Oorzaak luchtoorlog' ligt in Amerikaanse charter 3 dagen Twente f49150 Conferentie wil onderwijs in beweging brengen Polak wil niet horen van bepaald soort justitie illes |oed Avondje uit? Avondretour! Enkele reis* 1 één kwartje Washington stimuleert wilde luchtvaart Verlaging tarieven nu ongewenst Nota in Kamer vóór uitvoering oefenterreinen Strategie voor vernieuwing Rusland gaat ruimtestation bouwen Misdaad sterk toegenomen naarRembrandt T.T.-biljet A Uit de Haagse hof geplukt Cyclamaat alleen in Westduitse apotheken te koop MA 7 DON.DEftDAG 23 OKTOBER 1969 (Van een onzer redacteuren DEN HAAG De dreiging van een prijzenslag in de lucht op de Noordatlantische route is, ondanks hardnekkige pogingen daar toe, voor de luchtvaartmaatschappijen nog niet afgewend. Hoewel men in Lausanne al bijna twee weken in IATA-verband om de ronde tafel zit, is men er nog steeds niet in geslaagd orde op zaken te stellen na het initiatief van Alitalia om de tarieven op de New York-lijn per 1 november met een kwart te verlagen. Mocht de maatschappij dit plan doorzetten en er zijn nog geen ekenen, die erop wijzen, dat dit iet het geval zal zijn dan uilen vrijwel zeker de andere 1 maatschappijen, die van Eu- >pa op New York vliegen, het oorbeeld volgen. Noodgedwon- en, want er is geen maatschap- ij, die er op dit ogenblik met e hoge investeringen in dure umbo's voor ogen, veel voor voelt haar inkomsten te gaan be moeien. De Italianen vormen daarop geen tndering. De matige winst van 25 en gulden van vorig jaar, 6telt niet in staat stunts op het prij- „~ont uit te halen. Waarom dan toch dit initiatief? Be- rijkste aanleiding daartoe vor- de activiteiten van Amerikaanse lartermaatschappijen, die niet bij IATA zijn aangesloten en zich dus niet hoeven te houden aan prijs- aken. laatste jaren werpen zij zich jet steeds grotere luchtvloten van *t modernste materiaal op de Noord- Bantische route en zijn daardoor en reële bedreiging geworden voor e lijnmaatschappijen. Cijfers illustre ren dat: Op de lijn Amsterdam Vmerika vervoerden zij in 1965 nog maar 7000 passagiers (3,4 procent van de markt op deze lijn), vorig jaar ivaren dat er al ruim 45000 (of 14,5 rocent van de markt). En voor dit |ar rekent men opnieuw op een ferke toename. Het gaat hier met |me om zes grote maatschappijen, fcarvan World Airways de grootste •fa Ontduiking Deze door de Amerikaanse rege- ig gestimuleerde activiteiten („pu- lc interest" is het motief daarvoor) |dt vooral het groepsvervoer: het »nsport van verenigingen, waarmee ih in Nederland ook de maatschap- jtjes Martin Air en Transavia bezig- uden. Hoewel dit transport aan allerlei len moet voldoen om de lijnmaat- bappijen niet te veel concurrentie l te doen (er moet affiniteit be an tussen de leden van de vereni- Bg; de club mag niet het reizen tot el hebben; een maximum aantal len van 20.000 enz.), blijken deze orwaarden door de Amerikanen re- Imatig te worden ontdoken. Zo ïs, dat het al verscheidene malen voorgekomen, dat ook niet-leden p het voordelige retourtje voor 600 Iden gebruik konden maken. Eemwijk Bar aanleiding van uw bericht de vestiging van de organisaties protestants-christelijk onderwijs bet buiten Eemwijk te Voorburg ik erop willen wijzen, dat uw in- Batie over de geschiedenis van dit niet juist is. igene die het huis heeft laten »en is een zekere heer Blad ge it die plotseling is overleden en lelf nooit in heeft gewoond; wel weduwe met enkele dochters. De Bart Wilton heeft het pand van gekocht. Zijn zoon Huib. die als Isspeler naam maakte heeft er al- in zijn jeugd gewoond. heer Wilton sr. begon zijn loop- I niet als bootwerker: omdat hij al geïnteresseerd was in de epsbouw heeft hij als jongen, dus leerling, reeds vroeg op verschil- e in aanbouw zijnde schepen mo- helpen. Een man om respect voor fcben omdat hij door hard te wer- het zo ver gebracht heeft Daar als buren veel contact met hem |en, hebben wij een en ander in- Jd van hem zelf