Benthuizen weer zonder wethouders Totale uitverkooi Schaart's warenhuis wegens rookschade Verkoop v.a. vrijdag 21 november 9 uur Fa. TROOST UIT LEIDEN ONTWIERP REDDINGSVEST 'Bondsbestuur moet uit profs bestaan' Natuurwetenschappen wil ander gebouw Speelgoederen 50yo KORTING Restant huish. artikelen, glas, porcelein en aardewerk 50% KORTING Verlichtingsartikelen 507o KORTING Grote partij Philips artikelen PHILIPS INCLIMATK Alle verkopen uitsluitend a contant per kas geen giro cheques Sluisweg 5 - Katwijk aan Zee Anka draait verder op dekschuit Zeilbootmasten blijven op water drijven Zelfstandige gezinszorg in Benthuizen? WOUBRUGGE EEN OF TWEE BEZORGERS Leo Horn bij Ter Leede Huurders in gesprek met wethouder NIEUWE LEIDSE COURANT (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN Een sgruststelling voor de bezitters van een zeilboot met een aluminium mast: als de boot omslaat hoeft men niet meer bang te zijn dat de mast in de modder vast komt te zitten en men de kans loopt dat hij knapt. Dank zij de firma H. R. Troost uit Leiden, onder andere fabrikant van de uit polyester vervaardigde Volks boot, is een „reddingsvest" ontwor pen voor aluminium zeilbootmasten, dat als General Mast lift in de han- del zal worden gebracht. Het is een eenvoudig doch doel- treffend systeem om het topje van de mast boven water te houden en de boot in een minimum van tijd weer overeind te zetten. - Zoals iedere zeiler weet, lopen alu minium masten van polyester zeil boten na het omslaan snel vol, zak ken onder water en gaan zoals de vakman zegt „te lood staan". De boot komt dan met de kiel naar boven te liggen, met alle nare gevolgen van dien. De General Mast Lift voorkomt deze situatie. Het hele geval bestaat uit een zeer compact opgerold lucht kussen, dat verbonden is met een gaspatroon gevat in een plastic hou der. Het wordt door een eenvoudige handeling aan de top van de mast bevestigd, waarvoor geen veranderin gen aan de masttop nodig zijn. In de houder bevindt zich een slag- pin onder veerdruk, die wordt te gengehouden door een zekering van uitermate vochtgevoelig papier. Deze zekering lost op zodra de top van de mast na het omslaan in aanraking komt met het water. Overigens kan men het „reddingsvest" rustig het hele jaar in het topje laten hangen, omdat regenwater geen kwaad kan. Wel is dat het geval met het water van de Braasemermeer, waar de vin ding gistermiddag werd gedemon streerd. Een zeilboot die niet voorzien was van een „reddingsvest" lag direkt in 't lood met de mast in de modder. Een tweede boot, wel voorzien van de General Mast Lift, bleef keurig KOUDEKERK Ds. Quak heeft nu een beroep ontvangen van de her vormde gemeente te Weesp. NIEUWVEEN Vrijdagavond is er in de kantine van Nic. Boys weer voor de leden en supporters een kla- verjaswedstrijd. ZOETERWOUDE De biblio theek aan het Watertje is mor genavond gesloten. Volgende week kan men er weer op de normale tijden terecht. met het zeil op het water liggen. Toen de boot was omgetrokken, was de zekering in een ogenblik op gelost. waarna een slagpen met kracht de opening van de gaspatroon forceerde en het kussen vulde, waar op de mast bleef drijven. Het lucht kussen werkte ongeveer 1 seconde na het omslaan van de boot. Het apparaat zal rond de f 110 gaan kosten. Na gebruik kan het luchtkus sen weer „bedrijfsklaar" worden ge maakt. De kosten hiervan zullen on geveer f 7.50 bedragen. De firma Troost uit Leiden ont wierp een- luchtkussen, waar door aluminium masten van zeilboten op het water blijven drijven. De achterste boot op de foto, niet voorzien van een reddingsvest, kantelde en de mast verdween onder water. Hoe doeltreffend het luchtkussen werkt, blijkt uit de voorste boot: de mast blijft op het water drijven. BENTHUIZEN Sinds de heren A. van Noort (ARP/CHU) en D. van Soest (Arbeiderspartij) op 7 februari van dit jaar tot wethouder waren be noemd als opvolger van de heren Jos. van der Eyk (Gemeentebelang) en