W inkelier s Be vrij dingsplein in actie tegen ontluistering Opper Massink verlaat boeiende politiedienst WEEKAGENDA Geen sport meer in de Groenoordhal? Over veertien dagen tweerichtingverkeer op Schuttersveld Benieuwd hoe ik de val zal opvangen bezwaarschrift met 800 handtekeningen Bewoners moeten straks op 650 m2 dak kijken ïVndere busroute door afsluiting van Doesburg COMMENTAAR Ingezonden ïnquête ongehuwde J moeders in Leiden Centrum Voor BRILJANT v. d. WATER Plein Dr. D. van Arkel hoogleraar Morgen afscheid in Oegstgeest UWE LEIDSE COURANT LEIDEN Gaat het Bevrijdingsplein eenzelfde toekomst tegemoet als et Vyf-Meiplein? Wordt een aantal winkels weggedrukt door de komst een tweetal bankgebouwtjes? Vragen, die de middenstanders van et Bevrijdingsplein zelf willen beantwoorden. „Tweemaal hebben in- rypende veranderingen plaats gehad. Het in 1959 vastgestelde bestem- lingsplan Zuid-West, dat het Bevrijdingsplein vrij zou laten, wordt nu tareer geweld aangedaan door de bouw van een torenflat. Eerder ver- ees een pand van Albert Heyn en verder hebben de AMRO-bank en de j ,eidse Spaarbank het oog op het plein laten vallen". „Niet dat de winkeliers iets tegen ie bankiers hebben; ze horen er bij. lat geeft cachet aan het centrum, naar niet aan het plein. Wij willen ien mooi winkelcentrum. Het is niet so, dat wij minder zullen ontvangen, maar het gaat ten koste van de feer. Aan. het Vijf-Meiplein wordt ge broken over noodgebouwen, maar j /er. 50 jaar staan ze er nog. Stede- ouwkundig gezien is het een flóp. chter Albert Heijn is een parkeer- j ïrrein met een enorme groene strook. Zet ze daar neer. Want nog maals: ze horen er wel degelijk bij. Het worden geen ondingen. Bepaald niet. Ze zijn essfihetischer dan die op het Vijf-Meiplein. Desondanks blijf ik zeggen: ze horen hier niet". Dreiging Terwijw 'n nieuwe sympathisante de lijst van ruim achthonderd hand tekeningen aanvult, vertelt kapper A. Kort, één van de „gedupeerden", over de dreiging, die hem en zijn collega's boven het hoofd hangt. Op het plein worden intussen de werkzaamheden reeds ten uitvoer gebracht. Op de plaats, waar de bankge bouwtjes zijn gepland, gaapt een gat. Het bevreemdt de mensen enigszins, dat nu al is begonnen met het openbreken van het plein. Ter geruststelling deelde ir. Post echter mee, dat het gaat om het DONDERDAG 30 OKTOBER 196? WADDINXVEEN In verband net het afsluiten van de Doesbrug e Leiderdorp van 3 november ,j ot begin december zullen de bussen (3 ran Westnederland het gedeelte van n (jn 4 Koudekerk (brug)Leider- 1 lorp via de Lage Rijndyk tydelyk n liet kunnen rijden. De bussen rijden deze periode e via Koudekerk (brug) en Hoge Ryn- lijk naar Leiderdorp en vervol- fens de normale route naar Lei den. LEIDEN Het instituut voor ge- f Einssociologisch onderzoek „Pro Fa- milia" bestudeert de levensomstan- iigheden van ongehuwde moeders en 'hun kind. De medewerkers van dit instituut zullen graag een vertrouwelijk ge sprek hebben met niet-gehuwde moe ders, die hun kind bij zich hebben of die het kind hebben afgestaan, om over hun ervaringen te spreken. Wie tot een gesprek bereid is, kan dit schrijven aan: dr. H. Ph. Milikows- 1 ki, Oude Singel 236, Leiden. Officiële publikaties BEBOUWING HOGE MORSWEG Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter al gemene kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet vergun ning te verlenen voor de bouw van bedrijfsgebouw met twee boven woningen op een terrein aan de Ho ge Morsweg 82 ten behoeve van A. M. Wagemaker, Lage Morsweg 41, alhier, zulks met afwijking van het geldende bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in hoofdzaak gemeente Oegstgeest 1934". De tekeningen van het bouwplan Nggen gedurende veertien dagen ten Stadhuize (kamer 111) ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen ge noemde termijn schriftelijk bij hun College eventuele bezwaren indie nen. Leiden, 30 oktober 1996 TJET geval „Brinkman" in Haarlem moge een les zyn voor allen die voor Leiden heil verwachten van een verwijdering van de auto uit de