VLEET Uitlevering kaper aan VS is nog niet zeker Visserijnieuws bij de D'66 NIEUWKOOP WIL IN RAAD „Reeordtoreker" Raffaele (5T) de Bijenkorf Kans op tien jaar celstraf in Italië NIEUWE LBO SE COURANT I MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 IJMUIDEN In de afgelopen week moest haring in de IJmuidensc vishallen de eerste plaats afstaan aan de schelvis. Dat was te wyten aan de geringe resultaten van de spanvissers, die door het ongunstige weer alleen maar in het begin van de week uit de voeten konden komen. De tyd was te kort om behoorlijke vangsten te doen aantekenen. Het gros van de vaartuigen was woensdag al weer terug om vervolgens de hele week aan de kant te blijven liggen. De 2000 grote en 5000 kleine kisten kwamen nu voornamelijk van de treilers. De handel kon best wat gebruiken, waardoor de vraag aan de stevieg kant was. Voor de goede kwaliteit hadden de kopers menigmaal bijna zestig gul den over. De mindere soort hield de vismeelindustrie uit de buurt. Onder de f 24 kon men voor deze exemplaren niet terecht. De eerste plaats op de aanvoerlijst werd nu ingenomen door de schelvis met 3000 grote en 5500 kleine kisten. Het gros van de produktie kwam op de eerste dagen van de week. De tegen werkende weersomstandigheden zorg den e> voor, dat na woensdag de aan voer weinig te betekenen had. De klei nere soorten waren meer ir de meer derheid. De braadschelvis had het aan vankelijk moeilijk. De vismeelindustrie kreeg toen behoorlijke hoeveelheden te verwerken. De belangstelling steeg naarmate de aanvoer schaarser werd. Donderdag liep de notering op tot ruim veertig gulden. De pennen hadden het aanvankelijk moeilijk. De vismeel industrie kreeg toen behoorlijke hoe veelheden te verwerken. De belang stelling teeg naarmate de aanvoer schaarser werd. Donderdag liep de no tering op tot ruim veertig gulden. De pennen hadden het met een notering van f44 tot f23 gemakkelijker. Voor de grotere soorten kon een ste vige interesse worden genoteerd. De grote schelvis bereikt eeen mooi week- gemiddelde van zeventig gulden. De grootmiddel volgde met een koers van f63 tot f60. Ook al door het briezerige weer stond de wijtingaanvoer op een laag pitje. De havenarbeiders losten 800 grote en 2500 kleine kisten. De kopers liepen zich desondanks niet het vuur uit de sloffen. De gestripte soort ging over het lgemeen iets vlotter van de hand dan de dichte wijting, maar het hield met eer. hoogste bod van f 32 niet over. Van de dichte soort moest een groot deel naar de vismeelindustrie worden gestuurd, omdat de handel het hele maal liet afweten. De bries was er eveneens de oorzaak van, dat de han del buitengewoon weinig gul kreeg voorgeschoteld. Met ongeveer 1000 kis- een hield het wel op. Dit betekende een flinke stijging van de noteringen. De grootste soort eiste een hoogste bod van bijna negentig gulden voor zich op. Voor minder dan zestig gulden was het voor de afwachters niet mogelijk aan hun trekken te komen. De kleine gul was voor de kattencentrale een on bereikbaar ideaal. Het laagste bod lag ongeveer een tientje boven het mini mum. Dikwijls werd ongeveer vijftig gulden betaald. De Noordschepen konden aan deze schrale buit slechts 200 kisten kabel jauw toevoegen. Het gevolg was een grote belangstelling, die oor de grote soort uitmondde in een top van bijna tweehonderd gulden. De middelkabel jauw was met een hoogste bod van ruim f 160 eveneens goed in trek. Voor beide soorten was het minimum f122. Met ongeveer 2000 stuks vormden de stijve kabeljauw een welkome aanvul ling van het rondvispakket. Een regel van tien grote exemplaren ging dikwijls voor bijna