Als kind iedere de 'psalmpomp' dag van achter vader MEVR. DIJCKMEESTER OPENDE KLEUTERSCHOOL LISSERBROËK VIJFTIG JAAR HUWELIJK ROND LEGERMUSEUM "OUIS VAN DIJK bezig wereldberoemd te worden: Proefschrift over keizersnede Christelijke jongeren Leiden willen actie van ouderen Massale betoging werkende jeugd Vragen over Leids kleuterda gverbl ij f Tweede veilingfusie in Westland een feit we ie1dse courant Donderdag 30 oktober 1 es» LEIDEN Die middag icas hij precies op tijd. Swin- \end en zingend sprong hij uit zijn auto. Door zijn mine brilleglazen tuurde hij naar de parkeermeter m er enkele minuten later achter te komendat het och maar een dubbeltje kostte. Een kwartje ging er tamelijk niet in. Nog steeds swingend betrad hij daar- a het afgesproken caféwaar Veronica dermate luid- ichtig te keer ging. dat tce de eigenaar met vriende- ijke blikken moesten overreden om de knop van de adio een tikkeltje naar links te draaien. Eerst nadat ce een glas hadden besteld, gebeurde dat. auis van Dijk: „Ik ben het meest e mens van de wereld. Ze vragen wel eens of ik liefhebberijen Die heb ik niet, behalve dan iziek maken en lekker vreten", roorzichtig liet ik me ontvallen, je dat wel kan zien. Lachend: an, dat is niet normaal meer. iet je eens kijken. Maar zeg niets er mijn buikje hoor. Daar ben ik lts op. Establishment-buikje". let is duidelijk: Louis van Dijk is t alleen langharig, maar boven in erg werkschuw. Dat uitte zich ids vroeger op de lagere school. Hen pellen tijdens de vakanties s er voor hem niet bij, evenmin een krantewijkje na schooltijd, nee, als de school uitging, rende naar huis, smeet zijn tas in de ng en nam een duik achter vaders almpomp". Later, op de hbs, precies hetzelfde :ld. Met pijn en moeite hield hij er drie jaar uit, dat was vol- ende om toegelaten te worden tot censervatorium. Pas daar begon te werken, dat de stukken er van rlogen. Zijn solistendiploma piano haalde hij „cum laude". En dat zal imand hebben verwonderd. Want «ziek? Hij heeft het in de vinger- ipen- Melodieuzer Toch is mijn muziek anders ge- rden. Vooral op zijn laatste igspeler „Pavane", die overigens sprongen de winkels verlaat Iidt hij, dat zijn muziek beter is porden? Oh, waanzinnig, waanzinnig, ïwel ik moet zeggen, dat ik mijn Ste l.p. ook erg fijn vind. Op de ste ben ik namelijk gewoon op puberale manier nog enthousiast ir jazzmuziek. En dat vind ik fijn te horen. Maar op de laatste >r je, dat ik rijper ben geworden, oral wat harmonie en akkoorden reft. Het is allemaal veel melo- uzer geworden", tok niet commerciëler? Ergens wel, ergens niet. „The idmills of your mind" is inderdaad erg commercieel. Dat moeten we overal spelen. De mensen vra- er gewoon om. Op een gegeven ment gaat het je wel eens de keel hangen, maar dan ga ik het toch len. Want eenmaal tien maten der zit ik er weer middenin. En 1 geloof ik er op dat moment hei- in. De kracht, die van dat soort iziek uitgaat, geeft je een gespier- ontroering terwijl je speelt. En 1 is het goed. Dan is het gewoon emaal goed". Bruine humor Denk je dat het als zodanig over- mt? ,Ja. Als iets echt is, komt het per ent over. Dat is iets waar ik hei van overtuigd ben. Het doet er it toe wat je doet Dat kan gooche- zijn, over een koord lopen of iet ik al niet meer. Vroeger had je genaamde „pettomanen". Dat wa- 1 mensen, die in een prachtig pak ndjes lieten