Ds. Swierts deed intrede in Koudekerk a.d. Rijn Alphens Bunkert je geopend De uitvoering van Con Amore Kerkkoor Alphen-noord gaf fris concert Het gaat om de schat van het geloof Extra buslichting in Hillegom Waardevolle bijdrage aan jongerenwerk N.P.S.V. MAAKTE DE BALANS OP Potasch en Perlemoer in TER AAR Onderscheidingen voor BB-ers en brandweerlieden KUNST NA ARBEID HAALDE le PRIJS NttUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 NIEUWKOOP Als er een ver eniging in Nieuwkoop is. die een bij zonder snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt, dan is dat wel de ten nisclub Nieuwkoop. Vrijdag en za terdag vierde deze vereniging haar eerste lustrum. In hotel Spiero werd het lustrum feest gevierd. Het Marylane combo zorgde voor de muzikale noot. Later op de avond trad het Amsterdamse Studentencabaret „Donkushockie" op. Zaterdag was het de beurt aan de jeugd. De vrouwelijke leden hadden een kostelijk diner samengesteld voor de junioren. N'koopse tennisclub vierde le lustrum HILLEGOM Om de weekend- post tijdig te kunnen verwerken, is een extra lichting op zondagavond (na 21 uur) ingevoerd van alle brie venbussen in Hillegom en De Zilk. Als gevolg hiervan kan de (oude) brievenbus in de zijmuur van het postkantoor te Hillegom alleen nog worden gebruikt voor corresponden tie voor Hillegom en De Zilk. Alle stukken voor andere bestemmingen moeten in de (dubbele) rode brie venbus. HILLEGOM Vanavond wordt in ..Treslong" het blyspel „Er zit een haar in mijn soep" opgevoerd in het kader van de Abonnementenreeks. HILLEGOM Dinsdag vergadert de amateurfilmclub voor de Bollen streek „Amfi '66" om 8 uur in „Wel tevreden". Woensdag 5 november recreatie middag voor alle inwoners boven de 65 jaar in de LTS, St. Paulus om 14 uur. Het leuke is dat een aantal jon geren deze sociëteit zelf heeft inge richt. Het was een tamelijk tijdro vende vorm van vrijetijdsbesteding, want een aantal jonge mensen is er. onder leiding van de heer J. Wagenaar, maandenlang 's avonds en op zaterdag mee bezig geweest. In de sociëteit zijn nu te vinden een discussiehoek, een discohoek, een bar, speelruimte voor tafeltennis of biljart en de leeshoek. Men heeft deze vorm van open jeugdwerk in de eerste plaats willen zien als een ontmoetingsgelegenheid voor kamer bewoners vanaf 18 jaar en ouder, maar iedereen is welkom. Het is de bedoeling dat de socië teit voorlopig op woensdag-, vrij dag- en zaterdagavond geopend is. waarby dan altyd twee personen, by voorkeur een jongen en een meisje, de verantwoordeiykheid zullen heb ben voor de gang van zaken. Zg moeten een half uur van te voren aanwezig zyn om alles in gereed heid te hebben, o.a. de koffie, en de dranken die worden geschonken (men heeft geen volledige vergun ning) Men hoeft zich niet altyd zelf te vermaken. Blykt by voorbeeld, dat een groepje bezoekers geïnteresseerd is in fotografie, of noem maar een ander onderwerp, dan wil men een terzake kundig persoon aantrekken om daar eens wat over te vertel len. De inrichting is leuk. Het hokke- rige van een der lokalen heeft men weggenomen door het inbrengen van een zg. verlaagd plafond. In een bunker verwacht men uiteraard geen gemakkelijke fauteuils. Er staan kleurig beschilderde kistjes. Men hoopt die ook nog eens van kussentjes te kunnen voorzien, maar de financiën lieten dit niet toe, want men moest met zeer bescheiden mid delen werken en hout is niet goed koop. Jaap Gerling heeft voor een aantal fraaie wandbeschilderingen gezorgd en Kristin Selders voor muurbekleding, die eveneens het ge heel omhoogtrok. Burgemeester