Onrust in de CHU in gesprekken beëindigen Rijk betaalt rente van leningen fruittelers Onderlinge 's-Gravenhage 1. EEN PROGRAMMEUR 2. EEN CORRESPON DENTE) Ned. 3. MEDEWERKERS (mnl. en vrl.) 4. MEDEWERKERS (mnl. en vrl.) koer/ES; Studenten demonstreren voor ruimte Opslag A-wapens blijft 'n geheim PTT-ers grijpen twee oplichters van girodienst Geen lichtstad voor middenstand De krant kunt u niet missen, geen dag Huisvesting gastarbeiders staat centraal Dank beeld Stakers dringeh aan op harderr maatregelen? In Drente ARP, KVP en CHU nog niet samen Zinvol geschenk voor hulp langs de weg ALGEMENE ONDERWIJZE® NAAR NVV Massamoordenaal krijgt 12 jaar NIEUWE lElDSE COURANT DINSDAG 14 OKTOB Wij kunnen plaatsen: of iemand die daarvoor opgeleid wil worden, voor onze Bull-computer Gamma 10. Leeftijd bij voorkeur niet ouder dan 30 jaar. Opleiding ten minste HBS-B. ervaring als zodanig en ten minste MULO-opleiding vereist. voor opleiding tot corres pondent (e) en voor enkele gespecialiseerde administra tieve werkzaamheden. Opleiding ten minste Mulo. voor eenvoudige administra tieve werkzaamheden. Enige vooropleiding gewenst. WU bieden: een goed salaris 6 pet vakantietoeslag en een gunstige gratificatieregeling. Sollicitaties schriftelijk aan ons hoofdkantoor Zeestraat 70, 's-Gravenhage, of per soonlijk van 9-11 uur, resp. 14-16 uur of na telefonische afspraak 18.31.90, toestel 44 studiekosten voor een officiële opleiding, mits o.i. in het belang van ons bedrijf, worden geheel of gedeeltelijk vergoed. 1-20 WOORDEN 1,75 Elk woord meer ƒ0,12 Deze prijzen zijn exclusief B.T.W. Voor Koeriers onder nr. wordt 35 ct. extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Personeel gevraagd Warnecke vraagt ervaren verkoopster, damesconfectie. 's Maandags vrij. Sollicitaties na teL afspraak 24586 of na 6 uur 30960, Breestraat 126-153. Werkster gevraagd voor 2 3 ochtenden of middagen per week. Mevr. Vriend, De Laat de Kanterstraat 6. Lei den. TeL 31977 Aanmelden na 8 uur 's avonds. Gevraagd 1ste en aank. kapster. Aanm. Kapsalon v. Marwijk, Damlaan 39, Leidschendam, teL 01761 8797. 0 Gevr. in drogisterij aktieve jongedame plm. 17 j. Enige ervaring gewenst Drogisterij t\ N. de Witt Jr., Diamant plein 2, Leiden. TeL 01710- B0387. S Alberts Corner, Stations- ein 24, Leiden, vraagt serveerster en leerling-ser- Veerster. Min. leeftijd 18 jr. Telefoon 26233. 0 Alberts Corner, Stations plein 24. Leiden, vraagt knecht algemene dienst Tel. Personeel aangeboden Meisje, 20 jaar. zoekt een leuk gezin met jonge kinde ren, waar zij de huisvrouw kan assisteren. Opleiding: ULO-vormingsklas, afgerond door verblijf in Engeland (au-pair). Brieven onder let ter MK aan Boekhandel van der Lee Katwijk Zee. Te koop aangeboden Te koop z.g.a.n. kolen haard. Kleur: grijs. T.e.a.b. Piet Heinstraat, Marendijk 1 Leiden. Weekendbootje met ka juitje erop, 4% m lang 1.60 br. met 4 pk-motor, f 750, Nieuwstraat 135, Leidschen dam. Nienwe autobanden. Be kend merk, 25 pet. korting. jRemould-banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leiderdorp- se brug)telefoon 25517. SPEC. AANB. 0 Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer, Haarlemmerstraat 23, Leiden, telefoon 22076. Hcugafelttegels, alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min 20 tegels. Smits' Woningin richting, Mare 98 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. Te koop oliekachel, merk aarsma. in prima staat, geeft veel warmte. H. Trossèl, Hogewoerd 109, Leiden. mond Laan van Oostergeest 3, telefoon 2678. Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. Plaat- werkeij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw straat 3341, Leiden, tele foon 30600. