Zy Optreden is huichelachtig Tv-cominentaar Mogelijk nieuwe actie studenten Controle op macht ambtenaren nodig Blad Nieuwe afspraken nodig voor financiering van defensie Overdaad Ook overlegorgaan voor militairen? Ultimatum aan curatoren Crince le Roy: Boeken open Lange files na botsingen nmuimmiiiiimim Den Toom schiet (niet voor de boeg)1 Guerrillaleider in Brazilië doodgeschoten *Dr. Stellingwerf) over VU-studenten: Altig/Renz nog voorop 11 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 TY/IBO van de Linde zorgt in AVRO's vernieuwde actualiteitenrubriek Te- levizier nog steeds voor verrassingen. Mr. Hiltermann wordt door hem huiselijk als G. B. J. voorgesteld, drs. Hoogendijk is Ferrij geworden voor de kijkers. Beide heren beleren niet meer direct het beeld- buispubliek, maar vertroutven hun menin gen toe aan fFibo, die er af en toe ook tussenkomt. Dit alles bevordert de vlotheid van de rubriek, die met grapjes, politieke teke ningen en sportreportages verlucht, meer en meer op een actueel magazine gaat lijken. In bonte rij kwamen er gisteravond haast te veel zaken aan de orde. Mr. Hil termann commentarieerde Nixons rede en kuam later, naar hij zei „wat onwillig in deze week" terug om kritiek te leveren op het pro-Arabische artikel in The Times, geschreven door de chef van de buitendienst redaktie, Hodgkin, die Israël bezettingsmisdaden verwijt. Renate Rubinstein had voor de AFRO een weinigzeggend interview' met deze Britse journalist. Mr. Hiltermann betoog de, een vriend van de Arabieren te zijn en opbouwende kritiek op Israël best te kunnen velen, maar zijns inziens had Hodgkin toch de zaken scheefgetrokken, vandaar de onverwacht felle reacties op zijn artikel. In New York sprak Klaasjan Hindriks met de daar gestrande Abi Nathan, die van de Amerikanen wel belangstelling maar geen geld krijgt. Er was een inter view met de in Londen teruggekeerde Anthony Grey overgenomen en we kre gen een filmimpressie uit het deels over stroomde Tunesië te zien, om nog niet eens te spreken van een beeldverslag ran de Amsterdamse studentenvergadering en een lange boksreportage uit Rotterdam. Een overdaad aan informatie, maar heel levendig en onderhoudend aangeboden. Brandpunt bleef deze avond niet in Nieuwspoort, maar vertoonde een treffend U-portret van drs. Den Uyl, ook al huise lijk als „Joop" geïntroduceerd. Men zag de politicus bedrijvig in het Tweede-Ka mergebouw, op weg naar huis en thuis bij vrouw en erg aardige kinderen, die vader hun kritiek bepaald niet sparen. De studentenstaking tverd niet vergeten (ue zagen de nachtelijke aktiviteiten op het Binnenhof gisteravond driemaal en ten slotte werd een discussie gevoerd tus sen de ARP-leden drs. Feddema en dr. Veerman over het Partijconvent van za terdag (zie elders deze krant). Ongeveer tweeduizend studen ten van de universiteit van Am sterdam waren gistermiddag bijeengekomen om te vergaderen in de aula aan het Spui. Hier de stemming over de nota van minister Veringa. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Tijdens de hearing, die morgen wordt gehouden over het wetsontwerp inzake de rechtstoestand van de dienstplichtige militairen, zul len de drie vakcentrales pleiten voor de instelling van een overlegorgaan, zoals ook voor andere werknemers in dienst van de overheid bestaat. In dit overlegorgaan zou de erkende vakbe weging dan de dienstplichtigen moeten vertegenwoordigen. AMSTERDAM Studenten aan de Amsterdamse Gemeente lijke Universiteit, die gisteren als protest tegen de nota-Verin- ga niet op de colleges versche nen, hebben in een ultimatum aan de curatoren geëist dat het nieuwe bestuursstructuurplan eerst in de universitaire ge meenschap wordt behandeld vóór het in de gemeenteraad wordt gebracht. Dit ultimatum loopt maandag 17 no vember om twaalf uur af. Een dag la ter zullen de studenten zich beraden j over eventuele