Gallas en de wet houder waren zeer dankbaar dat ook hier weer eens bleek, dat jongeren zich in willen zetten voor de ge meenschap en ze vonden dit een waardevolle bijdrage aan het jon gerenwerk in de gemeente. Ongetwij feld zal men dit werk binnen het ka der van de mogelijkheden der ge meente alle steun verlenen. NOORDWIJK De Noordwijkse politiesportvereniging telt 50 leden en een erelid. Dit meldde secretaresse mej. J. M. Hoogeveen op een druk be zochte jaarvergadering, onder leiding van voorzitter A. Akkerman. De voorzitter deed een beroep op allen om zoveel mogelijk aan de sportbeoefening mee te doen. De heren Braaksma (zevende in de nationale kampioenschappen), Siebers, Ruinemans en De Vries boekten in de schaatssport goede resultaten. Ook op het gebied van de atletiek had Braaksma de eer van NPSV hoogge houden. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter A. Akkerman en penning meester M. Smilde herkozen. Ir deze vergadering reikte de heer Akkerman de prijzen uit aan de win naars van de hengelcompetitie. NOORDWIJK Velen hebben in „De Rank" de nieuwste kleurenfilm bewonderd van natuurvorser Jan P. Strijbos. „Vogellust" en de Vereni ging voor Vogelbescherming Noord- wijk hadden van deze film vrywel de primeur, want het was de tweede maal, dat dit kleurenbeeld van Stry- bos' safari in Centraal- en Oost- Afrika in ons land werd gedraaid. Men zag vogels, maar ook groot wild en kleine dieren. NOORDWIJK De Alg. Bond van Bejaarden, afd. Noordwijk organiseer de in het Lido-theater een toneel avond. De toneelvereeniging „Mar griet" uit Haarlem kwam voor het voetlicht met „De vroege vogel". Uit- blinkers bij de rolvervullers waren Roel Winnink, Jannetje van der Eem en Marieta Schasfoort. NOOI DWIJK De klaverjasver- eniging „Sport na Arbeid" te Noord- wijk speelde een competitiewed strijd. Uitslag: 1 G Waasdorp, 2 D v d Zwet, 3 W P Smit, 4 W Mooije- kind, 5 S Heemskerk. 6 H Slagwijn. 7 L Augustinus, 8 S Wijnands, 9 E v Urk, 10 A Voorn. De heer Cock de Jeu blies nu en dan met veel succes de trom pet. Dirigent B- Tobé leidde het gunstig bezette, toegewijde jubilerende koor in de cantate „Jesu, meine Freude", van Buxtehude, het vrij modern in gerichte Psalm 103 van Koos Bons en „Zingt de Heer een nieuw ge zang", van Pachelbel. De klank was goéd, de directie bindend en doel treffend. In de zuiver polyfone ge deelten hoorde ik enkele minder correcte of minder strak gesloten passages. Maar de uitvoeringen wa ren stylgetrouw, fris en zuiver. Van dit jonge koor is zonder twijfel nog veel goeds te verwachten. Een werkelijk uitstekende indruk maakte het jeugdkoor „The Allian ces" door „banden" of „verwant schappen" te vertalen? „verbonde nen" kén niet). Deze jongelui (ge mengd) zongen met pittig ritme (de akkoorden van het orgel waren ook niet veel dan gekleurd ritmische te genspelers), onderstreept en getim- breerd met slagwerk, de psalmen 81 en 105 (door dirigent A- van Lunen bewerkt) en psalm 122, van Lode de Vocht. Het optreden van dit jeugdig enthousiast, toch metrisch strak ge bonden werkende koor was verras- De recensie van de uitvoering van Con Amore te Leiden heeft vo rige week vrydag, 31 oktober, al leen in onze stadseditie gestaan. Het is ons gebleken dat vele geïnteres seerden die wonen in het verschy- ningsgebied van onze andere edities deze recensie node hebben gemist. Het leek ons het beste de recensie nu in de geheie oplage te herplaat sen. Hier volgt zy dan Red. NLC. De Christelyke Oratorium vereniging Con Amore .beeft dit jaar voor het najaarsconcert het oog laten vallen