MEVR. VAN DER VIJVER NAM, HEEL DANKBAAR, AFSCHEID Begroting Katwijk sluit VLEET KATWIJK OVER TWEE JAAR VOI AR Katwijk houdt inspraakavond MUSICA THESOUNDOFMUSIC .,Laat ons voor onze kinderen leven" GEMEENTE SASSENHEIM VOORBEREIDINGS- BE5LUITEN Woningbouw Katwijk blijft iets achter NET MEISJE P. van Duijvenboden Te koop WOONHUIS ONGERUSTHEID WONINGBOUW NEEMT TOE Kottervisserij op breekpunt Expansie bestaande bedrijven Toerisme beeft eigen zorgen Eenzijdige cultuur Visserij nieuws bij de TE KOOP WOONHUIS met 412 m2 grond te Katwijk a. d. Rijn Reconstructie weg in Katwijk H. van Wamel (HLS) onderscheiden NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 5 NOVEMBER Ity RIJNSBURG ,J)ankbaar ben ik voor de eendracht, de samen werking, de steun, de vriendschap en de liefde, die ik al die jaren in ruime mate mocht ontvangen", aldus mevrouw C. W. E. v. d. Vijver- v. d. Voet, toen zij gisteren na een periode van 36 jaar afscheid nam als presidente-bestuurslid van de vereniging tot stichting en instandhouding van christelijke kleuterscholen in Rijnsburg. Haar plaatsvervangster, mevrouw A. de Heyer-Parlevliet, gaf eerst aan een viertal kinderen gelegenheid om met een bloemenhulde namens alle kleuters de scheiden de presidente te bedanken. Mevrouw De Heijer ging in haar toespraak in op de bekende woorden uit Corinthe: „al ware heten ik had de liefde niet„Die liefde heeft u kracht en lust gegeven om in deze lange periode waarin vooral het begin moeilijk was, door te zetten. Het was niet de hang naar eigen eer die u daartoe dreef. Integendeel. Juist een naastenliefde die u de nood zaak van een kleuterschool in ons dorp met zijn ook toen al intensieve verkeer, deed zien was de drijfveer. Hoeveel moeilijkheden en zorgen ook uw deel zijn geweest, u hield vol. Wjj zijn u daarvoor veel dank ver schuldigd. Afscheid nemen stemt wee moedig maar uw werk dat u nu los laat spoort ons aan verder te gaan. Wij weten dat wij nooit tevergeefs bij u zullen aankloppen". Burgemeester Koomans vertolkte de dank van het gemeentebestuur. „Ondanks uw stuurmanskunst en per soonlijkheid zult u toch wel reden hebben gehad over één of ander na te denken. Dat wij nu twee, en naar het zich laat aanzien binnenkort drie, kleuterscholen bezitten danken wij ook aan uw doorzettingsvermogen. De burgemeester van Sassenheim maakt bekend, dat het door de ge meenteraad bij besluit van 8 oktober 1968, nr. 66/86 vastgestelde „bestem mingsplan Julianalaan/Wdllibrordus- laan" door gedeputeerde staten van Zuid-Holland gedeeltelijk is goedge keurd bij besluit van 25 juni 1969, G.S. no. 336. Aan een aantal bepalingen van de voorschriften is goedkeuring ont houden. Het besluit van gedeputeerde starten ligt met het bestemmingsplan in gaande 10 november 1969 gedurende één maand voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot de ge deputeerde staten hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de boven vermelde onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en kun nen worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, van Alkemadelaan 85 te 's-Gravenhage. Sassenheim. 