gehoord, burg M. Gevers-de Haan i Dank, dr. Rijnsdorp >r de recensie in de krant van 11 ®r van het boekje ..Een merk- lig vijftal" zijn wij dr. C. dorp zeer erkentelijk. Hij heeft nee het gereformeerde volksdeel rachtige dienst bewezen. Jezuïet of een Remonstrant had niet kunnen verbeteren. Wam P. J. Witvliet Naast die reizen, die alleen uit de vliegtocht bestaan, hebben de charter maatschappijen sindskort ook toe stemming van de Civil Aviation Board. (te vergelijken met onze Rijkslucht vaartdienst) gekregen voor het uit voeren van Ité-reizen. Dat wil zeg gen, dat men met deze maatschappij en ook reizen kan maken, waarin logies en maaltijden zijn begrepen. •fe Concurrentie Hoewel deze activiteiten nog maar in een beginstadium zijn, rekenen de IATA-luchtvaartmaatschappijen op een stormachtige ontwikkeling hier van in de komende jaren. Zelf hebben zij met het oog hierop hun Ité-tarieven inmiddels aanzien lijk verlaagd. En om verdere prijsont- duiking door de charters tegen te Waar nog rust en ruimte is voor heerlijke toohten! Volledig verzorgd, inolusief hotel en reizen. van elk station Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS gaan, besloten zij vorig jaar na moei zame besprekingen hun regeringen te adviseren geen chartervluchten toe te staan als de totaalprijs van het arrangement lager zou liggen dan de IATA-Ité-tarieven. Men heeft er echter weinig hoop op, dat dit advies overal even vlot zal worden gevolgd, wat uiteraard zware concurrentie zou betekenen voor de IATA-maatschappijen, die zich hebben verplicht zich aan de afspraken te houden. Een extra probleem is, dat deze afspraken in Europa voor de duur van twee jaar zijn gemaakt, maar dat de Amerikaanse Civil Aviation Board ze slechts voor een jaar accep teerde. Daardoor is ook de vraag opengelaten wat de Amerikaanse lijn maatschappijen na 1 april volgend jaar verder gaan doen. Dat dit voor de touroperators, die nu al hun reizen voor volgend jaar gereed maken, grote problemen en onzekerheid met zich brengt, is een duidelijke zaak. Alitalia is de eerste maatschappij, die daadwerkelijk de handschoen te gen de Amerikanen heeft opgeno men. Toch al verbitterd omdat zij voor verscheidene plaatsen in Ame rika nog steeds geen landingsrechten heeft gekregen, besloot zij vorige maand tot een drastische tarievenver- laging. Aanleiding tot deze actie was ook haar bezwaar tegen het huidige ge compliceerde tarievenstelsel op de Noordatlantische route. Als erfenis van vroegere IATA-besprekingen, waarbij men dikwijls slechts door het sluiten van compromissen tot een akkoord kon komen, zit men nu met niet minder dan 20 verschillende ta rieven. En ook daaraan wil Alitalia een eind gemaakt zien. Of zij daarin zal slagen, is echter nog een vraag. Tot nu toe heeft haar beslissing het sinds 1944 fungerende prijzenkartel van de ruim honderd lijnmaatschappijen een ernstige deuk bezorgd. En die er weer uit te slaan, lijkt een welhaast onmogelijke op gave, getuige de moeilijkheden, waar mee de besprekingen in Lausanne ge paard gaan. Voor de hand ligt, dat de maat schappijen zich niet willen storten in een tarieven-oorlog. Dat houdt in, dat men wel verplicht is in Lausanne tot een unanieme beslissing te ko men. Anders zou een open situatie ontstaan met een prijzenslag als di- Prins Karin Aga Khan is gisteren Op de foto het paar na het in Parijs in het huwelijk getreden met lady Sarah James Chrigton Stuart, verlaten van het stadhuis. Het kerkelijk huwelijk is op 28 oktober. Schut ontkent uitlating (Van onze pa riementsredactie) DEN HAAG Minister Schut van Volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning heeft de Kamer beloofd, dat niet eerder met de uitvoering van de vier regionale oefenterreinen zal worden begonnen, voordat de Kamer zijn no ta hierover zal hebben besproken. Eerder had de bewindsman op een persconferentie meegedeeld, dat hij zich niet zal laten weerhouden met bijvoorbeeld de grondverwerving