Ik ben echt niet minste WEEKAGENDA Veiliger oversteken :;j) Laminenschansweg QLl Dialoog tussen volken is echt noodzakelijk Geen kale hoofden meer in Leiden "fceed deJleeuta Rechten van de Mens Zangavond BK1 in Marekerk BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v.d. WATER IWE IBOSe COURANT ZATERDAG 25 OKTOBER 1969 ETERWOUDE - Nou, •neer, ik zal u vertellen, en een beetje 'n andere [an dan de doorsnee- en?. Ja, wat zal ik daar- li zeggen. Ik kom uit de lerenstand. M'n vader 16 een heel klein boertje, de gemeente waren we rt erg in tel, want het vroeger hier zo: de [wen gingen met elkaar de middenstand ging i4jt elkaar. Maar ik hoor- Jmet niet bij die midden - "■fad en mijn vader had te dinig koeien om bij de te horen. Ik ben ijd een man op mezelf freest, begrijp je. de heer A. C. Slingerland eenmaal aan het vertellen is, ,-ie vertellen. Hij woont met. vrouw en een zuster van 82 in \boerderijtje aan de Zuidbuurt- eg. Het huis staat wat verscho- issen de bomen van de weg af tral, waar men kijkt, ziet 1 groen. Edht een omgeving ij vitamine van a tot en met z. HEB in mijn leven van alles gedaan. Je kan het zo gek niet \kizeren of ik heb ermee te •n gehad. Ik ben als boeren- :ht. begonnen. Er werd hier het eerst een landbouwcur- \egeven. In het dorp werd er- ielachen, want twee onderwij- gaven die cursus, één uit ipwijk en één uit Benthuizen, leiden: wat toeet een school ser nou van boeren af. tie jaar heb ik ot> die land- rdjocursus gezeten. Ik was een irk leerling, want als de school- ttister wat vroeg en hij kon van m\iand antwoord krijgen, omdat er nog Wiets over had verteld, _j het altijd: nou, Slingerland. jij het dan maar. En ik wist HEB tot m'n 12-de"-jaanï: op school gezeten. Toen moest ik j werken en ben ik boomkwe- geworden. Ik ging de boer op. jem snoeien. Toevallig lvad ik Relatie in de boomkwekerij en |n ik erin gekomen, aar ja, ik werd 19 jaar en it. soldaat worden, 't Is mis- !n niet. erg netjes om te ver- maar ik had er gauw m'n i van vol. Ik scheelde wel niks, ik meldde me eigen ziek. Jteeft wel verschrikkelijk veel Itc gekostmaar ik werd af- urd. Net voor de eerste we- etiorlog en m'n kameradenmet 5ik had gediend, zijn 4 dagen n'| geweest en toen werden ze ^Jroepen. Voor de mobilisatie. "d licl daarbuiten, omdat ik in penat zelf was afgekeurd. |U JA, 't was oorlog en ik kon iiks meer verkopen. Ik had bettuinderij opgezet, maar die rpniet. Ik was getrouwd onder- I en toen ben ik bij m'n va- trechtgékomen. Ik ben oebo- >Pjij het natuuroebied ..De Plas" de Noord. Aa. Daar heb ik i'n zestigste gezeten. m*.rhe tijd zat ik. zoals iedereen smokkelhandel. Op een nette Een zakje graan kopen en \eet.je anrdanpelen bij de boe nder Benthuizen en Zoeter- nj en die hier brengen bij de kejfln, die honger zaten te lijden. w.lei.n winstje erop maken. ai—— A. C. SLINGERLAND: een hele avond op één koppie. Foto Dirk Ketting/V. d. Horst want je moest zelf ook eten. Je kreeg op de bonnen van die grote witte veenaardappelenDie wa ren niet om te eten. Zo kwam ik in die handel terecht. /K KREEG in Benthuizen connec ties en na 1918 ben ïk tien jaar aardappelboer geweest op Zoeterwou. Onderhand was ik 34 jaar geworden. En op een nacht word ik wakker. Ik had pijn, maar ja, ik was een jonge vent. 