30 oktober 1969. De burgemeester voornoemd, J. Baron van KNOBELSDORFF De burgemeester van Warmond maakt bekend. dat de Raad dier gemeente bij zijn besluiten van 29 oktober 1969 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft ver klaard, dat een bestemmingsplan plan ..West" wordt voorbereid voor het gebied, gelegen tussen de Heren weg, de spoorbaan HaarlemLeiden, de grens met de gemeenten Sassen heim en Oegstgeest en de Dinsdagse Wetering, alsmede de gronden rondom het Huys te Warmont, en een be stemmingsplan ..Oranje-Nassaulaan" wordt voorbereid voor het gebied, ge legen ten westen van de spoorbaan Haarlem—Leiden, begrenzing bestem mingsplan „Oranje-Nassaulaan-Oost" ten noordwesten van de Leede en de grens van de gemeente, een en ander volgens een begrenzing, zoals deze op de bij die besluiten behorende kaar ten. respectievelijk calque nummer: 3111-S-2 en 3226-S-l met een lijn van stippen nader is aangegeven. Teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van werken, geen bouw werken ziinde. of werkzaamheden een terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het in voorbereiding ziinde be- stemmingsolan te geven bestemming, is in genoemde voorbereidingsbe- sluiten tevens beoaald. dat het binnen de aangegeven gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke ver gunning van burgemeester en wet houders (aanleg-ver^unningl verboden is de volgende werken of werkzaam heden uit te voeren: a. e'k afgraven tot een blijvende dieote van meer dan 50 cm be neden hert maaiveld: b. elk ophogen tot een blijvende hoogte van meer dan 50 cm boven het maaiveld: c. de aanplant van bomen en struiken ten dienste van een economische exploitatie: d. het omwerken van weiland tot bollengrond: e. het eebruiken van gronden voor de opslag van en'of handel in materialen, afvalstoffen, bagger, rij- en voertuigen: f. wegen of paden aan te leggen of te verharden of andersoortige terreinverhardingen uit te voeren: g. het leggen van platglas. waardoor het aanweziee glasareaal zou wor den uitgebreid: h. jachthavens, waterlopen, sleuven, greppels e.d. te graven. Bedoelde voorbereidingsbesluiten als mede de daarbij behorende kaarten liggen vanaf heden ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Warmond. 5 november 1969. De burgemeester voornoemd, F K. LANGEMEIJER. Een fraaie bloemenbak onderstreepte de waardering van het college. Mevrouw v. d. Vijver die de burge meester direct daarop bedankte, rele veerde dat zij niet de enige was aan wie deze dank toekwam. „Toen het schip maar moeilijk de haven kon binnenlopen, had ik twee loodsen aan boord die onschatbare aanwijzingen gaven nl. de heren De Jong en Vooys, resp. hoofd van de Wilhelmina- en van de Vlietschool. Bovendien was er een bemanning die één team vormde. Helaas ben ik de enig overgeblevene van deze bemanning. De kroon op dit werk is dat nu de kleuterscholen voor heel het dorp open staan". Mejuffrouw Plaizier, sinds de bouw van de eerste (nood) school hoofd, ook namens het hele personeel spre kende, onthulde dat de presidente al tijd bijzonder veel belangstelling voor de kleuters toonde. Bij ziekte of in andere gevallen gaf zij altjjd van haar belangstelling blijk. „Wij hebben in de loop der jaren veel kontakt met el kaar gehad. Wjj vonden u altijd be reid, dikwijls met steun van uw man, naar ons te luisteren. Het is fijn als je merkt dat een bestuur achter je staat, want dit was uw uitgangspunt: het bestuur". Daardoor is er een band ontstaan die verder reikt dan het za kelijke". Plaquette Na de*e toespraak begaven de aan wezigen zich naar de hal van de school, waar aan mevrouw v. d. Vij ver verzocht werd een flinke ruk aan de daar gespannen vlag te geven. Mevrouw v. d. Vijver voldeed aan dit verzoek en toen bleek dat daarachter een bronzen plaquette was geplaatst die een getrouwe weergave van haar was. Ontroerd aanvaardde mevrouw