar. Progressief Bestaat er een kans voor eem progressief beleid van KVP, ARP en CHU? Lanser: Er bestaan drie stromingen. De eerste vreest, dat een dergelijk progressief beleid met de KVP niet lukt. De tweede vreest dat de confessione le grondslag op den duur zal verdwijnen en de derde stroming verwacht dat ook bij een progres sief program de drie partijen het toch niet kunnen realiseren en men opgesloten dreigt te worden met de WD. De kaarten moeten nog maar eens goed geschud worden. De uitspraak van het Convent is juist geweest We moeten nu hard werken aan duidelijk heid op het voorjaarsconvent. Voor de PvdA zal het niet prettig zijn tegen een goed progressief program van de drie nee te zeg gen. Ongetwijfeld zijn er nog radicalen in de KVP gebleven. Niemand bestrijdt dit. Deze KVP - radica len zijn ingenomen met de gang van zaken op het ARP - Convent. Goudzwaard (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Drs. B. Goudzwaard van de ARP heeft gisteravond in de Tweede Kamer de minister van eco nomische zaken, mr. L. de Block, een plan voorgelegd voor het instellen van een college van onderzoek naar fusies. Het a.r.-Kamerlid lanceerde dit plan in de vorm van een motie, die ook was ondertekend door mr. R. J. Nelissen van de KVP. Het college, dat drs. Goudzwaard in het leven wil roepen, zal moeten bestaan uit vertrouwenspersonen uit het bedrijfsleven en uit personen, die het algemeen belang vertegenwoordi gen. In dit verband moet gedacht worden aan leden van de Staten- Generaal. De opdracht aan het college luidt: 1. Het analyseren van de motieven, die de laatste jaren tot fusies of j andere vormen van samengaan j van ondernemingen hebben ge- leid. 2. Het bestuderen van de gevolgen van de fusies voor de werkgelegen heid. 3. Het in een begrijpelijke vorm pu bliceren van de resultaten van de analyses en de onderzoekingen. De bedoeling van de heer Goud zwaard is vooral de openbaarheid rondom de fusies te bevorderen. LEEUWARDEN Voor het Leeuwarder kantongerecht dient morgen een door de PTT aan gespannen proefzaak tegen de 50-jarige directeur J. A. S. van een reclamebureau in de Friese hoofdstad, dat al geruime tijd een particulier postverzendbe- drijf voert. De PTT doet hiermee een eerste officiële stap in haar strijd tegen de particuliere post diensten, die vooral na de jong ste porto-verhoging in het leven zijn geroepen. Ze zijn er op het ogenblik in Leeu warden, Den Helder, Almelo, Utrecht. Delft. Den Haag, Amersfoort, Haarlem, Apeldoorn, Maastricht. Zwolle en Nijmegen, ter wijl een winkeliersvereniging in Be verwijk begin volgend jaar een besteldienst voor haar leden wil be ginnen. Deze particuliere diensten werken tegen aanzienlijk lagere tarieven dan de PTT. Zo rekent het bedrijf in Leeuwarden voor 1 tot 500 brieven 15 ct, voor 500 tot 1000 brieven 12 ct en voor meer dan 1000 brieven 10 ct per brief. De PTT vindt deze activiteiten in strijd met de bepalingen in artikel 3, eerste lid van het PTT-besluit 1955. DEN HAAG De marine heeft gistermiddag om vijf uur het zoeken naar de maandag neergestorte Bel gische Starfighter gestaakt. Hoop op redding van de piloot is er niet meer. Wrakstukken van een Starfighter, die door het vissersvaartuig Harlingen 30 bij Vlieland zijn opgehaald, worden nu door een Belgische onderzoekcom missie bestudeerd. Het is nog niet zeker of ze van het Belgische toestel zijn. A VRO's Televizier wijdde een derde uitzending aan Biafra. Opnieuw werden vele meningen tegenover elkaar gezet. Naast de Britse journa list Alan Hart, wiens schokkende in formaties het geweten van het Engelse volk zo heeft wakker ge schud dat het zich op het ogenblik tegen de politiek van Wilson keert, diens beweringen niet meer gelooft en een grote kerst-voedselactie voor Biafra op touw zet, sprak ook minister Luns mee. Deze legde er