't Was net in de herfst en ik dacht, dat gaat wel over. Maar 't ging niet over. Toen bleek, dat ik een stinkende bronchitis had. Tegenwoordig is dait niet meer bekend, maar vroeger gingen er van de honderd 99 dood. MAAR JA, ik had een half jaar niets kunnen doen en mijn aardappelhandel was naar de blik sem. Ik zat om een nieuwe boter ham verlegen. Bovendien had ik een knak gekregen. Ik zeg tegen m'n vrouw: er moet iets uit de hemel komen vallen. Dat gebeurde ook inderdaad. Ik zat aan de Noord Aa en kwam met mensen in aanraking, die m'n roeiboot wilden huren. Ik raakte met ze aan de praat en ze vroegen wat ïk voor de kost deed. Ze kwa men uit Den Haag vandaan en ik voelde, dat ik ze nodig had. Ik zeg: ik zou graag poelier willen worden. Toen heeft die vrouw mij aan de eerste klanten geholpen. Zodoende. DE EERSTE keer bracht ïk vijf kippen naar Den Haag en verdiende daar ruim drie gulden aan. Ik ging op de fiets. Dat heb ik 40 jaar gedaan. Ik kreeg een groot gezin. We hebben 18 kinde ren en er moest gegeten worden, maar ik nam uit Den Haag retour brood mee. Dan had ik een zak met vijftig broodjes. Daar betaal de ik zes cent per broodje voor. We zaten toen in de crisistijd. Als ik 's avonds naar huis reed. dacht ik weleens: heb ik nou van daag nog iets verdiend of kom ik er niet aan. Iemand, die in de steun liep. kreea 17 gulden. Dat. kon ik ook wel doen. maar ik bracht veel kleren en schoenen mee voor de kinderen. Die kreeg ik van de men sen. ~I\/[AAR JA, 't was niet voldoen de. Daarom ben ik roeibo ten gaan verhuren. Voor een tientje kocht ik een paair van die bootjes. Br kwam een parkeergelegenheid bij, een speeltuin en een zwemge- legenheid en dat ging allemaal wel. Verder hield ik op een stuk land een paar koeien. Op een gegeven moment Tcomt er een heer bij me. die zegt: ik heb hier de achterpias gehuurd. Hij vroeg of ïk jachtopziener wilde worden. En zo kwam ik ook met de hoge heren in aanraking. Ik kreeg geen salaris, maar als de heren kwamen jagen, schoot er weleens een tientje over. JK MOCHT van de meneer ook paling vissen. Ik stond toch al eeri beetjej bekend als stroper. Ik had altijd een geweer. Onderhand had ik zo'n vijftig eenden, die links en rechts in de polder zaten, en de jongen daarvan verkocht ik in Den Haag. Net als paling. Daar kreeg ik een goeie prijs voor in die tijd. En zo heb ik van alle ruiven geaeten. In de winter heb ik op het ijs riet staan snijden. De mensen za ten toen bijna achter de kachel, omebat het zo hard vroor, maar ik stond op het ijs te snijden. Op de slee bracht ïk 't naar huis toe, maar als er een windje stond, dreef je slee af. Dam trok ik m'n klompen wit, die gingen op 't riet en dan op je kousen achter de slee. Ja, ik kan je wat vertellen. Dat riet verkocht, ik. Ik kreeg zo'n cent of zeven voor een bos en als je duizend bos hebt. levert dat ook weer een aardig duitje op. JK HEB tot mijn 62ste hier in de polder gewoond. En ik had intussen een aoed zaakje naar Den Haag gekregen. Er was hier zo'n vrind van me, die zegt tegen me: Janus (dat is m'n voornaam), jij bent toch altijd een duistere vent geweest. Je zat. daar aan de Noord Aa en geen mens wist. waar je van mat. Ik zeg: joh, om je eerlijk de waarheid te zeggen, ik heb het zelf ook niet. geweten. Ik wist het natuurlijk wel, maar een ander had er niets mee te ma ken. Begrijp-ie. Ik had geen zin om tekst en uitleg te geven. M'n kinderen werden groter en die brachten ook wat in. Ze zijn nu allemaal getrouwd. En ik ben oud geworden. Ik heb nog tot m'n ze ventigste naar Den Haag gereden. Later nog jaren op de solex. JK HEB in m'n leven ook moei lijkheden gehad. Toen mijn vrouw 52 jaar was, kreeg ze een hartaanval en kwam op het randje van de dood te liggen. En ja, er was geen baat meer. Ik ga 's morgens van huis en krijg een idee. 