Elektro-car kon Van Rijns ponywagen niet verdringen VLEET Acht overwegingen om uw salaris te storten op een AMRO -Privé -rekening: AMRO BANK RENTEWIJZIGING Kind imiteert ook in het verkeer de ouderen hssenheimer 45 jaar in de melk Foto' s Honds AVi voor gewone spaargelden op spaarboekjes 6 „1 7 2 TICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Niet bang Bloemen nu goedkoop Mr. J Drijber naar Zwolle? WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank Afstand 8 Jeugd week in Riinsburg Juffrouw was de bruid Visserij nieuws bij de Zwemvereniging Lisse opgericht Vragen over reparatie Rijnziehtbrug ivye leidse courant 11 zaterdag 11 oktober 1969 iASSENHEIM Een bekende figuur in het Sassenheimse dorpsleven mold van Rijn uit de Lindelaan, die al 45 jaar zijn klanten dag in, uit van melk en zuivelartikelen voorziet. Hij was 14 jaar toen hij weg op ging" met z'n transportfiets, met voorop een 40 liter melk- aan het stuur twee kleine busjes en achterop de pintenbak. Zijn er Willem, veehouder aan de Kerklaan, molk 25 koeien samen met broer Kees, die nu in de Rusthoflaan een zuivelzaak heeft. De melk ii uitgevent bij klanten in heel Sassenheim, terwijl vader Willem ir in de omgeving van de Kerklaan een wijk had die hij met de hand bediende. 'as de tijd, dat de volle melk nt en karnemelk (want botermaken d ook op de boerderij gedaan) 4 per liter kostte. De boter, „beste reboter, meneer", kostte drie kwar- per pond. 's Morgens werd eerst lolken en het vee verzorgd, en ma was het venten, 's middags tellingen wegbrengen en daarna r het vee helpen, 's Zomers in het land melken, venten en stekels ken, slootschieten en helpen ien. 1944 bleef Arnold bij zijn vader 6f boerderij en in de melkzaak, ging hij voor eigen rekening be ren, eerst in een gesloten huis en in 1952 in de Lindelaan met een kel erbij. De transportfiets was ng opgevolgd door een bakfiets, die weer door paard en wagen, nu ziet men Van Rijn al ruim aar met zijn wagentje getrokken TANDARTS ASSISTENTE vraagd voor 4 halve dagen p. andarts J. v. d. Plas euwe Duinweg 14 Katwijk. door een pony, meermalen met een veulentje erbij, in de omgeving van de Parklaan zijn klanten bezoeken. In de bollentijd is hij, vooral als er een pony bij is, een vaak gefotogra feerd object voor de vele buitenlandse toeristen. Het ging Van Rijn na de oorlog erg aan het hart, dat hij moest kiezen tussen de veehouderij en de melkhandel, want de melk mocht niet meer rechtstreeks worden uitgegeven, vanuit de boerderij. Hij koos voor zijn klanten, maar zijn vee kon hij niet helemaal loslaten, want tot een jaar geleden hield hij slachtvee, zgn. vet weiden, zodat hij niet helemaal af scheid van zijn koeien hoefde te nemen. Nu heeft hij een vijftal pony's in de wei lopen. Wat Van Rijn ook niet zo prettig vond, was de indeling van Sassenheim in wüken in 1949, waarmee Sassen heim na Veenendaal, de tweede ge meente was in ons land.. Wel werd het gemakkelijker voor hem, maar om veel van zgn trouwe klanten aan zgn collega's te moeten overdoen, ging hem erg aan het hart. En dat zgn klanten ook op hem en zgn vrouw waren ge steld, bleek wel bg hun zilveren huwelijk. Voor de baas kwam er een gouden armbandhorloge, en voor zgn vrouw een gouden halskettinkje. Niet alleen prettige herinneringen heeft Van Rijn, maar ook pijnlijke Nooit zal hij vergeten, dat hij in het begin van zijn loopbaan door de her dershond van de familie Overvoorde zo in zijn zitvlak werd gebeten, dat dokter Quant eraan