tATWUK KRIJGT EEN MUZIEKSCHOOL VLEET Ontmoetingskerk Rijsenhout in november in gebruik Vaarom iet leven zou de muziekdie verrijktworden achtergesteld WETHOUDER HAASNOOT: STREEFDATUM: 1 SEPTEMRER 1970 e Bijbel is geen ituurkundeboek Ideaal 4800 kinderen Consequenties WINKELJUFFROUW gevraagd LIESVELD Groeps- onderwijs Visserijnieuws bij de Uitslag zwemwedstrijden Katwijkse schooljeugd Hervormden en gereformeerden sloegen de handen inéén Kenmerk Middenschij; Vouwwand fli IEIDSE COURANT DONDERDAG 23 OKTOBER 1969 Wethouder Haasnoot van Katwijk. iASSENHEIM Voor de avond i de Hervormde Gemeente in Ont- eting bestond goede belangstel- Ds. VVestra zei blij te zijn dat flinke opkomst was van de jeugd, t van belang was bij het thema i de avond: „Ouders, opgroeiende deren". Na de inleidende film n lik van de molen", werd een 1 rollenspel opgevoerd door en- t catechisanten, waarna in dis- siegroepen twee vragen werden rgcsproken t.w. Heeft de Bijbel iets te zeggen bij de opvoeding? zo ja, hoe dan, en Wat zijn op het nblik de problemen bij de opvoe- I ia een interessante discussie in de schillende groepen werd een aan- problemen aan een forum voor- gd, zoals het probleem weten- ap/geloóf; wat doen ouders en deren samen met de Bijbel; het van dé zondagsviering e.d. Dui- ijk werd gesteld dat de Bijbel in natuurkundeboek is, maar de ilige Schrift, waarin Christus kan trden gekend. Over de zondagsvie- hg was'men het wel eens, dat hier- de opkomst van de gemeente om woord te horen, middelpunt is i deze dag, maar over de sport- fening waren de meningen ver- I. leen korte samenvatting aan het i van de avond iel ds. Westra, dat ceding primair een. zaak is van ed en verder dat het de gezind- 1 van Christus moet zijn, waaruit ers en kinderen moeten leven, i volgende gemeente-avond is 17 ember. Dan zal de zending cen- il staan. Een zendingsarts uit Ika zal dan van zijn werk ver- Burgerlijke stand JRDWIJKERHOUT Geboren tinus L zv L W v d Burg en P v Dipten, Miranda G M dv M Broekhof en J A M Kriek, iline M dv J C Fles en J M G rdijk, Erik A A zv A M A renvoorde en J C v d Poel, Edith lv H W Bouwmeester en M M uivenvoorden, Eveline A M dv v,d Eist en G C Straathof, lus C P zv P J W Broekhof en v Roode. 1 dertrouwd: N W H Bergman i M C Brama, J Suykerbuijk en A v Leeuwen, J H J Man- t en A M C Bierhoff, M W M den en J C M Pennings. Irouwd: M H Beekhuis en M me. ededen: Petrus M v d Weijden l M Schuiling 71 wed v F Klin- i erg, H J N v Woesik 47 echtg E Beentjes. fORHOUT Kinderoferette t een jaar. Dit zal op 25 okto- i 14.30 uur in het Parochiehuis gevierd met een opvoering Iwee toneelstukjes: „De Tover- en het „Geheim van de Len- Gemeente alkenburg Z.-H. EL 20 WEDEROPBOUWWET leester en wethouders van de gem iurg Z.H. maken bekend, dat zij nens zijn met toepassing van art, de Wederopbouwwet aan hun bouwvergunning te verlenen in I met de bouw van een dienstai- en 9 bejaardenwoningen aan de 'eg, kadastraal bekend gemeente burg Z.H., onder sectie nr. 2122. m ligt m.i.v. 24 oktober 1969 tot 7 november 1969 ter gemeente- 'e ter inzage, terwijl belangheb- eventueel hun bezwaren tegen flenen van de vergunning gedu- ïooemde termijn schriftelijk bij ^baar kunnen maken. 'urg Z.H., 23 oktober 1969. Burgemeester en Wethouders van Valkenburg Z.H. N. v. 