Met moeite hield Litteris Janusop de been Leden contra dagelijks bestuur Plastic zakken en eens per week vuil ophalen in VOORSCHOTEN De Groene Kikker open in VOORSCHOTEN Kunst na Arbeid trots op nieuwe uniformen In Steen wij kerwold omgekomen Sint in Leiderdorp Stormachtige ontvangst in Oegstgeest Groene Kruis Haarlemmermeer KVT: ondanks lagere winst vertrouwen NIEUWE LEIDSE COURANT LEIDEN Bij de opening van het toneelseizoen trad Litteris Sacrum" zaterdagavond op volle sterkte voor het voetlicht. Variaties waren moge lijk geweest, maar aan de zwaarte van de bezetting heeft het niet gelegen dat toch de première van „Janus", een blijspel geschreven door Carolyn Green geen doorslaand succes is geworden. Het lag voornamelijk aan de keuze van het stuk. Ook in een blijspel moet ergens iets geloofwaardigs zijn, anders wordt het een klucht. Bij deze pennevrucht van Carolyn Green is er niets geloofwaardig. Jes sica, een heel ondeugend vrouwtje, zoekt gedurende de tijd dat haar man van huis is steun bij Denny. De omstandigheden zijn evenwel zo dwaas dat men zelfs daar niet meer aan geloven kan, en de schrijfster probeert haar onmacht om een aan vaardbaar stuk te schrijven te ver bergen, door telkens maar weer met andere dingen op te draven. Daar door wordt het een praatstuk zonder eind. Ook de dialoog werkt niet geestig, tenminste zaterdag niet Het kwam ook doordag aan de verstaan baarheid nog wei wat gedaan mag worden. Regisseur Bram Hartevelt had nog wel, en met succes, geprobeerd het toneelbeeld levendig te houden, maar de hele avond heeft men zwaar moeten vechten tegen het stuk. Die indruk maakte het ten minste op ons. Ulbert Labordus en Bram Harte- veld als minnaar en echtgenoot de den het uitstekend in de uitbeelding van twee heel verschillende, goed NIEUWKOOP De 33-jarige heer J. J. Bakker uit Nieuwkoop is om het leven gekomen, nadat de auto waarin hij meereed vrijdagavond op de Provinciale weg Steenwijk-Fre* deriksoord onder de gemeente Steen- wijkerwold uit een bocht vloog en tegen een woonhuis botste. B. werd naar een ziekenhuis in Meppel over gebracht, waar in de loop van de nacht is overleden. De vier andere inzittenden van de auto kwamen er met lichte verwon dingen af. Interpellatie over flats in NOORD ALPHEN De gebreken van som mige blokken woningwetwoningen in Noord biyven de gemoederen bezig houden. Het is vrywel regel, dat nieuwe huizenblokken gebreken ver tonen, maar het is vervelend, ais de klachten weinig of geen gehoor vin den. Doordat de woningbouwvereni gingen zyn gaan samenwerken en onder één centraal beheer kwamen, loopt het wat stroef en men is er ook nog niet in geslaagd enkele huismees ters voor het onderhoud aan te trek ken. Wei zijn enkele flats voor hen in reserve gehouden. En nu komt er in de donderdag te houden vergadering van de ge meenteraad een interpellatie over de gang van zaken rond deze woning perikelen. Dat is wat nieuws voor Al phen. Er is geen rondvraag, wel een gelegenheid tot schriftelijke vragen waarvan af en toe gebruik wordt ge maakt maar interpellaties werden niet gehouden. Het beslissingsrecht over de aan vraag ligt bij de raad. De heer H. J. v. d. Vlies, voorzitter van de fractie van de Partij van de Arbeid, heeft nu een interpellatie aangevraagd over Noord. Hij vertelde, dat die ook toe gestaan zal worden, zodat deze zaak opnieuw in de publiciteit komt. Garage Van der Meel opende