Lord in Mountbatten's leven tien televisie-uren Nederland vloog niet op nachtradio af Na ruim drie jaar filmwerk Grote" man zelf in Hilversum i *i I de énige zeem. r If 11 p f10 die uitgekookt kan worden en V11 u U U bestand is tegen wasmiddelen Journaalkwestie niet ten einde Onderzoek nog onvolledig CAROLINA YES ft 17 DONDERDAG 30 OKTOBER 1969 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Om een ge sprek te hebben met Alice Op- Denheim ter introductie van de grote televisieserie die zijn schit terend en roemvol leven in beeld _irengt, was de Britse Lord i Mountbatten (op 69-jarige leef- ijd nog altijd trots op zijn bij- 1 i ïaam „Mooie Louis") korte tijd Hilversum. Zo leidt hij zelf de documen- |aire reeks die in twaalf afleve- i ingen in totaal tien uur zeiid- i tijd in beslag neemt, in. De i i AVRO begint de vertoning za- erdagavond op Ned. 2. Lord Mountbatten, sinds vijf jaar j epensioneerd na een arbeidzaam j n wereldvermaard leven, was heel elukkig toen de Britse commerciële elevisie hem uitnodigde, persoonlijk i leel uit te maken van het produktie- eam dat de serie ging maken. Het werk nam ruim drie jaren in eslag en Lord Mountbatten reisde pgewekt mee naar diverse plaatsen t de wereld, waar zijn carrière hem i Jerder heenvoerde: Malta, Birma, ingapore, India enz. Zijn leven werd beschreven door e historicus John Terraine, en Lord Jlountbatten genoot oprecht van de I ter die hem werd aangedaan door Jijn militaire memoires nog bij zijn iven zo breed in beeld te brengen. In de afleveringen zijn ook vele ijdragen opgenomen van mensen, ie door hun militaire of maatschap- ïlijke functie invloed hebben gehad 0p zijn loopbaan en persoonlijk- j I eidsvorming, of in wier leven hijzelf i en rol heeft gespeeld. Verder bevatten zij een rijkdom m historisch materiaal, niet alleen Drkregen uit vele officiële archie- en, maar ook door hemzelf beschik- ar gesteld. Lord Mountbatten ihreef dagboeken en bewaarde tal m documenten en andere geschied kundige stukken, voorwerpen en her inneringen. Lichte jeugd Lord Mountbatten werd op 25 juni i ©00 geboren als prins Louis, zor n' an de Britse prins Louis of Batten- i jerg en prinses Victoria, kleindochter ian koningin Victoria. Hij is dus lid ian de koninklijke familie, die jnstreeks de eeuwwisseling door fa- iiilie- en huwelijksbanden verwant was aan de meeste regerende ko ningshuizen van Europa. Louis, een opvallend mooi ventje dat later zou opgroeien tot een rijzige jongeman van twee meter lengte, had in Londen een fijne jeugd, hoewel de tekenen van de eerste wereldoorlog niet aan zijn familie voorbijgingen. Zijn vader was admiraal van de Britse vloot, toen de sterkste zee macht ter wereld. Thuis raakte Louis gewoon aan de bezoeken van militai re leiders en staatslieden, maar hij deelde al vroeg de liefde van zijn vader voor de zee. Levendig Hij was een levendige jongen, al tijd geweest, trouwens. Elk Brits kind kent nu nog de story van zijn doop: overgrootmoeder Victoria hield hem ten doop en de baby sloeg haar lustig de bril van de neus. Zijn vakanties bracht hij door op het stamslot van de Battenbergs „Heiligenberg", of hij zat op of in het water. Vaak logeerde hij ook bij de familie in Rusland: het gezin van Tsaar Nicolaas II. Toen in 1914 de oorlog uitbrak, was het afgelopen met de vrolijke jeugd. In 1916 deed hij zijn eerste oorlogser varing op als piepjonge adelborst bij de Britse marine. Intussen was er wel iets gebeurd: hoewel zijn vader de Britse vloot in de perfectie gereed had voor de oor logvoering, deed zich de omstandig heid gelden, dat hij van Duitse af komst was en onder de druk van sterk anti-Duitse gevoelens trad hij af als First Sea Lord. Ook verander de hij de familienaam van Batten- berg in Mountbatten: 't was wel een duidelijke vertaling, maar goed En gels. Huwelijk In de slechte na-oorlogse tijd, 1922, trouwde Louis met de charmante, in telligente Edwina Ashley. Zij over leed in 1960 geheel onverwachts, ter wijl zij als hoofd van de St. John's Ambulance Brigade Noord-Borneo bezocht. In die tijd was