Alleen door het conflict kan maatschappij anders worden TIMEX Interessante avond met de Kunstkring Voorlopige routes door de stad HORLOGE! PIERROT Slik de pijn weg. WEEKAGENDA aniël de Lange voor SSR Leiden Weinig belangstelling voor Herv. Kerkeraden Kritiek in Hillegoms raad op verlichting S Dr .Reerink •ommandeur Or.-Nassau föhn Kennis Herwaardering Herontdekking Nieuw type Bijbels denken Bejaarde inwoner uit Noordw.hout onder vrachtauto 2-jarig jongetje op W. de Zwijgerlaan dodelijk aangereden lekasin courant VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 EIDEN „Fundamentele veranderingen in de maatschappij komen konflikten. We kunnen konflikten ook onderdrukken of laten „leeg- langs lijneu van geleidelijkheid maar ik kies voor toegespitste e flikten om te komen tot omverwerping van het bestaande maat- ippelijkc systeem". Met deze stelling begon Daniël de Lange zijn inbare rede ter gelegenheid van de 68e dies natalis van de studenten- «niging S.S.R., afdeling Leiden. n kfet wachtwoord van de jaren was „evolutie": een geleide- verbetering van het bestaan en het raam van de bestaande rturen. Maar, zo stelde Daniël ange, de evolutionaire weg leidt naar meer vrijheid en een gro- zelfbestemming van de mens. noemde twee voorbeelden: het H i van ons parlementaire systeem iet falen van de evolutionaire naar onafhankelijkheid van de koloniale gebieden. De minister van onder in wetenschappen, dr. G. H. Ve- sen heeft gistermiddag de oud- nièent-curator van de Leidse svjuniversiteit, dr. E. H. Reerink, t ijrsierselen behorende bij 't com- beleurschap in de orde van Oranje aéu uitgereikt. de plechtigheid had plaats in de noërzaal van het stadhuis tijdens receptie ter gelegenheid van het eid van de heer Reerink, die per ^jtember is opgevolgd door prof. "®untendam. Velen uit de univer- gemeenschap waren daarbij ezig. "Juister Veringa prees het werk t Ie scheidende president-curator: Panks de toenemende massaliteit Jversiteit houdt de universiteit ft] als behoedster van de weten- ie'i ook in de toekomst dank nfensen als u, die met een scherp latoor wat wezenlijk bijdraagt tot locuwikkeling der wetenschap, on- oeibaar werken aan de aanpas- iryan de universiteit aan de eisen Zje tijd". e Iminister prees ook de persoon r, hk: „U heeft er steeds naar ge- d.'d om in het proces van aan- tg en vernieuwing het individu ooijn recht te doen komen; om niet itepiversiteit te laten verworden pn Procrustesbed der middelma- lijó doch haar functie als vormings- flut voor individueel verschil- i, jonge mensen in ere te hou- t prof Kuenen prees de curator, wie hij bijna acht jaar heeft sa- grfwerkt. „U hebt visie getoond, J meer door te streven naar het -.en van werkgroepen, en u stel- doel in de toekomst." heer Reerink werd een portret, ^jllderd door Schreuder, aange legens het Leids Universiteits- rt nam mr. P. Heering afscheid eeif6 ^eer ^eer'n't- Speciaalzaken verhuur TROUWKOSTUUMS (ook In grijs en lichtgrijs) rk$cquet-, smoking-, rokkostuums I zal; Voor dames: bontverhuur ïtié OUTSTANDING QUALITY I ITERDAM leMKMeilandstr. 78 23 18 15 l "HAAG Zoutmanslraat 24 33 57 26 I iSTEROAM Singel 462 23 36 80 I MLEM Ged. Oude Gracht51 31 13 88 I jlRECHT Voorstraat 58 1 00 53 I JjDHOVEN Leenderweg 108 1 48 77 I ■WEGEN Stikke Heieisir. 19 2 08 38 I NHEM Looierstraat 14 43 68 82 I JNINGEN 0udeEbblngestr.49 3 31 12 "WERPEN BRUSSEL LUIK GENT l JOH voor GRATIS boekje"! I TROUW-INFORMATIESenz. "M- het gehele verloop van uw trouwdag WU ïjj» bon op briefkaart of In envelop Al Fet u* naam en adrec) opsturen aan W firma John Kennis, Singel 462, A'dam. Of belt u ons even. J l Ons parlement torpedeert een en quête naar de economische machtsverhoudingen, laat zich chan teren door een mam moetscheepsbouwbedrijf en voert bij de behandeling van de loonwet een onwaardige komedie op. De onaf hankelijkheid van de ontwikke lingslanden is niet meer dan een schijn-oflafhankelijkheid, de werke lijke economische afhankelijkheid is groter dan vroeger. Steeds meer mensen, en vooral jongeren, zien in dat een ontwikkeling naar groter vrijheid niet kan gaan langs evoluti onaire