or, ik gooi het er wel in El Tijd van eenzame prinsenkinderen is nu voorbij Al Al Eerste veemarkt in Groenoordhal succes pi Drakensteyn wordt te klein Scholieren maandag vrij Koningin was in ziekenhuis Bloemen naar Drakensteyn /E IEIDSE COURANT ZATERDAG 11 OKTOBER 1969 Ik ben in de eerste plaats toch wel ingesteld jongeren met mijn restaurant., In Leiden betekent grotendeels studerenden, die in De Ruif (Janvos- jsteeg) komen eten, maar ook ouderen voelen zich v Wel thuis. In Amsterdam heb ik een dito zaak ge- U maar liet publiek verschilt niet zo. In het begin maar dat is nu helemaal over. Toen ik pas begon ik even moeten omschakelen, maar in feite is het dat de mentaliteit veranderd en niet wij. Met wij he elt Cor Snelders zichzelf en zijn vrouw Umee. Samen ze nu alweer zo'n zeven jaar een zaak, waar jdenten en „langharig werkschuw tuig" tegen een re- ijke betaling een goeie maaltijd kunnen nuttigen, dat in een sfeer, waar alles even gemoedelijk gaat. mentaliteit van de student, is totaal veranderd. Vroeger was t ondenkbaar, dat een student volutionaire kreten liet horen de zin van uiterst links, maar it is helemaal over. Baard en ior en lang haar, 't wordt alle- aal geaccepteerd. we pas open waren in Lei- was er een knaap, die al n paar keer was komen eten. p een goeie dag zegt-ie ge- 'jecteerd: zeg, Cor, ik eet hier :ht lekker, hoor, maar ik vind it niet prettig, dat je me altijd toyeert: Eéhit op zo'n bekakte m, zoals die studenten toen ïïaken. En, zo zegt-ie, ik weet >t van mijn vrienden ook. Die men gewoon niet, omdat ze it niet prettig vinden, eg: had dat dan gezegd, dan id er altijd wat aan gedaan iinnen worden, 't Maakt voor lij niet zoveel uit om meneer te iggen of jij. Alleen één ding: maaltijd wordt dan wel een den duurder. Die student: een je dat nou. Ik: ja. natuur- jk, je kan voor 2,50 niet op eerste rij zitten. Toen begon ■e terug te krabbelen. Hij zegt: 't dat 't mij wat kan schelen, iaar mijn vrienden, hé. het begin probeerden ze me even uit. maar nu, je kent de ieesten bij naam. J<e weet vaak, at ze doen. En ze weten van ik ook een heleboel. Het iis alle- i al veel kameraadschappe- jker geworden. Toen ik hier igon, wist ik ook helemaal et, welke kant het uit zou an. Ik opende gewoon een •estaurant. en dacht: ik zie wel. gWt er binnenkomt. zrfe zomer kregen we toeristen it de badplaatsen, die i<n Lei- !»7. op zoek waren naar een edkope gelegenheid, waar ze liefeer konden eten. Op 't laatst oamen er bussen met hele milies en dan vroeg ik voor volgende keer: wat willen illie graag hebben, teptember ging dé universiteit Eiaien en kwamen er een paar denten, die nu nog onze enden zijn. Ze hadden hier eg eten en zeiden: dat is het ou. Daar hebben we op ge dacht. Een restaurant, waar je makelijk kan eten en waar het ll} en beetje gewoon toegaat. Waar niet het gevoel hebt, dat je id bezoek of op visite bent. E ZE mensen weirden gewoon onze ambassadeurs en irn een ivfotim van tijd zaten we vol, In Ie loop der jaren hebben we S/c een bepaalde naam gekre gen. Kijk, je hebt natuurlijk al- g üd lastige klanten en er zijn ok mensen, die je nooit tevre- en kunt stellen. Dat probeer ik Officiële publikaties en W van Leiden brengen ter iare kennis, dat, overeenkomstig ^bepaalde in art. 17 van de Ver op wegen, lanen, straten en wateringen en sloten, te be- nbai m Kor nen op 27 okt. 1969 schouw zal atsvinden over: alle, bijzonder eigendommen ke, sde en voor het publiek verkeer n(j nstaande wegen, lanen, paden, u aten, kaden, pleinen, hofjes, ste- )n£j i, sloppen of poorten en gangen, nto «ede de daarin gelegen of daartoe dj 'orende bruggen en arpdere kunst- Teen. alle, bijzonder eigendom