R. Zonneveld (PvdA) is de rust in het dorp nogal eens verstoord geweest en deelde één of beide wethouders meer malen mee, zich nader te willen be raden. Thans vernemen wij, dat de heer Van Noort als wethouder èn als lid van de gemeenteraad bedankt, dat de heer Van Soest als wethouder zijn functie neerlegt maar vooralsnog lid van de raad wenst te blijven, terwijl de heer A. Voorwinden (SGP) zijn raadslidmaatschap wenst te beëin digen. Eén en ander is tijdens en na een commissievergadering in het gemeen tehuis aan de raadsleden medege deeld Op het gemeentehuis wenste men een en ander noch te bevesti gen, noch te ontkennen. De burge meester bleek niet bereikbaar. De heer Van Noort bevestigde ons, dat hij en de heer Van Soest hun functie hebben neergelegd. Zoals bekend, is er op bestuurlijk gebied vanaf oktober 1968 het een en ander te doen geweest. Aanleiding tot de eerste verwikkelingen was de om standigheid, dat een raadslid op in- BENTHUIZEN Gisteravond had in het wijkgebouw de algemene le denvergadering van de afdeling Bent huizen van „Het Groene Kruis" plaats, onder voorzitterschap van de heer A. A. van der Maas. Uit het jaarverslag van mevr. E. van der Heijden-Hoogeveen bleek, dat eind 1968 de ledenadministratie is geme chaniseerd. De rekening 1968 kon worden vastgesteld met aan inkom sten f 28.704.99 en uitgaven f 28.628,22; een batig saldo van f 76,77. Mej. Schouwenaar, wijkverpleeg ster, heeft over 1968 3598 bezoeken afgelegd. Er werd 25 maal zuigelin genconsultatiebureau gehouden met 63 nieuwe inschrijvingen, en 25 maal kleuterconsultatiebureau met 85 nieuwe inschrijvingen. Aan de kleu tercursus namen 18 moeders deel. De begroting 1970 kwam gelijktijdig met het bestuursvoorstel om de contribu tie ingaande 1970 van f 16 tot f 19 te verhogen aan de orde. De vergade ring besloot tot f 20 per jaar. De be groting werd aanvaard. Mevrouw E. van der Heijden-Hoo geveen is in het bestuur herkozen, terwijl in de vakature-mevr. G. van Groos-Schippers mevr. H. J. Selie- Rietveld werd benoemd. By de rondvraag deelde de voor zitter nog mee, dat wordt bezien, of de mogelykheid bestaat in Benthui zen tot een zelfstandige gezinsver zorging te komen. Er bleek grote waardering te be staan voor het werk van de wijkver pleegster, zr. A. Schouwenaar (bin nenkort met vakantie naar Curagao) en voor de gezinsverzorgster, mej. A. de Ruiter. OEGSTGEEST Artiestenpalet is zondagmiddag om 3 uur weer in de psychiatrische inrichting Endegeest. De optredenden z(jn: The Allbrings met hun accordeons, the Riwi's, de Rapido's en het mondorgcltrio de VI- neta's De produktie is in handen van Victor Conselman. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedig voor haar agentschap Woubrugge. Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afdeling Inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37. Leiden, telefoon 01710—31441. formatie ging bij .een Haagse instan tie, zonder hiervan burgemeester en wethouders op de hoogte te stellen. Uiteraard zijn goed recht, maar ge bruikelijk vond men wel, dat hiervan kennis wordt gegeven en pas, nadat gebleken is, dat ten gemeentehuize geen volledige informatie wordt ver strekt. NIEUWKOOP De V.V.V. biedt de natuurliefhebbers van 4 april tot en met 12 september 1970 een unieke gelegenheid om onder lei ding van Natuurmonumenten een rondvaart te maken door de natuur reservaten in het plassengebied die niet of nauwelijks door bezoekers betreden mogen worden. DONDERDAG 20 NOVEMBER Welfarestand op bloemenmarkt LEIDEN Zaterdag zal men zoals elk jaar op de bloemenmarkt bij de welfare afdeling van het Roode Kruis, St. Nicolaas-inkopen kunnen doen. Het Roode Kruis biedt allerlei geschenken te koop aan, die door invaliden en langdurig zieken zijn vervaar digd. De opbrengst wordt be steed aam. nieuwe materialen voor dit werk. Er is dit jaar een groot assortiment handwerk en handenarbeid-produkten. Quiz in Leiderdorp LEIDERDORP De afd. Leider- do