Iwaki naast Van Otterloo buitenlander i.p.v. ölof hond uw garderobe moder P.I.T. '54 15 jaar MEETASSISTENT L lera(a)r(es) engel B. Iera(a)r(es) - Mavc J v_ Flink herstel staatsfondsen Rotterdam verhoogt tarieven openbaar vervoer wèl Mijbeb N.V. TWEE ENTHOUSIASTE MEDEWERKSTERS OLGA MATRASSEN N.V. Leidse Matrassenfabrieken Is de krant er al? Vraag van elke dag. GEMEENTEWERKEN ALPHEN AAN DEN RIJN S „Groen van Prinsterercollege NIEUWE LEIDSE COURANT 6 DONDERDAG 9 OKTOBE DEN HAAG Het Residentie-Or kest worstelt met problemen. Proble men die door het aanstaande vertrek van de directeur, de heer De Roo naar Amerika, met één vermeerderd zijn. Doch achter dat Residentie-Orkest staat een bestuur, dat heilig overtuigd is van de grote mogelijkheden van dit ensemble en dat daadwerkelijk blijk geeft de zaken krachtig en doelbewust aan te willen pakken. Het grootste probleem sedert lange tijd is de continuïteit in de leiding. Herhaaldelijk heb ik in deze kolom men gewezen op de gevaren verbon den aan de langdurige afwezigheid van de heer Van Otterloo. Een afwe zigheid die de kwaliteit van het spel niet ten goede kwam. In de persoon van de Japanner Hiroyuki Iwaki hoopt men de man naaèt Van Otterloo gevonden te hebben. Iwaki zal in het seizoen 1970-'71 negen weken voor het orkest staan, in de daarop volgende seizoenen drie maanden. Ook is men in onderhandeling met Ferdinand Leitner; daarnaast zullen meerdere concerten door andere gastdirigenten vervuld worden. Iwaki zal betrokken worden bij het algemeen program- ma-beleid en door de instelling van een „werkgroep artistiek beleid" opent men tevens de mogelijkheid van inspraak door de orkestleden. De ze werkgroep bestaat uit de dirigent, de directeur, de le concertmeester en drie orkestleden nl. drs. A. Ltiske, Piet Veenstra en G. Jurriaanse. Hoewel men ten opzichte van het bestuur een adviserende taak heeft, zal het advies van de werkgroep in de praktijk doorgaans doorslaggevend zijn. Een belangrijke en verantwoordelijke taak! Zaalprobleem Eén van de andere problemen is nog steeds de zaal van het Congresge bouw. Een zaal die is tegengevallen, de akoestiek is een zorgenkind. Nu bestaat de indruk, dat men van de zijde van het Congresgebouw is gaan inzien, dat de zaal in de eerste plaats concertzaal is en dat daarop de akoestiek dient te worden afgestemd. Het uitgangspunt is verkeerd geweest en men kan slechts hopen, dat men ZOETERWOUDE Morgen, 10 oktober, is het vijftien jaar geleden, dat de Zoeterwoudse tafeltennisver eniging PIT '54 werd opgericht. In deze periode heeft PIT '54 zijn eigen plaats verworven in de dorsgemeen- schap en belangrijk werk gedaan bij de vorming van jonge mensen. De jeugd neemt dan ook een grote plaats in bij de lustrum vierende vereniging. De financiële conse quenties hdervan zijn niet gering. Mede door het feit, dat er geen entreegelden zijn en er vaak aan zienlijke reiskosten worden ge maakt, hebben de penningen altijd veel zorgen gebaard. Door het hou den van de periodieke oud-papier «kties, waarbij de bevolking veel medewerking verleent, heeft men edhter het hoofd boven water weten te houden. Hoewel men nog uitkomt in de afdeliingscompetirtie zijn er uit de afgelopen vijftien jaar tooh enkele opmerkelijke sportieve successen te vermelden. Zo speelde drie jaar ge leden het damesteam mee om het landelijk kampioenschap en bereikte het daarin de tweede plaats. Bert v. d. Helm, meervoudig kampioen van Nederland en lid van het Leidse ScyHa, komt voort uit de gelederen van de Partisanen. Momenteel maakt het jonge talent Anneke Koek deel uit van de nationale selectie. Een feestcomité onder voorzitter schap van H. v. Veen heeft een programma samengesteld bij de viering van het derde lustrum. Afgelopen zondag is dat ingezet met een uitgaansdag voor de ju nioren. Zaterdag is er een tafeltennis- demonstratie op ereklasniveau; het feestcomité is erin geslaagd Gé Bak ker en Ed. v. d. Berg van de Neder landse kampioen Scylla te contrac teren. Bert v. d. Helm kon door de open Belgische kampioenschappen