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model- o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswaèenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a, telefoon 2230032735. Tc huut aangeboden De huur van skies en Rieker Schnallen schoenen, en veterschoenen „Schuch- in schuch" ja dat is moge lijk. Bespreek tijdig bij Wilms Floet Sport, Haarlem- merstr. 182-184, Leiden. Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi- verchroomde gestoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898), Haarlem merstraat 220, Leiden, telef. 21691. Onroerend goed Zuldland. Goed onderh. middenstandswoning, ruime woon- en 3 slaapkamers, douche met 2e toilet Be timmerde vliering en extra voorzieningen. Prijs f38.500 k.k. InL H. Poot Makelaar o.g. Lid N.B.M. Oranjelaan 10, Spijkenisse. TeL 01880- 2051. 0 Pernis. Royale 5-kamer- woning. Centraal verwarmd, douche en houten schuur. Prijs f 39.000 k.k. InL H. Poot Makelaar o.g. Lid N.B.M. Oranjelaan 10, Spijkerrisse. TeL 01880-2051. 0 Spijkenisse. Hoekhuis, voorzien van c.v. (gas) en garage, leuke woonkamer, 3 sl.kamers, betimmerde vlie ring. Prijs f39.000 k.k. Inl. H. Poot Makelaar o.g. Lid N.B.M. Oranjelaan 10, Spij kenisse. Tel. 01880-2051. Hoogvliet. Royale midden standswoning met c.v. (olie), kamer 7.80 x 3,60. Douchecel 2x2 meter, 3 flinke slaap kamers. Prijs f 39.000 k.k. Inl. H. Poot Makelaar o.g. Lid N.B.M. Oranjelaan 10, Spij kenisse. Tel. 01880-2051. Speciale aanbieding 0 Rijlessen...? 01710-51940 bellen en u spreekt met een rijschool met een betrouw bare naam erachter. Een rijschool met ervaring. Gedi plomeerde instructeurs, een gedegen theoretische oplei ding. En uiteraard altijd met de nieuwste V.W.'ê. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30, Oegstgeest. 0 Autorijschool B.B. Lest in nieuwe V.W.'s. Prettig en niet duur. f10 per vol uur. Eerste les gratis. Van Bra- kelstraat 17 of telefoon 5872. Katwijk aan Zee. 0 10 autorijlessen v. f 17,50 vervolg- en losse lessen 7,50. Fonkelnieuwe V W.s. Voor geslaagde leerlingen anti-slipcursus tegen spe ciaal tarief. Autorijschool combinatie „De Centrale". Aanmeldingsadressen: Al phen a/d Rijn Hooftstr 257, teL 3752 b.g.g. 5599; Lelden Morsstr. 36. tel. 42503; Voor schoten Prof. Cam. Onnes- plantsoen 13, teL 5834; War- 0 Luxaflex Suntemper, Per- ma. Aluminium jaloezieën, compl. geplaatst, be tal in v.a. f 2,50 p.w. Bel tussen 7-! uur voor vrijblijvend prijsopgave. Nu nog 20 pet. winterkorting, telef. 01710 - 42177. De Kastenspeclalist, 600 modellen, hang- legkasten, wandkasten, keuken, keu- kenmeub., bureaus, slaapka mers, enz. Hooglandse Kerk- gracht 49, Leiden, tel. 33078. 0 Vakkundige reparaties aan kunstgebitten binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen. Hu- brechtstr. 26, geen filialen, bereikbaar met bus 40. 42 en 15. Doeskwartier. 0 Dc chaos in het Leidse verkeer, niet nodig! Ga weer fietsen. Reeds vanaf f40, een prima mil. dienstfiets. Wij kunnen heel Leiden van fietsen voorzien v. d. Mey, Middelweg 30, Leiden. 0 Kaalheid geen probleem meer. Laat u vrijblijvend Peiatti - herenhaarwerk de monstreren. Na tel. afspraak ook na 18.00 uur. Pelatti-De- pot Leiden. Breestraat tel. 01710 - 25212. 0 Handelsondcrn. Lenaers N.V., Levendaal 161, Leiden, tel. 25472. Uw grossier voor luxe papier, servetten, zak doeken. place-mats, alsmede Swift-tape. Plastic dakgoten in 105 en 0 mm, voor tuinhuisjes, schuren, garages, woningen enz. H H huiseigenaren en doe het zeivers wist u al van onze enorme sortering plastic riolering en afvoer- ieidingen in diameters van 110. 80. 70. 