in Benthuizen BENTHUIZEN Het onder ar chitectuur van Leo Rondeltrap te 's-Gravenhage gebouwde Automo biel- en Garagebedrijf Van der Meer n.v., waarvoor de Commissa ris der Koningin, mr. J. Klaasesz, op 16 december van het vorige jaar tijdens een werkbezoek aan de ge meente Benthuizen de eerste vier stenen metselde, is door burgemees ter Keijzer officieel geopend. Een schat van bloemstukken en andere geschenken maakten de veelvuldige Audi-sortering extra aantrekkelijk. Nadat de vertegenwoordigers van Chevron en Audi gelukwensen had den aangeboden, verrichtte burge meester Keijzer de opening. Hij schetste de bescheidenheid van de gebroeders Van der Meer, die in 1952 met een eigen grondbedrijf je begonnen om na jaren zelf het on derhoud van werktuigen en het wa genpark ter hand te nemen, hetgeen de eerste aanzet voor het garagebe drijf betekende. Met claxongeloei verklaarde de burgemeester het bedrijf voor ge opend. Gelijktijdig bood architect Ron deltrap de r..v. Van der Meer een bronskleurig beeldhouwwerk aan, voorstellende de eerstesteen-legger. ..Als men voortbouwt aan de toe komst van Benthuizen, blijven resul taten niet uit en lit nieuwe bedrijf is er een voorbeeld van", merkte bur gemeester Keijzer op, toen de heer Van der Meer hem namens het bedrijf meedeelde, voor het binnenkort ge reed te komen Dorpshuis alle koppen en schotels met de naam „De Tas" er op (250 stuks!) beschikbaar te zullen stellen. Per sleepboot bezoeht Sinterklaas Woubrugge WOUBRUGGE Per sleepboot kwam Sinterklaas Woubrugge binnen. Hij voer door het dorp. stapte om ongeveer drie uur de Comriekade op en werd daar van harte welkom ge heten door de heer J. Burggraaff, voorzitter van de middenstandsver eniging WIKO. Vergezeld van het fanfarekorps de Harmonie maakte Sinterklaas een rondrit in een spe ciale auto met open luifel. De tocht eindigde bij het Oude Raedthuys. uitgewerkte en volgehouden typen. Bep van den Wijngaardde Vries, hield de vaart er gelukkiig goed in. Jessica werd wel een jong en fris typetje, maar niet ondeugend ge noeg. Ad van Leeuwen slaagde in de typering van een belastingambtenaar uitstekend maar de tekst kwam niet genoeg door. Truus Hagewind-Van Oortmerssen speelde wat te zwaar en nadrukkelijk, vooral in haar ge baren. Om in het geheel meer vaart te Sinterklaas bezoeht Benthuizen BENTHUIZEN Per speedboot kwam Sint-Nicolaas met drie knech ten en een grote voorraad geschen ken zaterdagmiddag naar Benthui zen. Bij de aanlegsteiger aan de Dijk was groot en klein massaal aanwe zig, om de kindervriend met de be kende liedjes (die ook vanuit het winkelcentrum en vanaf het caril lon te horen zijn) te verwelkomen. Op paard maakte Sint een rond gang door het dorp, op weg naar het gemeentehuis, waar burgemeester Keijzer hem officiéél ontving en toe sprak. Op het gemeentehuis voerde Sinterklaas een gesprek met de 12 klassevertegenwoordigers van de bei de scholen, die allen een geschenkje mochten ontvangen. De superfnark- ten hadden een beste dag want de Sint had daar de inkopen gedaan om alle kideren snoep en een Sinter klaasboekje te geven. De „Sinterklaasavond" voor de vol wassenen in het verenigingsgebouw slaagde eveneens goed. LEIDERDORP Zaterdag heeft de Sint in Leiderdorp zijn intocht ge daan. Om half drie kwam hij aan op de Spanjaardbrug en toen ging het in open calèches door het gehele dorp met de onvermoeibare Leiderdorpse