Gala gezinspak 400gram vacuum verse koffie voor de hele week en Joetes voor horecabedrijven in Alphen en Voorschoten legering stelt overleg pet Staten-Generaal zeer op prijs Schakers strijden om zes finale plaatsen ENDER Bespreking over bevrijdingsdag Verhoging van BTW uitgesteld tot jan. 1971 °0(/M Sigaren voor correspondent iieuwe leidse courant 11 Va overtreding van prijzenbeschikking PEN HAAG De politierech- t voor economische zakien legde tteren een totaal van f 37.500 n geldboetes op voor overtre- ag van de „Prjjzenbeschikking" or een concern van tien café- itaurants, gevestigd in verschil- ide plaatsen van het land, waar gere prijzen werden berekend, n is toegestaan. De hoogste boete was voor een drijf in Alphen met f 8000, ge- Igd door een café-restaurant in irschoten met f 7000 en één in isenaar met f 5000. De laagste was voor het „moederbe- jf" in Voorschoten. Hiervoor ■d een boete van f 500 opge- u. jn dit bedrijf werden nl. de prijzen r de directeur vastgesteld voor de ere bedrijven in o.a. Eemnes, Rot- iam, De Bilt, Mook, Haarlem en terbroek. Volgens mededelingen de directeur werden de prijzen i vorig jaar verhoogd i.v.m. de egen exploitatiekosten. Omdat het familiebedrijf is, zijn de prijzen tverleg bepaald. e officier van justitie ivees er ter op dat de prijzen nog steeds zijn aangepast. Het bedrijf in ïen heeft volgens opgave van de roledienst van het ministerie van ïomische Zaken rond f 40.000 il- al ontvangen. Omdat het ene res- ant beter loopt dan het andere, tot uitdrukking komt in de win- wilde de officier de boetes raan aanpassen. Het bedrag voor moederbedrijf werd zo laag ge- 1, omdat een deel van de extra- 5t bij de andere bedrijven reeds dt afgeroomd. verdediger, mr. F. G. Scheer uiteen, dat in 1967 de prijzen in menlijk overleg waren vastge- In de loop van de zomer van bleken die te laag te zijn, zodat erhoging werd besloten. Dit ge- idde echter na 1 oktober, toen het meer was toegestaan, t is bekend dat het vooral in het ite jaar in de horecabedrijven nder moeilijk is. In de ontvang sten zijn ook de bedragen van school reisjes opgenomen, waarvoor speciale en veel lagere prijzen zijn berekend. Hierdoor was ook de winst aanmer kelijk minder, aldus mr. Scheer. Hij verzocht dan ook een lagere boete dan was geëist, deels voorwaardelijk op te leggen. De politierechter, mr. C. P. Hier- neis moest erkennen dat als gevolg van de streefdatum van 1 oktober wel onbillijkheden zijn ontstaan; ont heffing had echter ook kunnen wor den aangevraagd. Nu het concern strafbaar is, vond hij de gevorderde geldboetes wel in overeenstemming met de winstbedragen. In alle zaken veroordeelde hij conform de eis. Kijken naar voeding in school Katwijk KATWIJK Op de Prinses Bea- trixschool was het gisteren kijk- avond. In de hal had een van de personeelsleden samen met een aan tal leerlingen een leuke stand neer gezet, waar men interessante infor matie kon krijgen op het gebied van de voeding en voedingsgewoonten. Dit alles onder het motto: goede en niet-goede voeding. Verder had men op de grond een grote cirkel gelegd van allemaal appels en die verdeeld in vijf vak ken. In elk vak stonden produkten, die men met een gerust hart kan ge bruiken. Foto Kruyt Iinister-president De Jong vanmorgen: 'an onze parlementsredactie) IN HAAG De regering een intensief en algemeen met de Staten-Generaal op prijs. En natuurlijk zal misbruik worden gemaakt :n „bepaalde situatie', zo zei iter-president De Jong van- {en in de Tweede Kamer naar liding van de algemene poli- I beschouwingen van de Ka- Aden. kan u verzekeren dat wij steeds Sonstructief overleg willen", zo IPlgde de minister-president. beantwoordde hiermee de op- g ngen van de Kamerleden naar "ding van de verklaring van mi- Beernink, gedaan in een vraag- ïk, dat het kabinet een „hardere ou gaan volgen. r de staatkundige vernieuwing ninister-president De Jong dat n afwachting is van het advies e kiesraad. Over een ander on- 1 van de herziening van de i wet. dat van de klassieke grond- n, kan het overleg met de bij- ffe Kamercommissie beginnen. Wskozen formateur ir een gekozen formateur was jer-president De Jong niet en- last. Hij verkeert immers in een ke onderhandelingspositie omdat n opdracht niet terug kan geven. I staat nog te bezien of de rege- i nderdaad de boot heeft gemist e nota over de bestuurshervor- i'an de universiteit, zo vervolgde er De Jong vanmorgen, fedachten van de regering over nocratisering van de universiteit erder dan overal elders. De no- Inga, zei premier De Jong in ord op alle kritiek, is niet meer, MMO PER -"7 J