Koningin vierde heel het NCVB*fcest mee Synode van bisschoppen spreiding gezag is voor Drie ton voor kapel van Bartimeiis Humanae Vitae" bij artsen gering effect Anglicaanse wraak op winkeliers Een woord voor vandaag Prof. Van Peursen: welzijn is wereld die opengaat Vorstin bij jubileum Uw probleem is het onze... Zendingskalender Geref. Gemeenten Puzzelhoek 1 SÖLLE TROUWT EX-PATER Gearresteerde priesters weer vrij E. Scliillebeeckx krijgt Juweel van Vlaanderen Aandacht voo voorhistorie zaak-Kamper REROFPÏNGSWE DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 Reeds in het begin van de profetie van Maleachi staat een geweldig moeilijke tekst: „Was niet Esau Jakobs broeder? luidt het woord des Heren. Toch heb ik Jakob liefgehad en Esau heb ik gehaat." Vaak wordt uit de wijze waarop Paulus deze tekst citeert (Romeinen 9:11-13) geconcludeerd, dat God Jakob heeft uitverkoren en Esau heeft gehaat en ver worpen. Dat wordt dan gezegd op grond van het feit dat God ook zei: „De oudste zal de jongste dienstbaar zijn." Maar betekent dat, dat God van tevoren zonder meer poneert wie Hem zal toe behoren en wie Hij zal verwerpen? Dat Hij dat doet ongeacht de daden van de mensen? Die woorden waren een profetie, geen bepaling. Wie dat laatste gelooft, heeft nog nooit de tekst van Maleachi goed gelezen, zoals Paulus dat wel gedaan had. Want Malea chi spreekt niet over ongeboren kinderen. Hij spreekt zelfs niet over mannen. Hij spreekt over volkeren die uit deze mannen zijn voortgekomen Israël vroeg: Waaraan kunnen wij zien dat U ons hebt lief gehad? Gods antwoord is dan de verwijzing naar de geschie denis van deze beide volkeren. Met het ene heeft Hij aan de voet van de Sinai een verbond gesloten. Het andere heeft Hij om zijn ongerechtigheid in zijn geschiedenis verworpen. God zegt tegen Israël: Gij bestaat nog, en dat komt omdat Ik u heb liefgehad. Dat geldt nog. Hoe weten wij dat God ons lief heeft? Uit het feit dat wij nog niet voor Zijn aangezicht weg gevaagd zijn. We lezen vandaag: Spreuken 11 17-31. •fqrtj| Behoud van Uw tand Koningin Juliana, die gisteri het jubileumfeest van de Nede landse Christen Vrouwenbm meemaakte, werd bij aankon verwelkomd door de president mevrouw A. H. Richters-Wolv\[ Op de achtergrond wethoui mr. J. Bootsma. (Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Hoogtepunten van de feestelijke viering van de vijftigste verjaardag van de Nederlandse Christen Vrou wenbond, gisteren in het RAI-congrescentrum, waren de komst van koningin Juliana en de symbolische aanbieding van een kapel aan het blindeninstituut Bartimeiis. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Ge- helmhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden ingesloten. Vraag: Een wijk verwarming voor 88 woningen van een woningbouw vereniging heeft vorige winter voor het eerst gebrand. Nu heeft de vere niging nogal wat kosten gehad. Vo rige winter heeft de installatie niet goed gewerkt. Het heeft veel gas gekost en soms hadden wij maar één warme radiator in onze kamer. Nu is alles gerepareerd en is zij zuini ger gaan branden. Nu kregen we een schrijven dat oer 1 oktober de huur is verhoogd -net ƒ13,55 per maand. De reden is iet aan de dag getreden verschil ussen de exploitatiekosten- ïerekening voordat de bouw begon, ;n de werkelijke kosten. De oorza- en zijn: 1. verhoging ten gevolge 'an de woontemperatuur, 2. idem •an de stookduur, 3. verkorting van le tijd in welke de temperatuur ge durende de nacht aanmerkelijk kan worden verlaagd, 4. verhoging van ie gasprijs met hierboven 4 pet. BTW. Dit alles is volgens de brief ia verschillende vergaderingen van 'et bestuur met technici tot stand e komen. Heeft de