f De Burcht gaf sublieme show in Groenoordhal RING LEIDEN EN OMGEVING KENT GROTE ACTIVITEIT Jouw in Barrepolder mo gelijk Zoeterwoude krijgt nieuwe openbare lagere school De Geregtigheid draait weer Geen samenwerking tussen AR-CH-KVP Leiderdorp? Geleidelijke overgang van weide naar stal Imperium genoot in Oxford ibileumconcert an Ex Animo CHRISTELIJKE ZANCERSBOND VERGADERDE IN ALPHEN liet meer met er en wijn ings de deur Concours SCHOOLHANDBAL WERD SUCCES ik Koenders (17) judo-kampioen G.S. over Leidse centrale: Koperen jubileum ds. Te Winkel in Sassenheim Politie deed goede vangst LEIDSE COURANT MAANDAG 27 OKTOBER 1969 '1DEN Op 27 september was het vijftien jaren geleden, dat het 1dorkest De Burcht werd opgericht. Bij zulke gelegenheden is het uikelijkdat het bestuur recipieert, wat natuurlijk heel feestelijk et bestuur van De Burcht dacht er echter anders over en besloot iden en belangstellenden heel origineel te ontvangen. Het huurde toe maar even de Groenoardhal en liet daar een show opvoeren, ook de marojettengroep een gelegenheid tot optreden te verschaffen, kerkelijk hartveroverend was. Hoe plezierig was het, dat het bestuur cl had misgetast met zijn opzet; er waren zeer veel mensen, die even- Ic ,zeerg enoten hebben. aantrekkelijke voor mij in w urcht is, dat dit korps beschikt een werkelijk harmonie-orkest. nuzikale zorg hierover is toe- ouwd aan de trompettist bij de Mil. Kapel Koos Mark, die het st pt leidt en er een ge- j harmonieklank mee bereikt, instrumentarium is zonder goed te noemen. In dit verband k even een paar cijfertjes ver- cÉ>en: De vier indrukwekkende phonisten blazen samen op v, 0 gulden! Voorts lopen er vier jr bonisten: f 5.000, alles bijeen nbegrip van de zeer fraaie uni- p, kleding wandelde daar za- is de Groenoordhal zo'n gulden rond! Dat is toch een atie, het vermelden waard, ben eohter geen boekhouder, dien u mijn indrukken mee te Nu, het Jeugdorkest heeft zeerste verrast. Toen op vier de grote toegangsdeuren zwaaiden en orkest, drumband ïajorettes de enorme ruimte enmarcheerden, kreeg ik wer- k een aangename rilling langs rug, zo imposant was de sa menklank. Wat klonk het koper fijn. Dit kan trouwens ook worden ge zegd van de klarinetten en de saxo foons. Eerlijk gezegd, belette de galm in deze ruimte mij een scher pe beoordeling, maar anderzijds was het een winstpunt t.o. het optreden buiten. Een goede belichting met schijnwerpers zou het hier natuur lijk ook doen en nog tot vervolma king van het schouwspel bijdragen. De majorettes o.l.v. Wil Middel koop marcheerden hun figuren cor rect en ook hun manipulaties met de stokjes waren technisch zo be trouwbaar, dat mijn angsten voor mislukking totaal 'ongegrond bleken te zyn. Het intermezzo van het orkest zorgde voor een leuke potpourri uit de musical Hallo, Dolly, waarbij zich later ook de majorettes voeg den. Tot slot was er dan de eigenlijke gestyleerde Taptoe, met koraalmu- ziek, volkslied en bovenal voorafge gaan door de fraaie fanfare van de drumband. Ja, het was werkelijk al les kostelijk en sympathiek. Ik kon terdege merken, dat het grote, orde lijke publiek geboeid was. Na elk nummer was er ten minste een niet mis te verstaan, daverend applaus. Dit alles belooft veel voor de Ju bileumshow op 13 november in de Stadsgehoorzaal. HENRI WELBOOREN LEIDEN De toneelgroep Impe rium is na een zeer geslaagde week in Oxford teruggekeerd in Leiden. De groep vertrok vorige week vrij dag. Zaterdag werden de acteurs en actrices ontvangen door de Oxfordse toneelgroep Youth Theatre, die vorig jaar in Leiden op bezoek was. Impe rium heeft drie voorstellingen gege ven van Peter Shaffers stuk The Public Eye, waarover