Lord Mount batten zelf admiraal van de Britse vloot een waardige opvolger van zijn vader, door Churchill in die functie benoemd en zijn vrouw wenste zich een begrafenis in zee. Haar wens werd vervuld. Sindsdien woont Lord Mountbatten de laatste vier jaren in ruste in een luisterrijke paleisachtige villa in Hampshire, omringd en verzorgd door een stoet van bedienden in li vrei. Kort na zijn huwelijk In 1922 spe cialiseerde Louis zich als radio- en verbindingsofficier bij de marine. Toen de tweede wereldoorlog uitbrak was hij kapitein van een torpedo- bootjager en commandant van het Vijfde Flottille. In 1941 werd zijn schip bij Kreta tot zinken gebracht, maar een matroos redde hem het le ven. Daarna benoemde Churchill hem tot chef van de gecombineerde opera ties in het Britse hoofdkwartier, waar hij de invasie op het vasteland voorbereidde. In 1943 gaven Roose velt en Churchill hem de opdracht, als opperbevelhebber van de gealli eerde strijdkrachten in Zuid-Oost-Azië de oorlogvoering tegen Japan van India uit te leiden. Onderkoning Het hoogtepunt van zijn carrière speelde zich af in India na de oorlog, waar hij als laatste onderkoning het land hielp bij de voorbereiding tot onafhankelijkheid. De dankbaarheid van dit volk manifesteerde zich in het verzoek om na de souvereini- teitsoverdracht als eerste gouver neur-generaal nog te blijven. Daarna hervatte hij zijn mari ne-loopbaan als opperbevelhebber van de NAVO-Middellandsezeevloot en in 1955 volgde zijn benoeming tot admiraal van de Britse vloot. Hij hield zich in deze functie ook bezig met de reorganisatievan de Britse defensie. Tegen de achtergrond van dit sum miere levensverhaal heeft zich de boeiende tv-serie die in Engeland HILVERSUM De kwestie over de verantwoordelijkheid voor het NOS-journaal is nog steeds niet ten einde. Nu heeft Carel Enkelaar bij het NOS-bestuur geprotesteerd over het feit dat door de beslissing die programmacommissaris Rengelink trof, hij zonder meer werd gepas seerd. Als programmaleider was hij even goed chef van hoofdredacteur Dick Simons, en dus ligt de eerste ver antwoordelijkheid voor het journaal bij hem en uiteindelijk bij de pro grammacommissaris, in casu de Raad van Beheer. Het bestuur en de Raad van Be heer hebben de zaak nog in bespre king. Het wordt langzamerhand een openlijke prestigekwestie. Het feit, dat de heren Simons en Enkelaar elkaar niet zo best ver dragen, ligt natuurlijk aan de hele toestand ten grondslag. veel opgang maakte, afgespeeld. Hoe wel deze oom van prins Philip, echt genoot van de Britse koningin, ons niet zo na aan het hart ligt als de Engelsen, die ,hem .half trots, half ja loers meer dan één bijnaam hebben gegeven, moet het toch interessant zijn, een stuk eigentijdse historie met de held als nog levend middelpunt, voor ogen te krijgen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Een niet volledig representatief onderzoek naar het be luisteren van de „nachtradio" in dc Firato-week heeft uitgewezen, dat Nederland niet is afgevlogen op de kans, 's nachts tussen 24 en 2 en 's morgens tussen 5 en 7 uur muzikale programma's te horen. Gemiddeld luisterden ongeveer 90.000 personen, meer 's nachts dan 's morgens vroeg en in totaal zullen ongeveer 500.000 mensen er „wel eens" in die uren de radio hebben aan gehad. De afdeling Studie en Onderzoek van de NOS zegt, dat deze uitslag weinig geschikt is als indicatie voor een potentiële belangstelling voor nachtradio. Men moest voor het vergaren van gegevens een andere dan de gebrui kelijke methode volgen: de luiste raars die dagboeken bijhouden over wat zij horen en zien, ten bate van het continue onderzoek naar luister- Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de CPN. 18.30 Stereo: Lichte or- testmuziek (opn). 18.55 Voor kinderen. 19.00 Amateurs nusiceren: Accordeonorkest en Brassband. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en bijbel. 19.50 Tweestemmig: gesprek. AVRO: 20.05 Pianorecital, met aanslui tend een gesprek tussen pia nist en publiek. 