VLEET BRAND FASCINEERT COMMANDANT HEYL St. Nicolaas actie '69 GRATIS SHERRY OF ADVOCAAT MEDEDELING WINKEL ACTIE KATWIJK Menselijke ellende in Parijs Leidse binnenstad voor voetgangers Vraagt inlichtingen bij uw W.A.K.-winkelier C.H.U.-A.R.P. in Katwijk: nog geen samenwerking Visserijnieuws bij de Gemeente speelt voor Sinterklaas Boerenleenbank overvallen Uitslagen bosloop voor scholieren N. van Weizen niet meer in de raad H. G. van Leeuwen in Katwijk over Promoties in Leiden MEN SCHRIJFT ONS: KDC behaalde kleine zege DONDERDAG 20 NOVEMBER 1969 LISSE De heren H. van Ee, trste luitenant ter zee le klas, R. tufaer, reserveluitenant ter zee, en V. van Staveren, sergeant-schrijver men gistermiddag in het gemeen- ehuis om burgemeester Berends de cheepsbel en het wapen van mijnen veger De Lisse aan te bieden. Dit ichip werd door de vrouw van de rorige burgemeester, mevrouw W. Ie Graaf-Theling, in 1957 in dienst jenomen. Nu na 12 jaar is gebleken, dat deze nijnenveger (kosten destijds f 6 min) «men met vier andere van hetzelfde ypc overbodig is. De mijnenveger )e Lisse had een inhoud van 400 ton in behoorde tot de vloot in Den Hel der. Het schip zal waarschijnlijk aan [Ihet buitenland worden verkocht. KATWIJK AAN ZEE De CH- liesver. kwam gisteravond in de iranjezaal byeen. Na 'n welkomst- voord van de voorzitter de heer L. d Plas werd het gemeentebeleid tesproken. Het woningbeleid t.b.v. le bejaarden en alleenstaanden, rormde een punt van uitgebreide iscussie. Overwogen werd de mogelijkheid i het centrum van het dorp te «uwen. Het realiseren van deze woningen wordt onmogelijk ge naakt door te hoge grondkosten. Het bestuur was van oordeel dat foor de komende verkiezingen weer net de zustervereniging te Katwijk lan den Rijn moet worden samen werkt. Voor de verkiezingen zal een ma- tifest aan de kiezers worden ge tuurd om meer bekendheid te ge- 'en aan het CH-program. De verhouding CHAR is nog wat stroef; samenwerking van deze religieuze partijen ligt nog niet in het verschiet. Tot slot werd nog aandacht be steed aan de raadverslagen in de dagbladen. IJMUIDEN Voor de kleine vaart was het briezerige weer nog steeds een belemmering om uit te varen. Vanuit IJmuiden rondden alleen en kele grotere eenheden de pieren, on der meer de KW 3 Koraalbank en KW 174 Cornelia. Onder de kust was dan ook geen enkele activiteit te be speuren. Ook elders ging het moei zaam. De boomkorvaartuigen en de spanvissers waren tot niets doen ge doemd. Alleen in de buurt van 55 NB gingen de netten af en toe overboord. De resultaten waren aan de matige kant met trekjes van door elkaar ge nomen 15 manden hoops met schelvis, wijting en gul als de meest voorko mende soorten. De komende dagen zal de handel beslist niet worden over voerd. De voorraden in de koelhuizen en de import zullen voor een goed deel de vraag moeten opvangen. Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 7 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 455 kisten vis, waarvan 20 kisten schelvis, 20 kisten wijting, 5 kisten gul en kabeljauw, 35 kisten kleine gul, 230 kisten schol, 5 kisten schar, 60 kisten diversen, 10 stuks stij ve kabeljauw en 4000 kilo tong. Bij de schelvisproduktie werd alleen baard aangetroffen. Die ging voor een mooie notering van f 70 tot f 46 van de hand. De gul was weer duur. Voor de grootste soort had de han del op de eerste ronde ruim honderd gulden over. De kleine gul tekende voor een hoogste bod van f 72. De kat- tencentrale had onder deze omstan digheden natuurlijk niets in de melk te brokkelen. De schar was met een constante notering van f 66 evenmin voor de poes. De kleine haai bereikte een gemiddelde notering van veertig gulden. By de schol ging de meeste belangstelling uit naar de kleinmiddel en de eentjes. Deze soorten noteerden een top