drumband vooraf. Burgemeester Van, der Have sprak de Sint bij het gemeentehuis toe Uiteraard waren er duizenden kin deren op de been. Sint op Koudekerks voetbalveld KOUDEKERK Ook de Sint Ni- colaas-actie van de winkeliersvereni ging Rijnpost staat in het teken van de nieuwe uniformen van Kunst Na Arbeid. Onder het motto „Steek de muziek in een nieuw jasje" meerde zaterdagmiddag de salonboot „d'Ouwe Rijn" aan de achterkant van het ge meentehuis. Aan boord bevonden zich Sinterklaas, een aantal zwarte pieten en de muziekvereniging. Burgemeester Van der Linden heette Sinterklaas van harte welkom in Koudekerk. Veel kinderen hadden zich voor het raadhuis opgesteld om de Sint te zien. Hij maakte In een rijtuig een rit door Koudekerk. Bij het voetbalveld stopte de wagen even en Sint verrichtte snel de aftrap van de voetbalwedstrijd Koudekerk Maasdijk. Vuto's verwisseld KOUDEKERK De heer D. Sehellingerhoud. die in de Hoogc- waard woont, kwam gistermorgen tot de onaangename ontdekking dat zijn bestelwagen was ontvreemd en daar voor een slechte auto in de plaats was gezet. Alle autopapieren, waar onder zijn rijbewijs, lagen in de be stelwagen. brengen had men gerust wat kunnen schrappen. Tot slot werden er veel bloemen uitgedeeld. Vóór de aanvang deelde de voor zitter, de heer B. Hageman Jr. mee, dat het Anjersfonds geld beschikbaar heeft gesteld voor de aanschaf van een aanhangwagentje voor het ver voer van alle attributen w.anneer men in andere plaatsen opvoeringen geeft. A. C. Bouwman Raadsagenda Woubrugge WOUBRUGGE De gemeenteraad komt donderdag om 7 uur bijeen. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Vaststelling voorbereidingsbesluit in zake de wijziging van de bestem mingsplannen Buitengebied en Hoog- made; deelneming aan de gemeen schappelijke regeling inzake een re gionaal woonwagencentrum te Al phen; vaststelling van de gemeente en bedrijfsbegroting 1970. Burgerlijke stand Ter Aar TER AAR Geboren: Paulus S J z.v. S J G Zwirs en C T E Hooger- vorst; Hester A d.v. C J de Ruiter en M Koekoek. Huwelijksaangifte: P v. Leeuwen en H Roest: L G Witteman en C J J Keijzer; A M v.d. Wal en C. v. Veen; W P M v. Smoorenburg en P M W H v. Rijn; C A J Groen in 't Woud en G C M Theurus. Huwelijk: C Hommenga en S C Bocxe; J C W M v.d. Poel en A K Otto; T H v. Els en J T M Koeleman; L B v. Koert en A M C v.d. Ploeg; C Brunt en M C Goedhart; C J Jacobs en G C v.d. Zwaan; D I de Preter en A Leidelmeijer. BURGERLIJKE STAND NIEUWKOOP Geboren: Robert zv P. Broeken en J. Visser; Albert Sipke zv J. Slingerland en G. Cupi do; Roland Gerardus Petrus Maria zv P. M. Leliveld en M. E. C. van Leeuwen; Cornelis Leonardus Mat thias zv M. A. W. van der Tol en E. J. M. Brouwer. Gehuwd: A. T. J. Hijdra, 24 jr., en J. M. Twaalfhoven, 21 jr. Ondertrouwd: C. G. A. Volgering, 24 jr., en C. J. van der Voorn. 21 jr. Vrijdag raad iveer bijeen VOORSCHOTEN Vrydagavond vergadert de gemeenteraad voor de behandeling van een 27 punten tellende agenda. B. en W. stellen de raad onder meer voor met ingang van 1 januari a.s. het gebruik van plastic zakken voor het verzamelen van huisvuil verplicht te stellen, voorlopig by wyze van proef gedurende een hauf jaar. Gelyktydig zal het ophalen van huisvuil nu nog twee keer per week worden terug gebracht tot één keer per week. rond f 56.000. De bij wijze van proef ingestelde grofvuil ophaaldienst wordt omgezet in een