22.00 Cabaret- irogramma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojour- laal. 22.56 Stereo: Licht mu ziekprogramma. 23.20 Stereo: Parels der muziek (gr). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten: Aansluitend (ca. 19.00): Spektrum: maatschappelijke vraagstukken nader belicht. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr). 19.30 Kerkorgelconcert. 20.00 Ferdinand Huyck, serie- hoorspel (deel 4). 20.24 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Hadio Actief: gevarieerd programma. (22.30-22.38 nieuws). 23.95-24.00 Nieuws. Nederland I. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. TROS: 19.07 Kleur: JAM: Showprogramma. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Tros-Toto. 20.35 Kleur: De dief van Washing ton, TV-serie. 21.25 Op de man af, tweewekelijks interview. 21.40 Kleur: Bij Flet en Frans: nusementsprogramma. N.O.S.: 22.25 Journaal. TELBAC: 22.30-23.00 Organiseren en leiding geven les 5 herh. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 SCALA: informatief programma. 19.30 Van gewest tot gewest. STER: 19.56 Reclame. X.O.S.: 20.00 Journaal. STER: -20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Berichten uit de samenleving. 20.45 De oude draaidoos. 21.15 Film over Ier land. IKOR/CVK: 22.20 Vra genreeks 5: De zin van het dierenbestaan. N.O.S. 22.50-22.55 Journaal. BELGIS Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.25 Technisch en we tenschappelijk Engels, (herha ling van les 5). 18.55 Zandman netje. 19.00 Tienerklanken. 19.35 Politieke Tribune: de Belgische Socialistische Partij (B.S.P.). 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht. 19.57 Medede lingen. 30.00 Nieuws. 20.25 High Chaparral (34). 21.15 Verover de aarde: De hemel onder ons. 22.05 Première: De nieuwe films van de week. Nieuws. HAD,O MORGEN Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammo- maar..... foonmuziek. (8.00 Nieuws. 8.11 14,30 stereo: Radiojournaal. 8 30-8.33 De Groenteman). N.O.S.9.00 Ra dio Blazers Ensemble. 9.35 Wa- terstanden. 9.40 Radiokoor. Disco-Drive-n AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (1I.00-H.02 Nieuws). 11.30 Pro gramma rondom het volkslied. 11.55 Beursberichten. N.O.S. 12.00 Blik op de wereld: infor matief programma. 12.30 Voor de landbouw. N.O.S.: 12.40 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr). 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Klassie- grammofoonmuziek. nen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: gevari eerd programma. (16.00 Nieuws. 17.55 Mededelingen). Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Badinerie: oude en klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32 Actuaiitel- 22.45 ten: 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Seml-klassieke orkestmuziek (opn). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Gevarieerd programma. (12.00 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden 15 Schoolradio. HHS- Gevarieerd mu ziekprogramma. TROS: 15.00 Stereo: Verzoekplatenpro- gramma. 16.00 Nieuws. 16.02 Disco-Drive-in: showbusiness. 17.15 Sportkompas. 17.45 Actua liteiten. NCRV: 16.00 De Johan Willem Friso Kapel. Hilversum III, 240 m. en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws). N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws). TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Licht geva- N.O.S.: 14.30 Vernieuwing in rieerd muziekprogramma. onderwijs, lezing. 15.00 Klassieke en moderne kamer muziek (opn). 