van zeventig gulden. De tong bleef duur. De grootmiddel zat op de eerste afslag dicht bij de acht gulden per kilo. De kleinmiddel NQORDWIJK Klaverjasver- eniging „Nooitgedacht" speelde een tweetal competitiewedstrijden. Uit slagen (eerste wedstrijd) 1. C v d Niet, 2. D v d Niet, 3. J Baksteen, 4. P v 't Wout, 5. P Borst, 6. L van Beelen, 7. L v Duyn, 8. A Haasnoot Mzn, 9. J Vlieland, 10. C v d Niet. (tweede wedstrijd) 1. G v Roon, 2. P Borst, 3. C Borst, 4. C v d Niet, 5. A Haasnoot, 6. P v 't Wout, 7. A Vlieland, 8. A Korbee, 9. P v Duin, 10. M v d Niet. bleef maar zes cent achter. De tong 1 en de grootste soort gaven elkaar met een hoogste bod van f 7,15 niets toe. De slips liet zich met een koers van f 6.87 tot f 6.63 ook niet in de verkeer de hoek drukken. De tarbot speelde met een notering van f 8.10 tot f 7.40 eveneens een vooraanstaande roL In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten wijting, 2o kisten schelvis, 30 kisten kleine gul, 60 kisten koolvis, 400 kisten haring, 150 kleine kisten haring en 20 kleine kisten makreel. NOORDWIJKERHOUT Het ge meentebestuur zal per 1 december het kan enkele dagen later wor den de ten onrechte geheven bij dragen in de zg. „exploitatieverorde ning" aan de gedupeerden terugbe talen. met een rente van 5 pet. Hier mee zal een uitgaaf van ruim f 360.000 gemoeid zijn. Het comité voor het overdekte in- structiebad Noordwijkerhout, dat zich in deze zaak de grote verliezer mag noemen, is afgezien van het gemeentebestuur de eerste om de genen, die in de terugbetaling delen, daarmee geluk te wensen. Het vraagt hun het fonds voor het zwembad dat door akties gegroeid is tot f 40.000 te laten delen in hun vreugde. Iloog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK aan ZEE Vrijdag 21 november. Hoog water 0.5813.19; laag water 9.1321.26. In Eindhoven t EINDHOVEN Vanmorgen even voor 10 uur hebben drie mannen een overval gepleegd op een bijkantoor van de Boerenleenbank aan het Hofke te Eindhoven. Volgens een voorlopige schatting zijn ze met f 8000 in een gestolen grijze Citroën- ED verdwenen. De politie, die inmiddels een in tensieve speurjaaht op de mannen heeft ingezet, vond omstreeks 'half elf de Citroen elders in de stad on beheerd terug. LEIDEN De uitslagen van de door de Gemeentelijke Schoolsport- commissie georganiseerde boslopen luiden: Meisjes 400 m: 1 Van der Leeuw Mavo 53, 2 Louise de Coligny Sg. 59, 3 Thorbecke Mavo 103, 4 Sg. LEAVO- LAVO 207, 5 Visser 't Hooft Mavo 273, 6 Rijnlands Lyceum 319; jon gens 800 m: 1 Visser 't Hooft Mavo 57, 2 Gymnasium 84, 3 Rijnlands Ly ceum 95, 4 Prof. v. d. Leeuw Mavo 129, 5 Sg. LEAVO-LAVO 146, 6 Mavo Zuid West 176, 7 Thorbecke Mavo 252, 8 Louise de Coligny Sg. 263, 9 Wethouder Verwey Mavo 308, 10 Ma vo Hoogl. Kerkgracht 316; meisjes 600 m: 1 Prof. v. d. Leeuw Mavo 77, 2 Louise de Coligny 89, 3 Rijnlands Lyceum 95, 4 Thorbecke Mavo 99, 5 Visser 't Hooft Mavo 148, 6 Oranje Nassau Mavo 274, 7 Vaksch. meisjes Rapenburg 278; jongens 1000 m: 1 Thorbecke Mavo 63, 2 Visser 't Hooft Lyceum 86, 3 Louise de Coligny Sg. 90, 4 Wethouder Verwey Mavo 113, 5 Mavo Zuid-West 129, 6 Sg. LEAO- MAVO 152, 7 Visser 't Hooft Lyceum 227, 8 Rijnlands Lyceum 248; meisjes 800 m: 1 Louise de Coligny Sg. 46, 2 Rijnlands Lyceum 50, 3 Prof. de Leeuw Mavo 101, 4 Opl. Inst. v. Ana listen 118; jongens 1500 m: 1 Rem brandt Sg. 83, 2 Visser 't Hooft Ly ceum 85, 3 Rijnlands Lyceum 122, 4 MEAO 139, 5 Sg. LEAO-LAVO 162, 6 MTS 168, 7 Visser 't Hooft Mavo 251, 8 Louise de Coligny Sg. 291, 9 Thor becke Mavo 345, 10 Opl. Instituut v. analisten 493. OEGSTGEEST Tijdens een on der leiding van voorzitter D. J. Kom mer gehouden vergadering van de CHU heeft de heer N. van Welzcn, die nu zeventien jaar raadslid is ge weest, meegedeeld, dat hy bij de verkiezingen in 1970 