Knappe overwinning van Lisse op matig VEP Lugdunum vergiste zich in slim Blauw Zwart: 0-1 Altior maakt geen fouten Spion op tribune Jean Marty groots rL en SJZ misten penalties KNAP WERK VAN ZUIDERKWARTIER Rein v/d Ham matchw inner Zeges voor Kijne en R as Roodenburg op dreef: 1-1 Dopingtest bij judoka's LFCgelijk met Alphen Leidse voetbalbond Niloc won IEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 OKTOBER 1969 In de derde en vierde klassen zijn dit weekeinde geen opzienbarende litslagen naar voren gekomen, of het moest de overwinning zijn van jsse op VEP, Met maar liefst 31 werden de gasten naar huis terugge- onden. Ook een beetje verrassend van Foreholte was het gelijke spel tgen Rijp wetering. Dat Teylingen VEP versloeg was een zaak uit het oekje. VTL en SJZ hielden elkaar ondanks de gemiste strafschoppen in venwicht. Hetgeen wel de juiste verhouding was. VEP—TEYLINGEN Een goede partij voetbal van ieide zijden was te zien in de trijd tussen de als favoriet ge- tartte Teylingen en het laag ge- ilaatste VEP. De kansen werden oor beide doelen gemist. Het zag r dan ook naar uit dat het een plyk spel zou gaan worden. Toch ou Teylingen nog voor rust een öelpunt aantekenen. P. Hooger- rorst was doorgebroken en zijn oorzet belandde precies op het ioofd van J. Eykers, die niet niste. Na rust was er een feller "EP te zien, maar met de kansen nerd nog precies zo omgesprongen. In de 25e minuut vergrootte Tey- ingen de voorsprong door v. Dam, he een voorzet zou afgeven, maar le doelman verplaatste zich zo danig, dat hij besloot zelf te schie- en daarmee de stand op 20 bracht. LISSE—VCS Lisse heeft vanmiddag eens dui delijk laten merken niet op de één na laatste plaats thuis te horen. Met in de eerste helft de wind in de rug trachtte men direct het lot te beslissen. Het was al na 15 minu ten raak, toen v. Biest een schot waagde. Een minuut of 10 later waren de supporters weer aan het juichen, toen G. Oudevelthuis met een prachtig doelpunt de stand naar 2—0 tilde. Deze stand werd ook de ruststand. Na rust trachtte VCS de defensie van Lisse omver te lopen, maar dit lukte niet al te best. Het offensief duurde tot ruim 30 minuten in de tweede helft voordat men eindelijk succes had. De druk bleef voortduren, maar toen G. Oudevelthuis aan ®en_solo begon en de stand naar 3- 1 1 was de tegenstand van mannen gebroken. 1 bracht de VCS LEIDEN In de KNKB heeft Zuiderkwartier de uitwedstrijd te gen DETO met 13—11 gewonnen. De juiste cadans schijnt na de «verwinning op de Danaiden weer teruggevonden te zijn. De Danai den versloeg PSV met 84. In de eerste klasse zorgde Fluks voor verrassing door koploper Trekvogels met 43 ,te verslaan. KNS wist Vicus Orientis te klop pen met 43. Het nog ongeslagen Pams heeft in de tweede klas Crescendo met 86 verslagen. In de derde klas zorgde Noorder kwartier voor een verrassing door Delta met 9—6 te verslaan. Het Rijnsburgse Madjoe verloor weer u van BKC met 11—3. De DanaidenPSV 84 (73) PSV heeft het De Danaiden niet moeilijk kunnen maken. Al snel werd het door F. Pasman 20. Via 2—1 liepen zij uit door doelpunten van C- v. Nierop en S. v. Unen tot 4—1. De Danaiden liep zelfs uit naar 1—2, door W. Brugman, F. Pasman en C. v. Nierop. Voor rust werd het 7—3. Beide clubs scoorde na rust nog éénmaal, S. van Unen uit een straf worp. Vicus OriëtisKNS 34. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft KNS aan het langste eind getrokken. Voor KNS scoorde H. Brakel de win nende treffer. FluksTrekvogels 43 (22) Matige wedstrijd tussen gelijkwaar dige ploegen. J. Heinrichs scoort win nende treffer vlak voor tijd. SperwersDe Algemene. 