voor een groot pu- ek. Geweldig. Ik houd namelijk in bruine humor, dus ik vind dit achtig. Maar wat ik ermee wil zeggen is wat iemand ook op het toneel iet en wat voor publiek er ook in zaal zit, of het nou boeren, bur- s of buitenlui zijn, als het echt is, >mt het over. Als het maar met een 1orme personality en een enorme acht van binnenuit gebeurt. Dat is fluïdum, dat van een artiest oef uitgaan. Een mooi voorbeeld nd ik Liesbeth List. Die heeft ook i'n waanzinnig fluïdum. Dat is haar 0te kracht'. Niet het jazzgenre. ..Weet ik. En dat weet zij zelf ook kL Maar ze heeft zo'n waanzinnige irsonality. Dat vergoedt alles. Ze *ft verder ook alles mee. Ze is kker om naar te kijken. Ze be- eegt zich uitstekend, heel vrij en makkelijk, dat is het gewoon. Herman van Veen dito. Fijne knul. uzikaal, origineel en op de goede ianier een Streber". Kritiek Vind je de kritiek op Ann Burton irechtvaardigd? Haar stemgeluid Ou niet mooi zijn. ,lk vind, dat ze inderdaad een part geluid heeft". Vind je het mooi? „Eh... ja, daar kan ik natuurlijk *einig over zeggen. Ik werk ontzet- *nd graag met haar enne(la- hend)iedereen heeft zijn gebre- en". En over Shaffy: „Geweldig muzi kaal. Het gekke is, dat Ramses' ma- lier van pianospelen zó verschrikke- Jjk veel lijkt op die van mij, je kunt het bijna niet uit elkaar hou den". Speelt-ie goed? »Haha. Ja, voortreffelijk! Hij heeft dezelfde drang om muziek te maken als ik. In die vier jaar, dat ik hem heb begeleid, hadden we een gewel dig muzikaal contact. Maar hij wilde op een gegeven moment gewoon iets anders. Hij ik weet eigenlijk niet of ik dat mag zeggen nou ja, hij denkt er sterk over om weer hele maal naar het toneel terug te ke ren". Nonsens Is er geen rivaliteit tussen Pim Jacobs en jou ontstaan? Als jazzpia nist heb je hem ten slotte naar de achtergrond verwezen. „Weet ik, maar ik kan juist erg goed met hem opschieten, met Rita ook. Misschien is daar wel een reden voor. Wij worden namelijk altijd op dezelfde manier aangevallen door jazzkritici. Rob Madna, nota bene een college, heeft zelfs een keer in het afschuwe lijke blad „Jazzwereld" gezegd, dat pianisten als Pim en ik een gevaar zijn voor de jazzwereld. Ik weet on geveer wel waarop ze dat funderen. Het is een te groot publiek, dat onze muziek mooi vindt. Maar het enge is, dat ik nog nooit moeite heb ge daan om gemakkelijker of grijpbaar der te gaan spelen. Ik spel gewoon wat ik op dat moment voel. En als het publiek dat mooi vindt, dan is dat zalig. Weet je, er heerst hier gewoon nog teveel de veronderstelling, dat een kunstenaar dan pas een echte kunstenaar is, als hij geen brood te vreten heeft en op een zolderkamer echt kunstenaar zit te wezen. Dat vind ik belachelijke nonsens". Acht hij kritici uit kleinere plaatsen minder kundig? „Nee. Het gekke is, dat kritici uil kleinere plaatsen over het algemeen veel eerlijker en onbevangener zijn. Ik heb alleen enorm de pest aan kritici, die hele recensies volschrij ven met moeilijke volzinnen. Dat slaat namelijk volledig op Dirk. Ik houd niet van die broodschrijvers. Af en toe staat er gewoon een stuk muziekgeschiedenis in de krant. Je moet muziek vanuit een heel andere gesteldheid beluisteren. Je moet het echt voelen". Bach Wat boeit hem het meest? „Waar ik helemaal gek van wordt? Nou ik wordt altijd helemaal gek van Bach. Daar ben ik helemaal ka pot