vereniging het recht de ïuur te verhogen? Is er een instan tie die dat kan nagaan of staan wij in ons recht? Antwoord: U en de andere bewo ners kunnen zich tot de huurad viescommissie wenden. In elk geval kunt u een gespecificeerde rekening eisen. Daar de vereniging meestal nauwe banden heeft met de ge meente, kunt u eens met een raadslid spreken. Ook kunt u een advocaat te hulp roepen. Maar bij dit alles moet u wel bedenken, dat de vereniging het recht heeft beta ling te eisen van de werkelijk door haar gemaakte verwarmingskosten, zodat de kans op succes wellicht niet groot is. Vraag: Mijn huis vertoont op en kele plaatsen vochtige gedeelten aan de onderkant van de muren. De plekken variëren van 30 tot 80 cm breed en 40 tot 100 cm hoog. Doorslag van buiten kan het niet zijn, want het zijn binnenmuren. Vermoedelijk is het optrekkend grondwater, want vooral bij zware regens zijn de vochtplekken groter. Is hieraan iets te doen? Antwoord: Allereerst is het nodig de oorzaak te laten opsporen door een deskundige, daar dan pas bestrijding zin kan hebben. De oor zaak kan bij voorbeeld zijn: lekken de goten, leidingen, slechte specie of stenen. Ook kan het zijn dat de 'dinkerlaag niet hoog genoeg is op- retrokken. Normaal legt men 7, of ninstens 5 lagen klinkers, hardge bakken stenen, die geen vocht op- uigen, zodat het grondwater niet in 'e muren kan optrekken. Roep dus 'e hulp in van een bouwkundige, Me tevens het midddel kan aange- Vraag: Heeft een weduwe, die \OW geniet, recht op IW van haar •chtgenoot, die onlangs is gestorven? De man heeft sinds de IW in wer king trad, 0,60 per week zegels ge- olakt tot 1957. Heeft ze nu niet recht op de helft van de rente? Tot wie moet zij zich wenden. Antwoord: Als de echtgenoot al ouderdomsrente ontving voor zijn geplakte zegels, houdt dit op bij zijn -«verlijden, evenals dit voorheen het •eval was. Slechts als van ouder- omsrente geen sprake was en de man recht zou hebben gehad op een i (koopsom, komt zijn weduwe hier voor in aanmerking. Laat zij zich met alle gegevens tot de raad van arbeid wenden. VLAARDINGEN De nieuwe zen- dingskalender van de Gereformeerde Gemeenten is verschenen, zoals ge woonlijk smaakvol uitgevoerd in kleuren. Foto's geven elke maand een indruk van het zendingswerk van deze gemeenten, beurtelings in West-Irian en Nigeria. Zinvol is, dat deze kalender niet alleen de verjaardagen geeft van de leden van het Koninklijk Huis, maar ook die van de zendingsarbeiders en zendingsarbeidsters. („Ze zullen het ongetwijfeld zeer op prijsstelten wan neer u hun een felicitatie zendt"). De Gereformeerde Gèmeenten hebben twee zendingsechtparen in West - Irian en drie echtparen en vijf ver pleegsters in Nigeria Reeds 13.150 exemplaren werden verkocht. Te bestellen bij het zen dingsbureau van de Gereformeerde Gemeenten, Hogelaan 10, Vlaardin- gen, giro 39.76.07 voor een rijksdaal der. H.M. de Koningin was gekleed in een zachtgroen complet, met een hoed van dezelfde kleur en een tas en schoenen van zwart lakleer. Ze droeg een boeket tros-orchideeën, die de twaalf-jarige Marjolein Strikwer- da haar bij haar aankomst" had aan geboden. De Koningin, die er bijzon der goed uitzag, maakte met kenne lijk veel genoegen de hele feestmid dag mee. De presidente van de NCVB, me vrouw A. H. Richters-Wolvius uit Rotterdam, noemde in haar ope ningsrede de data 1 oktober 1919 tot 1 oktober 1969: vijftig jaar NCVB. „De organisatie werd in 1919 opge richt naar aanleiding van het verkre gen kiesrecht. Na het tweede Christe lijk sociaal congres in dat jaar heb ben dezelfde vrouwen die hieraan meewerkten, onze bond opgericht en de grondslag van dat congres tot de onze gemaakt." „De