aan de uitnodiging geen gehoor geven. Aanvang 15.00 uur. Ieder is welkom, 's Avonds een feest in het Don Boscdhuis. Na overleg in stadhuis JACOBAZAAL TOT I JANUARI OPEN VOOR AFSPRAKEN LEIDEN De Jacobazaal van de Burcht, die, zoals wij gisteren be richtten, op last van de directeur van Gemeentewerken moet worden ge sloten wegens bouwvalligheid, mag nog tot 1 januari worden gebruikt voor zover het lopende afspraken betreft. De pachter, de heer P. J. van Leeuwen heeft dit gisteren met zijn zoon, de heer J. van Leeuwen bereikt tijdens een gesprek in het stadhuis. Mondeling is hun toegezegd, dat zij, ter aanvulling van wat in de „slui- tingsbrief" staat, de afspraken, die zij al hadden gemaakt voor verhuui* van de zaal, tot 1 januari mogen na komen. Het is begrijpelijk, dat het sluiten van de Jacobazaal geen consequenties heeft voor de grote zaal en de kof fiekamer van de Burcht, waarvan de exploitatie gewoon doorgaat. Dit geldt trouwens ook voor de exploitatie van het Burchtplein en (in de toekomst) van de arena, die ook onder het pachtcontract vallen. Het is nog niet bekend, waar de heer Van Leeuwen, die zijn woning bij de Jacobazaal moet verlaten, zal gaan wonen. Er wordt naar gestreefd in de onmiddellijke nabijheid van de Burcht woonruimte te vinden, bij voorbeeld in de Burchtsteeg. door kunst- en vliegwerk in staat zal zijn deze misgreep te herstellen. Het Haagse publiek heeft echter vertrouwen in het Residentie-Orkest! Meer dan dat. de kaartverkoop ver toont een duidelijk stijgende lijn t.o.v. vorige seizoen (serie A zelfs 20 pet) en dat betekent voor het ensemble een enorme stimulans. De Hagenaar is minder chauvinist dan de Amsterdam mer of Rotterdammer, men stelt eisen en men vergelijkt. Doch als de presta ties van het Residentie-Orkest aan die eisen kunnen voldoen, als de Prins Willem-Alexanderzaal inderdaad een concertzaal geworden is, dan zal dat publiek komen. Wellicht zal men van de zijde van het orkest het publiek meer dan nu het geval is moeten betrekken in het wel en wee van het ensemble. Het pu bliek wil geïnformeerd zijn, wil op de hoogte zijn van de feitelijke gang van zaken. Zo is het bijv. interessant te weten, dat men druk doende is een opvolger te vinden voor Theo Olof, die het orkest aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Men heeft met enige candidaten contact, enkele proefspelen hebben plaatsgevonden en het aantal buitenlandse gegadigden blijkt belangrijk groter dan van land genoten. Dit zou er op kunnen wijzen, dat de stoel naast Willem Noske bezet gaat worden door een buitenlander. Ook het Residentie-Orkest, dat de 70-jarige leeftijd nadert, kende mage re en vette jaren, ook artistiek gezien. Bij de start van het seizoen (heden avond wordt het eerste concert gege ven) kan men slechts hopen, dat men staat aan de vooravond van een vette periode. Problemen zijn er om op te lossen en als men daarin slaagt, met opvoering van de kwaliteit van het spel, dan mag men en kan men met recht verwachten, dat de Hagenaars weer zullen spreken over „Ons Resi dentie-Orkest". Adr. Bager. *,De markt is om" AMSTERDAM Nadat de laat ste tyd door de voortdurende stij ging van het rentepeil flink wat van de koersen van de staatsfond sen was afgeknabbeld, trad er giste ren op de Amsterdamse beurs een zodanig herstel in, dat de kreet gehoord werd: de markt is om. Er deden zich althans over vrijwel de gehele linie flinke koersverbeterin- gen voor. Zo herstelde de 7Vs pro cent lening van 95,40 tot 96,20, de 7 procent leningen waren circa een vol procent hoger en de 6Vs pro cent lening 1968-1 ging van 85,40 naar 86. Het was een verrassende ontwikkeling, waarbij tevens de ge ruchten sterker werden over een te verwachten nieuwe staatslening die, zo redeneerde men op het Dam rak, een korte looptijd zal moeten hebben om te kunnen slagen. Ook in het verdere verloop van de beurs was de vrijwillige stem ming voor de staatsfondsen het ge sprek van de dag. Tijdens beurs liepen de noteringen verder om hoog en zag men voor de toonaan