Koninklijk zilver voor Jahn-man Van Huis Jubileum-uitvoering van 40-jarig Hart en Stem Vermoeidheid maakte eind aan Leidse bridgemarathon Veehandel waardeerde de Groenoordhal Sanering centrum in Rijnsburg zeer urgent Voetbalprognose Collecte voor het jeugdwerk Burgerlijke stand van Zoeterwoude Rijnsburg verhoogt reinigingsrecht Weekagenda Den Haag Eerste paal voor dorpshuis in V Lisserbroek MfUWÏ lEIDSC COURANT 4 ZATERDAG 15 NOVEMBER 196? LEIDEN Op de jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de christelijke gymnastiekvereniging: „Jahn" heeft de heer P. J. van Hnis uit handen van wethouder S. Menken gisteravond de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. De onderscheiding werd hem uitgereikt wegens zijn 40-jarige lidmaatschap. De heer Van Huis is lid van „Jahn" sedert september 1929. Na dat hy zijn zeemansbestaan vaar wel had gezegd, kon de heer Van Huis zich ook op organisatorisch gebied met zijn vereniging gaan bezighouden. Sedert 1945 heeft hij „Jahn" dan ook op vele manieren gediend. In 1946 werd hij bestuurs lid. terwijl hij in 1954 tot tweede voorzitter werd gekozen. Tevens heeft hij zitting in de technische commissie. Ook op ander terrein is de heer Van Huis een actief man. Hij train de de leden van de christelijke korfbalvereniging Warmond en is bovendien verbonden aan de vrij willige brandweer van Warmond. In deze gemeente had hij ook zit ting in de Woonruimte-Adviescom missie. Volgens wethouder Menken had den deze activiteiten met zijn naam te maken nl. VAN HUIS. De jubi laris tilde echter niet zo zwaar aan het feit dat hy niet vaak thuis is. „Ik heb alles kunnen doen met medewerking van mijn vrouw, an ders is het niet mogelijk", zo zei de heer Van Huis. Ook het KNCGV was vertegen woordigd. Gewestelijk voorritter Van Egmond bood de enigszins ont hutste Van Huis de speld aan. die behoort bij het lidmaatschap van verdienste van het KNCGV. Ook van die zijde van „Jahn" bleek de grote dankbaarheid. Voor zitter De Knegt bood het echtpaar Van Huis een elektrische gril aan. Een pikante noot by de onderschei ding: deze werd toegekend by Koninklijk Besluit nummer dertien. De heer Van Huis leek onder deze opmerking van wethouder Menken bepaald niet gebukt te gaan. (Foto NLC - Dirk Ketting) LEIDEN „Als een lijk zat-ie er by. Hij kon zich nauwelyks meer bewegen". Zo luidde het relaas van controleur T. Steensma over de trieste aftocht, die Paul Dak na dertig uur bridge maakte. Hy kon niet meer. Geestelijk ging het nog wel, maar lichamelyk Tot twee uur donderdagmiddag moesten er nog twee spelletjes wor den gespeeld. Dan was er weer een uur vol. Paul had de kaarten opeens neergekwakt. Wij dachten laat hem maar even zitten. „Ik zei nog. geef mij die kaarten nou maar dan moet jij maar aanwijzen welke kaart je wil spelen dan zal ik wel opgooien. Eventjes ging dat, maar toen rea geerde hy niet eens meer. We heb ben er een dokter bijgehaald, die zei dat hij meteen naar bed moest". Het wereldduurrecord van vier journalisten uit Manchester, dat ern stig bedreigd leek te gaan worden, was daardoor veilig. 87 Uur was het voornemen van de vier Leidse stu denten. Het keerpunt lag echter al te ver verwijderd. En dat terwijl de nacht zo voor treffelijk was doorgeworsteld De donkere uren die de woensdag en de donderdag in elkaar deed over lopen verliepen snel. „Ik voelde me *s morgens kiplekker. We hadden steeds gevoetbald. Echt eventjes om te ontspannen. We zaten niet alleen. De mensen, die normaal doorzakken op de sociëteit waren nu by ons. Dat scheelt allemaal. Wel kreeg ik een paar steken in mijn hoofd toen ik 's morgens naar buiten liep. Het daglicht deed pijn op mijn ogen. Ik was bang voor migraine en heb toen een pilletje genomen. Daarna