negentig gulden van de hand. De kleine kabeljauw bleef maar een paar gulden achter. Met om en na bij 1750 kisten was de koolvis niet zo goed vertegenwoordigd als in de voor gaande weken. De kleine zwarte soort had weer een overwciht. De vismeel industrie kwam er niet aan te pas. De handel zag de schaarste aankomen en probeerde zich zoveel mogelijk te dek ken. De betere kwaliteit haalde soms een hoogste bod van veertig gulden. De witte soortgenoot schommelde tus sen f65 en f 56. De grote exemplaren veranderden bijzonder vlot van eige naar. De witte soort tekende voor een mooi gemiddelde van f160 voor 125 kilo. De grote zwarte koolvis deed het met een notering van f 142 tot f 110 bij zonder goed. In tegenstelling tot de voorgaande weken werd de makreel nu voornamelijk aangevoerd in de grote kisten. Hiervan kreeg de handel er 3000 te verwerken. Aan pre miekistjes werden, er slechts 1000 in de hallen gezet. Er was veel kaf onder het koren. Heel wat minderwaardige partijtjes moesten i.i.n de vismeelindustrie wor den toegewezen. De goede kwaliteit was een dankbaar object voor de ro kers, die dikwijls bereid waren tot bijna zestig gulden te gaan. Dj log gers en kotters die achter de tong aan zaten, konden door het slechte weer evenmin veel uitrichten. Zij konden niet verder komen dan tot een aan voer van 65.000 kilo. Heel wat sche pen liepen in Den Helder binnen. De vangst werd dan per vrachtwagen naar IJmuiden vervoerd. Zeker de helft van de produktie werd maandag aan. de wal gebracht. De noteringen waren toen nog aan de matige kant De slips had zelfs moeite om boven de drie gulden per kilo tc blijven. Daarna liep het stuken beter Deze soort klom naar een top van f 4,71. De mooiste sprong maakte de tong 1: van f4,naar f - .92. De grootmiddel won na een inzet van f4.85 bijna een gul den terug. Deze vaartuigen tekenden eveneens voor een aanvoer van onge veer 4000 kisten schol. De viei grootste soorten deden met een notering van f 70 tot f 44 niets voor elkaar onder. De tweetjes eisten met een top va rf75 het hoogste bod voor zich op. Zij moesten ook genoegen ne men met de laagste weekkoers van 24. De schar was met een topnotering van meer dan zetsig gulden ook goed in trek. Een paar kisten van mindere kwaliteit haalden niet meer dan f 17. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmui- dense markt onder meer: de KW 160 Vrouw Alida met 33, de KW 220 Janny Jacóba met 37, de KW 103 Wim met 26 kisten en 40 kleine kisten diversen, de WR 7 Maryanne met 25. de WR 45 Dieuwina met 100, de KW 137 Maartje Jacoba met 35 kisten en 250 kleine kisten diversen, de KW 191 Deo Volen- te met 15 kisten en 230 kleine kisten diversen, de KW 200 Antjf 'met 48 kisten en 200 kleine kisten diversen, de IJM 18 Gelria met 30 kleine kisten di versen, de KW 155 Fiducia met 62 kis ten en 100 kleine kisten diversen, de KW 202 Waterman met 75 kisten en 200 kleine kisten diversen, de KW 180 Solea met 13 kisten en 173 kleine kis NIEUWKOOP Het is niet mo gelijk dat een afdeling van D'66 zal gaan deelnemen aan de komende ge meenteraadsverkiezingen. Een aantal leden van D'66 heeft het iniatief ge nomen om de aanhangers van deze groepering bijeen te brengen. De Nieuwkoopse leden zijn nu nog aangesloten bij de afdeling Alphen aan den Rijn. Succes voor Harmonie uit Woubrugge WOUBRUGGE De leden van het fanfarekorps Harmonie namen zaterdag onder leiding van dirigent J. J. Klein deel aan het grote mu ziekconcours Viva la Musica in Utrecht. In de tweede afdeling wis ten zij de eerste prijs te behalen met in totaal 332 punten en een zeer gunstige beoordeling van de jury. Daar Harmonie in geen jaren