van. Dat kan je niet anders. Ik wordt er gewoon lyrisch van. Wat er dan in me omgaat? Gewoon, een enorm droevig gevoel, een melan choliek gevoel, dat in je maag gaat samenballen en langzaam omhoog komt en dat zich soms uit in een traan. Daar kun je niks aan doen. Je vind het overigens wel prettig, dat het gebeurt. Als je dat voelt aanko men kun je het ook nog even opfok ken. Dan komt het nog iels heviger. Dat is een geweldige ervaring. Je zou het niet willen geloven, maar als ik speel ben ik zo religieus als ik-weet-niet-hoe. Als je van je eigen geluid helemaal stapelknots wordt, dan krijg je gewoon een ge voel van dankbaarheid. Dat dat ge woon allemaal maar kan. En daar hoef je echt niet katholiek, gerefor meerd of mohammedaan voor te we zen. Het is gewoon een heel diep religieus gevoel, dat alomvattend is. Baroks stelregel „muziek maken al leen tot meerdere eer van God is ook de mijne". Als je speelt, hangt je mond altijd open. Is dat „show"? „Nee, ik moet me laten opereren. Ik heb last van een neusholtever nauwing of iets dergelijks. Als ik hem dicht zou doen heb ik gewoon geen adem genoeg, en vooral niet als ik speel. Ik zou stikken! Nee, dat is gewoon een lichamelijk gebrek". Ben je je van nog meer gebreken bewust? „Ach, je moet gewoon een bepaal de zekerheid van jezelf hebben. Je moet ook verdomd goed weten wat je wèl kunt. Als je dat weet, moet je voor de rest overal lak aan heb ben. Een voorbeeld: de Beatles. Die jongens zijn uitstekend, voortreffe lijk, ongelooflijk. Ze hebben stuk voor stuk een waanzinnige persona lity en het talent om dingen te ma ken die over de hele wereld bekend worden. Daar heb ik mateloze be wondering voor. Het muzikalè mate riaal, dat ze gebruiken is zo ouder wets als maar zijn kan. Het lijkt zelfs vaak op Calvinistische kerkmu ziek. Wat dat betreft is er niets nieuws onder de zon. Maar de vorm waarin ze het gieten is zo grandioos en vindingrijk. Kerkorgeltje Ik heb overigens nog een nieuwtje voor je. Binnen twee weken ga ik op een heel mooi kerkorgeltje in België een plaat voor met Beatle-compost- Lowis van Dijk in zijn woning. ties opnemen. Een geweldig idee. Waar waren we gebleven. Oh ja, het lekkere van die jongens is ook weer, dat ze overal lak aan hebben, w§t er ook gezegd wordt. En daar houd ik van, van mensen, die overal lak aan hebben. Dat zijn toch uiteindelijk de mensen, die het .verst komen, als ze tenminte capabel zijn en een stevi ge personality hebben. Vooral dat laatste vind ik verschrikkelijk be langrijk. De laatste vier, vijf jaar is er meer veranderd dan in de dertig jaar daarvoor. Als je niet oppast, wordt je stapelknotz van alle invloe den, die je te verwerken krijgt Ook op muzikaal gebied. Je moet jezelf zijn. Je moet het eerst allemaal rustig gaan beluisteren en verwer ken. En dan pas ga je het integreren in je spel. Maar let wel, wanneer het mij uitkomt". Repeteren Op de laatste l.p. sla je een paar keer mis. Repeteer je veel? „Nooit. Wij hebben nog nooit gere peteerd en dat zullen we ook nooit doen. Als ik voel, dat mijn techniek achteruit gaat, dan ga ik thuis in retraite. Dan speel ik een paar da gen achter elkaar het hele „Wohl- temperierte Klavier" van Bach of al le etudes van Chopin. Net zolang, dat het weer helemaal loopt. Moet je eens zien hoe dat werkt! Dat is Louis van Dijk, druk bezig om wereldberoemd te worden. Een