weg binnen het bestaande systeem. Dit heeft geleid tot een herwaar dering van het begrip „revolutie". In de jaren zestig vooral sinds de dood van president Kennedy de laatste hoop op een evolutionaire oplossing .heeft het begrip „revolutie" een nieuwe glans gekregen. De vrij heidsbeweging van de amerikaanse negers is vastgelopen in de bestaan de strukturen; de Vietnam-oorlog toonde de ingeboren gewelddadig heid van de heersende systemen. Al leen door een revolutie, alleen langs de weg van het conflict kan onze huidige maatschappij veranderd worden, aldus de heer De Lange. De herontdekking van de rol van conflicten en revoluties in het proces van maatschappelijke verandering heeft geleid tot een herontdekking en herwaardering van de gedachten van Karl Marx. Marx ging in zijn theorie uit van het maatschappelijke conflict en van de discontinuïteit in de geschiedenis. Alleen een mar xistische analyse kan de huidige ge beurtenissen helder in kaart brengen en daarmee inzichtelijk en be heersbaar maken, zo stelde Daniël de Lange. De marxistische nadruk op de revolutionaire kracht van de onderdrukten zelf geeft een enorm revolutionair élan aan de verdrukte groepen; maar voor het aanreiken van een feitelijke oplossing voor de politieke siituatie is het marxisme ontoereikend. Het gaat momenteel niet om een socialistische revolutie maar om een kulturele revolutie. De kulturele revolutie is een nieuw type revolutie; het begrip valt niet samen met oude begrippen over revolutie. Het gaat om een revolutie in het totaal van de menselijke sa menleving. de kulturele revolutie sluit alle deelrevoluties in zich. Meer dan ooit, zo zei Daniël de Lange, geldt in onze tijd: zolang één mens onvrij is is niemand vrij. Over de inhoud van de kulturele revolutie is nog veel onduidelijk, maar centraal staat de gedachte dat de technologische ontwikkeling aan de mens de mogelijkheid tot vrijheid biedt. Onze kuituur stelt ons in staat te treden uit het rijk der noodzaak in het rijk van de vrijwilligheid. Wij zijn in staat om te kiezen; we zijn niet meer afhankelijk van de vrij heid beperkende noodzakelijkheden. Voor het eerst in de geschiedenis hoeft niet het bewaren, beveiligen en in stand houden van het mense lijk leven al onze aandacht te krij gen, maar kan het gaan om de mens zelf, om het leven zelf. Het gaat in de kulturele revolutie om het ver werven van een kreatieve vrijheid, dat is een vrijheid die zich niet te vreden stelt met het bereiken van bepaalde doeleinden maar bestaat in een voortdurende vernieuwing. Die nieuwe vrijheid roept een nieuw mensbeeld op, een mensbeeld met een eschatologisch perspectief. „Ik spreek hier als christen", zo besloot Daniël de Lange zijn rede, „en daarom wil ik verwijzen naar de dialektiek die het bijbels denken be vat". De revolutionaire dialektiek gaat uit van een maatschappelijk ontwikkelingsproces door middel van conflicten en tegenstellingen. Die revolutionaire dialektiek heeft goede bijbelse papieren. In de Bijbel immers wordt gespro ken over „het vernederen van de hovaardigen en het verheffen van de armen"; de Bijbel kent de gedachte dat sterven noodzakelijk is voor de opstanding van de nieuwe mens; de Bijbel maakt ons steeds weer attent op de blijvende spanning, de blij vende tegenstelling tussen onze hui dige situatie en „het land dat Hij U tonen zal". LEIDEN In verband met de werkzaamheden op het Schut tersveld en aan de Rijnzichtbrug heeft Gemeentewerken in overleg met de verkeerspolitie het volgende systeem ontworpen om het verkeer om te leiden en zo de binnenstad te ontlasten. Bij het Haagse Schouw komen borden waarop het advies staat om voor de richting Oegstgeest en sta tion de Hoge Morsweg te kiezen. Op de Churchilllaan staat op borden het advies rechts af te slaan en via Vijf- meilaan, Zoeterwoudseweg en Toma- tenstraat naar de Lammenschanswcg te rijden. Op het kruispunt Rijnsburgersin- 1 JAAR VOLLEDIGE GARANTIE Horloger - Juwelier MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 LEIDEN Een goedgevulde Stadsgehoorzaal beluisterde gisteren het eerste concert, door de Leidse Kunstkring