rp/Zoeterwoude van het Ver bond voor veilig verkeer houdt dinsdag een jeugdverkeersquiz. Dit in verenigings- en schoolverband. De deelnemers vallen in de leeftijds groep van 14 t/m 17 jaar. Iedereen, die de quiz bijwoont, krijgt een genummerd toegangsbe wijs, waarmee een prijs kan worden afgehaald. Er doen teams mee van De Munnik, Sparta, de zeeverken ners en de mavoschool. LEIDEN Vrijdagmiddag 7 no vember: Schuimplastic-handel „An ka" aan de Witte Singel staat in lichterlaaie. De volgende dag staat het met grote koppen in de Leidse bladen. Nu, twee weken later, praat niemand er meer over. Maar de ge volgen liggen er nog, in de vorm van keiharde feiten. Met behulp van een oom en zijn schoonvader (beiden 74 jaar) probeert de heer P. E. J. Kanbier er weer bo venop te komen. 0]5 een geleende dekschuit hebben ze gedrieën een ge huurde houten keet geplaatst tegen over zijn totaal uitgebrand bedrijfje aan de Witte Singel. „Ik probeer op deze manier alvast een beetje op poten te komen", ver telt de heer Kanbier op een weinig optimistische toon, „U heeft er geen idee van hoe ik er aan toe ben. Het enige wat ik nog bezit is mijn opslag ruimte in de Prinsenstraat. Ik had een oude verzekering lopen, van tien jaar geleden, dus dat zal echt niet veel meer zijn. Met een trui en een broek aan ben ik uit mijn huis gevlucht, zelfs mijn schoenen stonden in de brand. Nu heb ik van Bureau Huisvesting een woninkje toegezegd gekregen, maar het staat gewoon helemaal leeg. Ik SASSENHEIM Gisteravond heeft oud-scheidsrechter Leo Horn een le zing gehouden voor de supportersver eniging Rood-Gcel en de jeugdcom missie van Ter Leede. Hij vertelde over zjjn 33-jarige ervaring als scheidsrechter, in welke periode hy 1500 wedstrijden leidde, waarin hy vijf spelers het veld uitstuurde. Hom floot in heel Europa en in Zuid-Ame- rika, waar hy o.a. de wereldkam pioenschappen in Chili 1962 leidde. Horn is zelf ook een actief sport man: hij beoefent judo- en paarde- sport en deed tevens aan conditie training in de duinen. Over het huidige voetbal: „Het En gels voetbal boeit me het meest, om dat het hard is, men kan er ook in casseren". Ook over het Nederlandse voetbal heeft Leo Horn zijn eigen mening. Een mening overigens die bij de bondsbesturen niet erg wordt gewaar deerd. Zo voorspelde hij twee jaar geleden reeds dat Nederland onder leiding van Kessler Mexico nooit zou halen. Over het KNVB-hoofdbestuur: „Dit faalt op vele fronten. Het zijn alle maal amateurs en een bond met 750.000 leden heeft beslist betaalde Landijsbaan Nieuwkoop nog niet onder water NIEUWKOOP Geheel tegen de normale gang van zaken in, moeten de schaatsliefhebbers constateren, dat de landijsbaan nog steeds niet onder water gezet kan worden. Oorzaak hiervan is de reconstructie van de Bernhardlaan, waarvoor langs de ijs baan graafwerkzaamheden worden verricht. Ter plaatse zal een trottoir komen. Het zal nog wel enige tijd duren voordat de schaatsliefhebbers hun domein onder water zien staan. De voetballers van de S.V. Nieuw koop zijn er die tijd nog mee gebaat, want zij gebruiken het terrein als oefenveld. LEIDEN Mej. dr. M. Rooseboom, directrice van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen aan de Steenstraat, schrijft in het pas verschenen jaarverslag, dat het dringend nodig is, dat voor het museum een beter onderdak wordt gevonden. Het beschikt met 400 m2 over een vijfde van de ruimte, die men eigenlijk nodig heeft. Het personeel zou moeten worden verdubbeld. Er is een commissie ingesteld, die een program van eisen ten aanzien van een nieuw gebouw zal samenstellen. De tot nu toe uitgevoerde her inrichtingen bleken slechts lapmiddelen te zijn. Zo zijn de instrument makerij en de polijstvnnrichting van het museum erg pover ondergebracht. (Foto NLC - Dirk Ketting) krachten nodig, die deel uitmaken van de leiding. Bij de beantwoording van vele vra gen gaf Leo Hom te kennen, dat Feyenoord het beste clubteam van