't WOUT, burgemeester. G. VIS, wethouder. KATWIJK Het gemeentebestuur van Katwijk is druk bezig, de stichting van een muziekschool voor te bereiden. Wethouder Haasnoot is van de noodzaak sterk overtuigd. „Als wij het cultuurleven in. Kat wijk niet stimuleren, zal dit leiden tot geestelijke verschraling en ver arming", zo begon hij ons gesprek. „Reeds in de oudheid was men van de grote waarde van de muziek overtuigd. Ik geloof, dat de overheid in de bevordering van de muziekstudie en het muziekleven een belangrijke taak heeft. Enkele jaren geleden al leefde de gedachte aan de noodzaak van dat stimuleren. Maar de tijd was er toen nog niet rijp voor". „We hebben altijd een bijzonder prettige verhouding met de Leidse Muziekschool gehad. Maar het be trof dan alleen de groep van hen, die er reeds van overtuigd waren, dat de muziek het leven verrijkt" De taak van het gemeentebestuur is echter veel omvangrijker. Wet houder Haasnoot stelt zich als ide aal, dat de, in de mens sluimeren de muzikale eigenschappen tot ontwikkeling worden gebracht, dat velen een instrument leren bespe len, dat dus de mogelijkheden tot leiding geven bij die studie wor den bevorderd. Dat is zeer belang rijk voor de persoonlijke vorming en bovendien een prachtige vrije tijdsbesteding. De muziek heeft nog, boven de sport, het voordeel, tot op hoge leeftijd, ook aktief, beoefend te kunnen worden. Voor Katwijk bestaan dan drie mo gelijkheden: 1. een nauwe verbinding met, dus het stichten van een filiaal van de Leidse Muziekschool: 2. de stichting van een streckmu- ziekschool, met Rijnsburg en Val kenburg samen; 3. een zuiver Katwijkse mu ziekschool. Om financiële redenen acht wet houder Haasnoot de streeksohool voor Katwijk het meest gewenst. In dat geval is er ook rijkssubsidie te verwachten. Men zou ook op de scholen met het muziekonderwijs kunnen beginnen en dat doen geven door vakleer krachten (als die tenminste te krijgen zijn). Dat is niet zo een voudig. In Katwijk komen er 4800 kinderen voor in aanmerking. Be perkt men zich tot de twee hoogste leerjaren, dan zijn het er toch nog 1800. „Wassenaar doet dat, in beperkte vorm, en selecteert dan, op muzikaliteit en intelligen tie, achteraf. Dit lijkt mij minder aanlokkelijk; ons college is er trouwens over verdeeld." De andere mogelijkheid is dus de muziekschool. Nu zijn de rijks subsidies belachelijk laag, f 26 a f30 per jaarlijks lesuur. De wer kelijke kosten zijn te stellen op f 800 a f 1100Het gebouw is dan hierbij ingebrepen. De provin cie subsidiëert voor f25.000 in het nadelig saldo. „Het gevolg is", zegt de idealistische, maar ook zakelijk nuchtere wet houder, „dat een gemeente, die met een muziekschool begint, re kening moet houden met de finan ciële consequenties". „Ons ideaal; een muziekschool met acht leerjaren, is, zoals we het nu bekijken, financieel niet haalbaar. Wel mogelijk is een begincursus „algemeen vermend muziekonder wijs". Het tweede leerjaar kan dan bestemd worden voor groepsgewijs blokfluit-onderricht. Die twee leerjaren vragen per leerling resp. f 26 tot f 40 en f 40 tot f70 per jaarlijks lesuur." „De ervaring leert, dat het aanbeve ling verdient, te starten met een „part-time" directeur, die bijvoor beeld één derde van zijn tijd er aan besteedt, sondeert bij de hoof den van scholen, de pers bij zijn aktiviteiten betrekt". Wanneer denkt u te starten? „Onze streefdatum is 1 september 1970. Mits de raad en de nog te raadplegen commissies, daarmee zouden kunnen instemmen." „Op grond van een landelijk onder zoek is gebleken, dat van de Kat wijkse bevolking 0,8 pet zou rea