de recensenten van de kranten Oxford Mail en Ox ford Times zeer goed waren te spre ken. Vooral Bert Dronkert, die de rol van Julian Christoforou speelde, kreeg alle lof toegezwaaid. De leden van Imperium hebben een bezoek gebracht aan Stratford-on- Avon, Shakespeare's geboorteplaats. Ook zijn zij naar de musical Hair geweest. Be jaarde man na ongeval overleden LEIDEN De 74-jarige Pieter Klein uit Zoeterwoude, die donder dag 16 oktober bij een ongeval op het Levendaal gewond raaakte, is over leden. d( EIDEN De christelijke ora- mvereniging Ex Animo geeft member ter gelegenheid van vijftigjarig bestaan een ju- umuitvoering in de Stadsge- •zaal. Uitgevoerd worden Glo- van Vivaldi, Kröningsmesse Mozart en Dettinger te Deum Handel. Medewerking verle- Nelly v. d. Spel (sopraan), Kloos (alt). Jan Waayer te- Marco Bakker (bas), Ada v. i lent (clavecimbel en orgel) de begeleiding verzorgt het k io Bach-Orkest. Herman de et ff heeft de algemene leiding. ALPHEN/LEIDEN De afdeling Leiden en omstreken van de Konink lijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen, hield zater dagmiddag een najaarsvergadering in gebouw „Nabij" te Alphen. Voorzitter J. Wernecke heette veel afgevaardigden van de aangesloten koren welkom, in het bijzonder de heer B. Siereveld, die de laatste twee jaren als muzikaal adviseur optrad en de heer T. Scheepers die nu de volgende twee jaren als zodanig zitting zal hebben. NOORDWIJK •1 OORDWIJK Melkslijters, ideniers en groentenhandela- waren gewoon tot nog toe ook en wyn in hun wagens mee N voeren, uiteraard met de be ing deze dranken by het ven- aan de man te brengen. Wijn bier behoren echter tot de zo- aamde zwak alcoholische pI nken ingevolge de drank- en ecawet wel was toegestaan, uitspraak van de Hoge Raad juni heeft aan deze onzeker- een eind gemaakt. Venten bier en wjjn mag niet. e! blijft het mogelijk deze dran- te bezorgen of af te leveren, dan moeten zij vooraf besteld Bovendien geldt dit slechts kleinhandelaren, die over een oten ruimte als bedoeld in de uk- en horecawet beschikken. De 1 dinspecteur van politie te Noord- heeft daarop in een circulaire de betrokken kleinhandelaren de e iacht gevestigd. Binnenkort zal controle op het venten met bier wijn worden gehouden. Uit het jaarverslag van mej. N. van Leeuwen, bleek dat het héél goed gaat met de Ring Leiden en Omstreken. Twee nieuwe vereni gingen hebben zich nu weer aange sloten, hetgeen betekent dat dertig koren van de Ring Leiden deel uit maken. De volgende zangersavond wordt gehouden in Rijnsburg op 12 fe bruari 1970, terwijl een jeugdzang- avond op vrijdag 17 april in Oude wetering, eveneens op het program ma staat. Een belangrijk punt was de orga nisatie van het concours dat ver moedelijk op 27 mei in de Stads gehoorzaal in Leiden zal plaatsvin den. Tijdens de vergadering gaven zich al zes grote en zes jeugdkoren op. Het bestuur is er dan ook nu al van overtuigd dat het concours een geslaagd evenement zal worden. Dezelfde jury als bij het concours in 1968, zal de prestaties weer be oordelen, wat een winstpunt werd genoemd voor de opbouw van ieder koor. De heer D. v. d. Blom uit Burger veen, hield vervolgens een nabe schouwing over de gezamenlijke uit gaansdag die begin dit jaar werd gehouden. „Hierop zijn", aldus de heer Van der Blom, „bijzonder goede reacties gekomen." Hoewel sommigen al weer denken aan een volgende uitgaansdag, zei de heer v. d. Blom namens het bestuur dat men van mening is dat er nu eerst weer moet worden „gewerkt". Toch zal t.z.t. wel weer een tweede uit gaansdag worden georganiseerd. Ver wacht wordt dat men zeker duizend zangers en zangeressen mee zullen gaan. Geconstateerd werd