v. d. Vijver deze hulde. „Het is mij", zo zei mevrouw v. d. Vijver in haar dankwoord, „haast onmogelijk onder woorden te brengen hoe goed de sa menwerking in ons bestuur altijd, ook na de uitbreiding van het bestuur is geweest. Ik weet dat, nu ik niet meer daadwerkelijk zal meedoen, er een grote leegte in mijn leven zal- zijn. Dankbaar denk ik aan deze mid dag terug. Het lijkt alsof wij allen met de kleuterschool zijn vergroeid. Bij de opening van deze school heb ik éle woorden van Maria Montessori aangehaald: „Laat ons voor onze kin deren leven". Een stroom belangstellenden maak te gebruvan de gelegenheid me vrouw v. d. Vijver de had te druk ken. KATWIJK Op 1 oktober be droeg het aantal ingeschreven wo ningzoekenden 650. Van 1964 tot en met 1968 was dit aantal resp. 682, 639, 671, 712, 625. Het feit dat het aantal van de in de loop van dit jaar gereedgekomen woningen (tot 1 oktober bedroeg dit aantal 73) iets ten achter blijft bij de cijfers van vorige jaren, weerspiegelt zich di- rekt in de aantallen van de nog in de hoogste urgentie ingeschreven woningzoekenden. Aangetekend dient hierbij te wor den dat een belangrijk percentage daarvan reeds een oplossing in het vooruitzicht is gesteld; die toezeg gingen zullen worden gehonoreerd bij het gereedkomen van de op dit moment in aanbouw zijnde woningen (op 1 oktober 662). De woningproduktie in de afgelo pen vijf jaren bedroeg resp. (gereed gekomen) 298, 305, 367. 543. 445, (in uitvoering genomen) 401. 654. 224. 291. 570. KATWIJK De wijk Zuid belegt morgenavond om acht uur een ver gadering in wijkgebouw Abeelplein. De directeur van het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart de heer Corsten, zal spreken over „China, de reus onder de natiën". Voor direct gevraagd: voor dc verkoop en naaiwerk. Niet beneden 16 jaar. 5-daagse werkweek, goed loon WONINGINRICHTING Varkevisserstraat 126, Katwijk aan Zee - Telefoon 3067 Gelegen Zeeweg 163 Katwijk bestaande uit: Grote woonkamer met parket en open haard, 6 slaap kamers 2 toilets 3 keukens. 2 bad- ruimten enz. Geschikt voor kantoor, verhuur enz. Centrale verwarming. Inlichtingen N. Duinweg 46. KATWIJK Evenals vorig jaar moeten b en w ter gelegenheid van het aanbieden van de begroting voor 1970 constateren dat als gevolg van de trage voortgang in de aanhangige grenswijzigingsprocedure, de onge rustheid omtrent de woningbouw toeneemt. Van dc circa 3700 wo ningen die blijkens het grenswijzi gingsmemorandum van 24 septem ber 1964, gerekend naar de toestand van 1 jan. 1964 nog binnen het hui dige territoir van de gemeente zou den kunnen worden gebouwd, zullen met het gereedkomen van de be bouwing in Cleyn Duin derhalve binnen zeer korte tijd al ruim 2800 woningen (meer dan 75 pet) zijn gebouwd. De gebieden Molenblok-zuid waar het bouwrijpmaken van de gronden goede voortgang maakt en Schuttersveld verschaffen nog ruimte voor de bouw van resp. 512 en 176 woningen, terwijl ondermeer als afronding van de Hoornespol- der in het meest oostelijke en het meest westelijke deel daarvan nog circa 200 woningen kunnen verrij zen. Bij een produktie van ca. 400 woningen per jaar biedt deze ruimte nog voor circa 2'/t jaar mogelijkhe den. Woningnood „Vastgesteld moet worden", aldus b en w in de begrotingsnota, „dat, ook al zou op dit moment het voor stel Inzake de grenswijziging tot wet zijn verheven, dit tijdsbestek te kort is om dè voortgang in de woning bouw te verzekeren, indien bedacht wordt dat met de vaststelling van het bestemmingsplan