definitieve re geling. Voor de meeste bewoners bete kent dit een kostenverzwaring: het standaardtarief voor het ophalen van huisvuil' wordt gehandhaafd op f 36 per jaar. Daarnaast moeten echter de (van het gemeentewapen voorziene) plastic zakken worden gekocht f 0.11 per stuk. Het ta rief van f 10.80 voor elke volgende vuilnisemmer vervalt dan echter. Voor de gemeente betekent een en ander een jaarlijkse besparing van OEGSTGEEST Slechts zelden is St. Nikolaas zó enthousiast in Oegst geest ontvangen als afgelopen zater dag het geval was. De winkeliersver eniging „Oegstgeest Actief' heeft dui zenden kinderen een onvergetelijke middag bezorgd door de bisschop uit Spanje landingsrechten te verlenen zodat hij per helikopter op het ASC- terrein kon neerstrijken. De tribune van het sportveld aan de Duyvenvoordestraat was al drie kwartier voor de aankomst tot de nok gevuld! De stemming was ge weldig, vooral toen het jeugdorkest „De Burcht" het terrein opmarcheer de. De Leidse jongens en meisjes in de kleurige uniformen gaven een voortreffelijke show. Maar ze werden overstemd door een oorverdovend gejuich toen de helikopter, met aan boord St. Nico- laas, in zicht kwam. Na een paar rondjes boven het terrein te hebben gevlogen landde de PH-VAS van „Aviation" feilloos op het midden veld. St. Nikolaas steeg waardig uit, gevolgd door zijn zwarte vlieg-Plet. Sint werd verwelkomd door de voor zitter van „Oegstgeest-Aktief", de heer L. M. Trijselaar. Hij stelde hem voor aan de loco-burgemeester de heer N. van der Voet. die echter geen kans kreeg St. Nikolaas toe te spre ken, want juist op dat moment be reikte het enthousiasme bij de kinde- VOORSCHOTEN Het nieuwe clubhuis „De Groene Kikker" van de Gereformeerde Evangelisatiecommissie Voorschoten is zaterdagmiddag in gebruik genomen. In drommen stonden de jeugdige Voorschotenaartjes voor de deur te wachten en zij vermaakten zich o.m. met het kijken naar de vele honderden luchtballonnetjes, die vastgebonden aan het jeugdhuis, wel eens ploften of opstegen. Beroepen te Ermelo KOUDEKERK Ds. Quak heeft een beroep ontvangen van de Her vormde Gemeente te Ermelo (Geld.). Om half drie was het zover: de deur ging open en ln korte tijd werd het houten gebouw opzij van het Frans Halsplantsoen—Nic. Beets- kade op deugdelijkheid getoetst. De jongeren namen deel aan een te kenwedstrijd en de ouderen aan een vossejacht in de omgeving van het jeugdhuis. Ook veel ouders toon den deze middag hun belangstelling. Officieel ging het gebouw vrij dagavond open voor enige genodig den. Ds. D. J. Modderaar, tot voor enige maanden predikant te Voor schoten en oud-voorzitter van de Evangelisatiecommissie, opende op een vlotte en gezellige wijze dit jeugdhuis, waarvoor velen jaren hebben gespaard. Ruim vier jaar geleden startte het jeugdwerk in het wachtlokaal van het voorma lige Marine Opkomst Centrum waar burgemeester L. de Kool. gehuld in een lange zwarte cape, des tijds een ruit ingooide bij de ope ning met de dringende wens, dat dit de laatste ruit zou zijn, die in Voorschoten ingegooid zou worden. De burgemeester bleek een pro feet te zijn, die brood eet, want het onderkomen op het MOC ls steeds moeilijk geweest o.m. door het vandalisme. Voorbij is die tijd. De nieuw bouw heeft een bedrag gevergd van f 45.000. Er is al ruim f 30.000 bij eengebracht. - Het houten clubhuis heeft twee flinke zalen, één om te spelen