heb ik niets meer gevoeld. De hoofdpijn RIJNSBURG In opdracht van de Stichting „Avondzon" zijn 36 be jaardenwoningen in aanbouw. Daar mee is nog niet alle grond, die in het kader van het plan „Centrum" voor uitbreiding van het bejaarden centrum is bestemd, gemoeid. Zo blijft er langs de Smidstraat nog grond beschikbaar. Het lijkt B. en W. raadzaam om ook deze grond voor de bow van bejaardenwoningen aan te wenden- De mogelijkheid tot de bouw van keuzewoningen ter plaatse acht het college niet groot: Men stuit hierbij op het probleem van de grondkosten- De praktijk heeft bewezen, dat het verre van eenvoudig is plannen voor keuzewoningen rond te krijgen. B. en W. vinden de sanering van dit bebouwde komgedeelte zeer ur gent. De realiteit gebiedt evenwel ervan uit te gaan, dat de sanering nóg wel enige tijd in beslag zal ne men. RIJNSBURG B. en w. zijn van plan meer aandacht te schenken aan de voorlichting ten behoeve van de burgerij. Gedacht wordt hierbij aan het houden van een voorlichtings avond. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zon dag 16 november: Hoog water 7.43- 20.16; laag water 3.23-15.52. Maandag 17 november: Hoog wa ter 8.57-21.38; laag water 4.26-17.01 KATWIJK Woensdag 19 no vember wordt in „de Hoeksteen" de gezamenli.ïke jaarlijkse verkoop middag gehouden van d' dames- krans „Febe" en de jongevrouwen- vereniging „Ruth". verdween en ik voelde me weer, goed, maar na 't eten 's middags ver dween langzaam al mijn energie. Mijn bewegingen heb ik toen zoveel mogelijk beperkt. Op een gegeven moment kon ik de kaarten echter amper meer in mijn handen houden. Ik gooide ze op de tafel neer. Tot één uur daarvoor heb ik redelijk gekaart. Ik heb vry veel routine en als ik iets automatisch doe gaat het toch niet slecht. Zijn mental-coach, Eric de Roo, zag het met een spoortje van teleur stelling in de ogen rustig aan. Met een „het is beter dat het nu is ge beurd dan bijvoorbeeld na vijftig uur" probeerde hij laconiek zijn downstemming te verbergen. Voor lopig ziet hij niets meer in een recordpoging. „De overigen willen wel, maar dat zou weer op een mis lukking uitdraaien. We zullen ons heel wat beter moeten voorbereiden. We hebben nu wel gezien dat de wedstrijduurtjes op dinsdagavond bij De Sleutels niet goed geweest zyn." LEIDEN Na het goede resul taat van Roodenburg zullen het komende weekend weer twee punt jes aan het totaal worden toege voegd. Overmaas zal dit keer het slachtoffer worden. Het op het ogenblik niet best draaiende UVS gaat op bezoek bij het zeer goed debuterende Fluks en zal met een gelijk spel tevreden moeten zijn. Lugdunum krijgt het moeilijke DHC. Een kleine overwinning moet mogelijk zijn. LFC gaat naar Den Haag waar het HBS moet bestrijden. Na de goede resultaten van de afgelopen paar weken, moet ook hier weer een puntje zijn weg te slepen. Spel. Lisse gaat naar ONA waar het zal verliezen. Teylingen krijgt GSV thuis en moet om de aansluiting niet te mis sen winnen. Het goede SJC gaat weer een overwinning boeken tegen HVV. DOCOS gaat naar DOSR om de beide puntjes te halen. VTL naar Hillegom, waar Con cordia H een nederlaag wacht. Het aan kop gaande Warmuda heeft geen moeite met Floreant, terwijl Foreholte verplicht is te winnen van Quick Steps. VVSB gaat naar WP. J. v. d. Lippe c.s. moeten daar toch een puntje weghalen. Alphia krijgt Nieuwerkerk thuis. Om een beetje redelijker vooruit zicht te hebben op behoud van de vierde klas, moet een overwinning tot de mogelijkheden behoren. Men schrijft ons: Nationale Jeugdcollecte 1969. In de week van 17 tm 22 novem ber wordt in het hele land onze aan dacht gevraagd voor de NATIO NALE JEUGDCOLLECTE. Doel van deze collecte is steun te verlenen aan het jeugd- en jongerenwerk in al