56 (02) Gelijk opgaande strijd met iets ster ker Algemene. J. v. Seggelen stelde de overwinning voor De Algemene veilig. Verdiende overwinning. CrescendoPams. 68 (46) Goede wedstrijd met een iets geluk kiger Pams. Crescendo nam de lei ding met 3—1, door T. Ouwerkerk en L. Kok (2x). Pams liep nu uit naar 5—8, terwijl P. Lamie 68 scoorde. DeltaNoorderkwartier 69 (35) DeltaNoorderkwartier 69 (35) Een betere inzet heeft Nkw. de volle winst opgeleverd. Na met 20 te zijn achtergekomen, wist het de achter stand om te zetten in een 52 voor sprong. Madjoe—BKC 3—11. Na snel met 03 achter te zijn ge komen kwam Madjoe door v.d. Plas en J. Mul voor rust terug tot 23. Na rust werd het spoedig 26. waar na M. v.d. Plas het laatste Madjoe doelpunt scoorde. BKC liep uit naar een iets te grote 311 overwinning- Tilly v. d. Made won in Veisen VELSEN Tilly van der Made is in Velsen winnares bij de dames geworden van de Pim Mulieh-veld- loop. De Sagitta-atlete had voor de 2000 meter 6 min. 28 sec. nodig. Bij de heren, die 5500 meter liepen, ging de zege naar Barsingerhorn van Trias Alkmaar in 16 min. 45.4 sec. De resultaten zijn: heren: 1. Bar singerhorn Trias, Alkmaar) 16.45.4, 2. Kneppers (HAC, Den Helder) 17.08.0, 3. Tas (HAC, Den Helder) 17.28.0: dames: 1. Tilly van der Ma de Sagitta, Amsterdam) 6.28.0, 2. Mieke Ackermans (DEM, Bever wijk) 6.58.0, 3. Dinie Leertouwer (Lycurgus, Wrommenie) 7.01.0. VTL—SJZ Het is deze middag op het nieuwe sportcomplex aan de \Hiet wel de middag van de gemiste strafschop pen geworden. Zowel VTL als SJZ zagen hun schot van de elfmeter stip naast en over het doel ver dwijnen. De twee overige doelpun ten ontstonden uit misverstanden in de achterhoeden. Voor rust was VTL zo gelukkig om een fout af te mogen straffen. Van Es wist vanuit een moeilijke hoek de score te openen. Na rust kwam SJZ fel terug. Doelpunten bleven echter uit. Tot het moment, waar de achter hoede een misstap maakte en SJZ de gelijkmaker in het net depo neerde. FOREHOLTE—RIJPWETERING Het hooggeplaatste Foreholte is er niet ingeslaagd om het niet al de best geklasseerde Rijpwetering een nederlaag toe te dienen. Men had er zelfs een fout van de defen sie voor nodig om aan een 10 voorsprong te komen, tot Koppe een misverstand afstrafte. Fore holte maakte zelf echter ook fouten in de defensie en één daarvan was voldoende voor L. v. d. Zwet om de stand gelijk te trekken. Enkele minuten later was het weer L. v. d. Zwet, die de stand voor Rijpwete ring in 21 omboog. Na rust kwam Foreholte fel terug en na het missen van een straf schop door C. v. Setyn, maakt deze speler zijn fout goed door de stand gelijk te trekken 22. ^ONrORDIAWARMUNDA De traditie wil nu eenmaal, dat Warmunda van Concordia verliest en ook nu is dat weer geschiedt. Zij het met een minimaal verschil van 10. Concordia wist het ene doelpunt in de 8e minuut van de eerste helft achter de Warmunda doelman te deponeren. Na rust kwam Warmunda wel op het doel van Concordia beuken, maar men had geen succes. UNIO—ALPHIA Alphia heeft haar winst gehaald. En dit nog wel in de uitwedstrijd tegen UNIO. Een sterker Alphia heeft aangetoond wel van wanten te weten. In de 25e minuut van de strijd was het v. Leeuwen, die voor een 10 voorsprong zorgde. UNIO liet het er echter niet bij zitten en kwam terug, maar voor de thee pauze zou men niet meer tot doel punten komen. In de 8e minuut na rust was het dan toch zover. In de scrimmage voor het Alphia doel verdween de bal ineens achter de verbouwereerd kijkende Alphia doelman. Alphia was echter niet onder de indruk en