alsmede de verwerving en het bouwrijpmaken van gronden nog een begin moet worden gemaakt. Reeds nu staat dus vast dat na ver loop van twee a drie jaar geen uitbreiding van de woningvoorraad meer valt te verwachten. Hooguit zal dan nog enige bouwaktiviteit kunnen worden ontwikkeld binnen de sancringsgebieden. Er zal dus rekening moeten worden gehouden met een geleidelijke stijging van dc woningbehoefte in de gemeente, om niet te spreken van woningnood. Wij voorzien ook dat de situatie waarin de gemeente dan komt te ver keren, remmend zal werken op de uitvoering van de saneringsplannen, omdat daarbij toch een eerste ver eiste is dat voor de bewoners van de af te breken woningen vervan gende woonruimte beschikbaar is". Kortom, b en w van Katwijk zijn van mening dat het tijdstip waarop voor de gemeente het begrip „vol" aanbreekt zeer snel nadert. Bejaardenwoningen Het bouwrijpmaken van gronden in het gebied Molenblok-zuid vor dert naar wens, zo staat in de nota. Onverziene omstandigheden voorbe houden kan worden verwacht dat nog vóór van het komende begro tingsjaar met de bouw van de eer ste woningen een begin kan worden gemaakt. Dit betreft de bouw van een deel van het plan van de Kat- wijksche Bouwvereeniging voor 190 woningwetwoningen waarvoor hope lijk met gebruikmaking van het voor 1969 toegewezen contingent voor 88 woningen goedkeuring zal worden verleend. Of voor het resterende gedeelte van dit bouwplan in 1970 in zijn ge heel goedkeuring is te verwachten, valt nog moeilijk te voorzien. Ver wacht wordt dat de regering voor 1970 een ongeveer eenzelfde contin gent zal toewijzen. Voor het komende jaar zullen nog 2 extra voorstellingen dinsdag en woensdag 8 uur. NOVA Woensd. half 3 THE SOUND OF MUSIC KATWIJK De gemeente heeft voor 1970 een sluitende begroting, terwijl het mogelijk bleek een zeer behoorlijk bedrag wegens onvoorziene uitgaven te ramen. De gezonde financiële positie waarin de gemeente verkeert en waar van de begroting blyk geeft, laat ruimte over voor een beleid dat niet aan alle kanten tegen financiële muren botst. B. en W. menen dat dit zeer terecht als een voorrecht mag worden bestempeld. „Dit wil uiteraard niet zeggen dat met de beschikbare budgettaire ruimte niet op behoedzame wijze zou moeten worden omgesprongen. Het grote ver schil met veel andere gemeenten is, dat hier een zekere ruimte is, die elders soms met veel moeite moet worden gemaakt", aldus b. en w. in de nota. In totaal zal een bedrag van f 94.178.394,34 worden aangewend, waarvan f 21.020.418.93 als „onrendabel" wordt gekenmerkt. Deze investeringen worden gefinancierd met ondermeer lopende rekeningen, eigen kapitaal van de ge meente, reserves van de gemeente exclusief saldireserve, bedrijfsreserves, bij de gemeente belegde waarborgsommen en deposito's bouwverenigingen, spaar bank enz. Het begrotingsjaar 1970 zal voor de gemeente een decennium inlui den waarin grote beslissingen val len. In deze jaren moeten tal van plannen worden gerealiseerd- a. de afronding van de gemeente in noordelijke richting, hetgeen tevens de voltooiing var de woonwijk in de Hoornespolder inhoudt; b. de sinds enkele jaren goed op gang komende sanering van de korpskernen voltooien; c. het badcentrum creëren; d. tussen de uitmonding van de Rijn en de (nieuwe) noordgrens van de gemeente een recreatie centrum opbouwen; e. binnen de gemeenschap voorzie ningen treffen, die het leefkli maat verbeteren, de werkgele genheid stimuleren en de recrea tiemogelijkheden voor de