acties. Zij willen het plan in de universiteit in stemming brengen volgens het systeem „een man een stem" en ook per geleding. Dit is een van de belangrijkste re sultaten van de algemene vergadering in de aula, waarmee de collegestaking UTRECHT „Er wordt wei eens beweerd dat in Nederland alle beslissingsmacht feitelijk in handen van het ambtenaren korps is komen te liggen. Deze bewering gaat niet helemaal op, maar niemand zal kunnen ont kennen dat daarin een zeer be duidende macht verscholen gaat. Doelmatige controle op de „vierde macht (en)" is slechts mogelijk wan neer deze macht voor de Nederland se staatsburger open is: wanneer de burger formeel het recht heeft om overheidsbescheiden in te zien". Dit zei vanmiddag mr. R. Crince le Roy (42) tijdens de openbare les „de vierde macht", waarmee hij zijn ambt als lector aan de Rijksuniversi teit aanvaardde. Mr. Crince le Roy is plaatsvervangend voorzitter van het ambtenarengerecht en de Raad van Beroep in Utrecht. Nadeel De nieuwe lector constateerde dat het vasthouden aan verouderde theo rieën tot gevolg heeft gehad dat in ons land een effectieve controle op de bureaucratie ontbreekt en dat dit werkt in het nadeel van de burgers. Hij bepleitte een aantal wijzigin gen in ons constitutionele recht en zei een grondwettelijk gewaarborgd inzagerecht in overheidsbescheiden zowel voor burgers als de pers nood zakelijk te vinden. De heer Crince le Roy deed enkele suggesties om de controle op de overheidsadministratie te verstevi gen en toonde zich een voorstander van toekenning van de bevoegdheid aan de Staten-Generaal om ambte naren te horen, van de instelling van een onder de premier ressorterend managementbureau met ruime be voegdheden en een jaarlijkse repor tageplicht aan regering en parle ment. Dogma Van een gerichte controle van het parlement op de administratie is vol gens mr. Crince le Roy geen sprake. „Wat een doeltreffende controle van de Staten-Generaal voorts in de weg staat, is het niet zelden verkondigde dogma dat de ministeriële verant woordelijkheid zich er tegen zou ver zetten dat vanuit beide Kamers kri tiek zou worden geleverd op ambte lijke medewerkers van de bewinds lieden. Dit doet een soort van ambte lijke onschendbaarheid vermoeden die niet goed te rijmen valt met de verhoudingen zoals deze in wezen zjjn. Er is plaats voor twijfel aan de doelmatigheid van de parlementaire controle op de „vierde macht" en hetzelfde geldt voor de controle door de regering, met name omdat enige coördinatie en een duidelijk beleid op dit punt volkomen ontbreken, met alle kwalijke gevolgen van dien", al dus mr. Crince le Roy. OUDE AMSTEL Op verschil lende plaatsen in Nederland heeft het verkeer gisteravond met aanzien lijke opstoppingen gekampt als ge volg van aanrijdingen. Zeker vijftien auto's waren betrok ken bij een ernstig verkeersongeluk op de rijksweg Amsterdam - Utrecht, waarbij een persoon om het leven kwam. De gehele rijbaan werd ver sperd, zodat zich kilometerslange files vormden. Op de Moerdijkbrug ontstonden te gen zes uur lange files, nadat zich hier enige aanrijdingen hadden voor gedaan. Ziekenauto's hadden de grootste moeite de gewonden te berei ken. gisteren werd afgesloten. De actie kwam aanvankelijk aarzelend op gang, maar nam in de middaguren omvang rijke vormen aan. Tweeduizend stu denten waren in discussie bijeen. Zij eisten verwerping van de nota-Veringa en uitstel van de behandeling van het wetsontwerp voor de zogenaamde 100- procentsregeling. Berechting ASVA-voorzitter Johan Middendorp bracht eerst de nota-Veringa ter spra ke. Deze werd met algemene stemmen afgewezen, omdat de nota geen funda mentele democratisering van de uni versiteiten inhoudt. Besloten werd geen medewerking te verlenen aan een be stuursstructuur, die is gebaseerd op deze nota. Op voorstel van het Provo-raadslid Roel van Duyn discussieerde men