men bleef ko men. Weer was het v. Leeuwen, die voor de voorsprong zorgde. In de 25e minuut was het doelpunt een feit. De doelman van UNIO be hoedde daarna zijn ploeg nog voor een grotere nederlaag door goede safes te verrichtten. STOLWIJK—SJC De Noordwij kers zijn erin ge slaagd om in Stolwijk een ver diende maar benauwde overwinning te boeken. De strijd was gelijk op gaand, maar in de 30e minuut zag W. Braun zijn kans schoon en met een solo vanaf het middenveld bracht hij de bal tot vlak voor de Stolwijk doelman en deponeerde de bal toen in de touwen. Nog voor rust wist Stolwijk gelijk te komen, maar de treffer werd wegens bui tenspel afgekeurd. Na rust bleef hetzelfde spelbeeld te zien. In de 20e minuut ver grootte SJC de voorsprong toen A. Weijers de bal laag voortrok en J. v. Kesteren een kans gaf en de laatste miste niet 20. Stolwijk gooide nu alles op de aanval en dit resulteerde in de 30e minuut in een tegentreffer. Verder liet SJC de gastheren niet komen. Met een benauwde zege keerde men terug naar de badplaats. ASC—DSO In een slechte wedstrijd van beide zijden heeft ASC uiteindelijk toch nog de winst naar zich toe ge trokken. Geen van beide vereni gingen kon in zijn spel komen. Tot de rust waren er geen wapenfeiten te zien. Na rust kwam er wat meer vaart in het spel, maar dit leverde geen doelpunten op. Maar de ASC aanhang zou dan toch nog kunnen juichen, toen in de 35e minuut J. v. Wou een schot op doel waagde. De bal ketste echter af en ging hoog de lucht in. Iedereen sprong ernaar, maar Fakkel sprong het hoogst en deze liet de DSO doelman kansloos bij zijn kopbal. Even voor tijd appeleerde DSO nog voor hands, maar de scheidsrechter gaf geen strafschop tot groot geluk van ASC. Uit de vrije trap die erop volgde werd niet gescoord. LEIDEN Een fel aanvallend Blauw Zwart kon in de 20e minuut na rust van een misverstand in de achterhoede tussen Bavelaar en Hons- heek profiteren en het enige doelpunt van de wedstrijd scoren. Een onge lukkig misverstand, te meer daar op dat ogenblik de Lugdunum-aanval een beetje beter ging draaien en men het doel van Pieterse van Blauw Zwart onder druk zette. Een gezapig voetbalspelletje tij dens de eerste helft was er de or- zaak van dat de Leidenaren geen voorsprong konden nemen. De de fensie van de gasten sloot goed en de Lugdunum aanval was niet. in staat om een gat te maken. Kan sen waren er dan ook niet. De eer ste doelrijpe kans kwam op naam van de Blauw Zwart-voorwaartsen, toen Piet Donath de bal voortrok en Rein v. d. Ham inkopte. De bal vertrok wel over Honsbeek, maar niet onder de lat. Dit houtwerk zorgde ervoor, dat de Leidenaren niet al na een goed kwartier tegen een achterstand aan keken. De Lugdunum aanval was door dit wapenfeit nog niet wakker ge schud en men bleef op hetzelfde tempo door spelen. De Blauw Zwart-achterhoede vond dit wel ge schikt van de gastheren, want nu konden zij ieder ogenblik ingrij pen. Na rust kwam Lugdunum ge laden binnen de lijnen. Immers een Blauw Zwart dat tot dan nog slechts één punt in de competitie had behaald moest toch wel te ver slaan zijn. Men kwam bedrogen uit. De aanvallen van Lugdunum waren te doorzichtig en de verde diging van Blauw Zwart met v. d. Drift en v. d. Spek aan het hoofd wisten wel wat er mee te doen. Bij een verre trap van de achter hoede van Blauw Zwart liet H. ROUBAIX De Parijse biljartgrootmeester Jean Marty heeft op ma gistrale wijze in Roubaix de Europese titel in het kader 71/2 op Raimond Ceulemans veroverd. De Fransman greep daartoe zijn allerlaatste kans, toen Ceulemans in de zesde beurt van de finale op