REATIEF CENTRUM OP BREESTRAAT 66 Leids verkeer nog chaotisch WEEKAGENDA 2 wajang wajang- Maak van De Waag kunsthuis Nieuwe rector 'Louise de Coligny' >es taande psychiatrische inrichtingen uitbreiden Handige gids voor Leids archief 87c n U nuL 87c cent Promoties in Leiden GS: NIEUWBOUW NIET NODIG Faillissementen Nota Leidse kunstenaars aan de raad Bejaarde vrouw op Lammenschansweg dodelijk aangereden Goud- en zilvermarkt Beelden en aquarellen bij galerie V. d. Vlist Rijnzichtbrug eerder klaar nu, cent Vinke trekt in pand modehuis De Faam EUWE LEIDS€ COURANT 3 DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 De voormalige ulo-school Bree- straat 66, waarin als de plannen doorgaan een creatief centrum wordt gevestigd. Foto N. van der Horst Drs. Bakker geïnstalleerd LEIDEN In december van het vorig jaar richtte een aantal jongeren Dl de gemeenteraad het verzoek een pand beschikbaar te stellen voor de estiging van een Creatief Centrum in Leiden. B en W verzochten de Itichting Leidse Jeugd Actie daaromtrent te adviseren. Na een onderzoek oor een aparte commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van het lomité Leefbaar Leiden, de Cult. Raad Leiden, Creacorner (studenten), L en O en de LJA, deed de LJA aan het college de aanbeveling in Bree- traat 66 een creatief centrum te vestigen. lln een brief van 25 sept. bericht- in B en W het LJA-bestuur, dat ;t besloten had in beginsel Bree- raat 66 te bestemmen voor het on- :rbiengen van een creatief cen- um. Over de verwezenlijking van it voornemen van B en W zal de emeenteraad moeten beslissen. Op het ogenblik zijn besprekingen aande tussen de afdeling Onder ijs, de initiatiefnemers tot het lichten van een creatief centrum en i LJA over de uitwerking van dit |an (o.m. financiële consequenties 1 bestuurlijke organisatie). De re- iltaten daarvan zullen dienen als juwstenen voor het pre-advies, dat en W zullen uitbrengen aan de ge- ieenteraad. plantenmaigarine LEIDEN De heer H. Weigert te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op het proef schrift „Weierstrass's convergence test for series of complex terms"- Promotor was prof. dr. C. Visser. De heer J. Laban te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op het proefschrift ,,An- giotensine II synthese en eigenschap pen van peptiden met eindstandig thienylalanine". Promotor was prof- dr. E. Havinga. Mevrouw S. M. Bezemer-Sybran- dy te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op het proefsohrift „Onderzoekingen over cytokinines (wisselwerking met lem- na minor L.)". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Solglytt morgen weer thuis (LEIDEN De verpleegden van ize Solglytt, die momenteel Baet de tria een vaartocht naar Duitsland iken, hebben ook gisteren niet te igen gehad over het prachtige na- irsweer. De tocht van Koblenz ar Orschau kenmerkte zich door el afwisseling tot het kijken ar waterskiërs toe. Vandaag hoopt :n in IJsselmonde aan te komen i morgenmiddag omstreeks twee r weer af te meren bij de Wil- lminabrug in Leiden. AMSTERDAM Aan de universiteit Amsterdam is geslaagd voor het «oraal examen psychologie mevr J de ilan-Behr te Delft. LEIDEN „Vroeger dacht ik, dat een rector een centrale figuur was, om wie alles draaide. Nu weet ik wel beter. De leerlingen zijn de kern van de school en de rector draait aan de buitenkant mee". Met deze op de geografie geïnspireerde woorden onderstreepte drs. P. Bakker gistermiddag in de aula van de Louise de Coligny-scholengemeenschap aan de Kagerstraat zijn installatie als rector. De rector, voorheen aardrijkskundeleraar aan de school, werd met een toespraak en een handdruk van wethouder Sannes als. zodanig geïnstalleerd. „Sinds mensenheugenis heeft op deze school een vrouwenregiem ge heerst, omdat dit vroeger een meis- jes-hbs was. Nadat er de laatste ja ren ook jongens werden toegelaten, vind ik het wel goed, dat een man de leiding nu eens overneemt", al dus de wethouder. Nadat de al per 1 augustus be noemde rector (voor atheneum, havo en mavo) was toegesproken door de inspectrice van het middel baar onderwijs, een vertegenwoor diger van de oudercommissie en een lerares, legde drs. Bakker een soort verantwoording en beginsel verklaringaf, waarin hij zijn visie gaf op de vraag hoe de school in de nabije toekomst moet „draaien". Hij noemde met name de overgang van een cellenmaatschappij naar een gestructureerde samenleving. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Gedeputeerde taten van Zuid-Hólland menen, at er in de provincie geen direc- behoefte wordt gevoeld aan ilangrijke uitbreiding van het intal plaatsen in psychiatrische irichtingen. De aandacht is )oral gericht op aanpassing van bestaande inrichtingen aan loderne eisen. De inrichtingen voor de verpleging n zwakzinnigen in Zuid-Holland bie- n plaats aan 2582 patiënten. In an- ire provincies kunnen volgens con- icten 208 patiënten uit Zuid-Holland orden ge plaatst. Er zijn plannen voor uitbreiding van volgende verpleegruimten voor akzinnigen: Alphen aan den Rijn, hannesstichting (nieuwbouw te 'ammerdam) 600 bedden. Delft, Van r Woudenstichting (64), Monster, Het esterhonk (525), Nieuwveen, St. Ur- a (367), Nootdorp, Stichting Samivoz iO), Rotterdam. Beatrix Irene Kliniek 19), Sliedrecht, Algemene Stichting verpleging en verzorging van zwak- inigen (600) en Middelharnis, Her- Dok kan binnen afzienbare tijd wor- n gerekend op 150 nieuwe plaatsen de Hartekamp te Heemstede, op 50 latsen meer in Nieuwenoord te Baarn op 28 plaatsen meer in 's Koonings gt te Schaarsbergen. Als alle plannen n uitgevoerd, kan plaats worden ge- den aan rond 6000 patiënten. De ge latte behoefte aan plaatsen voor 'akzinnigen is echter 7500. Sedeputccrde Staten menen, dat ge- -n de uitvoering van deze plannen de grote moeilijkheden rond de wer- Dg van vakbekwaam personeel, voor lopig geen nieuwe plannen moeten worden gestimuleerd. In dagverblijven worden in Zuid-Holland dagelijks 450 patiënten opgevangen. BEJAARDEN Sinds 1964 is het aantal geestelijk gestoorde bejaarden gestegen van 950 tot ongeveer 1500 nu. Sinds 1964 zijn een aantal nieuwe tehuizen voor deze patiënten geopend, waardoor de totale capaciteit is gestegen tot 1800 bedden. Er zijn een aantal plannen tot uit breiding van bestaande inrichtingen met in totaal 1040 nieuwe bedden in Brielle, Bodegraven, Gorinchem, Al- blasserwaard. Delft, Dordrecht, Dub beldam, 's-Gravenzande, Hoeksche Waard, Leidschendam, Sommelsdijk, Warmond en Wassenaar. Daarnaast bestaan nog plannen voor de oprichting van 508 bedden voor geestelijk gestoorde bejaarden te Den Haag en voor 575 bedden te Rotter dam. Wanneer al deze plannen tot uit voering zijn gekomen, zal het aantal bedden voor geestelijk gestoorde be jaarden in Zuid-Holland zijn gestegen tot 3830. A (Opgegeven door Van der Graaf en Co N.V.. Amsterdam) Uitgesproken: J S A Reijsbergen. groen tehandelaar. Schalkburgerstr. 329, 's-Gra venhage Cur. mr. G Hooft Graafland, Ja- vastraat 86, 's-Gravenhage; B J J Neder- pel, Escamplaan 539, 's-Gravenhage. Cur. mr. G Hooft Graafland. Javastraat 86, 'sGravenhage; 2 okt.: A D M Wevers, h/o Handelsonderneming en Ingenieursbureau Holland Bouw Plastics, Corn. Jolstraat 95, •s-Gravenhage. Cur mr N W van Vliet, Jan van Nassaustraat 91, 's-Gravenhage; 2 okt.J Salome, h/o Restaurant Bar J. 31. exploitant van een café-restaurant, pr. Minister Aalbersestraat 22. zk. In den Bo gaard J 31. Rijswijk ZH. Cur. mr. E D Vermeulen. Laan van Meerdervoort 36. 's-Gravenhage; 2 okt.- G W Wetjdeveld, hulsschilder, v. Merlenstraat 9. 