geren. Dat betekent dus, dat het eerste leerjaar 300 a 350 leerlingen zou tellen. De ervaring leert, dat ongeveer 20 pet per jaar afvalt. Maar ook de aanwas gaat door. zodat de tweede klas met een 250 Voor direct DWARSSTRAAT 3 KATWIJK AAN ZEE muziekstudent je« bevolkt zou zijn." „Na beëindiging van die twee leerja ren van zang- en blokfluitgroepjes, volgt er een vrij strenge selectie voor het instrumentaal onderwijs. In de afgelopen twee klassen is trouwens voldoende duidelijk uit gekomen, wie er muzikaal zijn, en met hoop op succes door kunnen gaan." „Om te weten, hoeveel dat alles moet kosten, kan men het duurste, dat is het individueel instrumen taal onderwijs, op 27 eenheden stellen. Dan is voor het algemeen vormend muzikaal onderricht één eenheid te rekenen, voor blokfluit- groepen 7 eenheden. „Nu bestaat er een sterke tendens naar groepsonderwijs. We zullen daar stellig gebruik van maken. Voor drie leerlingen tegelijk wor den dan de kosten van 27 tot 9 eenheden teruggebracht. De direc- terur krijgt na die twee jaar een full time fumktie." De conclusie is, dat een mu ziekschool in de aanloopperiode de gemeente betrekkelijk weinig kost. Zolang er geen vast gebouw is, kunnen de lessen in gewone schoollokalen worden gegeven." Wat denikt u te doen met de plaatse lijke muziekgezelschappen? Kun nen die ook van de muziekschool profiteren? „Zo mogelijk nemen we ze direct mee." Hierbij ging de wethouder af op het rapport-Sprangers en het advies van de heer Henk Stam. resp. directeur en voorzitter van de Culturele Raad Zuid-Holland". „Bij dit alles moeten we bedenken, dat de heer J. J. Gouw, directeur van de bestaande muziekschool in Katwijk-Binnen, baanbrekend werk heeft verricht. We zullen ons uiterste best doen, hem en zijn leraren, ook de organist-orgel-pe dagoog Johan Zweers erbij te be trekken". Wethouder Haasnoot is zich, bij het overwegen van de financiële ge volgen, bewust, dat alleen de sport al een half miljoen per jaar vraagt. Waarom zou de muziek, die het leven verrijkt, daarbij ach tergesteld wordenDit besef moet in alle milieu's, voor zover nog niet aanwezig, doordringen. Er wordt al te veel geld voor onbe langrijker dingen uitgegeven. En, ten aanzien van het schoolonder wijs kan men, met recht, vragen: „Waarom wél aardrijkskunde en géén muziek. Joh. van Wolfswinkel Koopavond in Voorhout blijft voorlopig nog VOORHOUT De bedrijfsconsu- lent de heer C. de Bruin uit Woer den sprak tijdens een bijeenkomst van de r.k. middenstand over „De ondernemer in het midden- en kleinbedrijf, vandaag en morgen". Voorzitter M. A. Hoek hoopte dat het onderwerp er toe zou bijdragen een juiste beslissing te nemen in de kwestie koopavond. De tendens van de vergadering was afschaffen. Er werd echter geen besliut genomen. In verband met Sint Nicolaas stel de de voorzitter voor na 15 no vember een beslissing te nemen. NOORDWIJKERHOUT De to neelvereniging O.D.I. organiseert zaterdag 1 november om 3 uur een prestatiestrandloop over 4 en 8 km aan de Langevelderslag. Deel nemers kunnen zich aanmelden op de adressen: Julianaplein 13, Maan dagse Wetering 67 en Zeestraat 2. De inschrijfkosten bedragen f 1,50 en f 2 voor de 4 en de 8 km loop. IJMUIDEN Voor de tongvaartui gen moesten na een aanvankelijk herstel afnemende vangsten worden geconstateerd. De meeste schepen konden het niet verder brengen dan trekken van 20 kilo, slechts een heel enkele uitschieter leverde 30 kilo op. Dikwijls