binnenstad. Het befaamde restau rant heeft geen winst geoogst uit een gedeeltelijke afsluiting van de binnenstad. De gemeente is zo ge schrokken van een dreigende slui ting dat zij heeft besloten weer 50 auto's toe te laten tot de Grote Markt. Algehele sluiting van het bedrijf zou hierdoor misschien ach terwege kunnen blijven. De gemeente heeft uiteraard niet tot taak particuliere winsten veilig te stellen maar zy moet wel waar mogelijk zodanige faciliteiten verle nen dat het voorzieningspeil van de binnenstad niet wordt aangetast, want dat kan onprettige gevolgen hebben op velerlei terrein. De moeilijkheid is dat hier tegen strijdige belangen in het geding zyn. Als een toerist klaagt over de drukte en het lawaai in Leiden, die zyn wandeling wreed hebben ver stoord, dan heeft hy een andere bin nenstad op het oog dan de bezoe ker die hier voor een bespreking moet zijn of zich hier even wil ver pozen. De eerste ziet niet op tegen een fikse wandeling, de tweede wil met zyn auto zo dicht mogelijk ko men bij de plaats waar hij moet zyn. Onder Leidenaars en mensen uit de omgeving doen zich dezelfde ver schillen voor. De een zet zijn auto voor het doen van inkopen aan de rand van de stad cn' gaat verder te voet, de ander wenst met zyn gezin en bepakking geen kilometer te lo pen. Déze verkiest een centrum als wandelgebied, dié ziet het centrum verkommeren als het verkeer er ta boe wordt verklaard. Het staat in ieder geval wel vast, dat de leefbaarheid van de binnen stad niet is gegarandeerd als de auto wordt geweerd. Er zal naar een op lossing gezocht moeten worden die alle verkeerscategorieën recht doen en die het resultaat zijn van diep gaand overleg met alle betrokkenen. Wie nü pleit voor een autovrije binnenstad, loopt wel héél ver voor uit op een ontwikkeling die zich misschien in de toekomst eens zou kunnen voordoen. Zo'n ludiek per spectief is natuurlijk altijd waard met veel verve te worden gepro- aanleggen van een riolering, die ook noodzakelijk is voor de flat. „Daarmee is de aanval nog niet af geslagen. Tien winkeliers, wier winkels door de gebouwtjes aan het gezicht worden onttrokken, voerden daar om vandaag (de laatste dag, waarop bezwaarschriften kunnen worden ingediend) volop gesteund door Zuid-West en onder aanvoering van kapper Kort naast de handtekenin genactie nog enkele acties. Rel an gengemeenscliap Zo hebben de tien winkeliers zich verenigd in een „belangengemeen schap van ondernemers op het Be vrijdingsplein" om krachtiger naar huiten te kunnen optreden. Ook voor de bewoners van de tweede etage, die op 650 m2 dak moeten gaan kijken, wordt actie gevoerd. „Dat heeft toch een waardevermin dering van de flats tot gevolg en bovendien zou hier evenals op het Vijf-Meiplein een nauwe doorgang komen. Tussen de bankgebouwtjes en de winkels zou slechts 8,5 m overblijven. En voor de mensen is heit toch niet leuk om langls blinde muren te lopen? Want zo is het toch. Drie kwart van de gebouwttjes bestaat JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 pageerd, maar dat kan nooit een uitgangspunt zjjn voor wat er op korte termyn nodig is. De mensen die op het ogenblik hun gedachten over de Leidse binnen stad laten gaan, moeten zich vooral reëel opstellen. Anders is de sfeer radicaal kapot voordat moderne par keervoorzieningen (garages bv.) het centrum beter bereikbaar hebben gemaakt. 1AE ACTIE van de winkeliers van het Bevrydingsplein is ons niet duidelijk. Het plein is jarenlang een open vlakte geweest waar de ele menten vry spel hadden. Nu het door bebouwing een zekere intimi teit cn beschutting kan krygen, komt er zo'n massaal protest. Waar- by nog komt dat deze bebouwing alleen maar mensen kan aantrekken, wat voor de winkeliers toch voorde lig moet zijn. Het uitzicht zal inder daad anders worden, maar wy dach ten zo dat de winkeliers daarvan niet kunnen leven. Wy geloven niet, dat hun plein er door deze bebouwing op achteruit gaat. En hun zaken ook niet. uit blinde muur", aldus kapper Kort, die er met verheffing van stem aan toevoegt: „De mensen wil len toch prettig