te beginnen voor de Kamer een defini tieve uitspraak heeft gedaan. Giste ren ontkende de minister dit De Kamer was daarmee tevreden, hoewel men het vreemd bleef vinden dat minister Schut een uitspraak heeft gedaan, die door de hele lande lijke pers is geciteerd. Een uitspraak, die hij nauwelijks een dag later weer introk. De bewindsman raadde kamervoor zitter Van Thiel aan de nota zo snel mogelijk in behandeling te nemen. Deze zal een buitengewone commissie benoemen, die de nota zal moeten voorbereiden. Deze commissie zal 21 leden tellen. „Een klein kamertje dus...", aldus mr. Van Thiel. reet gevolg. Zelfs de grootste maat schappijen zijn daar bevreesd voor omdat ze alle de eerste vijf jaar voor hoge kosten staan. -fe Rode cijfers Anderzijds ondervinden ie ook alle de invloed van de Amerikaanse char termaatschappijen. De resultaten op de vanouds gouden route van Europa naar Amerika (en omgekeerd) waren vorig jaar slechter dan men had ver wacht Een ook voor dit jaar houdt men rekening met een verminderde toename van het vervoer. De Panam, een van dc grootste maatschappijen, kwam dc eerste zes maanden van dit jaar zelfs in de rode cijfers tc staan. En ook de andere reus, TWA, gaat het slechter dan men gewend is Ook deze Amerikaanse maatschap pijen is er dus alles aan gelegen wa pens te vinden tegen de acties van de chartermaatschappijen. Of dit zal lukken, is echter een vraag omdat zij niet bij de IATA zijn aangesloten. Slechts de regeringen van de betrok ken landen zullen de concurrentie kunnen beperken. Maar daarover zal in de praktijk moeilijk eenstemmig heid kunnen worden berekt. Ook het feit, dat goedkope vluch ten veel passagiers en dus econo misch. voordeel voor het ontvangende land brengen speelt namelijk een be langrijke rol. Vooralsnog lijkt de passagier, die in de toekomst vrijwel zeker goedko per de oceaan kan oversteken, de eni ge overwinnaar in het conflict. (Van onze onderw(jsredacteur) AMERSFOORT, 23 okt. Vanavond begint in het Evert Kupersoord een driedaagse con ferentie van docenten, onder- wijsinspecteurs, deskundigen van pedagogische centra, school- adviseurs en wetenschappelijke onderzoekers, organisatiebe stuurders, schoolboekuitgevers, onderwijsambtenaren, politici en studenten, die zich gaan bezig houden met de strategie voor de vernieuwing van het onderwijs in ons land. De conferentie is ge organiseerd door de Werkge meenschap voor Vernieuwing van Opvoeding en Onderwijs die in 1935 werd opgericht door Kees Boeke. De laatste t(Jd wordt er enorm druk over het onderwijs vergaderd en ge rapporteerd, maar de feitelijke veran deringen voltrekken zich slechts heel langzaam. De bedoeling is dat de con ferentie „Onderwijs en Verandering" de stoot zal geven tot een planmatige vernieuwing in alle geledingen van het onderwijs. Een van de punten die daar bij zeker ter sprake zullen komen, is de oprichting van een nationale onder wijsraad, waarop van steeds meer kan ten wordt aangedrongen. Nederland ne.emt in de kring van landen die met deze problematiek te maken hebben, een bijzondere plaats in doordat wij in vergelijking met andere landen maar een heel beschei den mee doen kennen van allen die bij het onderwijs betrokken zijn: ouders, docenten, politieke partijen, vakbonden enz. Bovendien heeft ons land niet al leen ten opzichte van het onderwijs, maar tegenover allerlei politieke en sociaal-culturele zaken een nogal be houdende Instelling. Een derde moei lijkheid is dat de organisatiestructuur van ons onderwijs erg onduidelijk is. Rekening houdend met deze en vele MOSKOU De Russische partijlei der Brezjnef heeft gisteren gezegd dat de Sowjetunie een permanent ruimtestation zal gaan inrichten. Hij deelde dit mee op een ontvangst van de zeven Sojoez-ruimtevaarders, die allen werden onderschelden. „Onze wetenschap staat nu voor de oprichting van duurzame ruimtesta tions en laboratoria in een baan om de aarde. Deze stations kunnen de lanceerplaatsen