moest met de helft of nog minder genoegen worden genomen. Aan bjjvis kreeg men gemiddeld ge nomen uit een trek zes manden aan boord. Hierbij was de schol in de meerderheid. De buit aan tarbot was vrijwel te verwaarlozen. Onder de Nederlandse kust wilde het nog niet erg lukken. Soms kregen de vaartui gen uit een trek een mand of tien boops boven water, maar in de mees- K AT WIJK De jongclidmaten- kring „De Noord" vergadert morgen avond om acht uur in „De Hoek steen", waar zal worden gesproken over het verzekeringsvraagstuk. KATWIJK Hier volgen de uilslagen van de zwemwedstrijden van de school jeugd die in het Sportfondsenbad werden gehouden. Voortgezet ONDERWIJS (Estafette), Meisjes: 1. Chr. Lyceum (klas 2a) 2. Chr. Lyceum (klas lp). 3. Pr. Margrietschool (klas 2b), 4. Jullana-Mavo. 5. Ie Chr. Ind. H. School (klas le): Jongens: 1. Chr. Tech. school. 2. Juliana-Mavo (klas 1 en 2), 3. Chr. Lyceum (klas 2g), 4. Chr. Lyceum (klas 2p), 5. Bestevaer-MavoTo taal klassement: Meisjes (KRB-beker) 1. Chr. Ind. H.school. 2. Pr. Margrietschool. 3. Chr. Lyceum, 4. Bestevaer-Mavo, 5. Jullana-Mavo: Jongens (ZPC-beken: 1. Chr. Lyceum. 2. Chr. Tech. school. 3. Juliana-Mavo. 4. Bestevaer-Mavo, 5. Visse rij school. Afstand 25 meter: (voortgezet Onder wijs), Meisjes (Schoolslag): 1. Miekc Ra- vensbergen (le Chr. Ind. H school), 2. Nellie Krol (Je Chr. Ind. H. school), 3. Anneke v.d. Oever (Chr. Lyceum): Jon gens: 1. Egon v. Dijk (Chr. Lyceum), 2. M. D. Jonste (Chr. Tech. school), 3. Y. Plug (Chr. Tech. school); Meisjes (Rugslag): l. Anja Varkevisser (Pr. Mar grietschool), 2. Marjan de Koning (le Chr. Ind. H. school), 3. Janneke Ruwaard (Pr. Margrietschool); Jongens: 1. Paxil v.d. Putten (Chr. Lyceum), 2. R. Voorn (Julia na-Mavo), 3. R. Baars (Juliana-Mavo): Meisjes (Vrijeslag): 1. Gerda de Zeeuw (Bestevaer-Mavo). 2. Anja Perk (Chr. Ly ceum). 3. Janneke Parlevliet (Pr. Mar grietschool); Jongens: l. Kees Ketter (Chr. Lyceum). 2. Rob. v. Sinderen (Julla na-Mavo), 3. Y. Plug (Chr. Tech. school). lagere scholen: (klas 4 en 5), Meisjes, Schoolslag: 1. Ineke v.d. Plas (Groen v. Prinsterenschool): 2. Corrie v. Leeuwen (Calvijnschool), 3. Ellen Jansen (St. Jo zefschool): jongens: 1. Eric-J. Mast (Chr. Opleidingschool), 2. jaap Varkevisser (Joh. Bogermanschool), 3. Kees Verkalk (Boorsnaschool); (klas 4 en 5) Meisjes (rugslag): 1. Ineke v.d. Plas (Gr. v. Prins terenschool), 2. Els Schaap (Chr. Oplei dlngschool), 3. Anne Hazelaar (Otto Ba- ronschool): Jongens: 3. Tony Verlinde (Chr. Opleidlngschool). 2. Hans v. Essen (Pr. Beatrlxschool). 3. Kees v. Velzen (Joh. Bogermanschool); (klas 4 en 4 Meisjes (Vrijgeslag): 1. Arianne Kraaye- noord (Pr. Beatrixschool), 2. Tinka Murk (Marnlxschool), 3. Ada de Best (Chr. Op leidlngschool): Jongens: l. Hans v. Essen (Pr. Beatrlxschool), 2. Robbie Ravensber- gen (Farelschool). 3. Arie Durieux (G. Colignyschool); Estafette: 1. Pr. Bea trixschool, 2. Zonnebloemschool, 3. Cal vijnschool, 4. Chr. Opleidingschool5. St. Jozefschool. 6. Farelschool: (klas 6), Meisjes (Schoolslag): 1. Netty Gravekamp (Marnixschool), 2. Leunie Hoek (Ds. Rut- gerschool), 3. Annelies v. Leeuwen (St. Jozefschool); Jongens: 3. Johnny v.d. Klomp (Openbareschool). 2. Kees Haasnoot (Pr. Beatrixschool). 3. Hayo Dijkstra (W. v. Veenschool); Meisjes (Rugslag); 1. Gijsbertha v. Duyvenbode (Chr. OpJeidingschool). 2. Leunie Hoek (Ds. Rutgerschool), 3. Dikkie Vooys (Gr. v. Prinsterenschool)Jongens: 1. Maart vjd. Plas (Ds. Rutgerschool), 2. Johnny v.d. Klomp (Openbareschool). 