's-Graven hage. Cur mr. J M Bol, Koninginnegracht 12b, 's-Gravenhage. De nieuwe rector had veel genoe gen beleefd aan het boekje van de militante leraar Helge Bonset, „Met de rug naar de klas". Als een der voornaamste punten voor het schoolleven noemde hij het contact met de ouders van de leerlingen, waarbij vooral gespro ken dient te worden over seksuele voorlichting, huiswerk maken, rap porten en keuzevakken. Als tweede noodzakelijke verbetering wenst hij contact tussen leraren van de eer ste klassen van het voortgezet on derwijs en de leraren van de 5e en 6e klassen van het basisonderwijs om de overbrugging soepeler te la ten verlopen. Brugklas-rotonde De brugklassen op zijn scholen wil de heer Bakker liever als een rotonde of klaverblad zien. Het ba sisonderwijs voert het verkeer aan. De leerling verlaat pas de rotonde na zeker te weten welke weg hij wil inslaan. Wordt toch een ver keerde weg ingeslagen dan biedt het klaverblad de mogelijkheid el ders in te weven. „Ik zou ook willen meedenken met een overgang zonder double ren, zoals die tegenwoordig wordt gepropageerd", aldus de heer Bak ker, die zijn rede, evenals eerst zijn lessen, liet begeleiden door krante knipsels. „De leerlingen moeten zich be wust worden van hun medeverant woordelijkheid op onze school. Do cent en klas moeten samen werken naar een bepaald doel. Als tien pro cent van de leerlingen nog maar in staat is om mee te denken wil dat niet zeggen, dat we moeten wachten totdat dit 90 procent is geworden. De geschiedenis heeft geleerd, dat je niet kunt wachten op democrati sering", aldus de nu officiële rector. Wethouder Sannes (links) be zegelt met een handdruk de installatie van drs. Bakker tot rector van de Louise de Coligny- scholengemeenschap. Foto N. van der Horst LEIDEN Dezer dagen is verschenen de „Gids van het Leidse gemeente-archief aan de Boisotkade". Samen met de in december '67 verschenen gids is nu een prettig hanteerbare sleutel beschikbaar tot het rijke bezit van het archief, dat nog steeds als een der gaafste en compleetste in het land bekend staat. Het 22 pagina's tellende gidsje van '67 bevatte een opsomming door mr. W. Downer van alle aanwezige ar chieven naar ond'erwerp. benevens een lijst der belangrijkste klappers. De onderwerpen van de vele archie ven lopen zeer uiteen. Om twee voorbeelden te noemen: het „Archief van de Commissie wegens de ramp van 12 januari 1807 (2807-1833)" en het „Archief van de Vereeniging tot voortdurende ondersteuning der na gelaten betrekkingen van veronge lukte vissers der reederijen te Kat wijk aan Zee en Noordwijk aan Zee ca. 1864 - 1962". Niet minder informatief is het nu verschenen tweede en laatste deel (45 pagina's), dat uit twee hoofdge deelten bestaat. Het eerste is een overzicht van de bibliotheek over Leiden en omgeving en van de alge mene bibliotheek, samengesteld door drs. B. N. Leverland. Mr. W. Downer catalogiseerde de kostelijke prent verzameling van het archief. Uit de opsomming van onderwer pen alleen al blijkt de uitgebreid heid van de collectie. In het over zicht van de onderwerpen der prent verzameling staan onder meer ver meld 14 Hervormde, 8 Gereformeer de en vijftien RK kerkgebouwen, benevens 13 kloosters, 40 hofjes e.d. Gemeente-archivaris mej. mr. A. J. Versprille heeft ook de tweede Gids van een inleiding voorzien als aanvulling op wat zij voor de eerste heeft geschreven: een voor de ar chiefbezoeker handige „gebruiksaan wijzing". De gidsen zijn inmiddels over tal van instellingen in Leiden en ver daarbuiten verspreid. LEIDEN De actiegroep Leiden van de BBK heeft het College van B. en W. en de raadsleden een nota toegezonden over het „Cultuurbeleid betreffende Beeldende Kunsten". In een begeleidende brief spreekt de actiegroep haar ernstige bezorgdheid uit over de mogelijkheid, dat B. en W. de nota voor advies zullen dirigeren naar de Culturele Raad. De groep is bang, dat hierdoor de zaak op de lange baan wordt geschoven, temeer daar een nota, die eveneens over beeldende kunst ging en door Buut 110 is aangeboden na 2% jaar nog steeds wacht op advies van diezelfde raad. Het kernpunt, waaromheen de ac ties ook