op het vroeger zo ge liefde, doch tegenwoordig nog maar zelden uitgevoerde oratorium Elias van Felix MendelssohnBartholdy. Voor een zeer talryk auditorium ver zorgde het koor in de Stadsgehoor zaal onder Jan Pasveer van dit werk een geslaagde, soms indruk wekkende uitvoering waarby me dewerking werd verleend door het Gewestelyk Orkest voor Zuid-Hol land. de organist Koos Bons en de vocale solisten Annette de la Bye, Wilhelmina Matthès, Fred Bongers en Herman Schey. De laatstgenoem de zangers hebben op korte termyn moeten inspringen voor Charles Hol land en David Hollestelle die verhin derd waren. Bij het beluisteren van Elias, een werk waarvan we ons niet herinne ren dat het ooit in Leiden is uitge voerd, moeten we wel bekennen, dat Mendelssohns oratoriumstijl ietwat verouderd is en dat voor een werke lijke renaissance van Elias of voor Paulus weinig kansen aanwezig zijn. Het klinkt alles heel luisterrijk. Men delssohn wist kennelijk hoe hij voor zulk een ensemble moest schrijven; maar het dramatische element is hem toch wel typisch vreemd en de stof leent' zich bovendien nauwelijks tot contrastrijke toonzetting. Vooral het eerste deel is aan de lange kant en Elia's verwikkeling tnet de Baaispriesters klinkt al te tam om te overtuigen. De koren zyn weinig gedifferentieerd en de teksten van Schubring munten ook niet door beelden kracht uit. Het tweede deel is muzikaal belangrijker, voor Elia's moedeloosheid in de woestijn vond Mendelssohn rijkere nuances. De aria van de sopraan „Höre Israël" en die van Elia, „Es istgenug" zijn terecht beroemd geworden. Men had overigens juist in dit tweede deel een en ander geschrapt hetgeen met het oog op de tijd ook wel juist leek. Jans Pasveer heeft als dirigent van de mogelykheden die de partituur biedt en van die welke zyn koor als klankmedium bezit, een goed gebruik gemaakt. Hij had het grote ensemble goed in de hand. er werd beschaafd en muzikaal gezongen, het orkest sloot zich doorgaans uitstekend by het koor aan en slordigheden kwa men praktisch niet voor. Wel leek ons dat in het tweede deel iets van de nauwgezetheid van het begin ver loren ging, misschien door ver moeidheid. Herman Schey wist natuurlyk de figuur van Elia volkomen aanvaard baar te maken, zowel door zijn in- HAZERSWOUDE Woensdag i2 november begint de kleutercursus van het Groene Kruis- HAZERSWOUDE Donderdag 6 november wordt in de kantine van de Hazerswoudse Boys een bingo avond gehouden .waaraan iedereen kan deelnemen. De avond begint om acht uur. WOUBRUGGE De heer F. J. Koeleman, kassier-administrateur van de gemeentelijke bedrijven, is met ingang van februari benoemd tot hoofdcommies afdeling financiën by de gemeente Leimuiden. drukwekkend vokaal vermogen als door zijn persoonlijkheid. Vooral in de genoemde aria „Est ist genug" was hij indrukwekkend goed. Hij was het centrum van de uitvoering en wist veel te compenseren dat de muziek aan vitaliteit mist. Annette de la Bee zong uitstekend, zelfs toen het orkest, met name de houtbla zers, haar tot een te sterk volume dwong. Wilhelmina Matthès voldeed eveneens uitstekend al schiet zy soms in expressie tekort. De tenor Fred Bongers vonden we niet ideaal voor deze partij, maar ten slotte viel hij in en mogen we hem niets kwalijk nemen. Zoals ge zegd had het orkest goede momen ten, zoals in de ouverture, die heel doorzichtig en exact klonk, Men delssohn op zijn best. In Elia's aria „Es ist genug" klonken de lage strij kers wat mager en een enkele maal ontspoorde het kóper: De orgelpartij werd uitstekend vertolkt door Koos Bons. Werkloosheid