Winkeliers verenigen zich in Leids City Centrum WEEKAGENDA Verkeerssituatie staat centraal Slik de pijn weg. Markt in actie Holiday Inn breidt nu al uit COMMENTAAR Symbool Weerklank Tohn Kennis Raad Oegstgeest op 6 november lekasin City-Centrum Hartaanval tijdens oversteken kruising IWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 OKTOBER 1969 Academische examens LEIDEN Doet. ex. Ned recht: de heren J W Demmers (Beverwijk). R J Molenaar (Bergen op Zoom). A Visser (Den Hag); kand. ex Japanse taal- en letterkunde: mej. B C A Walraven, cl. (Leiden); kand. ex. Engelse taal- en let terkunde: de heer J C Slieker (Delt); kand. ex. N W sociologie: de heer M W J Winkelmolen (Leidschendam): kand ex. Ned. recht: de heren N A Adny (Lelden!. J E van Kamp (Leiden). P L van Til burg Leiden); kand. ex fiscaal recht: de heer L D van Roosmalen (Den Bosch). LISSE De uitslagen van woens dag gespeelde wedstrijden zijn als volgt; Holland, Sp.NEC 34. PSV FC Twente 44. NECFeijenoord 3—1, FC Twente—DWS 2—3. ^EIDEN Een twintigtal grote en kleine winkelbedrijven, gelegen en Haarlemmerstraat en Breestraat, zoals Vroom en Dreesmann, na, Peek en Cloppenburg, Hasselmann en Pander en Van Zijp, heb- zich verenigd in het Leids City Centrum. Het centrum beoogt hier- een oplossing op korte termijn te vinden voor alle problemen rmee de winkelstand in Leiden wordt geconfronteerd. Hiertoe be rt ook een vergroting van de aantrekkelijkheid van de binnenstad r het kooplustige publiek. Het Leids City Centrum wil deze doel- ktlingen bereiken door de instelling van een aantal commissies. o is een activiteitencommissie in leven geroepen, die zich ten doel de gehele entourage van de lenst ad drastisch te gaan ver eren. De binnenstad moet kleu- t en fleuriger worden; een eer- aankonpingspunt is gevonden in aanstaande Sinterklaasfeest en Kerstweek, wanneer een groots d ezette, feestelijke verlichting het L trum van Leiden zal sieren. An- e evenementen, waaromheen di- rVse festiviteiten zouden kunnen n rden geweven, zijn de Pilgrim e ihers' herdenking, het bloemen- |pfso en de feestdagen in voorjaar zomer. Ook ziet het centrum 0|en genoeg in een feestelijke i ngekleding" van de stille winter- iode, omstreeks medio februari. iendeldienst |j)e huidige verkeerssituatie in 0}iden is evenwel de grootste drijf- jtr geweest tot de oprichting van t City Centrum. Hiertoe is dan een verkeer-parkeercommissie 'jesteld. Deze commissie heeft aan Leidse overheid voorgesteld tij de drukke periode rond Sinter en de Kerst een pendeldienst mderhouden van de Haarlemmer - lat naar de Groenoordhal, waar diverse festiviteiten zullen wor- gehouden. .'evens is gevraagd in overweging nemen of de Garenmarkt en de at J'oriasteeg uitsluitend dienst gen doen als kortparkeerplaat- u die dan ook nog bewaakt moe- i worden. Reeds is gebleken, dat gemeentelijke overheid niet on- llgevalilig tegenover de plannen at. Als eerste eis is evenwel ge ld, dat de gemeente de beide par- ergelegenheden zal exploiteren, uitwerking van de plannen is in onderzoek genomen Het is de verenigde winkeliers iter niet om tijdelijke maatregelen doen. De bereikbaarheid van de menstad met het openbaar ver- er is essentieel voor een bloeiende nkelstand. Zij vinden het dan k hoog tijd worden, dat de ge- sentelijke overheid hier meer aan- (ffut aan gaat besteden. tepel Het Leidse City Centrum ver ligt een soepelere politiek. Immers, ït een parkeerverbod op Breestraat Marktroute op middagen en op gehele zaterdag worden de pro- emen niet opgelost, maar ver- ioven. Naast een uitbreiding van blauwe zone op korte termijn, Drden andere maatregelen ver- ngd. Zo zou een verbreding van trottoirs op de Marktroute het inkelend publiek ten goede komen. waarom van het oude veemarkt- rrein geen functionele