ook over het opnemen van maatschappij- vertegenwoordigers in het bestuur van de universiteit. Van Duyn noemde ver tegenwoordigers van de Natuurbescher ming, Consumententbond of de BBK. In een motie brachten de studenten tot uitdrukking dat deze vertegenwoordi gers door de universiteit zelf dienen te worden aangewezen. Dit in tegenstel ling tot het plan van minister Veringa. Duizenden kralen werden gebruikt voor de vervaardiging van met de hand gemaakte hesjes, bolero's en ceintuurs, die deel uitmaken van de collectie van het modehuis Metz en Co. te Amsterdam, Eventueel kan over de kralen nog een chiffon blouse gedragen worden om het ge heel wat „gekleder" te maken. Afgeivezen Luchtig* luiar Aanstaande moeders nieuws voor u: nieuwe los- ge weven net-l^ers die door het open weefsel Gezellige lectuur Bent u ook op zoek naar onbekommerde hu mor, een boek zonder zware problemen, zo maar meer vocht opnemen (35% gezellige lectuur'' Hebben meer dan de traditionele we hier twee ideeën. Aan de VrUe Universiteit had de actie een rustiger karakter: in plaats van colleges te geven, debatteerden de meeste hoogleraren met de studenten over de universitaire problemen. De discussie richtte zich met name op de berechting van de studenten, die enkele maanden geleden het gebouw binnen drongen. Ook op meer dan 25 van de 96 peda gogische academies werd gehoor gege ven aan de stakingsoproep van de ASVA. De actie heeft volgens het be stuur van de studentenvereniging van de onderwijzersopleidingen een eind gemaakt aan de uiterlijke onmondig heid van de studenten. Het bestuur pro testeert fel tegen de sancties waarmee veel directies van academies hebben gedreigd. STUDENTEN UIT SCHOOLGEBOUWEN VERWIJDERD EINDHOVEN 46 studenten van de Sociale Aka-demie in Eindhoven zijn gisteren door hun directie uit de schoolgebouwen verwijderd. Aanlei ding daartoe vormde de weigering van de directie om het door de stu denten ontworpen alternatieve pro gramma te aanvaarden. De studenten startten daarop zelf met de uitvoering van een program waarop de directie hen sommeerde de academiegebouwen te verlaten. De overige studenten begonnen met soli dariteitsacties, gericht op de intrek king van het besluit van de directie. Hondc Voor huisdieren is te genwoordig zo 't een en ?nder in de handel. U kunt natuurlijk uw jonge speelse hond een bot, bij voorbeeld een schoonge- kookte schenkel geven waarop hij -heerlijk zijn tanden kan scherpen. Maar er is ook een groot kauw- been van zuiver buffel huid, of een kauwbeen dat eetbaar is en niet splintert, vitaminetabletten. dito vlokken, en zelfs honde chips "tegen stofwisse lingsziekten" te koop. Speelt het dier graag met de pantoffels van de baas en vindt u dat wel een beetje zonde? Kauwspeel- goed is de slipper, of een soort ketting van buffel huid. Wij vinden het een fijne luxe, een schuimbad, maar voor hondlief hoeft u het niet te laten: sham- po-spray. een busje ƒ3.48 en vachtverzorgingsspray 4.17. Bescherm de hoe ken van uw huis met reuk- spray in de kritieke perio de en u beschermt ze te gen bevuiling. Tenslotte een spray tegen ongedierte ƒ4.83. Cooky Dit is echt-een nieuwtje voor de Mina Bakgragen: een oranje spuitbus gevuld met een plantaardige olie met de aardige naam: Cooky. Wie Cooky ter hand neemt en op een droge schone bakpan, in een melkkoker, steelpan, bakplaat, spuit op een af stand van dertig cm zal ontdekken, dat de melk niet meer aan de bodem koekt, dat de eiergerechten en pannekoeken gladjes uit de pan glijden, en wie er bakvormen mee'te lijf gaat krijgt prachtig gave cakes en taarten. De rijstkook- sters en macaroniliefheb- sters zullen er een dank baar gebruik- van maken, enfin, een uitkomst! Want koken mag dan een fijne, bezigheid zijn, aangebran de pannen schoonmaken bepaald niet. Cooky is on beperkt houdbaar, is goed gekeurd door de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen en kost ƒ3.95, goed voör vele ma len spuiten (in casu het voorkomen van aankoe ken). Kijkt u uit naar een oranje spuitbus bij kruide nier of supermarkt. Houdt het vriesvak glad met cooky, evenals uw ijsla. luier), prettig spelden, heel zacht aanvoelen en dat na vele malen wassen ook blijven, geen dikke zoom- randen hebben maar een festonrand. Het vuil is uit deze luier snel verwijderd. "Ik trouwde een dokter" is bekentenis-literatuur van het genoeglijke genre. Geen doktersromannetje met een happy end, maar een met sympathie ge schreven visie van een de luier is licht in gewicht. Londense doktersvrouw op en dus voordelig in de haar leven dat doorspekt machinewas, droogt snel dankzij het open weefsel. U hoeft niet langer voor de eerste weken kleine Nodig: 1 kg in stukken gesneden kip, 40 g parme zaanse kaas, 1 los geklopt ei, 3 kop pen corn flakes, zout en peper. Droog de stuk ken kip goed af, vermeng de fijnge maakte corn flakes met de kaas, zout en peper. Doop de. stukken kip in het losgeklopte ei en paneer met het kaas/maisvlokken mengsel. Bak de kip in een braad pan óf in een vrij warme oven zorg dat de stuk ken los van elkaar liggen. Crispy kip luiers aan te schaffen, deze zachte luier is geschikt voor de kleine zowel als de grotere baby. Ook fijn voor de vele andere doe len waarvoor kraamver zorgsters luiers- gebruiken; zoals beha bij het opbin den, beveiliging van het kussen bij spugertjes, als zachte handdoek voor ba by's met een gevoelig huidje. De prijs ƒ2.15 per stuk, tijdelijk ter kennis- making ƒ0.25 korting. Kaarsen De ontvangers van onze rookverdrijvers (verdiende u er jal een?) hebben al snel ontdekt, dat een set lege glazen leuke cognac glazen opleveren. In de handel is nu een borrel glas (drie voor 5.30) of een groter whiskyglas, vro lijke mini- lichtjes voor kinderfeestjes, korflicht in een klassieke korfvorm, die later als bloemenvaasje dienst kan doen. Een kristal- lichtje voor de veijaardag- stafel of bij een intiem ge sprek met- goede vrienden, en Zweeds licht in de kleuren oranje, groen, blauw en rood, dat mug- genwerend, is (zes voor ƒ3.80). Voor kleine en grote feestjes kan de Pool ster dienst doen 8.60 per stuk). Enfin, zacht kaars licht is. het helemaal, we hoeven niet tot kerstmis te wachten, en de vormen zijn alle erg origineel. Deze aparte kaarsenvor- men worden geimporteerd uit Duitsland. wordt met woedende pa tiënten, malle huishoudhul-- pen, onhandelbare baby's. Ook tekent ze de zelfover winning van Primrose, haar schoonzuster, de mooie sportieve vrouw die haar handicap teboven komt. Een optimistisch le vensverhaal, uitgegeven bij Callenbach Nijkerk, 197 blz., ƒ7,20, vertaling Anne van Aduard. Meer van het grappige soort is "Receptie in Nieuw-Zeeland", een door Ilse Dorren vertaalde ro man van Mary Scott. Op haar bruiloft nodigt Lee Marsden allerlei gasten eens langs te komen in de rimboe die zij gaat betrek ken met haar pionier An drew. Tof haar grote ver bazing komen ze allemaal, de logeerkamers raken vol benevens een kolossale tent naast het huis. De bruidegom ziet zijn witte broodsweken veranderen in een eindeloze logeer- en organiseerpartij, waarin een oude Ierse tante, een professor," vrienden, nich ten, buren de gekste rollen spelen. Luchtige, goedge schreven lectuur. Een boek, dat je evenals het hierboven besprokene, niet met rode wangen in een adem uit hoeft te lezen, maar dat goed is voor zo nü en dan een uurtje fij ne ontspanning, waarna je de draad van het verhaal ook zo weer op kunt pak ken. Voor vrolijke teeners en drukke huismoeders even geschikt. (Uitg. La Riviere en Voorhoeve Zwolle, 200 blz., 7,30) J. de V. (Van onze parleinentsredaktie) DEN HAAG Minister W. den Toom van defensie heeft het volgende Kabinet niet al vast een schot voor de boeg willen geven. Wel waarschuwde hfj gis teren in de Tweede Kamer, dat over