's Avonds zeg ik tegen mijn vrouw: wat ik nou heb meegemaakt. Ik weet 't rüiet. Hoe bedoel je, zegt ze. Nou, ik zat op de fiets naar Benthuizen en onderweg zeg ïk: als dat zo door gaat, rol je eruit van de week en wat moet ik dan beginnen. Daar kreeg ik antwoord op. Waar het vandaan kwam weet ïk niet, maar ik kreeg het idee: ik ga je zelf helpen Enfijn, ik ben wat gaan probe ren en van het een kwatn het an der. In een tijd van drie weken zat ze voor het raam in het zon netje. Ze is weer helemaal beter geworden en rijdt nog op de brom fiets ondanks dat ze 72 is. Toen ben ïk ook magnetiseur gewor den. Ik ben de mensen gaan hel pen. Niet voor aeld. Ik heb er nooit, een praktijk in gehad, hoe wel de dokter hier wel een beetje een hekel aan me'heeft. IK KREEG last van m'n water en toen hield ik op met naar Den Haag rijden. Je kan dan wel bij de pakken gaan neerzitten, maar dat ligt niet in m'n aard. Ge lukkig heb ik een gezond ver stand en ik liep weleens te prakki- zeren: zal ik een boek schrijven. Dat zou ik best kunnen, wamt ik heb in m'n leven genoeg beleefd. Mijn dochter nam tekenles en toen ging ik meedoen. Die lessen heb ik nooit aangekeken. Ik ben een tekeningetje met potlood gaan maken, een pentekeningetje daar na en toen ging ik schilderen. Nu zit ik daar zo'n jaar of zes in. De VARA hield een keer een wedstrijd en toen heb ik foto's in gestuurd. Ik dacht: 't haalt wel niks uit, maar gewoon voor de aar- telDEN De afdeling Leiden van i.ikprbond vaar i-iUt» r niei kortst mogelijke termijn op één oversteekplaatsen aan de •nschansweg verkeersbriga- inzetten ten b-hoev van de Igaande jeugd die deze weg oversteken, is mogelijk geworden omdat ns/eeds 20 ouders van deze scho- sel bereid hebben verklaard bij h urt toezicht op de jeugdige overs op deze stadsautoweg te n. Hun aanwezigheid is name en voorwaarde voor het ge- elijk fiat aan dit plan. De da- ooPeldden zich aan na de persoon- jut ontmoeting die de wethouder ig rerkeerszaken, mevr. N. A. den eestGroen, donderdag 16 oktober nin t een groep ouders, onderwij- schoolbesturen heeft gehad, an er meer om te weten te komen tfroot het aantal overstekende ol s sren voor de Lammenschans- en waar de zwaartepunten van iad dit oversteken liggen (bij de Konin- ginnelaan en/of bij de Leliestraat), krijgen de kinderen van alle scholen in de buurt op de eerste dag na de vakantie, aanstaande maandag, een invulformulier van de Veilig-ver- keersbond mee naar huis. Hierop kunnen de ouders het aantal van hun overstekende kinderen vermelden, hun voorkeur voor een der beide oversteekbeveiligingen uitspreken, opgeven welke school hun kinderen bezoeken en meedelen of zij zich al dan niet beschikbaar stellen voor het (noodzakelijke) bij toerbeurt toezicht houden op de verkeersbrigadiers. Met de gegevens van deze enquate en na overleg met de betrokken schoolhoofden zal de bond plaats(en) en tijdstippen voor het in groepsver band oversteken vaststellen. Ouders- toezichthouders worden geïnstrueerd en van beschermende en opvallende kleding voorzien door de verkeers politie. Kleurige dia-avond voor Leidse NCRV LEIDEN' Voor een geheel met NCR(eis)V'ers bezette foyer van de Stadsgehoorzaal vertelden de heer en mevrouw Olff uit Rijswijk over hun reizen naar de Scandinavische landen. Onder de titel „Nimmer nacht" lieten ze kleurendia's zien van deze noordelijke landen. De „reis" begon in Kopenhagen en vandaar trok men verder naar Stockholm en Kiruna, het bekende ertsgebied. Ook werd een bezoek ge bracht aan een Lappenkamp. Verder waren er zeer mooie opnamen van de middernachtszon te bewonderen. Tot slot declameerde mevrouw Olff (in het Hollands) het Scandina vische gedicht „Nimmer nacht" en het lied van de dichter Theo van Baren: „Wat ben ik zonder God". Intrede ds. Pannekoek LEIDEN Ds Pannekoek te Al- blasserdam hoopt op zondag 21 de cember zijn intrede te doen in de Leidse hervormde gemeente. Hij zal ds Poort opvolgen in de wij'kge- meente Kooiwijk. Ds A J. de Jong te Leiden, consulent van de wijk- gemeente Kooiwijk, hoopt ds Pan nekoek te bevestigen. De predikant gaat wonen