CENTIMETER kale flatbewoner 'of concertpia- Wij streven naar maatwerk in fjo) adviezen. Daarom nemen wij de pns in Uw problemen te ver- En daarom hanteren wij naast Jtemvork ook de duimstok. Uw truimte, budget of extreme eisen jelen ons tot het vinden van een lende oplossing. Neem bij Bender lid om dit zelf te ervaren. llniriA skundig in klank 1 leiden, Hogewoerd 90 - tol. 20097 Itordam Arnhem Breda Rotterdam maar ook niet minder dan de doel stellingen en uitgangspunten van de hervorming van het universiteitsbe stuur en de globale beschrijving van de toporganen. Staatsprijs Een interdepartementale commissie heeft de regering geadviseerd meer jongeren toe te laten tot commies en werkgroepen, die o.a. belast zijn met het jeugdbeleid. Op deze manier wil het kabinet de jongeren meer in spraak geven. Premier De Jomg zei respect te heb ben voor de bezorgdheid van enkele Kamerleden over het toekennen van de staatsprijs aan dé schrijver G. C. van 't Reve. Hij noemde die een om streden schrijver. Op de vraag of ..men sen, wier instelling afwijkt van het gebruikelijke" recht hebben op erken ning, heeft minister Klompé volmon dig „ja" geantwoord. Vandaar de staatsprijs, aldus premier De Jong. De expansie van het nieuwe Water weggebied wordt aan banden gelegd. Een zekere uitbreiding wordt wel toe gestaan, maar dan alleen voor vesti gingen van op* en overslag die beslist zijn geboden aan diep vaarwater. Ook industrie afhankelijk van andere in dustrieën wordt in Botlek en Euro poort toegestaan, zo deelde de minis ter-president vanmorgen mee. De ge dachten gaan vooral uit naar een ver dere groei van het Westerseheldebek- ken. De regering vindt de moties van de heer Den Uyl over de pensioenen over bodig. De PvdA-fractieleider wil een structurele verhoging van de AOW- en AWW-uitkeringen en een 6 pro cents vakantietoeslag. Premier De Jong deelde mee dat minister Roolvink met het bedrijfsle ven overleg voert hierover en dat het aanvaarden van deze motie deze be sprekingen zou doorbreken. Er kunnen voorstellen van het bedrijfsleven wor den verwacht, aldus de premier. Hij zegde tevens toe het Centraal Planbureau een onderzoek te laten in stellen naar wat de gevolgen zouden zijn indien het aantal te bouwen wo ningen na 1971 zouden worden opge voerd tot 135 a 140.000 per jaar. Overeenstemm ing Tussen kabinet en Kamer bestaat al gemeen de overeenstemming over het feit dat de sociaal-economische ont wikkeling in 1969 niet mag doorgaan. In 1970 moeten de prijzen gedrukt worden en de loonstijgingen gematigd. De verbetering van het inkomen moet reëler en aanvaardbaarder worden. De oplossing van het pensioenvraag- stuk is een mogelijkheid de inkomens beter te verdelen. We moeten er stap voor stap aan werken, zei de minister president. De vraag wat de verwerping van de loonwet' door de Eerste Kamer zou betekenen wilde premier De Jong niet beantwoorden. „We moeten de behandeling in de Eerste Kamer maar afwachten", zo zei hij. Tijdens de topconferentie van de EEG moet vooral op de politieke doel stelling woden gelet, Over de Europe se veiligheidsconferentie bestaat wei nig zekerheid. KATWIJK aan den RIJN Het bestuur van de Oranjevereniging heeft een bespreking gehad met de hoofden van de scholen over de vie ring van bevrijdingsdag op 5 mei '70. Men heeft medewerking toegezegd. Het is de bedoeling de schooljeugd zoveel mogelijk bij de festiviteiten te betrekken. Gedacht wordt aan een optocht 's morgens en ontspanning 's mid dags in de veilinghal. In verband met de optocht houdt het bestuur zich aanbevolen voor suggesties. De avond vóór 5 mei zal indien mogelijk een interkerkelijke dienst worden gehou den. Gratis appel voor schooljeugd Katwijk KATWIJK De tentoonstelling schooltandverzorging in de Sport hal „Cleyn Duin" trekt grote be langstelling. De opzet, zo blijkt, wordt zeer gewaardeerd, daar op aantrekkelijke wijze de relatie voe ding en tand verzorging naar voren wordt gebracht door films en door demonstraties, waarbij klaarge maakte produkten mogen worden geconsumeerd. Ook de schooljeugd wordt niet vergeten. De kinderen uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen, ongeveer 1500 in getal be zoeken tijdens de schooluren de tentoonstelling. De schooltandartsen zijn op de tentoonstelling aanwezig, om de bezoekers toelichting te ver schaffen. Alle kinderen van de Katwijkse lagere scholen ontvan gen deze week iedere dag gratis een appel. Vrijdag is de tentoonstelling voor het laatst geopend. St. Hubertus Lisse LISSE De ruitervereniginig St. Hubertus hield de eerste cross in de omgeving van Lisse. Er werd