al met al dat binnen de afdeling Leiden een gro te activiteit heerst. NOORDWIJK Het door de afd. handbal van de r.k. Sportvereniging M.S.V. te Noordwijk georganiseerde toernooi voor de schooljeugd is in alle opzichten een succes geworden. De belangstelling was enorm 700 deel nemers in 74 teams, de opkomst van de supporters massaal en de organi satie perfect. De uitslagen luiden als volgt: Poule AB: 1 St. WillibrordMavo 2B; 2 St. Willibrord-Mavo 1B; poule CD: St Willibrord-Mavo 3B; 2 St. Willibrord-Mavo 4A; poule EF: Chr. Mavo klas 2B; 2 Chr. Mavo klas 2A; poule GH: St. Willibrord-Mavo klas BI; Chr. Mavo klas IA. De poules EF en GH waren de meisjes-senioren. Bij de lagere scholen waren de uit slagen: poule IJKL (jongens): 1 Wil- helminaschool klas 5A; 2 Dr. De Vis- serschool, klas 6A; poule MN: 1 Open bare School klas 6A; 2 RK Jongens school klas 6B; poule QPQR (meisjes): 1 r.k. Meisjesschool, klas 5B; 2 Chris tus Koningschool, klas 5A; poule STU: Christus Koningschool, klas 6A; 2 Wilhelminaschool, klas 6B. iASSENHEIM Bij de districts- dstrijden judo. die in Leiden voor kampioenschappen Zuidholland 'd Erik Koenders (17) van Sport- ool Aarts, glansrijk kampioen Dr Zuidholland in het halfzwaar 'icht bij de aspiranten. Hiermee It hij het recht om mee te doen de nationale kampioenschap- Erik zal binnenkort de CIOS- - rtopleiding in Overveen gaan gen. LEIDEN Nog steeds is het fantastisch najaarsweer en daarom blyft de grote afstoot achterwege. Dit mag dan als gevolg hebben dat er een vry regelmatige aanvoer is, de grote top is er nog niet ge weest. Dit betreft met name de wolvee-afdeling. Al komt dit echt niet alleen door het zachte weer, maar meer door de slechte prijzen i.v.m. de franse franc en de con currentie in het wolvee uit derde landen. Overigens was het gisteren wel een gezellige markt. Het be zoek was goed. mede door de herfstvakantie waren er veel jongelui op de markt en in de hal. Zoals geschreven een vrij stabiele aanvoer van runderen, de over gang van weide naar stal verloopt dus dit jaar zeer geleidelijk. Voor wat de runderen betreft komt dit het meest voor bij het gebruiks- vlees. De melkkoeien leken beter 'EN HAAG G.S. hebben de statenleden Van Steenis en Brandsen ge- woord op de door hen gestelde vragen naar aanleiding van de voorge len bouw van een elektrische centrale in de Barrepolder of elders nabij toen. Met nadruk verklaren zij, dat een „terugvallen" op de Barrepolder het geval er geen goede alternatieven zijn, mogelijk is. Door de urgentie op korte termijn een beslissing moeten worden genomen, zo voegen zij U" aan toe. De bouw van deze centrale moet «toen gezien in het kader van in- Provinciale coördinatie-overleg, zo 'klaren zij verder. Ten slotte schrijven G.S., dat, in- R voor de realisering van een plan lor de bouw van een centrale een gemeentelijk bestemmingsplan wordt gewijzigd wat voor eventuele bouw in de Barrepolder nieet nodig is G.S. bij hun beslissing krachtens de wet op de ruimtelijke verordening over de goedkeuring van die wijziging ook zelf de verschillende belangen gaan afwegen. verkoopbaar. Vooral voor de beste dieren werden goede prijzen betaald. De stemming op deze afdeling was wel goed. Voor wat de vare-koeien betreft, vernamen wij van kopers zijde, dat de prijzen, die ze moesten betalen, wat hoger la-g, maar uit de officiële notering viel dat niet op te maken. Wij lazen daar, dat de handel lui was. Verdeeld beeld De handel in jongvee was rustig. Pinken en graskalveren waren voor wat het prijsverloop betreft nogal wat verdeeld. Het aan tal nuchtere kalveren is zo klein, dat van handel niet kan worden gesproken, hoewel wij stelling ver wachten, dat, nu