zijn vormen. Bij alles wat er rondom de jeugd in de krant verschijnt en op de tele visie te zien is zou men wel eens kunnen vergeten, dat er nog JEUGDWERK is. Het is er nog, dat jeugdwerk en wel zeer gevarieerd, van padvinders en gidsen tot groe pen natuurvrienden, van speeltuin verenigingen en studieclubs tot jeugd- en jongerensocieteiten, van clubhuizen tot hobbyclubs. Maar hoe verschillend ze allen ook mogen zijn, een ding hebben ze allen gemeen: het financiële probleem. Ondanks bijdragen van de overheid, van de ouders en van de jeugd zelf blijven binnen het jeugdwerk grote tekorten bestaan. En omdat de kasmiddelen nooit toereikend zijn, is het ook zo moeilijk om wat de outillage betreft met de tijd mee te gaan. Om dit tekort nu een beetje tegen te gaan, houden de NEDERLANDSE JEUGDGEMEENSCHAP en HET NATIONAAL JEUGDZORG FONDS tezamen deze landelijke inzameling. Het gaat vooral om het spekken van de plaatselijk jeugdkassen, ook in Leiden, waar veel verenigingen met een verlangend oog uitkijken naar de resultaten van deze collecte. Het is dus een goede gelegenheid voor de ouderen om de bewijzen, dat ze wer kelijk achter de jeugd staan. Het is vooral de jeugd zelf, die in de komende week op pad gaat met de collectebussen. Maak deze collec te voor hen tot een feest door ze niet tevergeefs bij u te laten aankloppen. A. A. Claassen Leiden, Lange Pieterskerkkoorsteeg 15. ZOETERWOUDE Geboren: Ma ria Yh P d.v. A C J van Bennekom en van N W C van Kesteren; Marga- retha J M d.v. P M van der Salm en van J M van der Geest; Dionysius L M z.v. B J G M van Klink en van M C Witteman; Johanna Th J d.v. J M van der Poel en van A M Stolwijk; Anthonius J z.v. A J Choufoer en van C J M Brouwer; Irene J d.v. P W van Burik en van J H Chrispijn; Johannes A J z.v. C G Oostdam en van I M A van der Helm; Olaf J J z.v. J M Bosman en van L M ter Haar; Elisabeth M d.v. R M Noze- man en van E J M H Devilee; Jo hannes P z.v. J P Hoogervorst en van N F van Westrienen; Petronella C d.v. C Th Kraakman en van P M van der Hoeven; Marco z.v. C van Triest en van M E Nathalia. Gehuwd: F M Pieterse en M A Roelin; PCM Sloos en A M Lelie veld; R M Jamin en A Wagenaar. Ondertrouwd: B C Krijgsman, 21 jr te 's-Gravenhage en C M Th van der Werf. 23 j.; J Spek 26 j. en J H Roman, 23 j. te Leiden; J G Reijken. 23 j. te Koudekerk aan den Rijn en C C M Bensdorp 25 j.; F C Bosman. 28 j. te Leiderdorp en Van den Ak ker M C C 21 j.; Bosman P F. 23 j. te Leiden en Zwetsloot E M 25 j. LEIDEN Met blijdschap werd gisteren door de handel gebruik ge maakt van de nieuwe „Groenoord hal", want toen men in de vroege morgenuren naar Leiden reed regen de het pijpestelen en het was koud opk. In de hal daarentegen droog en goed! De stemming was dan ook prima, daarbij kwam dan nog dat de aan voeren groot waren, op alle afde lingen was de bezetting groter dan vorige week. Wol vee zelfs zo groot dat de handel daardoor van goed naar stroef terugviel. Wederom was er hoog bezoek: de voorzitter van de Nederlandse Bond van Veehandelaren en de adjunct- secretaris van het Bedrijfsschap van Vee. Het was te merken, dat dit be zoek zeer op prijs werd gesteld. Natuurlijk ging de handel gewoon door en als wij alles nog eens rustig Katwijks bridgenieuws KATWIJK De bridgeclub „De Brug" speelde de vijfde ronde van de. onderlinge parencompetitie. De stand na deze ronde is als volgt: Groep A: 1 P. de Haas-J. Mekel 551 punten, 2 B. de Bruin-P. van der Valk 546, 3 L. van der Valk-J. Parle- vliet 494, 4 echtpaar A. den Hoed 476, 5 J. van Leeuwen-J. Vreeburg 471, 6 P. Wamsteeker-J. de Jong 470, 7 mevrouw M. Parlevliet-mevrouw C. Tielkemeier 463, 8 S. Visser-C. Duin dam 463, 9 N. Parlevliet-A. de Lange 437, 10 H. van der Marel-J. Pluim- graaff 