parkeer- LEIDEN Om een nog gro- ;er publiek naar de Leidse markt te trekken beginnen de fezamenlijke marktkooplieden laterdag met een aantal recla- ne-acties. Dan zullen aan het bezoeken de publiek 150.000 loten worden uitgereikt, waarop de ontvang- (st)er zijn/haar naam en adres moet schrijven. Op 8 november, de zaterdag daarop, dienen de loten voorzien van naam en adres te worden ingeleverd in de daarvoor bestemde „lotenbus- sen", die dan op de markt zijn geplaatst. De hoofdprijswinnaar zal op zaterdag 15 november worden bekendgemaakt. De ge lukkige zal een kleurentelevisie toestel in ontvangst mogen ne men. Verder zijn er nog hon derden andere prijzen aan deze actie verbonden. De markt zal uitbundig wor den versierd. Ook zal er de ge hele dag muziek door de luid sprekers klinken. Speciaalzaken verhuur TR0UWK0STUUMS (ook In grijs en lichtgrijs) I Jacquet-, smoking-, rokkostuums I Voor dames: bontverhuur OUTSTANDING QUALITY I I R0TTEB0AM leMKJdellanOstr. 78 23 18 1 5 L I OEN HAAG Zoutmanstraat 24 33 5 1 AMSTEROAM Singel 462 233 I HAARLEM Ged. Oude Gracht 51 31 11 i UTRECHT Voorstraat 58 1 00 53 I I EINDHOVEN leenderweg 108 1 48 77 I NIJMEGEN Stikke Hezelstr. 19 2 08 38 1 ARNHEM Looierstraat 14 43 68 82 I J GRONINGEN OudeEDblngestr.49 3 31 12 I ANTWERPEN BRUSSEL LUIK GENT ITbon- voor GRATIS boekje"! J. TROUWINFORMATIES enz. II o.a. het gehele verloop van uw trouwdag n I Deze bon op briefkaart of In envelop. I(met uw naam en adres) opsturen aan J Firma John Kennis. Singel 462, A'dam. 11 Of belt u ons even. r| ruimte gemaakt?, zo vragen de leden van het Centrum zich af. Over de bouw van parkeergarages bestaat eveneens verschil van me ning met de plaatselijke overheid. Hoewel de bouw van een garage aan de Garenmarkt tijdens de be handeling van de Parkeernota door de raad is verworpen, zien de leden van het Centrum weinig andere mogelijkheden, die financieel-econo- misch rendabel zouden kunnen wor den. Tevens ageert het Centrum tegen het monumentenbeleid van het college van B. en W. Het wordt nu eens tijd, dat men ervan door drongen wordt, dat het Leidse pu bliek van monumenten alleen niet kan leven, aldus het Centrum. Verkeerslichten Het City Centrum heeft ook voorgesteld de doorstroming te ver beteren. Hiertoe zullen de verkeers lichten bij het Noordeinde beter moeten worden afgesteld om de lange wachttijden te bekorten. Plaatsing van verkeerslichten bij de kruispunten Korevaarstraat- Leven- daal-Garenmarkt en Korevaarstraat- Geregracht- Jan van Houtkade acht het Centrum van vitaal belang om de verkeersintensiteit het hoofd te kunnen bieden. Tenslotte is het Centrum van plan een informationbureau te stich ten waar het publiek zich op de hoogte kan stellen over de verkoop van artikelen, prijzen, enz. OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest komt op donderdag 6 november om half 8 in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer; benoeming onder wijzeres Oudenhofschool; herstem ming over voorstel vari B. en W. tot medewerking aan een door Leiden te houden verkeersenquête; (jefini- tieve invoering plastic zakken bij ophalen huisvuil; naamgeving enkele wegen; aanleg verlengde Prinses Beatrixlaan; werkzaamheden bij Abtspoelweg 15b; overneming grond Wijttenbachweg 44; verlenging pacht van land; aanbieding gemeentebegro ting 1970 en begroting gemeentebe drijven; subsidie cursussen van K. en O.; subsidie openbare leeszaal en bibliotheek; bezoldiging gemeente- personeel; duurtetoeslag gemeente- personeel; regeling studiekostentege moetkoming; subsidie Stichting maat schappelijk werk; tarieven voor 1970 voor zwembad, gymnastieklokalen en sporthal. VOOR GERO CASSETTES Juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Prof. v. d. Beugel geeft gastcolleges LEIDEN Op