15.45 Toe ristische informatie uit bin- (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Gevarieerd platenprogramma voor automobilisten. -oppie Loep en het geheim van de degenstok 4. Jonas had het touw stevig om de kist vastgemaakt. Hij idde naar het eiland en begon te trekken. Lappie hielp 1 dapper mee. Langzaam, uiterst langzaam voelde het etal de kist naar zich toekomen en na een half uur ste- trekken, stond ze aan de kant. Ze was van onder tot 'en begroeid met wier en planten en ze was glibberig de klei. "Wat zou dat zijn?" vroeg Jonas. Lappie zweeg, au Lappie, jij weet toch altijd alles zo goed?" Lappie knikte. "Ik geloof, dat ik er ben. Jonas. Op dat eerste docu ment stond immers Meeuweneiland?" Jonas knikte. "Wel, dit is een eiland bij Meeuwenoord, misschien heet dit wel meeuweneiland!" Jonas knikte enthousiast. "Warempel, Lappie, dan zou dit de schat zijn, waarover gesproken werd in de documenten!" Lappie holde naar de schuur. "Even een hamer halen, Jonas en kijkdichtheid, werden nfet op de uitzendingen geattendeerd, omdat zij anders misschien opzettelijk „er iets aan zouden hebben gedaan". Bij het nemen van steekproeven bleek, dat zeker tweederde van het publiek niet op de hoogte was van de nachtuitzendingen en mogelijk heb ben degenen die het wel wisten, meer dan normaal van de kans gebruik gemaakt. Ook speelt bij de luisterdichtheid waarschijnlijk het feit dat men ge makkelijker een toestel na 12 uur laat aanstaan dan het om 5 uur in te schakelen, een rol. Of de minister op deze gegevens zal besluiten zendtijd in de nacht door velen, vooral door nachtwerkers zeer geambieerd te verlenen, blijft voorlopig een vraag. In de grote Britse documentaire „Hel leven van Lord Mountbatten" vertelt Louis Mountbatten voor het eerst zelf over zijn grote carrière. Bijna vijftig jaren lang heeft hij een belangwekkende rol gespeeld aan het Engelse hof en enorm was zijn invvloed in de voor naamste politiekemilitaire, sociale en economische centra. Maar in 1908 was hij, op vakantie in Malta, nog dit knappe jongetje, dat twee lieve meisjes in zijn ezel wagen liet rijden. Toen nog was zijn nu wereldberoem de naam prins Louis von Battenberg. Zaterdagavond de eerste aflevering van een tien uur durende documentaire over zijn boeiend levensverhaal. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 TROS 7.07 uur tienerprogramma Jam. 8.20 uur TROS-toto. 8.35 uur aflevering De Dief van Washington. 9.25 uur interview. 9.40 uur amusementsprogramma „Bij Fiet en Frans". Ned. 2 VPRO 8.20 uur Berichten uit de samenleving. 8.45 uur De oude draaidoos. 9.15 uur documentaire over Ierland. 10.20 uur (CVK/IKOR) Vragenreeks: De zin van het dierenbestaan. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 8.05 uur optreden Japanse pianist Takahiro Sonoda, met interview. 10.00 uur cabaret met Fiet en Frans Koster „Jekemme- wat". 10.55 uur Melodietjes en datjes. Hilversum II NCRV 7.30 uur orgelconcert door Evert Westra. 8.00 uur vervolghoorspel Ferdinand Huyck. 8.30 uur gevarieerd programma Radio aktief, n spelletje, strip, ernst en vrolijkheid. .1.15 uur magazine Onvoorzien. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 13 'Weet hij wel eens, wat u gezegd hebt?' vroeg Ralph. - 4 Herhaal die spreuk eens voor deze heer,' zei Ralph. - 'Verwaarloos,' herhaalde de' kleine Belling. - 'Zeer goed,' zei Squeers, 'nu verder 1' - 'Verwaarloos,' begon de kleine nog eens. - 'Zeer goed,' zei Squeers. 'Nu?' - 'Uw zaken,' zei de kleine, - 'Goed, jongen!' zei Squeers, terwijl hij dé schuldige een woedende blik toewierp, 'wy zullen naderhand een zaakje hebben af te doen.' 'Maar voor liet heden,' zei Ralph, 'zou het misschien beter zijn, als wij onze eigen zaken afdeden.' - 'Graag,' antwoordde Squeers. - 'Wel nu,' hernam Ralph, 'wij zullen niet lang werk hebben. U hebt in de krant om een bekwame assistent gevraagd.' - 'Ja,' antwoordde Squeers. - 'En hebt u er inderdaad een nodig?' - 'Zeker.' - 'Daar is er dan een. Mijn neef Nicolaas, die kersvers van school komt, en die alles in het hoofd, maar niets in de zak heeft, is juist dc man, die u hebben moet.' 'Ik vrees al leen,' zei Squeers, dat hij niet bij mij passen zal.' - 'Dat zal hij wel,' her nam Ralph, 'ik weet dat beter. Laat de moed niet zakken,' vervolgde hij tot zijn neef, 'binnen acht dagen tijd zul je al de jonge edellieden in Doihtboys-Hallonderwijzen, in zover deze heer tenminste niet hardnekki- ger is, dan ik geloof...' - 'Ik vrees meneer,' zei Nicolaas, zich tot Squeers wendend, 'dat u mij nog te jong vindt, en ertegen bent, dat ik nog met geen academische graad ben bekleed...' - 'Het laatste is zeker een bezwaar,* antwoordde Squeers, met zo'n ernstig gezicht als hem maar mogelijk was, en niet weinig in de war gebracht, zowel door het contrast tussen de kin derlijke eenvoudigheid van de neef en de gevatheid van de oom, als door de onbegrijpelijke toespeling op de jonge edellieden onder zijn leiding. - 'Luister eens!' zei Ralph. 