te pas moest komen. „En mevrouw Overvoorde zei let terugwerkende kracht vanaf 1 oktober 1969 vergoeden ij de volgende rente: 5 ^/o voor spaargelden met V2 jaar opvraagbaar engt thans Uw geld naar de oudste spaarbank der imeente: Opgericht 1875 pntoren: Katwijk aan Zee: Princestraat 26 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat Katwijk a/d Rijn Rijnstraat 36 nog wel, hij doet niks, hoor ventje". Toen de kinderen, 7 zoons en 2 dochters, van school kwamen, had men in de zaak een grote steun aan hen. De dochters zijn inmiddels ge trouwd, zodat moeder die hulp moet missen, waardoör de winkel vorig jaar mei helaas op slot moest worden gedaan. Van de zoons volgen er vier het voetspoor van hun vader, de oud ste in Sassenheim met een eigen zaak in de Marijkestraat, de tweede, die nog thuis is, zet de zaak van vader voort, de derde heeft een zaak in St. Willebrord Delft en de vierde i (N.-Br.). Van Rgn verscheen enkele jaren geleden plotseling bij zijn klanten met een elektro-wagen inplaats van met zgn ponywagen, dit op aandrang van zgn zoons, die de ponywagen een „ouderwets spulletje" vonden. Maar Van Rgn was zo verknocht aan zijn pony, dat hg na twee dagen „dat dooie ding" gauw aan één van zgn zoons overdeed en weer met de pony wagen bif de klanten verscheen, tot vreugde van de kinderen. Van Rijn is niet bang voor de toe komst van de melkhandel, want 90% van het melkgebruik in ons land wordt nog thuis bezorgd en het publiek stelt deze service nog altijd op prijs, zegt hij. RIJNSBURG Zoals te verwach ten was,maakten de prijzen van de snijbloemen in de afgelopen week een sterke daling mee. Chrysanten, zowel van het veld als uit de kas, werden in enorme hoeveelheden aangevoerd en overtroffen verre de vraag naar dit artikel. Voor bijzon der goede kwaliteit werden nog wel wat hogere prijzen betaald maar in het algemeen lag het niveau ver be neden de kostprijs van de kweker. Door de geringe belangstelling in het buitenland liepen ook de prijzen van anjers en rozen terug, hoewel het aanbod hiervan natuurlijk niet te vergelijken valt met dat van chrysanten. Dankzij het fraaie weer zijn zowel de kwaliteit als de houdbaarheid van de bloemen in het algemeen zeer goed, hetgeen uiteraard ook z'n invloed heeft op de vraag, aangezien men de meeste soorten pas een week a 10 dagen na de aankoop behoeft te verversen. Hoofdleidster van De Duinroos: KATWIJK Als liet zo is dat per jaar 200 kleuters bij verkeers ongevallen om het leven komen, wordt het toch wel tijd dat we aan het gedrag van deze weggebruikers veel meer aandacht gaan besteden. De hoofdleidster van de kleuter school De Duinroos bracht deze dringende oproep naar voren op de ouderavond die gisteravond werd gehouden. Belangrijk is dat op zeer jonge leeftijd reeds wordt gepro beerd het kind wat meer bewust te laten zgn als het buiten loopt of speelt. Het moet gaan merken dat er be paalde regels zijn waar je je aan moet houden om zo veilig mogelijk van de weg gebruik te maken. Een kind kijkt af, imiteert de ouderen. Als wij -niet gebruik maken van «en zebra dan zullen zij dat zeker niet doen. Als onze voorzorg zich alleen beperkt tot een „Voorzichtig, hoor!" en we zelf haastig tussen een aan tal geparkeerde wagens de straat LEIDEN De benoeming kan worden verwacht van mr. J. Drijber, burgemeester van Middelburg en vroeger wethouder van Leiden, tot burgemeester van Zwolle. De heer Drgber zou dan drs. J. A. F. Roeien opvolgen, die tot burgemeester van Arnhem is