in Leiden draaien, is (mede)- beslissingsrecht. Ook al zitten er kunstenaars in allerlei commissies. De samenstelling is vaak zo, dat de kunstenaars geen inspraak hebben. Dit geldt ook t.a.v. commissies be treffende ruimtelijke ordening, stads- schoon en creatieve centra. Hier is toch sprake van een raakvlak met de beeldende kunst. In de nota wordt verder duidelijk gesteld, dat kunstenaars de mogelijk heid moet worden geboden in onze samenleving mee te werken aan de culturele bewustwording en de crea tieve ontplooiing van een ieder. De overheid heeft tot taak het contact tussen kunst en publiek te bevorde ren, waardoor de kunst in de samen leving kan functioneren. Kunsthuis Met betrekking tot de anderhalf- procentsregeling wordt gezegd, dat in bepaalde gevallen, waarin hij zeker had moeten worden toegepast (Groen- oordhal) dit niet is gebeurd. Verder wil men, dat de vergaderingen van de Culturele Raad openbaar zijn. LEIDEN De 72-jarige mevrouw A. van den Eikhoff-Bunnig uit de Lindestraat werd gisteravond om tien over acht tijdens het overste ken op het zebrapad van de Lam menschansweg, ter hoogte van de Koninginnelaan aangereden door een 23-jarige motorrijder uit Rijpwete- ring. Tijdens het vervoer naar het Academisch Ziekenhuis is de vrouw aan haar verwondingen overleden. De motorrijder liep een zware her senschudding op. Hij is in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De politie ver zoekt getuigen, zich te melden bij de afdeling verkeer. AMSTERDAM Infonmatiekoersen goud op 7 oktober: fijrtgoud inkoop/ verkoop 4700,/4850,vorige note ring 4710,/4860,zilvernotering 214,-/226,50, 209,-/221,50. LEIDEN In galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3, exposeren tot 23 okto ber de beeldhouwer Frank Letterie uit Voorburg en de schilder Thys Buit uit Hattem. Frank Tj. S. Lette rie, leerling onder meer van prof V. P. S. Esser, doet zich hier kennen als een gevoelig kunstenaar die zicln althans volgens deze collectie, in het bijzonder tot de uitbeelding van het dier voelt aangetrokkenDier- stukken maken nlhet merendeel uit van de geëxposeerde werken; in klein formaat, naast enkele zeer stemmige menselijke figuren. Letterie weet de psyche en het uiterlijk van het dier uitstekend weer te geven, maar hij ontpopt zich daarbij ook als een pur sang roman ticus. Stoer, maar gevoelig is „zwan gere vrouw" gemodelleerd. „Vrouw te paard" treft door eenvoudig- strakke vormen, in tegenstelling met de uitbundigheid inveel ander werk, zoals „Ruiter met steigerend paard" en andere vallende en steige rende conterfeitsels van deze dier soort. Romantisch is „Ridder te paard", gevoelig uitgebeeld „Stier tje", strak .,Man en stier". Mooi is ook de zelfbewuste hautaine „Stap pende Haan", hier aanwezig in gips model. Van een aantal portretkoppen no teerden we een innige kop van een jonge vrouw. Ook „Zittende man" is een mooi beeldje wat ook gelden mag van het vrolijke „Spel van moe der en kind" en het gevoelige „Meis je met kat". Tenslotte willen we niet nalaten te vermelden „St. Mar- tinus en de bedelaar" in twee uit voeringen en een teer naaktje in hout-reliëf. Thys Buit doet zich kennen als een „monumentaal" aquarellist. In LEIDEN Gezien de enorme verkeerschaos, die deze week in de stad is ontstaan als gevolg van de tijdelijke afsluiting van zowel de Rijn zichtbrug als de weg over het Schuttersveld, heeft de Leidse politic enkele maatregelen genomen om de zaak toch nog enigszins in goede banen te houden. Op de spitsuren worden de stoplich ten bij de De Gijselaarsbank nu met de hand bediend, omdat het verkeersaanbod uit de richting Noord einde momenteel abnormaal groot is en in geen enkele verhouding meer staat tot het aanbod uit de andere richtingen. Voorts wordt op verschei dene kruispunten, zoals Steenstraat- Morssingel, het verkeer nu en dan door verkeersagenten geregeld. Overigens blijken ook deze maat regelen