een totaal van 288 strandde en Marty door een adembenemende serie van 188 toch het eerste de 300 bereikte. Een geweldig slot van een voor Frankrijk geweldig verlopen toernooi met Marty als de bewierookte kampioen en de in dit weekeinde naar voren gedrongen Roland Dufetelle als uitstekende derde. Maar het heeft er lang naar uitge zien, dat de honderden chauvinis tische supporters op de dichtbevolk te tribunes, die getuige hun ondes kundig applaus op de verkeerde mo menten kennelijk alleen waren ge komen om de glorie van Frankrijk bij te wonen, diep teleurgesteld zou den worden. Want de Meester, vlak voor de strijd nog aangekondigd als „le gx-and champion du Monde", was zes beurten lang geen schim van de grandioze kadrist van de voorgaande dagen, die hoge series als het ware uit zijn mouw had geschud. Was Marty dan toch geknakt uit de strijd tegen Dielis en Scherz ge komen? Zaterdag had de jonge Belg zijn uiterste best gedaan om de ves ting Marty te nemen ten behoeve van zijn landgenoot Ceulenmans. De terugkeer van Emile Wafflard tot de amateurrijen was aanleiding geweest voor de heersende biljartkaste in Bel gië, om een soort belangengemeen schap aan te gaan, waartoe Ceule mans. Dielis. Schrauwen, Corin, Ver- vest en Boulanger uitverkoren wer den. Marty werd de eerste tegenstan der, die door de combinatie werd ge attaqueerd. Dielis, die eerder op de dag Ceulemans tot achtmaal toe re delijke en soms opzichtig schitteren de aanvangsstoten had gegeven, zo dat de naar zijn vorm tastende Grob- bendonker niet kon verliezen, had het niet in zijn mars om Marty te kloppen, maar wel zorgde de zelf kansloos geworden Dielis er voor, dat de partij zeven beurten duurde zodat het verschil in moyenne tussen Mar ty en Ceulemans, die met een slot- serie van 230 in twee beurten Scherz had verslagen, hanteerbaar werd. Een grote teleurstelling werd dit kampioenschap voor onze landgenoot Scholte. Hij verloor zaterdag in vier beurten van Dufetelle en slaagde er vervolgens met veel moeite in om Sporer en Galvez een nederlaag toe te brengen. Tegen beiden had Schol- te echter achttien beurten nodig zo dat hij met een bepaald schamel ge middelde van 19.12 als zesde eindig de. „Dit is de laatste keer geweest, dat ik in het 71/2 internationaal heb mee gedaan", zei Scholte. „In Nederland se kampioenschappen wil ik het nog wel proberen, maar in dit gezelschap ben ik kansloos en dan heeft het geen zin meer", zo besloot de man die in het begin van 1965 met drie Europese titels in een maand behaald op het toppunt van zijn biljart-carrière stond. Een van die kampioenschap pen was in het kader 71/2 Bavelaar de bal lopen voor Hons beek. De laatste dacht echter dat Bavelaar de bal wel zou spelen. Rein v. d. Ham was er als de kip pen bij om van dit misverstand te profiteren en pikte de bal op. Week uit naar buiten en vanuit een moei lijke hoek deponeerde hij het leer in het net. De Blauw Zwart-achterhoede kwam daarna onder grote druk te staan. Doelman Pieterse steeg naar grote hoogte. Inzetten van J. Pijnakker, H. v. d. Starp viel wat tegen, C. de Cler c.s. wisten hem tot prachtige safes te dwingen, maar de bal was steeds weer in zijn bezit. De gelijkmaker kwam er ondanks het heftige offensief niet meer uit. Het fluisignaal kwam voor Blauw Zwart als een verlos sing. Volgende week moet men naar VUC en men zal er goed aan doen deze ploeg niet te onderschat ten zoals men waarschijnlijk Blauw Zwart wel gedaan hééft. ROTTERDTM Johan Kijne hardlopen) en Tjabel Ras snelwan delen) hebben de jaarlijkse uurlo pen van PAC, die traditiegetrouw op een parkoers rond