in de ruimte en de startplaatsen voor vluchten naar an dere planeten worden", aldus Brezjnef. andere aspecten zijn voor de WVO- conferentie modellen opgesteld, die ge bruikt kunnen worden bij de strategie van de vernieuwing. Voorzitter van de conferentie is de Groningse hoogle raar prof. dr. L. van Gelder. Een van de werkgroepen, die stuk ken voor deze conferentie hebben op gesteld. houdt zich bezig met de com municatie tussen het onderwijs en de samenleving. In haar pre-advies con stateert deze werkgroep (voorzitter dr. J. Tans) dat het onderwijs in belang rijke mate geïsoleerd is geraakt van de samenleving. Tussen gezin en school bestaat nauwelijks contact; tussen school en bedrijfsleven en overheids apparaat bestaan slechts incidentele contacten. Autonoom Het onderwijzend personeel is vrij wel autonoom, wat zich manifesteert In vastgeroeste lesmethoden en beoorde lingsmethoden, die gebaseerd zijn op traditie, ervaring, feeling en subjecti viteit. Een voor het onderwijs geïn teresseerde buitenwacht wordt al te vaak gezien als bemoeizuchtig, nega tief kritisch en per definitie ondeskun dig. Ouders hebben vaak slechte herin neringen aan hun eigen sehooltijd. De meeste ouders interesseren zich nog wel voor cijfers en voor zakken/slagen, maar te weinig voor wat daarachter zit. Hebben zij wel belangstelling, dan zijn ze dikwijls bang als opdringerig beschouwd te worden. Daarnaast heb- I ben de massamedia hun controlerende I en kritiserende taak ten behoeve van I het publiek in het onderwijsveld schro- 1 melljk verwaarloosd, meent de werk- i groep. Pers Men meent dat pers, radio en televisie I zich in verhouding tot de culturele, politieke, financiële betekenis van het Voordelig reizen na 6 uur 's avonds. (Elke avond, behalve vrijdags en zondags.) onderwijs veel te weinig ermee bezig houden. Organisaties van ouders, do centen, leerlingen, pedagogische centra en uitgevers van leermiddelen zouden een gemeenschappelijke publiciteitsin- stantie moeten isprichten. Deze instantie zou de mogelijkheid moeten bestude ren voor de stichting van een landelijk dagblad voor onderwijs en vormings werk, Hierin zou een groot deel van de voorlichting die nu over honderden tijdschriften gespreid wordt, kunnen opgaan. LONDEN Na Manchester lopen ook Liverpool en Londen het gevaar van broodrantsoenering. Sinds 17 ok tober zijn 1300 werknemers in vijf van de zeven broodfabrieken die Manchester en Liverpool van brood voorzien, in staking. De stakers wil len een loonsverhoging van 17 gul den per week. DEN HAAG Minister van justitie Polak heeft gistermid dag in de Tweede Kamer toe gegeven, dat de misdaad met geweld sterk is toegenomen. Het aantal roofovervallen zal dit jaar meer dan 100 bedragen. Deze ontwikkeling, zei de minister, vraagt onze sterke aandacht. Het Is evenwel overdreven te spreken van een golf van misdaad. Bovendien, van het aantal roofovervallen is 63 procent opgelost. Dan verdient de po litie toch wel lof. Overigens, particulieren en instel lingen als banken moeten zelf maat regelen nemen om de misdaad tegen te gaan om het eigen risico te beper ken: niet te veel geld voor het grij pen laten liggen en beveiliging van de geldtransporten. Sexualiteil Moeten de bepalingen op het ge bied van de sexualiteit worden aan gepast aan de veranderde opvattin gen en omstandigheden? Minister Po lak dacht van niet. De geldende voorschriften en regels laten immers veel ruimte voor gewijzigde en ande re meningen. Zo kon zich ook in de rechtspraak een evolutie voltrekken. Deze evolu tie in de opvattingen van het gehele volk is ook gebleken uit de Mar griet-enquête. Het is niet waar, be toogde de minister dat de enquête wijst op een revolutie. Het recht De minister van jusitie wil niet horen van de termen klassejustitie, establishment justitie of selektiejusti- t(e. Deze woorden hebben een be paalde geladenheid gekregen en sugge reren, dat er iets aan de hand is met de rechterlijke