stijgt in Bollenstreek LISSE De werkloosheid in de Duin- en Bollenstreek beweegt zich in stijgende lijn. Eind september stonden 189 werkzoekenden ingesche- ven en eind oktober bedroeg dit aan tal 241, wat overigens in deze streek een normaal verschijnsel is wegens de vermindering van de werkzaam heden in de bloembollenbedrijven. In vergelijking met oktober 1968 is het aantal werkzoekenden ook iets hoger, toen stonden 218 werklozen ingeschreven. Ook de horecasector is debet aan de lichte stijging, alsmede het handelspersoneel en ongeschoold personeel. In de overige bedrijfssec toren had een lichte daling plaats (bouwvakken, metaalnyverheid, enz Ook in de vraag om personeel deed zich een lichte daling voor, maar bij het G.A.B. Lisse staan toch nog al tijd 584 vacatures in de verschillende bedrijven te boek tegen 622 eind september. In de vrouwelijke sector doet zich nagenoeg hetzelfde verschijnsel van een lichte stijging van het aantal werkzoekenden voor, namelijk van 90 eind september tot 111 eind okto ber. De vraag om vrouwelijke ar beidskrachten is bijna gelyk geble ven n.l- 221 tegen 218 in september. LISSE De heer H. A. E. van Wa- mel is dinsdag 40 jaar in dienst van het N.V, Elektriciteitsbedrijf Hille- gom-Lisse-Sassenheim (HLS) De ju bilaris is tevens dirigent van de har monie Trou moet Blycken. LISSE In de rk huishoudschool aan de Achterweg is dinsdagavond een vergadering van het comité Vre deswerk over het financieren van een ontwikkelingsproject, dat Lisse uitkiest. LISSE Uitslagen bedrijfsklaver- jassen: HobahoVan Gerven 136— 135, BroekhuizenHobaho 144130. Van GervenSikkens 133131. Dra- kaVan Stein 142131. Van Zanten GWB 139—125, Elka—De Vlinder 154—123. Stand: Elka 5 partijen met 714 punten; Broekhuizen 5 707, Van Gerven 5 679, Van Stein 5 679, Sik kens 5 675, Van Zanten 5 661. Draka 5 660. De Vlinder 5 657. Ho baho 5 652. GWB 5 652. De wed strijden worden donderdag voort gezet. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 4 november Hoog water 10.5223.29: laag water 6.16—18.42. Als geheel hebben we deze avond van vele dingen kunnen genieten. We vonden het werk wat lang en wat verouderd, maar het is de moeite wel waard er opnieuw kennis van te ne men. „Con Amore" kan over dit na jaarsconcert zeker tevreden zyn. Dr. J. van der Veen DE OUDËTPOST IN SASSENHEIM WERD "VERJONGD" SASSENHEIM Dat de Oude Post een belangrijke plaats in Sas- senheim inneemt is afgelopen week end nog eens extra bewezen. De ver nieuwing, men kan ook spreken van verjonging, werd feestelijk gevierd. Vrijdagmiddag was er een druk be zochte receptie, 's avonds een fees telijke bijeenkomst voor de gemeen teraad, vertegenwoordigers van han del en industrie, en anderen. In zijn welkomstwoord zei de heer Postma met deze bijeenkomst de meer dan 100-jarige verbondenheid tussen Sassenheim en „de Oude Post het tweede thuis voor de bevolking, tot uitdrukking te willen brengen. Burgemeester baron van Knobels- dorff: „Sassenheim bruist van leven en het inwonertal en de bedrijvig heid nemen toe. De heer Postma heeft zich hierby aangepast en er blyk van gegeven zijn tijd te ver staan, al heeft hy niet de gemak kelijkste weg gekozen". Zaterdagmorgen kon de bevolking kennismaken met het vernieuwde, moderne restaurant. Veertig jaar voor de klas SASSENHEIM De heer Zand bergen, leraar by de Don Boseo-mavo werd zaterdagochtend gehuldigd om dat hy veertig jaar voor de klas stond. De jubilaris werd ondermeer toegesproken door directeur Teeu- wissen en Koos Rienks (namens de leerlingen). Namens het schoolbestuur sprak de