de markt overdekt is, deze diersoort straks zeker zal komen. Slachtvee. Het verloop op de runderslachtveemarkt viel niet tegen. Er waren iets minder dieren, maar de handel was levendiger. De handelaren waren de mening toe gedaan. dat de stemming over het algemeen beter was. Een feit is, dat deze afdeling spoedig geruimd was met als hoogste notering f 5,20 per kg. Hetzelfde, in i°t* sterkere mst°. kan gezegd worden van de vette kalveren. Deze werden vlot ver kocht en verdwenen vlug van de markt tegen goede prijzen. Wol vee. Deze diersoort wil ddit naiaar niet goed op gang komen. De schapen, altijd goed op onze markt aangevoerd en verkocht, geven een verdeeld beeld te zien. De handel in fokschapen, aanvanke lijk stug, later beter. Vette lamme ren aanvankelijk stug, daarna vlug, met dezelfde notering als vorige week. Wel stabiel, maar zonder de nodige levendigheid, zijn er toch nog schanen eenoeg. maar het wachten is op hogere prijzen. Varkens. Slachtvarkens, Beurshandel. Het beursverloop viel niet mee. De te verwachten prijs, zat er ditmaal met in. Stuigge handel, mede wegens gebrek aan levende export. De aanvoer van lichte varkens en biggen was goed. De slachtzeugen zyn duur. evenals een goede Hollandse big. Geiten, flinke aanvoer, handel goed. RIJNSBURG De afdeling Rijns burg en omgeving van het Genoot schap Nederland-Israël, vergadert morgenavond om 8 uur in een zaal van de christelijke lagere tuinbouw school. Dr. G. A. Kohnstam spreekt over 2000 jaar strijd om Jeruzalem. RIJNSBURG Dinsdagavond om 8 uur is in de kantine van „Flora" de prijsuitreiking van het Rynsburgse bloemencorso. LEIDERDORP Met de verkiezingen van de leden van gemeente raad en Provinciale staten wacht de plaatselijke a.r. kiesvereniging een druk seizoen aldus de voorzitter dr. J. L. Dubbeldam, op de discussie, die vrijdag in de consistorie van de Geref. kerk werd gehouden. Wethouder C. Meerburg ging nader in op de vraag of men in staat is persoonlijk mee te werken aan het welzyn van de samenleving in Leiderdorp. Vooraf stelde de voorzitter twee belangrijke zaken aan de orde, waarover de ver gadering zich uit moest spreken n.l. het samengaan van A.R., C.H.U. en K.V.P. Ter tafel lag het programma, opge steld voor de verkiezing van de Prov. Staten door een kleine commissie. Na een uitvoerige discussie kwam men tot de conclusie, dat het opgestelde programma in slecht verstaanbare taal was weergegeven en dat het niet aanvaardbaar was samen te gaan werken. Gedurende twee jaar voert een daartoe ingestelde commissie bespre kingen om op gemeentelijk niveau met een gezamenlijke lijst uit te ko men, aldus de voorzitter. De conse quentie is écn grote fractie, die in staat is een duidelijk beleid te voe ren. De KVP heeft echter de voor waarde gesteld, dat de lijsttrekker geen zittend raadslid mag zijn. Hoe wel het hier ging om het nemen van een principebesluit stelde de voorzit ter na een lange discussie dat dit niet mogelijk was omdat er geen duide lijke uitspraak was geweest. Duide lijk was dat de door de KVP gestelde voorwaarde een belangrijke rol heeft gespeeld. IFelzijnspol itiek Welzijnspolitiek staat momenteel in het midden van de belangstelling, begon de heer Meerburg zijn lezing. De bereikte welvaart geeft de mens nog geen welzijn. Inspraak van de bureer t.a.v. de ontwikkeling van de bouwplannen, rond de bouw van een elektriciteitscentrale in het recreatie gebied Kagerplassen waren de pun ten waarover een uitspraak werd ge vraagd. Afkerig van de inspraak is de hesr Meerburg niet. Maar het moet wel haalbaar zijn. Met name bij de woningbouw is het voor het ge meentebestuur moeilijk inspraak te krijgen met de bewoners, want