op Boerthaavelaan 36. LEIDEN' Het Leidsch Studenten Corps heeft besloten met ingang van 1970 de groentijd met inbegrip van alles wat daar bij hoort, zoals het kaalknippen, af te schaffen. Dit ge beurde ni"t ruim 150 stemmen voor en 110 tegen. De sociëteit Minerva zal in de toekomst ook regelmatig voor niet-Corpsleden en voor vrouwelijke studenten worden opengesteld. Uilslagen van Leidse sell oolzwemwedst rij den LEIDEN Uitslagen schoolzwem- wedstrjjden, georganiseerd door de schoolsportcommissie: Meisjes jun.: 1 Rijnl. Lyc. (566.3); 2 Thorb. Mavo (585,-); 3 Chr. S.G. - Z.W. (586.5); 4 Agn. Lyc. (593.8); 5 L. de Col. S.G. (624.6). Meisjes sen.: L. de Col. S.G. (589.6); Thorb. aMvo (599.4); Agn. Lyc. (606,-); Rijnl. Lyc. (614.6); Vaksch. v. Meisjes (635.-). Jongens jun.: L. de Col. S.G. (542.6); Thorb. Mavo (594.7); Paulus Mavo (671.6); Visser 't H Mavo (678,-); Hoogl. K.gr. Mavo (684,2). digheid. Ik kreeg bericht terug, dat ik bezoek zou krijgen van twee heren, diie zouden komen kijken. TJAT VOND ïk heel wat. Die ene meneer was dr. L. GansDe ander J. Eijkelenboom. Ze waren allebei nogal erg met me ingeno men en er werden foto's genomen. Ik zeg: heren, wat is de bedoeling. Ze zeiden: Slingerland, we heb ben nogal een goeie indruk van je gekregen en gaa'n misschien een stukje over je schrijven. Lees je de Wereldkroniek. Ik zeg: nee, nooit, van gehoord. Nou ja, ze zou den hem wel thuis sturen. Dat gebeurde ook en daarin werd ïk door die heren gerang schikt onder de acht beste Neder landse zondagsschilders. En dat vond ik al een hele prestatie. Dr. Gans wilde ook een schilderij van me kopen. Ik had voor de kerke- veiling een kerk geschilderd, die vroeger op Zoeterwoude had ge staan. Hij wilde graag dat. werk hebben en er honderd gulden voor geven, maar 't was voor de vei ling bestemd. Nou ja, ik ben katholiek en door omstandigheden zat de pastoor in geldnood. Ik dacht: of die nou 100 gulden zo krijgt, of straks 25 gul- den op die veiling. Toen heb ik het verkocht aan dr. Gans. ZK BEN nog op die tentoonstel ling van de VARA wezen kij ken. maar ik zag wel, dat ik geen slechte indruk maakte. Met. die tentoonstelling van de CO-OP Rotterdam heb ik ook meegedaan. Door een misverstand had ik maar één schilderij inaestuurd Toen zei dr. Gansje had dat schilderij met die vogels moeten insturen. En dat. heb ik in m'n oren ae- knoopt. Ik ben vogels gaan schil deren. In De Lakenhal hangt mo menteel een schilderij van me. Dat is m'n proefwerk geweest. Het gebeurde wel, dat ik een hele avond op één koppie zat. Op één vogeltje. Maar ik moest, het leren. Ik heb een ijzeren wil. Ik zet door en nu heb ïk 't vrijwel te pakken. Nu gaan we van De Lakenhal naar Rotterdam toe en ik maak me helemaal geen illusies, want we komen daaruit met 35 eerste-prijs- wvnnaars van heel Nederland. Wie er aan de top komt, moeten we maair afwachten. Van één ding ben ik wel overtuigd: ïk ben niet de minste. JK GING schilderen om de tijd, A die ik vrij kreeg op t.e vullen, maar het is nu zo. dat ik moet zeg gen: ik schei eruit met werken, anders heb ik geen tijd meer om te schilderen. Want ik heb ook nog een grote tuin, waar ik wat bloemen in kweek. Ik wil maar zengen: ik heb nog zoveel werk. Ik sta altijd om half zeven op en hou ik er om half vier mee op. En dan ga ik schilderen. Anders komt het. er niest- van. Onderwer pen? Ach, meneer, m'n hoofd zit er vol van. Ik doe het graag en ik weet. dat ik wat presteer. Ik maak eerst een pentekening en daarna kleed ik het naar eigen inzicht aan. In kleuren schijn ik wel goed te wezen. Tekenen, daair kan ik geen lor van. Nee, echt niet, maar met schilderen kom ik eruit. De direc teur van De Lakenhal zei tegen me, toen ik m'n prijs kwam