benoemd. LISSE In de middagdienst van de Geref. Kerk zal niet drs. Van der Woude voorgaan, maar ds. L. Bech, van Wassenaar-Zuid. ADVERTENTIE v/oor Lentraie Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N V 19-20 - Rijnsburg Ja, „De Landbouwer" levert U de allerbeste uitgezochte BOERENKAAS van elke leeftijd tegen laagst mogelijke prgs! VOORSTRAAT 36 - TEL. 2136 „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 7% gaan oversteken, wat kunnen we dan nog verwachten van onze kleu ters. Maar zelfs al maken we ge bruik van een zebra en we wijzen het kind er niet op, dat het op zo'n zebra veilig is, dan zal dit voorbeeld niet gauw navolging vinden. Goed voordoen en het kweken van een zeker bewustzijn van het gevaar, is een van de belangrijkste dingen van de verkeersopvoeding. Dan pas geven we gevolg aan de oproep van het Verbond voor Veilig Verkeer, die ditmaal met de leuze ,,Help de kleuter in het verkeer" in zee gaat. Helpen is ook mogelijk door ons in te leven in de ontwikkelingsfrase van de kleuter. Het kan op deze leeftijd nog heel moeilijk afstand schatten en dit kan in ons snelle verkeer zeer gevaarlijk zijn. Ook de school probeert een steentje bij te dragen aan een verbetering van de situatie.Door spelletjes, handenar beid, poppenkast, puzzles, kinder liedjes, verhaaltjes en plaatjes tracht de kleuterleidster het kind in zijn eigen levenssfeer met deze uiterst ingewikkelde materie vertrouwd te maken Een aantal dia's illustreerde dat nog extra voor de ouders, die door deze avond nog eens te meer heb ben beleefd dat ook op het gebied van de verkeersopvoeding een gro te samenwerking tussen school en huis in het belang is van het le vensgeluk van hun kinderen. gemakkelijKcontantgeld opnemen (ook door uw echtgenote b.v.); geen kosten. Alle giro-mogelijk heden. En iedere boeking ziet u op het dagafschrift: 3fc% rente. En spaar-mogelijk- I heden met 4y2 t/m 7% rente; een voorschot is mogelijk. Maar belangrijker mogelijkheid: de> 1 AMRO-Lening; Betaalcheques, om contant te be- talen zonder contant geld op zak; u kunt de bank de betaling van i huur, verzekeringen, electriciteit e.d. laten verzorgen; f alle overige diensten van de AMRO Bank staan tot uw be schikking; uw geld is veilig en voordelig bij de AMRO Bank. Maak daar ge bruik van. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK <J O RIJNSBURG Het Gereformeer de Jeugdverband begint morgen een jeugdweek met een speciale dienst in de Immanuelkerk om 7 uur des avonds waarin ds. J. Bijleveld over „Israël nu" zal preken. Dinsdag wordt de feitelijke startavond ge houden, ook in genoemde kerk; de heren A Kieft uit Wassenaar en D de Best alhier spreken over Jeugd en Ontspanning en Jeugd en Evangelie. Verder vermeldt het programma on dermeer een puzzelrit, een toneel avond en een filmdag. LISSE De heer C. Wesseling, Van Speykstraat 208, is benoemd tot ouderling van de Herv. Gemeente wijk-Oost. SASSENHEIM Gistermiddag was het feest voor het bruidspaar Hylkema-Westerbeek en familie en voor de leerlingen van de 2e en 3e klas van de Boerhaave- school te Voorhout, want hun juffrouw was de bruid. Daarom waren ze naar Sassenheim ge komen, waar ze de huwelijks bevestiging bijwoonden en aan de dienst medewerking verleenden met hun zang. De dienst werd ge leid door ds. W. v. d. Berg, Geref. predikant te Suawoude (Er.), vriend van het bruidspaar. Tijdens de receptie in het Jeugd huis, waar de jeugd nog een speciaal lied zong, gedicht door een moeder van één der