men weet niet wie dat zijn. Bouwplannen vragen een voorbereiding van drie jaar. Er worden zoveel mogelijk speelgelegenheden voor de kinderen gemaakt maar in praktijk blijkt dat men na een jaar of tien vraagt het maar weer op te ruimen. Voor bejaarden wordt gebouwd naar richtlijnen en machtigingen van het ministerie in Den Haag. De be jaardenwoningen, die worden ge bouwd aan de Brittenburg bijv. mag de gemeente niet zelf bouwen omdat SASSENHEIM Gistermorgen na de kerkdienst in de gereformeer de kerk. die ds. H. v. d. Berg leidde, sprak deze namens de gemeente zijn collega ds. J. D. te Winkel en diens echtgenote toe i.v.m. hun koperen huwelijk en ambtsjubileum. Ds. v. d. Berg zei de wens van het echtpaar om geen receptie te houden te moe ten respecteren maar zondermeer wilde hij er niet aan voorbij gaan. Hij wees op de grote genade van Jezus Christus, om zijn Evangelie te mogen verkondigen. Ds. v. d. Berg wenste zijn collega toe dat deze nog vele jaren in het wondere ambt werkzaam mag zijn. De waardering en dankbaarheid van de gemeente werd tot uitdruk king gebracht met een fruitmand en een enveloppe met inhoud. ZOETERWOUDE Reeds verscheidene malen heeft de bouw van een openbare basisschool en openbare kleuterschool onderwerp van bespreking uitgemaakt. De bouw van beide scholen is zeer urgent. De huidige openbare basisschool wordt te klein en moet bovendien verdwijnen door de voor genomen bouw van een winkelcentrum aan de Dorpsstraat. De onlangs ge opende openbare kleuterschool heeft slechts een tijdelijk onderkomen in „Ons Huis". Precies een jaar geleden kwamen B. en W. met een voorstel tot bouw van een 3-klassige prefab, school aan de Kerklaan waarvoor reeds grond was aangekocht. De oudercommissie kwam toen in het geweer, achtte de ze te klein en ook de raad had vele bedenkingen tegen het voorstel om dat de ruimte geen mogelijkheid openliet voor een eventuele uitbrei ding. Het voorstel werd teruggenomen en later werd de gereserveerde grond verkocht aan de Raiffeisenbank Zoe terwoude. Als nieuwe plaats voor de te bouwen school werd een plaats aangewezen in het nieuwe uitbrei dingsplan Westeindseweg nabij de Sjaloomschool. Na rijp beraad zijn B. en W. tot de slotsom gekomen dat het aanbeve- KATWIJK Zaterdag heeft mo lenmaker T. Bouma, die door de ge meente is aangesteld als molenaar van korenmolen „de Geregtigheid" (daterend uit 1740), alvast proef ge draaid. Morgen zal de molen officieel in gebruik worden genomen, waar mee de restauratie een feit is. De stenen die het graan malen zyn door een steenhouwer „opgescherpt". De zakken graan worden binnen in de molen naar de derde verdieping I gehesen om vervolgens te worden leeggestort in een grote trechter. Via een houten pyp gaat het meel naar de tweede verdieping waar het in zakken wordt opgevangen. Het graan wordt geleverd door de firma V. d. Waai. Onder toeziend oog van Johan Vliegcndhart (rechts) en Johan Bou ma, vangt de molenaar de eerste meel in een zak op. Foto Kruyt. ling verdient om een zes-klassige school te bouwen met definitief ka rakter. Daarbij wordt gedacht aan een ontwerp van het scholenbouw team „Midden-Holland". NOODLOKAAL De school, traditioneel gebouwd in baksteen, zal bevatten een zestal klaslokalen, gemeenschapsruimte en fietsenberging. In het gebouw zullen de openbare basis- en kleuterschool worden ondergebracht. Daarbij ko men gescheiden speelplaatsen. Even tueel niet gebruikte klaslokalen kun nen ter beschikking worden gesteld aan het bijzonder onderwijs. De bouwkosten worden geraamd op f 551.354,- en de grond en inrichtings kosten op f 100.000. De Aloysiusschool aan de Schen- kelweg is in ruimtenood gekomen. Het aantal leerlingen bedraagt nu 261. Uitbreiding is ook noodzakelijk door verlaging van de leerlingen- schaal. Aanstelling van een achtste leerkracht is toegestaan mits over de nodige lokaalruimte kan worden be schikt. B. en W. stellen de raad voor een krediet te voteren van f 22.176.