waanzinnig musicus, zou je bijna zeggen. Willem Schrama NA BLOEMRIJK KAARTJE VAN CAVALERIST: LEIDEN In een zilveren lijstje bewaart mevrouw M. van Deélen-Aalberts de herinnering aan de eerste kennismaking met haar man. Beschilderd met ro mantische bloemetjes en een poé- zie-album-versje. „Ja, ja, dat stuurde hij me toe toen hij in de oorlog '14'18 bij de cavalerie was. De vriend van mijn vriendin zat bij hem in dienst en had mijn naam en adres gege ven. Dat. kaartje was het begin van ons huwelijk". Een huwelijk dal nu vijftig jaar oud is. De heer H. van Deelen bleef na zijn diensttijd in de wapens. Hij ging werken in het legermu seum Doorwerth bij Arnhem. Toen hij daar 28 jaar werkte, verhuisde het museum naar het Posthuis te Leiden. De familie Van Deelen reisde mee. Naast het Posthuis staat een oude vrouwengevange nis. Die werd omgebouwd tot twee woningen en in één daarvan vond het gezin Van Deelen een thuis. De drie kinderen zijn inmid dels getrouwd. Het is wat stil in het grote huis maar als de klein kinderen, dertien in totaal, op bezoek komen er er drukte ge noeg. 6 november is de gouden brui loft. Enkele maanden later, 4 mei 1970, is de heer Van Deelen vijftig jaar werkzaam bij het le germuseum. Dat zijn werk zijn hobby is blijkt wel. Hij vertelt honderduit over het legermate- riaalde uniformen en de hoofd deksels. „2700 uniformen hebben we. Van over de hele wereld Nie- GEMEENTE VOORSCHOTEN De Burgemeester van Voorschoten brengt, ter uitvoering van artikel 28. lid 6. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 13 augustus 1969. G.S. nr. 432U-1018 Il-le afd.. gedeeltelijk hebben goedgekeurd het raadsbesluit van 22 november 1968 tot vaststelling van het bestemmingsplan Adegeest - sportpark met de daartoe behorende voorschriften en toelichting. Ingaande 3 november 1969 ligt het besluit %'an Gedeputeerde Staten alsmede het aldus goedgekeurde bestemmingsplan c.a. gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie Voor schoten, afd. bestuurszaken. Zij. die bezwaren hebben tegen de ge deeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten, kunnen ge durende bovengenoemde termijn schrif telijk beroep instellen bij Hare Majesteit de Koningin. Voorschoten. 28 oktober 1969. De Burgemeester voornoemd. L. DE KOOL. mand behalve ik weet precies wat waar staat". Zijn vrouw vult aan: „Een tijdje geleden is hij een half jaar ziek geweest. Elke dag kwamen ze vragen waar dit of dat was te vinden. Ze kunnen hem niet missen". Hij is nu 76 jaar oud, werkt 3s morgens in het museum, er voor en erna in de grote tuin en doet bovendien boodschappen voor zijn vrouw. Mevrouw Van Deelen is 72 jaar en nog even fit als haar man. Louis van Dijk Morgenavond treedt het trio Louis van Dijk in de Leidsche Schouwburg op met als vocaliste Ann Burton. Naar aanleiding hiervan had een van onze mede werkers een gesprek met Louis van Dijk in zijn woning in Ber- likum. (N.