halen: Slingerland, je hebt ons cultuur gebracht, die we helemaal uit het oog waren verloren. Daar zijn we je zeer erkentelijk voor. Kijk, dat vind ik toch niet slecht, als zo'n directeur dat zegt. Ja. zo is het toch. Geveilde Leidse percelen LEIDEN In het Venduhuis der notarissen werden de volgende per celen geveild: t.o.v. not. F. K. Lager- wey te Leiden: winkel-woonhuizen Haarlemmerstraat 144/6 niet gegund en teruggetrokken; pakhuis c.a. Apothekersdijk 11/11 a gemijnd op f 41.000,-, koper E. J. v. Starkenburg q.q.; Pakhuis c.a. Caeciliastraat 23/5 gemijnd op f 18.200,-, koper P. v. d. Drift q.q.; Woonhuizen Nassaustraat 9 en Rijndijkstraat 102 uit de hand verkocht Siruikelende student brak arm op Vismarkt LEIDEN Donderdagmiddag struikelde op de Vismarkt een 26- jarige Leidse student Hij brak hier door zijn linker arm. De EHD bracht hem naar het Academisch Zieken huis. Jongens sen.: Chr. Kw.sch. (473.7); M.T.S. (479.8); L. de Col. S.G. (488.1); Hoogl. Kg. M. (491.5); M.E.A.O. (492.8) Alle eerstgeplaatste zullen een wis selplaquette ontvangen, ter beschik king gesteld door de Leidsche Ver- eeniging van Industrieelen. If" LEIDEN Gezien de resulta ten, en die zijn inderdaad niet om over te juichen, moeten we toch niet te negatief denken over de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, aldus mr. Th. C. van Boven, lector aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam tijdens de jaarlijkse herdenking van de Dag der Ver enigde Naties, die gisteravond in de burgerzaal van het stadhuis werd gehouden. De heer Van Boven was van mening dat de bestaande moge lijkheden, hoe summier die ook LEJDEN Donderdag werd in de Marekerk, onder auspiciën van de Bijbel-kioskvereniging een zangavond gehouden. De zanger Kees Deenik zong en kele liederen en ook leidde hij de samenzang. Verder werkten mee: Hans Vis, organist, Gerrit van Her- wijnen. trompettist, en een groot ge mengd koor onder leiding van Bram Zaalberg, bestaande uit het Her vormd koor. „De Molenwijk", het Gereformeerd kerkkoor Katwijk aan Zee en het Christelijk gemengd koor „Soli deo Gloria" uit Koudekerk a. d. Rijn. Dr. P. L. Schoonheim en ds. H. Hortensius te Leiden, waren de spre kers op deze avond. Dr. Schoonheim zei, dat men in Leiden spreekt over het B.K.-werk en dat er ten opzichte van de B.K.V. een letter verschilt, n.l. de V. In feite beogen beide hetzelfde: de Bijbel bij de mensen brengen. Over „Wat wil de B.V.K.?", sprak ds. Hortensius. naar aanleiding van Johannes 6: „de wonderbare spijzi ging". Er wordt hier gesproken over het andere brood, dat uit de hemel komt. Jezus zei: „Ik ben dat levende brood". Elk mens heeft brood nodig, iedere dag opnieuw, maar heeft óók Jezus nodig. De bedoeling is dan ook, dat aan anderen dit levende brood wordt doorgegeven. Wij moeten het zó voorstellen, dat de mensen er naar gaan vragen. De „B.K.V." doet dit onder meer met affiches, foto's en lectuurver- spreiding. Zo'n vereniging verdient alle steun; zij wil graag, gevraagde diensten verrichten. LEIDEN De geref. dienst in de Beverijdingskerk begint niet om 10 maar om 9 uur. zfjn door het gebrek aan mede werking van de lidstaten, moeten worden aangegrepen. Zou passivi teit immers niet tot machteloos heid leiden? Als perspectieven om op de ingeslagen weg door te gaan zag hq de grotere bewustwording van de jeugd en de sterkere pu blieke controle. Hoewel niet somber ge?temd, stond hij toch wel scseptisch tegenover de houding, die de verscheidene landen in het kader van het Handvest van de Verenigde Naties innemen. In de loep van een 24-tal jaren is wel ■gebleken, *Jé't er maar weinig animo beslaat de eigen souvereiniiteit op te geven., Nog steeds bestaat geen juricttsche controle en