- voor de aanschaf van een noodschool- lokaal en dit ter beschikking te stel len van de Aloysiusschool. KLEEDGEBOUW De officiële zwemgelegenheid aan de Noord Aa zal ophouden te be staan nu provinciale waterstaat, nieuwe eigenaar van het terrein, aan de gemeente heeft verzocht het kleed gebouw te verwijderen. Deze werd gebouwd ten behoeve van de Stich ting Geordend zwemmen en diende als klecdgelegenheid. Hel gebouw is nog in goede staat en kan nog als garage worden gebruikt. Door het optrekken van deze schuur op het gemeentelijk opslagterrein aan de Miening kan deze in gebruik worden gegeven als garage en berg plaats. Het gedeelte van de gemeen tegarage dat nu wordt gebruikt als stalling voor de burgemeestersauto kan dan geschikt worden gemaakt als werkplaats voor de gemeentewerklie den. Daartoe moeten voorzieningen worden getroffen. Totale kosten f 10.000,-. TUINLIEDEN De realisering van het plan West einde en de uitbreiding van het aan tal sportvelden zal een aanzienlijke verzwaring van de werkzaamheden der gemeentelijke plantsoenendienst met zich brengen. Voorgesteld wordt het personeel gemeentewerken uit te breiden met twee tuinlieden en een leerling- straatmaker. KRUISGEBOUW De vereniging „Het Wit Gele Kruis", afdeling Hoge Rijndijk, heeft de huur van de benedenverdieping in het pand Hoge Rijndijk 249 te Lei den per 1 november opgezegd. Als nieuwe huurster heeft zich gemeld de Stichting Maatschappelijk Werk te Zoeterwoude, die de ruimte wil in richten tot bureau. Door het gewij zigd gebruik moeten voorzieningen worden getroffen waarvan de kosten zijn begroot op f 3.310.-. De huur voor de benedenverdieping zou dan f 250,- per maand gaan bedragen. TEL-APPARAAT Teneinde op de verschillende we gen in de gemeente de verkeersin tensiteit te kunnen meten wordt voorgesteld over te gaan tot de aan schaf van een verkeerstelapparaat. Momenteel wordt gebruik gemaakt van telpuntgcgcvcns van de provin cie. De aanschafkosten, inclusief de inbouw in een stalen beschermkast, worden geraamd op f 490,-. de woningen in de premiesector val len. Voor bespreking van het laatste punt, de bouw van de centrale, was geen tijd meer aanwezig. SASSENHEIM Na intensief speurwerk is het de Rijkspolitie ge lukt drie inbraken, die in één maand plaats vonden bij de Cash and Car ry, Radioplein 16 en aan de Teylin- gerlaan, tot klaarheid te brengen. Een vijftal arrestaties werd verricht, w.o. drie op grond van heling. Drie verdachten werden na ver hoor vrijgelaten. Twee zullen dezer dagen worden voorgeleid voor de Officier van Justitie te 's-Graven- hage. Het zijn overwegend oude be kenden van de politie. De buit die gedeeltelijk was verkocht en wegge gooid, kon voor een groot deel wor den achterhaald o.a. in de Haarlem mermeer, Lisse en Oegstgeest. Nieuwe buksen voor schietvereniging in Voorhout VOORHOUT Tijdens de jaar vergadering van de Vogelschietver eniging werd gesproken over de vie ring van het 50-jarig bestaan in no vember 1970. Er werd een commis sie benoemd die aan de hand van de suggesties de organisatie op zich zal nemen. Besloten werd nieuwe buksen aan te schaffen. De indeling van de schut- tersdag op Koppenmaandag, kwam weer in goede handen. Traditiegetrouw wordt de schiet- avond voor de dames van de leden gehouden op 14 november, terwijl de jacht op het wild voor het kerstdiner op 18 december is. De bestuursleden J. A. Verdegaal en