-Br.). LEIDEN De heer N. D. Bessem. vrouwenarts in Den Haag, promoveer de tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld ,JDe kei zersnede". Promotor was prof. dr. A. Sikkel. In de dissertatie van de heer Bes sem wordt de plaats, die de keizersne de in de geneeskunde dient te hebben, bepaald. De historie, de techniek, de frequentie, de wijziging van de indi catiestelling, de narcose, de sterfte van moeder en kind en de morbiditeit van moeder en kind bij keizersnede worden zowel aan de hand van de litteratuur als aan de hand van het eigen onderzoek besproken. In de Universiteits- Vrouwenkliniek te Leiden bedraagt in de jaren 1946-1968 de frequentie 2,5 procent, de moedersterfte 0,7 procent en de perina- tale sterfte 5.7 procent. De morbiditeit van de moeder is gelijk aan die uit de litteratuur, de morbiditeit van het kind is 3,0 procent. De heer Bessem concludeert in zijn proefschrift, dat men bij electieve kei zersnede het kind ongeveer vijftien minuten na inductie van de beschre ven narcose geboren dient te laten worden. De hoge- en middentang dienen te worden vervangen door de vaculm- - extractor en de keizersnede. Meer aandacht dient te worden gegeven aan morbiditeit van het kind. Burgerlijke stand VOORSCHOTEN Geboren: René zv A van der Blom en G Roe- lofsen; Katliarina J d v A J Vreeswijk en C A M Houtman; Saskia d v F Kotte en I Kruger; Petronella AdvA Serdijn en A van Polanen; Coen K J z v J F M Tim merman en M J Telgenkamp; Moni ca T d v B G J van Vliet en W M Hoogeveen. Gehuwd: Bernardus P de Zwart te Wassenaar en Wilhelmina G M van der Poel; Adriaan Kommer en Wil helmina P M van der Kooij te Lei den; Dyonisius Harteveld te Leiden en Arttje M L van Delft; Adrianus Straathof te Leiderdorp en Amelia S Laernoes; Teunis Westhoek en Yvonne R Bemhardi te 's-Gravenha- ge. Overleden: Bernardina H Bekman, 75 jaar; Petrus J W van den Toorn, 73 jaar; Anna van der Kuijl wed v J Stam, 78 jaar. LEIDEN De Combinatie Christelijke Jongerengroepen (C.C.J.G.) kwam bfjeen onder leiding van voorzitter Mario van de Aa, die er in zijn openingswoord op wees, dat de CCJG een orgaan bedoelt te zijn voor alle christelijke jongeren. Hij vond, dat er bfj de ouderen nog te weinig bereidwilligheid tot daadwerkelijke samenwerking wordt getoond. Naar aanleiding van deze uit spraak kwam vanuit de vergade ring een motie ter tafel, waarin de „senioren-afdelingen" wordt ver zocht door duidelijke resultaten hun wil tot positieve samenwerking tot uitdrukking te brengen. Deze motie werd aangenomen. Penningmeester en secretaris van het interimbestuur zijn respectieve lijk H. Wielinga en L. Schippers. Voorzitter Van der Aa bracht nog naar voren, dat de plaatselijke afdelingen nu weliswaar zijn op geheven maar dat het toch nood zakelijk is contacten met landelijke en provinciale organen te onder houden. Hij las een brief voor van KVP-voorzitter mr Hansen, waarin het initiatief van de jongeren een grote stimulans wordt genoemd voor de ouderen waar het het zoe ken naar nieuwe verhoudingen be treft. Overigens viel de belang- Promoties in Leiden LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit is de heer K van der Molen, wetenschappelijk medewerker aan de Technische Hogeschool Twente, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen gepromoveerd op een proefschrift getiteld „Magnetische spin- spinrelaxatie in enige koper en chroomzouten. Promotor was prof. dr. C. J. Gorter. De heer F. J. Bekker, wetenschap pelijk medewerker op het Psycholo gisch Instituut van de Leidse uni versiteit, promoveerde tot doctor in de sociale wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Dwerggroei in sexueel infantilisme". Promotor was prof. dr. A. M. J. Chorus. Verkoopdag in gemeentecentrum OEGSTGEEST In de versierde kerkzaal van het gemeentecentrum