georganiseerd. Het Ne derlands Kamerorkest concerteer de o.l.v. Adrian Sunshine, die al direct in symfonie no. 52 van Joseph Haydn blijk gaf van een soepele directie gepaard gaande aan een duidelijke visie. Mocht deze niet veel afwijken van het gebrui kelijke idee dat men zich omtrent de vroege Haydn heeft gevormd, in elk geval kreeg men een heldere, zij het wat geremde interpretatie van deze niet geheel ten onrechte vergeten symfonie. Veel levendiger, met een zeer lichte klank, bracht het Neder lands Kamerorkest een ever eens weinig bekend opus van Mozart, uit diens Salzburgse tijd, het piano concert KV 238 'n Bes. De solist was de pianist - llem Brons, die zeker capaciteiten heeft, doch niet los genoeg stond van zijn partij, om boven een overigens zeer correcte weergave van het noten beeld uit te komen; hij heeft een goed toucher, een grote vingervlug heid, doch interpretatief moet er nog wel een en ander gebeuren. I Het best slaagde het lyrisch ge speelde andante. Ofschoon gesierd met enkele mo dernistische trekjes, was Prima- vera van Hans Henkemams een ple zierig te volgen en goed klinkend stuk, dat we gaarne vaker op het repertoire zullen zien. Henkemams' bewondering voor Debussy zal niet geheel vreemd zijn aan zijn behan deling van de fluitpartij, die hij echter fraai laat alterneren met de hobo, soms ook met de eerste viool. De klarinet ziet zich een aanzienlijk kleinere taak toebedeeld, doch alle orkestleden wisten een warm plei dooi voor onze Nederlandse pianist componist te houden. ■fr De avond werd afgerond met Verklarte Nacht van Schönberg. Ook als men niet bekend is met Dehmels gedicht dat hieraan ten grondslag ligt kan men het dialo giserend karakter van dit werk ge makkelijk volgen: enerzijds de alt viool met de celli, anderzijds de violen, die na een dof en druevig begin vele malen in vervoering raken, tot rust komen en opnieuw schijnen te discussiëren. In de hef tige passages leek de dirigent die uit het hoofd dirigeerde de grenzen wat scherper te willen stellen dan de orkestleden; dezen reageerden goed, maar wat minder voortvarend dan hij aangaf. Doch het zangerige slotdeel kwam uitste kend tot zijn recht; Schönberg varend in het kielzog van Wagner en Richard Strauss neemt voor zijn schildering ruimschoots de tijd, doch wie geduld bezit, apprecieert dit vroege werk waarschijnlijk meer dan zijn veel bondigere 12- toonmuziek uit latere jaren. Het publiek uitte zijn bijval met een langdurig applaus. Dra. A. v. d. Veen-Wiersma. LISSE Maandagmiddag van 56 uur zal aan het postkantoor een speciaal loket geopend zijn voor postzegelverzamelaars. gel, Morssingel en Stationsweg staat een politieman. De fietsers van de Turfmarkt wordt geadviseerd via de Binnenvestgracht naar de Steenstraat te rijden. Al op de War- monderweg wordt de automobilisten aangeraden via de nieuwe weg door de Kikkerpolder, de Haarlemmerweg en de singels naar de binnenstad te rijden. De Morsstraat wordt éénrich tingsverkeer. Men mag er vanaf de Morspoort in de richting Blauw - poortsbrug niet inrijden. Bij de Plesmanrotonde staan bor den met de mededeling dat de Rijn zichtbrug is afgesloten. Het verkeer dat vanuit Leiden-oost naar west wil rijden kan het best via Levendaal, Sint Jorissteeg, Hooigracht, Peli kaanstraat, Langegracht, Warmon- derbrug en Haarlemmertrekvaart rijden. Ook hiervoor zijn borden aangebracht. Men heeft dit systeem samen gesteld na een week de opstoppingen te hebben geobserveerd. TOV won an Ons Vermaak NOORDWIJKHet eerste team van de Noordwijkse tafeltennisvere niging TOV behaalde een benauwde 64 overwinning op Ons Vermaak uit Nijmegen. In de laatste set viel de beslissing. P. Turk had het leeu wendeel in de zege door zijn drie partijen te winnen. Th. van der Ploeg verloor een partij, maar het dubbel Van der PloegTurk won gemakkelijk met 21—12 en 21—14. R. Alkemade zag al zijn partijen verlo ren gaan. Zaterdag komt TOV 1 uit tegen Wibats 3 uit Den Haag. Het eerste juniorenteam boekte een tweede overwinning op een zeer zwak spelend Vriendenschaar (10-0). SASSENHEIM Het woningruil bureau van mevrouw De Meyer (El- balaan 