en één om te knutselen, een stafkamer, opbergkamertje, twee toileten, ruime garderobe, een ge zellig keukentje met bar en kruk ken. Het geheel is centraal ver warmd. Voor het leidersteam (22 in totaal) is het nu aangenamer wer ken voor de jeugd van Voorscho ten. ren zijn toppunt. Zij stormden met honderden tegelijk door de afzetting naar de kindervriend die haast onder de voet werd gelopen. Nadat St. Nikolaas aan 35 kinde ren, die een kleurwedstrijd hadden gewonnen, cadeaus had uitgereikt, maakte hij, voorafgegaan door „De Burcht", in open calèche een rijtoer door de gemeente. Bijna bet water in LEIDEN Een 25-jarige Haganear reed in de nacht van vrijdag op za terdag in nogal beschonken toestand over de Langebrug. Bij het Rapen burg gekomen sloeg hij niet links- of rechtsaf, maar reed rechtdoor. Hadden twee geparkeerde auto's hem niet gestuit in zijn vaart, de auto zou zijn terechtgekomen in het water van het Rapenburg. De drie auto's werden beschadigd, één ervan was zelfs totaal vernield. De man is aangehouden en zijn rij bewijs in beslag genomen. Vrolijke mysterie in Den Burcht LEIDEN trAls de klok waar schuwt" was de titel van het vrolij ke mysteriespel van R. en C. H. Feenstra dat zaterdagavond in „Den Burcht" door de toneelver. D.ob.- D.o.s. Combinatie werd gespeeld. ,Jils de klok waarschuwt" is een spel, dat zich prima leent voor het amateurtoneel. Er is een groot aan tal rollen, er is volop spanning en de humor wordt niet vergeten. Het stuk speelt zich af op een oud kasteel in Friesland, dat zojuist be trokken is door de nieuwe eigenaar, de rijk geworden oud-kapitein Brou wer een goede vertolking van N. de Graaf) met vrouw en dochter. Wanneer een gezelschap, zoals in dit geval, zorgt voor goed spel, zijn alle elementen voor een plezierige toneelavond aanwezig. Het publiek in de zaal leefde volop mee en soms kon men dan ook de bekende speld horen vallen. Parkeergelegenheid Openstelling van de winkels tot 9 uur 's avonds van 1 tot en met 4 december én van 18 tot en met 24 december; beschikbaar stellen van f 25.000 voor de aanleg van een tijdelijke parkeerplaats op de Voorstraat het verdient volgens b en w aan beveling in de panden Treubstr. 7 (voorm. boerderij) en 9 (tot voor kort kantoor technische dienst ge meente) te slopen en ter plaatse parkeergelegenheid te maken; aankoop panden Papelaan 68, 70 en 72 van de heer Q. Meester voor de aanleg van een plantsoen en verkoop aan de heer Meester van een bouwterrein aan de Baron Schimmelpenninck van der Ovelaan in Boschgeest voor stichting van een winkel; V ermakelijkheidsbelasting afschaf vermakelijkheidsbelas ting per 1 jan. inkomstenderving voor de gemeente f 9000; maken van en vitrine in het Cultureel Centrum voor het expo seren van oudheidkundige vondsten van de heer Chr. Eggink en van een oude akte van ir. F W C Blom, beide de gemeente als geschenk aangeboden aanbrengen van voorzieningen in het bijna voltooide voorlopige wijkgebouw in Noord-Hofland. Zendingsbijeeiikomst ALPHEN Morgenavond zal in de Tricwnfatorkapel aan de Vijver- straat een zendingsbijeenkomst ge houden worden. Hierin zal de heer Ch. van Driel spreken, oud-Alphe- naar, die in 1927 te Ter Aar werd (geboren -n nu dus 42 jaar is. Hij was aanvankelijk als tuinder werk zaam, maar werd in 1950 door het evangelie gegrepen. Hij was eerst in Nederland als evangelist werkzaam, daarna in Zuid-Ierland onder de Rooms-Katholieken en veertien jaar geleden vertrok hij naar Zuid- Amerika waar hij in verschillende staten werkzaam was, het laatst in Argentinië. De heer Van Driel is met verlof in Nederland. On der scheid i ngen voor reservisten TER AAR De grote zaal van het dorpshuis was vrijdagavond geheel bezet met leden van de rijkspolitie en de reserve-rijkspolitie. Overste W. M. Reehorst uit Den Haag, de dis trictscommandant, overhandigde de versierselen voor tien jaar trouwe dienst aan leden van de res.