nog eens de nadruk op, dat Nederland al het mogelijke en meer heeft gedaan voor de hulp aan Biafra. Volgens zijn inzicht dragen de regeringen van Engeland en de Sowjetunie als wapenleveran ciers de grote verantwoordelijkheid. Het Nederlandse volk, aldus minister Luns, dient te beseffen dat grote landen en ook geestelijke stromingen machteloos staan in de oplossing van het conflict. Nederland heeft er geen enkel economisch belang bij of Nigeria en Biafra één zijn of niet. De Neder landse oliemaatschappijen die inves teringen hebben gedaan in deze landen, hebben nimmer de regering benaderd. Minister Luns kent Ojoekwoe niet, maar ziet hem wel als een krachtige figuur, hoewel Engeland en de Sowjetunie hem fanatiek noemen. In de tdtzending werd de geschie denis van het conflict nog eens ver klaard. Ook werden de oliébelangen besproken. Een vertegenwoordiger van Nederlandse oliemaatschappijen: „We trekken nu geen revenuen van onze investeringen. We kunnen het ook wel zonder Nigeriaanse olie stel len, er is genoeg andere op de wereld. Toch gaan we er niet weg, want dan staan anderen klaar om ons te ver vangen." Alan Hart zei dat premier Wilson doorgaat met de wapenleveranties om zijn gezicht niet te verliezen. Nigeria strijdt echter voor een fictie, want er is nooit eenheid geweest in het land, dat volgens het koloniale systeem altijd verschillende volkeren heeft gehuisvest. Willem zelf telde eenmaal 50 en tevoren zijn Vuist, waarin Martine Bijl weer eens een liedje zong, een bekroonde glazenwasser zijn kunnen vertoonde en een jongeman een half waterglas opat. Het beroemde trio Bill Evans, dat juist zijn Edison had ontvangen, trad succesvol op. Willem zelftelde eenmaal 50 en eenmaal 100 briefjes van 1000 gulden Tiit in de handen van prijswinnaars in de Najaarsloterij. Dit was genoeg voor vele verontruste kijkers om de AVRO op te bellen over het feit dat deze gelukkigen met zoveel geld over straat moesten. Pas om elf uur liet de AVRO weten dat dit een sym bolische uitreiking was, dat het geld veilig op de bank staat en de politie over de thuiskerenden waakte. Op Nederland 2 gaf de KRO een heel belangwekkende Amerikaanse documentaire over Japan en zijn bewoners. In Engeland is een twaalf meter lange, zeer snelle reddingboot gebouwd voor de Nederlandse maatschappij voor het redden van drenkelingen. De naar de veelzeggende naam Komer luisterende boot heeft een top snelheid van 28 knopen en is daarmee waarschijnlijk de snelste reddingboot van Europa. Het schip is gebouwd van met glasvezel versterkte kunststoffen- De boot zal over een periode van twee jaar door verschillende Ne derlandse reddingstations worden beproefd. Plan Kamerleden: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Kamerleden Kikkert en De Boo (beiden chu) heb ben aan de commissie militaire oe fenterreinen voorgesteld in plaats van het Kuinderbos het gebied tus sen Rutten en Creil tot schietterrein te verklaren. Ze zijn tot deze conclusie gekomen nadat was gebleken dat het verkla ren van het Kuinderbos tot schietter rein veel weerstanden heeft opgeroe pen. temeer daar het bos een belang rijke recreatieve functie vervult. De indienefs zeggen dat het veelal eenvoudiger is landbouwers van min der goede naar betere landbouwgron den te verplaatsen dan voor een een maal opgeofferd recreatiegebied iets anders te vinden. Het voorgestelde terrein, dat grenst aan de TJsselmeerdijk, zal geen ge luidsoverlast bezorgen voor de dor pen Rutten en Creil. De agrarische bedrijven zouden naar de Zuidelijke IJsselmeerpolders kunnen worden verplaatst. De aanhangers van de Dobbelsteen beweren dat het onbeschaafd is om grote plakken kaas in gezelschap te nuttigen. 