heer J. v. d. Nouland. Ter afwisse ling zong een koor bestaande uit leer lingen, o.l.v. de heer W. van Schaick, de jubilaris toe. Andere leerlingen verzorgden een leuk programma, zodat het een on vergetelijke ochtend werd voor de jubilaris. SASSENHEIM Gistermiddag half zes raakte in de gevaarlyke bocht van het Warmonderdam- viaduct een personenwagen in een slip, die over de kop sloeg en met de wielen omhoog bleef liggen. De bestuurder, een 27-jarige inwoner uit Warmond, liep een gekneusde schouder op. Na eerste hulp door dr. Walekamp, werd hij naar zijn wo ning overgebracht. WARMOND Ter versterking van de kas en ter gedegenheid van het aanstaande jubileum van de sportvereniging „Warmonda" heeft het jubileumfonds een grote loterij uitgeschreven met als voornaamste prijzen twee ééndaagse vliegreizen naar de Europa-cup A-C. Milaan— Feyenoord. De trekking is op 9 no vember in de Stad Rome. WARMOND Een personenauto, komend uit de richting Leiden, reed met grote snelheid tegen de muziek tent op de Baan. De muur waarop de houten tent staat, werd zwaar be schadigd, evenals de personenauto. LEIDEN Vrijdagnacht is inge broken in een koffietent aan de Burggravenlaan. Er werd voor 350 gulden aan rookwaren gestolen. Ook uit de fooienpot werd 30 gulden ge haald. TER AAR Een stampvolle zaal van het dorpshuis heeft zaterdag avond kunnen genieten van het op treden van Bert v. d. Linden (die Johan Kaart verving) en Johan Bos kamp met hun gezelschap, die Pot- asch en Perlemoer over het voetlicht brachten. De Culturele Vereniging heeft met deze prettige avond bij het talrijke publiek veel eer ingelegd. mevrouw v. d. Kolk ALPHEN Burgemeester R. M. Gallas heeft mevrouw M. D. van der Kolk-Van Mals zaterdagmiddag ty- dens haar afscheidsreceptie de ere penning van de gemeente in zilver uitgereikt. Vijfenveertig jaar heeft zy gewerkt voor het kleuteronderwijs in deze ge meente. Zij begon haar loopbaan bij het Nutskleuteronderwijs in de tijd dat men nog sprak van „bewaar school" en subsidie niet bestond. Nu verlaat zij deze school pas. Namens het bestuur van de Nuts- kleuterschool sprak de voorzitter, de heer C. P. Mulder, zijn waarde ring uit voor mevrouw Kolk. Hij bood haar een bijzettafeltje en een schemerlamp aan. Ook de heer P. Groenhart had alle waardering voor de vertrekkende kleuterleidster. Vele oud-leerlingen, oud-leidsters en collega's van kleuterscholen kwa men mevrouw Kolk persoonlijk de hand drukken. Op de foto: burgemeester Gallas speldt mevrouw Van der Kolk de ere-penning op. ALPHEN Het kerkkoor van de gereformeerde kerk Alphen-Noord vierde zijn eerste lustrum in de fraaie en merkwaardige, aan Israël herinnerende Goede Herderkerk, een fris jubileum-concert. De belangstel ling was groot. En het meeleven, de kennelijke bijval van dit typisch op het nieuwe ingestelde publiek, trof sterk. Het programma verbond op een gelukkige manier de oude en nieuwe tijd. In Alphen zijn, op één na, (meen ik) alle koren op de kerk betrokken. Hun uitvoeringen zeggen, voor de goede verstaander, dan ook wellicht nog meer over de geest, de instelling van zo'n gemeente, dan woorden dat kunnen. De heer J. Fey bespeelde, in de begeleidingen, het grote positief-or- gel en deed dat zeer vaardig, effekt- vol en muzikaal. Alle uitvoeringen werden bovendien begunstigd door de goede kerkakoestiek. send, ook in drie bijzonder prettig, luchtig en 'snel gezongen spirituals. Aan de oorspronkelijke stijl dacht ik liever niet; de geest maakte hier an ders levend dan de toch wel onna volgbare negers. En deze manier was óók boeiend. Het