J. de Roode wer den herkozen. KINDEROPERETTE O \F UITVOERING VOORHOUT Na een studie van ongeveer vijf maanden, trad de kin deroperette, die nu een jaar bestaat, onder leiding van mevrouw Hulsber gen van Sassenheim, op in een eer ste uitvoering. Omdat de kinderen nog niet vol doende toneelervaring hadden, wer den twee toneelstukjes in de sfeer van operette opgevoerd: „Het geheim van de Lentekoningin" en „De To- verappel". Het was bijzonder ge- Ovèrheidsperson eel in Rijnsburg viert tienjarig jubileum RIJNSBURG De afdeling Rijns- burg van de christelijke bond van overheidspersoneel herdenkt morgen avond in de hal van het gemeente huis, het tienjarig bestaan. Eén dezer dagen werd het honderdste lid inge schreven, wat een dubbele mijlpaal betekent. Tijdens de feestelijke bijeenkomst, die om 8 uur begint, spreken de af delingsvoorzitter D. F. Doorenbos en bondssecretaris W. Wieringa. Maandag 2T oktober Foyer gehoorzaal, 8 u.: V. V. D. regio Lelden. S. J. van den Bergh over Zuid-Holland, Rotterdam ls de gouden Delta. Zomerzorg. Stationsweg 35, 8 uur: Ky- nologenverenlging Rijnland. Museum Volkenkunde. 8 uur: Dr. S. Kooyman over varen ln Polyneslë. Dinsdag 28 oktober Gehoorzaal, 8 u.: Residentie-Orkest. Breestr. 85. 4.30 u.: Federatie kath. en prot.-chr. werkgevers, prof. dr. H. Berk hof over wegen en grenzen tussen de kath. en prot. sociale ethiek. Stadhuis, 7-8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Eml- gratlecentrale. Sleenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O., de Jonge Ned. speelfilm. School De Valk, Rijnsburgersirtgel, 8 u.: EsDoranto-verenlging Pacen. Jeugdgebouw Levendaal, 8 u.: open ver gadering hervormde gemeente ter voor bereiding van regionale samenkomst In zake algemene kerkvergadering. Woensdag 29 oktober Trouwkamer Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Donderdag 30 oktober Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering Con Arno- re. Ellas van Mendelssohn Bartholdy. Volkshuis. 2.15 u.: commissie voor Int. samenwerking, mevr. N. de Bock over Joegoslavië. Microtheater. Vestestraat 40, 8.30 u.: Im perium met ..Droom der gevangenen" van Chr. Fry. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht 3. 2 u.: modeshow ei gengemaakte kleding. Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Leiden. Holiday inn 8.15 u.wintersport-mode show Wilms Floet. Louise de Collgny-scholengemeenschap. aula. 8 u.: openingsavond ..Ende dlspereert niet". Vrijdag 31 oktober Louise dc Collgny-scholengemeenschap. 8 u.; openingsavond ..Ende dlspereert niet". Zaterdag 1 november Microtheater. Vestestraat 40. 8.30 u.: Im perium met ..Droom der gevangenen" van Chr. Fry. OEGSTGEEST: Het Witte Huls,.2- 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Apotheken Van 24 oktober tot 31 oktober heeft dienst apotheek Reyst. Steenstraat 35. telef. 20136 De Oegstgeester Apotheek is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. FILMS CAMERA De vrouwenmoordenaar 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur Rebel ln ketenen. LUXOR Het wonder van de liefde deel 2. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur.' zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LIDO Battle of Britain. 14 Jaar, dag. 2-30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9 15 uur. REX Hondo en de Apachen. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4 45 7. en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23 30 uur: Ge heim Parijs. 18 Jaar STUDIO - Astérix en de helden. a.L dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vielen ze aan. 18 Jaar. dag. 2 en 8 uur. zo 2, 5 en 8 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3