zijnde leringen en sloten en de riolen, ter Aanging daarvan gemaakt, als- de de daartoe behorende sluizen, ters, buizen, toegangskokers en fgelijke werken. Leiden, 11 oktober 1969 B en W van Leiden, J. v d Poel, secretaris, Van der Willigen, burgem. SENTHUIZEN De inspecteur het kleuteronderwijs J. A. G. Orenburg, heeft zich bereid ver- ard de officiële opening van het en onderkomen van de openbare uterschool ,,'t Benthuis" op vrij- - 7 november aanstaande, te ver- hten. ook niet, maar ik geloof niet, dat het plezier, waarmee de men sen hier komen, minder is ge worden. Het komt vaak voor, dut ze naar de toonbank komen en zeggen: Cor, ik heb zo lekker gegeten. Dat is' eigenlijk iets bijzonders, ivah-t als je in de stad gaat eten, doe je dat toch niet zo gauw. Het komt ook, omdat er geen afstand is tussen de mensen, die eten en de mensen, die in de zaak werken. Het is hier van: Nannie, kan ik nog wat jus krij gen. En in een gewone zaak is het toch altijd: juffrouw of ja, meneer. OF ER een bepaalde filosofie achter zit? Nou nee, ik doe het in de eerste plaats, omdat ik moet. bestaan. Iemand, die dat niet doet, is of rijk of gek. Maar daarnaast is het. ondanks het harde iverken toch ook fijn men sen <te ontmoeten. Ik ben wel tevreden met de omzet. Het is alleen zo, dat de lasten steeds hoger worden. Nu ook weer met die BTW. Maar reke nen doe ik eigenlijk nooit. Dat laat ik aan m'n vrouw over, die noteert en controleert alles. Ik heb er geen geduld voor. Mijn zaak in Amsterdam wa.s een klein keldertjeDaar -deed ik .alles zelf: koken, klaarmaken, schoonmaken van de zaak, be dienen, afwassen. Kortom, de héle rotzooi. Ik had de kassa op de toonbank staan en als de mensen gegeten hadden, re kenden ze zélf af. Dat kon. Het was van: Cor, ik gooi het er wél in en dan werd het or ook in- waar een jukebox staat, en waar veel mensen komen om te hij sen, niet. kunnen runnen. Ik drink zelf helemaal niet. Ik lust wél een glas wijn en een goed glas champagne ook nog wel, maar echt zuipen kan ik met. Dat ligt. helemaal buiten m'n competentie. En als ik die men sen zie, dan denk ik, waarom doen ze dat. Dat is onmogelijk. Dan kan je geen kroeg runnen en zeggen: jongens, neem er nog een. Dat gaat niet. 71/TET dat keldertje in Amster- i'A. dam heb ik veel plezier ge had. Er werd gegeten en elke avond was er wat. Dat was on gelooflijk. Iedereen, die maar wat kon, kwam er. Leerlingen van het conservatorium hadden gewoon hun instrument bij zich. Fluit, hobo, pianist erbij. Ik had 't TS geen kwestie van geloven in het goede van de mensen. Het. komt gewoon niet in je op. Later constateer je. dat er toch 'wel een heléboel mensen zijn, die je belazeren. Dat zit, er in, maar als je in zo'n bedrijf stapt (ik kwam uit een heel ander vak) breng je je eigen menta liteit mee en is dat helemaal geen probleem. Later zegt iemand tegen je: joh, kijk toch uit, want die knaap bedriegt je met open ogen. Ik geloofde dat niet en nam de proef op de som. Toen bleek het waar te zijn. Dan zeg ik zonder pardon: jongen, je hoeft nooit meer terug te komen. Nooit, want als ik politie-agent moet gaan spelen, nee, blijf dan maar weg. - tVl*M TB HEBT ook mensen, die on aangenaam zijn in hun gedrag, die ruzie maken of geen ruim te laten voor een ander. Dat ge beurt, maar dan zeg ik ook: dat mot ik niet. Vaak heb je ook mensendie op macht en op kracht steunen Dan zeiden ze: wat wou je dan doen. Ik zeg: dan zet ik je eruit. Wie doet dat dan? Dat doe ik. Je mag het al tijd proberen, maar er is nog niemand geweest, die het. van mij heeft gewonnen. Onthov dut goed. Ik blwfte natuurlijk en don zoo ie ze denken, je weet het niet bij die gozer. Dat