bevol king optimaal maken. „Het is verheugend" aldus b. en w., „dat wij deze taken aankunnen. De verwezenlijking menen wij te kunnen vinden in een methodische, stringente meerjarenplanning, waar mee in het afgelopen begrotings jaar een begin is gemaakt. In 1970 zullen verdere plannen komen, o.a. op het gebied van de sanering, dv riolering en de recreatie". Het voordeel van deze werkwijze vinden b. en w. in het feit dat deze noopt tot een diepere bezinning op voorzieningen, die op langere termijn nodig zijn en dat de finan ciële consequenties van de plannen tijdig worden gecalculeerd en tevo ren in de begroting worden inge bouwd. Voorts zijn er de mogelijk heden tot zelffinanciering aanwezig in de vorm van nog te verkopen bouwgrond, terwijl het alles ook leidt 'tot een zinvolle prioriteiten lijst. Visserijschool Hoewel nog verzekerd in een eco nomische hausse-periode, menen b. en w. symptomen te constateren die duiden op ontwikkelingsstoor nissen in de welvaartsstaat „Met zorg vervult ons de gang van zaken in de visserij. Reeds jarenlang was de haringvisserij op haar retour. Thans schijnt ook de kottervisserij op een breekpunt te zijn gekomen. Hier blijkt het be manningsprobleem de oorzaak te zijn, maar o.i. verdient ook de be drijfsvoering nadere beschouwing", aldus b. en w. in de nota. Ter aanwakkering van het enthousiasme onder de jeugd voor het vissersberoep, overwegen b. en w. op de begroting een bedrag uit te trekken om op de lagere scholen belangstelling te wekken voor het bezoeken van de visse rijschool. Het college is er zich van bewust dat zijn invloed op de geschetste gang van zaken gering is, maar meent toch dat gene te moeten doen wat bin nen zijn vermogen ligt. De tuinbouw ontwikkelt zich trendmatig. Verwacht wordt voor 1970 qua opbrengsten geen terug gang, hoewel ook hier de spannin gen ineens voor de deur liggen. De afhankelijkheid van een toch wel eenzijdige cultuur (peen) is dui delijk. Het toerisme geeft weer eigen zorgen. Met deze „tak" van bestaan heeft het gemeentebestuur heel andere bemoeiingen. In het alge meen kan worden gezegd dal de plaatselijke V.V.V. haar taak uit stekend verstaat. Toch zijn b. en w. van mening dat ook op dit teirein de tijd rijp is voor het verzetten van de bakens. In het kader van het alom in den lande merkbare streven om op te treden tegen de tendens van „verzakelijking" kan ook in Katwijk de V.V.V. leiding geven aan een eisenprogramma, waaraan bij het verhuren van ka mers of appartementen moet wor den voldaan. Winkelcentra Ook de andere bestaansmogelijk heden hebben de aandacht van b. en w. De mogelijkheid tot expansie van bestaande bedrijven is een zorg, waarmee het college bij voort during wordt geconfronteerd. De verplaatsing van bestaande bedrij ven lijkt vaak onmogelijk Toch is door intensieve onderhandelingen tot nu toe steeds een oplossign mo gelijk gebleken. By de ontwikke ling van bedrijfsruimten in nieuwe wijken besteden b. en w. bijzondere aandacht aan de vraag hoe winketl- centra e.d. gezien de ontwikkeling in deze sector, een gezonde toe komst kunnen tegemoet, gaan. Wat het uitgavenbeleid betreft wordt nogal eens verklaard dat Katwijk er zo goed voorstaat, omdat nog zoveel niet werd gerealiseerd. Deze kritiek achten b. en w. niet gefundeerd, als gelet wordt op het hoge peil van de huidige voorzie ningen. Bovendien mogen b. en w. constateren dat de bevolking tot in verre omgeving de minst be laste is. Met deze wetenschap verwachten b. en w. begrip voor het