leerlingen, werden ze getrakteerd. De bruid, oudste doch ter van wethouder P. Westerbeek, blijft voorlopig verbonden aan de Boerhaarve-scfhool. De bruidegom, economisch-kandidaat, maakt zijn studie af aan de V.U. te A'dam. Daarom was er ook een aantal stu denten aanwezig van het oratorisch gezelschap „Palaistra". Praeses E. Talstra hield tijdens de receptie bij het overhandigen van het cadeau een bepaald studentikoze speech. IJMUIDEN De spanvissers bleven het uitstekend doen. De laatste vaartuigen zgn vanuit de Engelse wateren met mooie ladingen op huis aangegaan. Vrijdag zorgde de voorhoede in IJmuiden voor een mooie aanvoer, maandag volgt de rest. De meeste schepen visten ter hoogte van Scarborough. Zij zullen dit gebied ook wel in de komende week opzoeken. Dit betekent dat het aantal vaartui gen met de tong als belangrijkste doelwit nog verder zal teruglopen. Van deze vissoort zal dan ook de ko mende tijd niet al te veel aan de wal worden gebracht. Enkele vaartuigen noteerden in de afgelopen dagen rede lijke vangsten maar over het geheel genomen vielen de vangsten hard te gen. In het gunstigste geval leverde een trek dertig kilo tong op, dikwijls moest met de helft of nog minder genoegen worden genomen. Elke poging bracht een mand of zes andere vis, voornamelijk schol, aan boord. Dit werd in dank aanvaard maar meer tong was de vissers liever geweest. Onder de Nederlandse kust was ook nu weinig te beleven. De meeste schepen werden ondanks het mooie najaarsweer naar de thuisha vens gedirigeerd. Er viel toch weinig te vangen. Soms kon een trek met tien manden bruikbare vis worden be kroond. Meestal kreeg men niet eens de, helft te pakken. Het betrof voorna melijk kleine gul met op de tweede plaats wijting. In de Noord meende de koolvis op zijn voetstuk te moeten blijven staan. Dit leverde de Nederlandse treilers weer veel van deze vissoort op. Voor al de kleine zwarte exemplaren zwommen gretig in de netten. Gul, kabeljauw, wijting en schelvis wensten dit voorbeeld slechts zeer aarzelend te volgen. De hoeveelheden, die aan deze vissoorten werden buit gemaakt, waren dan ook te verwaar lozen. wde grotere kotters tussen 55 en 56 NIB hebben voor het grootste ge deelte deze reis beëindigd. Zij slaag den er de afgelopen dagen in rede lijke beetjes aan schelvis, gul en ook wel wijting te bemachtigen. Deze vis soorten maken dan ook de hoofdmoot van de voorraad in de ruimen uit. Daar bleef het voor sommige eenhe den niet bij. Zij haalden af en toe ook wat kleine haai en makreel boven het ook in dit gebied rustige Noordzeewa ter. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 44 vaartuigen. Zij hadden bij el kaar 5405 kisten vis in de ruimen, waarvan 600 kisten schelvis, 230 kisten wijting, 20 kisten gul en kabeljauw, 1150 kisten kleine gul, 1230 kisten span- haring, 230 kisten makreel, 1250 kisten schol, 10 kisten schar, 35 kisten tarbot 8 kisten kleine haai, 7 kisten poontjes, 135 kisten diversen, 2400 stuks stijve kabeljauw en 25.000 kilo tong. Verder waren er 1250 kleine kisten schelvis, 1150 kleine kisten wijting, 965 kleine kisten haring en 150 kleine kisten ma kreel. De tong was weer goedkoper. De tong 2 zat nu met een notering van f 3,79 tot f 3,51 voortdurend onder de vier gulden. Niet één soort reikte bo ven de zes gulden per kilo. De grote tong haalde met een top van f5,59 de hoogste notering. Ook de grootmidde] handhaafde zich met een koers van f 5,32 tot f 5,08 boven de vijf gulden maar de kleinmiddel