laatste refrein I'm a rolling moest, na een dringend ap plaus, worden herhaald. De sopraan Janny, Göbel-Godthelp interpreteerde met haar mooie, goed gevormde stem, de soli in de Buxte- hude-cantate en de bekende aria „Lascia ch'mi pianga" uit Handels opera Rinaldo, muzikaal-gevoelig. Een strijkersensemble van de Rijn landse Orkestvereniging besteedde alle zorg aan de begeleidingen. Na een inleidende improvisatie door de heer Van Lunen werd ten slotte gezang 74 (van de N.H. 102) ge zamenlijk vlot gezongen. Joh. van Wolfswinkel. ALPHEN Zonder plichtple gingen is zaterdag de jongeren- sociëteit Het Bunkertje geopend. Dit wil niet zeggen, dat het aan belangstelling heeft ontbroken. Want 's middags ontvingen zij, die leiding geven een aantal genodig den, waarbij het gemeentebestuur vertegenwoordigd werd door burgemeester Gallas en de wet houders Duin en Paats. Ook de gereformeerde en hervormde pre dikanten kwamen byna allen een kijkje nemen. Deze sociëteit is tot stand gekomen in samenwerking met de commissie voor het jeugd werk voor de hervormde kerk en de stichting voor gereformeerd jeugdwerk. Na een jaar van voor bereiding, waarbij vooral het ver krijgen van een geschikte lokali teit vry rnoeilyk was, is men nu begonnen in twee lokalen onder de Salvatorikerk, Deze waren eerst in gebruik voor het evan gelisatie- of clubwerk van de gereformeerde kerk De Jeugd- haven, die nu over een eigen semi-permanent gebouw de be schikking heeft. KOUDEKERK In een volle kerk deed ds. H. J. Swierts, na 's mor gens te zijn bevestigd door ds. Van den Berg uit Sassenheim, gisteravond zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk. Als tekst voor zijn preek koos hij 2 Corinthen 4 vers 7: „Maar wij hebben deze schat in aarden vaten, zodat de kracht, die alles te boven gaat. van God is en niet van ons". Een aangrijpend woord, aldus ds. Swierts. Hij vond het een gevaarlijk uur deze kerkdienst: de aandacht wordt getrokken op mensen, terwijl men juist nu aandacht moet schenken aan God. Maar Paulus zet ons op de plaats. Het gaat niet om de dominee, maar om de schat in de aarden vaten, de schat van het geloof. Niet geschre ven met inkt, maar met de aanwezig heid van de levende God. Er kan een levenloze sleur ont staan in het kerkgaan, terwijl bij elke kerkgang de God van hemel en aarde ons beschijnt met het licht van Zijn Zoon. Het moet een festijn zijn voor ons om de schatten, die ons in de Bijbel zijn gegeven, tot ons te la ten doordringen. Gaat het niet hopeloos fout met de kerk In deze tyd? Paulus geeft ons het antwoord: Wy hebben de schat in aarden vaten. Wy hebben God, die zelfs voor ons zyn Zoon aan het kruis heeft laten sterven. Niet de do minee of de gemeente, maar God staat garant voor onze zaligheid. De genade van Jezus Christus zal het voor ons allen moeten doen, aldus ds. Swierts. Samenwerking Na de preek sprak ds. Swierts de hoop uit, dat hu en zijn vrouw gauw als Koudekerkers ingeburgerd zullen rijn, ondanks het moeilijke afscheid van zijn vorige gemeente Enkhuizen, waar hij 23 jaar als predikant heeft gewerkt. Namens de kerkeraad sprak de heer W. Wille. Hij heette ds. Swierts en zijn vrouw welkom in Koudekerk. Wij verwachten heel veel van u, maar niet het onmogelijke, aldus spreker. Namens de classis Leiden sprak ds. J. van den Berg. Hij feliciteerde de Gemeente met haar nieuwe do minee en hoopte op een prettige sa menwerking in de classis Leiden. KOUDEKERK De Koudekerkse muziekver. Kunst na Arbeid heeft op het nationale muziekconcours te Utrecht de eerste prijs behaald in de afdeling Uitmuntenheid. Zij