20) geniet toenemende be langstelling. Mevrouw De Meyer, die dit mooie stuk sociale dienstverle ning belangeloos doet houdt hiervoor 's maandagssmorgens zitting van 10 tot 12 uur en 's maandagsavonds van 7 tot 8 uur. Éénmaal in de drie maanden krijgen de ingeschrevenen nieuwe lijsten met ruilobjecten. De ze lijsten worden ook naar de ge meentesecretarie gezonden. Reeds kwamen meerdere ruilingen tot stand. NOORDWIJK De leden van de Noordwijkse schaakvereniging „Da niël Noteboom" speelden een onder linge wedstrijd. Uitslag: De BockKoppenaal VsVs; Van den BosJ. Turk 01; RouatHooge- veen 01; D. VinkScherpenisse 01; MarijtPasschier Vt-Vt; B. VinkLindhout 01; Van der MeyM. Turk 01; HoekDe Jong 10; Van RooyenKool 01; Lin- ders—Van Duin 1—0. E I F E L L A N D de voordeligste caravan in Europa Prijzen nu: vanaf 2290,incl. B.T.W. Modellen 1970 te zien dagelijks van 95 uur, zondag van 25 uur. GEVAERT SANTPOORT Rijksweg 496. Telefoon 02560-8724 NOORDWIJKERHOUT Donder dagmiddag om ongeveer half zes is op de Zeestraat de 88-jarige P. M. v d Weijden onder een vrachtwagen gekomen van de fa. Van Doorn uit Hillegom. Het slachtoffer overleed la ter in het Acad. Ziekenhuis in Lei den. De bejaarde man werd door één van de achterwielen overreden. De vrachtwagen werd bestuurd door de 29-jarige L. J. C. D. uit Noordwijkerhout. die op tragische wijze betrokken was bij het ongeval bij de Ruigehoek dat vorige week aan twee mensen het leven kostte. „Hearing" Noorw.liout NOORDWIJKERHOUT De afstand tussen burger en overheid is een zaak, die vandaag in het middel punt van de belangstelling staat. Het gemeentebestuur acht een rechtstreeks kontakt met de burgers van groot nut. Daarom wordt op woensdag 29 oktober om 8 uur 's avonds in het gebouw op het sport complex „Wassenaar" in De Zilk een eerste „hearing" gehouden. Het ge meentebestuur rekent op grote be langstelling en vruchtbare gedach- tenwisseling. OEGSTGEEST De kerkeraden van de drie" Hervormde wijkgemeen- ten Poelgeest, Rhyngeest en Kerckwerve vergaderden gisteravond in het gemeentecentrum voor het eerst in het openbaar. De belangstelling was gering: Poelgeest trok geen enkele geïnteresseerde, voor Rhqngeest waren er vier en voor Kerckwerve had één lidmaat belangstelling. In de week voorafgaande aan de vergaderingen zjjn ongeveer vyf mensen in het gemeentecentrum komen ktyken naar de agenda's, die daar ter inzage lagen. De kerkeraad van Poelgeest be sprak voornamelijk de voorgestelde reorganisatie, waarmee men ten slotte akkoord ging. In Rhijngeest kwamen een nieuw plan voor gericht huisbezoek en het doorzichtiger maken van de orga nisatie (vergaderingen e.d.) ter sprake. Ook verdiepte men zich in de vraag of op de begroting van de kerkvoogdij een post voor interna tionale hulpverlening dient voor te komen. In het algemeen was de LEIDEN Het 2-jarige jongetje Jacob Tijs Vermeulen uit de Pieter Bothstraat werd gistermiddag om half vijf op een oversteekplaats op de Willem de Zwijgerlaan ter hoog te van de Beatrixstraat door een personenauto gegrepen. Het kind rende, nadat het zich van zijn moe der had losgerukt, de voetgangers oversteekplaats op. op het moment dat het voetgangerslicht op rood stond. De bestuurder van de per sonenauto, een 55-jarige vrouw uit Leiderdorp, kon het kind niet ont wijken. Bij aankomst in het Acade misch ziekenhuis bleek het te zijn overleden. Het is het derde dodelijke onge val dat deze week in Leiden ge beurde. HILLEGOM De raad kwam gis teravond bijeen. In de vacature T. Lodewijk deed de heer C. Smits zijn intrede. Burgemeester Van Niekerk heette hem hartelijk welkom. Raads lid R. S. van der Laan (pvda) had schriftelijk vragen gesteld. Volgens welk krediet of welk raadsbesluit zijn overal in de gemeente op de hoe ken van de straten en langs trottoirs zg. betonnen schamppalen geplaatst. De voorzitter zei, dat het grondbe drijf in de nieuwe wijken tot plaat sing was overgegaan. Inmiddels heb ben B en W een rapport gevraagd bij de dienst openbare werken over kos ten van palen en plaatsing. Bij de verhoging opcenten persone le belasting stelde fractievoorzitter E