-rijks- politie A. A. v. d. Jagt, Ter Aar en J. van Hasselt te Bodegraven. De Aarkanters speelden het toneel spel „Over twaalf dagen na midder nacht". HAARLEMMERMEER Een groot aantal leden van het Groene Kruis in Haarlemmermeer, is het oneens met het bestuur van de afde ling. Al enige tijd is er een wantrou wen tegen het bestuur, wat tijdens het weekend nog eens extra tot uit ing kwam. Leden van het Groene Kruis hadden een bijeenkomst be legd in Hoofddorp, naar aanleiding van het ontslag dat mej. Aberson, hoofd van de gezinszorg van het Groene Kruis, werd aangezegd. Het Groene Kruis-bestuur bleek niet van plan om op het verzoek van leden een buitengewone vergadering te houden in te gaan en was dan ook niet vertegenwoordigd. De bijeenkomst werd geopend door de heer P. M. Lanser uit Rijsenhout, die ook raadslid van de gemeente Haarlemmermeer is. De belangstelling was bijzonder groot. Duidelijk kwam vast te staan dat leden het ontslag van mej. Aberson niet acceptabel vonden. Een nasleep van dit ontslag was, dat per 1 no vember. alle gezinsverzorgsters col lectief ontslag vroegen en kregen. De gezinszorg van het Groene Kruis, dreigt daardoor in een impasse te geraken. Een commissie wilde dit nu voorkomen. Na een duidelijke uiteenzetting van de heer Lanser over de aard der gebeurtenissen, ontstond een leven dige discussie, waarbij werd aange drongen op aftreden van het dage lijks bestuur. Enkele leden merkten op dat dit reglementair niet kon. Besloten werd dat de aanwezigen in eigen afdelingskring zullen probe ren ledenvergaderingen te houden om de gang van zaken te bespreken. De resultaten zullen in de algemene vergadering van 11 december, die door 't dagelijks bestuur is aange kondigd, op tafel moeten komen. Ten slotte werd een motie aangeno men die inhield dat het dagelijks bestuur van het Groene Kruis maat regelen moet treffen de gezinszorg weer normaal te doen verlopen. Ook wordt verzocht de gezinszorg op de agenda van de vergadering op 11 december te plaatsen. Volgens het dagelijks bestuur heeft mej. Aberson ontslag gekregen omdat de gezinszorg van het Groene Kruis een fusie is aangegaan met de christelijke en katholieke organisa ties op dit gebied. Om de gezinnen niet de dupe te laten worden, heb ben de gezinsverzorgsters die ontslag namen, besloten hun werk voort te zetten, maar dan via de reeds ge noemde twee organisaties. Het „aktiecomité" betreurt nu dat in Haarlemmermeer geen neutrale gezinsverzorging meer is, maar hoopt dat hierin spoedig verandering zal komen. KOUDEKERK In kalende, oude uniformen stapten alle ledtt van de muziekvereniging ,JCunst na Arbeid" naar het vereniging!, gebouw. Eindelijk zouden ze de oude pakjes kunnen inwisselen voa de nieuwe uniformenn. Door het initiatief van de leden, de financiën medewerking van de Koudekerkers, van het bedrijfsleven, van ver enigingen en van het gemeentebestuur was de grote