de financiering van de de fensie duidelijke afspraken moe ten worden gemaakt bij de for matie van het volgende Kabinet. Die afspraken zijn nodig, omdat Nederland eind 1971 over een de- SAO PAULO De 58-jarige Bra ziliaanse guerrillaleider Carlos Ma- righela, is gisteravond in Sao Paulo in een vuurgevecht met de politie ge dood. Vermoedelijk was hij de man die de recente ontvoering van de Amerikaanse ambassadeur Elbrick heeft georganiseerd. Behalve Marighela werden drie me destanders, onder wie een vrouw, neergeschoten. Een politieman kwam om het leven en een officier van de veiligheidsdienst werd gewond. Nadat Marighela uit de communis tische partij was gezet, richtte hij in 1967 de Maoïstisch getinte Brazi liaanse revolutionaire partij op. Hij werd beschuldigd van terroristische activiteiten en van bankovervallen. (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Uw kerndogma, student-leden van de stuurgroep aan de Vrije Universiteit is dat van de vrije zelfverwerkelijking van ieder mens. Liefde is bij u zoiets als het dwingen om in te gaan in deze hemel der zelfverwerkelijking. Dit doel rechtvaardgt dan de middelen die u denkt te moeten gebruiken. Zo vat dr. J. Stellingwerff, biblio thecaris aan de VU, in het laatste nummer van Ad Valvas, het week blad van de Civitas Academica, het uitgangspunt van studenten-acti visten samen in een artikel dat hij de titel gaf Dogmatisme en Intolerantie. Zijn oordeel daarover wil hij geven in twee opmerkingen. In de eerste plaats, zo zegt hij, is uw kerndogma inzake „het permanente proces van zelfverwerkelijking van de mens" niet afkomstig uit de reformatie of het Evangelie, maar zeer duidelijk uit de renaissance. Daarbij was de renaissance veel christelijker dan u. die tot achtergrond neemt het: „Ni Dieu, ni Maitre". Verstarrend In de tweede plaats staat uw uit gangspunt open voor een verstarrend dogmatisme en een intolerantie tegen over allen die.uw dogma niet kun nen aanvaarden. Zodra het doel de middelen heiligt, ligt dogmatisme (doel) en intolerantie (elk middel is gerechtvaardigd) voor de hand. U stelt wel, dat de universiteit haar vooronderstellingen en doelstel lingen permanent ter discussie moet stellen, maar daaraan gaat toch zeker vooraf een ter discussie stellen van uw eigen vooronderstellingen en doelstellingen? Overleg in de stuurgroep lijkt mij alleen maar mogelijk, indien u bereid bent uw eigen waarden en normen in het licht van het Evangelie ter discussie te stellen. U studeert aan de Vrije Universi teit, maar uw gronddogma van de zelfverwerkelijking is niet in over eenstemming met de belijdenis: dat ik niet mijn eigen eigendom ben, maar in leven en sterven het eigen- dom van Jezus Christus. Breuk i Het heeft er alles van dat er een breuk ligt tussen u en uw afkomst. maar dat u desondanks met deze af- I komst verbonden blijft. Behalve deze breuk en binding is bij u epigonisme aanwijsbaar. Uw woorden klinken 1 niet authentiek. Ze worden niet be paald door uw studeren aan de VU, want u spreekt anderen na, schlabo- 1 nematig. Een van u heeft het einde van de rede ter opening van het academisch jaar van de rector-magnificus vol huichelarij genoemd. Dat betekent dat de rector zelf niet integer is. Zo wilt u het echter niet bedoeld heb ben; er zou slechts sprake zijn van het niet overeenstemmen van deze woorden met de werkelijke bedoelin gen. En dat zouden we dan huichel achtig mogen noemen. U zult het dus ook huichelachtig noemen, dat studenten zeggen te streven naar democratisering van de universiteit, terwijl het erom gaat de maatschappelijke orde om te keren. U zult het dus ook huichelachtig noemen, dat de studenten zelf geen orde op zaken stellen zo. dat er al thans van de student-leden in de stuurgroep gezegd kan worden dat zij echt alle studenten op democratische wijze d.w.z. naar hun verschillende inzichten» vertegenwoordigen. Democratie? Volgens welke democratische we gen zijn de student-leden van de stuurgroep vertegenwoordigers van alle VU-studenten geworden? Heb ben zij met hun woorden en bedoe lingen wel recht om het woord hui chelachtig te gebruiken? Ik zou willen verzoeken dit woord niet weer te gebruiken, totdat de stu dent-leden van de stuurgroep zelf voldoen aan twee voorwaarden: le. Ze moeten op democratische wijze verkozen zijn volgens een methode waarbij elke student stemrecht en stemmogclijkhcid heeft. 