en de eentjes dienden behoorlijke veren te laten. Eerstgenoemde soort kelderde na een inzet van f 5,19 naar f 4,80. Ook de tarbot moest met een notering van f6,10 tot f5,20 het nodige terrein prijsgeven. De braadschelvis was aan vankelijk met een hoogste bod van f66 best aan de prijs. Later nam de belangstelling snel af. Op de laatste afslag werd niet meer betaald dan f17 en dat betekende weer het nodige werk voor de vismeelindustrie. De gul moest veel terrein afstaan maar de kattencentrale kwam toch niet aan bod met een gemiddelde van veertig gulden voor de drie soorten. Bij de schol vertoonde de interesse voor de tweetjes een afnemende lijn. Na een start van f41 werd op de laatste rondgang niet meer betaald dan dertig gulden. De andere soorten gaven nog geen krimp. De grote en grootmiddel tekenden voor een best gemiddelde van zestig gulden. De ha ring van de spanvissers daalde in aan zien. Op de eerste afslag werd f32 neergeteld, maar op de laatste rond gang wensten de kopers meestal niet verder te gaan dan tot f 14. De goede kwaliteit makreel werd door de ro kers voor vijftig gulden afgenomen. De mindere soort was met een laagste bod van f 13 heel wat minder in trek. De wijting moest eveneens terug. Voor de gestripte soort werd niet meer uitgegeven dan f 24. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 200 kisten schelvis, 100 kleine kisten schelvis, 200 kisten wijting 180 kleine kisten wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 1000 kisten haring, 1250 kleine kisten haring, 350 kisten ma kreel, 150 kleine kisten makreel, 800 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 180 13.000 kilo tong. LISSE Onder leiding van de heer H. J. Steehouwer als voorzitter van het voorlopig bestuur om te ko men tot oprichting van een zwem- sportvereniging werd vrijdagavond een vergadering gehouden in de Witte Zwaan. De heer Steehouwer kon de verheugende mededeling doen, dat de op te richten vereniging reeds 80 le den heeft De heer Van Leeuwen deelde mee, dat donderdag niet minder dan 1550 personen van het zwembad gebruik hebben gemaakt. De verdeling van de tijden wordt voor de directie van „De Lis" geen gemakkelijke taak. Het huishoudelijk reglement en de statuten zullen in concept aan de le den worden toegezonden. Bij de be stuursverkiezing werd het voorlopige bestuur als definitief bestuur be noemd: H. J. Steehouwer, voorz.; H. Keyzer, secr.; J. Remkes, penningm.; J. C. G. Eichhorn, J. W. V. Holtslag, commissaris. Tot lid van de kascom- missie werden benoemd de heren K. Koning, J. C. Randsdorp en G. E. Verdel. De benoeming van een sport- commissie zal in een volgende ver gadering plaats hebben. De contribu tie werd voor het 4e kwartaal vast gesteld op f 5,-. LEIDEN De heren Ham en De Wilde van de KVP hebben B en W van Leiden het volgende gevraagd: 1. Wie heeft opdracht gegeven tot reparatie van de Rijnziehtbrug* 2. Was de directeur van de Markt en Havendienst op de hoogte van het feit dat deze brug voor het ver keer werd afgesloten, gelijktijdig met de aanvang van de werkzaamheden op het Schuttersveld? 3. Zo ja, werd van tevoren contact opgenomen met het College van B en W in verband met de te verwachten verkeersstag- natie? 4. Welke maatregelen heeft het college getroffen om de verkeers moeilijkheden op te vangen en acht het college deze voldoende? KATWIJK De collecte voor de reclassering bracht in Katwijk een bedrag van f 3046,82 op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11