gevende koersverbeteringen, zoals maar zelden op een dag in staats fondsen plegen te worden geregis treerd. De 7procent lening liep uit tot 96,60. In sympathie met de staats fondsen lagen ook de leningen van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten vast in de markt. ROTTERDAM Binnenkort zal in de Rotterdamse raad een voorste] worden aangeboden tot verhoging van de tarieven van het openbaar vervoer. B. en W. venvachten een vermeerde ring van de opbrengst van 4,5 miljoen gulden. Wethouder Jettinghoff zegt in zijn toelichting op de begroting onder meer, dat de tarieven in Rotterdam niet onaanzienlijk lager liggen dan die in de andere grote steden. Zoals bekend meent het Haagse Col lege van B. en W. dat dit jaar on danks het grote tekort op de begro ting van de HTM- nog niet tot verho ging van de tarieven kan worden overgegaan. Op de vraag of er een nadelig gevolg zal zijn voor het passa giersaanbod, menen B. en W. be vestigd te kunnen antwoorden. Minder passagiers bij de HTM kan, er is in de begrotingstoelichting uitge breid over gediskussieerd evenals in het semi-metroplan, een toename bete kenen voor het particuliere verkeer. Al met al een moeilijke problematiek. Wellicht dat er nieuwe elementen in de strijd zijn geworpen door de Rot terdamse beslissing. Over de prijzen van HTM, RET en het Gemeentelijk Vervoers Bedrijf (Amsterdam) wordt immers overleg gepleegd tussen de drie grote gemeenten? AMSTERDAM De directie van de Maatschappij tot belegging en beheer Mijbeb NV deelt mede, dat per 30 sep tember 1969 het voor aandeelhouders beschikbare vermogen, exclusief de inkomsten van het lopende boekjaar, ca f25.711.000 bedroeg. Per aandeel bedroeg deze waarde 777 pet. tegen 807 pet. per 30 juni 1969 en 829 pet. exclusief 22 pet. dividend per ulti mo 1968. De berekening werd uitge voerd overeenkomstig de in het jaar verslag gegeven toelichting. Sedert 1 juli 1969 werden drie een gezinswoningen, alsmede een winkel pand, verkocht voor totaal f 144.500 bij een taxatiewaarde van f 103.000. De kapitalisatie is sedert 1 januari 1969 ongewijzigd gebleven. AeacieiiUsi'lie examens- DELFT Aan de Technische Ho geschool Delft zijn geslaagd voor de exa mens: doctoraal examen scheikundig in genieur: de heren A P van Antwerpen (Delft) R J L Bltsch (CharlevlUe-Me- zlères). W Bosch (Wierden), J N M Bot man (Grootebroek), P C van Geem (Schiedam), J H Gloudemans (Delft), W Th M de Groot Cs-Gravenhage), G Helj- koop (Maassluis), D A Hogwater ('s-Gra- venhage), D P Hoijer (Hilversum), R W A W Mulder (Stadskanaal), H Piersma (Delft), P J T M A Remmen (Venray), C T Verrlps (Maassluis), W Wisse (Vlissin- gen), P L Zuideveld (Usquert). Propaedeuttsch scheepsbouwkundig In genieur: de heer C W V Bergmans (Bre da); propaedeutisch vliegtuigbouwkundig Ingenieur: de heren F Bouwman (Oegst- geest), A Fraterman (Den Haag), J A Goos (Utrecht), B Groot (Den Haag), H F Th Kulvenhoven (Voorburg), J P Meuze- laar (Rijswijk), W H Mostert (Rijswijk), J J M Prins (Anna Paulowna), D P Verweij (Den Haag), H B Wallenberg Donkel (Rotterdam), K Wubs (Onstwedde). Propaedeutisch elektrotechnisch inge nieur: de heren J G Arends (Den Haag), F D van Baak (Den Haag), R G Bakker (Alkmaar), A H J Bentvelsen (Den Hoorn), J G van den Berg (Kampen), D Bloemhard (Schiedam), A ten Cate (Rijswijk), L C Don (Rotterdam), A F C Eldering (Oegstgeest), W J M Franssen (Venlo), IJ D Golnga (Leeu.,».— Gorter (Barendrecht), F R Hagen (Purme- rend), M Hekker (Rotterdam). Heydeman (Pijnacker), L van der Hoek (Utrecht). L F den Hollander (Leiderdorp). O Hoo- gestljn (Delft), N L Hoogerwerf (Vlaardin- gen), T L Jap (Amsterdam). A W de Jong (Wassenaar), C H van Kappel (Schiedam), R P J de Kleljn (Schevenlngen), H C Los (Pijnacker). L J J Offringa (Amsterdam). F J Parker Verboom (Den Haag), B H W de Roo (Lexmond), J Scheffelaar Klots (Noordwljk), L van der Sluis (Spljkenis- se), J Steln (Delft), B L L van Veen (Leidschendam), P Vermeer (Amsterdam), R M Vlsscher (Den Haag). C Vos (Rotter dam), W de Vree (Den