'Zelfs in het bijzijn van je eigen vrouw hap je niet in een brok- uit-het-vuist je', zeggen ze, 'men pakt met duim en wijsvinger een elegant blokje'. De aanhangers van de Plak daarentegen beweren dat het een goed recht van de man is om een viriele, duimsdikke plak voor zich op te eisen. Een vrouwelijke Plakster meldt: 'Wat moet m'n man met zo'n miezerig stukje? Bij een groot glas pils krijgt-ie van mij een forse réép kaas.' De strijd woedt voort. We wachten tot de eerste kaasfabriek bezet wordt door opstandige^ rebellen, de kaas in de vuist. Zal het een dobbelsteen of k een duimsdikke plak zijn? SAN JOSE In de Middenameri- I kaanse staat Costa Rica zijn honder- •den mensen uit dorpen en steden j geëvacueerd wegens overstromingen. Twintig bruggen zijn weggeslagen. Nina en Frederik zijn uit elkaar LONDEN Het bekende zang duo Nina en Frederik is na een successenreeks van dertien jaar uit elkaar gegaan. Nina bereidt zich nu voor op een solo-carrière. De in Nederland geboren Frede rik baron van Pallandt is met een eigen gemaakte zeilboot op weg naar Zuid-Afrika. „Frederik heeft me gezegd", al dus Nina tot journalisten, „dat hij niet meer op het podium wil. Misschien gaat hij wat liedjes schrijven, maar dat is alles." Zes weken geleden is Frederik vertrokken. Het is niet bekend of hij na aankomst in Zuid-Afrika verder zal trekken of terugkeert naar Nina en hun drie kinderen. PROF. BERKHOF: Roemloze dood van herdenking is niet nodig LEIDEN Waar gaat het met de herdenking van de 26-ste november (het begin van het universitaire ver zet tegen de Duitse bezetter) heen? vroeg vanmiddeg prof. dr. H. Berkhof zichzelf en zyn gehoor af in de Pie terskerk te Leiden. Hy stelde de vraag: is er sprake van het einde de zer herdenking? Hij voorspelde een roemloze dood als de huidige studentenorganisaties zich er niet in laten betrekken. Hij zag evenwel een gemeenschappelijke noemer bij het verzet in 1940 en dat van de studentenopstanden overal ter wereld sinds 1966: toen ging het om waarden van humaniteit en democra tie, nu om een protest tegen alles wat de mens van zijn wezen en roeping vervreemdt. Beide protesten liggen in één lijn, volgens de hoogleraar. Daarover kan men van mening verschillen, maar UTRECHT Een gisteravond uit de Van de Hoevenkliniek in Utrechl ontsnapte delinquent heeft zich enke le uren na zijn vlucht daar weer aan gemeld. De man, de 22-jarige B.F.M.. staat bekend als zeer agressief, voor al tegen vrouwen. BERGEN De 53-jarige A. van der Zand uit Nijmegen is gisteravond op de rijksweg Venlo-Nijmegen vrij wel op slag gedood, toen zijn auto bij een inhaalmanoeuvre werd geman geld tussen twee vraohtauto's. niet dan nadat de oudere generatie grondig heeft geluisterd naar wat de jongere beweegt. Als dit laatste het wantrouwen breekt, is voortzetting en vernieuwing van de 26-november- herdenking mogelijk. Prof. Berkhof eindigde met een ver wijzing naar de laatste woorden van het Oude Testament, waarin de be lofte wordt uitgesproken, dat de va deren zich weer tot de kinderen zul len keren en dan ook de kinderen tot de vaderen. Omrekenen Op 15 februari 1971 wordt in Engeland het decimale geld stelsel ingevoerd. Onze scho len kunnen dus fijn een punt zetten achter de narigheid van het verdelen van een pond in 20 shillings en een shilling in 12 pence en alle omreken- capriolen die eraan vastzitten. Het is een goed gebruik dat rege lingen die op verdwijnen staan, niet meer in examenopgaven ver werkt worden, maar de mavo-bla den bevatten klachten over de aan kondiging van de regelingscommis sies voor de mulo-examens, dat weliswaar de berekeningen in En gels geld vervallen, maar dat de omrekeningen van Nederlands in Engels geld volledig gehandhaafd blijven. Verder heeft de inspectie voor de experimenterende mavo-scholen meegedeeld, dat als er Engels geld in een opgave voorkomt, de pence achterwege gelaten zullen worden, maar de ponden en eventueel shil lings niet. De Britten