deel genomen door de „Venneper Rui ters", „Kapitein van der Wal", de „Boekhorst Ruiters' en enkele rui ters van „Prinses Margriet'" uit Die- men. Er werd hard gereden. In café- rest. De Beurs reikte de voorzitter van St. Hubertus, de heer W. Duine- veld, de prijzen uiit. Uitslagen: zware cross: 1. A de Wit, Venneper Ruiters; 2. B. van der Berg, St. Hubertus; 3. P. Gehrels, Kapt. van der Wal; lichte cross: 1. V. van der Graft, Pr. Margriet; 2. T. Platenkamp, Pr. Margriet; 3. P. Rotteveel, St. Hubertus; LMZ- springen: 1. P. Gehrels, Kapt van der Wal; 2. L. Geertsema, Vennneper Ruiters; 3. B. van der Berg; St. Hu bertus; Bespringen: 1. P. Gehrels, Kapt. v. d. Wal; 2. C. van der Graft, St Margriet; 3. mej. Cornellissen, Kapt. v. d. Wal. HAZERSW OUDE Tijdens werk zaamheden in het instructicbad is de Amsterdamse tegelzetter F. Kremer gisteravond ernstig aan een voet ge wond geraakt, toen een betonnen paal omviel. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. O (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Onder indruk van de kritiek uit de Kamer en gezien „het belang van het constructief overleg" heeft de regering besloten de verhoging van de BTW-tarieven uit te stellen tot 1 januari 1971. Dan komt er een verhoging ineens en de fractieleiders hebben beloofd, zo constateerde vanmorgen premier De Jong, hieraan medewerking te verlenen. De dekking vindt de regering in een verdere verschuiving van de te ruggave van de omzetbelasting op voorraden. Vgir 2.95 Gala koffie is de eerste vacuum koffie die u óók in een voordelig 400 grams- pak kunt kopen! Gemakkelijk en voordelig. vacuum verpakt: koffiebonen, snelfiltermaling KATWIJK Ter gelegenheid van zijn 60-jarig jubileum als correspon dent van de Leidse Courant voor Katwijk aan den Rijn, ontving de heer Jac. Meijer van B en W van Katwijk een hartelijk schrijven met waardering voor het vele werk dat hij in deze lange tijd als raadsver- slaggever heeft verricht. Als tast baar bewijs van erkentelijkheid werd hem een kapitale kist sigaren aan geboden. W atersportvereniging in Lisse opgericht LISSE In café-restaurant De Beurs is tijdens een vergadering on der voorzitterschap van de heer G. Spaargaren gisteravond de water sportvereniging „Uitermeer" opge richt. Aanleiding hiertoe was wel de goed geslaagde gondelvaart tijdens de najaarsfeesten. Naast voorzitter Spaargaren zitten in het bestuur o.a. secretaris F. J. Stembert en penningmeester G. Klop per. Een van de belangrijkste pun ten was wel het benoemen van een commissie tot stichting van een jachthaven. Verder werden de con cept-statuten aangenomen. Vanaf zaterdag bij Zeven Provinciën (Van onze sportredactie) DEN HAA De plaatsingscom missie van de Kon. Ned. Schaakbond heeft de spelers aangewezen, die vanaf zaterdag 18 tot en met 25 okto ber in vier groepen van zes deelne men aan de voorwedstrijd om het kampioenschap van Nederland 1970. De opening wordt zaterdagmorgen om 11.30 verricht door de heer C. Ras, plv. hoofd van de afdeling licha melijke vorming en sport van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De speeldata zijn: 18/10 van 12.00 —17.30, 19/10 van 12.00—17.30, 20/10 van 9.30—15.00 en van 18.00—23.30 uur, 21/10 van 18.0023.30 uur, finale: 22/10 van 18.0023.30 uur, 23/10 van 9.3015.00 en van 18.00 23.30 uur, 24/10 van 18.0023.30 uur en 25/10 van 9.3015.00 uur. Er zijn zes plaatsen beschikbaar voor de eindstrijd die van 23 maart tot 4 april in Leeuwarden wordt ge houden. VIER GROEPEN De spelers zijn als volgt ingedeeld: groep A: Van Dop, Van Eijbergen, Krabbé, Middelkoop, Verholt en Van der Weide; groep B: Etmans, Faase, Rosenthal, v. d. Vliet, Vogels en Voormans; groep C: A. M. J. v. d. Berg, J. v. d. Berg, Van Dijken, Kort, T. Timman en Verreck; groep D: Van Baarlc, Jansen, Lenstra, Van Maaren, Marcus en De Ruiter. Het tornooi wordt verspeeld in het hoofdkantoor van de sponsor, de ver- zekerinksmaatschappij „De Zeven Provinciën", Lange Voorhout 3 in Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdag 23 oktober belegt de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap een propaganda- samenkomst in de Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg. Het is de bedoeling het grote belang te tonen van het wereldomvattende werk, dat het bijbelgenootschap verricht. De heer 11. A. van Til uit Rotterdam, medewerker van het N.B.G., zal en kele filmstrips toelichten. Enkele le den van het Amsterdams Conserva torium zullen medewerking verlenen aan deze avond, die om 8 uur begint. A. M. J. v. d. BERG

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11