opende gistermiddag omstreeks twee uur burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga de verkoopdag, die door de Hervormde Vrouwendienst Kerck- werve was georganiseerd. Al direct was er veel belangstelling en de drukte hield vrijwel voortdurend aan. Er was dan ook veel voorberei dend werk verzet, tetwijl op de mid dag en avond zelf nog veel mensen in touw waren om de dag te doen slagen. Behalve de verkoopstands waren er ook verlotingen, grabbel ton, een restaurant en niet te verge ten tweemaal een modeshow van zelfgemaakte kleding. Men kon voor vrijwel alles geld neertellen: van een opvouwbare fiets tot handwer ken, aardewerk en levensmiddelen toe. De opbrengst is bruto f 6200 en gaat in het fonds voor een nieuw orgel in de Groene of Willibrord- kerk. De winnende lotnummers zijn: 202 (vouwfiets) en 539 (wandkleed). Jaarfeest van Geref. vrouwen OEGSTGEEST De Gerefor meerde Vrouwenvereniging houdt op 10 november haar jaarfeest in Ta- berna aan de Julianalaan. Op het programma van de avond, die om 8 uur begint, staan Rie Grims-Stoot- man met solozang en Jo Wesse- link-Lengkeek met declamatie. LISSERBROEK Woensdag middag was het feest in Lisser- broek. Hoewel de kleuterschool op de hoek van de Azollastraat en Kalmoesstraat op 12 augustus al in gebruik kwam, werd deze nieu we aanwinst voor Lisserbroek gis teren officieel geopend door de echtgenote van Haarlemmermeers burgemeester, mevrouw L. A. Dijckmeester-De Brauwnadat de wethouder van onderwijs G. J. H. Jongelie. een welkomstwoord had gesproken tot de vele aan wezigen. De naam van de school is „De Parkieten", vandaar dat de zestig kleuters gestoken waren in par kietenkostuum. Zij droegen n koord verpakt in karton. Na enig trekken kwam het koord geheel te voorschijn. Aan het einde ervan zat de sleutel waarmee de deur kon worden ge opend. Dit alles speelde zich af on der het zingen van een leuk kin derversje. Na de deur te hebben geopend, hield mevrouw Dijckmeester—de Brauw een speech, waarin zij drie belangrijke pijlers van het kleuter onderwijs noemde: het kind, de juf en het gebouw. Voorts voerde de heer J. Visser, hoofd van de lagere school 't woord die erop wees dat het 91 jaar gele den is, dat in Lisserbroek een open baar gebouw werd geopend. Ten slotte spraken nog hoofdleid ster mevrouw Schwing, de heer W. F. Koggink hoofd van de bouwtech nische dienst van Haarlemmermeer, en de heer Donker (namens de oudercommissie). stelling van de jongeren ook wat. tegen: er waren slechts vier aan wezigen. Als plannen voor het komende seizoen werden genoemd: Het streven naar gemeenschap pelijke jongerenkandidaten in de gemeenteraad; het uitnodigen van het Tweede-Kamerlid Van Schaik om te spreken over de „drie van Breda"; aandacht besteden aan werkende en schoolgaande jeugd: het houden van een kadercursus over de gemeente. 5000 jongeren vertvacht D O Van één onzer verslaggevers» DEN HAAG De Raad van de Werkende Jeugd verwacht zaterdag voor de demonstratie in Den Haag zeker 5000 jongeren. De tocht begint bij het Malieveld om kwart voor twee. Via Koningskade, Korte Voor hout. Korte Vijverberg gaat het naar het Binnenhof. Daarna lopen de beto gers via Buitenhof, Kneuterdijk, Lan ge Voorhout. Denneweg. Dr. Kuy- perstraat en Koningskede terug naar de Boorlaan. Na de massale betoging wordt een bijeenkomst belegd in een grote tent, die voor deze gelegenheid op het Ma lieveld wordt neergezet. Aanvankelijk wilde men in het Congresgebouw bij een komen, maar door de enorme deednarae moets men uitwijken naar een andere voorziening. LEIDEN De raadsleden He}. Van Buel (KVP) en de heer Lamers (prot.