hebben er lang over gedaan voor zij besloten over te gaan op het decimale' stelsel, maar de vasthoudendheid van sommige onderwijsregelaars in Nederland moet men ook niet onderschatten. Ik durf het nauwelijks hardop te zeggen, maar ik heb soms een boos vermoeden dat het een late nawer king is van wat je vroeger als leer ling dacht: misschien vinden die regelaars het diep in hun hart eigenlijk ook niet prettig wanneer er iets van het onderwijs minder moeilijk wordt. BTW Overigens nemen de commentato ren die zich kritisch tegenover de examenregelingen voor het Engelse geld opstellen, bij een ander onder werp zelf ook een behoudend standpunt in en dat nog voor er iets aan de hand is. De mavo-kan didaten zullen op hun examen waarschijnlijk met de btw te ma ken krijgen. Officieel dient men echter van omzetbelasting te spreken. „Ons Mavo-blad" pleit daarom voor de wettelijke term O.B. in examenop gaven; het zou niet juist zijn „de gemeenzame verbastering" btw te gebruiken. Het r.k.-mavoblad schrijft fier: „De volksmond zal wel btw blijven zeggen; wij hou den het uiteraard op omzetbelas ting". Men zij gerust: ook als heel Ne derland zich vergooit aan een vul gair woord als btw, zal de school zich van dit dagelijkse spraakge bruik toch verre blijven houden. Krap „International Schoolbuilding News", een uitgave van het Bouw centrum tc Rotterdam, heeft in een speciale aflevering de scholenbouw voor het basisonderwijs in zeven landen vergeleken. De deelstaten van West-Duitsland hebben hun ei gen onderwijsregelingen. Daarom is de Bondsrepubliek in de vergelij king van twee „Lander" vertegen woordigd: het verschil tussen Nordrheinland-Westfalen en Ham burg is ook niet gering. Voor Ne derland zijn gegevens van vier na de oorlog gebouwde scholen ge bruikt: van Gasselte (1955), Arnhem (1959), Dronten (1962) cn Amster dam (1969). Bij de uitkomsten van deze stu die valt vooral op dat er grote verschillen zijn in de ruimte die de diverse landen hun leerlingen toe delen. Het hierbij afgedrukte dia gram spreekt duidelijke taal; zoals men ziet staat ons land er met zijn scholenbouw maar benauwd op. Als het louter om de efficiency gaat, doet Nederland het erg goed: wij weten van de totale ruimte in een school een maximum als on derwijsruimte te benutten; er gaat maar weinig „verloren" voor gan gen, hallen enz. door Ton Elias Het beeld wordt in dit. opzicht enigszins vertekend doordat onder de „overige ruimten" in sommige landen ook eetzalen en keukens vallen die andere landen niet heb ben. Maar dat neemt de eindindruk niet weg dat ons land in het bou wen van krappe scholen voorop gaat. De billijkheid gebiedt wel erbij te zeggen dat Nederland voor een bijzonder brede groep jeugd enorm véél scholen moest bouwen. Adres Wie over scholenbouw spreekt, zit in ons land ook meteen bij het onderwerp gymnastiekzalen: het tekort daaraan is een chronische kwaal geworden. De Koninklijke Nederlandse Vereniging van Lera ren en Onderwijzers in de Licha melijke Opvoeding heeft hierover kortgeleden weer eens aan de mi nister geschreven met het verzoeK „te willen bevorderen dat ruim 400.000 leerlingen van het basison derwijs die in 1968-1969 geen les in de lichamelijke oefening in een gymnastieklokaal hebben ontvan gen. in de toekomst wel deze lessen lichamelijke oefening zullen kun nen volgen". Een gerechtvaardigd verlangen maar daarna maakt het adres aan de minister er een potje van: „Het hoofdbestuur ziet de realise ring van dit probleem in de ophef fing van het tekort aan gymnas tieklokalen". Er moeten dus meer gymnastieklokalen komen om ein delijk eens een vraagstuk te ver werkelijken nou ja, Veringa weet toch wel wat de bedoeling is. Procedure Op honderd plaatsen is het on derwijs in beweging aan het raken (op duizend andere nog niet, maar daar hebben we het dit keer