de Kraling- se Plas in Rotterdam werden ge houden, gewonnen. Johan Kijne Shell), die de laatste weken van overwinning naar overwinnig gaat, liep in zestig minuten een afstand van 18 kilometer 773 meter en 43 centimeter. Wim Hol (Hercules) leg de met 18.718.91 meter beslag op de tweede plaats en Johan Kijne's broer Steef eindigde met 18.446.97 meter op de derde plaats. Tjabel Ras, de Nederlandse re cordhouder op de 20 kilometer snel wandelen, legde in een uur 12 kilo meter 158.80 meter af. Hij bena derde het Nederlandse record dat selert 15 oktober 1950 op naam van Piet Engelman, die ook dit keer weer onder de toeschouwers was daarmee zeer dicht. De uitslagen zijn: snelwandelen: 1. Ras (RWW, Rotterdam) 12.159.80 meter, 2. Vuurpijl (RWW) 11.925.30, 3. Hoogerhoud (Haag '68) 11.456.80, 4. Pape (W.-Dld.) 11.212.40, 5. De Jonge (Nea Volharding. Enkhui zen) 11.158.05, 6. Tichelaar (LAT, Amsterdam), 11.087.40; hardlopen: 1. Johan Kijne Shell, Vlaardingen) 18.773.43 meter, 2. Hol Hercules, Dordrecht) 18.718.91, 3. Steef Kijne (Shell) 18.446.97. 4. Vink (AV '23, Amsterdam) 18.122.80, 5. v. d. Wey- den (AV '23) 18.121.57, 6. V. Riems dijk (AV '23) 18.074.31. John Tarrant, een 37-jarige En gelsman heeft op een sintelbaan in Londen 100 mijl hard gelopen. De Brit legde de afstand (bijna 161 km) af in 12 uur 31 minuten en 10 secon den. Zestien jaar geleden had de Zuidafrikaan Wally Hayward een officieus wereldrecord gevestigd dat ruim een kwartier hoger lag dan de tijd van Tarrant. Marokko heeft zich als tiende land geplaatst voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. In Casablanca won Marokko met 30 van de Soedan en heeft daarmee definitief de eerste plaats bereikt van kwalificatiegroep 16. LEIDEN Een Roodenburg zo als men de gehele competitie nog niet in het veld had gezien, kwam thans opdraven. Het waren wel dezelfde spelers, maar het moreel was danig versterkt. Men trad Pa- pendrecht met open vizier tege moet en men trachtte te maken, wat er van te maken viel. Het zag er dan ook naar uit, dat er een goed resultaat uit de bus zou ko men. De mannen uit Papendrecht met topscorer Cees Versteeg en Bertus van Ooyen in hun midden schrokken een beetje van dit sterke Roodenburg. Papendrecht opende toch de score. B. van Ooyen en J. Troost zorgden ervoor dat de bal gded voor kwam en Wim v. d. Linde had alleen nog maar te knikken en de bal lag achter de verslagen Keere- weer. Na rust kwam Roodenburg beter voor de dag. I. Klinkhamer vierde zijn rentree. Reeds in de eerste de beste minuut van de tweede helft was het deze man, die Roodenburg aan de gelijkmaker hielp, al zwaai de de grensrechter voor buitenspel. De scheidsrechter, die deze midde; de voordeel regel vergeten was mee naar Leiden te nemen, kende het doelpunt echter toe. Roodenburg had nog bijna de volle winst ge had. ware het niet, dat het schot van' S. den Os in de laatste minu ten rakelings over dé lat scheerde. MEXICO Voor het eerst bij de wereldkampioenschappen Judo is in Mexico controle op doping uitge voerd. Dit wordt gedaan omdat Judo een Olympische sport is geworden. „Wij houden ons aan de Olympische spelregels", aldus dr. Maldwyn Hopkinn-Thomas in een interview. Hopkinn-Thomas, medisch advi seur van de Britse judoploeg en president van de Medische Europe se Judofedeiratie, zei dat de vier halve finalisten bij alle zes num mers worden onderzocht. Ook wor den steekproeven genomen onder andere deelnemers. In het verleden is opgemerkt dat sommige deelnemers in staat lijken urenlang deze zware sport te be drijven. In de finales waren ze dan soms nog beter, wat