een druppel op de gloeiende plaat te zijn. Het grootste probleem is immers, dat in gevallen als deze het verkeer niet over vervangende routes kan worden geleid omdat die er niet zijn. Verder kan men zich afvragen of de gelijktijdige afsluiting van Rjjn- zichtbrug en Schuttersveld niet op coördinatiefouten berust. Het is ons gebleken, dat verscheidene direct be trokkenen, bestuurlijk zowel als or ganisatorisch, over de afsluiting van de Rijnzichtbrug pas zijn ingelicht door kranteberichten. Vanmiddag vernamen wij dat het werk aan de Rijnzichtbrug een week eerder zal zijn voltooid dan was ge raamd, mits het werkbaar weer blijft. Momenteel werkt dagelijks een groep gespecialiseerde personeelsle den van gemeentewerken 12 uur aan de brug. Ook zaterdag wordt er ge werkt, zij het dan 10 uur. Zoals de zaken er nu voor staan kan de brug volgende week zater dag weer voor het wegverkeer wor den opengesteld. De verkeerspolitie doktert momenteel een zo goed mo gelijke omleidingsroute uit, waar over we morgen meer hopen te kunnen schrijven. zijn stadsgezichten en andere pren ten ook wel beperkt hij zich tot bre de kleurvlakken; alleen de hoofd lijnen dus, omdat contouren van vensters en deuren geen rol spelen. Daardoor ontstaan weliswaar wat statische, maar zeker niet onaan- trekkelijke en sterk decoratieve prenten. Voorbeelden zijn daarvan de vele beelden uit het Franse Cha- drat maar ook enkele andere bladen als „Rotskust" en Ondergelopen land". Door de vele herhalingen van het onderwerp zien wij het werk van Buit echter vooralsnog als gespro ten uit vrij beperkte mogelijkheden- Niet zwaartillend, niet sterk bewo gen, maar zeker ook niet gespeend van charme. Willem Prins Data en agenda's moeten in de pers worden gepubliceerd. Eén van de urgentste behoeften in Leiden vindt de actiegroep is een plaats, waar in grote opzet eigen tijdse kunst kan worden geëxposeerd. Deze plaats, kunsthuis genoemd, heeft als enige taak het publiek te laten zien, wat er aan de hand >s op het gebied van beeldende kunst. Gedacht wordt aan de Waag. Werkruimten In de bovenlokalen van dit gebouw zou zich het verenigingsleven m.b.t. de beeldende kunst kunnen huisves ten. Bovendien zou iedere burger in dit huis de gelegenheid moeten heb ben iets te drinken en te eten. Ook zou er een buitenruimte beschikbaar moeten zijn, zoals het Van der Werf- park, Plantsoen en grachten. Een ander punt zijn de hanggelden, waarbij men per expositie een be paalde vergoeding krijgt. Over werk ruimten wordt gezegd, dat panden, die jarenlang leeg staan, omdat de gemeente geen geld heeft, aan kun stenaars moeten worden gegeven als atelier. Ook het onderwijs vindt men voornamelijk gericht op de amateur. Dit moet professioneler worden ge richt. Gesuggereerd wordt een Vrije Academie in Leiden te stichten, die gezien potentieel en gunstige ligging van Leiden zeker vruchten zal af werpen. De kunstenaars achten het van groot belang, dat zé worden betrok ken bij de ruimtelijke ordening en stadsschoon in Leiden. Als voorbeeld noemen ze projecten als de Camp, het toekomstige park bij molen De Valk, de Merenwijk etc. Hun ideeën zullen ertoe bijdragen, dat Leiden leefbaar wordt gemaakt, aldus de nota. VEENENDAAL Ritmeester siga renfabrieken N.V. gaat zich met een dochteronderneming vestigen in het Belgische Rijckevorsel. Er zal een nieuwe N.V. worden opgericht onder de naam Ritmeester Sigaren België N.V. De produktie in België begint op 1 januari 1970. Kleurenfolders gratis verkrijgbaar bij Hasselman en Pander Arti-Shop Leiden, Botermarkt 22 Telefoon 01710-26662 Woensdag 8 oktober Steenschuur 6, 8 uur: afd. Leiden Ver. Suikerzieken, dr. H. Schrijver Den Haag over diabetes en zwangerschap. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6, 8 uur: Natuurhlst. Ver. dia-avond. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Mijnheer gaat op jacht". Beloftekerk, 8 uur: jaarvergadering afdeling Morstkwartier Christen Vrou wenbond. Donderdag 9 oktober Gehoorzaal: provinciale dag Geref. Vrouwenbond Zuid-Holland-Noord. Vestestraat 40, 8.30 uur: microtheater Imperium, Droom der Gevangenen (Fry). Gehoorzaal, 8 uur: concert kunstkring Voor Allen, Ned. Kamerorkest. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Mijnheer gaat op jacht". Vrijdag 10 oktober Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Bevrijdingskerk 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, ledenver gadering met kleurklankbeeld over Die Schöpfung. Zaterdag II oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: microtheater Imperium, Droom der Gevangenen (Fry). IVN-herfstwandellng o.l.v. CJN. half 3. Ingang Warmonderbos. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zond.-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. De Oegstgecstsc Apotheek is geopend. FILMS IN LEIDEN CAMERA (9 t.m. 13 okt.): Bebelllon. 18 jaar), 14 okt.: Falstaff, 18 jaar. (15 okt.): Oktober, 18 Jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht: 23.30 uur Le rage au corps. 18 jaar. LIDO 491. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR De vernietiging van Franken stein. 18 jaar dag. 2.30, 7 en 915 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX De afpersers. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Mondo Bi- zarro, 18 Jaar. STUDIO Inspecteur Clouseau blun dert verder. 14 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 230. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Als adelaars vielen ze aan, 14 Jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische Dahandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mld dags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi hel Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst plantenmariarine voor Lelden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Uriusplantsoen 83 voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en ie dagelijks 10.3011-30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten m klasse 3 maandag, dirisdcg 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.3016 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30-16-30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. tn het Delang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patlént worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde kJas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakltnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags ll tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tol 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. t.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half S tot half 8. op zondag van 4 tol 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot hall 7. NOORDWIJK - Sole Milo klasse-pa tiënten dagelijks van s tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ilng dagelijks van half 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van tol 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en thcéardellng Kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. LEIDEN Met ingang van 3 no vember wordt het sinds 1873 aan de Hoogstraat gevestigde modehuis De Faam overgenomen door Mode magazijnen Vinke Nederland NV. Omdat Vinke zich toelegt op de verkoop van dames- en kinderkle ding, zal de nu nog bestaande af deling herenkleding van De Faam worden afgevoerd. Voor het per soneel van deze afdeling is een af vloeiingsregeling getroffen. Het be treft hier een bezetting van vier man op een totaal van ruim 35 personeelsleden. Met de ingebruikneming van dit filiaal, dat naar alle waarschijnlijk heid zal worden verbouwd, zowel exterieur als interieur, waarbij o.m. roltrappen zullen worden aange bracht, is het aantal zaken van Vinke, waarvan het hoofdkantoor in Woerden staat, op 13 gekomen^

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3