niet terugkeert in de raad. Evenals nu zal de CHU samen met de ARP met één lijst uitkomen. Sa mengaan met de KVP achtte men nog geen haalbare zaak. Wel kan misschien in de toekomst één fractie worden gevormd. Wat de landelijke situatie betreft, vond de heer Kom mer het vervelend, dat een deel van de ARP-jongeren zich aangetrokken schijnt te voelen tot de PvdA. NOORDWIJKERHOUT In te genstelling tot andersluidende be richten zal St. Nicolaas met zijn ge volg op zaterdag 22 november om één uur bij de Piet Gijzenbrug ar riveren. Een brand is altijd zoveel mooier dan een oefening. Omdat er een paar weken niets was voorgevallen hebben we, om nu eens een goede oefening te hou den een geintje uitgehaald. We zorgden zelf voor een brand. We nemen een oud huis uit 1600 en staken een tafel, die midden in de kamer stond in brand. Uiter aard ging alles met toestemming van de eigenaar. Nou moet ik eerlijk zeggen dat het wat uit de hand is gelopen- De muren waren allemaal betingéld. Nou en dat wil wel branden. In een mum van tijd stond het huis in lichter laaie. De anderen zaten allemaal klaar. Die waren ook direct ter plaatse toen ik ze alarmeerde. De buurman had het intussen niet meer. Hij gilde het uit. Achteraf kreeg hij een nieuw huis. Anders had hij het misschien nooit ge kregen''. De „pyromaan", die zich dit warme tafereeltje als de mooiste brand uit zijn 40-jarige carrière bij de vrijwillige brandweer van Warmond herinnert is de 62-ja- rige heer C. W. Heyl. Iedere brand schijnt weer een „lustob ject" voor hem te zijn. Het fas cineert hem. Verantwoordelijk heidsgevoel bezit hij genoeg. Eer der is het de sensatie van de vlammen, die voor hem steeds weer een uitdaging zijn. De strijd met het vuur, die hij zelfs eens in jacquet te lijf ging: „Ik kwam net van een begravenis toen ik een jongen het gordijn zag aan steken. Zonder met te bedenken vloog ik er op af. Zoiets geeft hem voldoening- Tegelijkertijd is het een hobby- „De brandweer kost een hoop geld. Je moet niet verwachten dat je er iets aan verdient. Een hobby die hij veertig jaar gele den nog met de handspuit be oefende. Daarna is de motorspuit (de trekker) gekomen en vervolgens de auto die maandagavond door een nieuwe, zeventigduizend gul den kostende „Commer" zal wor den vervangen. Als commadant (sinds 12 jaar) zal de heer Heyl hem afleveren. Misschien is het zijn laatste daad- Hij mag namelijk niet meer bij de brand zijn. De opwinding zou voor de vlammenbestrijder en zijn bloeddruk te groot zijn: Ouden van dagen hebben ze niet meer nodig. Je moet vlug zijn", zo „veroordeelt" hij zichzelf. Zijn liefde voor zijn hobby, die hij als nevenberoep is gaan beschouwen (tot voor twee jaar exporteerde de heer Heyl bloemen) is er nau welijks door aangetast. Solidariteitsgevoel lijkt op het tweede plan te komen als hij zegt: Vroeger was hei veel ge moedelijker. Je had veel meer werk. Op een dag moesten we vier hooibergen blussen. Toen kon je ook nog eens een borreltje nemen. Dat mag niet meer. Hooi- bergbranden komen niet zo vaak meer voor. Tegenwoordig heb je de ventilatoren- Die blazen ze koud. Dat is een strop voor ons. We hebben het op een zondag gehad dat een hooiberg in brand stond. De boer had vier kruikjes ouwe klare in huis. Die gaf-ie aan de buren. De hooiberg bleef staan, maar de ouwe klare was op. Iedereen had wel een paar slokkies genomen. Na afloop stuurden we twee man weg om een kruikje te halen- Ze kwamen zat terug. Juist toen de burge meester kwam op dagen. Omdat ze 's nachts de wacht moeten houden verstopten we ze maar onder het hooi". Ter verontschul diging voegde hij eraan toe: „Wij hebben meer dat gemoedelijke. Niet dat strakke. Oefeningsavon den worden meestal in een socië teitssfeer gehouden". De ernst wordt echter niet uit het oog verloren. Als de bel rin