429; groep B: 1 mevrouw N. den Dulk-mevrouw N. de Lange 551, 2 echtpaar J. de Lange 538, 3 C. den Dulk-C. Varkevisser 526, 4 M. D. Hage-W. Klos 522, 5 M. Mik-me- vrouw M. van den Anker 495, 6 W. Agema-mevrouw J. Duindam 461, 7 A. P. Poot-A. de Ruiter 439, 8 D. Par- levliet-mej. R. de Best 429, 9 M. van Duyvenvoorde-J. van Rijn 420, 10 P. Parlevliet-M. van den Anker 419; groep C: 1 echtpaar C. Ouwehand 538, 2 H. Booi-mevrouw M. van der Valk 515, 3 W. Schoneveld-J. de Best 509, 4 mevrouw T. den Haas-mevr. A. Stikvoort 505, 5 W. van 't Hoff-T. Parlevliet 504, 6 mej. J. Kruger-mej. T. Remmelzwaal 495, 7 mevrouw M. Verdoes-mevrouw H. de Ruiter 453, 8 mevrouw Polanen-mevrouw A. Hoekstra 448, 9 mej. J. van der Ma- relrHermans 429, 10 mej. L. van Ber- gen-mej. R. Dubbeldam 404. KATWIJK AAN ZEE Op 29 november houdt de afdeling Den Haag van het „Contact Oud-Mari niers" ter gelegenheid van het 304- jarig bestaan van het korps een reünie in de nieuwe sporthal. Dinsdagavond houdt de commissie Culturele Ontwikkeling een bijeen komst in de Triumfatorkerk. De heer Y. H. G. van Leeuwen spreekt over „Zwerver in de onderwereld van Parijs". De collecte voor het geestelijk gehandicapte kind bracht f3280,48 op. Maandagavond spreekt de heer J. Klein Haneveld uit Bodegraven in de UNI-zaal over „Jeruzalem, de stad Van God". KATWIJK Zondagavond zal er een bijzondere jeugddienst gehouden worden in de Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg. Ds. J. M. v.d. Berg uit JJmuiden zal spreken over „Opdracht aanvaard?" Kinderen van de Pr. Beatrixschool zullen zingen onder leiding van de heer H. J. van Essen. Deze jeugddienst zal anders zijn dan anders. De dienst begint om kwart over zes met gezamenlijk ziin- gen. Watersporters bijeen LEIDERDORP Voor de gister avond in het Dorpshuis gehouden le denvergadering van de watersport vereniging De Does bestond veel be langstelling. Voorzitter J. Nicvaart deelde mee. dat het baggerwerk nu klaar is; ook zyn de toiletten en de looppaden van de plas naar de Does voltooid. In het vooraar wordt de in gang van de haven zestig meter ver plaatst. De parkeergelegenheid wordt uitgebreid. Het bestuur kreeg machtiging bij de gemeente een krediet aan te vra gen voor de bouw van de laatste twee steigers. Het entreegeld wordt per 1 januari verhoogd van f 20 tot f 40. In principe werd besloten aan de bevrijdingsfeesten in mei 1970 deel te nemen met een gondelvaart. RIJNSBURG Er zullen binnen kort voorstellen aan de raad worden voorgelegd, resp. tot verhoging van de reinigingsrechten en marktgel- den. Ten aanzien van de reinigings rechten zullen B. en W. voorstellen het tarief voor de le emmer te bren gen op f 26 50 en dat voor de volgen de emmers op f 22. Hoewel de begrotingspositie op dit moment geen direkte aanleiding geeft tot verhoging van plaatselijke belastingen, meent het college dat een regelmatige aanpassing van de diverse heffingen gewenst is. Er zal in verband met de voorgenomen gro te Investeringen voor o.a. het zwem bad. nog een aanzienlijke verhoging van het inkomstenpeil moeten plaats vinden. B. en W. willen de hogere opbrengst reserveren voor het zwem bad. Een verhoging van de marktgelden vindt het college nodig, omdat de kosten van de markt de afgelopen Ja ren de opbrengst gingen overtreffen. Een verhoging van 30 pet bleek voldoende. LEIDERDORP Het 40-jarige Hervormde kerkkoor ,Jiart en Stem" gaf in de vrij goed bezette Gereformeerde kerk (Hoofdstraat) onder leiding van Nanne de Vries een jubileum-uitvoering, die ge tuigde van deugdelijke voorberei ding. Ds. Honnef sprak het openings woord, waarin hij, onder andere burgemeester en mevrouw Van der Have, de oprichter ds. Mond en het plaatselijke koor Excelsior welkom heette. Ik