3. Jan W. Korndörffer (Chr. Opleidingschool); Meisjes (Vrijgeslag): 1. Netty Gravekamp (Marnixschool), 2. Marlies v.d. Akiker (St. Jozefschool), 3. Heieen Barnhoorn (Zon nebloemschool); Jongens: 1. Maarten v.d. Plas (Ds. Rutgerschool), 2. Eric v.d. Plas (Oramjeschool). 3. Teun v. Beelen (Boger manschool): Lagere Scholen. (Beker beschikbaar gesteld door gemeente): 1. Groen van Prinsterenschool, 2. Chr. Oplei dingschool. 3. Pr. Beatrlxschool. 4. Boger manschool, 5. Boorsmanschool, 6. Rut gerschool. 1. Willem-Alexanderschool. 8. Farelschool. 9. Otto Baronschool. 30. Casper Coltgnyschool (Van een medewerker RIJSENHOUT In de snelgroeiende dorpsgemeen schap Rijsenhout wordt woensdag 12 november ('s avonds 8 uur) een nieuw kerkelijk centrum in ge bruik genomen, dat in meer dan één opzicht bijzon der mag worden genoemd. Al enkele jaren bestond een grote behoefte aan grotere en vooral ook meer doelmatige kerkgebouwen. De hervormde gemeente kicam bijeen in een verbouwde garage en de gerefor meerde kerk van Haarlemmermeer O.Z. had in Rij senhout de beschikking over een houten lokaliteit, dat in de week gebruikt wordt als kleuterschool. Ver der was voor kerkelijk jeugd- en verenigingswerk vrijwel geen plaats tot op dit moment. TXAT FINANCIEEL gezien kerk- bouw geen eenvoudige zaak is behoeft geen uitleg. Zeker niet in een nog jonge woonwijk. Dit was dan ook gerede aanleiding voor bei de kerkgenootschappen om de han den ineen te slaan en te besluiten voor gemeenschappelijke rekening een kerk te bouwen met alle beno digde bij-gebouwen. Dat de samen werking in dit opzicht zo vlot van stapel liep is vooral ook te verklaren door het feit, dat al vele jaren tus sen de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk een zeer goede verstandhouding bestaat. De naam „Ontmoetingskerk" is een veelzeggende naam. Daarin wordt duidelijk tot uiting gebracht wat men beoogt, nl. elkaar in de kerk te ontmoeten en ondanks verschillen toch samen te willen werken aan de kerkelijke en geeste lijke opbouw in dit deel van de ge meente Haarlemmermeer. Het kerkelijk centrum wordt geëxploiteerd door een beheerscom missie, bestaande uit leden van de beide kerkbesturen. TTITERAARD waren er op zakelijk en materieel gebied diverse pro blemen op te lossen. Daarom is het bij een dergelijk gemeenschappelijk streven zo belangrijk dat aan beide zijden niet alleen de wil tot samen werking was, maar vooral ook we derzijds zo'n groot vertrouwen. Overigens mag in dit verband wel worden opgemerkt, dat dit wel ge zien mag worden als een wezensken merk van de hele burgerij ter plaatse. In deze gemeenschap vindt men wel een grote verscheidenheid qua religieuze en politieke opvatting, maar niettemin legt men steeds een wonderlijke eenheid aan de dag als het gaat om verkrijging van algeme ne voorzieningen. In dit verband zij dan (evens op gemerkt. dat het de bedoeling is. dat straks ook van r.k. zijde van het kerkgebouw gebruik zal worden ge- 3 X|ET KERKELIJK centrum gele gen aan het plein „De Werf' biedt door zijn doelmatige indeling zeer veel mogelijkheden. In wijde omgeving zal men moeilijk een der gelijk centrum vinden, waarin zo veel aktiviteiten tot hun recht kun nen komen. Een complex dat niet één, maar zeven dagen per week benut kan wórden. Via een ruim plein voor de linkervleugel komt men bij de hoofd ingang van het gebouw, dat