kelt verlaten 20 vrijwilligers spoorslags hun werk, zoals bij de grote brrfhd, die Sikkens enige tijd geleden dreigde weg te va gen. Om 9.45 uur meldde ook Warmond zich. Nadat 's middags om 2 uur reeds het „brand mees ter" had geklonken bleef men tot 2 uur 's nachts in touw voor het nabl ussingswe rk- „Als we weer mensen aanne men moeten het wel knapen zijn die in Warmond werken. Neem nu zo'n brand in Sassenheim- Breekt er intussen brand uit in Warmond dan ben je nergens". Warmond is echter te klein om beroepsmensen aan te stellen. Het jaarsalaris van één zou al gauw f 20-000 belopen. En dat is voor een plaatsje met 4200 inwo ners wel wat al te gortig. War mond is daarom voornamelijk aangewezen op Leiden- Het ziet er naar uit dat binnen afzienbare tijd het voorstel om districten samen te voegen er door komt. Gistermorgen zijn de burge meester en commandanten van 28 gemeenten it} het Leidse stad huis bijeengekomen om over de nieuwe constellatie van gedach ten te wisselen. Allen toonden zich voorstander van een nieuwe structuur. In Warmond leven ook plan nen om tot de oprichting van een jeugdbrandweer te komen. Niet om assistentie te verlenen aan de routiniers, maar om jongeren vertrouwd te maken met het brandweerwezen en hen na ver loop van tijd aan het korps te kunnen toevoegen. KATWIJK Heden om 8 uur wordt in de zaak Kerkplein de uit gestelde wijkavonH»gehouden van de hervormde gemeente. De heer J. van Brakel komt spreken over het on derwerp „Kerkelijk verleden van Katwijk aan den Rijn". NOORDWIJK De collecte voor de Stichting Blindenhulp „De Fak kels bijeen" heeft f 795,80 opge bracht. VOORHOUT Burgemeester Stol wijk heeft de raadsleden laten we ten dat op dinsdag 16 december om 20 uur de gemeentebegroting zal wor den behandeld. Vrijdag 19 december 's middags om 14.30 uur zullen b. en w. de vragen beantwoorden. KATWIJK Voor de „kunst kring Katwijk" sprak gisteravond in de Triumfatorkerk de heer H. <3. van Leeuwen over: „een deernis wekkende en toch ook schilderach tige stad Parijs". Nadat hij een beeld had gegeven voor het vele „roman tische" wat een stad als Parijs heeft te bieden, ging hij nader in op het leven van de clochards, waarvan Pa- rijs er enkele duizenden heeft. Zijn ervaringen gaven hem rijke stof om over deze mensen van de „zelfkant" van het leven te vertellen. Als schrijver en dichter kijk je door alles heen en ontdek je de vele platgeslagen levens die deze licht stad herbergt. Om dit leven van de clochards van nabij te leren kennen moet men gaan naar de Seine, die als een vloeiend zwaard de stad in tweeën snijdt. Hier ontdekt men de mens die in vodden leeft en die slaapt op de roosters van de markthallen. Aan de oevers van de Seine bevinden zich de nachtvlinders, de spiritus drinkers. met de schurft tussen hun vingers en op blote voeten. De eer ste aanblik van deze levens, is ver bijsterend. De poging om voor geld iets te weten te komen hoe deze mensen leven en wat er toe heeft geleid dit leven te kiezen mislukte. Het leed van de Clochards is voor géén geld te koop. Wil men weten hoe deze mensen leven, dan moet men zelf clochard worden, met alle gevolgen van dien. Er zijn twee soorten; de ene groep bestaat uit spiritusdrinkers die zich voeden met beschimmeld brood en afval van de groententnarkt. Straatzanger Tot de andere groep behoren de artiesten die zingend en spelend de „kost" verdienen. Men herkent di rect de „spion", die het is te doen om inlichtingen te verkrijgen voor het schrijven van een boek, of een krantenartikel. De heer Van Leeu wen moest zelf voddenrapen of peu kenzoeker worden. Er bestaat onder deze mens een actieve ruilhandel in tabak (gevonden sigarettenpeuken) en verrot fruit. Hoe zij nog zó lang in leven blijven is altijd nog een raadsel. Ook als straatzanger heeft de heer