'Ik zal u in twee minuten de zaak.duidelijk maken.' - 'Als u zo goed wilt zijn,' antwoordde Squeers. - 'Dit is een jongeling, een knaap, een kind, of zoals u hem noemen wilt, van achttien of negentien jaar,' - 'Dat zie ik,' merkte de schoolmeester op. -'En ik ook,' zei mijnheer Snawley, die van mening was dat het geen kwaad kon, wan neer hij zijn nieuwe vriend bij gelegenheid bijstand bood. - 'Zijn vader is gestorven,' hernam Ralph, 'hij kent de wereld niet, heeft geen middelen hoegenaamd, en zou graag wat omhanden willen hebben, Iaat ik een paar woorden met u spreken!' Deze woorden werden terzijde gesproken, en na een paar minuten kon digde Wackford Squeers aan, dat Nicolaas Nickleby, van dat ogenblik a£ tot de waardigheid van eerste assistent in Dolheboys-Hall benoemd was. 'De aanbeveling van uw oom heeft mij overgehaald, mijnheer Nickleby,' zei Wackford Squeers. Nicolaas, verrukt over deze gelukkige uitslag, schudde zijn oom hartelijk de hand, en had Squeers wel te voet willen vallen. 'De man ziet er niet gunstig uit,' dacht Nicolaas, 'maar was schaadt dat? Porson was ook een man van een zonderling voorkomenden dokter John son ook. Al die boekenwurmen zijn dat.' 'Morgenochtend acht uur, meneer Nickleby,' zei Squeers, 'vertrekt de postkoets. U moet een kwar tier vroeger hier zijn, daar wij deze knapen meenemen.' - 'Ik zal niet in gebreke blijven, meneer!' zei Nicolaas. - 'De diligencevracht heb ik be taald,' bromde Ralph. 'Je zult niets te doen hebben dan in te stappen.' Dit was een nieuwe trek van zijn ooms grootmoedigheid. Nicolaas voelde deze onverwachte goedheid zo diep, dat hij nauwelijks woorden kon vin den om hem te danken. 'Ik zal morgen klokslag acht uur hier zijn, om je te zien afrijden,' zei Ralph. 'Pas op datje niet wegblijft.' - 'Ik dank u oom!' antwoordde Ni colaas, 'ik zal deze goedheid niet vergeten.' 'Geef deze papieren aan mijn klerk,' zei Ralph, 'en zeg hem dat hij wacht totdat ik thuis kom.' Nicolaas nam deze taak graag op rich, en nadat hij van zijn oom met een hartelijke groet afscheid had genomen, snelde hij heen. Nicolaas vond Golden-Square en Noggs, die voor een paar minuten naar de herberg gegaan was, kwam terug, zag hem op dc stoep staan, en deed de deur open. (Wordt vervolgd) Kareltje Knetter en de Bos-bubbel 24. „Parbleu!" riep de edele jongeling uit, toen hij op het ijs van het Snoe- kenvijvertje aankwam. „Parbleu! Is er airede iemand hier die zich net als wij wenst over te geven aan de koele verkwikking van een middagske simpele ijssport! Aerdig! Héél aer- dig! En voor het geval je soms mocht twijfelen aan onze oprechte bedoelingen om op het ijs vlot en los jes met elk prolleke om te gaan, hier is dan onze naam. Wij zijn een neef van de graaf Benninck van Rij- ckenstein en Egerick is de naam! Egerick van Yssel- steyn van Wellemonde!" Met een eenvoudig gebaar stak de jeugdige edelman een hand uit in de rich ting van de verblufte Kareltje Knetter en deze wist niets anders te doen dan te mompelen: „Dank u wel, meneer LJzermonde van Ezelstein „Par bleu!" riep de jonkman weer. „Daar verbastert dit jeugdig prolleke onze naam tot een bijkans onverteerbaar brokske ginnegapperijOnthoud het nu goed: Egerick van Ysselsteyn van Wellemonde is de naam! En stamp ook in uw onderontwikkelde hersentjes dat men de bandjes van zijn schaatsen kruiselings bindt!" De hooggeboren jonkman deed het met zijn vingers voor en na héél veel moeite slaagde Kareltje er zowaar in de schaatsen goed onder te krijgen. „En nu maar vief op het ijs gesprongen en met krachtige slagen weggezwierd!" zei Egerick. Hy deed zijn gespierde body lenig, op het ys belanden en sneed om te beginnen een puntgave cirkel in het ijs

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17