opgave die men zich van het begin af stelde, voorlichting op het terrein van maatschappij en staat kunde voor vrouwen uit diverse ker ken, was een bijzonder zware. Dat gold niet zozeer die voorlichting, dan wel het oecumenisch gezelschap, een woord wat toen in het woordenboek niet voorkwam. Waar werd in Neder land zo'n gezelschap aangetroffen? De tijd was nog niet rijp hiervoor, zodat bepaalde onderwerpen omzich tig, zo in 't geheel niet, behandeld konden worden. Een gedachte bond hen en bindt ons nog steeds: het ge loof in onze Here." Vrijheid Als speciaal onderwerp noemde mevrouw Richters de plaats van de vrouw in maatschappij. „Geef haar de vrijheid, zodat zij zich niet be- 11- Nog het meest bij ouderen UTRECHT De encycliek van de paus over de geboorten- regeling „Humanae Vitae", waarin hij het gebruik van de pil veroordeelde, heeft op de houding van de Nederlandse 2 3 4 5" 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 71 22 23 24 25 26 27 28 29 30 it Horizontaal: 1. Neder), schilder, 5. fraaie zangvogel, 7. lusthof, 8. optel ling, 10. achting, 11. erg, 12. uitroep, 13. stapelmeter (afk.), 14. afgelegen, 15. opgezet. 16. doortochtgeld, 17; vogel, 18. snoer om papieren aan te rijgen, 20. algemeen ruilmiddel, 21. •meisjesnaam, 22. ongevuld, 24. water .in N.-Brabant, 25. de fijnste veren, 26. kindergroet, 27. zijde, 28. hou ding, 29. deel, 30. welgevormd. Verticaal: 1. mannelijk beroep, 2. levenslucht, 3. opstootje, 4. voorzet sel, 5. raamscherm, 6. voorzetsel, 8.' iemand die treitert, 9. zekere dans, 11. schel, 12. hoofddeksel 14. vier voetig dier, 15. Europeaan, 16. stapel, 17. vogel, 19. meisjesnaam, 20. stad in België, 22. brandbaar koord, 23. 'muziekinstrument, 25. honingbij, 26. projectieplaatje, 27. "volksnaam van 'de kauw. 28. meisjesnaam. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. sta, 5. een, 8. War mond, 10. eter. 12. Karna, 14. die, 15. kap. 17. mep, 18. Roden, 20. abeel, 21. keper, 22. netel, 24. arm. 26. nol, 27. Dee, 29. Agen, 31. long, 32. Naarden, 33. Est, 34. Oss. Verticaal: 2. twee, 3. aar, 4. smaad. 5. enk, 6. Edam, 7. bed, 9. aap, 11. Tilburg, 13. Meteren, 15. kolen, 16. pekel, 18. ren, 19. nel, 23. toorn, 24. aak. 25. mens, 27. dons, 28. ego, 30. nat, 31. Leo. - huisartsen zeer weinig invloed gehad. Voor zover ze bestaat, zal die in vloed voornamelijk onder de oudere artsen moeten worden gezocht. Het effect zal voor een belangrijk deel zijn, dat men meer dan voorheen de keuze van de techniek aan de patiënt overlaat Aldus het Katholiek Artsenblad na een onderzoek, dat onder ruim vijf honderd huisartsen is verricht in op dracht van de katholieke artsenvere niging. Op 91 procent van de artsen heeft de encycliek geen invloed gehad. „Wel invloed" zei 9 procent van de hervormde artsen, 12 procent van de gereformeerde" en overige protestan ten, 13 procent van de rooms-katho- lieken en 4 procent van de overigen. Groter zijn de verschillen tussen de leeftijdsgroepen. „Wel invloed" antwoordde 7 procent van de artsen beneden de vijftig, 13 procent in de categorie 51-60 jaar en 23 procent van de boven-zestigjarigen. „Men krijgt de indruk, dat het vooral de jonge artsen zijn, met wie de patiënt over de morele aspecten van de ovulatieremmer van gèdach- ten zou wisselen", aldus het rapport. Meer dan driekwart van de artsen heeft bij de patiënten geen invloed van de encycliek op hun houding ten aanzien van de anticonceptie ge constateerd. (Van onze kerkredactie) KEULEN Dr. Dorothee Sölle, de Duitse theologe die ook in Nederland grote bekendheid heeft gekregen door haar ontraditionele opvattingen, gaat trouwen met een ex-pater. Het is de 36-jarige gewezen bene dictijner pater Edmund