macht. Dat moet worden ontkend. Hoewel, gaf de minister toe, er worden fouten gemaakt. Maar die fouten zijn niet te wijten aan de selektie van het rechterlijk personeel. In de Kamer was namelijk gesuggereerd, dat de rechterlijke macht aan een bepaald milieu was g ebonden en dat dit van Invloed Is op de rechtspleging. Zo ligt het niet, toonde de minister aan. Van de in 1964-1965 aangetrok ken juristen was 61 pet afkomstig uit (Van onze parlementsredactie) het hogere milieu, 35 pet uit het mid delbare en 4 pet. uit het lagere. De minister zag overigens het ver band niet met het milieu. In deze tijd is men immers snel los van zijn vroe gere omgeving. Het gaat in de eerste plaats om de persoon en de mens en zijn eigenschappen. Hierop let de se lectiecommissie, die de jonge juristen selecteert. Deze commissie geeft ie dereen gelijke kansen, vertelde de minister, Moties De beraadslagingen in de Tweede Kamer leverde gisteren twee moties op, waarover dinsdag zal worden gestemd. Drs. H. Wlebenga (psp) vraagt amnestie voor de bezetters van het Maagdenhuis en het Proviso- rium van de VU en seponering van het proces-verbaal van de studenten, die de curatorenkamer van de uni versiteit in Utrecht betraden. Me vrouw mr H. Singer-Dekker (soc) had een motie over de justitiële docu mentatie. Zij vraagt dat voor inlich tingen uit het strafblad geen langere termijn voor verwijdering zal gelden bij sollicitaties bij de overheid of door de overheid gesubsidieerde instellingen. Libanon Bezoek de unieke tentoonstelling „Rembrandt 1669-1669". Van 13 september t lm 30 november. Neem 'n (trein-toegang-biljet) Voordelig en makkelijk: één kaartje voor treinreis toegang dagkaart voor Amsterdamse bussen en trams. Met aanzienlijke reducties! voordelig uit met NS Vier Haagse vrouwenverenigin gen: de Vereniging van vrouwen met academische opleiding, de Ne derlandse bond van vrouwen in be drijf en beroep, Vrouwenbelangen en de Soroptimisten, hebben de tra ditie tweemaal per jaar een avond te beleggen, waarop een bekende vrouw van haar werk vertelt. Dit maal echter was een avond geor ganiseerd, waarop het wetsontwerp tot herziening van het echtschei dingsrecht behandeld werd. Mr. A. Minkenhof. de vrouwelijke raadsheer van de Hoge Raad der Nederlanden, leidde de discussie in met een heldere uiteenzetting van de inhoud van het ontwerp en een vergelijking met het huidige recht. De belangstelling was groot, de zaal van de Odd Fellows aan het Nassauplein stroomde vol en tenslotte moesten enkele toe hoorsters op de tafels gaan zitten, wilden ze niet heel de avond staan. Er waren juristen, maatschappe lijke werksters, algemeen geïnteres seerden en natuurlijk ook vele gescheiden vrouwen, onder wie het bestuur van Divortium, de Bond van gescheiden vrouwen. Om de discussie enigszins in ba nen te leiden, werd de vergadering gestoetst op enkele meningen. Ten eerste of het in het ontwerp geëiste bestaan van twee jaar van een hu welijk, aleer, bijzondere omstandig heden voorbehouden, gescheiden kan worden, aannemelijk was. Een krappe meerderheid bleek die twee jaar nuttig te vinden. Maar het jaar wachttijd tussen het verzoek om echtscheiding met onderling goed vinden en de utspraak werd door een royale meerderheid verworpen. De mogelijkheid van scheiding op eenzijdig verzoek na een scheiding van tafel en bed gedurende vijf jaar haalde ook een flinke meerderheid. Maar toen kwam de grootste zorg: de alimentatieregeling. Er komen dan toch griezelige feiten aan het licht. Een maandelijkse bijdrage van Triest de vader voor het onderhoud van de kinderen van 30 per maand per kind.... Een vader met een behoor lijk inkomen. Vrouwen, die alleen via procede ren de alimentatie los kunnen krij gen; vrouwen die het met de bijstand moeten doen en gaan ze werken, dan slechts een tiende deel van hun arbeidsinkomen boven de bijstand mogen behouden. Vrouwen, die gaan werken en niet weten hoe het thuis met de kinde ren te