winkelen en niet tegen een stelletje rafgehouwen aankijken!" De heer Kort zal morgenochtend het bezwaarschrift en de achthon derd handtekeningen in het stadhuis inleveren. „Ik ben eigenlijk meer dankbaar dan blij", omschrijft hij zijn gevoe lens. Dankbaar omdat hij zijn werk zo lang en met zoveel plezier heeft mogen doen. Veertig jaar was hij in politiedienst, „ik zou het gerust nog eens over willen doen", vindt hij. Een uitspraak die hij ruim veer tig jaar geleden niet zou hebben voorzien: toen zou hij zich verder bekwamen in het timmeren en droomde hij op een architecten bureau van een carrière als bouw kundig opzichter. „Als ik even kan, mag ik nog graag Wat knutselen, dat is er zeker van overgebleven". Keuze In het Gelderse Voorst werd de heer Massink op 24 oktober 1909 ge boren. Als jongeman van twintig werd hij voor de keuze gezet; wel of niet tekenen voor zes jaar mare chaussee. Hij tekende, begon zijn opleiding in 'Nieuwersluis, wisselde nogal eens van standplaats en solli citeerde in 1936 naar Oegstgeest. Daar was toen nog gemeentepolitie: vijf man en een nachtwaker. Gemeenteveldwachter Massink van toen is nu opper Massink der rijkspolitie, maar zijn standplaats bleef dezelfde, zij het met een on derbreking na de oorlog. Het Mili tair Gezag trok hem na de bezet tingsjaren namelijk aan als com mandant in de ang van eerste lui tenant van de tweede compagnie gezagstroepen te Leiden. Ook werd hij belast met het commando over het interneringskamp. Laatste Terug naar Oegstgeest als opper wachtmeester. Hij zag het korps groeien tot zestien man werkelijke sterkte (toegestaan zijn 21 man, maar het personeelstekort is hier groot), hij zag de voorlaatste ge meente-veldwachter (oud-adjudant A. Koerten) vertrekken, de huidige commandant, adjudant A. Kuipers komen, hij maakte de ingebruikne ming van het nieuwe politiebureau mee en neemt morgen als laatste vroegere gemeenteveldwachter af scheid van een boeiend stuk werk. Recherche Vooral het onderdeel recherche, waarmee hij twaalf jaar belast was, zit hem „aan het hart gebakken". Urenlang kan hij daarover vertel len: hoe gevarieerd het is, hoe het op kleinigheden aankomt (een man chetknoopje van een handschoen bijvoorbeeld), hoeveel geduld er voor nodig is, hoezeer een zaak je kan bezighouden, hoe je erin kan Nobelprijs voor natuurkunde: prof. Murray Gell-Mann (V.S.) STOCKHOLM De Nobelprijs voor natuurkunde 1969 is toege kend aan professor Murray Gell- Mann. hoogleraar in de V.S ZOETERWOUDE Jaarlyks moet de gemeente aan de kerk voogdij van de Herv. Gemeente voor enkele percelen een erfpacht betalen van 11,Op verzoek van het gemeentebestuur gaat de kerk voogdij nu akkoord met afkoop van de erfpachtsom. LEIDERDORP Doordat op de kruising Acacialaan-Persant Snoep- weg vanmorgen om kwart voor zeven een automobilist geen voorrang gaf aan een andere auto, sloeg de aange reden auto over de kop. Er werd echter niemand gewond. leven. „Móói werk'', kan hij, nu een beetje spijtig, verzuchten. „He lemaal aanleren kun je het nooit, je moet er al een gevoel voor hebben". Mevrouw Massink vindt het wel prettig dat zij haar man nu meer voor zichzelf zal kunnen hebben. ,Ik kon nooit zeggen wanneer hij thuis kwam. Was hij er, dan kwa- Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Sylvia R„ d v F. Overdijk en K. Smit: Saskia M.. d v F. T. Swarte en M. A. C. Bartels; Monique M. Th., d v D. G. Zwanenburg en M. P. T. Derks; Jolanda, d v P. Prins en S. van der Zijde; Harm, z v E. P. J. Schok- kenbroek en H. Rolink: Samuel J„ z v S. J. Neuteboom en J. M. E Sosef; Wenda J. F., d v A. G. Brandt en E F. van den Berg: Edwin, z v W. Filippo en M. de Ridder: Miranda, d v W. de Jong en W. Schellingerhout; Sylvette H.. d v C. J. van Hartingsveldt en H. P. M. Wolff. Gehuwd: J. H. Abbink en M. J. Noppe; C. J. van Wilgen en C. M. L. Gerse. Overleden: W. M. .M. Hauser, 5 dagen, dochter: P. van der Werf, 50 jaair, echtgen. v. J. H. Lobbers: P. Noppe. 83 jaar. wed v. A. Mes- semaker: baronesse C. W C. van Lijnden. 57 jaar. vrouw: T. J. Jager. 