Steffensky. Hij zal binnenkort predikant worden in de Evangelische Kerk in Keulen. Volgens Steffensky hebben mensen die kritisch over theologische proble men nadenken meer mogelijkheden in de Evangelische Kerk dan in de Rooms-Katholieke Kerk. Mevrouw Sölle is 40 jaar, geschei den en moeder van drie kinderen. Beiden behoren tot de initiatiefne mers van de „politieke avondgebeden", die nu een jaar regelmatig in Keu- I len worden gehouden. dreigd voelt in haar rol van mens. Samen (man en vrouw - red.) zullen we ons klaar moeten maken voor de vragen van deze tijd, ieder gevend vanuit zijn eigen geaardheid en we zen." Het belang van een christelijke vrouwenorganisatie zag de presidente zeker in, namelijk „om gezamenlijk vanuit onze christelijke opdracht de vraagstukken te belichten". Voor de muzikale bijdrage zorgden gisteren voor het grootste deel kinde ren van Bartimeiis in Zeist, zoals vele jaren onder leiding van de musicus Mees van Huis. Ze hadden een eigen rol bij het aanbieden van het jubi leumgeschenk, een kapel voor de in richting voor dubbel gehandicapte blinden, die in Doorn zal worden ge bouwd. Kinderen van het Schreuder-insti- tuut in Amsterdam waren op muzi kale wijze de gevers, terwijl de Bar timeiis kinderen als ontvangers fun geerden. De NCVB heeft een jaar voor de kapel gespaard en er is 382.225 binnengekomen. De kdpel krijgt een taststrook. Langs twee zij den wordt deze strook aangebracht, waarop verhalen voelbaar kunnen worden uitgebeeld. „Wij en de wereld van morgen" was het onderwerp van prof. dr. C. A. van Peursen. Hij noemde het be grip „verwarring". Wij allen voelen ons opgenomen in het labyrint van deze tijd. „Maar er is een element van verrassing en verbazing in de wereld van de toekomst." Welzijn Dc term welzijn krijgt meer priori teit. Er is een maatschappelijk en geestelijk welzijn. „Welzijn is in we zen niet het goed beschermd zijn zonder meer. Welzijn is meer: de we reld, die voor je open kan gaan. God doorbreekt de menselijke eindigheid. Ons is het welzijnsmatcriaal gegeven om vrij te zijn." Mevrouw dr. F. T. Diemer-Linde- boom werd gisteren geïnstalleerd tot erelid van de NCVB. Als redenen noemde mevrouw Richters onder an dere op: de instelling van mevrouw Diemer als christenvrouw in deze maatschappij. „Vrouwen als u in de achtergrond van ons werk geven daaraan mede stuwing." In haar antwoord merkte mevrouw Diemer op, dat heel de dochtergene ratie van de vrouwen van het eerste uur in haar benoeming wordt geëerd. Zij kon trots vermelden, dat de op richtingsvergadering van het blad „Christelijk vrouwenleven" in 1917 in zekere zin een voorpost van het werk van de Christenvrouwenbond in haar ouderlijk huis werd gehou den. Kinderrecht „De bond zelf gaf mij met opdrach ten de kans de blik te verwijden. Zo bijvoorbeeld in de oorlogsjaren tot het schrijven van een brochure voor de leden over het kinderrecht." In dat verband sprak zij haar bezorgd heid uit over het feit, dat grote aan tallen zeventien jarigen, en zelfs jon ger, als verdachten of gestraften nog in huizen van bewaring worden vast gezet. „De omlaagtrekkende invloed van dat milieu is immers met jaren reclasseringsbemoeienis niet goed te maken". Bezorgdheid sprak het nieuwe ere lid ook uit over het „koude forma listische de-boot-afhoudende ant woord van ministeriële zijde op vra gen inzake de onmenselijke positie van joden in de Arabische landen". „Ik moest denken aan het jaar 1939. Ons allen, personen zowel als kerken, maatschappelijke en politieke orga nisaties, is toen ontgaan, welk een kwaad er geschiedde in het sluiten van onze grenzen voor in doodsnood vluchtende Duitse joden. Tijdig on derkennen en goed kiezen