60. 40 en 32, met alle hulpstukken uit voor raad leverb. bij doe het zelf shop Het Houtcentrum, Leve daal 139, tel. 21367 t.o Consumarkt. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde, artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken Steenstraat 16, telef. 26854. 0 Markiezen. Rolschermen, al. jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermanstraat 35, Oegst geest, telefoon 0171053105. 0 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, auto-contact- en voor deursleutels. Klaar terwijl u wacht: Haarden, kachels, nieuw en gebruikt v. gas. kolen en olie. W. P. Hart- wijk. Nieuwe Beestenmarkt 7—11, Leiden, telef. 26627. 0 Tafelbiljarts en tafelten nistafel v.a. ca. f 2,50 per week. Alleen te koop bij Breedeveld, Haven 40, Lei den, tel. 44755. Onze service 3 jaar schriftelijke garantie op biljarts. 0 Demonstratie naaimachi nes. Elektr. in koffer, als nieuw, f95,-, f115,-. f135,-, diverse hand- en trapnaai- machines, w.o. als nieuw, f35,-, f45,-, f65.-, f85,-. Nwe Zig-zag naaimachines, 3 jaar garantie, van f 325,- voor f 265,-. Demonstratie ook aan huis. Herenstraat' 23, Leiden. Tel. 01710-32027. 0 Plm. 500 m. kamerbreed nylon vilttapyt. Even gebr. op een tentoonstelling. Prak tisch nieuw. Per m2 25, Bierbrouwersgaarde 19, tel. 070-673303. 0 Nylon vilttegels, nergens goedkoper. In de zwaarste uitvoering 40 x 40 cm per st. 0,79. Alleen Bierbrouwers- gaarde 18. Tel. 070 - 673303. 0 Plastic dakgoten in 105 en 150 mm. Tevens enorme sor tering buizen in 32-40-50-60- 70-80-110 mm. In diverse lengten leverbaar. Het Hout- centrum, Levendaal 139, t/o Consumarkt. Tel. 21367. Narcose-zuster 32 jr. N.H. ongeh. meisje uit geg. mil. zoekt kennism. m. beschaafd heer m. goede positie. Kind geen bezwaar. Door Interna tional succesvol sinds 1949, Gouda, Gedenklaan 3, tel. 01820 - 13937. Kunstgebittenrcparaties klaar terwijl u wacht: dage lijks beh. zat. van 9 tot 4 uur. Ook maandag- en don derdagavond van 7 tot 8 uur, Fa. L A. van Berge He negouwen, Schelpenkade 47, Leiden, tel. 20794. 0 Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 m vanaf Churchill-laan/Haagweg. 0 Zelfsleutelcn, gebruik v. hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsmeren en olieverversen, banden (ho ge korting). Kom eens kij ken bij het Plot vrije ben zinestation, Potgieterlaan. 0 Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dan een aardige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160165b Leiden. 0 Gebroken ruiten, glas-in- loodreparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76, tel. 32916. 0 Voor begrafenissen, cre maties, transporten, het „Al gemeen Begrafenis Cen trum" bellen. Dir.: R. de Jong, Garenmarkt 24. tele foon 23055. 0 Paraplureparatie (ook v. opvouwbare)wandelstok ken, invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplumagazijn Van Oerle, Haarlemmerstr. no. 95. 0 Hypotheken. 1ste hypo theek tot 90 pet. van de exe- cutiewaarde. Rente van af 7 3/4 pet. met of zonderaf lossing tot 10 jaar vast. Snel le voortaxatie mogelijk. Bu reau F. Heijnen, Hogewoerd 124. Leiden, tel. 20098. 0 Hypotheken. 2de hypo theek op discontobasis 5-6/10 pet. v. 5 of 10 jaar. Eerste hypotheek blijft ge handhaafd. Vooral belang rijk voor verbouwingen. Bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, tel. 20098. 0 Financiering voor auto's, woonboten en machines. Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen Hogewoerd 124. Leiden, tele- 0 Woonbootfinanciering. Fi nanciering van woonarken, pleziervaartuigen tegen aan trekkelijke voorwaarden. Gratis deskundige expertise. Ass. kantoor F Heijnen. Ho gewoerd 124. Leiden, telef. 