had „Hart en Stem" bijna nooit afzonderlijk gehoord. Vroeger, in de tijd van de dirigente Truus Mas- saar-Van Driel, waren immers combinaties (met het Scheveningse Juliana) regel. Ik moet bekennen, dat de zangcapaciteiten en de goe de opvatting my verrasten. Blijk baar heeft de tegenwoordige diri gent, de muzikale, bedreven ama teur Nanne de Vries alle zorg aan de voorbereiding besteed. De gun stige klankverhoudingen, de bewe gelijkheid van de stemmen, de goe de voordracht waren steeds op te merken. Alleen in de nogal moeilijke, niet eens erg boeiende partita „Jesu. meine Freude" van Buxtehude. klonken de. overigens zeer ver dienstelijke. sopranen in de hoogte wat onzeker. En het tempo van En gelse (in het nederlands gezongen) kerkliederen („Wees mijn Leids man" en „Mijn Herder is de Here God") was wat te laag voor de ge voelsuitdrukking. Het koor zong vrijwel steeds technisch zeker en altijd beschaafd, ook in Boekels bewerkingen van „Wat vlied' of bezwijk" (gez. 202) en „God roept en in Hem is de kracht" (gez. 121). Maar het allermooist was toch wel de koraalcantate „Was Gott tut, das ist wohlgetan' van Johann Pa- chelbel, een bewonderenswaardige barok-compositie. waarin onder meer meer een knappe cantus-firmus- techniek te beluisteren viel (cou plet 5). Dit werk bevredigt muzikaal veel meer dan dat van Buxtehude. Het koor bereikte hierin muzi kaal en expressief zeker het hoog tepunt. „Hart en Stem" heeft met dit con cert duidelijk getoond, dat het. als veertigjarige, volkomen vitaal is en tot belangrijke prestaties in staat. De organist Gijs Zaalberg, die het hele concert door begeleidde, hoor de van voorzitter Korswaigen dank woorden voor het vele werk. dat hij ook tijdens de repetities met be kwaamheid had verzet. Dit compli ment was verdiend, want Zaalberg speelde nauwkeurig en muzikaal aangepast. Het Hervormd jeugdkoor „Baga telle" zong onder mevrouw E Mo raal, eigentijdse Bijbelliedjes (Za- cheus. De zaaier, Jona. Wij hebben op de fluit gespeeld). De beide laat ste, op muziek van Wim ter Burg. in de dorische toonsoort, troffen het sterkst, door eenvoud en reine mu ziek. Het was jammer, dat het keu rig zingende koortje blijkbaar weinig contakt had met het zachte, verwijderende orgelspel; in ieder lied zakte het weg onder de toon. De sopraan Carolina van Dorp van Heiningen werkte met het koor mee en zong ook liederen van Bach en Dvorak („Gott ist mein Hirte"). In de hoogte klonk de, ove rigens mooie stem, wat benauwd en in het lage register minder wellui dend. Maar de voordracht was steeds verantwoord en meestal ook aan sprekend. Elizabeth Moraal zong (als alt) enkele soli: een paar Bach- liederen, een aria uit Elias („Sei stille dem Herrn") en Handels be kende arioso „Danlk sei dir. Herr" tuit „Josua"). Het arioso is eigen lijk voor een diepere stem (bas of lage alt) bestemd en moet ook breder en extatischer worden voor gedragen. De liederen en de aria klonken mooi en goed verzorgd, maar de expressie was wat zwak. De baszanger Loek Krassenburg zong knap. met fraaie klank en le nige welsprekende voordracht aria's in Buxtehude en Pachelbel. Het concert werd besloten me<t het gezamenlijk zingen van gezang 135 1 en 3. Joh. van Wolfswinkel. Foto: v.l.n.r.: mej. BM. van Dorp. mevr. J. Pret, mevr. H J. van Vliet, de heren H. A Korswage (voorzitter). D. Hemstra en dirigent Nde Vries. bekijken, dan mogen wij vaststellen dat het een geslaagde markt is ge weest met als opmerking dat het wolvee het beter had kunnen doen, d.w.z. de aanvoeren. Het weer is nu wel uitgesproken herfstachtig geworden en wij hebben de indruk, dat het meeste gebruiks- vee nu wel op stal zal staan. Toch was er gisteren in de „Groenoord hal" geen sprake van een „herfst- markt". De