-chr.) hebben onder meer naar aanleiding van onze publikaties over de vestiging van een kleuterdagver blijf voor geestelijk gehandicapte kinderen in een bungalow aan de Vlietweg, B. en W. de volgende vra gen gesteld: 1. Is deze zaak in het college van B. en W. in behandeling geweest; zo ja, met welke afloop; zo nee. waar om niet? 2. Op welke wijze en wanneer denkt het college de raad volledig te informeren, nu deze aangelegenheid zo uitvoerig in de publiciteit is ge komen? 3. Wil het college zich beraden over de mogelijkheid van nieuwe bemid delingspogingen, om te bereiken, dat het zo dringend nodige dagverblijf op korte termijn in gezamenlijk overleg tot stand kan komen? Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Ro nald z v Blom J A M en van Kam pen C Q A Teijlingerlaan 72; Pa trick A M 7. v Ritzen J M L J en van Zandvliet GAM Gladio- lenstraat 11; Harry G J z v Rotte veel J B M en Mommers J G M Willem Warnaarlaan 79; Wilhelmina S M d v Kühn en Mommers J G M E W Rijksstraatweg 44; Nancy N d v Ooijendijk H J N en Leuven H M Parklaan 130. Ondertrouwd: Groen R H 25 j. te Rijswijk en Kriek J 25 j. Kerklaan 7Lamfers A 28 j. Beinsdorp en Kuijper A 20 j. Hoofdstraat 144. Gehuwd: Koomen P H W 28 j. te Lisse en Berbée A W 23j. Parklaan 24; Reidsma S L 21 j. te Leiden en Zuid erna I 22 j. te Leiden; Smit J D 24 j. te Noordwijk en van den Berg T E 20 j. Arend Verkeijstraat 7. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Ondertrouwd: Pieter Hameling 21 jaar te Leiden en Marijke Prins 20 j. Middelgeest 6-, Cornelis Daalwijk 31 j. te Lerkker- kerk en Ineke G H Veringa 28 j. Resedastraat 6. Gehuwd: Klaas J Kransse 23 j. en Teuntje Mioeh 21 j. te Hazerswoude. WESTLAND Vijf veilingen in het Westland hebben thans over eenstemming bereikt om gezamenlijk tot centralisatie van deze veilingen t.w. 's-Gravenzande, Monster, Naald- wyk, Woutersweg en Zwartendijk te komen. Hierdoor zullen de vijf veilin gen tot één veiling samengevoegd worden. Deze nieuw op te richten vei ling Westland-Zuid zal gevestigd wor den op het terrein van veiling West- land in 's-Gravenzande. dat zal wor den uitgebreid tot 16 hectaren. Dit is de tweede veilingfusie in het West- land. De eerste fusie betreft veiling Westland-Noord in Poeldijk, waar vier veilingen gecentraliseerd werden. Lindeteves: goede ontwikkeling AMSTERDAM Bij Lindeteves blijven de zaken zich goed ontwikke len. De tot dusver behaalde resultaten zijn tenminste gelijk aan die over de corresponderende periode van 1968. Of de gunstige ontwikkeling zal voortdu ren, valt moeilijk te voorspellen. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 29 oktober De advies- koersen voor buitenlands bankpapier gel dend in Amsterdam op de volgende werk dag luiden heden als volgt: Londen 8.55 8.70. New York 3.57—3.82. Montreal 3.31— 3 36. Parijs 61.00-63.00 Brussel 6.96—7 10 Frankfort 96.25-98.25. Stockholm 69.20-^ 70.20. Zürlch 83.00—84.00. Milaan 56,00—58.nO Kopenhagen 47.45—48.45. Oslo 49.90—30 Wenen 13.83—14 03. Lissabon 12.2S—i?aC Madrid 5.06—3.15

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5