be haalde 341 punten. KOUDEKERK De opbrengst van de bazaar die werd georgani seerd door de herv. vrouwenvereni ging De Liefde Sticht is bruto f 4391,34, ruim f 300 meer dan ver leden jaar. Burgerlijke stand Koudekerk KOUDEKERK Geboren: Joyce B C dv G A Simdorn en N Taal, Margaretha J, dv G C A Zuijdwijk en E W v d Groenekan. Ondertrouwd: W B J M de Ko ning en T W de Jong. Erepenning voor In het verenigingsgebouw was on der het genot van een kopje koffie gelegenheid nader kennis te maken met ds. Swierts en zijn vrouw. HAZERSWOUDE Een 33-jarige inwoner uit Capelle aan de IJssel is zondagavond, omstreeks zes uur, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd- De man had een hartaanval gekregen. Vlak daarvóór was hij erin geslaagd zijn auto, waar in tevens zijn echtgenote en twee kinderen zaten, te parkeren langs de Ryndijk. Omstreeks zes uur botsten op het kruispunt Rijndijk-Gemeneweg twee personenwagens. Behalve een dame. die een lichte hersenschudding opliep, waren er geen gewonden- HAZERSWOUDE De katholieke plattelandsjongeren, het Plattelands- jongerenkontakt en de christelyke plattelandsjongeren houden dinsdag 4 november een ontspanningsavond. Deze wordt gehouden in het herv. verenigingsgebouw en begint om kwart voor acht. HAZERSWOUDE Zoals al eer der vermeld, kozen donderdag drie woonwagens standplaats in de Ha zerswoudse wijk „Zuid", in de Vin cent van Goghstraat Zondagmiddag nam het aantal toe tot vyf. Donderdagavond, tijdens de raads vergadering deelde burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn mee dat er drie woonwagens ter plaatse waren gearriveerd. De raad accepteerde deze mededeling zonder tegenwer ping. De bewoners van Zuid wachten op een oplossing. De burgemeester heeft de rijkspolitie verzocht verbaal op te maken bij elke overtreding van de woonwagenbewoners. TER AAR In de grote zaal van het dorpshuis werd een bindings avond gehouden voor de groepen Ter Aar, Woubrugge en Koudekerk van de Bescherming Bevolking en de brandweer. De heer M. Blok, plaatselyk hoofd van de B.B. was dankbaar, dat door de samenwerking van de drie gemeenten met name de B.B. beter functioneert. Achter de bestuurstafel zagen we naast de burgemeesters van Koude kerk en Ter Apel ook de heer Van Aalderen, districtshoofd van de BB. de heer De Koning, instructeur en mevrouw Kinkel-Klomp, hoofd van de BB Woubrugge. Een quiz op het gebied van brand weer en bevolkingsbescherming werd gewonnen door de ploeg van Kou dekerk, Ter Aar werd tweede en Woubrugge derde. Van de vrijwilligers ontvingen een onderscheiding voor tien jaar dienst: G de Jong en L Duiker te Koudekerk, W F Kesting en C Ver zaal, C J Besemer Jzn, J B Cats, J M Akerboom, P Hoogenboom, C van Dyk, C Rynsburger en W de Raat te Ter Aar; vijftien jaar: mevrouw Kinkel, mevr Platteel, J C v Leijden. A Th den Horder, K Molenaar, C P Walraven, J Wijsman, P J Dissel- drop, P v d Ent, W J v d Laan, W C J v d Meer, j N vd Meer en W v Wageningen te Woubrugge; C J Besemer Cjzn, L H Sassen, mejuff. B Mulder, mej A Goedhart, mevr C Vuyk, J Vink. J Verzaal. C H Pie- terse, J Rynsburger en J Th de Leeuw te Ter Aar. A J de Witte en C Oppelaar en R Guldemong te Woubrugge: 25 jaar trouwe dienst: J P Zuid- wyk Woubrugge; J C Lok en P Kammeraat Ter Aar; J Terhorst, M J Schijf, C Blom, G Th v Rijn en J W Disseldrop te Woubrugge; ereteken: M Baak Woubrugge voor 20 jaar; J v Klaveren en J B v d Poel Woubrugge voor 30 jaar brand- blussen en voor 20 jaar brandbe strijding: C Hegeman te Ter Aar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4