aanvoer van gebruiksvee was goed en de indruk was dat over het algemeen genomen de handel in melkkoeien redelijk goed verliep. De dieren brachten heus nog wel een goede prijs op. Volgens de officiële notering is er sprake van een matige handel bij de vare koeien, dit be treft hoofdzakelijk de mindere kwa liteiten. Er was een grote aanvoer van slachtrunderen. Ook deze afdeling was beter bezet dan vorige week. De handel was willig later iets gema tigder. Overigens wil het met de ver koop van rundvlees niet zo vlotten. Vette kalveren: De handel in deze afdeling was stug en ongekend duur. De export vraagt veel en floreert goed. Wolvee: een zeer grote aanvoer en mogelijk daardoor een' wat stugge handel. De notering van vorige week kon niet in zijn geheel worden ge handhaafd. Varkens: Door het vervallen van de heffingen op de Duitse invoer van uitgesneden varkensvlees trokken de prijzen aan, eerst in het begin van de week wat traag, later lagen ze f 0.05 per kg. hoger. Afscheid van ijsclub LISSERBROEK Vrijdagavc werd de jaarvergadering gehot van de IJsclub Lisserbroek. De jaj verslagen waren kort omdat er g ijs van enige betekenis is gewee I De penningmeester, de heer J. van Breugel meldde een batig sal f* van f 1948.58. Meegedeeld werd, dat Egbert vj 't Oever aan jeugdige schaats? "1 training geeft in Amsterdam. De b; kan nog enkele jongelui hebben. I totale kosten zijn f 3.50 per persoo Bij de bestuursverkiezing moe afscheid genomen worden van i heren J. Visser en C. van der Ha: die resp. 23 en 26 jaar bestuurs! waren geweest. De voorzitter brac: dank voor alles wat zij in de ijsclt hadden gepresteerd en bood de hei Visser, die aanwezig was, een besti dingsbon aan, terwijl mevr. Visa1 een mooie kamerplant kreeg. De verloting ten bate van de I bracht f 775.- op! Een pop voof dorpshuis nog eens f 175.-. Spreekbeurt Rijnsbu RIJNSBURG Morgenavo hoopt d eheer F. Niemeyer uit phen een spreekbeurt te vervul in de bovenzaal achter het huis Ki wijkerweg 15. VALKENBURG De Hervon Gemeente hield gisteravond een meentevergadering onder leiding ds. Zonneveld. De belangstel! hiervoor was gering. Er werd sproken over het samengaan met Geref. Kerken en over de prakt van het dopen. (ADVERTENTIE) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeef Vliet N.V. 19-20 - Rijnsbi zondag 16 november SCHOUWBURG. 14.00 u.: Haagse Comedie: „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkersjong" van Jean Anouilh: Haagse Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. DILI- GENTIA, 14.30 uur: Daniël Wayenberg, plano. HAAGS ONTMOETINGSCEN TRUM VOOR THEATERKUNSTEN, 14.30 uur: Haagse Comedie: „De clown in het souterrain" van Henk Sparreboom. POP PENTHEATER Frank Kooman. 14.30 uur: „Manus, de vogelverschrikker". maandag 17 november SCHOUWBURG, 20J5 uur: Nederlandse Comedie: „Vrij dag" van Hugo Claus*. dinsdag 18 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: „Er zit een Haar In mijn soep" van Terence Frlsby. woensdag 19 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20J5 uur: Toneelgroep Centrum: „Kamerduel" van Martin Walser. POPPENTHEATER Frank Komo- an, 14.30 uur: „Sophonijnus, het wijze konijn". donderdag 20 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley GEMEENTEMUSEUM (aula), 20.15 uur: Anner Bljlsma en René van Ast, violoncel. vrijdag 21 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. CIRCUSTHEATER, 20.00 uur: Ne derlandse Operastichting: „Arlecchino" van Lulgl Dallaplccola en „II Prlglonlero" van Ferrucclo Busoni, m.m.v. het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Francis Travis: het Nederlands Operakoor o.l.v. Cor Olthuls. HAAGS ONTMOE TINGSCENTRUM VOOR THEATER KUNSTEN, 24.00 uur: Haagse Comedie: ..De clown in het souterrain" van Henk Sparreboom. PAVILJOENTHEATER, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Na de regen" van John Bowen. zaterdag 22 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come die: „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkersjong" van Jean Anouilh. DILI- GENTIA 14.00 uur: Haags Jeugdtheater: „Jan Klaassen en de gestolen guldens" HAAGS ONTMOETINGSCENTRUM VOOR THEATERKUNSTEN. 