2c. Zc moe ten de grondslag van de universiteit van harte ondersteunen. Alleen op die voorwaarden kan mén mijns in ziens, zo besluit dr. Stellingwerff, met een zuiver geweten lid van de stuurgroep zijn. FRANKFORT Bij het ingaan van de laatste nacht van de Zesdaagse van Frankfort lagen de Westduitsers Rudi Altie' en Sigi Renz nog steeds op kop. Zij hebben een voorsprong van één ronde op O'den- burg/SchuIzc, Post/Scrcu en Bug el ah 1/Kcmper. De stand: 1. Altig/Renz 212 pnt, op één ronde 2. Oldenburg/Srhulze 232. 3 Post'Sercu 216, 4. Bugdahl'Kemper 159. fensie-apparaat kan beschikken, dat een hechte basis zal vormen voor de toekomst. Het thema van tal van Kamerle den. dat de kwaliteit van het de fensieapparaat moet toenemen en dat dan minder het accent moet worden gelegd op de kwantiteit nam de mi nister niet over. Hij legde er de nadruk op, dat zo wel watde kwaliteit als de kwanti teit betreft aan de NAVO-verplich- tingen moet worden voldaan. Staats secretaris J. C. E. Haex, die later sprak, toonde dit uitvoerig aan en beide bewindslieden wezen de motie van de socialist Wierda om het aan tal legerkorpsen te beperken met klem van de hand. De kruisers zullen zeker in de vaart blijven. En zes ma noeuvre eenheden moeten gelijktijdig beschikbaar blijven. Staatssecretaris Haex zei: „Wij zijn juist in de NAVO gegaan omdat onze veiligheid slechts in internationaal verband kan worden verzekerd. Dit hebben wij aanvaard, maar dit houdt dan tevens in, dat wij onze verplich tingen nakomen." Bijdrage Minister Den Toom zei zelfs, dat in tegenstelling tot de socialistische mo tie eerder de bijdrage van de Ko ninklijke Landmacht aan de NAVO moet worden uitgebreid, nu de Cana dese strijdkrachten voor een deel worden teruggetrokken. Uit het betoog van minister Den Toom ontlenen we verder het volgen de: Nederland streeft naar integratie van de strijdkrachten in NAVO-ver- hand, maar zal zich principieel niet bij één partner aansluiten. In principe wordt geen voorlich ting van de politieke partijen in de kazerne toegelaten. Wel wordt begon nen met een eenvoudige cursus bur gerschapskunde De heren J. H. J. Maenen (kath.v.) en E. R. Wieldraay- er (soc.) vonden deze weigering onbe grijpelijk. In NAVO-verband kunnen oefe ningen op zondag noodzakelijk zijn De zondagsrust wordt in de krijgsmacht zoveel nodig gerespec teerd. Het plan-Kikkert de treinkaartje? af te schaffen betekent geen oplos sing. De administratie blijft bijvoor beeld voor militairen, die een tege- omdat ze met moetkoming krijgen, eigen auto rijden. Verouderd Staatssecretaris A. van Es voorzag, dat de marine in de jaren 70 aan belangrijke nieuwbouw toe is. Overi gens mag niet gezegd worden, dat de vloot verouderd is vergeleken met de andere NAVO-landen. De relatieve veroudering betekent nog geen ver mindering van de gevechtswaarde. Staatssecretaris Haex deelde mee, dat vier oefenterreinen voldoen aan de minimale behoefte van de batal jons. De Nederlanders oefenen in Duitsland. Daarom is het niet uit gesloten, dat ook Duitsers op de Ne derlandse terreinen oefenen. Samen vattend zei de staatssecretaris, dat de landmacht in 1971 behoefte zal heb ben aan een voldoende reactiesnel heid, oefenterreinen voor de vaardig heid en materiële uitrusting als an ti-tank-wapens. mobiele luchtafweer en boord wapens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11