is on voorstelbaar belangrijk." De middag werd besloten met het optreden van cabaretier Paul van Vliet, waarna een receptie werd ge houden. (Van onze kerkredactie) ROME Voor de eerste maal sinds het begin van de bisschop pensynode slaagden de priester rebellen er in om de bisschoppen in de schijnwerpers van de pu bliciteit te verdringen. De vier Nederlandse priesters die door de politie werden aangehouden op het Pietersplein trokken gis teren meer aandacht van nieuws- en actualiteitenrubrie ken en vanmorgen in de kranten dan de bisschoppen die spraken over het gezag van de paus en de bisschoppen. Het werd duidelijk dat de meer liberale bisschoppen hun zwaarste wapens al op eerdere dagen in de strijd hadden geworpen. Nieuwe ge dachten werden nauwelijks geopperd. Tot vijf maal toe werd nog weer eens gevraagd dat de theologische commis- missie zich met dit dogmatisch pro bleem zal bezig houden. Zeventien van de achttien sprekers vroegen gisteren de bisschoppen een een grotere rol te geven in het bestuur van de kerk. Zelfs twee Amerikaannse (Van onze kerkredactie) BRUSSEL De bekende rooms- katholieke theoloog prof. dr. E. Schil- lebeeck krijgt van de Kultuurraad voor Vlaanderen het „juweel van Vlaanderen-1969". De prijs wordt hem uitgereikt „als erkenning van het feit dat zijn we tenschappelijk werk de belangstelling voor de Nederlandse taal en voor de wetenschapsbeoefening in het Neder landse taalgebied in het buitenland heeft bevorderd". De van oorsprong Belgische theo loog die begon te doceren aan het ho ger instituut voor godsdienstweten schappen, doceert reeds sedert 1958 dogmatiek aan de universiteit van Nijmegen. Hij kreeg aanbiedingen om naar Leuven en naar de Verenigde Staten te komen maar wilde beslist in Nederland blijven. (Van onze kerkredactie) ILKESTON, Engeland De priester van de anglicaanse pa rochie van Ilkeston in de Engelse provincie Derbyshire heeft op een geheel eig enmanier wraak genomen op de plaatselijke winkeliers. Hij laat zijn kerk gebruiken door „cash and carry'Vkooplui die een malige en zeer goedkope aanbiedingen hebben. De Britse Bond van kleine winkeliers heeft al bij de kerkelijke ge meente geprotesteerd. Maar ds. Arthur Robertson trekt zich van dat pro test niets aan. Hij zegt: Zij luisteren niet naar mij, toen ik hen vroeg op Goede Vrijdag te sluiten, dan luister ik nu niet naar hun protesten. kardinalen, anders nogal conservatief, vroegen om collegialiteit. Het waren de opvolger van de aartsconservatieve Spellman, Terrence Cooke en John Wright, die nu lid is van de curie. Permanent college Vele bisschoppen willen dat de synode zelf het recht krijgt om be sluiten te nemen. Bovendien willen ze dat deze wereldsynode van een kleine 150 bisschoppen en kardinalen een permanent karakter krijgt. De synode is op het ogenblik niet meer dan een soort van raad van advies voor de paus. De enige die niets van al deze nieu we gedachten wilde weten was gis teren kardinaal Dino Staffa. Hij betoogde dat de paus zelf moet be slissen, hoe het college van bisschop pen hem kan helpen. Maar niet de bisschoppen maar de priesterrebellen, en dan nog wel Nederlandse, kregen een ereplaats je in het nieuws. Zij werden aangehou den terwijl ze pamfletten uitdeelden aan de toeristen die op audiëntie gin gen bij de paus. Arme rijke kerk Het pamflet dat ondertekend was door een groep Franse, Nederlandse. Italiaanse en Spaanse priesters de Duitsers hielden zich afzijdig viel de rijke kerk aan die de armen onder drukt. De audiëntiegangers werd aan geraden eens goed de pracht en de praal te bekijken en dan na te gaan „of zo'n kerk de kerk kan zijn van Jezus van Nazareth, die nergens zijn hoofd te ruste kon