Haag), F P Wallin (Zwijndrecht), A C van der Woerd (Ha- zerswoude), P Wolff (Delft), G J L Zijl (Amersfoort). T H Tan (Delft). Propaedeutisch mljnbouwkundig inge nieur: de heren H J Helleman (Waddinx- veen), J A Jongenburger (Alphen a/d Rijn), R G Tamboezer (Zeist), J Tilma (Bil ja). Propaedeutisch geodetisch ingenieur: de heren L A H Boeije (Delft), Th van den Broek (Rijswijk). H K Bronkhorst (Leeu warden), W Flach (Rotterdam), J van He- mert (Tuil). A W H van der Heijden (Beekbergen), A V Hoekstra (Delft), A A P J M van Lams weerde (Hilversum), P van der Molen (Maassluis), H M q veld (Havelte). UTRECHT - Aan de RU züd ge voor het doctoraal examen n recht de heer C V M Th Roozen t veningen; voor het kandidaat» rechtsgeleerdheid de heren H G 1 te Noordwijkerhout en J H J de 1 Den Haag; voor het kandidaats rechtsgeleerdheid mej. A E C Bosse te Den Haag en de heer Kolkert te Wassenaar; voor het dot i examen natuurkunde de heer Bongenaar te Leiden; voor het daatsexamen geologie en geofysL heer R van der Laan te Voorburg 'aDralon (acryl) slimfit ribpullover met kontrastkraag en manchetten. 36-44. 16.95 Geheel gevoerde Shetland rok met nieuwe, ronde belijning en kettinggarnering. Diverse kleuren. 34-44. 19.95 bSjaalkraagblouse van glansacetaat, gebreid. O.a. in root en wit. 38-42. 22.75 Gevoerde crêperok met parijse plooistelling en ketting ceintuur. In zwart. 32-40. 29.75 c Acryl mohair ribpullover met knoopjesgarnering. 5 kleurei 36-44. 22.7! Helanca/rayon pantalon met brede band. Uitlopende pijpei met kettinggarnering. Diverse kleuren. 36-44. 29.7; d Gebreide acryl blouse met epauletten. Vele kleuren. 36-44. 16.95 Keperflanellen rok, geheel gevoerd. Met originele asymmetrische garnering. In 6 kleuren. 34-44. 24.75 e Acryl bouclé ribpullover met gespgarnering. In 5 kleuren 38-44. 13.95 Geheel gevoerde flannel rok met knoopgatnering en schakelgalgen. O.a. in marine, rood, zwart en bruin. 32-40. 26.75 G A is töch voordeliger A172 TWEE VAN ONZE COLLEGA'S GAAN TROUWEN Daarom vragen wij op onze VERKOOP- en COMPUTER-afdeling die na een inwerkperiode hun werkzaamheden kunnen overnemen. Leeftijd tenminste 18 jaar. Enige jaren kantoorervaring vereist! Aangezien in klein teamverband wordt gewerkt is enthousiasme en accuratesse wel gewenst! Schriftelijke of mondelinge sollicitaties na telefonische afspraak, met opgave van opleiding, ervaring enz. aan: Hansenstraat 71-77 - Leiden - Tel. 0171042341 i-i i V In een dagblad ztl.u dus Soetf me» uw advertentie* Bij de weg- en waterbouwkundige afdeling van het bedrijf van gemeentewerken kan worden geplaatst een wiens werkzaamheden zullen bestaan in het assiste ren van de landmeter bij het verrichten van de di verse terreinmetingen. Bezit van het diploma L.T.S. timmeren is gewenst. Voor het volgen van een vakopleiding kan gebruik worden gemaakt van een aantrekkelijke studie kostenregeling. Aanstelling zal plaatsvinden afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring in loongroep 3 of 4, maximum bruto maandsalaris respectievelijk f 722,91 en f 764,76. Inlichtingen zijn te verkrijgen in de directiekeet van gemeentewerken, Veldbloemweg, Alphen aan den Rijn, (Noord) tussen 9.00 en 11.00 uur, alsook na telefonische afspraak onder nr. (01720)—5799. DE DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN. KRANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCH, atheneum - havo - mavo Groen van Prinstererlaan 274 's-Gravenhagc. Gevraagd per -1 dec. a.s. of z.s.m. daarj le of 2e GRAAD. Volledige betrekking in volledige betrekking. Bereidheid ook aardrijkskunde te geven gewenst. Er is een 5-kamerwoning beschikbaar op goe stand, vrij dicht bij school. Sollicitaties met vermelding van opleiding, ent ring, godsdienst en persoonlijke gegevens wordt gaarne verwacht bij de rector, drs. J Braber af het schooladres. Inlichtingen voor A conrector Ir. D v d Grien teL school 070-685306; thuis 070- Voor B conrector M. Dijkstra, tel. school 070- 33899 thuis 070-630546

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6