aan concoursen deelnam, waren spelers en dirigent uiteraard zeer verheugd met dit resultaat. ten diversen, de KW 213 Jana met 12 kisten en 100 kleine kisten diversen, de KW 226 Jacob Senior met 35 kisten en 300 kleine kisten diversen, de KW 145 Anna Lydia met 240, de KW 183 Aleida met 15 kisten en 170 kleine kis ten diversen, de KW 93 Jeannette met 46, de KW 127 Klaziena Marijke met 56, de KW 52 Sola Gratia met 39, de KW 98 Arandje met 20 kisten en 177 kleine kisten diversen, de KW 187 Elly met 12 kisten en 30 kleine kisten di versen de KW 178 Hans met 172, de KW 146 Cornelis van Beelen met 28 kisten en 110 kleine kisten diversen, de KW 132 Jacoba Catharina met 34, de KW 34 Rose Marie met 193. de SCH 7 met 102. de KW 166 Vertrouwen met 42. de SCH 5 Guus met 170, de KW 81 Johanna Henderika met 2250 kisten en 319 kleine kisten diversen, de KW 164 Helena met 120, de LJM 154 Protinus met 38 kisten en 30 kleine kisten di versen, de IJM 46 De Hoop 4 met 15 kisten, 210 kleine kisten diver on en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 197 Willem Senior met 15, de KW 215 Anna Henderika met 39, de KW 49 Antje met 73, de KW 55 Jacob met 37, de WR 61 Bastiaan met 50 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de SCH 117 Onderneming 3 met 20 kisten en 20 kleine ki; ten diversen, de KW 32 Sa- kina Martina met 39. de KW 80 Dirk Maria met 139, de KW 87 Albatros met 50. de KW 67 Arie met 40, de KW 212 Marlena met 75 kisten. 300 kleine kis ten diversen en 95 stuks stijve kabel jauw, de KW 8 Deining met 18 kisten en 224 kleine kisten diversen, de KW 152 Soli Deo Gloria met 70 kisten en 300 kleine kisten diversen, de KW 165 Alida Jacoba met 54 kisten, 300 kleine kisten diversen en 145 stuks stijve ka beljauw, de KW 51 Ora et Labora met 45 kisten, 320 kleine kisten diversen en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 Arie Jacob met 14 kisten, 171 kleine kisten diversen, de WR 32 Marco met beljauw, de KW 173 Aquarius met 29. de SCH 261 Onderneming 1 met 140, de KW 54 met 10 kisten en 31 kleine kisten diversen, d eWR 32 Marco met 45 en de SCH 249 met 143 kisten. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 1080 kis ten schol, 460 kisten tong, 55 kisten tarbot, 85 kisten wijting. 395 kisten schelvis, 70 kisten kabeljauw, 165 kis ten gul, 2100 kisten koolvis, 60 kisten haring, 5 kisten makreel, 5 kisten klei ne haai, 270 kisten diversen, 176 kleine kisten wijting, 257 kleine kisten schel vis, 158 kleine kisten haring, 112 kleine kisten makreel. 33 kleine kisten hake. 3160 kleine kisten diversen en 420 stuks stijve kabeljauw. Tegoed Raiffeisen- bank Nieuwveen nu f 20 min. NIEUWVEEN Het tegoed aan spaargelden by de Coöp. Raiffeisen- bank „Ter Aar" is de afgelopen week de 20 miljoen gepasseerd. De spaar der die het bedrag volmaakte, ont ving een premie van f 200. De spaarbank van Nieuwveen heeft sinds de oprichting in 1901 een ge stadige groei te zien gegeven. De Vlag werd voor de eerste maal uitgesto ken in 1929 toen de eerste miljoen aan spaargelden werd volgestort. In 1963 werd de 10 miljoen bereikt, reeds in 1967 15 miljoen. In totaal zijn 8000 rekeninghouders bij de bank aangesloten. Feest bij Zang en Vriendschap HAZERSWOUDE De feestavond van Zang en Vriendschap is een vol ledig succes geworden. Het gehele programma werd door eigen leden verzorgd. Dat het middernachtelijk uur werd overschreden, speelde geen rol. Voorzitter C. Matze zwaaide de lof trompet voor de feestcommissie, die bergen werk heeft moeten verzetten zowel voor het jubileumconcert als voor deze feestavond. Het programma bestaande uit de clamatie, schetsjes en spelen