dach+en ze. Ik was zelf niet. bona. Jk vind het onaangenaam. Ik heb nooit hoe ven vechten, maar het heeft soms op liet. kantje gestaan. Ik heb het hier niet gemakkehik gehad. Leiden is een moeilijke stad. Veel. moeilijker dan Am sterdam. Daar zeggen 'zé vaak van: Cor. moet-ie eruit? Ei- kwamen ook wel van die bin ken, Dan zei ik: je moet niet van die rare taal uitslaan, jongen, hier. Dat vinden we helemaal niet leuk. Je bent een aardige jonqen, maar daar hoef je geen nadruk op te leggen. Dan ia as het meteen: moet je een stoot oP je stuiter hebben. Dan zei ik: ik zou het niet proberen als ik jou was. want, die kans krijg je niet eens. 't Wasin we zen geen rottige jongen, maar een beetje een opschepper Later ivas het zo. dat hij zei: Cor, als er iemand vervelend is, je wijst maar even en hij is eruit. Dan zei ik: dat is niet nódigik doe het altijd nog zelf. In Amsterdam had je een bepaal de sfeer, zodat het. publiek zelf al selecteerde. Hier was het, zo. dat je bepaalde elementen bin- nenhreeg, die hoe dan ook erbij wilden zijn, maar er niet bij pasten. Ze deden er ook geen moeite voor. Wilden alleen maar vechten. T?R kwam nog eens een knaap van twee meter binnen. Ze worden tegenwoordig allemaal zo groot. Die zat een ander maar - V 1' êA COR SNELDERS: je weet het niet bij die gozer. Foto Dirk Ketting/V. d. Horst te jennen. Hij was al half om en in principe gaf ik dan niet meer. Ze kunnen wel koffie van me krijgen, maar geen bier. Je hebt alleen maar last van die lui. Ik zeg tegen hem: je moet ophou den met. dat ge jen, want als je er mee doorgaat, heb ik liever, dat. je weggaat. En wie zet ons er dan uit, was het meteen. Ik zeg: ik. Probeer het dan maar eens. Nee. zeg ik, ik heb jullie nu ge waarschuwd en als je doorgaat, zet ik je eruit. Hoe dan ook. Wat gesputter, maar verder niks. 0 IF ze vroegen om een biertje. Dan zei ik: nee, dan krijg ik nog meer narigheid, alsjeblieft. Neem maar een kop koffie en dan hoef je niet eens te betalen, maar als je pils wil drinkenga je maar ergens anders heen. Kijk, het is hier geen kroeg, je kan een pilsje krijgen, maar het is hier geen tent, waar ze je volgieten en buiten de deur kwakken. Als je dat zei, bleven ze meestal wel weg. Ik kreeg ook wel mensen hier uit de buurt. Figuren, die gauw met hun vuist klaar staan. Dan zei ik: je kunt altijd een biertje komen drinken, als je nuchter bent, maar als je half zat bent. moet je niet bij mij in de zaak komen. Dat wil ik gewoon niet. Dan gingen ze doorzeuren, maar je had ook hele makkelijken. Die zeiden: nou goed hoor, chef, je bent toch niet kwaad op me. En dan moet je ze een hand ge ven, weet je wel. En al die flauwekul meer. TV-t is wel zo, dat niet iedereen een zaak kan runnen. Je moet zeer taktisch kunnen optreden. Dat is een kwestie van routine. Van vakmanschap eigenlijk. Dat leer je gewoon. Dat heb je ook een beetje meegekregen. Ik zou bijvoorbeeld een zaak, een oud pianootje staan en dan. maar spelen. In de hele kelder was plaats iwo-r dertig mensen. Er waren er al tijd meer en die gingen dan huiten op de stoep zitten. En de buren hingen uit de ramen, want het was mooi weer. En dan werd er gespeeld. Dat klonk. Het was gewoon geweldig. Die mensen hadden nog nooit klas sieke muziek, gehoord. Bij wijze van spreken. En dan zei den ze: Cor, wat is dat móói. Hé. /K zong in die tijd nog. Ik was lid van de Bachvereniging en van de opera. En dan kwamen m'n collega's Ik had daar hele stapels muziek liggen. Dan was het Cor, zullen we effe 'n duetje. Of er kwam een sopraan of een heel koor. Zo van: oh. oh, oh. Dan daclr* ik bij mezelf: hoe is 't. mogelijk. Of er kwam een stel binnen in een heel Spaans kosmum. Die