20098. ic mist gitzwarte poes? Óp Plantsoen aangetroffen. Zeer lief dier en zindelijk. Eigenaar of goed tehuis ge zocht. Poes inmiddels geste riliseerd. Telef. 01710-30678. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Binnenkort zullen twee gesprekken een eind moeten maken aan de reeds enige tijd durende onenigheid tussen de beide uiterste groepe ringen in de CHU, de behouden de Centrum-gespreksgroep en de vooruitstrevende CH-jongeren- organisatie. Het ene gesprek gaat rechtstreeks tussen de CHJO en de Centrum gespreksgroep, het andere tussen deze laatste groep en de onlangs door de Unieraad ingestelde „bemidde lingscommissie" Zaterdag behandelde de Unieraad het politieke adviescollege van de CHU, een brief van twaalf Unieraadsleden, die zich erover be klaagden, dat in de pers de indruk was gewekt dat de behoudende groep succes had geboekt, door het uitstellen van de verkiezing van de heren Blankenstijn en Bleumink tot vice-voorzitter van de partij en lid van het dagelijks bestuur. Tijdens de onlangs gehouden Unie- raadsvergadering werd deze verkie zing uitgesteld, omdat beide heren voor de Centrumgespreksgroep on aanvaardbaar bleken te zijn. Ze zou den zich in de Unie „te links" op stellen. De groep verzette zich toen ook tegen de kandidatuur van de f (Van onze correspondent) GRONINGEN Dertig studenten en prof. dr. H. A. Hutte te Groningen hebben gistermiddag demonstratief op de Grote Markt in Groningen ver gaderd omdat er voor hen geen enke le vergaderruimte beschikbaar was om hun studieprogramma vast te stellen. Prof. Hutte had zich tegen de kou gewapend door een deken om zich heen te slaan, alvorens hij ging zitten op een klapstoeltje dat hij voor deze gelegenheid had meegebracht Ook de studenten en de stafleden hadden stoeltjes en zelfs een bank meegenomen of zaten op kussens op de grond. De groep is één van de 25 sectoren die zijn gevormd in het Wa der van de democratisering van de subfaculteit psychologie te Gronin gen. De sector had een week lang ge zocht naar een geschikte vergader ruimte, maar deze bleek in de gehele universiteit niet 'beschikbaar. Er is allang ruimtegebrek maar dit is voor de subfaculteit psychologie nog verergerd doordat de instelling van de sectoren een veel frequenter vergaderen nodig maakt. Golfbaan van zeven miljoen bij Nixons buitenverblijf SYDNEY De Australische golf- speler Bruce Devlin heeft een con tract getekend voor de aanleg van een golfbaan bij president Nixons buiten verblijf op het eiland Key Biscane voor de kust van Florida. Die baan gaat twee miljoen dollar (7,2 miljoen gulden) kosten. Toen de president een huls had ge kocht met uitzicht over de Biscayne- baai, besloot de plaatselijke districts- raad op 400 meter afstand daarvan een golfbaan te laten aanleggen, ver telde Devlin. In januari wordt met het het- werk begonnen, en volgend jaar november gaat de baan open. DEN HAAG De minister van defensie, W. den Toom, wil geen na dere mededelingen doen over de opslag van atoomwapens in ons land. Het Eerste-Kamerlid mr. H. van Wijk (psp) had hierom gevraagd. De pacifist had zijn vragen aan de bewindsman gesteld omdat hij had gelezen dat volgens verklaringen van de zijde van Afcent atoomwa pens in Nederland opgeslagen zijn in Volkel, Leeuwarden, Soesterberg en Gilze-Rijen. Amsterdamse hoogleraar dr. W. J. van Hulst als voorzitter van de CHU. De brief van de twaalf leden, die zaterdag werd behandeld, was o.a. j ondertekend door de heren Baarda (CHJO), Van Duist (NCRV), Kra mer en Van Dalen (beiden CNV), W. de Kruijf (voorzitter van de Kamerkring Den Haag), mr. Schnei ders (burgemeester van Leusden) en mr. De