direct toegang geeft tot een hal van 7 bij 8 meter. In deze hal is tevens de gar derobe met toiletgroepen. Rechts daarvan, ongeveer midden in het complex is de kerkzaak kubusvor mig Van bouw. Deze heeft een ge heel eigen stijlvolle indeling. De zaal heeft een z.g. verlaagde bak, waarin een kleine 200 zit plaatsen zijn. Recht voor dit „mid denschip" is op een verhoging het liturgisch gedeelte aangebracht, waarop (vanuit de zaal gezien) links in de hoek de stenen kansel is ge bouwd. Op het liturgisch gedeelte zijn de doopvont en de avond maalstafel geplaatst. A CHTERIN IS het orgel, diagonaal tegenover de kansel. Rechts in de kerkzaal is op een hoger gelegen gedeelte ruimte voor nög een honderd zitplaatsen. De mensen, die hier zul len zitten, kunnen zonder moeite over de hoofden van de lager zitten- den in het midden, de voorganger zien. De muren van de kerkzaal zijn van metselstenen opgetrokken, ter wijl het bovenste deel van de zg. kubus, dat boven de rest van het kerkelijk centrum uitsteekt, van hout is. Achter de kerkzaal is een bijzaal ter grootte van 15 x8 meter, die door het opzij schuiven van een vouwwand bij de kerkzaal kan wor den getrokken. Hier kunnen zonodig 150 personen plaatsnemen; dit is van belang bij eventuele bijzondere ge beurtenissen en ook wanneer in de toekomst de kerkelijke ge meenschappen zich zullen uitbrei den. De bijzaal is bestemd voor allerlei kerkelijke activiteiten; vergaderin gen, jeugdavonden, recepties, ont vangsten enz. Deze zaal is voorzien van een royaal podium, waaronder kleedvertrekken en aan het andere eind een doelmatig ingerichte keu ken met magazijnruimten. ^AN DE zuidzijde van de kerkzaal (aan de voorkant van het com plex), bevinden zich twee kerke- raadskamers en een catechisatielo kaal van flinke afmetingen. Geheel links van het gebouw is een verga derlokaal van circa 60 m2, bestemd voor jeugdactiviteiten. Zondags kan dit worden gebruikt als crèche. Aan de rechterkant treft men de kosters- woning aan, van waaruit men direct toegang heeft tot de kerk. Het fraaie complex is tot stand gekomen onder architectuur van de heer J Hee.se te Amstelveen. Aanne mer was het Centraal Bouwbedrijf te Nieuw-Vennep. De officiële opening van de „Ont moetingskerk" is woensdagavond 12 november, waarna zondag 16 novem ber, 's morgens om 10.30 uur een gemeenschappelijke dienst van beide kerken wordt gehouden. te gevallen moesten de vissers tevre den z(jn met vijf manden. De gul was nog altijd bijzonder schaars. Er kwam wat meer wijting los. Over hield het echter nog lang niet. Deze vloot was over een vrij groot gebied verspreid maar ook dit mocht blijkens de resultaten niet ba ten. In de Noord liet de koolvis zich nog niet van het voorste plan ver dringen. De hoeveelheden waren toch iets minder dan de laatste dagen hert ge val was. Het gemiddelde per trek lag op 55 manden. De kleine zwarte soort had nog steeds een overwicht. De gro te witte en zwarte koolvis waren heel wat schaarser. Dat gold in nog sterke re mate voor kabeljauw, gul, wijting en schelvis. De manden, die per trek in de ruimen geborgen konden wor den waren op de vingers van één hand te tellen. De vaartuigen die zich in de omgeving van 55 NB ophielden lieten redelijke resultaten aantekenen. Zij trokken uit een poging soms 25 manden hoops aan dek. De schelvis kwam op de eerste plaats maar de buit aan gul en wijting mocht er eveneens best zijn. Enkele schepen slaagden er in dit assortiment te verrijken met lekkere beetjes klei ne haai en kabeljauw. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 14 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 640 kisten vis, waar van 80 kisten wijting, 330 kisten ma kreel, 160 kisten schol, 5 kisten schar, 35 kisten diversen, 20 stuks stjjve kabeljauw en 1500 kilo tong. Verder waren er 670 kleine kisten haring en 120 kleine kisten makreel. De braadschelvis had met een top van f 56.- een zeer goede start. Later zat de klad er weer in, maar het laag ste bod lag drie gulden boven het minimum, zodat de vismeelindusrtrie niet aan bod kwam. De pennen had den met een notering van f 76,- tot f 62.- geen enkele moeite om zich te handhaven. De gul was stukken duur der dan op de voorgaande dagen. Dat viel bij de schaarse aanvoer niet te verwonderen. Voor de grote soort werd op de eerste afslag tachtig gul den betaald. Mooie top De kleine gul zat op de eerste rondgang dicht bij de zestig gulden en was onder de vijftig gulden niet te koop. Voor de kattencentrale was geen enkele eer te behalen. De schol gaf geen terrein prys. De grote en groot- middel tekenden voor een mooie top van f 64.-. Op de laatste afslag moes ten de afwachters toch nog f 52,- be talen. De kleinmiddel en de schol 1 bereikten met een notering van f 62,- tot f 54,- eenzelfde gemiddelde. De schar was met een koers van f 63,- tot f 55,- lieel wat beter aan de prijs dan de laatste tijd het geval was. De gestripte wijting herstelde zich met een top van f 31,- op redelijke wijze. De dichte 3oort bleef weer in gebreke. Na een ook al matige inzet van f 17.- was het minimum spoedig bereiM. De goede kwaliteit verse ha» ring deed f 38,-. De betere 60orft ma kreel volgde op twee gulden. De tong was wat duurder. De grote soont ver toefde met een notering van f 5.37 tot f 5.09 voortdurend boven de vijf gul den, Ook de grootmiddel was met een hoogste bod van f 5.30 goed in trek. Dezè soort deed later precies vijf gul den. De slips won met een koers van f 4.21 tot f 3.57 door elkaar genomen twee kwartjes per kilo van het ver lies op de voorgaande dagen terug. De tong 1 begon op f 5.14 goed. Hier van moest later een cent of zeventig worden afgestaan. De kleinmiddel haalde met een notering van f 5.05 tot f 4.77 een beter gemiddelde. Zwembad Noordw.hout komt in De Boekhorst NOORDWIJKERHOUT All dr gemeenteraad ermee akkoord gaat. zullen op korte termijn plannen voor de bouw van een overdekt zwembad in het recreatiepark De Boekhorst gereed komen. De grond is reeds eigendom van de gemeente als onderdeel van het sportcomplex. Ruime parkeergele genheid is aanwezig. Voor de aan loopkosten wordt een krediet ge vraagd van f 100.000 al zal dit be drag wellicht nog niet geheel in het eerste jaar moeten worden uit gegeven. Het gemeentebestuur wil in dit stadium nog geen beroep doen op het bij de gemeente gevormde fonds instruktiebad, dat ongeveer f 125.000 groot is. Die reserve wordt bewaard tot men aan de uitvoering van de plannen toe is. LISSE Gisteravond werden de pupillenwedstrijden van de Lisser Boys voortgezet. De uitslag is: Ajax- N.A.C. 3-5; A.D.O.-Go Ahead 4-3; Sparta-Haarlem. 2-3; Go Ahead- Ajax 4-3. LISSE Woensdag 29 oktober om half acht houdt ds. Venema uit Zwijndrecht voor de kiesverenigingen van Lisse en Lisserdijk-Abbenes een tijdrede in het verenigingsgebouw naast de kerk van de Geref. Gemeen te.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5