kan wijzen op het innemen van stimulerende mid delen", aldus Hopkinn-Thomas. Ricardo Zamora (68), de beroemde vroegere doelverdediger van Real Madrid en Spanje, herstelt langzaam van de operatie welke hij op 22 Oc tober heeft ondergaan ter verwijde ring van de galblaas. Zamora wordt als de beste doelverdediger be schouwd die Spanje ooit heeft gehad. Hij is 46 maal international geweest, een record in het Spaanse voetbal. Cesare Maldini was spion voor Milaan bij NECFeyenoord. ALPHEN Het Leidse LFC heeft waarschijnlijk de weg terug gevonden. In Alphen presteerde men het om 2 doelpunten te sco ren, hetgeen voor het moreel van waarde is. Het was een zwaar veld in Alphen, waar beide ploegen in de beginfase last van hadden. Alphen was sterker en gaf de toon aan. De LFC defensie stond op wan kelen. maar hield stand. De uit vallen van de Leidenaren waren niet zonder gevaar getuige het schot van Gubbler, dat rakelings voor langs ging. Geheel tegen de verhouding in nam LFC een voor sprong. Alphen kwam echter hard terug en in korte tyd had men de achterstand omgebogen in een 21 De Belg Albert van Damme heeft in Uster. Zwitserland, een interna tionale cyclecrosswedstrijd gewon nen. Hij legde het parcours van 21.6 km 8 ronden af in 43:16 min. De Zwitser Herbert Gretener werd met een achterstand van 1:04 min. tweede gevolgd door de Duitser Rolf Wolfshohl op 1.20. Ad v. d. Heyning uit Tilburg heeft in Roosendaal een nationale veldloop over 6500 meter gewonnen. Hij liep de afstand in 19 minuten en 37.4 se conden. De Zeeuw Vonck eindigde op 0.6 seconde als tweede. voorsprong door doelpunten van J. v. d. Hulst en v. Geen. LFC trachtte er nog wat van te maken en met goede combinaties trok men op het Alphen doel af. Op de valreep, in de 38e minuut, kreeg v. Laarhoven een vrije trap te nemen, die door de ver opge komen J. Telen op het hoofd werd genomen en in de uiterste hoek verdween 22. J. Minne speelde nog niet mee. De blessure, die hij tegen VTL had opgelopen, was kennelijk harder aangekomen, dan verwacht was. LEIDEN In de afdeling is de wedstrijd SVLVLDWS wegens ruw spel van beide zijden door de scheidsrechter gestaakt. Krijsman werd door een SVLV-speler on deruitgehaald en Moesman ging toen eigen rechter spelen. De scheidsrechter stuurde de laatst ge noemde eruit en staakte daarna de strijd wegens het reeds genoemde ruwe spel van beide zijden. Zoals verwacht mocht worden heeft Altior tegen Alphense Boys geen misstap gemaakt en gaat nog steeds aan de kop. UDO herstelde zich van de geleden nederlaag vorige week en overwon Randstad Sport. St. Bernhardus wist maar net langs Leidse Boys te komen 32. ZLC deed de laatste, plaats over. Zelf won het van Stomw. Boysh met 21. In de tweede klas zijn de ver rassende resultaten o.a. het verlies van Meerburg bij Or. Groen met nog maar liefst 42. WOA ge bruikte dit buitenkansje en liep uit door VNA met 21 te verslaan. KRV heeft waarschijnlijk de weg terug gevonden, al is de 10 zege op Unitas niet overtuigend. UITSLAGEN le klas: SVLV—LDWS 0—1 (ge staakt), ZLCStompw. ,Boys 2—1, Leidse BoysSt. Bernh. 23, UDO Randst. Sport 31. AltiorAl phense Boys 42. 2e klas: VVOA—VNA 2—1. VNL MMO 4—2. Unitas—KRV 0—1, Oranje GroenMeerburg 30. LEEUWARDEN De damesploeg van Niloc uit Amsterdam is zondag winnaar geworden van een interna tionaal zaalhandbal'toernooi in Leeu warden. In de finale versloeg Niloc het Deense Sporty met 7—3. Bij de heren ging de eerste prijs naar Fjelstrup uit Jutland. De De nen versloegen in de eindstrijd Hel las 57 uit Leeuwarden met 86.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 15