wens realitet geworden. Zaterdagmorgen om 11 uur waren heel wat mensen aamwezig b| het overhandigen van de nog nieuw ruikende uniformen. De muzi kanten, gestoken in hum pauwblauwe pakken met op het hoofd di met bont omlijste muts of pet werden met een bewonderend apphui begroet. Voorzitter Van de Voortst. nog im het oude pak, bedankti ieder die het had mogelijk gemaakt het muziekkorps zo snel in he. nieuw te steken- Burgemeester Van der Linden memoreerde het begin van de afctit nog eens. De collecte onder de inwoners was een mooi beginpunt ruim 2700 gulden werd opgehaald. Ook verder bleek iedereen- ziel. volledig te willen inzetten voor de aktie, en zo kon het zijn dat di muzikanten na betrekkelijk korte tijd konden laten zien dat de aktu was geslaagd. Raad Nieuwkoop NIEUWKOOP De raad van Nieuwkoop komt vrijdagavond om 8 uur bijeen ter behandeling van de volgende punten; Verhoging subsi die Kruisverenigingen; onbewoon baarverklaring woningen Zuideinde 7 en 9; Beroepsschrift weigering bouwvergunning J. Mulder; vast stelling voorbereidingsbesluit; ver huur grond in West voor vestiging van een noodwinkel; verkoop grond aan PTT; aankoop grond voor trot- toiraanleg. Ijsbaan al onder water in Nieuwkoop NIEUWKOOP Enkele weken la ter dan gewoonlijk het geval is, heeft men de landijsbaan onder water ge zet. Zaterdagmorgen hebben leden van de brandweer een begin gemaakt met het opbrengen van water op het ijsbaanterrein, waarbij de motor brandspuit een belangrijk aandeel had. De leden van de sportvereniging Nieuwkoop die het ijsbaanterrein voor training gebruikten, zijn hier van nu verstoken. Zij hebben de wijk moeten nemen naar het terrein van het zwembad. ZOETERWOUDE De bazaar in Ons Huis heeft in 9 uur tijds een be drag van f 5280 opgebracht. Dit be drag wordt verdeeld over schulddel ging kerkrestauratie en de jeugdraad. ZOETERWOUDE —.De uitslagen: PIT '54 dames: Pit 1Docos 2 2-8, ATTC/Boot 1—Pit 2 3—7; heren: Rustenburg IPit 1 73, Pit 2Re flex 1 9—1, Pit 3—Reflex V 10—0, Re flex C 5—Pit 4 0—10, Pit 5—Docos 8 010. Histor 1Pit 5 82; junioren: meisjes: Pit 1Avanti 4 46; jon gens: St. Vooruit 1Pit 1010, Pit 2 TOV 6 9—1, TOV 7—Pit 3 9—1, Pit 4RTC 1 010. Woensdagavond half zeven training Don Bosco. Effect '54: senioren: DHC 5Effect 4—6, Effect 2Baronie 4 37; junioren: Effect - —De Treffers 3 5—5, TOV—Effect 2 9—1, Effect 3—TOV 4 2—8, Docos 3— Effect 4 10—0. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Rijksuniversiteit: Doet. ex. kunstgescheldenls: de heer R M Vorst man (Santpoort): doet. ex Franse taai en letterkunde: de h5fer J van ^llet (Rijs wijk): doet. ex. Ned. taal- en letterkunde: mej. M Gieshert (Apeldoorn). MOORDRECHT Het boekjaar 1968/69 heeft voor de Koninklijke vereenigde tapijtfabrieken N.V. te Moordrecht een duidelijke verbete ring in de omzet en het marktaan deel te zien eggeven. Het beëindigen van de produkten van cocosgoederen, de prijzenstop en enige factoren van eenmalige aard, hebben de winst echter ongunstig beïnvloed, aldus het jaarverslag. Het brutoexploitatiesal- do gaf ten opzichte van het boekjaar 1967/1968 een stijging te zien en kwam op f 1.6 miljoen (v.j. f 1.5 mil joen). Het winstsaldo gaf evenwel een daling te zien en kwam uit op f 266 645 (v.j. f 502 529). De totaalom zet nam met bijna met 19 procent toe. In zekere mate is de directie vol daan over het bereikte op het gebied van omzetherstel. Deze