werd in vlot tempo afgewerkt. Vele felicitaties had het koor bin nen gekregen. Secretaris C. Francken gaf een overzicht. Tot zelfs uit Ca nada waren felicitaties ontvangen. Enkele gingen vergezeld van een gift voor het koor. Dirigent Ton Scheepers roemde de prettige sfeer in het koor. Zonnewijzer onthuld KATWIJK AAN ZEE De grote zonnewijzer, geschenk aan de ge meente van het dankbare 50- jarige elektriciteitsbedrijf, werd vrijdag door burgemeester Vermeulen, in tegen woordigheid van de raad, de wet houders en groepjes belangstellenden (vooral jonge jeugd) onthuld. Tenminste het hardstenen, met be ton volgestorte voetstuk, dat men tevoren in een plastic jasje had ge stoken. De ring stak er boven uit. De burgemeester dankte voor het mooie geschenk, dat hopenlijk het be ging van een reeks andere dorps verfraaiingen zal zyn. Namens de buurtbewoners van het plan tegen over de Bestevaersweg en de Anna- straat, waar'de wijzer prijkt, dankte de heer E. Wouda. Tenslotte zij nog vermeld dat de fa. Van der Heijden uit Bodegraven de zonnewijzer heeft gemaakt. Brandje in woonark VALKENBURG Gistermiddag omstreeks kwart over vijf onstond een begin van brand in de woonark Bartje, bewoond door de familie Sabee en gelegen achter Hoofd straat 99. Een in de jongenskamer geplaatste oliekachel ging op een ge geven moment zo fel branden, dat de bewoners hem moesten uitzet ten. Door de aanwezige olie bleef deze nog even doorbranden. Op dat moment werd de fam. Sa bee door een buurman gewaarschuwd die rookontwikkeling had waarge nomen aan de buitenzijde van de boot. Met hulp van deze buurman werd door middel van een tuin- slag een begin van brand in de wand die was voorzien van een asbest- plaat achter de oliekachel geblust. De brandweer kon dan ook onver richter zake naar huis terugkeren. Voor romantici misschien wel een held, nu hij in deze zo ge organiseerde twintigste eeuw zo'n luchtpiraterij in z"n eentje op touw kon zetten, voor luchtvaartmaatschappij, bemanning en passagiers een gevaarlijke lastpost, de avonturier Raffaele Mini- chiello, die na zijn arrestatie tegenover journalisten (foto boven) niet vertelde wat hem tot deze vliegtuigroof dreef. Vader Luigi Antonio Minichiello (woonachtig in Napels) was heftig veront waardigd over Raphaels daad (foto midden). Te vermoeid om zich een mening over de kaper te vormen, waren wel de drie beman ningsleden Billy Williams (op de foto onder links), stewardess Tracy Coleman en Donald Cook, die na het einde van de span nende vlucht op het vliegveld Fiumicino bij Rome door journa listen werden bestormd. Den Haag ROME In Italië zijn tegen Raffaele Minichiello, de 20-ja rige Amerikaanse kaper van de Boeing waarmee hij zich zater dag van Californië naar Rome liet vliegen, vijf beschuldigingen ingebracht, waardoor hij tot maximaal tien jaar gevangenis straf kan worden veroordeeld. Of het zo ver zal komen, is niet bekend: besprekingen tussen Ame rika en Italië over de uitlevering van de kaper zijn nog gaande. De beschuldigingen zijn: ontvoering (van de Italiaanse poli- tie-inspecteur. die Minichiello onder bedreiging van een wapen in een auto van Rome naar Napels moest rijden); afpersing (van het politie- paspoort van de hoofdinspecteur); geweldpleging (tegen de bemanning van het vliegtuig); illegaal binnen brengen van oorlogswapens in Italië; illegaal in bezit hebben van wapens. De Italiaanse politie meende eerst dat Raffaele in Italië zou worden be recht voor misdaden, op Italiaanse grondgebied begaan. Volgens Neath- er, officier van justitie te New York, toonde de Italiaanse regering toch wel enige bereidheid de in Na pels geboren