46 jaar, man. LEIDEN Dr. D. van Arkel, tot dusver lector in de sociale geschiede nis aan de Leidse universiteit, Is be noemd tot hoogleraar aan deze uni versiteit met dezelfde leeropdracht. Prof. Van Arkel, die in 1924 is gebo ren. studeerde geschiedenis aan de Leidse universiteit, waar hij in 1952 cum laude het doctoraal examen af legde. Van 1953 tot 1956 verrichtte hij in. Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en Duitsland wetenschappelijk onderzoek inzake het antisemitisme in de ge noemde landen. In mei 1966 promo veerde hij bij prof. dr. Th. J. G. Lo cher tot doctor in de letteren op een proefschrift, getiteld „Antisemitism in Austria". In 1966 werd prof. Van Arkel, die in 1959 in dienst van de Leidse universi teit was getreden, benoemd tot lector in de sociale geschiedenis. Mejuffrouw A. M. Roosenburg, ze nuwarts en dirigerend geneeskundige van de Dr. H. van der Hoevenkliniek te Utrecht, is aan de Leidse universi teit benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de forensische psychiatrie. Mejuffrouw Roosenburg, die haar functie aan de Utrechtse kliniek zal blijven uitoefenen, is met deze benoe ming de opvolgster van prof. dr. D. Wiersma, die in mei van dit jaar met emeritaat is gegaan. Het statussymbool en tegelijker tijd het zorgenkind van de gemeen te Leiden, de Groenoordhal, dreigt voor de zaalsporten een fiasco te worden. In de praktijk is gebleken, dat het 's avonds na de vrijdagse veemarkt vrijwel niet doenlijk is sport, i.e. basketbal, te beoefenen. De belemmeringen zijn: a. de toch al voor sport niet ideale vloer kan niet voldoende gereinigd worden; b. de vloer is nog nat: c. een onwelriekende geur blijft in de hal hangen. Helaas is dit het bewijs van de verwachting, dat veemarkt en sport elkaar moeilijk verdragen. men de mensen weer aan de deur of ging de telefoon. Het zal nu wel heel anders worden", zegt ze. Werk Hoe anders moet nog worden af gewacht. Buiten zijn diensttijd om was de heer Massink namelijk ook al 22 jaar bestuurslid van woning bouwvereniging Buitenlust, de laat ste achttien jaar als voorzitter. Dat blyft hy voorlopig en daaraan zit heel wat werk vast. De Koningin Julianaschool heeft hem eveneens jarenlang als bestuurslid gehad. Velen kennen dus opperwacht meester Massink, zodat het morgen- midag tussen vier en zes uur in het Patronaatsgebouw (bij de R.K. kerk) een druk handen schudden zal worden. Na veertig jaar politie dienst, waarvan 33 jaar in Oegst geest. een afscheid dat wellicht voor de heer Massink „de val in het pen sioen" enigzins zal verlichten. Acadeiuische examens LEIDEN Rijksuniversiteit: doet ex. Ned. recht: de heer L A Oggcl (Axel); kand. ex. pedagogiek: de heer D Ver- brugge (Vlaardlngen). mej. A D M Schuurmans (Wassenaar), mej. E W Hout man (Leidschendam); kand ex. psycho logie: mej. L R H v d Paardt (Den Haag), mej. M C Römer (Den Haag), mej. E Bruggeman (Zoetermeer); doet ex. psy chologie: mej. Chr Broer (Son N-B). de heren J J Maas (Lelden). P R Groenen dijk (Leiden); doet ex. kunstgeschiedenis: mevr. S de Jong-Schreuder (Heezel. N-B). Donderdag :I0 oktober Gehoorzaal, 8 u.. uitvoering Con Arno- re, Ellas van Mendelssohn Bartholdy Volkshuls. 2.15 u.: commissie vooi int. samenwerking, mevr. N. de Bock over Joegoslavië Microtheater, Vestestraat 40. 8.30 u.; Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht 3, 2 u.: modeshow el- •engemaakte kleding, Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Lelden. Holiday Inn 8.15 u wintersport-mode show Wilms Floet. Louise de Collgny-scholengemeenschap, aula, 8 u.: openingsavond .Ende dispereerl niet". VrUdag 31 oktober Louise de Collgny-scholengemeenschap 8 u.; openingsavond ..Ende dispereerl niet" Marekerk, 8 u.: ds. De Jong dienst t.g.v. kerkhervorming. Lutherse Kerk. 7.30 u. ds. Happel. dienst t.g.V. kerkhervorming Zaterdag l november Microtheater, Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 - 5.30 u.: schaaksoc Palamedes. Zondag 2 november Stadsgehoorzaal. 19.30 u.- ds. G Toorn vliet; ..Het ganzebord van ons leven". Apotheken Van 24 oktober tot 31 oktober heeft dienst apotheek Reyst. Steenstraat 35. telef. 