Spilker (pvda) voor de verhoging tot 120 opcenten te beperken. Burge meester Van Niekerk zei, dat bij de begrotingsbehandeling de zienswijze van B en W eventueel kan worden gecorrigeerd. Na uitgebreide discus sie kwam de zaak in stemming. De pvda stemde tegen. De heer C. van Rede brak bij het voorstel krediet straatverlichting Wilhelminaplein een lans voor na- triumverlichting o.m. op de rijksweg vooral nu het rijk opdracht heeft ge geven de verlichting aan de Leidse- straat aan te passen aan die van Lisse en Sassenheim. Het rijk be taalt alle kosten. De heren A. G. van Trigt (kvp) en de heer Spilker (pvda) wensten meer informatie over de nieuwe elektronische boekhoudma chine, die men wilde kopen. De heer C. Smits oefende kritiek uit op de voorgenomen bouw op een perceel grond in Meer en Dorp 3. Hij was bang voor blokkeridoos-bouw van Zweedse origine. Wethouder Van Dam zei met nadruk, dat deze be slissing in eerste instantie bij B en W ligt. Na een toelichting van zijn kant werd het voorstel aanvaard. Dinsdag 18 november zullen de algemene be schouwingen worden gehouden n.a v. LEIDEN Het was vanmorgen in het verkeer goed te merken dat vandaag de eerste gewone veemarkt in de Groenoordhal werd gehou den. De doorstroming verliep veel vlotter dan anders, terwijl ook de parkeergelegenheid groter was. De publieke belangstelling was groot op de eerste Groenoord-veemarkt. de gemeentebegroting. Vrijdag 21 no vember hoopt men de schriftelijke antwoorden gereed te hebben en daarna volgt het antwoord van B en W donderdagmiddag om 2 uur. kerkeraad van mening dat een der gelijke post daar niet thuis hoort, doch dat daarvoor meer gespecia liseerde instanties zijn (Werelddia- konaat bijvoorbeeld). Kerckwerve ten slotte, behandel de de nota van de synode „Revo lutie en gerechtigheid", waarbij het actuele onderwerp „de univei sitei- ten" ter sprake kwam. De volgende vergaderingen van de wijkkerkeraden worden gehou den op 13 november. De centrale kerkeraad vergadert (eveneens openbaar) op 20 november. Plastic vuilniszak vervangt emmer in Noordwijk-Binnen NOORDWIJK Op 15 oktober zullen plastic vuilniszakken worden uitgereikt aan bewoners van een deel van Noordwijk-Binnen, be grensd door Vinkenlaan, Beeklaan, Herenweg, Hogeweg, Nieuwe Offem- weg, Schiestraat, Heilige Geestweg, Van Limburg Stirumstraat en Boe- kerslootlaan. Ruim zes weken zal in deze wijk een proef worden geno men met de plastic zakken, die de vuilnisemmers vervangen. Groter huisvuil wordt in deze pe riode woensdags opgehaald door een afzonderlijke vrachtauto. de snelle en zekere pijnverdrijver Vrijdag 10 oktober Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: rullclub voor verzamelaars. Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, ledenver gadering met kleurklankbeeld over Die Schöpfung. Zaterdag 11 oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: microtheater Imperium, Droom der Gevangenen (Fry). IVN-herfstwandellng o.l.v, CJN, half 3. Ingang Warmonderbos. School de valk, Rijnsburgerslngel, 2.30 UUR: Esperantovereniging Pacen. Maandag 13 oktober Schouwburg, 8 uur: „Globe" met „Oom Wanja". Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsver gadering. Dinsdag 14 oktober Schouwburg, 8 uur: „Globe" met „Oom Wanja". Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: K. en O.-film. Koningskerk, 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond. Gehoorzaal, 8 uur: filmlezing Ned. Reisvereniging. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 15 oktober Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg, 12.45 tot 3.15 uur: mi- me-middag Wassenaarse Schoolvereni ging. Schelpenkade 6, 8 uur: lezing afd. Lel den Tuinbouw en Plantkunde. Hotel Centraal. 8 uur: openbare leden vergadering PPR. Donderdag 18 oktober Kantine Rooseveltstraat 20, 8 uur: con tactavond De Natuurvriend. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert, Slowaaks Kamerorkest. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Blnnenvestgr. 