20.30 uur: Haagse Comedie: „De clown In het sou terrain" van Henk Sparreboom. NEDER LANDS CONGRESGEBOUW (Prins Wll- lem-Alexander Zaal). 20.15 uur: Charles Aznavour. I>A VIL JOENTH EATER, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Na de regen" van John Bowen. POPPENTHEATER. 14.30 uur: „Het Brandnetel-eiland". zondag 23 november KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 14.00 uur: Haagse Come die: „De bakker, de akkersvrouw en het bakkersjong" van Jean Anouilh 20.15 uur: Haagse Comedie: „Een vlo ln 't oor" van Georges Feydeau. CIRCUSTHEATER, 20 00 uur: Nederlandse Operastichting: „Arlecchino" van Luigi Dallaplccola en „II Prlglonlero" van Ferrucclo Busoni, m.m.v. het Utrechte Symfonie Orkest en het Nederlands Operakoor. DILIGENTIA, 14.30 uur: Brabants Barok Ensemble 14.30 uur: Vladimir Ashkenazy. HAAGS ONT MOETINGSCENTRUM VOOR THEATER KUNSTEN, 14.30 uur: Haagse Comedie: „De clown ln het souterrain" van Henk Sparreboom HOTEL DU PASSAGE, 14.00 uur: Rob Bakker, gitaar. POPPENTHEA TER Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Brandnetel-eiland. Den Haag Films: APOLLO: 2.30 7 9.30, zat. zon. 12 2.30 4.45 7 9.30: „De onverslaanbaren", 14 jr.; ASTA: 2.30 6.45 9.15, zon. 1.30 4 6.45 9.15: „Mayerling", 14 jr.; BIJOU: 2 7.15 9.30, zon. 2 4.15 7.15 9.30: „Lamlel", 14 jr.; CAMERA: 2.15 7.15 9.30, zon. 2.15 4.30 7.15 9.30: ,,If. 14 jr.; CINEAC: 9.30 11.30 1.30 3.30, zon. vanaf 11.30: „Het Jungle boek", a.l.; 5.30 7.30 9.30: „Bezeten", 18 Jr.; zat. 24: „Het einde van een gentleman". 18 Jr.; CITY: 2 6.45 9.15, zon. 1.45 4.15 6.45 9.15: „De blanke slavin", 18 Jr.: CORSO: 2 8.15, zat. 2 7 9.15, zon. 2 4.25 7 9.15: „The lost man", 18 Jr.; DU MIDI: 8.15, zat. 7 9.30, zon. 2.30 7 9.30: „Louis de Funès op vrijersvoeten", a.l.; wo. 19 nov. 8.15: „Van schoolmeisje tot Prima Ballerina", a.l.: zat. wo. 2: „Tanja en haar politiehond", a.l.; zon. 12: „Het liefdesleven der die ren". 14 jr.; EURO CINEMA: 1.30 8. zat. zon. wo. 4 8: „Dokter Zjivago", 14 jr.; zat. zon. wo. 1.30: „Laurel en Hardy als straatmuzikanten", a.l.; zat. 24.02: „Finale in Berlijn". 18 jr.: FLORA: 2.30 7 9.15, zon. 2 4.30 7 9.15: „Duivel der wellust", 18 jr.; zat. 24: „De beul van Sprlngdale". 18 jr.: KRITERION: 2.15 7 9.15, zon. 1.45 4 7 9.15: „Bye bye Barbara". 14 jr.; vrij. zat. 23.30: „De generaal". 18 jr.: METROPOLE: Burgerlijke stand NOORD WIJK Geboren: Jacob zv A Vink en M M A Koop, Eric zv C Nanninga en E Wichers, Fran- ciscus M zv F M Hoogervorst en M C Bax, Maria L T dv J T J Voge lezang en'HT M de Jeu, Sonja A A dv J J de Kruljff en J P W Brekel- mans, Elizabeth A M dv C J Berg en E A M Ritmeester, Ilse G dv W J Smit en G M Groenewoud, Daisy E M dv T C Bogaards en M J Duin dam. Overleden: H K v Rijn wed v W vd Holst 83 jaar, J G Smit geh m P J Caspers 57 j. Ondertrouwd: J J v Houten en C A Salman, M R Roubal en N A v Kooij, J J v Eijk en B Delvo. A A v Oudgaarden en J G Rutges, S J G Strijk en A M Meijer, L A v Tol en H M M v Schie, A P J v d Graaf en M M C v d Meer, A B v d Hoorn en P v d Heijden, J W de Haas en W M A Peschier. Getrouwd: J D Smit en T E v d Berg, G J Hof en J H v d Weg, A Snijders en A v d Poel, G C Borst en A Leemans, K M Romijn en A Poot, P A Duivenvoorden en C F H v Kesteren. 