voldoening wordt echter overschaduwd door te leurstellende financiële uitkomsten. De wetenschap echter, dat de exploi tatiebasis structuraal gezond ls ge weest en de financiële resultaten on gunstig zijn beïnvloed door een aan tal aanwijsbare factoren van inci dentele aard, geeft de directie aan leiding tot vertrouwen dat men op de goede weg is. Zij ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. Raadsagenda Hazerswom HAZERSWOUDE De gemei teraad komt donderdagavond acht uur bijeen om o.a. de volgen punten te bespreken: benoeming: - een hoofdleidster voor de openb: kleutersohool; nieuwe verorde. subsidiëring wind- en watermol! krediet voor straaverliching 1 Rijndijk; kredie voor de ohriste mavo; benoeming leden adviesci missie woonruimtewet 1947; be ming bestuurslid Stichting Bej denzorg Hazerswoude-Koudeke deelnemnig in gemeenschap; regeling woonwagencentrum. HAZERSWOUDE In de vat ture, ontstaan door het terugtred van de heer A. P. Voets uit het stuur van de polder „De Noordpl hebben de ingelanden van het pol< onderdeel De Hazerswoudsche Dro makerij voorzien door de verkiez van de heer Joh. Noordam (Benth zen). Omdat de heer Voets als vo zitter optrad, dient, nu het besh weer voltallig is, het bestuur uit midden een voorzitter te kiezen. JUÜtM lappelj m. HAZERSWOUDE Kunst Na beid vergezelde Sinterklaas ook Hazerswoude-Rijndijk, waar bun meester Van Dobben de Bruyn i hoge gast van harte welkom heet Ook hier maakte Sint een rondrit.! zal ook nog Hazerswoude-dorp zoeken. TER AAR Een inwoner uit L den ramde in de nacht van vrijdag zaterdag met zijn auto een lichtra langs de Aardamseweg. De leuni van de brug in de weg fungeei daarbij als stootblok. De bestuurt liep alleen wat lichte verwondini op. Zijn auto was rijp voor de slo TER AAR NCVB. De afdeli van de christenvrouwenbond kw in het dorpshuis bijeen om naar heer S. v. d. Land te luisteren, l met dia's en vertellingen een bet gaf van het eiland Sicilië. Een land, het leven erg sober is en w men met ontwikkelingshulp trac enige verbetering te brengen in bestaan van de bewoners. Er wof een nieuw dorp gesticht naar voorbeeld van beter gesitueerde li den om de mensen een menswaar ger bestaan te geven. LEIMUIDEN Schaakclub Doorzetters speelde de derde o! clële competitiewedstrijd voor Leidse Schaakbond. De Leimuide ren verloren met 64. GEMEENTE ZOETERWOUDE De burgemeester van Zoeterwoudi maakt ingevolge het bepaalde ia artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat van af 26 november 1969 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn ver gadering van 30 oktober 1969 vast gestelde bestemmingsplan „Indus trieterrein Grote Polder*, rege lende de bestemming van gronden gelegen in het gebied, dat omslo ten wordt door de Hoge Rijndijk de Ommedijkseweg, de spoorlijn Leiden - Utrecht en de Meerbur gerwetering. Bij de vaststelling van bovenbe doeld plan is afgeweken van het ontwerp, zoals dit ter inzage heeft gelegen. Degenen. die tijdig bij de ge meenteraad bezwaren hebben in gediend. kunnen gedurende boven genoemde termijn bij Gedepu teerde Staten der provincie Zuid- Holland tegen het bestemmings plan bezwaren indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan eer ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. Zoeterwoude. 24 november 1£ De burgemeester voornoemd J. A. DETMERS

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4