Groot (Kamerkring JTtrecht). Kwaad y)loed Prof. Van Halst heeft vorige week donderdag een gesprek gehad met zes leden van de Centrum-gespreks groep. Het was volgens dc Unie- voorzitter een goed gesprek. Niet temin zei Van Hulst dat hij wel van deze mensen hield, maar dan „zoals een moeder van haar mismaakte kind houdt". Dat heeft nogal wat kwaad bloed- gezet onder de behoudende CHU- leden en dat lieten zij zaterdag dan ook duidelijk merken. Prof. Van Hulst heeft in dat ge sprek laten doorschemeren, dat het hele dagelijkse bestuur zou aftre den als de heren Van Blankenstijn en Bleumink niet in het dagelijks bestuur zouden worden gekozen. Prof. Van Hulst heeft dat zater dag op de Unieraadsvergadering met opzet niet herhaald, omdat de Cen trum-gespreksgroep hem dan van chantage zou kunnen beschuldigen. Zaterdag is ook een brief van CHJO-voorzitter Jac. Huijsen ter sprake gekomen. Daarin laakte de jongerenvoorzitter het dagelijks be stuur om haar „lankmoedig" optre den tegen de behoudende leden. De Centrum-gespreksgroep schreef op haar beurt weer een brief, waar in nogmaals gewezen werd op de noodzaak, binnen de CHU goede ver houdingen te scheppen. Borgstellingsfonds garant voor aflossing (Van een onzer verslaggevers) BILTHOVEN Om de Ne derlandse fruitteler met een in wezen exploitabel bedrijf te hel pen bij het overbruggen van de periode yan moeilijkheden, waar in hij is komen verkeren, heeft minister Lardinois van Land bouw en Visserij besloten, dat het rijk onder bepaalde voor waarden geheel of ten dele de rente wil betalen van leningen die de fruitteler moet afsluiten AMSTERDAM De oplettendheid van een loketbeambte op het post kantoor in Diemen heeft de postale recherche twee mannen in handen gespeeld, die ervan worden verdacht de afgelopen tien maanden de postgi- rodlenst te hebben opgelicht. De mannen gebruikten daarvoor gestolen kascheques en postgirokaar- ten, die werden ingewisseld bij hoofdzakelijk in Amsterdam en Amstelveen gevestigde winkelbedrij ven. Handtekening Het tweetal, de Amsterdamse col porteurs H.P. (25) en E.U. (22), heeft bekend in flats uit brievenbussen van rekeninghouders bij de postgirodienst talrijke kascheques en giroboekjes te hebben gestolen. De cheques werden voorzien van een valse handtekening, terwijl als gemachtigde werd ingevuld de naam van een student, wiens rijbewijs zij in Spanje hadden gestolen. Het rijbe wijs werd gebruikt als legitimatie bij het verzilveren van de cheques op meer dan dertig postkantoren. Vrijdagmiddag probeerden zij het in Diemen. De loketbeambte „sloeg aan" op de naam. Toen de oplichters bemerkten dat er iets niet klopte na men zij de vlucht, maar werden even later door twee PTT-ers gegrepen en aan de politie overgedragen. Het be drag dat in de wacht zou zijn gesleept is nog onbekend. Tijdens een demonstratie in Parijs van enkele honderden winkeliers en kleine zelfstandigen is het gistermiddag niet zachtmoedig toegegaan. De politie raakte betrokken in schermutselingen met de betogers en het resul teerde in het aantal van 15 gewonden. Hier ontvangen enkelen van hen ter plaatse eerste hulp. om noodzakelijke uitgaven voor de directe bedrijfskosten en even tueel levensonderhoud te kun nen doen. Het wordt de teler die financieel vaak diep in de put zit, mogelijk gemaakt leningen bij een bank aan te gaan, omdat het Borgstellingsfonds voor de landbouw zich garant stelt voor de aflossing. Minister Lardinois schat dat de Nederlandse fruitteelt tussen de twintig en vijftig miljoen gulden aan leningen zal gaan opnemen. De subsi» dies op de rente zullen naar zijn zeg gen enkele miljoenen belopen. De ko mende jaren