20136 De Oegstgeestcr Apotheek Is zondag gesloten van 8 tot 24 uur FILMS CAMERA De vrouwenmoordenaar h jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2-30, 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 73 30 uur Rebel in ketenen LUXOR Het wonder van de liefde deel 2. 18 Jaar dag 2 30 7 en 9.15 uur zo 2.30 4-45. 7 en 9 15 uui LIDO - Battle of Britain 14 laar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur zo 2.30 4.45 7 en 9 15 RÊX Hondo en de Apachen 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45 7. en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Ge- helm Parijs, 18 Jaar. STUDIO Astêrix en de nelden. a.i. dag. 230. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4 45 7 en 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vielen ze aan 18 Jaar dag. 2 en 8 uur zo 2. 5 en 8 uur nieuwe films in leiden CAMERA z. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 230. 4.45, 7 en 9 15 uur: vr- en zat-avond 23.30 uur: Dagboek van een kamermeisje, 18 Jaar LIDO Battic of Britain. 14 iaar. dag 230. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. LUXOR Het wonder van de liefde, i 18 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur zo 2.3v 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Honderd geweren 18 Jaar. dag 230. 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur, vr- en zat-avond 2330 uur: Sexy In neon. 18 jaar. STUDIO Astérlx en de helen, a.l dag 2.30. 7 en 9.15 uur zo 230, 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON Als de naakte wind der zee. 18 Jaar. dag 230. 7 en 9.15 uur. zo 230. 4-45. 7 en 9.15 uur Behandeling na ongevallen Oe poliklinische nahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mld dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Olaconessenhuts Vrijdag 12 uut tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informattediem.» voor Leiden-Zuid-West secretariaat Jae ques Urlusplantsoen 83: voor huipverle nlng: telef. 24101 bij geen gehoor telef 20460: voor Informatie: telef 13921 Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch Ziekenhuis: voor patiënten ln klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30— 11.30, 14.30—16 en 19-20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, Inmiddels verschijnen in de pdrs berichten, dat het gemeentebestuur pogingen in het werk stelt de Rot terdamse veemarkt naar Leiden toe te halen. Dit zou betekenen, dat be halve vrijdag ook op maandag en dinsdag veemarkt wordt gehouden. Indien deze plannen doorgaan, kan de sport z'n biezen wel pakken. Dit is geen pessimistische veronderstel ling. maar een realiteit. De vraag rijst hoe dit te rijmen is met de door B. en W. gedane toezegging, dat de sport in de Groenoordhal volop aan zijn trekken zal komen. En waarom zijn de sportbonden en -verenigingen niet op de hoogte ge bracht c.q. naar hun mening ge vraagd? Men ziet kennelijk geheel over het hoofd, dat er voor de zaal sporten geen alternatief is, nu niet en over 5 jaar niet! Een groter aan tal sporthallen zal in Leiden voor lopig wel droomkastelen blijven. Het zou geen kwaad kunnen, als de belanghebbenden eens inspraak krygen in een zaak, die elke Leid se sportbeoefenaar aangaat. Kan de voorzitter van de sportstichting, drs. J. P. v. d. Reyden. die verscheidene malen het „Groenoordhalbeleid" heeft gekritiseerd, eens het initia tief nemen tot het houden van een hearing met de binnensportverte genwoordigers? Want het staat onomstotelijk vast: de Rotterdamse veemarkt kan el ders in het land worden onderge bracht, de Leidse binnensporten kunnen dat daarentegen niet. Th. G. LOCHER. Ravelstraat 15, Leiden. H. KAGIE, Kloksteeg 1. Leiden. De heren Locher en Kagie zien over het hoofd, dat de sport de tweede functie is van de Groen oordhal. In deze hal heeft Leiden in de eerste plaats een nieuwe vee markt gekregen. Dat is mede moge lijk geworden door belangrijke subsidies. Het was een gelukkige omstandigheid, dat de hal ook voor de sport geschikt kon worden ge maakt. Maar de