3, 2 uur: NeU. Ver. Hulsvrouwen, dla-kljk-hoorspel. Vestestraat 40, 8.30 uur: Microtheater Imperium, „Droom der gevangenen" (Fry). Vrijdag 17 oktober Foyer Gehoorzaal, 8 uur: ouderavond oudercommissie Rembrandtscholenge- meenschap voor atheneum, havo en ma vo, beroepskeuze. Breestraat 85, 8 uur: grafische film avond voor directie- en stafleden van grafische Industrieën, BUhrmann's Papier groothandel. Burgerzaal stadhuis, 4.15 tot 5.45 uur: afscheidsreceptie lr. Y. Ykema. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp Is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 12 oktober gesloten van 8 uur tot 24 uur. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Centraal Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. FILMS IN LEIDEN CAMERA (9 t.m. 13 okt.): Bebelllon 18 jaar). 14 okt Falstaff, 18 Jaar. (15 okt.): Oktober, 18 Jaar, dag 2.30. 7 en 9 15 uur. zo 2.30. 445. 7 en 9.15 uur; vr- én zat- nacht: 23.30 uur Le rage au corps. 18 LIDO 491, 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR - De vernietiging van Franken stein. 18 Jaar dag. 2 30, 7 en 9 15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX De afpersers. 18 Jaar dag. 2 30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4 45. 7 en 915 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur; Mondo Bl- zarro, 18 Jaar. STUDIO Inspecteur Clouseau blun dert verder 14 Jaar dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4 45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vleien ze aan, 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische banandeilng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mld dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur dooi hei St Ellzabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en Informatiedienst voor Lelden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urluspiantsoen 83- voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460; voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la tb en ze dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3 maandag, dlnsdrg 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 1530—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee uezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tol 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklimek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tol 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tol 12, 1.15 tot 2 en 7 tol 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur. ALPHEN RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 lot half 8. op zondag van 4 tol 6 mei bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tol half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tol 8 zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van hall 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 toi hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u„ ook zaterdag, zondag van l lol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal Oude Sin gel op werkdagen van 10 lol 4 uur. zon dag van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesierweg (Klkkerpol- §gj "an eigen bodem, dagelijks "ui van mei lot en met oktober op zat en zon 25 uur De Lakenhal- ..Kunstenaars tn eigen tijd" (25 sept.—13 oktober dag 10—5 u. zond. 1—5 uur) KUNSTZAAL HEUFF. Hoflaan 7, Wasse naar, tentoonst. v. schilderijen en aquarel len van Johan Buning van 22 sept. t/m 15 okt., maand, t/m zaterdag 10 tot 17 uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur. Galerie Van der VI 1st. Botermarkt 3: bronsplastieken van Frank Letterie en aquarellen van Thijs Bult. Van 27 sept tot 23 okt dlnsd. t.e.m zat. 9 tot 6 uur.' Galerie 't Duyvenhuys Rapenburg 94: wandkledèn van Plet Heldring en Netje Hadpldakls vanaf 2 oktober. Soc Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof laan 7: schilderijen en grafiek van An Blestot. keramiek van Elisabeth Gerst en emallle van Jan de Valk (van 20 okt. tot en met 12 nov., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u.. dinsdagavond van 8 tot 10 u., zond. na afspraak. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor- midoag t. i /.indag 24 uur). EHD: 20645. der>.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3