wa ren naar dansles geweest en lie ten dan wat zien. Juist mensen uit die tijd, die zomaar wat de den, zijn nu vaak gerenom meerde kunstenaars. Die nu ook op internationaal gebied hele maal aan de top zitten. Die jongleur, Dave Parker, begon bij mij als jongetje van zestien met een paar sigarendoos] es. Zulke dingen. Johnny Kraay- kamp. Die kwam bij mij met z'n bas (bop, bop, bop). Mop pen vertellen. ]~)AT ging gewoon zo. Sterren van wereldformaat stonden in jouw tentje een nummer weg te geven, waar je van achterover viel. Uit zulke dingen blijkt dui delijk, dat er een behoefte is aan communicatie. Gewoon mensen, die behoefte hebben om zich te uiten. Beroemd of niet. Iemand, die iets vertelde over te lepathie. Dan zei hij: je hoeft er niet in te geloven, maar het bestaat. Dan had hij het hele keldertje al in z'n ban. Dat was geweldig. Ergens heb je ook nog een beetje een sociale taak. Uit eindelijk gaat het niet alleen om dat hapje eten. (Van een onzer redacteuren) LAGE VUURSCHE Ons vorstenhuis groeit. De tijd, dat eenzame prinsesjes onze hoop en trots uitmaakten, is historisch geworden. Wil- helmina en Juliana hebben die eenzaamheid g*':cnd: Beatrix, nu ge lukkige moeder van een prachtig drietal, heeft vroeger zelf al ervaren hoe heerlijk het is in een meertallig gezin op te groeien. LEBDEN De eerste veemarkt in de Groenoordhal bracht gisteren een overweldigende belangstelling met zich mee, zowel van bezoekers als van vee. Met name het aantal runderen was groot. Er was geen plaats onbezet. Onze algemene indruk is dat de markt zeer geslaagd genoemd kan worden. Zeker, er zullen nog de nodige voorzieningen moeten wor den getroffen, maar de directie Markt- en Havendienst en de markt- commissie staan open voor de nodige opbouwende kritiek. Het was de eerste maal op een geheel nieuw terrein onder geheel nieuwe omstandigheden en het moet gezegd worden, dat alle bezoekers daar volldig begrip voor hebben ge toond. Het eerste begin was moedge vend. Er was een grote aanvoer van run deren,vettekalveren en varkens. Het wolvee was vrij normaal, hetgeen ook meeviel, aangezien de export van deze dieren op diverse moeilijk heden stuit, zoals ondermeer de Franse franc. Het prachtige na jaarsweer geeft geen enkele reden om nu reeds de dieren af te stoten Gebruiksvee. Grote aanvoer, ener zijds doordat men de eerste dag goed voor de dag wilde komen, ander zijds was de verwachting niet groot, .aangezien het weer geen boer noopt het vee nu al af te geven. Toch ging de handel van rustig naar goed. Twee redenen om tevre den te zijn. Vooral bij het eerste be gin. Het jongvee volgde het spoor van de melkkoeien. Melkkoeien tot f 1600 Varekoeien tot f 1325. Al met al een gesiaagd verloop op deze afdeling. Vctvce: Een voor de tijd van het jaar zeer grote aanvoer van rund vee, dank zij o.m. de nieuwe markt en toch een levendige tot vlotte han del. En dit, terwijl op andere mark ten de aanvoer niet aan de hoge kant was. In Leiden was er meer vee, maar ook meer belangstelling. Met veel vertrouwen gaan wij de volgende markt tegemoet. Vette kalveren: Een goede aanvoer en een vlugge handel met een la gere notering, hetgeen te verklaren is door de kwaliteit. Hoogste note ring f 3.70 per kg. Wolvee: Op deze afdeling een goede toch geen overdreven aan voer. Dit is dachten wij te danken aan de concurrentie van Engels wol vee en vooral door de zwakke positie van de Franse franc. De vette schapen deden het wel goed, maar de vette lammeren lagen stug in de markt. Varkens-slachtvarkens. Van dit front weinig nieuws en ook weinig Diabetici en zwangerschap LEIDEN De afd. Leiden en Om streken der Ned. Ver. van Suikerzie ken, hield