uitnodiging van de Harvard University in de Verenigde Staten zal prof. dr. E. H. van der Beugel, bijzonder hoogleraar in de telijke samenwerking na de Tweede Wereldoorlog aan de Leidse Univer siteit, op maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 november gastcolleges geven in het kader van de Erasmus Chair for Dutch Civilization. Boerliaave-cursus LEIDEN Op vrijdag 28 en za terdag 29 november wordt te Leiden een door de Commissie Boerhaave- cursussen voor Voortgezet Medisch Onderwijs van de Leidse Universiteit georganiseerde cursus over „Fysiolo gie en pathologie in de prenatale pe riode" gegeven. De cursus is bestemd voor gynaecologen, kinderartsen, anesthesisten, beademingsartsen en andere belangstellenden. ^de snelle en zekere pijnverdrijver^ LISSE Ds. J. Gravendeel spreekt maandagavond om acht u. in het gast huis „Welkom" voor de Evangelisatie kring Bollenstreek LEIDEN Meer dan een jaar ge leden werd in Leiden de eerste Holi day Inn van Europa in gebruik geno men. De bouw geschiedde op ver- zo/k van de KLM. Het motel heeft een accomodatie van 200 kamers, terwijl ook hier, zoals bij alle Holiday inns gebruikelijk is, een zwembad, dining-room en cocktail ter beschik king van de reizigers staan. Aanvankelijk waren cr tevens conferentiezalen, die 750 personen konden bevatten, maar al spoedig bleek deze capaciteit onvoldoende. Door toevoeging van 4 nieuwe ver gaderzalen, die in aanbouw zijn, wordt de totale capaciteit op 1100 T EIDENAARS houden er soms vreemde gevoelens op na, waar van de oorsprong moeilijk is na te speuren. Toont deze stad haar ge breken, dan blijft er in de volks mond van de mensen die haar be sturen, niets heel. Gebeurt er wat, dan wordt er met geld gesmeten, leven we boven onze stand en doen we aan statusverering. Een merk waardig complex. Zo noemden de heren Locher en Kagie in hun ingezonden stuk van gisteren de Groenoordhal een „sta tussymbool". Ons ontbreekt de lust uit te leggen waarom deze hal dat beslist niet is. Wel hopen wfl dat de sportbeoefe naars deze schrijvers in hun wat rancuneuze gevoelens niet volgen. In de redenering van de heren Locher en Kagie lijkt de hal al leen geen statussymbool te zijn als hij geheel voor de sport beschikbaar komt. De Rotterdamse veemarkt kan elders worden ondergebracht, schrijven ze. Wij kunnen er nog aan toe voegen: de Leidse ook. Gelijk hebben deze schrijvers als zü de hal ook een zorgenkind noe men. Maar laten zij dan wel beden ken dat hij als sporthal een heel wat groter zorgenkind kan zijn dan nu met zijn gecombineerde functie. Met recht een statussymbool maar dan gecreëerd door mensen die het maar lastig en overbodig vinden dat het vee vrijdags wordt verhan deld. De vloer wordt er zo onrein en nat van en het gaat er zo stin ken Het gemeentebestuur late zich bij zijn pogingen om de Leidse vee markt nieuwe impulsen te geven niet negatief beïnvloeden. Er moeten doodgewoon zaken worden gedaan! egzeen talsnwa D\. noodkreet van Leiden is blijk baar tot Den Haag doorgedron gen. Een kamerlid wees het kabi net op de benarde positie van Lei den en minister Beernink zag in zijn antwoord voor Leiden wel wat ver lichting in een extra tegemoetko ming voor de sanering van de bin nenstad. Er komt een onderzoek naar de financiële situatie van de gemeenten die met verkrotting zit ten. Nu zit Leiden daar al heel lang mee. En de financiële situatie van deze stad moet ook Den Haag uiten treuren bekend zijn. De brochure „Leiden in last" is indertijd op rui me schaal verspreid. Men mag dan ook hopen dat het aangekondigde onderzoek de toege zegde handreiking niet langer uit stelt dan strikt noodzakelijk is. Trouwens, er zijn méér omstandig heden die het wenselijk maken de Leidse problematiek eens apart te bezien. Wij denken aan