zal elk seizoen opnieuw worden beoordeeld in hoeverre deze maatregelen van kracht zijn. Een en ander deelde de be windsman gisteravond mee, nadat hij 's middags in Bilthoven had gespro ken met vertegenwoordigers van het Landbouwschap en van Landbouw- en fruitteeltorganisaties over de hui dige moeilijkheden in de fruitteelt. Eerder op de dag bezocht de minister o.m. het fruitteeltbedrijf van de heer J. P. Roos aan de Strijensedijk in Mookhoek en van de heer J. van Waarden in Varvik. DEN HAAG/UTRECHT Twee Tweede-Kamerleden en het district Utrecht van het NVV hebben giste ren ieder op hun eigen manier de aandacht gevestigd op de huisvesting van buitenlandse arbeiders in Neder land. De Kamerleden drs. Janssen en mejuffrouw Kessel (beiden groep Aarden) hebben de minister van soci ale zaken en volksgezondheid schrif telijk gevraagd geïnformeerd te wor den over de onderhandelingen die gaande zijn over de huisvesting van ongeveer zeshonderd buitenlandse ar beiders in het Noordbrabantse Hoe ven. Het Utrechtse NW dringt daaren tegen aan op het spoedig treffen van definitieve voorzieningen in de huisvesting van gastarbeiders. De af deling beschouwt de gastarbei dersflats als een wapen tegen pensi onhouders, die hun woningen vol proppen met deze mensen. In het district Utrecht werken 10.000 vreem delingen. Flats maken bovendien een effectieve gezondheidszorg mogelijk. Insecticiden in water valt mee DEN HAAG Het gehalte aan dieldrin en endosulfan in oppervlak tewater in Oostelijk Flevoland be draagt een fractie van wat in het ongunstigste geval via de consumptie van groente en fruit zou mogen wor den opgenomen. Waakzaamheid is echter gewenst en de onderzoeken zullen worden voortgezet, schrijft staatssecretaris Kruislnga aan de Tweede Kamer Het gehalte aan dieldrin, gemeten bij de uitwaterende sluizen, bedroeg maximaal 0,05 milligram. In vis uit bet IJsselmeer werd maximaal 0,04 milligram per kilogram aangetroffen. De geldende residutolerantie be draagt in ons land voor groente en fruit 0,1 milligram. Het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid had het onderzoek Ingesteld enerzijds om het gebruik van deze insecticiden op koolzaad te coontrole- ren en anderzijds om een mogelijke bestemming van het IJsselmeerwater tot een zoetwaterreservoir te testen. De Noordvietnamezen na een periode van rouw om het heengaan van hun leider zijn nu overal in het land bezig om de nagedachtenis van hun „vader" levendig te houden. In bijna elk dorpje verrijzen stand beelden van de overleden pre sident Ho Tsji Minh. Ook in Hanoi zullen uiteraard monu menten en andere postume uitingen van dankbaarheid het stadsbeeld karakteriseren (Van onze correspondent) I GRONINGEN Dc standj van dc stakers cn de directies vj strokartonfabrieken zijn nog dichter bij elkaar gekomen en stakers dringen nu aan op ha maatregelen. Steeds meer stei gaan er op om volgende week - uurs staking te houden. Het aantal stakers heeft zich i bekend uitgebreid tot 2500. Tv, d fabrieken konden gisteren niet di n' en. Bij de resterende vier in Hl 11 kerk, Appingedam, Oostwolde Coevorden bleef men doorwerkejX Ruim honderd stakers uit Oudefk kela waren naar Appingedam geg f om hun collega's daar eveneens staking te bewegen, maar deze ging mislukte. Meer succes had zij bij de drie fabriekén in Hoc n zand - Sappermeer, waarvan werknaÉners zich wel bij de stal d aansloten. i Stakingsleider Fé Meis zei gis k middag in een toespraak dat er g M einde aan de stakingen zal koi zolang er geen rechtvaardige ca« Hij achtte het uitgesloten dat met t een menswaardig bestaan kun hebben van lonen van 130 tot hi uit 150. a De