beleid van het college om incidentale tarieven niet te verlagen, tenzij de raad be reidheid toont het plaatselijke be lastingniveau te verhogen. IJMUIDEX De visserij had nog weinig om het lijf. Het slechte weer vormde voor de meeste vaartuigen een niet te nemen hindernis. De kleinere schepen werden door de schippers aan de kant gehouden. Vanuit IJmuiden trokken alleen en kele grotere eenheden er weer op uit. Wat de aanvoer betreft zal voor de komende dagen op een zeer schrale aanvoer gerekend moeten worden. De handel zal ongetwijfeld een beroep moeten doen op de in de koelhuizen gevormde voorra den. Aan de IJmuidense markt verschenen 8 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 934 kisten vis, waarvan 10 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 40 kistén kleine gul, 5 kisten gul en kabeljauw, 5 kisten koolvis, 730 kisten makreel, 35 kisten schol, 4 kisten schar, 3 kisten kleine haai, 22 kisten diversen, 1 kist tarbot, 310 stuks stijve kabeljauw en 700 kilo tong. Verder waren er 500 kleine kisten schelvis, 250 kleine kisten wijting, 380 kleine kisten makreel en 60 kleine kisten diversen. De ver wachte schaarste tekende zich al in de noteringen af. De grootmiddel- tong was op de eerste ronde onder de zeven gulden niet te koop. De grote tong deed toen f 6,50. De han del moest wel ver gaan om nog enigszins aan haar trekken te kun nen komen. Zo werd voor de eentjes steeds f 6,55 per kilo betaald. De slips haalde een constante notering van f 6,07. Een paar dagen geleden KATWIJK Evenals vorige jaren wordt in Katwijk een in spraakavond gehouden, geoigani- seerd door de A.R. Kiesvereniging. Alle wethouders van Katwijk stel len zich beschikbaar om op hun I terrein vragen te beantwoorden, voorstellen te horen, toelichtingen te verstrekken. De bijeenkomst is op donderdag 6 november 's avonds 8 uur in de grote zaal van de Trium- fatorkerk. scheelde het maar weinig of de koers voor deze soort was onder de drie gulden beland. Met een notering van f 6,90 to f 6,40 zat de tarbot eveneens in de prijzenlift. De braad was de enige vertegenwoordiger bij de schelvis. Met een gemiddelde no tering van vijftig gulden was er voor de vismeelindustrie geen enkele eer te behalen. De belangstelling voor de gul, kreeg ook al door de schaarste aan kabeljauw, een flinke opwaartse druk. De grote soort te kende voor een lang niet gekend hoogste bod van f 108. Onder de f 96 konden de afwachters niet terecht De kleine gul was voor de katten- centrale een onbereikbaar ideaal. Het gemiddelde schommelde rond de zestig gulden. Bij de schol zorgden de tweetje» voor een grote verras sing door op de eerste ronde voor ruim honderd gulden van de hand te gaan. Of de handel ook begerig was! De grote- en grootmiddel bereikten een regelmatige notering van f72. De verse haring mocht er met een koers van f 70 tot f 60 ook best zijn. De wijting was, het verhaal wordt eentonig, ook duurder. De gestripte soort won met een notering van f46 tot f 44 ongeveer twintig gulden te rug van het verlies van de voor gaande dagen. D,e goede soort ma kreel ging tegen een top van f 44 naar de rokerijen. Inl. Makelaars en assurantiekantoor MINNEE, Parklaan 76. Katwijk aan Zee. Telefoon 3155. plannen worden ontwikkeld tot hu bouwen van premiewoningen in ge noemd gebied. Hierbij wordt gedac» aan woningen uit het speciaal doa de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening uitgetrok ken contingent van 10.000 wonin gen voor 1970, die door woningcor poraties