2 8, zon. 2 5 8: „Battle of Britlan", ODEON: 2 8, zat. 2 6.45 9.15: „The bug", a.l.; OLYMPIA: 2 8: „De san zweerders", 18 Jr.; PASSAGE: 2.30 7 i zon. 1.45 4.15 9.30: „Ace high", REX: 9.30 11.30 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30, vanaf 1.30: „Als de naakte wind der i 18 jr.; zon. 11.30: „De avonturen van tje Bell", a.l.; ROXY: 2.30 8.15. vrij, zon. 2.30 7 9.15: „De wraak van Gwa 14 jr.; zon. 12: „Mini, mini, hip. hip", zat. 24: „In de ban van de vliec", II ROYAL '70: 2 7 9.15: „The Hellfighh 14 jr.; 24: „De zeven vechters van J Gregor", 18 Jr.; ROYAL OP ZOLDER:) „How the west was won", 14 jr.; W pne „Ik geef me aan iedere man", 18 SEINPOST: 8.15, zon. 2 8.15: „Blow t 18 jr.; STUDIO DE LUXE: 2.15 7.15 1 zat. zon. 1.30 4 7.15 9.30: „Easy rider", Jr.: STUDIO 2000: 7 9.15 (dl. av. voorstelling), bovendien ma. dl. do. 2. zon. 4: „Wie 't laatst lacht", wo. 2. zon. 1.30: „Winnetou in d« vallei", a.l.; THALIA: 2.30 7 9.15, zon. 9.15: „De 4 killers", 18 jr.; vrij. zat „Intiem rapport", 18 Jr.; zon. 1: laatste Robin Hood", a.l.; wo. 19 c „Misdaad syndicaat", 14 Jr.; DE t KIJK: 2.30 7.15 9.30, zon. 2 4 7.1Ï „Cul-de-sac", 18 Jr. LISSERBROEK Het Is vrijd middag een mooie afsluiting van werkweek geworden voor de List broekers met het slaan van de ee paal voor het nieuwe Dorpshuis 01 de Azoll astraat in de nieuwe wo wijk van Lisserbroek, waar men j bezig is met de bouw van 48 wor, gen. n! Toen de heer Valk in de cab ne van de heimachine had plaats ge 11 men en hij het zware blok meerron] len op de paal had laten neerdrf nen, werd ineens een geweldige k' P> gehoord. In het oude vergaderd m trum „Contact" heette de voorzit ge van de Dorpsraad, de heer Stcenst alle genodigden welkom, in het t zonder mr. F. Dijckmeester, bal meester van de Haarlemmermeer 151 wethouder Jongelie. Er zal onger een periode van 8 maanden no zijn om de bouw uit te voeren I m vernamen, dat nu al afspraken, a vanuit Lisse, worden gemaakt 0 van het Dorpshuis gebruik te mo| maken! Burgemeester Dijckmeet wenste de Lisserbroekers geluk i dit „historische moment". Het is 1 vijfde Dorpshuis dat in de Haarlf mermeer verrijst. De architect, de heer Hogeryi uit Kijkduin wilde een vergelijk maken tussen het slaan van n' eerste paal en het enthousiasme Lisserbroek. De eerste paal ging de eerste 10 meter bijzoder vlot maar toen ging het langzamer. In nd Lisserbroek was men laaiend enth: siast en bracht men snel f 20.0001 „a een, maar men moest later ervai dat niet alle instanties zo vlot 9 ken als gehoopt werd. De heer J 1?? der Blom sprak woorden van feb e tatie namens het bestuur van n Dorpsraad Burgerveen, waarbij voorzitter van de Stichting Don en huiswerk Haarlemmermeer Z aJ< zich aansloot xx De heer PI. Roos van Abbenes e een trieste dag te beleven nu uit ie rekend op deze dag een gedeeltem, het schamele Dorpshuis in Abbf door brand werd verwoest, waari het Dorpshuiswerk van Abbenes)' na helemaal onmogelijk wordt Barbecue-restaura 2 geopend WARMOND Onder grote ]j' langstelling werd gisteren in het in watersportkringen zo bekende! taurant van hotel „de Stad s4er een zg. barbacue-restaurant geopi g Het heeft een capaciteit voor or lrt veer zestig personen. De vloer is maakt van antieke plavuizen, plafond van berkenstammen, muur van zg. „kinderhoofdjes" Den Haag; terwijl de verlichting schiedt door Tom Poes-lampjeSn^ strijklicht. De bedoeling is dat del a zoekers zelf hun vlees bereiden jJ houtskoolvuur en experiment met verschillende sausen en salaf Gisteren traden de heer en Minne-Hondcrs als gastheer en gttet vrouw op. Zij zijn eigenaar van in restaurant. Velen maakten van i ër' bijzondere g 'egenheid een da iti baar gebruik. Het muzlekensefl f»i „Olaf Viruly" zorgde mede voor' m vrolijke stemming.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4