eigenlijke functie van de hal mag daar niet onder lijden, al zullen aan de sportbeoefe ning zoveel mogelijk faciliteiten moeten worden verleend. De Groenoordhal levert de ge meente Leiden geen winst op. Dat hoeft de opzet ook niet te zijn, maar als door het aantrekken van de Rotterdamse veemarkt een gezon dere exploitatie kan worden be reikt en de Leidse veemarkt een ook voor de toekomst meer solide basis kan krijgen, zal het gemeente bestuur er al het mogelijke aan moeten doen om de Rotterdamse markt binnen te halen. Voor de binnensporten zal er dan desnoods iets anders moeten- ko men. Dat is minder moeilijk naar mate de verliezen op andere posten worden verlicht. Red. N.L.C. woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 uur dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale Teestdagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519 30 uur. zaterdag 15.30—1630 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—1130, 15—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In bei belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bü een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tut half 8. Annaklinlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag*, vrljjag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur. zon dags tl tot 12 en 2 tot 3. Dtaconessénhuis. oagelljks eerste kl. u tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—715 uur alphen RU noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7. NOORDWU k Sole Mllo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot hall 5 en des avonds van 7 tot 8 zaaipatlënten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l tot half 3. katwijk - Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- nng dagelijks van half 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea eD Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 9 •nir kassen zaterdags en zondags gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol- der» Flora vao eigen bodem, dagelijks van 8—6 uur: van mei tot en met oktober op zal en zon 2—5 uur Galerie Van der vllst. Botermarkt 3: gouaches van Hans Hllsbergre. keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot 21 november dlnsd tot en met zat. van 9—S uur) Soc Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 13: werk van Jan Kok. vaD 10 oktober tot en met lo november Lakenhal; tentoonstelling .Geknipt voor u" Ned. fotografie de eerste 100 Jaar. 25-31 oktober van 1-5 uur. zond. 1-5 uur, l nov -8 dec. to uur. zond. 1-4 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7. schilderijen en grafiek van An Blesiot. keramiek van Elisabeth Gerst en emallie van Jan de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u.. dinsdagavond van 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Alarmnummers Brandweer S maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdtenst: 5 cnaal 2 Czat. 10 u. voor middag nu zondag 24 uur). EHD: 20845. Maandag weg weer open LEIDEN De reconstructie van de Schuttersveldweg is nu zover ge vorderd, dat maandag het éénrichtingvcrkeer van de Valkbrug in de richting Rijnsburgerrotonde kan worden hervat, vooruitlopend op het invoeren van tweerichtingverkeer, dat nog veertien dagen zal duren. Door de toestand op de kruising Rynsburgersingel - Stationsweg - Steenstraat - Morssingeel heeft men echter besloten maandag alvast de Schuttersveldweg voor verkeer in één richting open te stellen. Dat ver keer heeft dan voorrang op het verkeer van de Rynsburgersingel. In de komende weken worden de nieuwe verkeerslichten geplaatst. OEGSTGEEST ,J£erlijk gezegd ben ik op het ogenblik nog erg be nieuwd hoe ik de val zal opvangen", zegt opperwachtmeester E. J. Mas sink. Met die val bedoelt hij zijn pensionering, die van vrijdagavond af een feit zal zijn. Druk bezet als hij in zijn werk altijd is geweest midden in een onderzoek bekommert een goede politieman zich niet om etenstijden, ■vrije dagen en ongestoarde nachtrust ziet de heer Massink een beetje tegen het nietsdoen op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3