redden, zodra er ziekte of moeilijkheden zijn. Er waren geen mannen en onge twijfeld hadden ook die een boekje kunnen opendoen over levenslang drukkende alimentaties, die onbil lijk zijn. Evenviel het woord dat de wedu we er niet beter voorstaat dan de gescheiden vrouw, die van bijstand moet leven, maar dat argument ging niet op, want de weduwe kan vrij zelf verdienen zonder enige korting en heeft in negentig procent van de gevallen een bedrijfspensioen door de arbeid van haar overleden man. Maar er was niemand die een op lossing van de alimentatiekwestie zag. die voor beide partijen billijk zou zijn. Wie ben ik. dat ik het wèl zou weten. Maar het lijkt mij althans een verbetering, wanneer het zo zou zijn, dat een vrouw met kinderen, die aangewezen is op de bijstandswet, een bredere marge zou krijgen voor bijverdiensten. En ook wanneer er eindelijk eens in Neder land scholen kwamen waar de kin deren tussen de middag ten minste verantwoord kunnen overblijven; terwijl tenslotte meer solidariteit der vrouwen gewenst zou zijn, waardoor een uit noodzaak werken de moeder wat meer hulp en steun zou krijgen van de buurvrouw bij voorbeeld, die het beter getroffen heeft. Zoals de maatschappij thans func tioneert, wordt een trieste zaak nog triester. QE Palestijnse commando's, die Is raël het leven zuur trachten te maken, zijn nu ook een bedreiging geworden voor het kleine Libanon, dat zich liever buiten het conflict met Israël wil houden. Er doet zich eenzelfde situatie voor als in Jordanië waar koning Hoes sein zich vorig jaar gedwongen zag zijn troepen In te zetten om te voor komen dat de opstandige elementen een staat In zijn staat zouden vor men. Hierin is hij slechts ten dele geslaagd. Onder druk van Syrië, Egypte en Irak (dat troepen in Jordanië heeft) zag hij zich genoodzaakt dc comman do's in hun acties tegen Israël de vrije hand te laten. Intussen is dc strijd om dc macht In Jordanië nog onbeslist. Het is echter duidelijk, dat de koning aan handen en voeten gebonden is en zich alleen kan handhaven door achter de zaak van de guerrilla's te staan. Al geruime tijd proberen de Pale stijnse commando's in Libanon een zelfde machtspositie te veroveren. Zij worden geleid en gesteund door Syrië, dat ai eerder met troepen tus senbeide kwam. Gevreesd moet worden, dat de Ara bische landen, die in 1967 een sma delijke nederlaag leden in de strijd tegen Israël, gezamenlijk zullen pro beren de leiding in Libanon naar hun hand te zetten. Dat zou met militaire middelen moe ten gebeuren, want niet de burger lijke autoriteiten, maar de militaire leiders weigeren zich neer te leggen bij de ondermijnende activiteiten van de opstandelingen. Als gevolg van Arabische pressie is Libanon al eerder het toneel van strijd geweest. Het is vooral aan de grote christelijke bevolkingsgroep te danken, dat het land niet in het kamp der onverzoenlijken belandde. De dreigende houding van de Ara bische „broederlanden", gepaard gaande met een stroom van geruch ten over Israëlische inmenging, is be doeld om de Libanese strijdkrachten ertoe te brengen, de strijd te staken. Lukt deze opzet niet, dan moet reke ning worden gehouden met onver bloemde inmenging van buitenaf, met het excuus dat de Palestijnse com mando's voor vernietiging behoed moeten worden. Mocht zulk een optreden leiden tot bezetting van Libanon, dan rijst de vraag, of Israël lijdelijk zal toezien hoe de situatie aan zijn noordgrens ingrijpend in zijn nadeel wordt ge wijzigd. BONN De zoetstof cyclamaat mag in West-Duitsland alleen nog in apotheken worden verkocht. Dit is gisteren besloten op een vergadering op het Westduitse ministerie van volksgezondheid. In afwachting van concretere aanwijzingen over een eventueel kankerverwekkende uit werking van cyclamaat, is dit besluit slechts een voorzorgsmaatregel. Cy clamaat in voedingsmiddelen voor suikerpatiënten mag wel overal wor den verkocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7