zijn nog geen sanctiemogelijkheden ingevoerd. Het tféeffil er veel van weg, dat de werkelijke hoofdzaken te veel ver doezeld worden door discussies over details, aldus de heer Van Boven. En ofschoon er een accentver schuiving is opgetreden in tegen stelling tot de Universele Verklaring van 1948 gaat het tegenwoordig meer om groepen mensen dan om individuen, in navolging van de Proclamatie van Teheran van 1968 struikelen de meeste rechten nog altijd op de uitbanning van de rassendiscriminatie en de dekoloni satie. Het lijkt of vele landen ervoor terugdeinzen, dat hierdoor een grotere meningsuiting ontstaat en daarmee gepaard gaande een veel heid van ideeën. Ondanks de vele moeilijkheden, die in de afgelopen 'twintig jaar zijn gerezen, moeten we ervoor waken de essentiële rechten van de mens te waarborgen. Mr. Van Boven vond dit streven essentieel voor een ieder, die een leven wil leiden, dat waard is geleefd te worden. l Moderne diamantcollectle Ringen met briljant reeds vanaf f 75,- OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Zaterdag 25 oktober Groenoordhal, 8-10 u.: Show muzlekver De Burcht. Gehoorzaal, 8 u.: feestavond Swift. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2-5.30 u„ schaaksoc. Palamedes. Maandag 27 oktober Foyer gehoorzaal, 8 u.: V. V. D. regio Leiden, S. J. van den Bergh over Zuid-Holland, Rotterdam is de gouden Delta. Zomerzorg, Stationsweg 35. 8 uur: Ky- nologenvereniglng Rijnland. Museum Volkenkunde, 8 uur: Dr. S Kooyman over varen ln Polynesië. Dinsdag 28 oktober Gehoorzaal, 8 u.: Residentie-Orkest. Rreestr. 85, 4.30 u.: Federatie kath. en prot.-chr. werkgevers, prof. dr. H, Berk hof over wegen en grenzen tussen de kath. en prot. sociale ethiek. Stadhuis, 7-8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Eml- gratlecentrale. Steenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O., de jonge Ned. speelfilm. School De Valk. Rijnsburgersingel. 8 u. Esperanto-verenlglng Pacen. Jeugdgebouw Levendaal. 8 u.: open ver gadering hervormde gemeente ter voor bereiding van regionale samenkomst in zake algemene kerkvergadering. Woensdag 29 oktober Donderdag 30 oktober Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering Con Arno- re. Ellas van Mendelssohn Bartholdy. Volkshuis. 2.15 u.: commissie voor int. samenwerking, mevr. N. de Bock over Joegoslavië. Microtheater. Vestestraat 40. 8.30 u.: Im perium met „Droom der gevangenen" van Chr. Fry. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht 3. 2 u.: modeshow ei gengemaakte kleding. Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Leiden. Holiday inn 8.15 u wintersport-mode show Wilms Floet, Louise de Coligny-scholengemeenschap. aula. 8 u.: openingsavond .Ende dlspereert niet". Vrijdag 31 oktober Louise de Coligny-scholengemeenscbap 8 u.: openingsavond ..Ende dispereert niet". Zaterdag 1 november Microtheater, Vestestraat 40. 8.3o'u.: Im perium met ..Droom der eevangenen" van Chr. Fry. OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 - 5.30 u.: schaaksoc. Palamcdes Apotheken Van 24 oktober tot 31 oktober beeft dienst aoothcek Reyst. Steenslraat 35 teief 20136 De Oegstgeester Apotheek is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. FII.ms CAMERA De vrouwenmoordenaar 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nachi 23.30 uur Rebel in ketenen LUXOR Het wonder van de liefde deel 2. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. LIDO Battle of Britain. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45. 7 en 915 uur. REX Hondo en de Apachen 14 Jaar dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30 4 45 7. en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23 30 uur- Ge heim Parijs. 