niet over). Zie ik het goed, dan zijn het nu vooral de sociale en pedago gische academies waar het een en ander op de helling komt. Dat le vert zo nu en dan rumoer op, maar het komt evengoed voor dat men met veranderingen bezig is zonder dat er rellen aan vooraf zijn ge gaan. Deze week staan bij de katholie ke sociale academie in Den Haag studiedagen over de academiestruc tuur op het programma. In een in leidend stuk over de organisatie van' de vergaderingen schrijft een stafdocent zeer nuchter dat de pro cedure niet langs democratische weg tot stand gekomen is. Dat kon ook niet, zegt hij, want dan raakt men in een vicieuze cir kel: immers, om de procedure te bepalen voor het democratisch vaststellen van de procedure moet een procedure bepaald worden om... enz. enz. Als tweede argument wordt aan gevoerd dat het organiseren van massale, besluitvormende discussies zo'n technisch specialisme is dat dit alleen aan deskundigen kan wor den overgelaten. „Als iemand het derhalve niet eens is met de geko zen procedure, rest hem slechts één mogelijkheid, namelijk een alterna tief te bieden en de directie te ver zoeken belast te worden met de leiding van de studiedagen". In Den Haag gaat zo'n betoog er vermoedelijk gemakkelijker in dan bijvoorbeeld in Amsterdam. En verder... wil de Raad van Leraren zich een bureau aanmeten „dat irv alle opziahten op zodanig niveau staat dat het als schaduwministerie kan fungeren". Aangezien leraren onge veer de zwakste contributiebetalers van georganiseerd Nederland zijn, een niet geringe ambitie, maar men spreekt thans van een verdubbe ling van de betalingen. Dan blijft men nog een stuk achter bij de contributies van ver gelijkbare groepen die het nog niet tot het creëren van schaduwmi- nisteries hebben gebracht maar het ambitieuze van het plan tekent al een hele mentaliteitsverandering, dering. Brandstoffenhcmdel j (Van onze parlementsredactie) j DEN HAAG Bij de behandeling j van de begroting van economische I zaken in de Tweede Kamer kreeg de 1 moeilijke positie waarin de brandstof- fenhandel verkeert veel aandacht. Het blijkt, dat bij het mijnsluitings- beleid met elke getroffen bedrijfstak rekening is gehouden, behalve met de brandstoffenhandel. Het hoeft dan ook geen betoog, dat deze groep zich gisteren danig roer de. Het gaat per slot van rekening om het brood van zo'n vijfduizend handelaren. De handelaren willen een speciale saneringsregeling. De sanering in het kader van het Ontwikkelings- en Sa neringsfonds heeft een averechtse uit werking gehad: voor de overblijven de handelaren had de sanering gunstig moeten werken. Dat blijkt niet het geval te zijn. De huidige politiek van de rege ring geeft het aardgasverbruik een extra stimulans door de te vroege stopzetting van de cokes-fabricage in Nederland. Het gevolg is, dat men in het buitenland cokes moet gaan ROSMALEN Op de rijksweg Den Bosch-Nijmegen is de 75-jarige J. van Liempt uit Helvoirt bij het oversteken komen te vallen, en ver volgens door drie auto's overreden. Hij was op slag dood. BILTHOVEN De 34-jarige me vrouw M. G. Vliegen is in een zie kenhuis overleden aan de verwondin gen die zij zaterdagmiddag opliep bij een verkeersongeval op de Bulderse- weg. Haar auto werd door.een tegen ligger geramd. Haar driejarig doch tertje werd op slag gedood en een zoontje licht gewond. kopen, die praktisch niet te betalen is. De bepaling bij bedrijfsbeëindiging in het kader van het saneringsfonds, dat men geen ondernemer meer mag zijn, vinden de handelaren absurd. Zij beschikken immers op dit gebied over voldoende ervaring en hebben meestal ook de bedrijfsruimten er voor. De meeste handelaren zijn te oud om nog een nieuw vak te leren. Met andere woorden: „Wij willen hulp en snel ook, anders is het te laat!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9