Nederland is. „Niet het mooiste, maar het effectiefste". Over de uit te de len straffen: „Er wordt met twee ma ten gemeten. Amateurs krijgen vaak zwaardere straffen dan profs. Boven dien moet de uitlokker van ernstige overtredingen ook bestraft worden, eigenlijk nog zwaarder." Overigens is hij geen voorstander van geldstraf fen; hij ziet meer in schorsingen. Verder gaf Leo Hom zijn mening over de Europa Cup-perikelen van Feyenoord en PSV. Volgens hem heeft PSV meer kans op de volgende ronden dan Feyenoord. NIEUW-VENNEP De huurders- vereniging in Nieuw-Vennep, des tijds opgericht omdat er zoveel moei lijkheden waren met de gemeente woningen, zal vrijdag 21 november (morgen) een bijeenkomst houden in gebouw ,,'t Trefpunt". Wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid C. van Stam zal aanwezig zijn om diverse problemen met de leden van de vereniging te bespreken. Onder meer zal de ver warming van de gemeentewonin gen ter sprake worden gebracht. B. en W. overwegen namelijk om de centraal gestookte verwarming te vervangen door individuele verwar ming, zodat elke woning een eigen installatie krijgt. De leden van de vereniging zijn van mening dat dit voor velen te duur zal worden. Ook is de aan staande huurverhoging (7 pet) een punt van bespreking. Sint Nicolaas in Nieuwkoop NIEUWKOOP Sint Nicolaas zal zaterdag een bezoek brengen aan Nieuwkoop en Noorden. Om 1 uur arriveert hij per stoomboot bij de aanlegsteiger in de Vliet te Noorden, om vervolgens naar het plein van de St. Antoniussohool te gaan. Het hoofd van de school zal hem ont vangen. Om 2 uur is de kindervriend bij het verenigingsgebouw „De Rank", waar burgemeester Van Montfoort hem toespreekt. De jeugd zal een vlaggetjesparade houden. Sint Nicolaas maakt daarna een rondrit door het dorp, waarbij de volgende route wordt gevolgd: Dorpsstraat, Noordenseweg, Julia- nalaan, Beatrixlaan, Sperwerstraat, Fuutstraat, Meeuwenlaan, Koekoek straat. Gruttoplein. Vandaar gaat de Sint via de Provinciale weg naar hel Zuideinde, waar „Eensgezind" hem weer naar zijn schip brengt, dat aan het Regthuysplein gemeerd zal lig gen. Tijdens de rondrit zullen de beide bejaardentehuizen worden be zocht. B. en W. Nieuwkoop houden burgeravond NIEUWKOOP Het gemeentebe stuur heeft op aandringen van raads leden een enquête gehouden over de wenselijkheid van een z.g. „ontmoe tingsavond". Hierop zijn bijzonder veel reacties gekomen. De meeste be langstelling gaat uit naar planologie, recreatie, onderwijs en sport. Gezien de grote belangstelling, wil len b. en w. enkele ontmoetings avonden organiseren en deze min of meer wijksgewijs houden. De eerste is op maandag 24 november in de aula van de Dr. Ariënsschool aan de Lindenlaan om 8 uur. Nieuive r.k. kerk in Oude Wetering OUDE WETERING Met het plaatsen van stalen spanten heeft de in aanbouw zijnde rk kerk het hoogste punt bereikt. De vorige kerk brandde op 9 februari af. Na de bouwvakvakantie is het met de herbouw voorspoedig gegaan. Het buitenmetselwerk is klaar. Waren de spanten voorheen van hout, nu zijn het stalen spanten op beton. Uiterlijk Is er niet veel veranderd. Alleen de grote ramen zijn vervan gen door glazen deuren. Begin vol gend jaar zal de kerk in gebruik worden genomen. heb geen geld, om er wat voor te kopen. Ik slaap bij mijn schoonmoe der op zolder. Het nare is ook, dat ik voor 95 pet blind ben". KOUDEKERK In het gingsgebouw in Koudekerk derden de leden van de bondT plattelandsvrouwen afd. Koudeka Hazerswoude-Rijndijk. Voor dl vergadering was mevr. Lubbe-Bl ker uitgenodigd, die een demon# tie gaf van het maken van nassj bami goreng. KOUDEKERK Zaterdagmor| om 11 uur worden in het veri gingsgebouw aan de leden van muziekvereniging Kunst na A de nieuwe uniformen uitgereik van wegens rookschade aan ver pakking met hoge kortingen. de allernieuwste, van 899,- voor 599. Goederen dienen direct mede genomen te worden

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4