18 Jaar. STUDIO Astérlx en de helden, a 1. dag. 2.30. 7 en 9.;5 uur zo 2.30. 4 45 7 eii 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vielen ze aan. 18 Jaar. dag. 2 en 8 uur zo 2. 5 en 8 uur Behandellna na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mld dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 1? un» tot zaterdag 12 uur door het St Rlizaheth ziekenhuis ^Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demlseb Ziekenhuis Gemeenschap Zutd-Wesi Hulpvertentngs- en informattedtens< voor Lelden-Zuid-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83- voor hulpverle nlng: teief 24101 bij geen gehoor teief 20460; voor informatie: telel 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch Ziekenhuis: voor patiënten ln klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30— 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15is uur. dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 15—16.30 en 19—20 uur. Op ae afdelingen veriusKunde en Kin dergeneeskunde kunneti kinderen bene den de 6 resp. 12 iaar niet worden toege- In het oelang van de patlénien kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patlënl worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot hall 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Kiasseoatlënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrltdas t:< tot 14 .70 uur. zon dags II tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls ...gelijks eerste kl. tl tot 12. 1 15 toi 1 en 7 tot 8 u.. tweede kl. I 15 tot 2 en 7 tot 8 u derde kl. 1.15 tol 2 en 7 tot 8 u.. kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30-7 15 uur ALPHEN Rijnnord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op /.oririag van 1 tol 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuur! ie voor vader van tot half 7 NOORDWIJ K - Sole Mllo Klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en de* avonds van 7 tot 8 zaaipatlënten zon. dgs van 1 tot 3 dinsdag van 1 tot half 3. donderdags var. nail 7 mt nalf 8 en zater dags van I tot half 3 ka 1 wijk - /eehospitiutn. longkiinicK dagen Iks van hall :t 101 half 4. dinsdag en donderdag even wei van 7 tol 8. tbc-afde- ung dagelltks var. half 3 tol hall 5 rteva- 'datiecentrum dinsdag en donderdag van tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot hall vijl Longkilnlek eh tbcéafrieitng kinderen woensdag van 7 tot 3 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4 Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat- op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u >og /.aierdat. «ondag van 1 tot 5 out Sted Museum r»e lakenhal Oude Sin gel op werkdagen van in 'ot uut rnn- -tae v Horn Botanicus (Kiiimi.nurg) kassen zaterdags e zondags gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg tKIkkerpol- den Flora van eigen bodem dagelijks van 8—5 uur van me> tot en met oktober op /«1 /on 2—6 urn Galerie Van der Vilst. Botermarkt 3: gouaches van Hans Hllsbergre. keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot 21 november, dinsd. tot en met zat. van 9-^6 uur) Soc Buut 110 Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november Lakenhal; tentoonstelling .Geknipt voor u". Ned. fotografie de eerste 100 Jaar, 25-31 oktober van 1-5 uur zond 1-5 uur, I nov -8 dcc. 10 4 uur. zond 1-4 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderijen en grafiek van An Bles ot. keramiek van Elisabeth Gersl en emallle van Jan de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov maand, t.e.m. zat. van to tot 17 u.. dinsdagavond van 8 tot 10 u zond. na afspraak. Alarmnummers Brandweei a maaJ S Politie 5 maai 4 Doktersdlenst s maal z (zat. 10 u. voor- 7"',r,:'u 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3