met gemeentelijke garanti mogen worden gebouwd. De aandacht van het college zi verder gericht zijn op de bejaarden woningen. Op dit moment is nog studie welke plaatsen zich daarvoo het best lenen. Goed jaar voor de biljarters SASSENHEIM Het district vai de Biljartbond kan terugzien op eer gunstig verenigingsjaar. Het distric telt 23 verenigingen met in totae 343 leden. Ter gelegenheid van hèj jubileum van het district werd W Noordwijk in Royal het kampioen] schap van Nederland ereklasse 47/i gehouden. Voor de competitie schreven niej minder dan 62 teams in, terwijl 299 man zich meldden voor de per-j soonlijke kampioenschappen. De V d. Zwet-wisselprijs werd gewonnen door de biljartvereniging Sport ui] Oegstgeest, na in een spannende fi- nale het team van Sportrust te heb ben verslagen. Onder de leiding v. C. Juffermanj werd de jeugdvereniging opgericht in de Roode Leeuw in Oegstgeest De clubkampioen Hans v d Voon kreeg de beker, die door het dis- trictsbestuur beschikbaar is gesteld De prestatiebeker ging naar N. Dof- ferhof van de biljartvereniging dj Roode Leeuw te Oegstgeest. Voor het eerst werd in het ge west officieel het kampioenschap 3 Banden kleinbiljart gespeeld. De eerste kampioen was een man uit de bollenstreek: Wim van Lierop van de biljartver. de Turk. Vrijdag wordt in de Rode Leeuw te Oegstgeest de jaarvergadering ge houden. KATWIJK Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de re constructie van een gedeelte van de secundaire weg no. 1 in de gemeente Katwijk. De aanbesteding heeft plaats gehad op 13 oktober. De in deze reconstructie opgeno men werken hebben betrekking op het gedeelte Molentuinweg-Zeeweg, dat een belangrijke funotie vervult in de verkeersafwikkeling in de ge meente Katwijk. De aanwezige et kele rijbaan zal worden gewijzigd in twee gescheiden rijbanen met elk twee rijstroken. Van de parallelweg, die langs de westzijde van dit weg gedeelte ligt, zal een fietspad wor den gemaakt. In de middenberm en in de berm tussen de rijbaan en het fietspad zullen vangrails worden aangebracht In verband met de ver betering van het wegprofiel zal het viaduct, dat de verbinding vormt tussen de Nieuwe Duinweg en de Baron van Wassenaarlaan. worden verbreed. De werkzaamheden, die vijf maan den zullen duren, kunnen voor de weggebruiker ongerief veroorzaken. Het zal noodzakelijk zijn, dat het verkeer over bepaalde gedeelten zal worden omgeleid of van één rijbaan gebruik zal moeten maken. Weerestein vierde 20-jarig bestaan HILLEGOM De speeltuinvereni ging Weerestein bestaat 20 jaar. De vereniging telt 144 leden. Bijna 300 kinderen maken van de speeltuin gebruik. Het feest werd gevierd in de kantine van N.V. „De Ringvaart", waar het Stichts Jeugdtoneel het programma verzorgde. LISSE Burgemeester A. J. Be rends speldde gistermiddag de heer H. A. E. van Wamel de zilveren ere medaille op, behorende bij de orde van Oranje Nassau, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij dc HLS. De burgemeester van Sassenheim, baron Van Knobelsdorff memoreerde als president-commissaris va* de HLS de periode dat de heer Van Wa mel zich bij het bedrijf aandiende. Tevens herinnerde hij aan de kwali teiten van de jubilaris als muziek- dirigent van TMB. Namens de raad van beheer kreeg de heer Van Wamel een schemerlamp. Namens de directie sprak de heer J. de Kraker. De heer J. Brauckmann richtte het woord tot de jubilaris als dc man die 40 jaar zijn chef is ge weest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4