onder leiding van haar voorzitter de heer A v d Velden, een voorlichtingsavond, speciaal bedoeld voor jonge mensen. Het onderwerp Diabetici en Zwangerschap werd in geleid door dr. H. Schrijvers, inter nist te Den Haag. In aansluiting aan dit referaat behandelde mej. C. Jans sen, diëtiste, het onderwerp Dieet en zwangerschap. Vanaf het eerste moment is me dische controle noodzakelijk. Het kan zelfs zover gaan dat terwille van de moeder een medische in greep vóór het eind der zwanger schap noodzakelijk is. Dat ook het dieetlijstje extra controle nodig heeft behoeft geen betoog. De excursie van woensdag 29 ok tober is volgeboekt. Er zullen po gingen worden gedaan een tweede excursie naar Organon Oss te ver krijgen. verandering. De slcahtvarkens blij ven duur. Gisteren een grote aan voer van biggen en lichte varkens. Het zal wel niemand verbazen, dat alles wat was aangevoerd; spoedig was verkocht. De handel was rede lijk tot goed en een goede big is duur. De prijzen liepen op tot f 108. Geiten: Deze dieren stonden in de hal wat onoverzichtelijk opge steld, maar voorzover te overzien, was de handel redelijk. De eerste markt, met nog vele wensen was toch zeer geslaagd. Aan kaas werden 6 partijen aan gevoerd, tw. 2 Goudse en 4 Leidse partijen. De Goudse extra kwali teit liep op tot f 4.48 per kg en de Leidse kwaliteit tot f 4.25 per kg. De handel was kalm. DEN HAAG Nu het derde prin- sekind in het gezin van H.K.H. prin ses Beatrix en Z.K.H. prins Claus is geboren, zullen de scholieren maandag een vrije dag hebben. De rijksscholen zijn daartoe geïnstru eerd en de besturen van de gemeen telijke en bijzondere scholen volgen dezelfde gedragslijn. Burgerlijke stand van HILLEGOM HILLEGOM Ondertrouwd: Fr W J Buckens en M J Spreeuw; Fr Rietdijk en J C Heij; A C Hooger- vorst en M J Verhoeven; Fr Th J van Veen en Fr van Leur; W M J Lieverse en G M J Middelkoop; C A van Zanten en A L M Evers; A Philippo en G Huijssoon. Getrouwd: A E J van der Star en W J M van der Zande; H F N Lamp en M J P Buckens; A Langend ijk en P M Scheffers; A M Rusman en St Kuiper. BENTHUIZEN Tijdens het 40-jarig jubileum van de stichting drinkwaterleiding „De Tien Ge meenten" hebben de aangesloten ge meenten een fontein als jubi leumsgeschenk toegezegd gekregen. De eerste fontein is in de westelijke vijver van het Beelaertspark in Bent huizen geplaatst en van gemeente wege van een verlichting voorzien. De „waterleidingvoorzitter" zal op maandag 10 november, in de hal van het gemeentehuis de fontein aan het gemeentebestuur overdragen. En toch heeft, na het aantrekke lijke familieleven op Soestdijk ons vorstenhuis in de laatste jaren een heel ander aanzien gekregen. De lang vergeten vrolijkheid van kleine jongensstemmen accentueert het. familieleven van nu. Koningin Juliana, nog jong genoeg om volop te genieten van het kleine spul be leeft er een tweede moederlijke jeugd aan: jongetjes zijn nu eenmaal weer anders dan meisjes. Nieuwe sfeer Voor prinses Beatrix is er opnieuw die verrukkelijke dag van moeder- worden. Thuis weet zij haar beide zonen goed verzorgd en haar derde kind zal straks een nieuwe sfeer scheppen in het kasteeltje Draken steyn dat al haast te klein wordt voor zo'n flink gezin. Verscholen in de bossen van de Lage Vuursche betrok prinses Bea trix jaren geleden helemaal alleen dit mooie oude gebouw. Het was een heel klein „eigen" huis met op de bovenste etage vier ruime logeerka mers met. elk een eigen badkamer. Die logeerkamers vormen nu het do mein van de kinderen. En met de geboorte van de nieuwe baby zijn zij vol. Prins Willem-Alexander huist in de ene. de kleine Friso in de tweede kamer. Hun verzorgster, me