stakers voelen zich gest< n door de bouwvak- en havenai ders, alsook van PvdA - jongerei ganisatie in Groningen en studer in Groningen, Leiden, Utrecht, megtn, Tilburg en Amsterdam. ASSEN Reeds nu staat vast, de KVP, de ARP en de CHU ii provincie Drente bij de komende tenverkiezingen in maart niet met gezamenlijke lijst en een gezamen program zullen uitkomen. De proi clale organisatie van de ARP, die meedeelt, acht het samen naar bu treden onder de huidige omstan heden voorbarig. Overigens vraagt de ARP in Dn zich af of het wel aanbeveling verdienen in provinciaal verb reeds over te gaan tot één lijst dn program terwijl in een aantal g plaatsen in de provincie de drie j tijen in verband met de kome gemeenteraadsverkiezingen blijkl nog niet zover zijn. „Kennelijk is proces van het naar elkaar toegroi nog niet zo ver gevorderd dat mogelijk is." DEN HAAG Het Rode Kruis heeft vandaag twee ambulance- auto's, bestemd voor hulpverlening langs de weg, ten geschenke ge kregen. Ze zullen worden gestatio neerd in Frieslatid en Limburg. Het geschenk werd aangeboden door het verzekeringsconcern Nationale-Nederlanden ter gele genheid van de officiële opening van het nieuwe hoofdkantoor dezer maatschappij aan de Prinses Beatrixlaan in Den Haag. Reeds zijn een aantal van deze speciale ambulances langs de auto snelwegen beschikbaar, onder meer bij Vinkeveen en Linscho- ten. Mede dankzij de jongste agnwinsten zullen binnenkort negen wagens beschikbaar zijn. Op verzoek van de sectie bijzon dere verkeerstaken van de rijks politie is drie jaar geleden een begin gemaakt met e hulpver lening, die geleidelijk zal worden uitgebreid. In de wagens kunnen vier ge wonden tegelijk worden vervoerd. Een bijzonderheid is onder meer de verhoogde uitvoeringwaardóór door een stahoogte van 1.90 meter is verkregen. De modernste uit rusting is aanwezig. Directeur weigert toegang gevangenis Cipier mag nu thuis blijven DEN HAAG De 25-jarige cipier van het Huis van Bewaring in Amsterdam, C. van V., mocht giste ren van de directeur deze inrichting niet binnenkomen. De man was vrij dag gearresteerd en zaterdag weer vrijgelaten in verband met het on derzoek naar de ontvluchting van de gevaarlijke Gerhard Schutte. Van V., die in tijdelijke dienst is, was eind september reeds aangezegd dat zijn dienstverband met ingang van maandag 1 december zou worden beëindigd. Ais reden hiervoor werd onvoldoende dienstwaarneming opge geven. Van onze onderwijsredaceur AMSTERDAM Op de eerstol gende jaarvergadering van dc Al| menc Bond van Onderwijzend Pen neel komt een voorstel van de afd ling Den Haag aan de orde, i aansluiting van de ABOP bij t NVV bepleit. In een preadvies b veelt het hoofdbestuur met 26 stei -men voor en 2 tegen, aanvaarding t dit voorstel aan. In de Nederlandse Onderw zersvereniging die enkele jaren gel den is opgegaan in het bredere v< band van de ABOP, hebben plann tot aansluiting bij het NVV na oorlog enige malen aanleiding ge? ven tot felle debatten. Uite'ndel kwam het echter niet tot aansluiti) BERLIJN In West-Berlijn gisteren een voormalig SS-kapitein gewezen medewerker van A<i Eichmann, de 64-jarige Fritz Woeh tot twaalf jaar gevangenisstraf v oordeeld wegens medepllchtigh aan de dood van duizenden Neó landse en Duitse joden. De kapitein, die in de oorlog wei zaam was in de joodse afdeling het Reichssicherheitshauptamt. volgens de openbare aanklager trouw medewerker van Eichmai die de hem opgedragen taken n volledige overtuiging uitvoer Woehrn was de eerste van de ru honderd „bureaumoordenaars", die achttien processen terecht zul! staan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12