leggen." Twee jonge priesters konden hun weg zonder meer vervolgen. De pries ters die geen paspoort bij zich hadden werden echter door de Vaticaanse gendarmes aan de Italiaanse politie uitgeleverd. Het waren Wil Jansen, student Nederlands in Utrecht en Henk Hillenaar, docent aan de uni versiteit van Groningen. Ze kregen te horen dat ze veroor deeld zullen worden tot een boete en dat ze voor 26 oktober het land ver laten moeten. Objectief en sereen Onmiddellijk belegde de assemblee van priesters een persconferentie, waarin gezegd werd dat zondag con servatieve pamfletten werden uitge reikt, maar dat toen geen mensen zijn aangehouden. Een Italiaanse ver klaarde echter, dat zij gezien had dot ook die mensen door gendarmes werden aangehouden. Tot nu toe heeft paus Pau lus het grootste deel van de zittingen van de wereldsynode bij gewoond. Pas gisteren heeft hij voor Jongeling vraagt tegemoetkoming in studiekosten DEN HAAG Volgens het Twee de-Kamerlid P. Jongeling (gpv) moe ten ook MAVO-, LAVO- en LBO- leerlingen, die voorwaardelijk zijn overgegaan, hetzelfde leerjaar even tueel op een andere school al hebben gevolgd, of reeds eerder meer dan één maal zijn blijven zitten, eventueel voor een tegemoetkoming van de stu diekosten in aanmerking kunnen ko men. In vragen aan de minister van on derwijs en wetenschappen zegt hij dat deze condities in sommige geval len tot onbillijkheid kunnen leiden. het eerst sinds zijn openingswoori gezegd. Hij zal „met objectivite serenitteit" de meningen oven die over het pauselijk gezag? voren werden gebracht. (Van een onzer medewerkei HOOGEVEEN De generale de van de Gereformeerde Ri (vrijgemaakt) heeft de mogelijl opengehouden om bij de behand van de zaak-Kampen de hele geschiedenis te behandelen. De rapporterende commissie aanvankelijk voorgesteld, alle dacht te concentreren op de Brief, omdat, die de onmidde oorzaak is geweest van de sche in de Kamper gemeente. Uit de voorgeschiedenis zoudei alleen behandeld moeten wordf opvattingen van ds. J. O. Muld ds. G. Visee over de wet des 1 en de beweerde bescherming v; leer van ds. B. Telder. Na de kritiek, die hierop I verschillende sjmodeleden was oefend, kwam de commissie ma nieuw voorstel, waarin de vraa de synode ook andere zaken u' voorgeschiedenis zal bespreke? het midden gelaten werd. voorstel werd met op een (ds. j na algemene stemmen aangeno Wel besefte de synode, dat zij verschillende zaken niet tot een ledig gefundeerd oordeel zal kn komen, omdat een van de kerke! in Kampen, die waarvan de he Bos scriba is, geweigerd heefi notulen ter beschikking te stellen NED. HERV. KERK Beroepen te Ederveen, Kamer te IJsselmuiden (vac. B. J. Zaa van Vliet te Zetten: te Hardin (2e pred. pi.), drs. I. Boot te Wiji den: te Maartensdijk (b.w.i.w.; J. W. van der Heide te Wieringet te Nieuw-Stadskanaal (vac. P. G. Koerselman te Bleiswijk; te N Vennep (vac. J. L. Keyzer), J. 1 Vree te Sleeuwijk; te Oudshoor pred pl.), N. J. M. Hoogendiik te terswijk (verb. ber.). Aangenomen naar Emmen (vi Goedhart: toez.), P. C. 't Hooft t( lumerzwaag. Bedankt voor Berkhout (toez.), A. K. Ploeger te Wiichen. GEREF. KERKEN Emeritaat verleend per 1 jï aan H Brinkman te Rijssen (ge heidsredenen). GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Veenendaal, J K te Nieuwerkerk (Zld.). Ooi weer ïi« ■«'«••oil gisteren weer max temp. Amsterdam 1. bew. 18 18 Brussel onbew. Frankfort mist 16 Genève mist 18 Innsbruck onbew. 18 Kopenhagen mist 13 Locarno onbew. 20 Londen mist Luxemburg mist 19 Madrid onbew. 21 Majorca 21 München mist (4 23 Nice 1. bew. Parijs onbew. 21 Rome onbew. 23 Wenen mist 13 ZUricb mist 16

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2