juffrouw Elisabeth Swellen-Grebel, heeft de derde en nu is de vierde al weer babykamer. Ja, Drakensteyn wordt eigenlijk te klein. Wel is er een ruim nevengebouw opgetrokken voor loaé's, maar dat komt niet in aanmerking voor het gezin. Het jonge gezin, dat vlug groeit. Pri véle ven Prinses Beatrix houdt van kinde ren, zij is een echte moeder, prins Claus is dol op zijn twee k'euters- zonen en trots als een pauw op de pasgeborene. Er is vroeger veel romantiek ge weven om „het witte paleis" in Soestdijk, waar vier kleine meisjes opgroeiden tot aantrekkelijke en vooral zelfstandige jonge vrouwen, die al vroeg leerden hoe drukke staatszaken een gezinsleven kunnen beheersen. Hoe ook tal van verplichtingen en officiële bezoeken meermalen op de eerste plaats kwamen en hoe voor zichtig het privéleven moest worden beschermd tegen al te veel hartelijke belangstelling, maar soms ook onbe scheiden nieuwsgierigheid van een meelevend volk, dat de prinsesjes als een soort eigendom beschouwden. Daarom was Beatrix erg gelukkig, toen zij het verstopte kasteeltje in de Utrechtse bossen vond. Een van de fijnste omstandigheden was. dat het kleine domein met park en bos grenst aan het enorme park van Soestdijk. Binnendoor kan men on gezien van huis. tot huis gaan. Van die weg wordt druk gebruik ge maakt en dat is goed, want Draken steyn beheerst vanouds het zeer kleine dorp Lage Vuursche als „het huis van de heer",al fungeert het jonge echtpaar niet als meester van het dorp. Die tijden zijn voorbij. Kerstavond Maar de bewoners van Lage Vuursche houden wel degelijk in de gaten wie in- en uitgaat door de beide hoge smeedijzeren hekken, altijd door marechaussee bewaakt: Zij zien toch wel een en ander van het gelukkige gezinsleven op Dra kensteyn en hartelijk laten prins en prinses hen af en toe delen in een feestelijk gebeuren. Op kerstavond zjngen de kinderen uit de buurt bij een reusachtige kerstboom dicht naast de monumentale kasteeldeur en dat geeft een bijzondere verbon- heid tussen de dorpelingen en de prinselijke kasteelbewoners. Maar verder houden prins en prinses het leven van hun jonge gezin besloten achter het zware ge boomte dat Drakensteyn omgeeft en van de weg af onzichtbaar houdt. Toch weten de kleine nrinsjes al het nodige af van officiële verplich tingen, waarvoor zij netjes worden aangekleed en waarvoor autootjes, ballen en lievelingsdieren een tijd lang in de steek worden gelaten. Schrander Als er hoog bezoek is, ook als er gezellige vrienden te gast zijn, voor een zomerse logeerpartij, de herfst- jacht of een winterfeest, komen zij lief handjes geven en vooral de par mantige speelsheid van schrandere Willem-Alexander is dan hartver- overend. Vrolijk Volkomen eens zijn Beatrix en Claus het erover, dat hun kinderen, ook al groeien ze op in de bijzon dere omstandigheden die een konink lijke familie altijd kenmerkt, een on bezorgde, moderne jeugd moeten hebben. Zij worden niet geplaagd met antiek protocol, zij krijgen een vrije, vrolijke opvoeding. Een grote plaats in hun leventje nemen nu al die lievelingsdieren in. Ponnies en hond, het ezeltje Onno en al wat er verder ronddoolt in het park van Drakensteyn. Onze koninklijke familie heeft er altijd om bekend gestaan, grote liefde voor dieren te koesteren en prins Claus bleek zich daarbij ge weldig te kunnen aansluiten. Het Nederlandse volk weet dat heel goed en daarom is er onder de ca deaus die bij sommige gelegenheden worden aangeboden, altijd wel een geitje of een lammetje en zeker een of ander speelgoedbeest voor de kleine prinsen. Willem-Alexander en Johan Friso zijn ondernemende mannetjes, die al lang hebben begrepen dat het erg fijn is met vader