de bodem structuur en de financiële gevol gen van Lcidens centrumpositie. Er is een lichtpuntje ontstoken maar het zal ook sterk genoeg moeten zijn om in de nu heersende duis ternis weer een koers te kunnen uit zetten. /ANDER de indruk van bepaalde ontwikkelingen in de binnen stad van Leiden heeft een aantal winkeliers zich verenigd in een City-Centrum. Bij alle tot een zeker pessimisme stemmende feiten is dit een pluspunt. Tot de taak van de gemeentelijke overheid behoort niet in de laa^e plaats haar zorg voor de binnensStd, maar dat houdt niet in. dat die zorg ook het nodige effect heeft en dat haar beleid boven de kritiek ver heven is. Het nu opgerichte Centrum zal er voortdurend op uit moeten zijn, zijn functie inhoud te geven. Er is ge noeg werk aan de winkel: suggesties, kritische aandacht voor wat de ge meente van plan is te gaan doen en stimuleren tot spoed. De binnenstad is het waard, ervoor op de bres te satan. Het Centrum moet een factor wor den, waarmee de overheid bij alles wat zij wil ondernemen rekening houdt. Het moet dan ook méér zijn dan een aardige winkelvereniging, die Sint en Kerst aangrijpen om winkels en straten gezellige ver siering te geven. Studie, overleg en actie moeten de pijlers worden van zijn program. LEIDERDORP De 54-jarige J. Walraven uit Wassenaar kreeg, toen hij gisteravond omstreeks half twaalf de kruising van de Acacia laan en de Persant-Snoepweg over stak, een hartaanval. Stuurloos reed de auto over de kruising verder en kwam tot stil stand op het rijwielpad van de Persant-Snoepweg tegen een ver keerslicht. Tevens heeft de auto een verkeersbord platgereden. Een arts constateerde dat het slachtoffer reeds was overleden. Het is overgebracht naar het Aca demisch ziekenhuis in Leiden. Jongerensociëteit ALPHEN De jongerensociëteit „Het Bunkertje" wordt morgen ge opend. De sociëteit, die gehuisvest is in twee zalen onder de Salvatori- kerk, is tot stand gekomen onder auspiciën van de commissie voor het jeugdwerk van de hervormde gemeente en de stichting voor ge reformeerd jeugdwerk. De sociëteit zal voorlopig geopend zijn op woensdag-, vrijdag- en za terdagavond van aoht uur tot half twaalf. De sociëteit bevat een dis- cussiehoek, een bar, een tafeltennis tafel en een leeshoek. Het li-gt in de bedoeling regelmatig sprekers uit te nodigen. Aan de sociëteit is een lidmaatschap ver bonden. De officiële opening heeft plaats van vier tot zes uur. Vr(jdag 31 oktober Louise de Collgny-scholengemeenschap, 8 u.; openingsavond ..Ende dlspereert niet". Marekerk, 8 u.: ds. De Jong. dienst t.g.v. kerkhervorming Lutherse Kerk. 7.30 u ds. Happee, dienst t.g.v. kerkhervorming Zaterdag 1 november Microtheater, Vestestraat 40. 8.30 u.: Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 - 5.30 u.: schaaksoc Palamedes. Den Burcht. 8 u.: Ons Grunnegerlaand. toneelavond. Zondag 2 november Stadsgehoorzaal. 19.30 u ds G Toorn vliet: ..Het eanzebord van ons leven". Maandag 3 november Stadhuis. 730 u gemeenteraad. Dinsdag 4 november Gehoorzaal. 8 u.: Kunstkring Voor Allen. Herman Krebbers. viool; Daniële Dechen- ne. piano. Stadhuis, 7-8 u.: Bouwfonds Ncd. Ge- meeenten. Breestr. 19. 7-« u.: Chr Emigratie-Cen trale. z Museum Oudheden. 8 u.: prof. dr. W A van Es over: ..De afgraVing van Dore- stat" Donderdag 6 november Vestestraat 40. 8.30 u Microtheater Im perium met „Droom der gevangenen". Schelpenkade 6, 8 u.: Kon. Natuurhlst. Vereniging. Vrijdag 7 november Gehoorzaal. 8 u.huldigingsavond NZHVM. Antonlus-clubhuls. 8 u.: uitvoering Cres cendo. Zaterdag 8 november Antonlus-clubhuls. 8 u.: uitvoering Cres cendo. OEGSTGEEST: Het Witte Huis. 2-530 u.: schaaksoc. Palamcdes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel 21313. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen de eigen dokter raadplegen Daarna tot zondag 24 uur S maal 2 bellen. FILMS CAMERA z. 18 jaar. dag. 230, 7 en 8J5 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur; vr- en zat-avond 23.30 uur: Dagboek van een kamermeisje. 18 Jaar LIDO Battle of Britain. 14 Jaar. dag 230. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur. LUXOR Het wonder van de liefde. 2. 18 Jaar, dag 2 30. 7 en 9.15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Honderd geweren 18 jaar. dag 230. 7 en 9.15 uur, zo 230 4.45. 7 en 9.15 uur, vr- en zat-avond 2330 uur: Sexy In neon. 18 Jaar. STUDIO Astérlx en de helen, aj dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo 230, 4.45 7 én 9.15 uur. TRIANON Als de naakte wind der zee. 18 Jaar. dag 230 7 en 9.15 uur. zo 230, 4 «5. 7 en 9.15 uur Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 13 uur Cs mld dags tol woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaconessenhuts Vrttdag 12 uur tol zaterdag tt uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demlsch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden-Zuid-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef 24101 DU geen gehoor telef 20460: voor Informatie telef. «3921 Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch Ziekenhuis: voor patiënten In klasse la. !b en 2e dagelijks 10.30— 1130, 1430-16 en 19-20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 uur. dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—1630 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—1130. 15—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin» dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een paueni worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuis Lelden derde klas dageiuks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeiing dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrlidag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepattënten dagelijks van zeven tot acht. Psychtatrtsch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrUdag 13 tot 1430 uur, zon dags It tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuts. aageiljks eerste kl. 11 lot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 3.15—3 en 830—7 15 uur ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWijK Sole Mito kiasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot hall 5 en dea avonds van 7 tot 8. zaalpatienten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l tot half 3. KArwtJK Zeehospitium, longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Hng dagelijks van half 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag ^wr!LhAl, drle to1 half v,lf Longkllntek en tbcëafdeilng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea eo Bonus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I lot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van l tol 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van t toi 4 uur Hortu» Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelljka van 8—6 uur: van mei tot en met oktober op zat en zon 3—6 uur Galerie Van der Vltst. Botermarkt 3: gouaches van Hans Hllsbergre, keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot 21 november dlnsd tot en met zat. van 96 uur) Soc Buut 110 Nieuwe Beestenmarkt 13: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: schilderijen en grafiek van An Bieslot. keramiek van Elisabeth Gerst en ematlle van Jan de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov., maand. Le.rn. zat. van 10 tot 17 u.. dinsdagavond van 8 tot 10 u.. zond. na afspraak Alarmnummers Brandweer 3 maai 1. Politie 5 maal 4. Doktersdlenst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tui zondag 24 uur). EHD: 20643.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3