Van Leeuwen gewerkt en niet zon der succes. Deze mensen die zich er vam bewust zijn. dat de maatschap pij hen heeft uitgestoten, zoeken en willen geen contact met mensen die nog niet de maatschappij connecties hebben. Een globale schatting is. dat van de „bruggenslopers" 80% uit het buitenland komt. In laatste instantie verdwijnen veel clochards in de Seine. Naast deze ellende zijn er de drommen kinderen die in deze hel opgroeien. Dc prostitutie komt in deze buurten zéér veel voor. Op aangrijpende wijze vertelde de heer Van Leeuwen hoe hij in één van de goedkope hotelletjes (40 cent per nacht) een stervende clochard vond. die nog maar één wens had: op straat te mogen sterven. Omdat hij voor één nacht had betaald, werd de man geheel aan zijn lot, zonder eten of drinken, overgelatem. De heer Van Leeuwen heeft aan deze laatste wens kunnen voldoen, en als aandenken hieraan bewaart hij nog de pet met de gebroken klep van het slachtoffer. LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is de heer J. N. M. Heer- sche, wetenschappelijk medewerker le klas op het laboratorium voor Celbiologie en Histologie aan deze universiteit, tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen ge promoveerd op een proefschrift, ge titeld „The effect of thyrocalcitonin and parathyroid hormone on the metabolism of bone in tissue cul ture". Promotor was prof. dr. P. J. Gail- lard. Verder promoveerden: de heer J. van Duin, wetenschappelijk mede werker aan het Biochemisch Labo ratorium van deze universiteit, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Interactie tussen tymv- rna en ribosomen van esoherichia coli", (promotor was prof. dr. L. Bosch). De heer P. R. Smits tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proef schrift, getiteld „De externe gebon denheid van het vennnootschaps- vermogen. Een studie betreffende vennootschapsgoederenrecht" Pro motoren waren prof. mr. A. van Oven en prof. mr. H. Drion. De pro motie geschiedde cum laude. SASSENHEIM De dames van de Schutse houden 25 november in de recreatiezaal een verkoopdag ten bate van de recreatiekas. De resul taten van een jaar handwerken zul len te koop worden aangeboden. Er zijn ook attracties, zoals sjoelen, ver loting en raden. De zaal is open 's middags van 3 tot 6 uur en 's avonds van half 8 af. Wie het artikel in de NLC van 18 november onder de kop „Haarlem kwam terug op zijn parkeerbesluit" heeft gelezen, zal dadelijk een paar punten zyn opgevallen. 1. Het artikel werd ontleend aan De Autokampioen, lijfblad van de antomobilisten. Het ziet het par keerprobleem dus met de ogen van deze groep en bepleit de belangen van deze groep weggebruikers. 2. Ter ondersteuning van dit be lang of vermeende belang van de automobilisten heeft een bureau voor opiniepeilingen van de nu ze ker 175.000 Haarlemmers er 500 on dervraagd, van wie er weer 253 vol doende representatief werden ge acht. Wanneer men weet welke waarde r.an dit soort opiniepeilin gen moet worden toegekend, zal men de uitkomst er van niet zo hoog aanslaan. Het is alleszins begrijpelijk, dat de redactie van de NLC niettemin aandacht voor het artikel in De Autokampioen vraagt, omdat Leiden soortgelijke problemen heeft. Feitelijk is dit met alle typisch oud-Hollandse steden het geval, die immers oorspronkelijk op een klei ne oppervlakte worden gebouwd. De straten zijn smal, de pleinen klein en gering in aantal. Nu we bij het passeren van deze straten, stegen en pleintjes ons niet langer tevreden stellen met een halve vier kante meter, maar vier, zes en acht vierkante meter per persoon voor ons opeisen en dit dan nog perma nent, dag en nacht, nu komen we onherroepelijk in de knoei. Het zijn zaken, waar velen zich mee bezig houden en wanneer men in zulke stadscentra een winkelbe drijf heeft of een