of moeder uit rijden te gaan in de auto. Of mee te varen op „Groene Draeck", evenementen, die kleine jongens best van pas ko- Uren Maar zij weten ook, dat er uren zijn, waarop vader en moeder of druk werken tussen de vele papie ren waar ze nooit mogen aankomen. Dan is de kindërkamer hun domein en Elisabeth Sw'ellengrebel hun ver trouwde toevlucht. Voor koningin Juliana zal de zo mer van 1969 onvergetelijk blijven. Deze lange warme zomer die van geen afscheid nemen schijnt te we ten was voor haar een periode van moederlijke bezorgdheid en uitzon derlijk geluk. Drie van haar doch ters verwachtten een baby. Beatrix haar derde, Margriet haar tweede, en Irene na zo lang vergeefs hopen haar eerste. De koninklijke familie groeit snel. Grootvader Ook voor prins Bernhard is het vandaag weer een gelukkige dag. want hoe dikwijls heeft hij, en dat bij vele gelegenheden, zijn grote liefde voor zijn kleinkinderen ge toond. Het is altijd' weer een lust om te zien met hoeveel vreugde hij verrassingen voor zijn kleinzonen aanvaardt, en die dan als een dood gewone grootvader mee naar huis neemt om er de kleuterprinsen blij mee te maken. Een nieuwe geboorte in het Utrechtse ziekenhuis. Voor het eerst was liet niet de vertrouwde pro fessor Plate die de prinses hielp, maar zijn opvolger, de veel jongere professor dr A. A. Haspels bijge staan door het bekende team, waar aan. ook zuster C. van Beuzekom niet ontbrak. In het ziekenhuis weer die heel aparte sfeer van de voorname geboorte, het komen en gaan van Koningin en Prins, van de Prinsessen en natuurlijk in de eer ste plaats prins Claus. Wachtend Thuis wisten de kleine prinsen er alles van: zij hadden de babykamer met de wachtende wieg al lang ge zien. Beatrix kan rustig in het zie kenhuis zijn; zij weet haar tweetal thuis veilig verzorgd en Claus zaL hen in de auto wel naar Utrecht rijden om moeder en het nieuwe broertje te zien. Herfst 1969: een derde zoon voor prinses Beatrix, warme genegen heid in het land onder nog zoveel oranjegetrouwen, geen overdadig sentiment, maar gewoon het harte lijk meeleven met een jong gezin, dat een nieuwe baby verwelkomt. Felicitatieregisters in paleis aan Lange Voorhout DEN HAAG Ter gelegenheid van de geboorte van de derde zoon van prinses Beatrix en prins Claus zullen maandag felicitatieregisters ter tekening gereed liggen van 09.00 tot 17.00 uur in paleis Soestdijk, pa leis Lange Voorhout te Den Haag en paleis Het Loo te Apeldoorn. UTRECHT Koningin Juliana, die tijdens de bevalling van haar oudste dochter in het academisch zie kenhuis was, heeft om half elf het ziekenhuis verlaten. De hofauto werd bij het verlaten van het ziekenhuis terrein omstuwd door ongeveer 50 enthousiaste jongeren, die de vorstin toezwaaiden en „Hoera" en „Leve de Koningin" riepen. DEN HAAG Ten einde in en om het academisch ziekenhuis de rust die zowel voor de Prinses als voor de andere patiënten geboden is, te waarborgen is het niet mogelijk bloe men of cadeaus ten behoeve van de Prinses aan het ziekenhuis aan te bieden. Zij die een blijk van medele ven in de vreugde om de geboorte van hun derde zoon aan het prinse lijk paar willen doen toekomen kun nen daaraan vanmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur en morgen tussen 14.00 en 16.00 uur op kasteel Drakensteyn gevolg geven. De particulier secreta resse van de Prinses en de Prins zal daar aanwezig zijn om dit namens hen in ontvangst te nemen, aldus een mededeling van de rijksvoorlichtings dienst. LISSE Zaterdagavond 11 okt. wordt om half 8 een avondgebed ge houden in de Herv. kerk (Grote kerk); voorganger ds. H. G. Oostinga.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3