maar in Amerika wo nende Minichiello op verzoek aan Amerika uit te leveren. OUDERS Inmiddels is de tachtigjarige vader van de kaper, Luigi Antonio, in Rome aangekomen, waar hy pro beert in contact te komen met zijn zoon. De oude man is drie jaar gele- den wegens ziekte uit Amerika naar 1 Napels teruggekeerd. Hij dacht dat de oorlog in Vietnam zijn zoon een klap had gegeven. De 55-jarige moe der van Minichiello, die nog in Seattle in de VS woont, is na de be richten over haar zoon met een ze nuwinstorting in een ziekenhuis op genomen. Raffaele zei de politie, uit Amerika te zijn gevlucht om een veroorde ling te ontlopen wegens diefstal van 750 en om wraak te nemen op de autoriteiten die hem, naar hij zei, zijn spaargeld niet volledig wilden uitbetalen. De korporaal had tijdens zyn diensttijd in Vietnam byna driedui zend gulden in een spaarfonds ge stort. Toen hij in Amerika zijn geld opvroeg, kreeg hy maar 2200. „Ik schreef talloze brieven, maar zonder resultaat. Op een avond werd ik dronken en besloot mijn geld terug te nemen. Ik brak in in een leger- magazijn, maar daar viel ik in slaap, ze vonden me." VERHOOR Het verhoor van de kaper, die niet werd geboeid, verliep in een bijna plezierige sfeer. Op het politiebureau werd nu en dan hartelijk gelachen. Minichiello werkte echter tydens het verhoor niet zo hard mee. De on dervraging duurde twee uur en ging ongeveer als volgt: „Waarom heb je het vliegtuig ge pakt, Raffaele?" „Vliegtuig, welk vliegtuig?" „Hoe ben je in Italië gekomen? Te paard?" „Dat weet ik niet, nee, ik ben ko men zwemmen De piloot van de gekaapte Boeing, I van Frans World Airlines, kapitein Donald J. Cook, was bijzonder boos over de manier waarop de FBI in New York had getracht het toestel tegen te houden. Een van de agen ten had namelijk geprobeerd via het landingsgestel het vliegtuig binnen te komen. Toen Minichiello dat zag, vuurde hij een schot af in de cock pit. „IDIOTEN" Cook, die de agenten van de FBI idioten noemde, zei dat hun plan „ge doemd was het recept te worden vol gens hetwelk de gehele bemanning zou worden vermoord en het toestel zou worden vernield". De affaire heeft Trans World Air lines zo'n 180.000 gekost. Daar zijn de brandstofkosten en het extra loon voor vlieguren niet inbegrepen. Als de kaper een kaartje toeristenklasse had genomen, zou de reis 1.587,75 hebben gekost Oplage Grieks blad in beslag genomen ATHENE De Griekse regering heeft zaterdag de hele oplage van het dagblad „Apoghevmatini" in beslag laten nemen. Het had vonnissen we gens bomaanslagen in Athene op de voorpagina gebracht onder de kop: „98 jaar gevangenis voor vier jonge lui wegens bomaanslagen." Later op de dag verscheen het blad met een gewijzigde voorpagina. De kop luidde toen: „Acht personen voor bomaanslagen tot diverse gevange nisstraffen veroordeeld." De winter maquillage van Elizabeth Arden is kosmisch getint. 'Earthbeam'voor overdag: een zonnige foundation, soms met gouden glans en overdekt met een transparante poeder. De ogen aards bruin, de oogleden tropisch blauw. De ronde mond herhaalt de gouden huidskleur met bronzed orange, de nagels krijgen een goudkleurige gloed, 'Moonbeam' voor 's avonds: ijl en doorschijnend zachtrose met een zweempje zilver. De ogen omlijnd door mistig grijs, blauw en zilver, de halvemaanvormige mond wordt hemels getint met reflection pink, de nagels zyn mysterieus bleek. Deze week geven vier adviseuses van Elizabeth Arden gratis huid- en make-up advies. Na dit advies wordt u een Harmony Set overhandigd, bestaande uit een lipstickje, poeder, cake eyeshadow.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6