horecabedrijf, dat minder goed rendeert, dan wel min der snel groeit dan de actieve on dernemer had gewenst, is dit par keerprobleem een prachtig onder werp om de teruggang in eigen be drijf naar het parkeerprobleem te verleggen. Ook in het artikel in De Auto kampioen begint men dadelijk te herinneren aan het gedurende en kele dagen per week sluiten van het alom bekende café-restaurant Brinkman aan de Grote Markt. Op dit prachtige Haarlemse plein mocht sinds enige tijd niet met worden geparkeerd. Brinkman ging twee dagen sluiten en de Haarlemse wet houder ging al door de knieën en de ontsiering van Haarlems hart is weer in alle „glorie" hersteld. Maar we geloven er niets van, dat dit Brinkman de oude klandizie terug zal geven. In Leiden gaat Van der Heijden sluiten. De Breestraat -staat voort durend van voren naar achteren vol geparkeerde auto's. In Leiden heeft Zomerzorg aan de Stationsweg de deuren voor immer gesloten, terwijl toch in de onmid dellijke omgeving een paar honderd auto's kunnen parkeren. Het aantal horecabedrijven in het algemeen gaat niet achteruit, doch neemt toe, maar het karakter van deze bedrijven verandert. Het ge renommeerde status-bedrijf heeft geen vat meer op een nieuwe gene ratie. Die zoekt het snelbuffet, de. koffiebar, e.d. De automobilist vindt, nu langs de snelwegen, die buiten* de centra om gaan, het moderne wegrestaurant en het motel. De centra van onze oud-Holland-, se steden zijn al lang niet meer ge schikt voor de steeds groeiende me nigte auto's. De oude stadesentra behoren daarom aan de voetgangers en het openbaar vervoer, dat des noods (zoals tijdens de Leidato) van deze gordel van parkeerplaatsen naar de centra kan worden geleid. Voor de invaliden, die op de auto zijn aangetwezen, kan heel gemak kelijk een regeling worden getrof fen. Het aantal automobielen blijft zo onrustbarend groeien, dat ieder, die deze stroom auto's tot voor de toon bank of de barkruk wil leiden, ra- dikaal heel Leiden zou moeten slo pen (uitgezonderd een paar winkel straten). Geen sterveling zal dit wil len. Maar dan moeten we weer le ren lopen. Laat niemand beweren, dat zulks onmogelijk is. Het is heel gezond en heel gezellig. Onze centra zijn gebouwd voor de voetganger. In vele steden heeft men dage lijks vele straten volledig voor ver keer en parkeren afgesloten. Daar zijn dan gevel naast gevel onze win kels en horecabedrijven gevestigd. Niemand wil meer terug naar de hel van vroeger. De stedelijke overheden, die dan het één en dan weer het andere in voeren, missen voldoende brede vi sie. Vele jaren geleden was er in Amsterdam een wethouder, die iede re morgen van zijn woning naar het stadhuis te voet een andere weg koos om zodoende zijn stad goed te kennen. Onze tegenwoordige wet houders (ik denk niet speciaal aan deze of gene wethouder persoonlijk) zouden dit voortreffelijke voorbeeld wat meer kunnen navolgen. Het zou de overgrote meerderheid van de bevolking ten goede kunnen komen. Ik bedoel: de voetgangers. N. A. v. d. TOORN LEIDEN, Fagelstraat 42. ALPHEN Na een 11-9 overwin ning op LDV 2 heeft HDC een 11-9' nederlaag te slikken gekregen van het Katwijkse KDC. De verwachtin gen waren voor deze wedstrijd hoog gespannen, want bij een overwinning zou KDC kampioen zijn. Ondanks een spoedige 2-0 voorsprong wist HDC de spanning met goed tegenspel er in te houden. Na vier uur gaf de gro tere kwaliteit van KDC de doorslag. De gedetailleerde uitslag luidt: Zijlstra (HDC)—v. d. Bosch (KDC) 2-0, v. MuiswinkelZwaan 1-1, v. WinkelPasschier 0-2, v. Ruitenburg Schoneveldt 1-1, Verboomv. Bee len 1-1, WiemenSpierenburg 1-1, Kalshovenv. Duyvenbode 1-1, v. DiggeleVoorzaat 0-2, Baerveldt Koelewijn 2-0, De Vosv. Rijn 0-2. KDC sleepte hiermee het kampioen schap in de wacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5